Waldheim krijgt warm van Iraniërs i jk\j. 4 'Overwinning op Russen' andinisten voorkomen breuk met 'kapitalisten' Aandrang op harde Amerikaanse actie Indira Gandhi kon niet naar stembus ,v Turkse oppositie steunt kabinet Italiaanse president wil aftreden minister Menigte koelt woede op secretaris-generaal I Afghanistan Afghaanse opstandelingen beweren: Sa Carneiro wil een 'nationaal beleid' voeren LI VRIJDAG 4 JANUARI 1980 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 het van (TEHERAN (Reuter, AP) Secretaris-generaal Kurt Waldheim van de Verenigde Naties is fisteren opnieuw het slachtoffer geworden van de grimmige anti-Amerikaanse stemming in ran. Enkele duizenden demonstranten verhinderden dat hij een uitgebried bezoek bracht aan nog ie Behesjti Zahara begraafplaats in het zuiden van Teheran, waar veel slachtoffer van de trijd ^gen de sjah begraven zijn. raat? "a z^n bekorte bezoek aan de beken- te zullen doen in de Verenigde Naties ntnf e begraafplaats, de eerste halte- ilaats van ayatollah Khomeini bij pjn terugkeer begin vorig Jaar in Te- leran. had Waldheim een ontmoeting iet vijfhonderd invaliden. Deze ver welkomden hem met tien minuten ig aangehouden anti-Amerikaanse ;en, terwijl ze zwaaiden met kruk- in en kunstledematen. Een man liet im een album vol kleurenfoto's zien mensen die mishandeld waren ir de geheime politie van de sjah. laarop kreeg de secretaris-generaal en drie jaar oud kind in handen ikt dat geen armen meer had. ieschokt la afloop verklaarde Waldheim ge- Chokt te zijn door wat hij gezien en ehoord had. Hij vergeleek het lijden ran het Iraanse volk met het lijden an het Oostenrijkse volk onder de azi's. Hij beloofde al het mogelijke om te voorkomen dat zoiets weer zou gebeuren. Een menigte van 5.000 be togers voor de Amerikaanse ambas sade nam een resolutie aan warin Waldheim werd gevraagd in plaats van Teheran naar Panama te gaan, waar de sjah momenteel verblijft. Als u deze crisis tot een oplossing wil brengen, aldus de resolutie, dan moet u niet de belangen van de grote mo gendheden beschermen. Waldheim sprak gisteren eerst op nieuw enkele uren met de Iraanse minister van buitenlandse zaken. Ghotbzadeh. Gisteravond werd hij ontvangen door de islamitische revo lutionaire raad. Zijn woordvoerder noemde de gesprekken tot dusver nuttig. Aanwijzingen dat ze iets heb ben opgeleverd voor de gijzelaars in de Amerikaanse ambassade zijn er niet. Jalaleddin Farsi, de belangrijkste LONDEN (Reuter, AFP) De aandrang op de Verenigde Staten om harde maatregelen te nemen in verband met de Russische inval in Afghanistan neemt toe. In de Verenigde iStaten gaan zelfs stemmen op in te gaan op het aanbod van raël en Egypte bases te stichten op hun grondgebied. van de 124 kandiaten voor het presi dentschap van Iran waarover de be volking 25 januari stemt, liet zich gisteren in zeer onverzoenlijke be woordingen uit over de gijzeling. Far si zei dat de Amerikanen die vastge houden worden geen gijzelaars zijn. maar mensen die door de studenten zijn gearresteerd omdat ze zich aan misdaden hebben schuldig gemaakt. Een proces tegen deze mensen is een proces tegen het Amerikaanse impe rialisme, aldus Farsi, die kandidaat is voor Khomeini's Islamitische Repu blikeinse partij en die de volledige steun schijnt te hebben van de radi cale studenten in de ambassade. Admiraal Een andere kandidaat voor het presi dentschap, admiraal Seyyed Madani, is van het opperbevel van de vloot ontheven en opgevolgd door schout- bij-nacht Seyyed Machmoed Alai. Onduidelijk is of Madani op eigen verzoek is ontheven of door de Iraan se top aan de kant is gezet. Madani zou vooral op steun kunnen rekenen van de Iraanse middenklasse. NIEUW DELHI (Reuter. AP, AFP) Onder slechte weers omstandigheden volgens waarnemer nadelig voor Indi ra Ghandi is India gisteren begonnen aan parlementsver kiezingen. Aan het eind van de eerste dag dat kon worden gestemd waren er aan wijzingen dat de opkomst laag is ge weest. Het Indiase persbureau UNI meldde vanuit