De nieuwe "bijstandsuitkeringen staffunctionaris (m/v) VOORHETKIND Denk eerst even na voordat u een huisdier neemt. BEHEERDER enthousiaste medewerktstler stichting voor het kind Met ingang van 1 januari 1980 zijn de normbedragen als volgt: Publikatie van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk SPLIETHOFFS BEVRACHTINGSKANTOOR B.V., AMSTERDAM ENIGE MEDEWERKERS/ MEDEWERKSTERS BEZIGHEIDS THERAPEUTE hervormd verpleeg- en reactiveringscentrum nassau-odijekhof driebergen WINKELEN nachthoofd avondhoofd ZATERDAG 5 JANUARI 1980 TROUWKWARTET P 12 - RHS 18 ZATI Het bestuur van de Stichting Vakantieoorden van het CNV zoekt voor haar vakantieoord in Garderen waar een belangrijke uitbreiding gerealiseerd zal worden een die belangstelling heeft voor het recreatieve werk van de christelijke sociale beweging en van wie de vrouw genegen is haar man in voorkomende gevallen te assisteren. Wij vragen iemand die bezit: vakbekwaamheid in het restaurantbedrijf, goede contactuele eigenschappen. - leidinggevende capaciteiten. organisatorisch en economisch inzicht, kennis van voedingsmiddelen. ruime ervaring. Wij bieden; werkkring in prettige sfeer. honorering in overeenstemming met het belang van de functie. Sollicitanten uit de vorige sollicitatieprocedure kunnen eveneens reageren. Sollicitatie met vermelding van godsdienst, leeftiid. ervaring en opleiding richten aan de secretaris/penningmeester van bovengenoemde stichting. Ravellaan 1, postbus 2475.3500 GL Utrecht. DE gevestigd te Amsterdamverricht een aantal interessante activiteiten op het terrein van de jeugdwelzijnszorg. bij voorbeeld: de jaarlijkse Kinderpostzegelactie, het secretariaat van de Landelijke Stichting Dagcentra voor school gaande jeugd, publiciteit en voorlichting, onder zoek t.b.v. kindertelevisieprogramma's, de instel ling van een kinderombudsman, etcetera. De Stichting zoekt op korte termijn een die zich, opgenomen in een klein team, bezig zal gaan houden met zeer uiteenlopende werk zaamheden, zoals: het verzorgen van correspondentie; het opnemen en uitwerken van brieven, verslagen en notities; het notuleren van vergaderingen; het creatief meedenken bij de uitvoering van alle organisatorische activiteiten. Voor deze functie zoeken wij iemand met H.A.V.O. of een gelijkwaardige opleiding; steno; typevaardigheid; en vooral: een enthousiaste inbreng. De Stichting biedt: een salaris overeenkomstig het niveau van de functie; variabele werktijden; goede secundaire voorzieningen (pensioen, reiskosten, studie-faciliteiten). Heeft u belangstelling, schrijf of bel de heer D.G. Bijl. directeur van de Stichting (tel. 020 73 39 11 of privé 01720 2 39 52) Emmastraat 38, 1075 HW Amsterdam. Inkomsten uit onderverhuur Twee derde van de overeengekomen huur wordt niet afgetrokken De bijstand dient niet alteen voor de noodzakelijke bestaanskosten die iedereen moet maken. Want er wordt ook bijstand gegeven voor bijzondere uitgaven die niet iedereen heelt, maar die voor u wel noodzakelijk zijn. Hoeveel bijstand u wordt toegekend, hangt af van uw eigen inkomsten. Ook daardoor is de bijstand een duidelijk individuele uitkering, die van persoon tot persoon kan verschillen. Nadere inlichtingen bij uw gemeente. NORMBEDRAGEN Uw bijstandsuitkering is afgeleid van het minimumloon. Dat is hel loon, waarop elke werknemer van 23 jaar en ouder ten minst# recht heelt. Van dit loon worden de loon belasting en de promies voor sociale ver zekeringen afgetrokken. Oan blijft het netto- mmimumloon over. waarop de uitkering voor gehuwden is gebaseerd Gezinnen, waarin de vader of moeder ontbreekt, krijgen 90°/o en alleenstaanden 