Problemen rond selectie niet opgelost Lycurgus op eigen kracht weer terug Huub van Boeckel pakt indoortitel )ptijden ause en voor Schneider Dg geen Drmloop kaarten ike Placid b* is Sprinters Lieuwe de Boer en Sies Uilkema uit trainingskamp in Noorwegen naar Inzeil vertrokken Verlies tegen topper AMVJ Verrassend verlies Louk Sanders Handbalteam matig tegen Noorwegen Winst EBBC op Rotterdam-Zuid Hockeyselectie wint van HCKZ ;duitse zwemsters sterk in Rostock d" «ich m^kou ,isP«id<., wode j Slecht weer treft skiwedstrijden Rohda te sterk voor PKC: 10-8 _5 DAG 24 DECEMBER 1979 SPORT TROUW/KWARTET P 12 RH 13 PLACID Er bestaat belangstelling voor de _>lsche Winterspelen in [placid. Vooral van Europe- De Amerikaanse organi sing er in de begroting van- [t 300.000 toeschouwers het (daagse evenement (van 13 met 24 februari) zouden ken. Gezien de actuele ver- :ijfers van toegangskaart- wee maanden voor de ope- van de Spelen lijkt deze ting aan de hoge kant en de organisatie de handen knijpen indien het toe- iwerspercentage rond de procent zal liggen. ït totale aantal entreebe- i werden er 35.000 naar het auto binnen een uur be- re Canada overgeheveld 000 naar de Europese lan- overige 230.000 werden de Verenigde Staten ver en de verkoop in eigen troldoet redelijk aan de ge- verwachtingen. Dat is niet eval met de buitenlandse op. In Canada is de belang- gering en ook in Europa cijfers teleurstellend. Haf hul Duitsland ontving desge- 3650 toegangsbewijzen, verkocht er daarvan d bfs 1121. De geringe interes- l n de Westduitsers streekt af bij die van de Russen, iet zo'n 2000 personen de maken. Ook zal men jruari meer Nederlanders /estduitsers in Lake Placid 'ffen. Rond de 1400 kaar- 01 erden in ons land aan de vapebracht. gunstigste geval rekent de isatie op 25.000 toeschou- per wedstrijddag. In dat zijn verdisconteerd de ei- ewoners (2900) en persmen- )e omvang van die laatste ering stelt de organisatie eleur. Er zijn 3200 aanvra- jor accreditatie ontvangen, lij de Amerikaanse tv- ichappij ABC met 750 kop- was. Niet verwonderlijk als veet dat ABC de tv-rechten de Verenigde Staten heeft, schatting zal de opbrengst le kaartverkoop ongeveer Ijoen dollar (26 miljoen gul bedragen. Dat zou een te- ran 1.5 miljoen dollar bete voor het begrote bedrag. officiële sportkrant van de Unie is een kritisch arti- jenomen ten aanzien van Jmerikaanse organisatoren ijm de Olympische Winsterspe- ilaiwan februari 1980 in Lake efdjd. Het grootste bezwaar le Russen vormt het voor lijk commerciële denken le organisatoren: „De in- wordt gewekt dat de orga- >ren zich voornamelijk be ieren om de winst die ze er illen slepen en niet om de eiljien de deelnemers.'" imstandigheden voor de gjnensen, officials, journalis- toeschouwers zullen vol- ïet artikel de slechtste zijn, nder ooit de Winterspelen jehouden. „Toen men in Placid de organisatie op lam leek het alsof het doel winterspelen onder uiter- comfortabele omstandig- i en met toch niet al te veel ten. Nu wordt er helemaal ïeer eens over die „comfor- omstandigheden ge ns Soweitsky Sport moe- e dertig Russische deelne- aan de Olympische Winter- met minder comfort ge- n nemen dan de mensen aderhand in het onderko- ran de sportlieden terecht- „De gevangenen die la- het Olympisch dorp te- komen hebben het beter nze sportmensen. Zij zitten in een cel, onze deelne- zullen zich met twee man in el moeten behelpen." val voor-Olympische toernooi 0UWIJkunstrijders in september i Placid liet zien, dat