Rae Bareilly in het noorden van India, één van de twee districten waar Ghandi kandidaat is, een opkomst van slechts 45 procent van de kiezers. De vroegere premier kon zelf overigens haar stem niet uitbrengen omdat het vligtuig dat haar naar Nieuw Delhi zou brengen wegens het slechte weer moest terug keren naar Calcutta. Tegenover verslaggevers verklaarde Gandhi dat ze aan de kiesraad toe stemming had gevraagd om per post haar stem uit te brengen maar dit was geweigerd. Gandhi meent dat net als in andere landen Indiërs de moge lijkheid moeten krijgen zo te stem men. Het is voor het eerst dat Indira Ghandi haar stem niet heeft kunnen uitbrengen. De verkiezingen van gisteren gingen om 244 van de 525 te betwisten zetels. Voor de rest zal komende zondag worden gestemd. De eerste uitslagen worden zondagavond verwacht. De verwachting was dat de verkiezingen een nek-aan-nek-race zullen zijn tus sen Gandhi s Congrespartij en de Ja- natapartij van haar opvolger Jagjl- van Ram. Gandhi zei dat als haar partij de verkiezingenwint ze er niet meer over zal piekeren de noodtoe stand af te kondigden. Ook zal haar zoon Sanjay, die verantwoordelijk wordt geacht voor de gedwongen ste rilisatie van Indiërs, geen invloed in een nieuwe regering krijgen. Ram meende dat zijn Janata de verkiezin gen met gemak zal winnen omdat er een „Janatagolf" door India gaat. Tijdens deze eerste verkiezingsdag hebben waarschijnlijk acht mensen het leven verloren bij politiek geweld Volgens UNI was in de zuid-Indiase stad Hyderabad een uitgaansverbod ingesteld nadat twee mensen waren doodgestoken en 28 andere met steekwonden in een ziekenhuis moes ten worden opgenomen. In een nood- Indiaans dorp werden drie ..onaan raakbare" kiezers doodgeschoten en even ten noorden van Hyderabad troffen verslaggevers drie doden aan na een gevecht tussen communisti sche arbeiders en de politie De laat- sten zouden met scherp op de arbei ders hebben geschoten. In het kles: district van waarnemend premier Charan Singh zouden diens aanhan gers kiezers van Ram hebben belet hun stem uit te brengen. k itse kranten riepen gisteren op tot recte maatregelen tegen de Sowjet- Inle, zoals het stopzetten van graan- erkopen. het stoppen van krediet- ïrlenlng en het niet deelnemen aan Olympische Spelen. Ook werd ïgedrongen op verwerping van het ireeds SALT-akkoord, dat nog door Amerikaanse Senaat geratificeerd iioet worden. Het Conservatieve La- irhuislid John Wilkinson ging nog ïrder door bij de Britse onder-minis- ur van buitenlandse zaken, Douglas furd, te pleiten voor het sturen van Brits-Frans-Nederlandse vloot- enheld naar het gebied van de indl- :he Oceaan om de aanvoerlijn van olie uit het Midden-Oosten te be- l«n het links-liberale dagblad The uardlan was terughoudender in zijn mmentaar. De krant schreef dat de issen geen westers gebied hebben roverd en dat het in eerste instan- aan de islamitische buurlanden in Afghanistan is zich een oordeel te irmen over de Russische inval. Een ïmonstratle van studenten voor de ussische ambassade in Teheran zal Moskou evenveel effect hebben als ootbewegingen op de oceanen, al- us de krant. ijfde vloot merikaanse functionarissen hebben iten weten dat de Verenigde Staten ♦oor het eerst ernstig overwegen in te lan op een aanbod van Israël en gypte om militaire bases op hun ondgebied te vestigen om op die anier de militaire aanwezigheid in gebied van de Indische Oceaan en Perzische Golf te versterken. Men nkt daarbij aan de stationering n een nieuwe „vijfde vloot" in dit bied. Eerder sloot de Amerikaanse lering uitdrukkelijk bases in Egyp- en Israël uit, omdat deze landen ilitiek veel te gevoelig liggen in de ireld. fel stuurde Washington de afgelo- en weken een missie langs Saoedi- ibië, Oman, Somalië en Kenia om zien wat daar mogelijk was. De oejussische inval in Afghanistan zou Appei-fc Amerikaanse autoriteiten nu over ïermu rio Foi de aarzeling tegenover Israël en Egypte heen hebben geholpen. Overi gens zou het wel wat jaren duren voordat een