KRUISWERK: samen zorgen voor uw gezondheid IS HET BEJAARDEN? DONDERDAG 27 DECEMBER 1979 Gij zijt, o Heer, mijn schuilplaats en mijn haven. Gtj zult aan mij al uuj beloften staven. Psalm 32:3 (ber.) Heden mocht ingaan tot de vrede van de Heer, die hij vele jaren als ambtsdrager gediend heeft, onze geliefde en zorgzame vader en grootvader Pieter Bartel Oranje Sinds 1973 Weduwnaar van Jacoba Emma Hoogerbeets op de leeftijd van 82 jaar. Oostzaan: Christiaan N. Oranje May Oranje-Den Uyl Pieter Bruinisse: Corrie van den Berg-Oranje Jan J. van den Berg Alphen a.d. Rijn: Fie Nieuwboer-Oranje Zi1 Nieuwboer Jacky en Afshin Willem Piet Nelleke Sylvia Chris ta Krimpen a.d. Ijssel: Hennie Wagenaar-Oranje Otto Wagenaar Nicoline Inge Soestdijk, 24 december 1979 Prins Hendriklaan 5. Flat 117 Correspondentieadres: Rietschoot 9. 1511 WB Oostzaan. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden vrij dag 28 december 11.00 uur v.m. in de aula van de Nieuwe Oosterbegraafplaats aan de Kruis- laan te Amsterdam, waarna iansluitend de teraardebestelling zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis. Enige kennisgeving. Toch nog onverwacht nam God tot zich onze geliefde vader en grootvader Willem Ippel weduwnaar van M. A. Vissers op de leeftijd van 67 jaar. Veenendaal: C. Ippel A. G. Ippel-Kok Cas, Mariétte Bussum: n. ipjrei-vaii v/s Esmeralda, Frank Zeist: A. B. Ippel Schinveld: B. L. Ippel M. Vaags Zeist, 24 december 1979. „Bovenwegen". Corr.adres: 't Gelderland 1, 3901 BB Veenen daal. Geen bezoek - geen bloemen. De overledene is opgebaard in het rouwcen- trum „Nijenheim", Kroostweg 33 (bij de Grift- laan) te Zeist. De teraardebestelling zal plaatsvinden te Zeist op de algemene begraafplaats aan de Wouden- bergseweg, vrijdag 28 december a.s. Hieraan voorafgaande zal een rouwdienst wor den gehouden in de aula van de begraafplaats welke aanvangt om 15.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebestelling in de aula van de begraafplaats. Vertrek van het rouwcentrum „Nijenheim" om 14.30 uur. En nu. u>at verwacht ik, o Heere! Mijn hoop, die ij op U. Psalm 39:8 onberijmd Op zondag 23 december is onverwacht, rustig van ons heengegaan mijn lieve vtouw, onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Adriana Meinster-Kraak op de leeftijd van 85 jaar Zij betekende veel voor ons. C. P. Meinster Rhoon: L. G. de Ruiter-Meinster G. de Ruiter Helmi Andy Barendrecht: G. L. Dronzek-Meinster J. Dronzek Frank en Anneke Anja en Gerrie Kees en Sjaneke Ammerstol: A. Meinster C. W. Meinster-van Beusekom Renate Marianne Kees en Anja Schiebroek: G. P. van Duin-Meinster H. van Duin Mieke en Henk Kees Voetjesstraat 3a, 3081 HK Rotterdam. Geen bloemen Mijn vrouw en onze moeder ligt opgebaard in het rouwcentrum „Zuid-Holland", Maasdam- straat 4 (Mijnsherenplein). Bezoek en gelegenheid tot condoleren aldaar donderdag van 19.30 tot 20.00 uur. De befrafenis zal plaatshebben vrijdag 28 de cember a.s. op de begraafplaats „Charlois", Charloisse Lagedijk 680, om pl.m. 12.45 uur. Vertrek vanaf het rouwcentrum om 12.30 uur. God nam tot Zich onze geliefde zuster, schoon zuster en tante Fokje Gezina Prins geliefde echtgenote van P. Kruit in de ouderdom van bijna 63 jaar. Wassenaar J. Prins Zuidbroek A. Munneke-Pnns Bedum H. D. Klugkist-Prins Neven en nichten Capelle aan de IJssel. 