de •rtproblemen nog niet gelost. De krant voorziet is de Winterspelen dan ook P "ftische vervoersproblemen. Van onze sportredactie AMSTERDAM/I NZELL Schaats coach Egbert van 't Oever is boos. De man, die te zamen met TJaard Kloos terboer de Nederlandse allrounders begeleidt, heeft niet die duidelijkheid gekregen die hij zo graag wenste. Van 't Oever wenste die duidelijkheid in een gesprek tussen de coaches, het dagelijks bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond en de ART (Advies Raad Top) waarin de aanstaande Olympische selectie procedure definitief zou moeten wor den vastgesteld. Tot op heden is slechts een zestal rijders en rijdsters „voorlopig" voor het over twee maanden beginnende Wintergebeuren in Lake Placid aan gewezen. Naast de rijdsters Ria Vis ser en Sijtje van der Lende en de sprinters Lieuwe de Boer, Bert de Jong en Jan van de Roemer is slechts één van Van 't Oevers rijders daarin opgenomen: Hilbert van der Duim. In Van 't Oevers ogen uiteraard veel te weinig ook al hebben zijn rijders zich tot nog toe nauwelijks boven het ni veau van de achter de stoel stuntelen de krabbelaars kunnen uitwerken. Desondanks: opgewekt stapte Egbert van 't Oever na het mislukken van zijn missie over zijn boosheid heen. Van de nood de bekende deugd ma kend verkondigde hij: „De heren had den geen tijd. Nou, dan maar niet. Als er van die kant zo weinig belangstel ling lestaat voor een juiste benade ring van de toprijder, regel ik het maar zelf." En daarmee is uiteraard de kiem voor wéér nieuwe schaatsrellen gelegd. Nog los van het feit. dat Van 't Oever het over toprijders heeft, vindt hij nu maar dat de gehele oorspronkelijk uitgestippelde selectieprocedure aan zijn schaats moet worden gelapt. „Naar mijn smaak," zo verkondigt de trainer parmantig, „komen slechts die rijders voor Lake Placid in aan merking, die op het Nederlands kam pioenschap in Den Haag op de desbe treffende afstanden bij de eerste twee rijden. De gehele selectieprocedure die het Nederlands Olympisch Comi té voor Davos op stapel heeft gezet, geldt voor de sprinters. Voor mij hoeft het niet. Ik selecteer na het Nederlands kampioenschap in Den Haag. De rijders hebben er recht op om minimaal een maand voor de Olympische Spelen te weten waar ze aan toe zijn." Ferme praat van Egbert van 't Oever. Maar tegelijk wel ver van de realiteit staand. Immers: al meer dan een Jaar staat de selectienorm voor Lake Pla cid vast. Het leveren van een presta tie die uitzicht biedt op een klasse ring bij de eerste acht op een afstand. Vrij vertaald komt het daar op neer. En dan nog: die prestatie moet wor den geleverd in een veld van deelne mers. dat internationaal van voldoen de gehalte is om raatgevend te kun nen zijn. En bij dat laatste gaat Van 't Oever in zijn overdreven zorg voor zijn rijders in de fout. Het Nederlands kampioen schap kan de interland tegen de Noorse B-ploeg toonde dat nog eens duidelijk aan met de beste wil van de wereld niet als maatgevend wor den aangeduid. De Europese kampi oenschappen later in Januari in Trondheim zijn dat nadrukkelijk wel, terwijl voor de enkele lange afstand specialist die Nederland rijk is en die niet in aanmerking komt voor dat Europees kampioenschap, het inter nationale gebeuren in Davos nog de zo begeerde (wellicht dwaas draaien de caroussel) strohalm kan zijn. De Nederlandse schaatstop maakt het overigens toch bont. Lieuwe de Boer en Sies Uilkema, twee van de leden van de nauwelijks vooruit te