positie van trol ter iscussie Plannen van Ab Krook verstoord door föhn lel selectie keert zich tegen aanvoerder )C betreurt ouding in Carter Damescoach heeft Olympische selectie nog niet rond Corver arbiter Italië-Roemenië A" )AG 22 JANUARI 1980 TROUW/KWARTET 11 Matty Verkamman 0 Het zal Jan Zwartkruis deze dagen niet meevallen le selectie van het Nederlands voetbalelftal op één lijn te en. Pal voor het oefenduel tegen Spanje heeft een groep ieden de schier-eindeloze discussie over het geld weer ezwengeld en dat is bij de bondscoach, de officials, maar bij de andere spelers verkeerd gevallen. aanvoering van Ruud Krol de Amsterdamse clan onlangs op het principiële standpunt het verlangen naar revenuen dame- en sponsoractiviteiten het Oranje-team voor een col- ze opstelling te kiezen. Dit met name Krol door sommige ationals zo kwalijk genomen ft niet overdreven is om te stel- it zijn aanvoerderschap min of ter discussie staat. Zwartkruis langzamerhand doodziek van ezeur over geld en heeft zijn en nu bevolen om zich voor de rijd tegen de Spanjaarden lou- >g met sportieve zaken bezig te n. Woensdagavond, na de wed- komen de internationals in een e discussie" weer terug op de Omdat er sprake is van aperte stellingen binnen de selectie et er naar uit dat dit nachtwerk ouding van Ruud Krol heeft verbazing gewekt. Als lid van de aamde Oranje-raad waar ver- filly van de Kerkhof, Kees Kist m Jansen in zitten ging hij op ïari in een gesprek met het EK; (estuur volledig akkoord met rincipe om als Oranje-collectief clame-gelden aan te boren en lve evenredig te verdelen. Op ewuste maandagmiddag stelde de KNVB-secretaris Jan Huy- s zelfs voor om het akkoord me- naar in een perscommuniqué te Itten. Zover kwam het echter omdat niet alle details waren landeld, aangezien het carnava- feestje ter ere van de EK-kwali- e voorging. indere leden van de spelersraad t>l'BLIN Lord Killanin, de isident van het Internationa- I Olympisch Comité, heeft in nblin gezegd dat een Ameri- Janse boycot van de Olympi- Spelen in Moskou meer iade zou aanrichten aan de lympische beweging dan aan Russische regering. Hij kon t dan ook niet eens zijn met de ep van de Amerikaanse isident Carter om de Spelen in Moskou te houden wan- [er de Russische troepen niet rtrekken uit Afghanistan. „Ik teleurgesteld over deze lastige beslissing, die gemaakt :onder dat de betrokkenen uit Olympische beweging zijn |hoord," meldde Killanin. bejaarde IOC-president ift voor 10 en 11 februari (de 'mpische Winterspelen in ;e Placid beginnen op 12 fe- lari) een bijeenkomst belegd it de leiders van het Ameri- inse Olympisch Comité. Het ^-bestuur zal in deze ontmoe- spreken met Robert Kane Don Miller, de president en directeur van het Ameri- inse Olympisch Comité. On- laarv rwerp van gesprek zal zijn het iderhoud dat Kane en Miller bben gehad met Cyrus Vance, tehui Amerikaanse minister van vas uitenlandse Zaken. Tevens zal wanr 1 IOC-bestuur zich buigen J en d ier de brief van Carter aan het tere re merikaanse Olympisch Comi- „Ik ben verheugd over het andpunt van het Amerikaanse lympisch Comité, ondanks de bben J'it'ekc druk. Het Comité be- de Amer>kaanse sport- als ens,'n deelnemen aan de Spe- v. I n en niet de regering van de dit°d01 tren'ffde Staten," aldus Kil- e gel ,in' het en v0 >s Angeles, waar de Spelen in aanleil 84 worden gehouden, heeft kinde n£et>oden om in geval van iod de Spelen van dit jaar te lisvesten. In een