nieuwe „vijfde vloot" ook een feit is. In eerste instantie zou men willen schuiven met delen van de tweede en derde vloot in Atlanti sche en Stille Oceaan, de zesde vloot in de Middellandse Zee en de zevende vloot in het Verre Oosten. De golf van kritiek op de Sowjet-Unie in verband met de inval in Afghanis tan blijft aanhouden. China beschul digde de Sowjet-Unie van leugens met het doel de inval in Afghanistan te rechtvaardigen. Het Chinese pers bureau noemt het conflict tussen de regering in Kaboel en de islamitische opstandelingen een interne aangele genheid van Afghanistan. Peking sprak uitdrukkelijk tegen dat er spra ke geweest zou zijn van (onder meer Chinese) inmenging van buitenaf in Afghanistan. De meeste andere lan den in Zuid-Azië deden gisteren een beroep op Moskou zijn troepen uit Afghanistan terug te trekken. Eurocommunisten De Spaanse communistische partij veroordeelde de Russische inval in Afghanistan, maar hekelde bij voor baat enige reactie van de Verenigde Staten op de inval. De Italiaanse communistische partij kwalificeerde de Inval als een stukje perverse logi ca, waarvan de Russen niet het al leenrecht hebben. De krant van de Franse communistische partij plaat ste in een artikel twee beginselen naast elkaar: het principe van niet- interventie en dat van het natuurlijke recht op een individuele en collectie ve verdediging. Deze twee regels spre ken elkaar niet tegen, maar vullen elkaar aan. In het geval Afghanistan zeggen de Russen antwoord te heb ben gegeven op een appel van Afgha nistan, concludeert l'Humanité en dat is in overeenstemming met het akkoord dat de twee landen in de cember 1978 sloten. Bovendien for muleert het blad nog een derde begin sel: het principe van de solidariteit met de volken die strijden tegen de reactie en voor democratische en so ciale vooruitgang. Vervolg van pagina 1 Door een van de Amerikaanse sena toren is inmiddels al gemeld „dat de senaat zonder meer zal instemmen met Carters verzoek de behandeling van SALT II te stoppen. Waarschijn lijk zou ook zonder een dergelijk ver zoek het akkoord al op ernstige weer standen gestuit zijn, zo voegde hij daaraan toe. De Russische president Breznjew heeft geantwoord op de kritiek van de Britsepremier Thatcher. Het ant woord werd haar overhandigd door de Russische ambassadeur in Lon den. die met de premier een veertig minuten durend onderhoud had. Het afgelopen weekeinde had Thatcher Breznjew al van haar ongerustheid over het ingrijpen in Afghanistan op de hoogte gebracht. Tijdens hun actie bij de Russische ambassade in Teheran vinden Afghaanse islamieten tijd voor een gebed, waarbij ze hun hoofd in de richting van Mekka buigen. ANKARA (AP, Reuter, AFP) De Turkse conservatieve regering van Soeleyman Demirel heeft de steun van de oppositie verworven voor een pakket maatregelen ter bestrijding van het terrorisme In het land. De eensgezindheid van het parlement komt een dag nadat de Turkse militaire leiding met een staatsgreep had gedreigd als er niet snel orde op zaken zou worden gesteld. De maatregelen, die de regering voor staat, behelzen versterking van de bevoegdheden van de veiligheid stroepen, snellere berechting van ter roristen en meer macht voor de pro vinciale gouverneurs bij het optreden tegen terrorisme. Voorts wil Demirel de vorming van speciale rechtbanken voor terroristische activiteiten en een speciale wet. die de burgerlijke auto riteiten grote bevoegdheden geeft bij het bestrijden van politiek geweld zonder de staat van beleg te hoeven afkondigen. In 19 van de 67 Turkse ISLAMABAD (Reuter, AFP) Islamitische opstandelingen ln Afghanistan zeggen een eerste overwinning geboekt te hebben op het Russische leger dat hun land bezet heeft. Bovendien zouden grote aantallen Afghaanse militairen naar de opstandelingen overlopen. Een woordvoerder van een van de islamitische bevrijdingsbewegingen van Afghanistan verklaarde gisteren dat leden van zijn organisatie een Russische kolonne tot de aftocht hadden gedwongen in de provincie