branden sprintselectie van trainer Jorrit Jorritsma, hebben hun ploeg en trainer tijdelijk in Noorwegen vaarwel gezegd en zijn naar het Zuid- duitse Inzeil uitgeweken. Nadrukke lijk wordt gesteld dat er geen enkel conflict aan ten grondslag ligt. Het zou de extreme koude zijn. die De Boer en Uilkema heeft doen besluiten het wat mildere Inzeil te verkiezen boven het Spartaanse noorden. Jor ritsma. een man die in Canada een redelijke staat van dienst opbouwde, maar met de Oranje-sprinters het ra vijn in lijkt te duikelen, zou met de afreis akkoord zijn gegaan. Evenals overigens het KNSB-bestuur. dat er niet eens aan denkt de reiskosten van de twee terug te vorderen. „Voor de rest zijn zij op eigen middelen aange wezen tot het nationale kampioen schap." luidt het slechts. Bij dat nationale kampioenschap in Den Haag krijgen de Oranje-sprin ters te maken met ene Jos Valentijn. De man die door een eenmalig prof optreden uitgesloten is van de Win terspelen, zint op een geweldige re vanche. Valentijn trok aan het einde van het vorige seizoen zijn conse quenties uit de breuk tussen de wei nig evenwichtige sprinters en.de nog altijd voor topcoach doorgaande Henk Gemser en meldde zich niet voor de nieuwe kernploeg onder lei ding van Jorritsma. Tot nog toe ver sloeg hij die groep keer-op-keer. On danks zijn uitstekende prestaties werd hij door Jorritsma buiten de landenploeg voor Noorwegen gehou den ten faveure van de hopeloos fa lende Mlel Govaërt, zoon van de nieu we ART-voorzitter. Valentijn deed dit weekeinde in Inzeil weer van zich spreken door er de 1000 meter te winnen in 1.19.17. een fractie slechts boven zijn beste tijd van vorig Jaar: 1.18.7. De Westduitser Hubert Hirschbichler werd tweede in 1.19.74. De uitgeweken „dissidenten" De Boer en Uilkema keken vanaf de kant toe. Jos Valentijn zal zich overigens het komende weekeinde (29 en 30 december) in Amsterdam tijdens de B-kampioenschappen voor de A- titelstrijd moeten plaatsen. In Inzeil kwamen overigens ook nog allrouders in actie: oud-kernploeglld Klaas Vriend won zowel de 3000 als de 5000 meter in tijden van 4.20.60 en 7.13.4. Op het natuurijs van Trondheim, waar half Januari de Europese kampi oenschappen worden gehouden, reed de kernploeg van Van 't Oever giste ren zijn eerste 10.000 meter van dit seizoen. In een directe rit tegen Hil bert van der Duim eindigde Plet Klei ne als beste in een nieuw baanrecord van 15.23.8. Van der Duim bleef daar maar juist bij achter: 15.24.9. De dames reden in Heerenveen om de zogenaamde Thialf-bokaal. Haitske Valentijn won de 500 meter in 44.53. Ria Visser zegevierde op de overige drie afstanden: 1000 meter in 1.29.19. 1500 meter in 2.21.23 en 3000 meter in 4.48.33. In het algemeen klassement eindigde Ina Steenbruggen achter Ria Visser op de tweede plaats. door Koos Hamer AMSTELVEEN Verloren, maar toch dankbaar. Zo was de stemming bij de spelers van Lycurgus, die met 3-2 het duel tegen AMVJ verloren. Een duel waarvan zij direct na afloop stelden: „Jongens, we zijn het ons niet bewust geweest, maar dit AMVJ hadden we naar de slachtbank kunnen brengen", aldus de verwoordde het Nico Mensink. „We waren in de vierde set, toen we een 1-2 voorsprong hadden opgebouwd eigenlijk meer met onze gedachten bij de enorme verrassing die we zouden kunnen klaar spelen dan bij het volgen van de wedstrijd". De voorsprong die in de derde set Toch mochten de Groningers ook in werd opgebouwd, was beslist niet on verdiend. De Amstelveense