brief is dit MB^itcgedeeld aan Lord Killanin, 1 e deze tijding waarschijnlijk 1 leen als kennisgeving zal aan- men. Killanin is vurig tegen- inder van een verplaatsing n de Spelen. „Een alternatie- Q plaats, waar dan ook, zou Mm. oit de steun krijgen van de ternationale sportbonden, die 27 Olympische sporten verte- ichap. "woordigen. Het zou een tra- die zijn. wanneer de interna- voor 'nale sportwereld verdeeld tse. S'J u worden in twee kampen." Izijnsa sverkU 'adimir Popov, de eerste vice- n Ned orzitter van het organisatie- jen o* mité van de Spelen in Mos- Ni, heeft verklaard dat de Spe lt vind n zeker doorgaan en niet af regelt 'nkelijk zijn van „de politieke antal diken van wie dan ook, onge- het al diens rang of positie. Wij wijk.'n rustige mensen." zei Popov, de ert 'aar wij geloven dat alle onge- spelen Itheid die mensen vat. buiten- tal geZl willen opdringen de Spelen >r van 'uwelijks helpt." waren stomverbaasd toen zij twee dagen later vernamen dat Krol, Schrijvers, La Ling en Tahamata als nog zoveel twijfels aan dat sponsor- collectief hadden verbonden dat zij besloten om de contractuele overeen komst tussen de KNVB en het recla mebureau Kortekaas-Merchandising (dat al een half miljoen gulden aan sponsoring kon garanderen) voorals nog niet met hun handtekening te bekrachtigen. Onmiddellijk werd door insiders gedacht aan een actie van het bureau Inter Football, dat eerder door het sectlebestuur betaald voetbal buiten de poort was gehou den. Zoals bekend heeft dit even com merciële als omstreden bureau van de ex-journalist Maarten de Vos nog altijd enige invloed bij Ajax. Inter Football adviseert de Amsterdamse club op het gebied van de public- relations en telt voorts nog de honds trouwe volgelingen Piet Schrijvers en Dick Schoenaker tot de klanten kring. Ruud Krol heeft afstand geno men van IF, maar zijn houding in deze actuele voetbalrel past wel dege lijk in het straatje van De Vos. In tegenstelling tot de meeste andere PSV'ers, durft Willy van de Kerkhof wel zijn mond open te doen tegen Krol, die morgen veeleer op basis van reputatie dan van recente prestaties aan zijn zeventigste interland mag beginnen. Van de Kerkhof: „Er is iets heel geks gebeurd. Eerst Is Ruud voor de collectieve opstelling en een paar dagen later ineens niet meer. Ik heb daar zo mijn eigen gedachten over. Dit past zeker een aanvoerder niet. Telefonisch heb ik met hem daarover gesproken, maar ik praat liever oog in oog, dus dat kan beter hier in Vigo. Dit heeft mij in elk geval zwaar te leurgesteld. Kijk, Cruijff zorgde vroe ger in de eerste plaats supergoed voor zichzelf, maar zeker ook voor de rest, Dat ligt met Ruud kennelijk anders. Ik vind dat iedereen moet kunnen meedelen, want het Nederlands elftal is tenslotte een gToep. Daarbij durf ik door Peter Onvlee Ruud Krol.aanvoerderschap van Oranje op de tocht?. te zeggen dat ik niet voor mezelf praat, want als er spelers zijn die buiten een collectief veel meer in deze sfeer kunnen verdienen, dan zijn René en ik het wel. Dat gaat ook nog op voor Krol en Tahamata, maar met zo'n aanpak zouden de anderen volle dig buiten de prijzen vallen." Sectiebestuurslid Herman Choufoer acht het intussen niet onmogelijk dat het contract met Kortekaas straks wordt verscheurd. Dat zou dan weer speelruimte bieden aan Inter Foot ball, waar Choufoer in tegenstelling tot sectievoorzitter Eric Vilé geen be zwaar tegen heeft. Coufoer: „In het contract