Arsenal haakt nog verder af Irote krachtmeting p weg naar Moskou i euwe voorzitter Robert Bockweg wijst sponsors nieuwe weg Van der Torre verliest finale Zege Manchester United: 3-0 impions Trophy zware vuurproef voor herenhockeyteam Ruim half miljoen gulden voor UNICEF Rel bij Blauw Wit rond Cort van Dijk ,NDAG 31 DECEMBER 1979 TROUW/KWARTET P17 RH19 ommercieel ïjlRICUM Zijn eerste optreden, hoewel nog niet officieel benoemd als nieuwe eerste man de op sterven na dood zijnde Vereniging Sportsponsoring Nederland, liet in ieder geval duidelijkheid niets over. „Sportsponsoring is een puur commerciële aangelegenheid. Je /"IJt niet zomaar als een soort filantroop ergens veel geld in zonder er ook het nodige ement van terug te verwachten." Robert Bockweg zei het op een moment dat hij eigenlijk 9fct VSN-vooizitter gekozen had moeten zijn, maar die benoeming zelf had opgehouden at hij nóg meer duidelijkheid wenste. Peter Onvlee 8 a f ïuf 1' M Es f 0. Idels heeft Robert Bockweg de e van de club van sportsponsors 'oïnden genomen. Tegelijk met Tleed ook Hans Muller op Bock- verzoek zijn intrede in het vijf- •bestuur. „Om meer gewicht 2 jhet bestuur te geven," zou Bock- loelichten. Gewicht aan een or atie, die al vanaf haar oprich- geen werkelijke representant e sportsponsorende bedrijven in •land was en de laatste jaren buiten uit ook nog maar heel 2 3 g van zich deed horen. n rt Bockweg, 33 jaar, is de man het bedrijf dat de basketbal- iging Leiden nu alweer voor het jaar met niet onaanzienlijke V ciële middelen naar de nationa le, als het even kan ook Europese q hl stuwen. Resultaten spreken suJ rs in moederland Amerika sterk 78 verbeelding en zoiets is natuur- de contacten déér ook nooit 3e, Bockweg is inmiddels een toch rav eslaagd zakenman, staat aan 3rd oofd van meerdere bedrijven en ,eu( jerde het eens in zijn tijd aan de Academie voor Lichamelijke l9 eding om er ronduit te zeggen, .5 jn ideaal beslist niet lag in het van leraar lichamelijke opvoe- l(t waarvoor hij op dat moment j opgeleid. Hij zag toen al meer in m kelijke kant van het sportieve 7 en vond dat hij juist met een 71 mie-opleiding wat meer had et succes een aantal sportscho- 1 commerciële basis op te zetten. 525 kwam het door onder meer een 1(1 doorslaggevende blessure niet, -e dat is een ander verhaal. Het 'e, t echter wél de rechtlijnigheid anee de VSN-man tot nog toe .0 net leven is gestapt. Vandaag het tweede artikel uit deze serie „De poen en de punten". Het eerste artikel verscheen in de krant van za terdag 29 december. luidelijkheid was er bij zijn eer- dio-optreden dus ook. Is er nu teeds, wanneer hij zijn visie over luw leven in te blazen Vereni- Sportsponsoring Nederland en ponsorgebeuren zélf geeft. Te- ^Sande in de roerige geschiedenis 0 iet omstreden fenomeen zegt veg bij voorbeeld: „Er zijn veel ors die helaas uit een soort hob- 2i#e met de sportsponsoring zijn '5oJinen. Of omdat ze gevraagd wer- 1 oor een clubje of omdat zij via m(ie k welke weg daarbij betrokken ub, et 50. 50. a r 1 jwe Dat hobbyisme heeft zich Ie jaren heen steeds gemanifes- Dat zit nog steeds in de sport- )ring. Daarom wellicht heeft oot aantal sponsors ook nooit noodzaak van de VSN gezien. Hen wat dat betreft professione- >eten gaan denken. Sportspon- is een vrij concrete aangele id. Een deel van de marketing- ïoewel dat laatste ook door de newereld lang is ontkend. Ikzelf ij voorbeeld ook buiten mijn ïebureau om gaan sponsoren, it bureau de resultaten heeft accepteert het de sportspon- ook als een nderdeel van het te reclamebeleid." el Robert Bockweg inmiddels één van de meest fervente