FAMILIEBERICHTEN „Voed" uw kind niet op, maar laat het zelf eten DONDERDAG 3 JANUARI 1980 TROUWKWARTET 8 kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur Zo de Here wil hopen onze geliefde ouders en groot ouders M. J. Links J. Links—van der Werf op 7 januart 1980 de dag te gedenken, waarop zij 60 jaar geleden in het huwelijk traden. Rijswijk (Z.H.) Bejaardencentrum Steenvoorde, Gen. Spoorlaan 62. flat 612. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Gelegenheid tot feliciteren op 7 januari a.s. in de restauratiezaal van het Bejaardencentrum van 4.00 tot 5.30 uur n.m. In vol geloofsvertrouwen ls onverwacht van ons heengegaan mijn lieve man, üs heit en pake Lubbert Boersma op de leeftijd van 72 jaar Vaste rots van mijn behoud." Groningen, 1 januari 1980 Kam. Onnesstraat 173 A. Boersma-Inia Breugel: A. Boersma J. Y. Boersma-Klijnsma Groningen: T. Stulp-Boersma J. Stulp Hoofddorp: R. Meijer-Boersma J. Meijer Groningen: G. Koops-Boersma B. H. Koops en kleinkinderen De overledene is thuis opgebaard. Bezoek 's avonds van 7 tot 8 uur. Een rouwdienst zal worden gehouden op zater dag 5 januari a.s om 11.45 uur in de Stadspark- kerk aan de Snellius6traat te Groningen, waar na de begrafenis om 13.30 uur zal plaatsvin den op de Kerkelijke Begraafplaats te Tie- tjerk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de zaal naast de kerk te Tietjerk. Heden is na een moedig gedragen lijden in Gods heerlijkheid opgenomen mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Hendrikje Smit echtgenote van K. Bisschop op de leeftijd van 59 jaar. Gezang 293 2 Zalig hij die durft geloven, ook wanneer het oog niet ziet. K. Bisschop Goor: H. Bisschop T. Bisschop-op den Dries Hellevoetsluis: H. de Boer-Bisschop H. de Boer Maarssen: J. Bisschop A. M. Bisschop-Boer IJsselstein: H. de Koning-Bisschop J de Koning Enschede. M. Lubbers-Bisschop W J Lubbers Nijmegen: P Bisschop Goor H. Bisschop R. op den Dries Goor: K. Bisschop en kleinkinderen 7471 DS Goor. 31 december 1979 Van Kollaan 68. De teraardebestelling zal plaatsvinden op za terdag 5 januari a.s. op de algemene begraaf plaats te Goor. Hieraan voorafgaand zal om 10.30 uur een rouwdienst worden gehouden in de „Ontmoetmgskerk" van Kollaan te Goor waarbij u wordt uitgenodigd. De overledene is opgebaard in de aula van „de Klokkenkamp Diepenheimseweg 2 te Goor. Gelegenheid tot condoleren aldaar vrijdag avond 4 januari van 18.30-19.00 uur. In de verwachting van een nieuwe hemel en een nieuwe aarde is vandaag plotseling overle den op de leeftijd van 61 jaar ome lieve man, vader en grootvader Wytse Benedictus Een Swalker is Thiis M. Benedictus-Jonkmans Maaike en Peter Geert en Henriét Jacques en Edith Sjoukje en kleinkinderen 31 december 1979 Frans Halslaan 84 1213 BM Hilversum De rouwdienst, geleid door de weleerwaarde heer Drs J J Rebel zal gehouden worden vrijdag 4 januari om 12.30 uur in de Torenlaan- kerk te Hilversum, waarna de crematie zal plaatshebben in het crematorium „Daelwijck" aan de Floridadreef 7 te Utrecht om 14 00 uur in aula I. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de kerkdienst in de Torenlaankerk Op 31 december 1979 overleed als gevolg van een noodlottig ongeval Paul van Poelgeest Het onverwachte, plotselinge en wrede af scheid doet ieder die hem kent pijn. Wij die in de afgelopen maanden met hem samenwerk ten waren nog zoveel van plan. Plannen waar Paul met veel inzet, enthousiasme en deskun digheid in opging. Op weg naar zijn werk in Veenendaal kwam het tot een te vroeg einde. Wij denken mee met zijn vrouw en kinderen en wensen hen veel sterkte toe. Direktie en medewerkers, Samsom automatisering B.V Softwearhouse Vijftien Morgen 7 300» HA Veenendaal Hierbij geven wij kennis van het overlijden van onze oud-leraar drs P. C. van Dijk Wij denken aan het werk dat hij van 1 septem ber 1960 tot 1 augustus 1973 als docent Duits met veel inzet en enthousiasme aan onze school deed. Namens het Christelijk Lyceum Arnhem: P. J. Baauw, voorzitter, H. A. van den Bijllaardt, rector 22 december 1979. Mijn hulp komt van de Heer." Psalm 121. Op zondag 30 december werd, nog onver wacht, op 84-jarige leeftijd, van on9 weggeno men onze oom, Ds. Arend Klaas Krabbe, emeritus predikant. Wij zijn dankbaar voor alles wat hij met zoveel overtuiging en blijdschap voor ons heeft gedaan. Den Haag: R. W. J. de Neve-Koetsier E. F. de Neve Calgary (Canada): H. F. Koetsier M. Koetsier-Moolhuyzen Streefkerk: E. A. Lantser-Koetsier A. Lantser Heemstede: W. F. van Willigen-Koetsier M. P. van Willigen Bussum. W. A. N. Koetsier H. R. M. Koetsier-Palm Bome: A. J. Koene-Koetsier J. W. Koene Berkum: J. H. F. Koetsier D. Koetsier-Parlevliet. Scheveningen 1979. Huize „Royal", Rusthoekstraat 38, k. G 141 Correspondentie-adres: Mahlerlaan 1. 2102 EN Heemstede Geen bezoek aan huis. Onze oom is overgebracht naarde rouwkamer, Statenlaan 78, alwaar geen bezoek. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden op zaterdag 5 januari 1980 om 11.30 uur, door de weleerwaarde heer Ds. A. van der Zwaag, in de aula van de begraafplaats „West duin", Ockenburghstraat, Loosduinen. Daar na zal de bijzetting in het familiegraf plaats hebben. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de ontvangkamer van de be graafplaats. Ziet, de Bewaarder Israêls zal niet slui meren noch slapen. Ps. 121:4 Op Nieuwjaarsmorgen heeft de Heere in Zijn heerlijkheid opgenomen onze lieve vader grootvader, overgrootvader, zwager en oom Tjeerd Harm Brinkman sedert 1969 weduwnaar van Frouwke Bouwman in de ouderdom van bijna 87 jaar. Ooltgensplaat: J. J. Brinkman T. Brinkman-van Dam Rotterdam: J. H. Brinkman J. Brinkman-Roodenburg kleinkinderen, achterkleinkind en verdere familie 6881 CD Velp (Gld), 1 januari 1980 Bejaardencentrum „De Biesdel", Biesdelselaan 89 De rouwdienst zal D V. worden gehouden op zaterdag 5 januari om 11.00 uur in „De Bies del", waarna de teraardebestelling om ca. 11.45 uur plaats vindt op „Heiderust" te Rheden. Gelegenheid tot condoleren om 10.30 uur in de bestuurskamer van „De Biesdel" Heden nam God tot Zich onze lieve Hendrikje Grondel-Hekman weduwe van Ds P J. Grondel op de leeftijd van 70 jaar ..En zie. Ik ben met U, al de dagen tot aan de voleinding der wereld." Mattheüs 28/20 Uit aller naam Suzan N E. Grondel Delfzijl, 30 december 1979 Correspondentieadres: Meerkoetstraat 33, 3853 AM Ermelo. De rouwd.enst zal plaatshebben op vrijdag 4 januari 1980 te 13.15 uur in de Hervormde Kerk te Farmsum, waarna de begrafenis zal Dlaatsvlnden op de begraafplaats in Farmsum. Na afloop van de begrafenis gelegenheid tot condoleren in gebouw „Op de Wierde", tegen over de kerk. Trui de Vries- Hoving is op de gezegende leeftijd van 89 jaar overleden te Baflo „Vlskeny", 1 januari 1980 2 Cor 12:9b. Namens de familie: P. G. Hoving W H Vos- Hoving Huygensstraat 98, 9727 JG Groningen Wat geen oog heeft gezien en geen