23 december 1979. Tot onze diepe droefheid is heden in het St. Elizabeth Verpleeghuis te Lage Vuursche van ons heengegaan onze geliefde moeder, behuwd moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Maria Adriana van Es weduwe van N. A. Montijn in de gezegende leeftijd van bijna 96 jaar. „Want uit genade zijt gij zalig geworden, door het geloof en niet uit u, het is Gods gave." Ef. 2 8 Lage Vuursche, 22 december 1979. Corr. adres: Hoge Vuurscheweg 2. Rhenen: C. M. de Haan-Montijn. Ds C. J. de Haan. De Meern: M. H. de Ruijter-Montijn. W. T. de Ruijter. Lage Vuursche: J. P. Jongebreur-Montijn. Ds H. Jongebreur. klein- en achterkleinkinderen. Liever geen bloemen. De begrafenis zal D.V. plaats vinden op don derdag 27 december des namiddags om 2.00 uur op de Ned Herv. begraafplaats te Oudewa ter. Na afloop van de plechtigheid is er gele genheid tot condoleren in het gebouw „De Hoeksteen" IJsselkade 9 te Oudewater. De Here nam tot Zich onze innig geliefde vrouw, moeder, grootmoeder en overgroot moeder Johanna Zlelstra-Mulder in de ouderdom van 86 jaar De Here bewaart de eenvoudigen; ik was verzwakt, maar Hij heeft mij verlost. Psalm 116:6 onber. 9725 KE Groningen. 24 december 1979 Merwedestraat 56 „Talmahuis" G. Zielstra Rotterdam (a/b „Cawi"): P Zielstra A. Zielstra-Groenbos Kampen: E. Zielstra R. Zielstra-Zorge Klein- en achterkleinkinderen. Gelegenheid tot condoleren voor de rouw dienst vanaf 10.30 uur. De rouwdienst zal wor den gehouden op vrijdag 28 december om 11.00 uur in de kerkzaal van het „Talmahuis", waar na de begrafenis zal plaatsvinden op de be graafplaats te Noorddijk om plm. 12.00 uur. Heden behaagde het de Heer tot zich te nemen mijn lieve broer onze zwager en oom Pieter Hoogerbrugge weduwnaar van Jansje Cuper in de ouderdom van 80 jaar. Uit aller naam: A. Hoogerbrugge Rotterdam, 23 december 1979. Rotterdamse Rijweg 189. Gelegenheid tot rouwbezoek: donderdag 27 december a.s. van 19.00 tot 19.30 uur in de rouwkamer aan de Mathenesserlaan 470 te Rotterdam. Geen bloemen - geen bezoek aan huis. De rouwdienst, geleid door de weleerwaarde heer ds. J. Blonet zal gehouden worden vrijdag 28 december a.s. in de kapel van de begraaf plaats „Hofwijk", Delftweg 230 te Overschie. Aankomst op deze begraafplaats om ongeveer 14 uur. Na de plechtigheid is er nog gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de be graafplaats. Nu laat Gij, Here, Uw dienst knecht gaan in vrede naar Uw woord, want mijn ogen hebben Uw heil gezien Lucas 2 29-30 God nam op Zijn tijd tot Zich. mijn lieve man. onze zorgzame vader en opa Lambregt Voogt op de leeftijd van 73 jaar H. Voogt-Braber E. C. Brouwer-Voogt J. Brouwer Herma en Paul. Arjan, Albert P. Voogt J. Voogt-van Es Bert, Els, Leo C. H. Torn-Voogt Th. A. A. Torn Dick, Peter 3135 BB Vlaardingen, 25 december 1979, Van Hogendorplaan 23b. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren vrijdag a.s. 20.00 tot 21 00 uur in de aula van „De Marnixflat" Marnixlaan te Vlaardingen. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden zaterdag 29 december a.s. om 9.30 uur in de „Emmauskerk" Ketheiweg te Vlaar dingen. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats ..Holy" Olmen- dreef te Vlaardingen. Aankomst aldaar om 10.30 uur Afijn genade Is U genoeg 2 Cor. 12:9 Het behaagde de Here, voor ons nog onver wacht. tot Zich te nemen mijn innig geliefde man. onze zorgzame vader, groot- en over grootvader Lucas Klaassen op de leeftijd van bijna 86 jaar. Amsterdam, B. Klaassen-Olofsen Abcoude. A. K. den Hertog-Klaassen L. den Hertog Hoorn. L. B. van Groen-Klaassen W. J. van Groen Muiden. W. Klaassen-Matze Amsterdam, 26 december 1979 Huize „De Kimme". Beemsterstraat 546, kamer 307. Geen bezoek aan huis Geen bloemen De begrafenis zal plaatsvinden maandag 31 december om 11 uur op de Noorder begraaf plaats aan de Buikslotermeerdijk te Amster dam-Noord. Vertrek van huize „De Kimme", om 10.30 uur. Na de begrafenis gelegenheid tot cond^leien in de aula van de begraafplaats. Na een lange tijd van ziekte heeft de Heere tot Zich genomen onze lieve schoondochter, schoonzuster en tante Jantina Alberdina Bartelds geliefde echtgenote van Luurt van der Ploeg op de leeftijd van 65 jaar. Door haar sterk geloofsvertrouwen heeft zij ondanks veel moeite in haar leven ons met veel blijmoedigheid van haar liefde en belangstel ling blijk gegeven. Haren, Parkweg 23. 