koploper in de eredivisie volleybal, een plaats die overigens maar gedeeld wordt met landskampioen Corbulo, had weinig verweer tegen het Groningse enthousiasme. Dat enthousiasme was gebaseerd op de eenvoudige ge dachte: „Zorg ervoor dat AMVJ niet het eigen spelletje speelt, „aldus Mensink, die bij de Groningse ploeg Amstelveen niet klagen. In twee fases van de eerste set bijvoorbeeld had den de Lycurgus-spelers beslist niet te klagen over gebrek aan waardering van de overigens maar voor dit top- duel schamele drie honderd toe schouwers. De wedstrijd was amper begonnen of AMVJ-coach Harry Veldhuis moest bij 2-5 voordelige Groningse score in een time-out vluchten. De spelers van de Zaan- GOIRLE De nationale indoortitel, die Huub van Boeckel in Goirle veroverde, betekende een tweede succesje voor de Haagse tennisvereniging Thor Rood Wit. Enige tijd geleden mocht Marcella Mesker, evenals Van Boeckel lid van de niet in de hoofdklasse uitkomende club uit Den Haag, zich al indoor-kampioene bij de dames noemen, gisteren voegde Huub van Boeckel daar derhalve een tweede indoortitel aan toe. Luyrink slaat de bal over het AMVJ-blok Trompetter en De Groot. zich niet alleen inzet voor de sportie- damse oud-international lieten zich ve prestaties, maar daarbij ook niet alleen inzet voor de sportieve presta ties, maar daarbij ook de niet geringe zorgen voor de public relations van het eerste team heeft. Een typisch Lycurgus verschijnsel op dit moment. De Groningers zijn in een aantal jaren geplaagd door steeds maar weer verdwijnende spon sors. Deels ontstaan door omstandig heden buiten Lycurgus om fail liet gaan van de geldschieter maar oOk wel door falen van het bestuurlij ke kader. Dat laatste is de reden dat de eerste teamspelers een aantal za ken in eigen hand genomen hebben. „Het gevolg is onder meer dat wij door verkoop van een aantal seizoen kaarten voor een prikkie, ons verze kerd weten van een grote aanhang." aldus Mensink, „het volleybal in Gro ningen leeft daardoor weer". Ook sportlef levert de eigen activiteit nut op. In feite was het duel tussen AMVJ en Lycurgus een treffen tussen twee koplopers. „Dat dit de nodige publiciteit oplevert, is alleen maar meegenomen", weet de Groningse student. „Het feit, dat we hier in Amstelveen een goede wedstrijd heb ben gespeeld, werkt door in onze thuiswedstrijden. Deze wedstrijd 'heeft ons in ieder geval het gevoel gegeven, dat we thuis ret ons eigen publiek natuurlijk veel meer kunnen steunen op de gunst daarvan dan nu hier in Amstelveen het geval was". gewoon overdonderen door het snelle Groningse spelletje. Veldhuis, die in deze wedstrijd de voorkeur had gegeven aan de al we- kenland op de bank zittende Martin de Groot boven de door studie en blessures wat uit vorm geraakte Mar cel Sturkenboom, moest in de begin nende set toch al meer ingrijpen dan hem lief was. Bijvoorbeeld toen AMVJ op een 14-11 voorsprong kwam, maar verzuimde af te maken. Bij 14-13 moest hij zijn tweede beraad houden. „We hadden toen moeten doordrukken", meende Mensink. Het gebeurde bijna, want door goed spel- verdelen van Jan Jacobs kwam het eerste Groningse succes erg dichtbij: 14-15. Door een zich ineens herstel lend AMVJ-blok kwam het er toen net niet uit: 17-15(1-0). Dit resultaat gaf de Groningers toch ineens vleugels. Zo zelfs dat heel wat vrouwen van AMVJ spelers en offi cials vreesden voor het vredig door gaan van hun Kerstdagen. Op over tuigende wijze sloeg Lycurgus zich via 12-15 