supporters van „zijn" basketbalclubje is gewor den en alleen dan wanneer het onmo gelijk kan een wedstrijd overslaat, ziet hij zichzelf toch niet als de spon sor-hobbyist. Integendeel. „Het bas ketbal is wel een geweldige uitlaat klep voor mij geworden. Niet in de laatste plaats omdat ik ook door mijn achtergrond door het team en de be geleiders ook zonder meer wordt ge accepteerd. Maar die paar uur moet je los zien van de zakelijke kant. Ik heb, toen ik eraan begon, twee onder zoekbureaus in de arm genomen. Een Brits en een Nederlands bureau. Op zet was een verjonging van het merk imago te verkrijgen. Uit die onderzoe ken bleek dat sportsponsoring daar toe een goed medium zou kunnen zijn. Na het eerste en tweede sponsor- jaar hebben die bureaus opnieuw on derzoek gepleegd. Sportsponsoring bleek een redelijk succesvolle zaak. Maar deze bewuste strategie is in de sportsponsoring geen gemeengoed. Het is veelal natte vingerwerk. Sport sponsoring is onbekend, de mensen die er mee werken zijn onwetend en amateur, in de goede zin van het woord bedoeld." In de beginjaren werd de overigens ook toen al weinig representatieve Vereniging Sportsponsoring Neder land onmiddellijk liefdevol door de naar financiële middelen snakkende Nederlandse sportwereld, verenigd in de Nederlandse Sport Federatie, in de armen gesloten. Uit dat overleg resulteerden zaken als de model- sponsoring-overeenkomst, die vol trots aan de wantrouwenden werden getoond. Het sponsorgebeuren zou mede door deze initiatieven in regu liere banen kunnen worden geleid, terwijl bovendien de sponsors het au reool van de goede Sinterklazen kre gen. Een imago waar de VSN onder leiding van Robert Bockweg nu zo snel mogelijk van af wil. „Sportspon soring is een commerciële zaak. Sport en sponsor hebben niets met elkaar te maken. Je kunt het het best betite len als reclame via de sport. Dat het medium alleen werkt indien er daar naast additionele campagnes lopen en dat er van het bedrijf dat in de sport-sponsoring stapt ook een zeke re sportieve belangstelling mag wor den verondersteld, is een bijkomende en zeker niet onbelangrijke zaak. Het gevaar is groot, dat wanneer je er zo maar even in stapt, dat je als bedrijf of reclamebureau je niet wezenlijk met het geheel bezig houdt, dat het helemaal verkeerd gaat." In dat proces, dat zich de komende maanden geleidelijk zal moeten gaan voltrekken, in de volwassen-wording van het nu nog zo vaak speeltuin fenomeen sportsponsoring, heeft de Vereniging Sportsponsoring Neder land volgens Robert Bockweg een belangrijke taak te vervullen. Moeilij ke hindernissen moeten daarbij zeker worden overwonnen, gezien het eigen verleden van de sponsorclub, die voor dit doel aanvankelijk ook niet in het leven is geroepen. Twee verzekerings maatschappijen stonden aan de wieg van de club. Beide kwamen tot de ontdekking dat zij gelijksoortige eve nementen in gelijke perioden organi seerden en dat enig overleg wel wen selijk was. De andere bemoeiingen zijn er toen maar bij gekomen. Robert Bockweg noemt de geboorte van de VSN indertijd een „uitvloeisel van positief overleg tussen ook posi tief ingestelde hobbyisten" zonder overigens de deskundigheid van die reclame- en marketingmensen in twijfel te trekken. „De mensen waren capabel. Alleen het fenomeen sport sponsoring heeft zo aan kracht ge wonnen, is zo belangrijk geworden, heeft een zo grote plaats in het sport gebeuren gekregen en is bovendien zo actueel, dat je het wel professioneel moet begeleiden. Door een lichaam, dat je representatief kunt achten voor de sponsors in Nederland. Daar ligt dan ook de eerste