EG-commissaris wil invoerheffing op olie Havenslepers van Smit eisen 80 gulden 8meer comfortabele appartemente Om import drastisch te beperken Café verbrand Zeeland legt claim van 60 miljoen bij rijk FAMILIEBERICHTEN HUIS de krant helpt u op weg "RUSTENBURG" vertrouwensman/vrouw or tekoopAmsterdan Dick Stradmei jer bj* Medische Echo-teams MAANDAG 24 DECEMBER 1979 TROUWKWARTET P 10 W AMSTERDAM (Reuter, AFP, AP) De EG-commissaris voor energiezaken, Guido Brunner, heeft voorgesteld een heffing op te leggen op olie-Invoer in de Gemeenschap. Ook zou hij volleidg van olie als brandstof voor het verwarmen van huizen af willen. Brunner lanceerde zijn ideèen. be doeld om het olieverbruik in de EO- 1 and en drastisch te beperken, in een vraaggesprek met het Westduitse weekblad BUd am Sonntag. Brunner vindt dat de EO-olle-import tegen 1990 gehalveerd moet zijn. De EG- commissaris zou ai in de loop van 1980 met de invoerheffing op olie wil len beginnen Centrale verwarming met olie In huizen zou over tien Jaar tot het verleden moeten behoren en vervangen moeten zijn door verwar ming door kolen, kernenergie of zon- ne-energie. Het halveren van de olie import kan naar de mening van Brun ner bereikt worden zonder benzine bonnen of andere beperkingen van het autorijden. Eveneens in Bild am Sonntag zei bondskanselier Helmut Schmidt de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien ondanks de oliecrisis. Volgens het weekblad Der Spiegel zou de kan selier er in werkelijkheid echter heel anders over denken. Hij zou in de BREDA f ANP» Het café Halte Ef fen tussen Breda en Rijsbergen is zaterdagnacht door brand verwoest. De bewoners waren al enkele dagen afwezig laatste kabinetsvergadering hebben gezegd dat er na de feestdagen een noodplan moet worden opgesteld, omdat de olielanden economische problemen op wereldniveau hebben veroorzaakt. Lambsdorif. de Duitse minister van economische zaken, schijnt veel optimistischer te zijn. wat binnen het Duitse kabinet span ningen veroorzaakt Algerije Algerije heeft zijn olieprijs verhoogd van 24,50 tot 30 dollar. De andere Afrikaanse landen van de OPEC, Li- biè en Nigeria, hadden dat al eerder gedaan. De drie landen vinden dat hun zwavelarme olie zo goed Is dat deze best zes dollar duurder mag zijn dan de Saoedl-Arablsche. De Iraanse minister van oliezaken, Akbar Moinfar, heeft verklaard dat Iran volgend jaar Uen procent van zijn olie verkoopt op de Rotterdamse vrije oliemarkt. „We blijven dan op de hoogte hoe vraag en aanbod zich verhouden", aldus de minister. De prijzen in Rotterdam liggen momen teel op 40 tot 45 dollar. De olielanden vragen voor langer lopende contrac ten buiten deze markt 24 tot ruim 30 dollar. Moinfar zei ook nog dat Iran op het ogenblik 3 k 3.5 miljoen vaten olie per dag produceert. Daarvan zijn 700.000 vaten nodig voor Iran zelf. MIDDELBURG (ANP) Gedepu teerde staten van Zeeland hebben bij het rijk een claim gelegd van onge veer zestig miljoen gulden voor het geval er alsnog een kunstmatige mos- selverwaterplaats moet worden aan gelegd in de monding van de Ooster- schelde. Dat zou het geval kunnen zijn als er na de voltooiing van de pljlerdam in de zeearm niet genoeg water doorstroomt. Het is inmiddels gebleken dat het model waar nu voor is gekozen, moet worden aangepast om de beoogde doorstromingsopening van 14.000 vierkante meter te krijgen. De visserij-organisatie Zevibel in Zee land heeft gedeputeerde staten in verband hiermee gevraagd er bij de regering op aan te dringen, alsnog het model met de grootste doorstroomo- penlng 20.000 vierkante meter te bouwen. Daardoor zouden eb en vloed en daarmee de mosselcul tuur volledig behouden blijven. Rijkswaterstaat heeft intussen gede puteerde staten laten weten dat de zaak niet zo simpel ligt en dat als het aantal pijlers wordt vergroot er toch geen sprake zal zijn van een vergroot tij verschil. Daarom is er voor gedepu teerde staten geen aanleiding alsnog aan de regering te vragen een grotere doorstroomopening in de pljlerdam te realiseren. ROTTERDAM (ANP) De havensle pers van Smit Internationale in Rot terdam eisen voor 1980 een loonsver hoging van tachtig gulden bruto per week. Dit bedrag was ook de voor naamste els bij de sleepbootstaking dit