Bamyan ten noordwesten van de hoofdstad Kaboel. Bij de overval zou den verscheidene tanks en legervoer tuigen buiten gevecht zijn gesteld. Ook uit andere delen van het land kwamen berichten van gevechten tussen opstandelingen en Russische eenheden die proberen hen uit hun versterkte stellingen te verdrijven. Aan de Pakistaans-Afghaanse grens is het garnizoen van Sjamsjad in han den van de opstandelingen gevallen. Vele militairen van het Afghaanse leger zouden zich daar bij de opstan delingen hebben aangesloten om te vechten tegen de Russen. Dit valt op te maken uit een communiqué van de Hezbi Islami Afghanistan, een van de verzetsorganisaties. Ook militairen in de districten Karna en Khoegiani zouden zijn overgelopen na hun com- officleren te hebben munistlsche gedood. Ontwapend De Russische militairen schijnen de leden van het geregelde Afghaanse leger volledig te hebben ontwapend. Dit is gemeld door zowel diplomaten als opstandelingen. Wel zouden de ontwapende militairen nog worden vastgehouden in kazernes en kam pen. De paar westerse Journalisten die een nacht in Kaboel doorbrach ten, zonder dat ze hun hotel uit moch ten. zijn inmiddels in Nieuw Delhi teruggekeerd. Ze kwamen te weten dat het grootste deel van de bevol king van de hoofdstad Kaboel nogal overdonderd was door de enorme overmacht van Russische militairen die de stad bezette. De indruk be stond echter dat het leven in de hoofdstad zijn normale gang begon te hervatten. De machtsovername die met Kerst in Kaboel plaats vond, lijkt het leven te hebben gekost aan de Russische on der-minister van buitenlandse zaken Viktor Papoetin. Uit diplomatieke kringen in Moskou is vernomen dat de onderminister op 28 december in Kaboel is overleden. Het partijblad Prawda maakte melding van het overlijden van de 53-jarige Papoetin. maar onthulde niet waaraan en onder welke omstandigheden dat is ge beurd. Overigens maken de Russi sche media wel melding van nog voortdurende gevechten in Kaboel en andere steden, aangezien contra-re volutionaire elementen zich verzet ten tegen de nieuwe situatie Het Russische persbureau Tass sprak gisteren berichten tegen als zou de Afghaanse munteenheid door de Russische roebel zijn vervangen. Een commentator van Tass noemde dit bericht een verzinsel van het Westen om het nieuwe bewind van Babrak Karmal in diskrediet te brengen en de betrekkingen tussen Afghanistan en de Sowjet-Unie te besmeuren. provincies heerst momenteel de staat van beleg, maar het geweld is er niet door afgenomen. De belangrijkste Turkse kranten heb ben gisteren instemming betuigd met de oproep van de generaals. „Een gesprek tussen de Gerechtlgheids- partij en de oppositie zou al meteen vruchten afwerpen." aldus de onaf hankelijke Hurriyet. De gouverne mentele Tercuman klaagde echter ook over „militaire betutteling". Bij een demonstratie voor het Russi sche consulaat in Istanboel is giste ren een betogende student doodge schoten door soldaten De schietpar tij deed zich voor toen een menigte het consulaat wilde bestormen uit protest tegen de Russische inval ln Afghanistan. De „marxistisch-leninistische gewa pende propaganda-unle" heeft zich gisteren verantwoordelijk gesteld voor het doodschieten woensdag avond van de directeur van de Turkse vestiging van El Al, de Israëlische luchtvaartmaatschappij. LISSABON (AP, Reuter. AFP) De president van Por tugal, Antonio Ramalho Eanes, heeft gistermiddag het nieuwe centrum rechtse kabi net van Francisco Sa Carnei ro beëdigd. In zijn eerste korte toespraak als pre mier zei Sa Carneiro dat het kabinet van sociaaldemocraten, centrumde mocraten en monarchisten tot de re glementaire parlementsverkiezingen van dit najaar „nationale doeleinden en geen partijbelangen" zal nastre ven. De premier zei dat er een gema tlgd maar besluitvaardig beleid zal worden gevoerd Sa Carneiro noemde het eerste recht se kabinet sinds de anjerrevolutie van april 1974 het resultaat van een ondubbelzinnige keuze van het Por tugese volk. Het nieuwe kabinet zal zich