directe taak: het uitbreiden van het ledental van' de VSN totdat een 80 tot 85% van alle in Nederland actieve sponsors zich als lid hebben; aangemeld. Zowel de grote sponsors als de kleinere, bij voorbeeld die groenteboer op de hoek, die in het zaalvoetbal een club je heeft spelen en daarvoor jaarlijks een paar duizend gulden uittrekt. Het is belangrijk al die sponsors onder een noemer te krijgen. Je bent dan niet alleen echt representatief, maar je kunt tegelijk echt regelend op treden." Het vijfmansbestuur van de VSN (sinds november bestaande uit voor zitter Bockweg. nieuweling Hans Robert Bockweg: „Sport en sponsor hebben niets met elkaar te maken. Je kunt het het best betitelen als reclame via de sport." PORT WASHINGTON Louise Al len heeft haar trilogie van successen tegen Nederlandse 'speelsters in het jeugd toernooi van Port Washington voltooid Na overwinningen op Karin Moos en Nanette Schutte versloeg de Amerikaanse speelster in de eind strijd van het enkelspel Marianne van der Torre in drie sets. De Neder landse speelster had in de beslissende set twee wedstrljdpunten op de stand 6-5, maar de winnende slag kwam niet van haar racket Zij verloor ten slotte met 1-6, 6-4. 6-8 In de achtste finales van de open Australische kampioenschappen heeft de als eerste geplaatste Argen tijn Guillermo Vilas gemakkelijk ge wonnen van de Australiër Peter McNamara: 6-3. 6-4. 6-4. Een opvallen de prestatie leverde de 34-jarige oud gediende Tony Roche HIJ boog pas in de vijfde set voor zijn veel Jongere landgenoot Colin Dibley: 6-4, 6-7, 3-6. 6-3, 6-4 In de kwartfinales kwam de Argen tijnse titelverdediger Vilas in moei lijkheden. De partij tegen de Austra liër Phil Dent nam vijf sets in beslag Guillermo Vilas won ten slotte met 6- 2. 3-6, 7-6. 4-6 en 6-2. De Amerikaan Victor Amaya bereikte de halve fina les door een overwinning op zijn landgenoot Peter Rennert: 7-6, 6-4. 6- 4 De Zweed Björn Borg en de statenlo ze Martina Navratilova hebben in' 1979 meer dan een miljoen gulden verdiend in de tennissport BIJ de heren deed de Amerikaan John McEnroe, tweede op de lijst van de „grootverdieners" dit ook Muller en de oudgedienden Hans Douwes. Wim Ruth en Boudewijn de Vries) heeft zich voor de realisatie van dat doel ook omgeven met twee externe adviseurs en de hulp van een reclame en p.r. bureau ingeroepen. Volgens Bockweg zijn de eerste aan meldingen van nieuwe leden al bin nen. Zij zouden wel wat in de nu uitgestippelde strategie zien. Een strategie, die er uiteindelijk op is ge richt, dat de VSN een volwaardige gesrpekspartner wordt op het niveau van ook het ministerie van CRM, de Sportfederatie, de media en de bond van adverteerders. Samenwerking met vooral de media is een ander niet onbelangrijk doel. De wedergeboorte van de VSN is in feite een reactie op de actie die de media in Nederland ontketenden met de installatie van de zogenaamde Commissie Mulder, die met een aan tal aanbevelingen kwam om de in vloed van de sponsoring in de media terug te dringen. Zonder een oordeel te vellen over de sponsoring zelf werd gesteld, dat de sponsornamen niet zouden worden gebruikt en dat de clubs normaal naar hun oorspronke lijke naam of plaats van herkomst zouden worden genoemd, dat hetzelf de het geval zou dienen te zijn met gesponsorde evenementen en dat. in z'n algemeenheid, ook visueel (shirt reclame. bordreclame etc) zodanig zou worden opgetreden, dat de sluik reclame zoveel mogelijk zou worden voorkomen. Robert Bockweg: „De VSN heeft daarna een afwachtende houding aangenomen. Het was voor ons met die commissie ook moeilijk praten. Binnen de NSF is