oor heeft gehoord en in geen mensenhart is opgekomen, heeft God bereid aan hen die Hem liefhebben. Heden nam God tot Zich, mijn innig geliefde man, onze lieve, zorgzame vader en onze lieve broer, zwager en oom Arie Poot geboren 19 november 1905. Den Haag: A. E. Poot-Reulman Broek op Langedijk: Arie en Lian Den Haag: Cobi en Klaas Delft: L. Poot N. Poot-Marsman Zwolle: J. M. Enklaar-Reulman Wassenaar: C. W. van Weele-Reulman G. van Weele Den Haag: Sj. Reulman Neven en nichten Den Haag, 1 januari 1980 Van Slingelandtstraat 151 Geen bezoek aan huis - Geen bloemen. De overledene is opgebaard in het rouwcen- trum Sweelinck, Sweelinckplein 30 te Den Haag. Bezoek donderdag van 19-20 uur De begrafenis zal in familiekring plaatevinden. Hij zal als een herder zijn kudde wei den, in zijn arm de lammeren vergade ren en ze in zijn schoot dragen. Jesaja 40:11 In vertrouwen op haar Heer en Heiland is heden ontslapen onze geliefde zuster en tante Gerritje Kok weduwe van Joh Verhoeff, in de ouderdom van 91 jaar A. Gort-Kok A. Gort M. P. Gort-Honingh Dirksland: A. C. S. Bosma-Gort P Bosma Alblasserdam: J. Gort L. Gort-Bos Alblasserdam: R. Gort J. W. Gort-Nusselder Zwijndrecht: A. Gort J. A. Gort-Elmers 2 januari 1980 „Huize de Waard" Blokweerweg 43 Alblasserdam Correspondentieadres A. Gort-Kok Kortgene 11 2951 EA Alblasserdam De rouwdienst zal worden gehouden in „de Havenkerk", Ieplaan, Alblasserdam, zaterdag 5 Januari, aanvang 11.15 uur. waarna de begra fenis zal plaatsvinden ca. 12.00 uur te Alblas serdam. Op 28 december 1979 is van ons heengegaan mijn onvergetelijke man, onze zorgzame vader en mijn lieve zoon Eens Pool tandarts in de leeftijd van 56 jaar Bob liet ons plotseling helemaal alleen achter. God zal ons helpen met dit verschrikkelijk verlies te leren leven Nonnie Pool-Wolff Rens Marjolein en Allard Linda M. J Pool-Kuipers Amstelveen, 2 januari 1980 Plantsoen Laanhorn 19 Overeenkomstig zijn wens hebben de gedach- tenisdienst in de Kruiskerk te Amstelveen en de crematie in het crematorium Westgaarde te Amsterdam heden in besloten kring plaatsge vonden. Liever geen bezoek aan huis. Diep bedroefd en verslagen geven wij U kennis van het plotseling overlijden van Teun, van Strijcn op de leeftijd van 38 jaar Wij zullen haar blijven gedenken als een trouw medewerkster en vriendelijk collega. De familie wensen wij veel kracht en sterkte om dit grote verdriet te dragen. Directie en personeel Groenendijk Transport B.V Hordijk 56 Rotterdam 31 december 1979. Breekt de jongste morgen aan geef, o Opgang uit den hoge, dat wij met U opgestaan alle leed vergeten mogen, doe ons opgaan tot uw feest onbevreesd. Gezang 289:4 Opgegaan tot het feest van haar Heer, onze lieve dappere vrouw, moeder, schoonmoeder, grootmoeder en zuster Carolina Josephina Krijger-Emens Geboren 4 juni 1916 Sterker dan onze droefheid is onze dank aan God voor haar onvergetelijke zorgzame liefde en aandacht, waarmee zij ons omringd heeft Winterswijk, D. Krijger Zürich (CH) Helma Junker-Krijger Jürg Junker Walter en Adrian Annette, Sarah Johannesburg (Z.A.): Lo Krijger Carole Ebbs Dirk, Tony, Eddy, Gwendolyn Freeport, Anneke Krijger Grand Bahamas, Volker Schneidereit Winterswijk, Ariël Huiskamp-Krijger Hans Huiskamp Job .Marie-Anne Maastricht, Zr. Ariël Emens 7101 JR Winterswijk, 31 december 1979 Kottenseweg 54 De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 5 januari 1980 op de algemene begraafplaats te