en 9-15 naar een 1-2 voor sprong. Jan Brouwer, de spelende trainer en spelverdeler daarover: „Het is natuurlijk een enorm voor deel, dat niet alles meer op mijn schouders rust. Door met twee spel verdelers ikzelf en Jaap Jacobs te opereren kan ik wat meer aanval len. Dat komt toch de rust in eigen spel ten goede". Mensink daarover: „Vooral aanvallend geeft ons dat meer diepte. Het is alleen Jammer, dat onze kern te klein is. We hebben net te weinig wisselspelers". Dat openbaarde zich in de vierde en vijfde set. De belevenis van een 1-2 voorsprong op een koploper in een uitwedstrijd greep de overigens nuch tere Groningers net iets te veel aan. AMVJ was inmiddels tot bezinning gekomen en veranderde de tactiek. „Kijk. dat komen we nou net nog te kort. Het was gewoon knap hoe AMVJ in die twee laatste set van aanvalstactiek veranderde, zich wel iswaar aanpaste bij ons spel, maar dat zo goed deed, dat we geen tijd kregen ons daar weer bij aan te pas sen". analyseerde Mensink met spijt na afloop. Met nu ineens wel spelverdelers die begrepen dat Je Juist tegen Lycurgus lef moet hebben, trok AMVJ het spel naar zich toe. Via 15-4 en 15-7 bleef de Amstelveense ploeg meedoen in strijd in de hegemonie van de eredivi sie. Door die 3-2 winst bleef een af gang zoals in de halve eindstrijd voor de volleybalbeker tegen Corbulo de ploeg bespaard. Dames: Energo-Sarto 3-0 (15-8. 15 7. 15-12). DVC- Corbulo 3-1 (11-15. 15-2, 15-12, 15-13). Orlon-Lon- ga'59 3-0(15-5. 15-8. 15-6). AMVJ-Valbovol 3-0(15-5, ,15-7. 15-4). SFC-Sarto 3-2 (15-2. 11-15. 15-9. 12-15. 15-51, Dynamo-VC Heerlen 3-2 (6-15. 15-11. 11-15. 15-10. 15-7). Energo-Haag 3-2 (15-1. 15-8. 11-15. 10- 15. 15-7). Stand DVC 8-16. Dynamo 8-16, VC Heerlen 8-10. Corbulo 6-8, AMVJ 7-8, Longa'59 8-S. Energo 8-6. 8FC 8-8. Orion 7-4. Sarto 8-4. Valbovol 8-4. Haag 8- 0 Heren Corbulo-Orion 3-1 (15-11, 11-15. 15-9. 15 6». EAW- Corbulo 0-3 (8-15. 11-15. 10-15). Orion-VC Maastricht 3-0 (15-5. 15-2. 15-1 lt. AMVJ-Lycurgus 3-2 (17-15. 12-15. 9-15, 15-4. 15-7). Zaan '69-Dyna- mlek 3-2 <12-15. 16-14,7-15, 15-9. 15-2), Oeldrop VC- Martlnus 3-1 (15-12. 15-12, 11-15. 15-9) WC PVC Blokkeer 3-1 (15-8. 15-13, 12-15. 15-3). Stand: Corbulo 7-14, AMVJ 7-14. Lycurgus 8 12. WC 8-12. Zaan '69 8-10, Orion 6-8. Dynamiek 8-6. EAW 7-4, Geldrop VC 8-4, Martlnus 8-4, PVC/ Blokkeer 8-4, VC Maastricht 8-2. De negentienjarige Van Boeckel ver sloeg in de finale Louk Sanders, de indoorkampioen van 1975 en '77 Sanders, die ook de laatste zes Jaar buitenkampioen van Nederland is, ging in een opmerkelijk? eindstrijd met 1-6, 7-6 en 6-2 ten onder. In de tweede set wist Sanders driemaal geen raad met een match-point, waarvan Van Boeckel profiteerde door de tiebreak te winnen. In de derde set trok Van Boeckel het initia tief helemaal naar zich toe en zege vierde via 4-0 met 6-2. Het spel van Huub van Boeckel, die dit Jaar al een goede indruk op het Hllversumse Melkhulsje achterliet, typeerde zich in Goirle door veel kracht. Technisch was het van de Hagenaar niet allemaal even perfect, maar vooral zijn harde opslagen wa ren vaak te machtig voor Sanders. Van Boeckel, die veel naar het net opkwam, had veel geluk toen Louk Sanders in de tweede set geen kans zag de partij te beslissen. De 29-jarige econoom uit Leiden bleek hier in de derde set nog altijd van onder de Indruk te zijn en sloeg geen enkele bal meer redelijk terug. 