met Kortekaas zijn ontbin dende voorwaarden opgenomen, dus dat zou geen probleem zijn. De KNVB doet in deze kwestie verder niets. Het is blijkbaar niet meer mo gelijk om de spelers tegenwoordig onder één noemer te krijgen. Wel, dan zoeken ze het zelf maar uit." Jan Zwartkruis toonde zich gisteren geïrriteerd en zelfs kwaad over deze affaire. De keuzeheer: „Ik vind dit allemaal zo'n zielig gedoe. Deze top mensen zijn onzelfstandig en onvol wassen bezig. Het is een slechte ver taling van hun métier in de richting van het publiek. Ik heb er begrip voor, dat de mensen hier ziek van worden. Er worden steeds meer ac centen gelegd, daar waar ze niet ho ren. Ik was zo blij met dat principebe sluit van de spelersraad, maar even later is daar dan niets meer van over. Na het succes in Leipzig wordt de sponsorpot met een half miljoen ge vuld. Dan past enige dankbaarheid zou ik zeggen, maar men gooit juist de kont tegen de krib. Onbegrijpelijk, maar ik bemoei me er verder niet mee. Het is mijn terrein niet." Of Zwartkruis met dat laatste wel gelijk heeft, valt te betwijfelen. Hij heeft plotseling weer te maken met een verdeelde groep en dat kan ook op het veld doorwerken. Zwartkruis: „Als dat het geval is, dan zal ik zeker ingrijpen. Ik waak over de homogeni teit. Maar het zou wel een jammerlij ke zaak zijn. als we nu weer door schade en schande wijs moesten worden". Kortom, het Oranje-shirt is voor en kele internationals opnieuw een lo den last die slechts met behulp van een zak met geld valt te torsen. Zwartkruis moest de rotte plekken maar eens uitsnijden. Wie zou er werkelijk bedanken voor de eer van de nationale voetbalploeg, als er weer gewoon om een premie werd ge speeld? DAVOS Wanneer het aan Ab Krook, de coach van de damesschaatsploeg had gelegen, zou hij gisteren reeds een streep onder het Olympische selectie-gebeuren in Davos hebben gezet. Met In het achterhoofd een goede prestatie van Iha Steenbruggen. de in zijn ogen nog enige „onzekere" voor Lake Placid was na de drieduizend meter het plaatje rond geweest. intensieve behandeling verhielpen de kwaal (een vorm van spit) nog niet. „Het ging gewoon niet." Ina 8teenbruggen krijgt zaterdag een tweede en laatste kans. Evenals Ine ke Koolman, de verrassing van het nationaal kampioenschap die zich als marathon en B-kamploene op de drieduizend meter op de derde plaats nestelde. Met 4.48.92 bleef zij gisteren Juist onder haar persoonlijk record van 4.49.86, maar Imponerend was het, mede door de invallende föhn en het zachter geworden ijs niet. „Je moet nuchter blijven In Den Haag waren ér allemaal gillende mensen; hier moet Je het alleen doen. Je moet niet verwachten dat Je nu direct weer tien seconden onder Je eigen record blijft." Toptijden leken tot de derde rit toen Joke van Rijssel in de baan kwam zeer wel mogelijk. Waren ook in de eerste twee ritten gereali seerd. Met name in het rechtstreekse duel tussen Beth Helden en Rla Vis ser. Het wereldrecord van de Russi sche Gallna Stepanskaja (4.31.00. 