70% daarvan, omdat de noodzakeli|ke kosten van het bestaan voor hen lager zijn Voor ongehuwden beneden 21 |aar gelden aparle bedragen Nel als iemand die het minimumloon ver dient. moet de bi|Standontvanger uit zijn ot haar uitkering de normale kosten van het bestaan betalen. Oit zijn niet alleen de kosten voor bijvoorbeeld eten, drinken, kleding, meubilair en ontspanning, maar ook de kosten van het wonen, zoals bij een huurhuis de huur. Woonkosten In uw uitkering zit ook een vergoeding voor woonkosten. Maar die woonkosten kunnen zo hoog zijn. dat ze-echt niet alleen uit hel minimumloon of de bijstandsuitkering kun nen worden opgebracht. Wanneer dat het geval is en u oen huurhuis bewoont, kunt u een huursubsidie aanvragen Oe gemeente kan u daarover inlichten. Met woonkosten hoger dan 1193.- per maand (dus de kale huur. dit is de huur zonder de kosten van gas. water, licht, centrale verwarming, e.d.) komt u als biistandontvanger in het algemeen voor huursubsidie in aanmerking. Voor alleenstaanden jonger dan 30 jaar geldt een aparte huursubsidieregeling en andere bedragen. Als u op bijstand aangewezen raakt en nog niet voor huursubsidie in aanmerking komt. past de bijstand bij in de huur op dezelfde manier als de huursubsidie zou doen. Eigen woning Hebt u een eigen woning dan komt u natuurlijk niet in aanmerking voor huur subsidie. Bedragen hypotheekrente, eige- naarsonderhoud. belasting op onroerend goed. straalbelasting e.d. bij elkaar minder dan f 193.per maand, dan moet u die kosten uit het uitkeringsbedrag betalen. Liggen de kosten tusson f 193.en 1591,65 per maand dan krijgt u boven het norm bedrag een toeslag Deze toeslag is even groot als de huursubsidie voor een huurhuis van die prijs. Let wel: Als u woont in een eigen huis. waarvan de waarde na aftrek van de hypotheek hogor is dan het vrij te laten vermogen, dan kunt u eventueel bijstand te leen krijgen op onder pand van uw huls (krediet-hypotheek) Zie ook „Eigen vermogen Woonkosten boven f 591,65* per maand Voor huren boven f 591,65 per maand wordt geen huursubsidie gegeven en dus ook geen bijstand. Als u zo duur woont zult u een goedkoper huis moeten zoeken. Om u de tijd daarvoor te gunnen kunt u - voorlopig voor een jaar - een toeslag krijgen. Die is gelijk aan de woonkosten, verminderd met f 246.65. Woont u in een eigen huis met hogere kos ten dan f 591,65 per maand dan geldt voor u hetzelfde. Ook dan zult u naar «en goed koper huis moeten uitkijken. Voor alleenstaanden jonger dan 30 jaar goldl een bedrag van f 394,15 per maand. Woonkosten beiaarden Als u 65 jaar of ouder bent en uw huur is hoger dan f 591.65 per maand, kan h#t zijn dat u toch voor huursubsidie in aanmerking komt Indien het subsidiebedrag niet vol doende is. kunt u daarboven extra bijstand krijgen. Omzien naar een goedkopere woning is in dit gaval dus n«#t nodig. Gaan wonen in een dure woning Moet u. om welke reden dan ook, in een huis met een hoge huur gaan wonen (een servicelial bijvoorbeeld) overleg dan voorat eerst met de gemeente. Er wordt alleen bijstand verstrakt als drt beslist noodzakelijk is. Overgangsregeling Ontving u. in verband met woonkosten die op 31 december 1977 hoger dan f 350. waren, een overbruggingstoeslag, dan wordt deze per 1 januari 1960 mat f 10,— ver minderd. BIJZONDERE UITGAVEN Voor speciale uitgaven die ontstaan door uw bijzondere omsiandigheden, bijvoorbeeld ziekte of gebreken, kunt u een extra uit kering aanvragen. Bent u jonger dan 65 jaar. dan kunt u voor uitgaven in verband met invaliditeit geen biistand krijgen, maar moet u een voorzie ning aanvragon op grond van de Algemene Arbeidsongeschiktheidswet (AAW). Grotere uitgaven voor eigen rekening Tot de bijzondere uitgaven worden in het algemeen niet de grotere aankopen gerekend die iedereen wel eens moet doen, bijvoorbeeld kleding, meubels ot oen kachel. Ditzelfde geldt voor verhuiskosten en kos ten van woninginrichting. Alleen in bijzon- dero gevallen kan daarvoor bijstand worden gegeven. Per week (217.