8anders leed In het dubbelspel ook een verrassende nederlaag. Met part ner Wouter Fok verloor hij in de fina le van het ongeplaatste duo Jean- Plerre van Bladel (een B-speler) en Ouldo Homman. De setstanden wa ren: 6-1, 3-6 en 6-3. Karin Moos is in Miami Beach tijdens het Orange Bowl Jeugdtoernooi uit geschakeld. ZIJ verloor in de kwartfi nales met 2-6, 5-7 van de Amerikaan se Katheel Horvath Marcella Mesker heeft voor een voortreffelijke presta tie gezorgd door in het damesdubbel spel met partner Lesley Harrrison door te dringen tot de laatste vier. In de kwartfinales versloeg de Neder lands Australische gelegenheidscom binatie het gerenommeerde Ameri kaanse duo Pam Shriver en Sue Bar ker met 7-6 en 6-2. In de halve finales van het meisjes dubbelspel verloren Karin Moos en Nannette Schutte met 6-1 en 6-2 van de Koreaanse meisjes Jeong Soon Lee/Ji Jo Hyun. Tijdens het toernooi om de interna tionale kampioenschappen van Nieuw Zuid-Wales in Sydney zorgde de Amerikaan Hank Pfister voor een verrassing door in de halve finales herenekelspel van favoriet Guillermo Vllas (Arg.) te winnen. De setstanden waren: 7-6 en 7-5. De uitschakeling van Ouillermo Vilas was niet voldoende om Hank Pfister aan de eindzege te helpen. De Austra liër Phil Dent kwam in de finale bui- tengewoon goed voor de dag en won het 150.000 dollar-toernooi met 6-4, 6- 4 en 7-5. STA VANG ER Het Nederlands he- renhandbalteam heeft de tweede vrienschappelijke interlandwedstrijd tegen Noorwegen met een gelijk spel afgesloten: 11-11. De eerste wedstrijd, die vrijdag werd gespeeld, eindigde in een 16-12 overwinning voor de Noren. Uitblinker in beide partijen was bij de Nederlanders doelman Ger Nor- bart van Sittardla. Norbart, die in de tweede wedstrijd zijn 63e interland speelde, verrichtte enkele knappe reddingen en hield in de slotfase het uit louter Limburgse spelers gefor meerde Nederlandse team op de been, toen de Noren de overwinning trachtten te forceren. De Nederland se doelpunten kwamen in de eerste wedstrijd op naam van Winy Schmeitz (5), John Thissen (3). Jan Willem Hamers (2) en Han Buslo. In de tweede partij zorgden Jan Willem Hamers (3). Winy Schmeitz (2). Jo Hanckman (2), Han Busio (1). John Thissen (1) en Gaby Rietbroek (2) i voor de Nederlanse treffers. ERE DIVISIE DAMES: HeUu Qulntui 13 9. SIC Urdia-Swlft R 6 13. Monnm DVO 13 10. V en K. Ancora 10-10. N Hoc SEW 8-8. Wassenaar De selectie voor het Nederlandse herenhockeyteam heeft zaterdagmiddag op het kunstgras veld van HGC in Wassenaar een oe fenwedstrijd tegen HCKZ met 11-3 n j i T-* j i gewonnen. Bij de rust van dit duel, oranje met 5-1. HCKZ was danig ver zwakt omdat Ties Kruize en de ge broeders Ron en Tim Steens bij de internationals meededen. Ewout van Asbeck, die ook deel uitmaakt van de selectiegroep van bondscoach Wim van Heumen, speelde wel bij zijn club. International en HCKZ-er Hans Kruize was afwezig. Oud-internatio nal Jaap Kooreman (HGC) speelde als gast bij HCKZ. Slechts in de beginfase van de eerste helft kon HCKZ goed partij bieden. Na de openingstreffer van Paul Lit- 'Jens zorgde Tjeerd Borstlap voor de gelijkmaker. Ties Kruize (strafbal), Tom van 't Hek, Litjens en Ron Steens bepaalden de ruststand op 5- 1. In de tweede helft scoorden Van 't Hek (3). Litjens. Ron en Tim Steens voor het Nederlands elftal. Van der Horst en Van Grimbergen konden voor HCKZ nog wat terugdoen. De nationale selectie bereidt zich voor op het toernooi om de Cham pions Trophy, dat 3 Januari in. Ka- ratsji begint Daar speelt Nederland tegen