mbassade geeft wel risa aan homoseksuelen m m m eTijd Regering bepleit rem op komst gastarbeiders De bisschoppen en het CDA winnen het mwatr Kritiek op wet OR bij kleine bedrijven 85 reekblad SPAARBRIEVEN Nederlandse politie imiteert FBI: Vrouwen tegen porno. En waar blijven de mannen? fS-ambassadeur zwakt toepassing maatregel af Waterwagen en chauffeur in Libanon gekaapt __G Directeur moet voorzitter zijn Toename werk in bouwnijverheid zoeken wij aan toonder van der Hoop Co nv UIT DE WEEKBLADEN computers en geheime agenten in opmars overal te koop: f2.75 3NDERDAG 24 JANUARI 1980 BINNENLAND TROUWKWARTET P 9 - RS 11 - H 13 in onze parlementsredactie EN HAAG Iedere homoseksueel in Nederland die naar de Verenigde Staten wil kan bij de merikaanse consulaten een visum krijgen. Alhoewel de Amerikaanse wet officieel de legang aan homoseksuelen kan verbieden, wordt voor iedere homoseksueel die daar voor in nerking wenst te komen, ontheffing verleend zodat hij toch zijn reis kan maken. Amerikaanse ambassadeur in ons mevrouw G. Joseph, heeft giste- ln een onderhoud met de Tweede ierleden Van den Bergh (PvdA) Nij pels (WD) mededelingen van ie inhoud gedaan. De Kamerleden ren op bezoek bij de ambassadeur tegen de bestaande Amerikaanse geving tegen homoseksuelen en incidentele gebruik daarvan om no's uit dat land te weren, te pro- teren. woordvoerder van de ambassade ladrukte dat men zich niet kon luwbedrijf handelt linig in bouwgrond STERDAM (ANP) Bouwbedrij- leveren maar voor een beperkt I zelf de grond waarop zij bouwen, meest komt dat voor in geval van ecten, die zij op eigen initiatief bikkelen en uitvoeren. Maar ook is grondwerving zonder bemidde- van derden bij lange na geen L is een van de conclusies van het r het Economisch Instituut voor Bouwnijverheid te Amsterdam gevoerd verkennend onderzoek ir „de mate waarin bouwbedrijven lere procesfuncties uitoefenen". verslag legt er de nadruk op dat rk geen aanwijzingen zijn gevon- voor de veronderstelling, dat kwbedrijven zich in het geheel niet poeien met de grondhandel, waar- oral de gemeentelijke overheden I centrale plaats innemen. Moge- J is er wel degelijk sprake van een ere betrokkenheid, die zich echter l uit in rechtstreeks grondeigen- door bouwbedrijven vooraf- ind aan het bouwproces. herinneren dat er de laatste jaren in Nederland ooit een visum is gewei gerd op grond van homoseksualiteit. Zo'n weigering kan wel voorkomen als een homoseksueel weigert onthef fing aan te vragen omdat hij dat principieel, gegeven het discrimine rende karakter van de wet, niet wenst te doen. Op zich toonden de Kamerleden zich verheugd over de oepele toepassing die de omstreden wet van de Ameri kaanse autoriteiten in Nederland krijgt. „Het blijft echter een antiqui teit om homoseksuelen jer wet te weren en we vinden daarom dat de Amerikaanse regering en het parle ment deze wet moeten wijzigen", al dus drs. Van den Bergh. DEN HAAG (ANP) Onbekenden hebben gistermorgen in zuid-Libanon een waterwagen van het Nederlandse UNIFIL-detachement gekaapt. De chauffeur werd gegijzeld, maar is la ter vrijgelaten. De bijrijder kon ont snappen. De ouders van de chauffeur zijn ingelicht. De kaping vond plaats tussen Tays- harfa en Shama, zo'n zes kilometer ten noord-oosten van Nakoera, in door majoor Haddad gecontroleerd gebied. De reden van de kaping en de identiteit van de kapers zijn niet be kend. Wel had de UNIFIL-leiding contact met majoor Haddad gezocht om de vrijlating van de chauffeur te bewerkstelligen. MAASTRICHT (ANP) Door rook- verstikking is de alleenwonende on gehuwde vrouw H. Miessen (49) uit de Maastrichtse buurtschap Heer om het leven gekomen. Zij werd gisteren dood in bed aangetroffen. De vrouw was ziek. Volgens de politie heeft zij in bed gerookt en is bedde- goed gaan smeulen. Van een uitslaan de brand is geen sprake geweest. Gijsen lag de winst al klaar nog vóórdat de synode in iRome was begonnen. Ton