23 maart 1976 in Alma Ata) wankelde, maar bleef uiteindelijk nog Juist over eind. Beth Heiden kwam op 4.32.60 uit. Ria Visser verbeterde met 4.34.54 het nationale record van Sijtje van de Lende met zo'n vijf seconden. „Ik was op het schema van dat record wegge gaan. Het ging gemakkelijk. Ik schrok er zelf van. dat ik Beth Helden bij kon houden en zelfs ook voor kon blijven. Alleen in de laatste ronde moest ik wat terrein prijsgeven." ZEI8T Charles Corver is aangewe zen als scheidsrechter voor de vriend schappelijke interlandwedstrijd tus sen Italië en Roemenië die op 16 februari in Napels gespeeld wordt. Voor Italië begint met deze wedstrijd de voorbereidingscampagne op de eindronde van de Europese titelstrijd die half juni wordt gehouden. Corver wordt in Napels geassisteerd door Henk van Dijken en Bart Ram. Zover kwam het gisteren niet. Een plotselinge weersomslag na de eerste ritten van de drieduizend meter, maakte de derde wedstrijddag verder tot een geen enkel houvastbiedend gebeuren. Ina Steenbruggen, al da gen geplaagd door een rugblessure, kwam tot een uiterst magere 4.49.14 en moest behalve een imponerende Ria Visser nóg drie Oranje rijdsters voor zich dulden: Joke van Rijssel, Sijtje van de Lende en Ineke Kool man. Ab Krook achteraf: „Wanneer Ina zich op deze drieduizend meter goed had gemanifesteerd, zou ik wel licht donderdag al met de ploeg naar Nederland zijn teruggekeerd. Nu moet ik het komende weekeinde hoe dan ook afwachten want ik wil er toch zelf bij zijn wat er hier gebeurt." Ab Krook baseerde het voortijdig af breken van de selectledans van de dameskernploeg vooraf op niet eens zulke onlogische gronden. Hij gaat ervan uit, dat aan het kwartet Ria Visser. Sijtje van der Lende. Annie Borcklnk en Haitske Valentijn niet meer valt te twijfelen na hun verrich ten de afgelopen dagen en alleen de driezuidend meter heeft voor hem nog vragen open. Met de klassering van het nationaal kampioenschap (INA Steenbruggen een goede tweede achter Ria Visser en ruim voor Ineke Kooiman) dacht hij Ina Steenbrug gen naast Ria Visser en de gisteren als recordhoudster onttroonde Sijtje van der Lende een redelijke kans toe. ..Als ik met Ina erbij aan vijf Olympi sche kandidates kom ben ik realist genoeg om te weten dat we het maxi mum hebben gehaald. Sophie Wes tenbroek komt tot nog toe gewoon tekort." Een tweede nog niet vervulde voor waarde voor een vervroegd vertrek van Krook en zijn dames was de vergadering van het Nederlandsch Olympisch Comité vanavond. Hoe wel er officieel althans geen voor dracht is gedaan door de in de Davos aanwezige leden van de adviesraad- top (ART) rekent Krook er toch op, dat er vanavond spijkers met koppen worden geslagen. Iets wat hij trou wens al direct na het nationaal kam pioenschap in Den Haag had gewild. Niet alleen omdat hij graag zekerheid voor zijn ploeg wil, ook en niet in de laatste plaats omdat hij de voorberei ding op Lake Placid de hoogste prio riteit wil geven. Krook: „Als vandaag de vier rijdsters zeker zijn, zal ik eindelijk mijn programma kunnen aanpassen. Er zal dan harder ge traind kunnen worden; iets wat nu niet mogelijk is omdat er alsmaar gereden moet worden en het NOC een voortdurende vormbevestiging eist. Gaat dit tot en met het komende Ab Krook weekeinde door dan wordt de tijd wel erg kort. Vanuit Davos gaan we naar Nederland terug en aan het einde van de week reizen we aMeer naar West- Allis voor de sprinotampioenschap- pen. Je verliest dan een aantal be langrijke dagen." DAVOS De Russische Tatjans Averina mag zich voorlopig nog even wereld record houdster op de duizend meter blijven noemen ZIJ Is sinds gisteren echter niet meer de snelste echattsenrljd- ster op deze afstand De Amerikaanse Leah Mul- ler-Pouloa dook met haar tijd van 1.33 07 onder de bestaande toptijd van Aveiöna (1.33.40) maar haar prestatie komt niet in aanmerking