door enkele VSN-mensen nog wel veel werk verzet zonder dat dat naar buiten is geko men. We zijn desondanks de afgelo pen tijd wel twee, drie jaren achterop gekomen. We zullen, zodra we als VSN werkelijk representatief zijn. met onze visie naar buiten moeten komen. Onze invloed aanwenden om zaken in een door ons gewenste rich ting te kunnen sturen. Ik vind het bijvoorbeeld niet acceptabel, dat sportwedstrijden worden beheerst door de commercie en onafzienbare rijen reclame-uitingen; dat is immers ook niet met andere evenementen het geval. Maar helemaal niets is een ander uiterste. Ergens in het midden zal de waarheid liggen en daar zullen we richtlijnen voor moeten vinden. Samen met de sport, samen ook met de media." Dat een niet onbelangrijk deel van die media (waaronder deze krant) zegt geen enkele gesprekspartner te willen zijn in deze. verdriet Robert Bockweg, maar slaat hem niet uit het veld. De gratis reclame (beter nog: sluikreclame) denkt hij toch wel te krijgen omdat radio en enkele andere grote bladen het meer met de vrije ondernemers eens zijn en bereid blij ken de eventuele richtlijnen van een sponsorcodecommissie te volgen. Het zwaard van de omroepwet (geen en kele dienstbaarheid aan commerciële belangen) hangt hem echter nadruk kelijker boven het hoofd dan ooit Het gekrakeel om de commerciële televisie heeft immers vooralsnog niet alleen de komst van RTL per kabel onmogelijk gemaakt maar zal de stellingen zeker aanscherpen. Bockweg echter: „Je kunt stellen, vanuit een negatieve hoek. dat de techniek de omroepwet heeft inge haald. Maar ik geloof dat de Neder landse volksvertegenwoordiging een fout maakt, wanneer het met verwij zing naar die omroepwet de minister dwingt stringent alle reclame-uitin gen tegen te gaan. De Nederlandse burger zal het missen van topsport uitzendingen moeilijk of in het geheel niet kunnen accepteren. Als parle ment speel je dan paniekvoetbal. Hol je achter de feiten aan." De Vereniging Sportsponsoring Ne derland heeft dat de afgelopen jaren ook gedaan. Is in de Jaren van haar bestaan tot nog toe alleen maar nega tief in de publiciteit geweest, waarbij de vele negatieve effecten van de sportsponsoring volgaarne werden aangewend om het toch al ingedeuk te imago verder te bezoedelen. Bock weg: „Dat kon allemaal omdat geen enkele sponsor op de vingers getikt kon worden. Wij kunnen die verplich ting ook niemand opleggen. Wel zou dat vanuit de sportwereld zelf kun nen. Middels bijvoorbeeld de bepa ling, dat alleen sponsorcontracten worden goedgekeurd met bij de VSN aangesloten sponsors. Da ben je re presentatief. Dan kun je ook wat zeg gen en hoef je niet zoals onlangs toe te kijken, wanneer het Nationaal Sport Overleg in Amersfoort over de financiering van de topsport spreekt, waarbij het merendeel, zo'n zeventig miljoen gulden, van de sponsors moet komen. Wie zegt dat dat zo blijft. Sponsoring is immers een commer ciële zaak Een goed en relatief goed koop middel vooral wanneer het doel naamreclame is. Bereik je die grotere naambekendheid of het nagestreefde andere merkimago niet meer, dan zal iedere verstandige ondernemer naar andere wegen gaan zoeken." LONDEN Met nog bijna een half seizoen te spelen in de Engelse eerste divisie lijkt de kampioen 1980 slechts Liverpool of Manchester United te kunnen heten. Arsenal, dat de twee topploegen enigszins bij kon houden, werd in Manchester door United nogal hard met de neus op de feiten gedrukt: 3-0 Arsenal, dat nu de derde plaats deelt met Southampton, heeft acht punten achterstand op Liverpool en één wedstrijd meer gespeeld. Het gat met Manchester United