Groot-Brittannië, India, West- Duitsland, Australië. Spanje en Pa kistan. De oefenwedstrijd van het Neder landse herenhockeyteam tegen de Boekaniers, die zondag op het kunst- CK Ruim een half jaar Olympische zomerspelen «in hebben de Oostduitse zwem- jdens de winterkamploen- n in Rostock (25 mater ba- lidelijke signalen laten ult- tzij nog steeds tot de wereld- oren en dat er rekening met ouden zal moeten worden in sche hoofdstad. In elf finales, r twee dagen waren uitge- 'erbeterden de DDR-melsjes ndiale en vier Europese sel- en. zeven toptijden nam Petra er er vijf en Barbara Krause voor haar rekening. Petra er. die vorige week in hetzelf- tijdens de bekerwedstrijden oneerde. was nu de dominan- ir met vijf titels. Op de 400 isselslag realiseerde de zwem- Karl-Marx-Stadt de beste we- met 4 37.54. Op de halve af in zij vrijdag tot 2.13.76, wat de beste Europese seizoentijd opleverde. Diezelfde prestatie verwe zenlijkte zij op de 800 meter vrije slag met 8.25.67. De overige titels behaal de Schneider op de schoolslag, de sprint won ze in 1.10.88, de dubbele afstand in 2.29.35. Barbara Krause domineerde op de vrije slagnummers. Op de 100 meter dook zij als eerste vrouw ter wereld onder de 55 secondengrens in een 25- meter bad: 54.90 seconde. In haar kielzog sleepte Krause de 16-jarige Caren Metschuck naar 54.99. Ook op de 200 meter vrije slag was Krause een klasse apart met 1.56.80. De overige verrichtingen van Euro pees topniveau kwamen op naam van Caren Metschuck en Andrea Pollack. Metschuck vlinderde de 100 meter in 1.00.79 en Pollack de dubbele afstand in 2.11.10. Beide tijden bleken goed voor de beste Europese seizoenpres tatie. DEN BOSCH In de eredivisie bas ketbal werd zaterdag bij de heren één wedstrijd gespeeld. In Den Bosch won EBBC met 129-74 van Rot terdam-Zuid. SCHLADMINO De skl-afdaJlng voor heren in Schladmlng, tellend voor het klassement om de wereldbe ker, moest zaterdagmiddag wegens de slechte omstandigheden worden afgebroken. De Jury greep in nadat 28 van de 70 deelnemers aan de start waren geweest. Het regende en het zicht was bijzonder slecht Overigens moesten ook de wedstrij den om de Europese bekers in Laax en Crans-Montana worden afgelast. Hier had men te veel hinder van de gigantische sneeuwval. Winterhockey in Wassenaar. HCKZ-doelman Claushuis wordt gepasseerd door Van der Hek (6), maar Buma en Kooreman redden deze situatie nog in de verloren oefenpartij tegen de nationale selectie. grasveld van Laren zou worden ge speeld, Is afgelast Met de huidige weersomstandigheden wil bonds coach Wim van Heumen een tiental dagen voor het vertrek naar Pakistan voor het toernooi om de Champions Trophy niet het risico lopen dat een van zijn geselecteerden geblesseerd raakt AMSTERDAM - Inventiviteit in de sport kan een schone zaak zijn. Daar moet de ervaren Rohda-coach Kees van Lunteren aan gedacht hebben in de voorbereiding van zijn sterk ver Jongde ploeg tegen het geroutineerde PKC. De oud-international wist dat de kracht van PKC voor een belang rijk gedeelte steunt op het spel van de dames. Als enige middel die Zuid hollandse dames sneller af te zijn, zag hij een opstelling waarbij zijn eigen dames dichter bij de bal waren en dus minder afstand hadden af te leggen. Het resultaat: een 10-8 zege. HooMklitt* A: Lu to A Weerbaar 8 5. Deetoa- HKV 12 10. PamaHl Hooger 1210 KVS rortuna 9 17 B: Rohda PKC 10 8. 8 am oa DOS 10-10. LDO- Dato 10-8. Blauw WlLA/chlpel 9-9

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 13