voor erken ning. ZIJ schaaute deïe UJd ujdens de Amen kaanse selectseatrtjd In Davos. waarbij allereerst alleen in de baan werd gereden en bovendien vooraf gejtn loting had plaatsgevonden Ook was deze seleniestrijd niet officieel bij de I8U (de internationale schaaurederttie) aangemeld. Wanneer vanavond in Den Haag het verlossende woord wordt gesproken (ook de definitieve aanwijzing van een aantal herensprinters en allroun- ders wordt verwacht) zal Ab Krook met de definitieven Voor Lake Placid een aangepast trainingsprogramma afwerken in Davos. De overigen zul len zich op de tweede selectieronde moeten voorbereiden, waarbij met name de drieduizend meter plekken nog te vergeven zijn. Joke van Rijssel maakte daarvoor verrassend genoeg de beste indruk. Met een geblesseer de enkel bleef zij in ieder geval de vooraf kansrijk geachte rijdsters Ina Steenbruggen en Ineke Kooiman voor. Ina Steenbruggen: „Sinds zater dag heb ik al last vin mijn rug. Ze venhonderd meter ging het toen goed op de vijfienhonderd meter; toen schoot het erin." Een dag rust en SCHAATSEN - „Dolle" Drlez van WIJhe heeft In Eernewoude de voorlopig laatate marathon- schaatswedstrijd op natuurijs gewonnen De schaatser uit Oosterwoldc legde de 100 kilome ter af In 2 uur 45 minuten en 10 seconden Jan- Roelof Kruithof, die als tweede eindigde, had een achterstand van ruim vier minuten op Van WIJhe Johan Wardenler werd derde TENNIS Jimmy Connors heeft voor de zesde maal het Internationale tennistoernooi In Bir mingham gewonnen HIJ ver in de eind strijd zijn landgenoot Ellot Teltsclier In twee sets: 6-3. 6-2, MODE (1) Zo'n Carter, zou die tegenwoordig nog wel eens een eindje Joggen? Joggen. Dat was die mode vorig jaar. zo rond de tweede week van mei. Dat iedereen langs de openbare weg moest doen alsof carnaval nooit meer over zou gaan. Daar werd Je zo gezond van. Geel gaatjeshemd met van die wie wil er vechten met de beer-mouwtjes, paarse sportbroek (voor de dames extra mini want bij joggen wil het oog alles) en zacht groene schoenen met een oranje opdruk. Doet die Carter dat nog? De laatste keer dat het in de krant kwam was hij duizelig van de opgesnoven ge zondheid in een ambulance afge voerd. Of de avond tevoren doorge zakt. Je hoort er helemaal niets meer van eigenlijk. Vroeger, toen dus, scheen hij elke dag te beginnen met een joggende ronde om het Witte Huis. De ene keer met zijn naar het schijnt breekbare gade, de andere keer met een lijfwacht vol tegenzin. Maar de longen vol frisse lucht, even de kleine hersenen uitwaaien, de contra buik beweging doen en het luie zweet eruit persen. En altijd fotografen tussen de struiken. Niets meer tegenwoordig. Anders kwam het wel in de krant. Het gezondheidsimperium takelt af. Zoals Carter er ook bij was in Meet the Press. Zodra hij niet lacht klinkt hij als een gummi cassettere corder. Zo zat hij er ook bij. Niets meer over van die zendeling In de jog. En tegelijk ook nog de Olympi sche Spelen gezond lichaam, ge zonde geest, hoger, sneller, verder, deelnemen belangrijker dan winnen even afschaffen. Want dat betekent het ook nog als Amerika een keertje overslaat we gens onenigheid met de Russen over eikaars belangenbehartigen op aarde. Het einde van de Olympische Spe len als prestatiemodel. Hola. dat lijkt toch verdacht veel op de boodschap van de jog. MODE (2) En Carter tegelijk net doen alsof hij nog wel een oplossing wist: Athene. Of dat helpt. Afrika