— Per maand f 940,30 Per week f 200.70 Per maand 869.80 Per week (184.45 Per maand f799.30 Per week f 168,15 Per maand f728.75 Per week f 151,90 Per maand 1658.20 2. ALLEENSTAANDEN NORMBEDRAG 21 jaar of ouder 20 jaar (werkloos) 19 jaar (werkloos) 18 jaar (werkloos) 16 en 17 jaar (werkloos) PLUS: De premie die u betaalt voor een vrijwil lige verzekering of een bejaarden verzekering bij een ziekenfonds. Maar niet de aanvullende premie. PLUS: Vakantiegeld 21 jaar of ouder 20 jaar (werkloos) 19 jaar (werkloos) 16 jaar (werkloos) 16 en 17 jaar (werkloos) Oeze bedragen worden eens per jaar, In juni, uitbetaald. Per week 13.45 Per maand 58.28 Per week 12.44 Per maand 53.91 Per week 11.43 Per maand 49.54 Per week 10,42 Per maand 45,17 Per week 9.42 Per maand 40.80 1. GEZINNEN NORMBEDRAG Echtpaar zonder en met kinderen Per week I 310. Per maand f 1.343JS Onvolledig gezin (een gezih zonder vader of moeder) Per week f 279,— Per maand 11.209, PLUS: De premie die u betaalt voor een vrijwil lige verzekering of een bejaardenverze kering bij een ziekenfonds. Maar niet de aanvullende premie. PLUS: Vakantiegeld Echtpaar zonder en met kinderen Per week f 19,21 Per maand I 83.25 Onvolledig gezin Per week f 17,29 Per maand I 74.93 Oeze bedragen worden eens per jaar, in juni. uitbetaald. 3. THUISINWONENDE KINDEREN (werkloos) NORMBEDRAG 20 jeer Per week 1132.55 Per maand f 574.30 19 jeer Per week 1116,25 Per maand f 503.75 IB jaar Per week (100.— Per maand f 433,25 17 Jaar* Per week f 77.50 Per maand f 335.85 16 jaar* Per week f 47.75 Per maand f 206,85 PLUS: Vakantiegeld 20 jaar Per week f 0,21 Per maand f 35.59 19 jaar Per week f 7,20 Per maand f 31,22 16 jaar Per week f 6.20 Per maand f 26,85 16 en 17 jaar Per week f 4,80 Per maand f 20.81 In zeer bijzondere gevallen komt het voor, dat een jongere van 16 of 17 jaar niet meer thuis kan wonen. De gemeente beslist ol en hoe lang hiervoor bijstand wordt gegeven. 4. BEWONERS VAN BEJAARDENTEHUIZEN OF INRICHTINGEN NORMBEDRAG De kosten van verzorging of verpleging. PLUS: De premie die u betaalt voor een bejaardenverzekermg of een vrijwillige verzekering bij een ziekenfonds. Maar niet de aanvullende premie. PLUS: Per maand een bedrag voor persoonlijke uitgaven. Voor een alleenstaande is dat f 232,75 en voor een echtpaar f 401.80. Als u door persoonlijke omstandigheden weinig privé-uitgaven kunt doen. wordt de uitkering lager. Maar niet minder dan f 87.25 voor een alleenstaande en (159,25 voor een echtpaar. PLUS: Vakantiegeld dat gelijk is aan dat van de AOW. Dit bedraagt voor een alleen staande f 58.28 en voor een echtpaar f 83.25 per maand Deze bedragen worden eens per jaar, in mei, uitbetaald. PLUS: Een vergoeding voor broodmaaltijden, als deze niet in de verzorgingsprijs zijn begrepen. Voor een alleenstaande is de vergoeding f 79.80 en voor een echtpaar f 159,60 per maand. MAAR: De bijstand wordt verleend voor zover de eigen inkomsten niet voldoende zijn om bovenstaande kosten te betalen. Heeft u als inkomsten naast de AOW echter nog een pensioen, dan mag u daarvan als echtpaar f44,15 en als alleenstaande f 22.10 per maand houden. EIGEN INKOMEN Bijstand ontvangt u als u geen of te weinig eigen inkomsten hebt. Heeft u helemaal geen inkomen, dan krijgt u de normbedragen die onder 