bedraagt zes punten. Aan de staart van de ranglijst blijft nieuweling Brighton punten halen en is langzamerhand gegroeid tot een kleine middenmoter Oud-Ajacied Ray Clarke zette zijn club op het goede pad met een snelle openings treffer tegen Manchester City, dat ten slotte met 4-1 verloor. Het duel tussen Manchester United en Arsenal was een herhaling van de laatste cupflnal. De winnaar toen, Arsenal, was zaterdag kansloos. Al in de zevende minuut nam Manchester een voorsprong door de Schotse in ternational Gordon McQueen, die na een hoekschop Inkopte. Door Joe Jor dan en Sammy Mcllroy (strafschop) werd de eindstand van 3-0 bereikt. David Johnson was de grote man voor Liverpool in de uit-wedstrijd te gen West Bromwich Albion. De kan didaat voor het Engelse elftal scoorde in de 23e en 44e minuut en kwam daardoor op een totaal van zeventien treffers in 22 wedstrijden. Liverpool heeft al in vijftien wedstrijden niet meer verloren en de reeks wordt slechts „ontsierd" door drie gelijke spelen. Southampton had niet te veel moeite met Bolton, dat dit seizoen pas één wedstrijd heeft gewonnen. The Saints won met 2-0, Phil Boyers, topscorer in de eerste divisie met negentien doelpunten, nam één tref-, fer voor zijn rekening. Nottingham Forest maakte een einde aan de serie slechte resultaten in uit wedstrijden De ploeg, die sinds 1 september buiten Nottingham niet I HAAG De eerste wed- 8 van het Nederlandse he- pckeyteam voor het toer- iom de Champions Trop- Op 4 januari in Karatsji b Groot-Brittannië, bete- i tevens de honderdste pederland tijdens het be- van bondscoach Wim ïeumen. de aanstelling van de nu 51- Brabantse docent aan de aca- van lichamelijke opvoeding in 75 hebben de heren 99 inter- ïdtrijden gespeeld. Daarvan er 66 gewonnen, dat is precies 7de deel. Vijftiert wedstrijden Hen in gelijk spel en achttien noest Van Heumen, die graag ie-trainer genoemd wil wor- tnarsetandend een nederlaag eren. Dat overkwam hem maar egen keer tegen Pakistan, drie- tegen West-Duitsland, twee egen India en verder tegen Nieuw-Zeeland, Oost-Duits- Australië. Pas tijdens de test- lie in augustus in Nederland Igewerkt. kwam Nederland on- n Heumen voor het eerst tot «gen Pakistan. ccesvol Wim van Heumen met *g ook was. tot nu toe heeft hij tijd een grote internationale oeten ontberen, op de Olympi- 'pelen van 1976 in Montreal ie Nederland als vierde na een iag in de halve finales tegen Zeeland (1-2 na verlenging» en tegen Pakistan in de strijd om Een medaille (2-3). Tijdens het toernooi om de wereldbeker van 1978 in Buenos Aires bracht Nederland het tot de finale. Daarin bleek Pakistan andermaal net iets sterker (2-3). In datzelfde jaar verloor Nederland in Hannover de eindstrijd van het toer-1 nooi om de Europese titel tegen West- Duitsland (2-3). De enige kans van Van Heumen om nog eens de hoogste trede met het Nederlandse team te halen ligt in Moskou, waar de komende zomer de Olympische Spelen worden afge werkt Dan zal de in het dagelijks leven druk bezette Van Heumen (hij is in Den Bosch ook gemeenteraads lid) een streep zetten onder zijn car rière van bondscoach. Het toernooi in Karatsji is de eerste grote krachtmeting met de concur rentie op weg naar Moskou. Op het daar pas aangelegde kunstgrasveld (astroturf) speelt Nederland achter eenvolgens tegen Groot-Brittannië (4 januari), West-Duitsland (5 januari). India (7 januari). Australië (8 januari). Spanje (10 januari) en als uitsmijter op 11 januari tegen wereldkampioen Pakistan. Theodoor Doyer gaat niet mee naar Pakistan De speler van Bloemendaal ging op tweede kerstdag tijdens een oefenwedstrijd in