bovcotte de Olympische -fc V O tf- V Spelen van 1976 in Canada omdat in Montreal van het IOC ook Nieuw- Zeeland mocht meedoen dat op het gebied van een non-Olympische sport contacten onderhield met Zuid-Afrika. Daar had Athene ook niet aan kunnen helpen. En stel nu eens dat Athene dit jaar aan de beurt zou zijn geweest; zeg maar, aangemeld in de tijd dat de generaals daar nog in het zadel za ten wie deed daar ook al weer niets tegen? Dan had Amerika wel mee gedaan. En Rusland ook. dus. Dat het eigenlijk dit Jaar wegens toevallig Moskou even toevallig pech is voor de Olympische Spelen. Met dat soort noodlandingen kun nen de Spelen maar beter meteen begraven worden. Wat ook wel het beste zou zijn, maar dat is weer een ander verhaal. En Carter wil trou wens helemaal de doodgraver niet zijn. met zijn oplossing. Het gaat er gewoon om dat Moskou voor straf niet mag pronken met Olympische veren van Amerika. Sport is poli tiek geworden. Dat Is net een stap te ver. Als Amerika niet naar Moskou gaat. plus nog een handvol landen waar de eerste korte broek nog ingevoerd moet worden, dan winnen Rusland en de DDR in Moskou alles ln plaats van bijna alles Daar was het ook om te doen. Zo komt Jimmy Carter toch nog van pas. MODE (3) Wat gebeurt er als de Amerikaanse atleten toch naar Moskou willen? En het Amerikaans Olympisch Co mité moet wegens de IOC-verplich- tingen ook willen. Wat dan? Dan verschijnen er, zo leren enkele telefoongesprekken, waarschijnlijk wèl Amerikanen op de Spelen. Ten zij Carter ook nog door andere Olympische afspraken wil fietsen, (en dat laat het IOC weer niet op zich zitten, want dat heeft men van de Afrikaanse boycot van Montreal geleerd dat Je strikt boycottende landen gewoon moet dreigen met uitstoting) en de paspoorten intrekt. In een normaal a-sportief geval loopt het reizigersverkeer via pas poorten, stempels en douanepos ten. In een Olympisch geval ligt dat anders. Een land dat de Spelen organiseert moet garanderen dat alle IOC-lid- staten vrijelijk toegang krijgen. Ook de bezoekers van de Spelen moeten zonder de normale poespas van aanvrage-screening-vlsum maar gewoon per paspoort het be treffende land binnen kunnen ko men. Wat Moskou betreft betekent dat dat men via ieder aannemelijke grenspost binnen moet kunnen ko men op weg naar een Olympische kampplaats. In de realiteit is daar een handige oplossing voor gevonden door de Russen. Wijzend op de beperkte ho telaccommodatie dient men zich ruim tevoren te melden bij een reis bureau dat grossiert in groepsreizen naar de Spelen. Zonder veel omhaal kan men daar op zo'n reis inschrij ven. Alleen kan de zaak dan bijna net zo goed onder controle gehou den worden als in normale tijden met die visa. Voor deelnemers aan de Spelen ligt dat nog net iets anders. Die gaan ook per groepsreis op stap maar krijgen een soort sesam-open- u: een Olympisch paspoort. Daarop dient men in Olympische tijden vrij te kunnen reizen. Ook Amerikanen. Rusland in. komen ze dus altijd. Alleen Amerika uit. kan dat ook? Dat Is nog net niet helemaal duide lijk. Officieel moeten ze met zo'n Olympisch paspoort het land uit kunnen. Maar de Amerikaanse re gering kan zo n papiertje overstem- pelen of intrekken en dan zou men gewoon thuis moeten blijven. Zeg maar zoals nu in Rusland Maar dat betekent dan wel een aan varing met het IOC die. vier jaar voor de Spelen in Los Angeles ge houden zullen moeten worden, niet zonder gevolgen