Oostveen achterhaalde hoe an twee botsende kerkvisies er slechts één aan de orde werd gesteld: die an Gijsen, Simonis en de ihoudende curiekrachten. .Is de paus als Ischeidsrechter kiest voor de andere, eigentijdse visie mag dat een wonder heten. :en onthullend verslag. n Theo Koomen en Ben de Graaf .zijn als sportverslaggevers extremisten in hun vak. De Graaf zoekt vóór alles de neutraliteit, Koomen neemt pas afstand als hij in z'n graf ligt. P. van der Eijk was getuige Van een ernstige, niettemin amusante confrontatie. Verder: Ruud Lubbers: 'Kabinet moet voor WD niet té aardig zijn' Joegoslavië na Tito: geen onmiddellijk gevaar De Brusselse kwestie: gesprek met Antoinette Spaak Prof. Douben. hoofdkantoor Philips naar buitenland? Abel Herzberg: afscheid van Weinreb en Aad Nuis Bon voor proefabonnement 6 weken de Tijd voor 7% gulden Naam Adres Plaats TelTR-04 Zonder postzegel zenden aan de Tijd J Antwoordnummer 6.1000 PA r Amsterdam i Betaling na ontvangst acceptgiro I Overal te koop: 3,00 I Abonnementen (dag en nacht, I ook In het weekend): 1020-46 20 62. De Kamerleden overhandigden am bassadeur Joseph een brief waarin op het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden een beroep wordt gedaan snel een einde te maken aan dit soort ernstige discriminatie. „Een land dat zoveel waarde zegt te hechten aan eerbiediging van de mensenrechten over de hele wereld, gedraagt zich op deze wijze strijdig met diezelfde noodzakelijke eerbiediging van de mensenrechten", aldus de brief. „Ik kan deze zaak absoluut niet vergelij ken met de behandeling van dissiden ten in de Sowjet-Unie, maar als wij onze mond open trekken tegen Mos kou, moeten we het zeker ook in dit geval tegen Washington doen", aldus Van den Bergh. Begin februari zal hij samen met zijn collega's Mommersteeg (CDA) en Portheine (WD) een gesprek hebben met de betrokken commissies uit het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den. Voorts zal hij samen met het Kamerlid Nijpels onderzoeken in hoeverre via de Raad van Europa de wetgeving ten aanzien van homosek suelen ook in andere Europese lan den kan worden verbeterd. Nijpels wees erop dat in Ierland en Noord- Ierland er nog steeds wettelijk zware straffen staan op homoseksualiteit. Onder de brief die de Kamerleden aan de ambassadeur hebben over handigd staan de handtekeningen van 133 leden. De ontbrekende zeven tien hebben ofwel niets van zich laten horen, ofwel principiële bezwaren te gen de inhoud van de brief (dit gold in ieder geval voor SGP en GPV) ofwel procedurele bezwaren. Onder andere Kamervoorzitter Dolman heeft de brief geweigerd te tekenen omdat hij meent dat de Nederlandse regering dit soort protesten moet over brengen. De Amerikaanse ambassadeur heeft zich gisteren bereid verklaard de brief via het departement van buiten landse zaken in Washington door te laten geleiden naar het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Aanvankelijk voelde de Amerikaanse ambassadeur niets voor wat zij een postbodefunctie noemde. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Het Nederlands Christelijk Ondernemersver- bond (NCOV), het Koninklijk Nederlands Ondernemersver- bond (KNOV) en de Contactgroep van Werkgevers in de Metaalindustrie (CWM) hebben ernstige bezwaren tegen het wetsontwerp medezeggenschap in kleinere ondernemingen. De werkgeversorganisaties vinden het wetsontwerp teleur stellend, dat schrijven ze in hun brieven aan de Tweede Kamer. De Kamerleden Van den Bergh (PvdA, links op de foto) en Nijpels (VVD) verlaten de Amerikaanse ambassade in Den Haag, waar zij een protestbrief hadden aangeboden over bet beleid ten aanzien van de toelating van homofielen in de VS. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Er komt geen tweede regularisatiemaatregel (het verlenen van een verblijfsvergunning) voor illegaal in ons land verblijvende buitenlanders. Minister De Ruiter van justi tie heeft dit gisteren aan de Tweede Kamer laten weten. De regering is het eens met een ambtelijke werkgroep, dat zo'n maatregel in strijd zou zijn met het vreemdelingenbeleid en een aanzuigende werking heeft op andere buitenlanders. Voor het KNOV en het NCOV. de organisaties van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf, is het onaan vaardbaar dat, zoals in het wetsont werp wordt voorgesteld, de onderne mer geen voorzitter is van de OR. Uitsluiting van de ondernemer zai, aldus de verbonden, de medezeggen schap en de onderlinge verhoudingen alleen maar benadelen. Verder willen het NCOV en het KNOV dat bij bepa ling van het aantal werknemers, dat in een bedrijf werkt, alleen die werk nemers worden meegeteld, die meer dan de helft van de normale werktijd in het bedrijf werkzaam zijn. In het midden- en kleinbedrijf werken nogal wat part-timers. De werkgeversorganisaties zeggen verder dat het bewuste wetsontwerp aan het geheel van de medezeggen- schapsontwikkeling meer afbreuk doet dan het opbouwt. „De feitelijke medezeggenschap mag niet in gevaar worden gebracht door het scheppen van wettelijke regelingen. Deze laat ste zullen eerder verstarrend werken dan een bijdrage leveren tot grotere medezeggenschap van de werkne mers. Immers het praktische dage lijks overleg van de ondernemer met zijn werkgevers zal door de formele medezeggenschapsregelingen. ver vangen moeten worden door het reg lementaire overleg," aldus het KNOV in de brief aan de Tweede Kamer. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het aantal mensen, dat een baan vindt in de bouwnijver heid, neemt nog steeds toe. Vorig Jaar werkten er bijna vijftienduizend meer in de bouw, dan het jaar daar voor, ondanks de strenge winter van "79. Het ministerie van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening trekt de conclusie dat „het arbeidsbestand voor het vierde achtereenvolgende jaar in de lift zit," en verwacht dat de bouwproduktie dit jaar op een hoger niveau ligt dan vorig jaar. Het minis terie gaat dan wel uit van normale weersomstandigheden. Het woningbouwprogramma van vo rig jaar is goeddeels gehaald. Alleen in de premiekoop-sector werd minder gebouwd dan het ministerie geraamd had. ADVERTENTIE De regering heeft ook de andere aan bevelingen van de werkgroep, die ad vies heeft uitgebracht over de aanpak van de illegale gastarbeid, overgeno men. De groep bestond uit ambtena ren van justitie, sociale zaken, econo mische zaken en het openbaar minis terie. De werkgroep ontraadde met klem een herhaling van de enkele jaren geleden toegepaste regularisatie maatregel. Behalve strijdigheid met het vreemdelingenbeleid en het aan zuigend effect werden als bezwaren aangevoerd, dat je onmogelijk alle illegalen kunt legaliseren waardoor altijd een groep gediscrimineerd wordt en dat zo'n maatregel onbil lijk is ten opzichte van het legale aanbod in de wervingslanden. Volgens de werkgroep kunnen de per soneelsproblemen van het bedrijfsle ven op kortere termijn worden opge vangen door het aanbod van Neder landers en legale buitenlandse werk nemers van binnen en buiten de regio en door werknemers uit andere EG- landen. Pas in uiterste instantie zou den nieuwe buitenlandse werkne mers moeten worden geworven. De werkgroep pleit er verder voor in de wet vast te leggen, dat een vreem deling die niet over een verblijfsver gunning beschikt geen recht heeft op wachtgeld of een werkloosheids- of bijstandsuitkering. Zij meent, dat zulks een doorkruising betekent van het vreemdelingenbeleid. Namens een grote relatie tegen contante betaling waarvan de looptijd gedeeltelijk verstreken is Commissionairs in effecten sinds 1895 Prins Hendrikkade 123 1011 AM Amsterdam, tel. 020-223131 door Bert de Jong De Nederlandse bisschoppen in Rome winnen het deze week in de weekbladen. Niet dat er nieuws valt te lezen of dat uit de verhalen valt op te maken hoe het de Rooms Katholieke Kerk in Neder