inzetten voor betere toetredings voorwaarden tot de Europese Ge meenschap, aldus de premier, die vroeg de binnen- en buitenlandse pro blemen niet te onderschatten. Als één van die gevaren noemde Sa Carneiro de Russische inval in Afghanistan President Eanes stelde dat met de verkiezingen de levendigheid van het democratische proces was bewezen en hij zag nu noch in de toekomst het gevaar van een terugval. Eanes be trok alle elf voorgaande kabinetten ln dit huldebetoon. Het nieuwe vijftien leden tellende ka binet heeft voor de helft ministers, die al eerder in een regering hebben gezeten. Sa Carneiro heeft de steun van 128 van de 250 Portugese parle mentsleden. Isabel do Carmo, een prominente re volutionaire leidster uit de jaren voor en na de anjerrevolutie, is samen met nog enkele anderen uit de door haar gestichte proletarisch-revolutionalre partij van Portugal gestoten. Do Car mo zit met een aantal geestverwan ten gevangen wegens bomaanslagen en gewapende overvallen, maar dit is waarschijnlijk niet de reden van de uitstoting. DAMASCUS (Reuter) Het congres van de regerende Syrische Baëthpar- tijheeft gepleit voor eengrootscheeps offensief tegen de moslimbroeder schap, die verantwoordelijk is gesteld voor een groot aantal gewelddaden in het land. ROME (AP) De Italiaanse president Pertini heeft een van de ministers uit het kabinet-Cossiga publiekelijk gevraagd terug te treden. De partijloze hoogleraar staatsrecht en minister zonder portefeuille Massimo Giannini had in een vraaggesprek met een weekblad gezegd dat Italië „onverbeterlijk is" omdat de politici niet zijn opgewassen tegen hun taak. Volgens dr minister hebben de poitieke partijen en de vakbonden er in Italië een zootje van gemaakt en denkt hij er hard over het land te verlaten. Pertini zei gisteren „pijnlijk verrast" te zijn door de uitlatingen van de minister, die overigens geldt als een sympathisant van de socialistische partij, waaruit de president zelf voortkomt. „Het verbaast mij dat dc minister, wiens gedachtengang helemaal niet zo prijzenswaardig Is, aanblijft als minister", aldus Pertini. Verwacht wordt dat dit incident de toch al verkoelde samenwerking tussen de christendemocraten en de socialisten nog meer zal verslechteren. en zag het er naar uit dat particuliere ondernemers in Nicaragua hun volutionaire regering in de steek zouden laten. De sandinisten hadden in gematigde revolutionaire koers wel kunnen vergeten als deze breuk erkelijkheid was geworden. In het woensdag bekend gemaakte plan lor economisch herstel blijkt er voor de particuliere sector echter een langrijke plaats ingeruimd. langzamerhand heeft de regering van learagua een overzicht gekregen van de nvang van de economische en bestuurlij- chaos, waarin het land na het vertrek n Somoza in Juli is achtergebleven. Vori- maand namen dan ook alle ministers in ontslag, om de vijf leden tellende Junta kans te geven een nieuwe regering te irmen, die volledig past bij de plannen or wederopbouw 27 december maakte de junta de nieuwe oeg bekend. En wat een groep behouden- zakenlieden had gevreesd, bleek uit te imen: het sandinlstische volksleger had n positie in de regering versterkt, ten ste van de „gematigde economen". Hum- rto Ortega, legercommandant en broer n een van de Juntaleden, is nu minister n defensie. Hij vervangt Bernérdlno Lar- een voormalig lid van de Nationale irde die in het verleden een mislukte ging deed Anastasio Somozo de macht te tnemen leutet tega is niet de enige nieuwe militair in de [ering Het belangrijke ministerie van planning staat nu onder leiding van Henry Ruiz, die de conservatieve zakenman Ro berto Mayorga verdreef In de zakenwereld kwam Juist deze benoe ming hard aan, omdat het ministerie van planning de sleutel was tot een grotere invloed in de toekomstige economie. De privé-sector zei dreigend dat dit het einde was van het „Nicaraguaanse experiment", waarin conservatieve ondernemers hand in hand met progressievere krachten werken aan een revolutie voor het volk. Veel