zal blijven. Of Car ter dat ook nog op z'n boterham wil hebben? MODE (4) En dan zal je zien dat de eerste Afghaanse vluchteling die de Ver enigde Staten weet te bereiken ho- mosexueel Is. RUZIE Studio Sport krijgt als opvolger van Bob Spaak de boekhouder van Ca- rel Enkelaar als nieuwe chef: Kees Boerhout. Weliswaar bleek uit de advertentie die de NOS voor deze functie opstel de niet dat men eigenlijk op zoek was naar zo'n zoals men bij de NOS zegt aimabele boekhouder, maar hij kwam er toch omdat Enke laar hem op het laatste moment uit zijn mouw toverde. En Herman Kuiphof namens de redactie van 8tudio 8port in de sollicitatieproce dure betrokken. Iets te vlot en arge loos zwichtte voor Enkelaars grote truc. Ernstige ontstemming dus bij Stu dio Sport. Waar men meende dat de laatste ronde zou gaan tussen eigen kweek Theo Reitsma en Cees van Nieuwenhulzen van Het Parool. Protest tegen het eigenzinnig door drukken van de godfather van de NOS. Maar Enkelaars wil is wet en dus blijft Boerhout gehandhaafd als nieuw vergaderdler van Studio Sport. In behandeling is nog een protest van de redactie van Studio Sport tegen het negeren van de procedure door Enkelaar. Die heeft echter al laten weten daar bepaald niet van onder de indruk te zijn. Veel meer onder de Indruk is de NOS-top over het uitlekken van ge detailleerd nieuws over de benoe ming in het weekblad Vrij Neder land. Daardoor kan Enkelaar voort aan behalve als geslaagd whisky proever namens de NOS op de An- tilled, ook opgevoerd worden als eigenzinnig doordrammer in sollici tatieprocedures. Wie. zo vraagt de top zich af. wie heeft er voor lek gespeeld. In de Volkskrant werd gisteren via een optel- en aftreksom Kees Jans- ma aangewezen als het gat in de gieter Jansma zeer boos. „Want ik ben dat helemaal niet geweest," en verder is het alleen maar koren op de molen van Enkelaar. die het lek zoekt Jansma ook: „Dit schaadt onze zaak enorm Die zaak is dat alle neuzen bij Stu dio 8port voorlopig niet dezelfde kant op wijzen, terwijl er tegen het lek zonder veel omhaal een ontslag- hij zelf wel procedure op touw gezet kan wor den. Met Boerhout zal er binnen de •menselijke mogelijkheden zo loyaal mogelijk samengewerkt worden. Blijft over nog de vuile was die er buiten is gehangen. Met name die van Carel Enkelaar. Dat al die ver halen die er worden verteld over zijn macht kant èn wal raken. Dat hij benoemingen wel degelijk per soonlijk door kan drukken. En dat die verhalen over argeloosheid en onmacht als het over omroepzaken gaat niet helemaal de werkelijkheid weergeven. De onmacht wordt altijd wel van stal gehaald als er treer eens gecon stateerd wordt dat er zaken niet marcheren binnenkhet omroepwe- zen zoals zou moften. Vanuit die zogenaamde onmacht wordt dan aangevoerd dat het helaas niet mee* mogelijk ls om de zaken terug te draaien maar dat men zal probe ren te zorgen dat het niet erger wordt. Naar het lijkt gewoon gebrek aan sterke man. De procedure Toerhout-Studio Sport toont aan dat er wel degelijk zoiets als een sterke man rondloopt bij de NOS. Alleen hei is net als met dat walgelijke produkt de Hulk: het werkt alleen als hij zich kwaad maakt. Waarover zöekt 1 uit. DRANK Cor van der Hart wordt trainer bij Fort Lauderdale lp de Verenigde Staten. Behalve «Ie Nederlandse bladen hadden ook Amerikaanse kranten die wel eens iets doen aan soccer, belangstelling voor dit bericht. Alleen, de naam Van der Hart. dat zei niet