Winterswijk. Vooraf wordt een dienst van woord en sacra ment, liederen en gebeden gehouden in de Gereformeerde kerk aan de Zonnebrink te Winterswijk om 11.00 uur. Gelegenheid tot condoleren aldaar van 10.00-11.00 uur Liever geen bezoek aan huis Het heeft God behaagd na een zorgzaam leven onverwacht tot Zich te nemen, mijn geliefde vrouw, onze lieve, zorgzame tnoeder, groot- en overgrootmoeder, zuster, schoonzuster en tante Clasina Herlaar-van Nielen op de leeftijd van 73 jaar i A. Herlaar, kinderen, klein- achterkleinkind en familie. Schiedam, 1 januari 1980 Rossinistraat 10 Corr.adres i Jan Steenstraat 19, 3117 TB Schiedam De overledene ligt opgebaard in de rouwka mer van het Nolet Ziekenhuis, ingang Juliana van Stolbergstraat te Schiedam. Gelegenheid tot bezoek en condoleance donderdag 3 janua ri van 19.00-19.30 uur. Op vrijdag 4 januari zal -er om 10.00 uur in de kapel van het Nolet Ziekenhuis een dienst van Woord en Gebed worden gehouden waarin zal voorgaan de Weleerwaarde Heer Ds. A. Prins waarna de begrafenis ,zal plaatsvinden om 11.00 uur op de Algemend Begraafplaats, Laan van Spieringshoek te Schiedam Geen bloemen. Geen bezoeft; aan huis Heden nam de Here to<t Zich, na een langdurig doch geduldig gedragon lijden, onze geliefde zwager en oom Arie van der Noordt echtgenoot van D. R. van Kleef 'op de leeftijd van 70» jaar Wij zullen hem ergjsnissen Rotterdam M. A. Krool-van Kleef P. W KjooI W. den Haan-van Kleef J. H. K*. den Haan Zwijndrecht: G. vani Kleef J. van (Kleef-van Berkel Rotterdam: A. J. IfLamerman-van Kleef B. Kamerman nichtein en neven Heden overleed in volle zekerheid des geloofs onze zeer geliefde zuster, schoonzuster, tante en oud-tante Johanna Pefcronella (Anny) Barends op de leeftijd va n 77 jaar. Wij zijn dankbanr voor de wijze, waarop zij tal van jaren het middelpunt van onze familie is geweest. Zeist D. "Barends M. H. Barends-von Steiger Oranjew-oud. P., J. S. Barends Ml M. Barends-van der Vaar* neven en nichten Zeist, 31 december 1979 „De Looborch" Woudenbergse weg 42 Correspondentieadres. „De Oldenborgh" Flat 81 Arnhemse Bcrvenweg 16, 3708 TA Zeist. Geen bezoek Een dienst vtan woord en gebed zal worden gehouden zaterdag 5 januari 1980 om 11.00 uur in „De Loofciorch", waarna gelegenheid tot condoleren. £>aarna zal om 12 uur de begrafe nis plaatsvinden op de Algemene Begraaf plaats aan de- Woudenbergseweg te Zeist. Na afloop van dbe begrafenis wordt nog gelegen heid geboden tot condoleance in de aula van de begraafplaats. Na een liefdevolle verzorging in het Bejaar dencentrum „De Torenflat" is onverwacht van ons heengegaan onze geliefde moeder., groot- en overgrootmoeder Adriana van Splunter weduwe van Maarten Dirk de Graaf in de ouderdom van 79 jaar- Luttelgeest: J. de Graaf G. de Graaf-van Goor Schiedam: J. de Graaf A. de Graaf-Sommer Prescott: A. Snoek-de Graaf H. Snoek Seeleys Bay: U. de Graaf K. de Graaf-Duizer Biddinghuizen: H. de Graaf J. G. de Graaf-de Munnik Klein- en achterkleinkinderen. Gorinchem, 30 december 1979 Bejaardencentrum „De Torenflat Kon. Wilhelminalaan 4. De overledene ls opgebaard in de rouwkamer van het Bejaardencentrum. Gelegenheid tot condoleren donderdag 3 januari van 19.00- 19.30 uur in het Bejaardencentrum. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden in het Bejaardencentrum vrijdag 4 januari, aan vang 14.