23 december 1979 Bedum: G. van der Ploeg-van Dijken Loppersum: G. van der Ploeg-van der Ploeg Assen: A. van der Ploeg J. van der Ploeg-Balkema J. van der Ploeg W. van der Ploeg-van Hemert Groningen: K. van der Ploeg H. van der Ploeg-Ridderbos neven en nichten 1 Cor. 2 Kc Na een leven vervuld van dankbaar ontslapen, onze lieve zorgzame nv grootmoeder Dina Cornelia Schut-Adriaanse weduwe van Paul Gijsbertus Sc! ,0« ai Bel in de ouderdom van 89 jaar. Oosterbeek: G. Schut P. S. Schut-Heezen K. E. van Leeuwen-Schul W. van Leeuwen Noordwijk: B. Schut IJmuiden: A. Schut Th. B. Schut-Quartel Heelsum: M. W. Schut Wekerom: J. S. L. Schut Ede: L. Schut en kleinkinderen Wageningen. 22 december 1979 „De Pauwenhof'. De begrafenis heeft in stilte plaatsge' Heelsum. Corr.adres: K. E. van Leeuwen-Schul. seweg 12. 6713 KW Ede it tbv Voor de vele blijken van belangstelling na den van onze lieve moeder, groot- en moeder Maria v.d. Akkcr-Broekma betuigen wij langs deze weg onze hartelij Fam. 19 Dec. De Lier. Voor de vele hartelijke blijken van medele de ziekte en na het overlijden van onze liev vriendin Dina Catharina Wagemani zijn wij U zeer dankbaar, het was vooj> geweldige steun. J. Wagemans F. Wagemans M. G. Hauer Leiden, december 1979 Apolloiaan 342 TROUWKWARTET op izal rag tón gen' wer tte i oi ilgd Vroeg ol laat komen we alleméél met het Kruiswerk in aanrakir De meeste mensen zelfs héél vroeg. KRUISWERK A' v°ór hun 9eboorte Dal klinkl wondert dan 't is. Het Kruiswerk is bijzonder actie voor aanstaande ouders. En zo worden ^0] aanstaande kinderen vanzelf met zorger ner omringd. Wat doet het Kruiswerk als er een kindje komt? ADVIEZEN VAN DE WIJKVERPLEEGSTER Van haar krijgt de aanstaande moeder voorlichting en allerlei praktische tips. Zo nodig komt zij op huisbezoek om persoonlij!^" problemen te bespreken. De wijkverpleegster is een specialist op haar gebied dankzij 5'/i jaar opleiding en veel ervaring. BIJEENKOMSTEN VOOR AANSTAANDE MOEDERS OP nijftn In veel plaatsen kan men een "moedercursus" bijwonen of met z'n tweeën naar een "gespreksgroep a.s. ouders" gaan. Men l« or van wat de arts en de diëtist vertellen en ook van eikaars ervari en problemen. ZWANGERSCHAPSGYMNASTIEK Wordt ook in tal van plaatsen gegeven. De aanstaande moedejüer ontwikkelt goede ademhalings- en bewegingstechnieken. Wat een vlot verloop van de bevalling bevordert en bijdraagt ti behoud van een goed figuur. VOEDINGSVOORLICHTING Wie met 't oog op de bevalling moet afslanken of een zoutarm i aDe moet volgen, kan raad vragen aan de wijkverpleegster. Ook ka et her en der in 't land naar het spreekuur van een Kruiswerk-dièt KRAAMZORG ïlè! Vindt de bevalling thuis plaats, dan staat een kraamverzorgste ,'p het Kruiswerk de arts of vroedvrouw terzijde. De kraamverzorg ,-N blijft een aantal dagen in het gezin om moeder en baby te verzorgen en om de huishouding draaiende te houden. Heeft wijkkraamzorg, dan komt de kraamverzorgster enkele malen per dag om alleen moeder en kind te verzorgen. UITLEEN VERPLEEGMATERIAAL m tldli n zi •n vi niet en ïini de en veei Zijn er speciale klossen nodig om het bed voor de bevalling t op te vijzelen of bestaat er behoefte aan ander verpleegmaterii dan kan men dit lenen. PKU-PRIK Voordat de baby veertien dagen is. worden enkele druppels bl( jjP aan z'n hieltje onttrokken om na te gaan of de kleine lijdt aan et zeldzame stofwisselingsstoornis. :hrj van Je zou bijna denken dat 't Kruiswerk er alleen voor aanstaande fc* jonge ouders is. Maar zieken thuis, veel gezonden en oudere r weten wel beter, 't Lidmaatschap van de KRUISWERK kruisvereniging. daar kun je als verstandi i«t< mens niet omheen. tfot fati eru igsl eik

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 6