iedereen ln Amerika direct iets. Na een Informatieronde door Nederland werd in fTe Amerikaanse berichten een saillant detail natuur lijk wel gegeven: dat van Van der Hart en de verhaleh over drankge bruik. En toen ging" het dus weer over: wie heeft de klikspaan gespeeld We zijn weer thuis: naar gezegd werd was het of Cees van Nieuwenhulzen van Het Parool of kees Jansma van Studio Sport die ^ls doorgeefluik gediend zou hebbe^ Het weekblad Voetbal Internationaal meldde dat Van Nieuwenhulzen .had verteld dat hij in ieder geval niet de bron was geweest. Kees Jansma toch toevallig aan de telefoon. Dus Jij Kees? Jansma „Dat stond ook over mij in de Volkskrant. Ik ben werkelijk woedend. Ik ben dat niet geweest Ik ben opgebeld, zoals nog een aan tal journalisten -met vragen over Van der Hart vanuit Amerika. Nou zat ik toevallig net te kijken naar die film over Cor die ik voor de NOS had gemaakt. Dus ik had geen tijd. ik zei bel later maar terug. Dat deed hij. Maar dat lk toen iets naars over Cor gezegd zou hebben? Ik ben ra zend. Ik heb voor die film weken lang met hem opgetrokken, we zijn goed bevriend. Dat lk dan iets over een drankprobleem zou zeggen? Die man wist er al van, hij vroeg er naar, maar lk heb gezegd dat dat was geweest; dat schijnt te zijn opge lost. En dan dat lk degene zou zijn geweest die dat in Amerika verteld zou hebben. Ik heb een verschrikke lijk perfecte relatie met Van der Hart." Wie heeft dat dan wel verteld? De dader lig waarschijnlijk op het kerkhof en leest Panorama WERELDTOP Jij nog wat Brak? Onze J C Brak: Jazeker Nou moet lk weer horen dat Egbert van 't Oever en Tjaart Kloosterboer het samen niet goed hebben gedaan, 't Schijnt dat ze daar afgelopen week einde achter zijn gekomen, Want" het is schaatsen en dan moeten we allemaal doen alsof we gekke Hen- kie zijn. Allemaal handen voor de ogen en in november en december net doen alsof we de complete we reldtop in huis hebben Met een beetje geluk konden we wel twintig schaatsers en schaatsters naar de Olympische Spelen sturen Zo ver schrikkelijk goed waren we hier opeens geworden Vorig Jaar waren het geloof ik de Nieuwjaarswedstrij den die duidelijk maakten dat we geheel uit het dal waren Helaas bleek bij de echte wedstrijden, zeg maar toen het ergens om ging, dat Nederland voornamelijk mee deed. omdat Je niet allemaal kunt win nen. Niets aan de hand dus Rond dezelfde Nieuwjaarsdag van dit Jaar werd aangenomen dat we zowel No ren als Zweden naar huls konden schaatsen terwijl Eric Heiden ook al ln Deventer een keer verslagen was. Het ls dus nu één keertje ergens over gegaan en Ja hoor het blijkt dat het weer niets voorstelt. Zelfs zonder Russen komen Nederlan ders niet één keer op het podium Maar geen nood dus. Tc Davos wordt verder gekrabbeld Als er maar geen echt vergelijkingsmate riaal aanwezig is dan lijkt het heel wat Komend weekeinde doen de all-rounders daar ook nog een duit ln het zakje. Zodat we zonder moei te op twintig Olympische kandida ten kunnen blijven staan Iedereen genoeg ln de luren gelegd? En dan krijgen we nu te horen dat Egbert en Tjaart niet geschikt zijn voor hun taak Dat Kees Verkerk het beter zou kunnen of Leen Pfrom- mer Ook zonder Schenk en Ver kerk'' Kom nou Egbert van 't Oever en Tjaart Kloosterboer hebben het voortreffelijk gedaan Ik kijk al weer rijkhalzend uit naar november en decemberEn lk lach me gek

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 11