Breda voor de der de maal in enkele maanden door zijn knie. „Ik kan er helemaal niet meer op lopen," aldus een teleurgestelde Doyer De snelle rechtsbuiten, die 83 interlandwedstrijden achter zijn naam heeft staan, ging eind augustus tijdens het toernooi van Be Fair voor de eerste maal door zijn knie en miste vervolgens het vierlandentoemooi in Brussel Toen dezelfde blessure zich enige tijd later tijdens de competitie wedstrijd tegen Oranje Zwart op nieuw openbaarde ging de knie vier weken in het gips. Sinds enige tijd was Doyer onder leiding van conditie trainer Kees Koppelaar weer hard aan het trainen „Het ging juist zo lekker." aldus Doyer. „maar nu is alles toch nog voor niets geweest." Een tegenvaller voor Van Heumen, die geen vervanger voor Doyer heeft aangewezen. Vijftien spelers stappen morgen in het vliegtuig naar Karats ji. Zodoende heeft Van Heumen voor zes wedstrijden in acht dagen slechts de beschikking over twee wisselspe lers. de doelman buiten beschouwing gelaten. De volgende spelers maken de reis naar Pakistan wel mee: doel: Maar ten Sikking (Schaerweide. 119 inter lands). Pierre Hermans (Amsterdam, 20); veld: Tim Steens (Klein Zwitser land, 80), Paul Litjens (Kampong, 128), Geert van Eijk (Venlo. 67). Cees- Jan Diepeveen (Bloemendaal, 23), Ewout van Asbeck (Klein Zwitser land. 26). André Bolhuis (Kampong, 112), Ties Kruize (Klein Zwitserland, 102). Ron Steens (Klein Zwitserland. 133), Arno den Hartog (Oranje Zwart. 10). Hans Kruize (Klein Zwitserland. 65). Roderik Bouwman (HGC. 25). Wouter Leefers (HGC, 130) en Tom van 't Hek (Kampong, 54). De laatste oefenwedstrijd van de na tionale hockeyploeg, voor in Karatsji de strijd om de kampioenen-trofee begint, heeft zaterdag weinig om het lijf gehad De nationale ploeg ver sloeg op het terrein van Kampong een selectie van de Batavieren met 13-0 na een ruststand van 4-0. De produktiefste internationals waren Van 't Hek (vier) en Litjens (vijf). Gordon McQueen, verdediger van Manchester United, springt hoger dan ArsenaI-doelman Pat Jennings en kopt raak: 1-0. DORTMUND De voetbalwedstrijd tussen de Bundesligaclub Borussia Dortmund en een „wereldelftal" heeft iets meer dan een half miljoen gulden opgebracht. Er waren 31 000 toeschouwers bij deze wedstrijd, die door Borussia met 3-2 werd gewon nen. Het geld gaat naar UNICEF. Na afloop van de wedstrijd werd het voorstel gedaan elk jaar rond de kerst een dergelijke wedstrijd in Europa te laten spelen. Borussia maakte tot groot enthousi asme van de 35.000 tóeschouwers in de eindsprint niet alleen een achter stand van 2-0 goed. maar bevocht via een onhoudbaar 18 meterschot van Paul Holz twee minuten voor tijd zelfs de overwinning (3-2). Voordien hadden Susci en Trovic vroeg in de tweede helft het ..wereldelftal" op 2-0 gezet en had Wolfgang Vöge voor de Borussia-treffers gezorgd Geert Meyer, dé 29-jarige vleugel spits. die vroeger voor FC Amster dam en Ajax speelde, heeft zijn En gelse club Bristol City gevraagd hem' aan een andere vereniging over te doen. Alan Dicks, de manager van de laag geklasseerde eerste-divisie vereni ging, zei dat de club bereid was aan het verzoek van de Amsterdammer te voldoen „Wanneer wij een aanvaard baar bod krijgen, zullen wij onmid dellijk een einde maken aan het twee jarig contract dat wij met Meyer heb ben," zei Dicks. Geert Meyer kwam in het begin van 1979 van Ajax naar Bristol City voor een transfersom van iets boven de 330.000 gulden Dit seizoen heeft Mey er pas vier wedstrijden met Bristol City in de eerste divisie gespeeld. Indien de stichting arbeidszaken be taald voetbal er geen bezwaar tegen