Nicara- guanen met een hoog inkomen of een eigen bedrijf hebben de opstand van de sandinis ten gesteund en vinden daarom dat ze recht hebben mede te beslissen over de koers van het land. Voorbarig De dreigende houding van de Cosep. een organisatie waarin de belangrijkste zaken lieden zich hebben verenigd, bleek echter overdreven en voorbarig. De junta heeft zes nieuwe ministeries ln het leven geroepen, die onder aanvoering van het ministerie van planning moeten werken aan het herstel van de economie en de dienstverlening van Privé-ondernemers zullen een belangrijke rol blijven spelen in de economie van Nica.-agua voor deze dreiging. Maar wat de regering van Nicaragua tot nu toe heeft genationali seerd, bestaat voor het grootste deel uit bedrijven van Somoza of vrijwel failliete ondernemingen. Uit het woensdag bekend gemaakte plan voor economisch herstel blijkt dat de parti culiere investeerders in Nicaragua inmid dels hebben Ingezien dat het wel meevalt met de staatsbemoeienis, en dus ziet men af van een boycot. In het reconstructieplan is een ruime plaats ingeruimd voor het be drijfsleven. De minister van planning, Hen ry Ruiz, maakte bekend dat er echter alleen plaats is voor een „uiterst sobere econo mie". waarin opbouw en export een hoofd rol zullen spelen. Want Nicaragua kampt nog met een buiten landse schuld van 3.2 miljard gulden, een overblijfsel uit de tijd van Somoza. De sandinisten hebben beloofd alle schulden af te lossen, maar kunnen daarvoor geen cent vrijmaken. Op dit moment voert een dele gatie van Nicaragua ln Mexico onderhande lingen met vertegenwoordigers van zestig internationale banken over uitstel van de terugbetalingen. De kans op succes lijkt redelijk, gezien de „mengeling van verras sing en bewondering" van de banken voor de sandinlstische aanpak, aldus een van de Nicaraguaanse delegatieleden de overheid Deze ministeries staan vrijwel allemaal onder leiding van onafhankelijke technocraten, die op dezelfde lijn zitten als de privé-ondernemers. De Cosep had letterlijk gedreigd geen cent meer te zullen investeren, als de regeling doorging met het terugdringen van de in vloed van de ondernemers De angst voor een op Cubaanse leest geschoeide staatsbe moeienis met de economie legde de basis Hulp Het zal nog wel een paar Jaren duren voor dat Nicaragua aan terugbetalen kan gaan denken. Tot nu toe heeft het land voor ongeveer vijfhonderd miljoen aan bulten landse hulp ontvangen. Op zichzelf een flink bedrag, maar het grootste deel daar van was voedsel- of noodhulp De meeste landen (Nederland was een van de weinige uitzonderingen) willen eerst we ten welke kant het met Nicaragua opgaat, voordat ze bereid zijn de economie op gang te helpen. Zo beloofde ln Washington Vlron Vaky, onderminister voor inter-Amerikaan- se zaken, al in september „binnen een week" bijna tweehonderd miljoen gulden aan hulp voor de reconstructie van Nicara gua beschikbaar te stellen Tot op de dag van vandaag heeft het Amerikaanse Con gres zich er nog niet over uitgesproken, en de regering in Managua heeft er nog geen cent van gezien De hulp aan de sandinisten maakt deel uit van een heel pakket voor Midden-Amerika De ln het Congres nog steeds actieve „8o moza-lobby" een niet onbelangrijk groepje parlementsleden dat nog nauwe contacten heeft met de in Paraguay wonende dictator, heeft goedkeuring van het pakket steeds uit weten te stellen door de stabiliteit van do sandinlstische regering ln twijfel te trek ken. ZIJ eisen nu dat tegelijk met Nicaragua ook het militaire bewind In Guatemala steun moet krijgen En daarmee hebben weer allerlei voorvechters van de mensen rechten in het Congres grote moeite Wanneer het congres zal stemmen over deze hulp, die Inmiddels wel door de betreffende commissie is goedgekeurd, is nog steeds niet bekend. Wel is al zeker dat financiële steun slechts mogelijk Is als Nicaragua be looft geen Russische of Cubaanse militairen ln het land toe te laten

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 7