1 t/m 4 vermeld staan. Heelt u wel wat eigen Inkomsten, dan worden deze van de normbedragen afgetrokken. Maar bij verdiensten worden niet helemaal afgetrok ken. Welke bijverdiensten dat zijn, ziet u verderop. Bijverdiensten uit arbeid Van het geld dat u verdient met een bijbaan mag u een derde deel houden Of er.sprake is van een bijbaan, tjeoordeelt de gemeente. Met de buitengewone kosten die u moet maken om dat geld te kunnen verdienen, zoals bijvoorbeeld extra hoge reiskosten, wordt rekening gehouden. Als in een gezin de vader of moeder ont breekt. wordt de eerste f31,55 van wat het gezinshoofd per week verdient niet afgetrokken. Per maand is dit f 136.75. Bijverdiensten uit kostgangers 40% van wat uw kostgangers u betalen, wordt gezien als uw verdiensten. Die ver diensten worden per kostganger gesteld op minimaal 147.40 per weck of f 205.20 per maand. Evenals bij andere bijverdiensten wordt een derde deel. dus minimaal f 15,80 per week of f 68,40 per maand, niet afge trokken Heeft u drie of meer kostgangers, dan wordt dat beschouwd als een pensionbedrijf en worden die inkomsten volledig afgetrokken. Maximaal mag u van al uw bijverdiensten niet meer houden dan: f 78.90 per week of f 341.90 per maand voor het hoofd van een onvolledig gezin (inclu sief de eerste f 31.55 per week of f 136,75 per maand van bijverdiensten uit arbeid) f 47,35 per week ol f 205.15 per maand voor een echtpaar mei of zonder kinderen (f 31.55 per week of f 136.75 per maand als beide echtgenoten bijverdiensten hebben f 33,15 per week of f 143.60 per maand voor een alleenstaande en f 17.75 per week of f 76.95 per maand voor een thuisinwonende. Andere inkomsten Al uw andere inkomsten worden geheel van de normbedragen afgetrokken. Dus ook uw per 1 januari 1980 verhoogde AOW- of andere sociale uitkering. Kostgeld van inwonende kinderen Van uw kinderen die een inkomen hebben, kunt u een redelijk kostgeld verwachten. Daarin zit ook een bijdrage in de vaste gezinslasten Daarom trekt de bijstand ten minste f 12.45 per week ol f 53,95 per maand voor meerderjarige en f 8,30 per week ol f 36.per maand voor minderjarige kinderen van uw uitkering af. EIGEN VERMOGEN U hoeft niet al uw spaargeld aan te spreken voor u voor bijstand in aanmerking komt. Het vrij te laten eigen vermogen is sinds 1 januari 1980; f 13.400,voor gezinnen f 6.700,— voor alleenstaanden f 8.100,— voor bejaarde echtparen in bejaardentehuizen of inrichtingen f 4.050.voor bojaarde alleenstaanden in bejaardentehuizen of inrichtingen. De rente van dit vermogen Is ook vrij. Er is een aparte regeling voor een extra vrijlating van vermogen voor oudere ex-zelfstandigen en oudere langdurig werk loze werknemers (50 t/m 64 jaar). ZELFSTANDIGEN Voor zelfstandigen gelden andere bepalingen. Ook is er een aparte regeling voor hel vrij te laten bedrijfsvermogen. Wat veranderd is Vanaf 1 januari 1980 hebben bijstand- ontvangers ook voor de eerste twee kinderen recht op kinderbijslag op grond van de Algemene Kinderbijslagwet. Daarom geeft de bijstand geen vergoeding meer voor deze kinderen. De kinderbijslag moet worden aangevraagd bij en wordt per kwartaal uitbetaald door de Raad van Arbeid. Met hoeveel de uitkeringen per 1 januari 1980 zouden worden verhoogd, was pas eind december bekend. Vandaar dal de meeste gemeenten geen kans zien om al In januari met deze verhogingen rekening te houden. Dit zal dan een maand later gebeuren - natuurlijk met terugwerkende krocht. Stichting Tehuis voor Ouderen 'DE BOSHOF' te Assen Het bestuur zal gaarne in contact komen met gegadigden voor de functie van ter assistentie van de directrice Onze gedachten