land in de naaste toekomst zal vergaan. Want alles zit pot-dicht. Maar de artikelen moeten geprodu ceerd worden. Het gevolg is dat de in Rome toevende collega's bij gebrek EISOVIGT aan beter over elkaar gaan schrijven en over de perschef, die er zelf als de paus uit zou zien. Dat gaat dan in de geest van „De eerste maandag. Oost veen en Auwerda komen vol van ge nade uit de door de paus opgedragen mis, zij waren de gelukkigen bij de loting" (Haagse Post). druk zal moeten geven tegen ver- rechtsing." Het tweede vraaggesprek in De Tijd gaat over voetballen. Twee tegenpo len in de sportverslaggeving, Ben de Graaf en Theo Koomen worden on dervraagd. Over één ding zijn ze het eens: alle wedstrijden in het betaalde voetbal moeten verplicht op video worden vastgelegd. Dat werkt pre ventief op de zware overtredingen, want de straf commissie kan:er zono dig bewijskracht aan ontlenen. Verder krijgt het CDA en de brief van de partijvoorzitters veel aandacht. En dat ondanks de opwindende ont wikkelingen in het buitenland. De beschouwingen over de toestand in de partij maken duidelijk, dat het bedrijven van public relations voor het CDA geen geringe opgave is. Zo schrijft Hoogendijk in het politiek rechtse Elsevier Magazine over de deformatie van het CDA, dat van de Nederlandse politiek een doolhof met lachspiegels maakt. CDA-fractielei- der Ruud Lubbers mag het in een interview met Rob Vermaas van De Tijd alles weer goed maken. Een erg opwekkend vraaggesprek s het niet geworden. Het is geen verhaal om kiezers te trekken. Hervormd Nederland stelt vast, dat de CDA-fractie in de Tweede Kamer wel degelijk medeverantwoordelijk is voor de modernisering van de kernbe wapening: „Het is verbijsterend, dat de CDA-top meent de kritiek, die vooral uit a.r.-kring komt, te kunnen sussen door alle schuld op anderen te schuiven en door een grove onwaar heid te uiten." Het winnen van bijna 30.000 nieuwe leden is voor Alice Oppenhelm van Elseviers Magazine een aanleiding om ds Glashouwer te interviewen. De predikant weet niet waar de nieuwe leden vandaan komen. Maar er zijn nog al wat katholieken bij. Meneer Dorenbos behartigt de belangen van de werving. Ds Glashouwer noemt hem een echte projektontwikkelaar. De verslaggeefster meldt vervolgens, dat ds Glashouwer wel twee keer over meneer Dorenbos zegt en hij laat het ook nog zijn vrouw beamen. „Toch is hij een zeer, zéér geestelijk mens." „De anarchie van de krakers tegen over de onmacht van de democratie." Zo luidt de kop van een verhaal over de kraakaktie op de Amsterdamse Keizersgracht. De kop dekt de lading. Die onmacht ontstaat door het ge brek van de autoriteiten om te kun nen anticiperen op de maatschappe lijke ontwikkelingen. Er ontbreekt een uitgediepte kraakwetgeving. Daarmee zijn zowel huiseigenaren als krakers, woningbezitters als woning zoekenden, profiteurs als slachtoffers van de woningnood gediend. Ook het protest van de vrouwen tegen de har de porno is een onderwerp in de week bladen. Naar aanleiding van de de monstratie van de vrouwen zaterdag a.s. in Utrecht ging de Elsevier-ver- slaggever op pad en vond de stelling „Porno is de theorie, verkrachting de praktijk" nergens bevestigd. Hervormd Nederland Als de Elsevier-man met Jan Goos- sensen van Hervormd Nederland was meegegaan, had hij zijn mening moe ten herzien. „Porno", zo citeert dit weekblad, „heeft mij op het idee van verkrachting gebracht. Toen ik zo'n filmpje had gezien, dacht ik, dat kan ik ook." In de seks-gerichte miniwe- reld, waartegen de vrouwen ten strij de trekken, draait alles om prestaties, om aantallen orgasmes per dag. Ook wordt in dit verhaal over porno ge zegd: „M'n eigen gevoel, hoe ik met mannen en vrouwen wil omgaan, heb ik niet meer. De porno heft mijn eigen wil versluierd. Ik weet ook bijna niet meer wat ik wil." Dr Jan Herman Meesters, directeur voortgezet onderwijs bij het Christe lijke pedagogisch studiecentrum in