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Gorinchem om 15.30 uur. Onverwacht nam de Heer tot Zich onze gelief de zuster, schoonzuster en tante Maria Pervors-de Monye op de leeftijd van 86 jaar, Namens de familie: J. de Monye De rouwdienst zal worden gehouden vrijdag 4 januari om 13.30 uur in de Gereformeerde Kerk, Vinkenlaan, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Noordwijk om ongeveer 14.15 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de zaal van de Vinkenlaankerk. Noordwijk, 2 januari 1980. Vinkenlaan 11. Correspondentieadres: Stegerhoek 11, Noordwijk. (advertentie) overgenomen uit V.N.R. Reformnieuws door Jaap Huibers We leven in een tijd die meer en meer aandacht opeist voor gezonde voeding. Dit is verheugend. Toch moeten we oppassen dat we niet verdwalen in het „reform-bos". Veel producenten van voedingsmiddelen passen zich aan aan de modegril van deze tijd. Laatst zag ik, dat zelfs op een blikje cola al vermeld stond dat er plantaardige bestanddelen aan ten grondslag liggen. Veel ouders doen erg hun best hun kinderen het beste te geven. Moeder leest een boekje over natuurlijke voeding, of woont een lezing bij die over dit onderwerp gaat en het hele gezin moet er nu aan geloven, 's Morgens geen wit brood meer, geen vleeswaren op tafel enz. Allemaal granen, muesli en ander gezond voedsel. O zeker, vooral kinderen kunnen niet buiten natuurlijk voedsel. Ze hebben het zo nodig, daar ze hun (stoffelijk) lichaam nog helemaal moeten opbouwen Het probleem waar veel moeders echter mee geconfronteerd worden is dat, ondanks het feit dat alles zo natuurlijk en zuiver is wat ze op tafel zetten, de kinderen zelf in veel gevallen de spelbrekers zijn. Juist die kinderen willen niet altijd eten wat goed voor ze is. Enerzijds is dit waar. Anderzijds moeten we erg voorzichtig zijn met het beoordelen en soms veroordelen van het gedrag van onze kinderen. We zouden ons eigenlijk eens moeten afvragen, waarom eet het kind niet altijd met plezier die dingen die nu volgens het „boekje" zo goed zijn. Het antwoord is eigenlijk heel eenvoudig. Kinderen hebben, net als grote mensen een volstrekt individuele smaak. Ze eten graag datgene wat ze zelf lekker vinden. Een volgende vraag is dan, hoe wordt die smaak gevormd? Wel, gedurende de eerste levensjaren van het kind bent u, als ouders de „smaakmakers" van het kind. Gedurende de jaren tot aan de tandenwisseling is een kind helemaal ingesteld op het nadoen van de dingen, leder mens die wel eens wat meer op een kind gelet heeft dan het normale alledaagse, zal zeker wel eens geconstateerd hebben dat een klein kind eigenlijk alles nadoet. Alles wat het kind op latere leeftijd zelf moet kunnen heeft het geleerd door na te doen. Zo ook met het eten. Als een klein kind mensen om zich ziet die er een zuivere smaak op nahouden, dan zal het kind dit nadoen. Je hoeft dan niets aan het kind op te voeden, je hoeft het niet te dwingen, je hoeft het niets voor te zetten met de mededeling dat het zo gezond voor ze is. Nee, niets van dat alles. Als een vader of moeder een kind iets wil laten eten met de mededeling dat „dat nu echte moet" omdat het zo gezond is, dan is er in wezen iets fundamenteels fout, omdat in een gezonde situatie het voedsel nog niet eens extra het predikaat gezond behoeft te krijgen. Een oud gezegde luidt: Wie goed doet, goed ontmoet. Wel, dit geldt ook voor de eet- en smaakgewoonten van onze kinderen. Wie normaal (dus gezond) eet. gezond ontmoet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 8