gaan uit naar een functio naris die de directrice kan bijstaan bij alle voorkomende werkzaamheden, waaronder: contacten met bewoners c.q. familieleden hiervan; stimuleren van ontspanningsactiviteiten; begeleiden van stagiaires en vrijwilligers; voeren van voorkomende correspondentie; onderhouden van externe contacten; en de directrice bij afwezigheid kan vervangen. Functie-eisen: Een passende opleiding op hbo- of mbo- niveau. ruime ervaring in het inrichtings wezen, bij voorkeur in een middelgrote instelling. Goede contactuele eigenschappen, goede schriftelijke en mondelinge uitdrukkings vaardigheid. Leeftijd boven de 30 jaar. Salariëring en overige arbeidsvoorwaarden volgens de CAO voor Bejaardentehuizen. Voor inlichtingen en uitvoerige schriftelijke sollicitaties binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad kunt U zich wenden tot Mevrouw E. A. Hoogendoorn, 'De Boshof', Postbus 30002, 9400 RA Assen - tel. 05920-14343. Darizigerkade 8, Postbus 409 1000 AK Amsterdam telefoon 82 89 05 (toestel 222) Voor ons internationaal scheepvaartbedrijf zoeken wij op de afdelingen Bemanningszaken en Hoofdadministratie voor administratieve werkzaamheden, leeftijd 18-25 jaar, opleiding HAVO (eventueel Mavo). Wij bieden goede aanvangscondities err een interessante werkkring binnen onze snel groeiende organisatie. Voor actieve medewerkers/sters, die bereid zijn zich in te zetten, bieden wij de mogelijkheid een goede, zelfstandige positie op te bouwea Gegadigden nodigen wij uit - bij voorkeur schriftelijk - te solliciteren aan bovenstaand adres. verzmxen van huisdieren heeft zijn leuke en lastige kanten. Vaar inlichtingen: hel de Dierenbescherming. In elk iclc/uunboek vindt u hel nummer. SËRË l'uhlikutic aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame. In het Hervormd Verpleeg- en Reactiveringscentrum "Nassau-Odijckhof" te Driebergen is ten behoeve van de afdeling dagbehandeling (13 patiënten) plaats voor een in 50% dienstverband. Bij voorkeur van ca. 10.00- 12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. Voldoende opleiding en ervaring zijn vereist. Gezien het karakter van het huis vragen wij van de kandidate een protestants christelijke levensover tuiging. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door het hoofd van de afdeling bezigheidstherapie de heer G. van den Boogaard (03438-5811). Schriftelijke sollicitaties kunt U richten aan de geneesheer directeur A. Voorwinden, Nassau-Odijck- laan 3,3971 BN Driebergen-R. begint op deze en dè andere advertentie pagina's ELKE OCHTEND OPNIEUW Het verpleeghuis "HUIZE WESTHOFF". een verpleeghuis met 150 bedden voor soma tisch Ziehen met een uitgebreide rcaclivc- rings afdeling, krijgt per 1 februari 1980 plaatsen vacant wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van een ver pleegkundig Voor deze functies is het diploma verpleeg kundige A en/of B vereist. Voor het nachthoofd geldt momenteel een dienstrooster van 7 nachten op 7 nachten af. Het is niet uitgesloten om te komen tot een andere dienstregeling. Het avondhoofd zal moeten werken geduren de 5 avonden per week met werktijden van 6.00 tot 11.00 uur De in genoemde functies te benoemen per sonen zullen worden gesalarieerd al naar leef tijd en ervaring overeenkomstig de C.A.0. bepalingen voor de volksgezondheid. Telefonische inlichtingen worden gaarne ver strekt door de verpleegkundig directrice Mevr. M C. Lagas telefoon 070 - 949228. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directie van het verpleeghuis HUIZE WESTHOFF" Julialaantje 35, 2283 TB RijswijkPostbus 223.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 18