Hoevelaken zegt in Hervormd Neder land boeiende dingen over het onder wijs: De druk van de examens is te groot. Daarom moeten ze veranderd worden. Hij heeft zich herkend in de gedachten van de vroegere minister Van Kemenade. Maar de tegenwoor dige onderwijsminister Pais rang schikt de doelen anders. Bij hem staan de persoonlijke ontplooiing en het voor jezelf opkomen voorop. Meesters zegt verder: „Ik denk, dat het hele cijfersysteem op de helling moet. Zo kunnen we de competitie sfeer afbreken, die zo funest is op onze scholen. Het vooral niet minder zijn dan de ander zit er diep ingebak ken. De nadruk op de besten is ken merkend voor onze samenleving." Haagse Post De recherche gaat een onderzoek in stellen of mevrouw Klazien Sybrandy zich schuldig heeft gemaakt tot aan zetten van zelfmoord. Het Algemeen Dagblad schreef over haar „In de jaren zeventig hebben zo'n 50.000 mensen een beroep op haar gedaan. In de meeste gevallen heeft zij deze mensen daadwerkelijk kunnen hel pen. „In een bewogen vraaggesprek met de Haagse Post brandt ze los: „Ik word afgeschilderd als een nationale gifmengster. Klazien Sybrandy van het Informatiecentrum voor Vrijwilli ge Euthanasie stelt verder:Jk weiger in een criminele hoek te worden ge duwd. Het is een wijdverbreid misver stand dat ik wil beslissen voor ande ren. Het komt niet in mijn hoofd op." Aan het slot van het aangrijpend geschreven verhaal lees ik nog: „Ik ben al vier Jaar lang voorbereid op een rechtzaak. Vier jaar lang heb ik geprobeerd het nationaal geweten wakker te schudden door mensen erop attent te maken wat er zich afspeelt, hoe mensen lijden voor ze mogen sterven." H. J. A. Hofland hekelt op zijn pagina in verband met de kraakactie in Am sterdam, evenals ln Elsevier werd ge daan, de politiek van gods water over gods akker laten lopen. Maar zijn conclusie is verstrekkender: „Een kraakactie, ook en vooral deze, valt alleen te begrijpen als een politiek teken van groeiend verbitterd onge duld. Vergeleken bij een uitzichtloze woningnood en een gestaag stijgende werkloosheid is zelfs de grofste kraakaktie nog een geringe bedrei ging van de rechtsorde." coöperaties liever niet aan de weinig betalende staatsmarkt verkopen. Nieuwsnet Het nieuwsmagazine Nieuwsnet doet de kraakactie in Amsterdam gemak kelijk af. Het geeft van prof. Van Eikema Hommes, hoogleraar aan de Vrije Universiteit door, dat het niet uitvoeren van een vonnis een ernstige bedreiging is van de rechtsstaat. De man van de wijsbegeerte van het recht verklaart, dat door het uitstel van de ontruiming de zaak alleen maar is verhard. Hij stemt in met de vraag van de verslaggever, dat een voorbeeld moet worden gesteld. Er moet opgetreden worden. In Nieuws net verder veel informatie over de komende Westduitse verkiezingen. Bondskanselier Helmut Schmidt wordt aangeduid als een „populair politicus, die toch in gevaar is" en CDU/CSU-leider Strauss als een „ge voelige man met een dunne huid." Vrij Nederland In Vrij Nederland verweert Klazien Sybrandy zich eveneens tegen de aantijgingen, dat ze mensen zoals in het wetsartikel staat „aanzet tot zelf moord". Ze zegt: „Ik sta toch al be kend als 's lands nationale doodgra ver. Ik ben dat mens dat thuis een la vol gif heeft." Klazien Sybrandy zegt evenwel, dat ze weet, dat ze strafbaar is. Maar ze voelt zich niet schuldig. De demonstratie van de vrouwen te gen de porno krijgt ook veel aan dacht in VN. Alleen laat dit weekblad de verdeeldheid tussen de vrouwen merken. Duidelijk komt ook tot ui ting de woede van de vrouwen over het pornogeweld. Citaat: „Wij zijn nu niet meer dan een lijf met een gat." Het openingsverhaal gaat over de boycot van de Olympische Spelen. Het actualiteit speelt de beschou wing van Van Amerongen enigszins parten. De grote kop luidt: „Moskou is de aangewezen stad voor de Olym pische Spelen." De Nieuwe Linie Over de kraakactie in Amsterdam schrijft De Nieuwe Linie, dat de