maakt, zal NAC tot het einde van de lopende voetbalcompetitie de Joe-, goslavische spits Milos Jovacevlc van de Belgische club Lierse 8K huren. NAC bereikte in het weekeinde over eenstemming met Lierse In Nieuwe Tonge heeft Feyenoord met 5-0 van de amateurclub DBOC gewonnen Bij rust was de stand 2-0 voor de Rotterdammers door doel punten van Peters en Albertsen. Ruim 1500 toeschouwers zagen na de pauze van de Kprput. Brard en weer Peters de score opvoeren. meer had gewonnen, versloeg Coven try. Crystal Palace heeft 1979 niet kunnen voltooien zonder nederlaag op eigen veld De laatste wedstrijd van het Jaar thuis werd met 1-2 van Middlesbrough verloren. Brigbton-Mancheiler City 4-1Br1«tol-Clty-Aaton Villa 1-3. Coventry-Pulncc Middlesbrough 12. Everton-Derby County 1-1, Ipiwlch Town Wolver hampton Wanderer* 1-0. L«'edii United-Norwich City 2-2. Manchester United Arsenal 3-0.- Southampton-Bolton Wanderer* 2-0. Tottenham Hotspur-Stoke City 1-0, West Bromwich Albion Liverpool 0-2. 8tand aan de kop: Liverpool 22-34. Manchester United 23-32, Southampton 23 28. Arsenal 23 26. Aston Villa 22-25. Middlesbrough 22 25. Norwich City 23-25. Nottingham Forest 22-24. SCHOTLAND Stand aan de kop OlUc 18-28. Morton 18-23. Olasgow Rangers 20-20, Aberdeen 15-17. Dundee Uruled 18-17. 8t Mlrren 17-17. Partlck TTUaUe 18- Avellino-Perugia 2-2. Bolofn«-Napoli o-o Cagtlan- Romi 1-3. Catanxaro Udlnese 1-1. tnter-Fiorenu- na 0-0. Juvcntus-AacoU 2-3. Laxlo-Torino a-i. Pe«- cara-AC Milan 2-1 Stand van de kop l inter 14-20.2 AC Milan 14 17. 3 Torino. CagllarV Peru©a. Laxlo en Roma 14-18 SPANJE Rayo Vallecano-Espanol 2-2, Barcelona-Valencia 21. Almena-Athletlc dr Bilbao 4-2. Zarngoza Las Palm as 40. Betts-AlleUco de Madrid 0-0. Sala manca-Malaga 3-0. Real Bociedad Burgos 2 2, Herculaa-Oijon 11. Real Madnd-8evtUa 2-0 PORTUGAL SporUng-Oulmaracs 2-0. Vamm Barel Mar 10 Boavtsla Porto 0-1. Esplnho-Rlo Ave 1-0. Braira Setubal 3-1. Portumonenae-Benflca 0 2 Stand aar de kop I 8porting 14-23, 2 Porto 14-23. 3 Bentlca 14-22 Van onze korfbalmedewerker AM8TERDAM PKC heeft zich In de hoofdklasse B van de zaal-korfbal competitie weer duidelijk omhoog ge vijzeld. Dat gebeurde door een 11-10 overwinning op Blauw Wit, Aan die Papendrechtse overwinning heeft ook Blauw Wit-coach Jan Wals een aardig steentje bijgedragen Juist op het moment dat de Amsterdamse ploeg het initiatief uit de eerste helft, die met een 3-7 voorsprong werd afge sloten, terugkreeg, haalde hij Cort van Dijk uit het veld. Van Dijk begon vlak daarvoor einde lijk in zijn spel te komen. Ook in de tijd dat Blauw Wit sterker waa bleef Wim van Drlmmelen de Amsterdam mer duidelijk de baas. Van Drlmme len raakte echter bij de stand 8-8 geblesseerd. De Papendrechtse coach, Ron Westerkamp zette Cor Simons voor hem in. Het inspireerde Van Dijk. die in het dagelijks leven als. Jurist werkzaam is bij de KNVB. in Zeist met als opdracht de strafrecht spraak bij de voetballers te reorgani seren. tot grotere inspanning, zodat iedereen zich ineens herinnerde, dat hij wel degelijk in het veld stond. Zijn coach Jan Wals waardeerde dat echter niet. en besloot dus Van Dijk eruit te halen, omdat hij zich niet genoeg in dienst van de ploeg stelde Van Dijk op zijn beurt had daar weer minder waardering voor en trok zijn trainingspak weer snel aan onder het mompelen van: „Dat is de laatste keer dat dit gebeurt Ik laat me niet misbruiken." De rest van zijn tirade vond in de kleedkamer plaats Hoofdklasse A Allen Weerbaar Deetos 11-14 HKV Luto 8-8. 81 Hoger KV8 IM. Fortuna-Pam» 12 II

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 19