deur waarder voor de OGEM een beroep kan doen op politiebijstand. De bur gemeester ls verplicht die te verlenen, maar niet tot in het absurde. Het blad schrijft verder dat de krakers wanho pig en vastbesloten zijn hun woon- recht te verdedigen, zelfs al zou dit leiden tot letsel en arrestatie en be sluit met: „Laat Polak bedenken dat hij ook van deze Amsterdammers de burgemeester is, en niet tot het uiter ste gaan." Marianne van Ophuijsen had een gesprek met de auteur van de „Gezondheids pi ds voor homoseksue len, R. D. Femwick. De schrijver zegt, dat toen er in Europa een crisis was, de joden het hadden gedaan en ver volgt: „Toen er ln de Verenigde Sta ten een crisis was, moesten de homo seksuelen het ontgelden." ADVERTENTIE ADVERTENTIE De Tijd In het vraaggesprek met Lubbers worden de problemen niet uit de weg gegaan. De WD wordt het meteen aangezegd: Gedurende deze kabi netszitting moeten de obstakels als de aftrek van de hypotheekrente en de abortus worden genomen. Het on aanvaardbaar van de WD over min der mogelijkheden tot aftrek moet van Lubbers verdwijnen. Hij noemt, sprekend over de invloed van de ker ken op de politiek, niet alleen het denken van de EO fundamentalis tisch. maar ook van de Raad van kerken en het Interkerkelijk Vredes beraad. Je vraagt je af of niet-funda- mentalistisch denken nog wel moge lijk is. Zonder dat Vermaas hem daar direct naar vraagt spreekt Lubbers zijn be duchtheid uit over de verrechtsing van het CDA: „Een partij die regeert in het type samenleving, dat wij heb ben, die partij verrechtst. Dat bete kent dat het CDA, dat nogal automa tisch regeert, onophoudelijk tegen- Dossier: Strauss tegen Schmidt Nieuwe vakbond: Vrouwelijke managers verenigen zich De Groene In een commentaar constateert De Groene Amsterdammer, dat de Am sterdamse burgemeester Polak poli tiek en Juridisch in een moeilijk par ket zit Hij zit opgescheept met het dilemma, dat de rechters, zich ver schuilend achter formele regels, in hun vonnis niet hebben opgelost maar van zich hebben afgeschoven: moet het formele, civiele recht coüte que coüte worden gehandhaafd ook al is het eindresultaat onrechtr vaardig. De wervingsbon voor nieuwe abon nees heeft als opschrift „Niet bij brood alleen" en er wordt aan toege voegd „met een Groene smaakt het beter". Het eerste verhaal gaat dan over de werkgroep „Niet bij brood alleen", die als een Gideonsbende het CDA bedreigt. Jan Eerbeek en Rim Weststrate vertellen dat de meeste instemmende reacties komen van AR-leden. Maar ook het aantal KVP- ers begint te groeien „terwijl er naar verhouding ook aardig wat CHU- mensen bij zitten." Hoe het er in het Vietnam van van daag toegaat wordt verhaald in vijf pagina's. Een ontdekking is. dat er een levendige vrije handel bestaat om de simpele reden dat de boeren en Deze week in Hervormd Nederland: Verder: Meningen onder de jeugd: Amusementsjongeren prooi voor fascisme Zaden alt winstobject: Grootste veroorzaakster van honger is de zaadveredeling Interview met pedagoog Meesters: Het onderwijs laat zien hoe hard onze samenleving is Het verzet van de Grünen: Duitsland heeft eindelijk een nieuwe partij Wim Kok over de loonmaatregel: Vakbeweging zal het er niet bij laten zitten Zware metalen groter schan daal dan zout: Via de Rijn wordt de Franse kunstmestindustrie gesubsidieerd Geloven na Auschwitz: Christelijke leer moet radikaal worden gezuiverd Betonnen mausoleums: Duitse gevangenen worden levend begraven Ontmoeting met Edgar Cairo: Holland hier ben ik Noortje van Oostveen: NCVB En: De les van Philips CDA-mist nog dikker O Ik neem een proefabonnement van twee maanden voor 6,- O Ik weel al voldoende van HN. Ik abonneer me 36,50 per half jaar Adres Code/plaats Bon sturen naar Antwoordnr. 1776. 2500 XJ Den Haag (in open envelop, geen postzegel). Of bel: 070-512111. mbmhbbm Overal in de loste verkoop 1,85

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 13