jaar. Bij de beëindiging van de staking werd toegezegd 28,50 gulden bruto in de CAO voor 1980 te zullen verwerken. De slepers vinden dat zij dan nu nog 51,50 gulden te goed hebben. Naast deze looneis zullen de komende CAO-onderhandelingen gaan om de invoering van een 35-urige werkweek, vervroegde uittreding op 60-jarige leeftijd en uitbreiding van de vakan tie tot 25 werkdagen per jaar. Daar naast zal worden geprobeerd te ko men tot een herstructurering van de lonen. Tijdens een besloten vergadering vrijdagavond in Rotterdam is het on derhandelingspakket door 250 sle pers goedgekeurd. „Wij hebben de vertegenwoordigers van de vervoers- bonden laten weten, dat wij vinden dat zij voor onze zaak op moeten komen. Doen ze dat niet dan zullen we het zelf moeten doen. Dat hebben we ook tijdens de staking gedaan." aldus sleepbootkapitein en ex-sta kingsleider Koek Kraaijeveld. Gedurende de vergadering lagen de meeste boten van Smit voor de kant. om zo veel mogelijk mensen in de gelegenheid te stellen bij de vergade ring aanwezig te zijn. Goede morgen oma Kerstens van harte gefeliciteerd met uw verjaardag op 2e Kerstdag Ada, Ton en Ria Lieve mamma gefeliciteerd met uw 30ste verjaardag en een voor spoedig 1980 Jojanneke en Gertjan Op 4 januari 1980 hopen wij met onze ouders Ben Stuut en Mari Lolkema te herdenken dat tij 25 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. U kunt hen met dete dag feliciteren van 16.30-18.00 uur in het Het Braambos, Zeeweg 264 te IJmuiden. Marja en Marco Nieske en John Chris Martine december 1979 Herculesstraat 16 1973 VP IJmuiden Het heeft mij en de kinderen getroffen dat zovelen lieten blijken van hun medeleven na het overlijden van mijn lieve man Bauke Roolvlnk We werden erdoor gesteund en wisten ons gesterkt door het gebed van velen. Het troost ons te mogen weten dat hij naar zijn Heer verlangde, ook toen hij wist dat zijn werk dat hem zoveel voldoening gaf ten einde liep. Mede namens de kinderen. G. C Roolvink-Schouten Baarn. Kerst 1979 God nam tot Zich onze innig geliefde moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Elisabeth Noteboom-Buré weduwe van Dr. Jan Willem Noteboom. in de ouderdom van 88 jaar. Met dankbaarheid gedenken wij haar. Schiedam: W. J. Noteboom S. E. Noteboom-Donner Hollandsche Rading: S. J Noteboom S. L. Noteboom-de Vries Red Oak, Texas. U.S.A G. Noteboom L. H. Noteboom-Greathouse kleinkinderen en achterkleinkind Bergse henhoe k, 20 december 1979 „de Rustenburg". Bergweg Zuid 90 Corres ponden tie-adres: Francois Havcrschmidtlaan 27. 3116 JK Schiedam De bijzetting in het familiegraf op de Ooster Begraafplaats te Voorburg zal op 24 december 1979 in familiekring plaatsvinden. Bedroefd geven wij u kennis dat zacht en kalm, nog onverwacht van ons is heengegaan onze lieve zwager en oom Rokus van der Linden weduwnaar van A van Opstal sinds 17 augus tus 1972 op de leeftijd van 84 jaar Familie Van der Linden Familie Van Opstal Rotterdam. 21 december 1979 Gerststraat 6 Correspondentieadres: A. van Opstal Verboomstraat 95 b 3082 JD Rotterdam. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 24 december a s. in de zaal van de Bethelkerk. Boergoensevliet 24. Rotterdam-Zuid om 14.45 uur. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Hervormde Begraafplaats Charlois. Char- loise Lagedijk 680. Rotterdam-Zuid om plm. 15.30 uur De Heere is nabij de gebrokenen van hart, en Hij behoudt de verslagenen van Geest. Ps. 34:19 Na een geduldig gedragen lijden ging van ons heen. in vertrouwen op zijn Heer en Heiland, mijn innig geliefde en zeer zorgzame man, onze lieve vader en grootvader Wilhelm Johannes Louis Sweers Eerder weduwnaar van Gerardina Apollonia Penning op de leeftijd van 72 jaar. C. Sweers-Timmermans H. A. Sweers M. A. Sweers-van der Meij Pauline, Annemieke Amsterdam, 22 december 1979 A. J. Ernststraat 73 Geen bloemen Geen toespraken Gelegenheid tot condoleantie-bezoek aan huis, donderdagavond van 7-9 uur. De rouwdienst zal worden gehouden vrijdag 28 december om 11.30 uur, in de N.H.-kerk „De Ontmoeting" aan de A. J. Ernststraat 88 te Amsterdam-Buitenveldert, waarna om 13.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de be graafplaats Zorgvlied aan de Amsteldijk. „De Heer is mijn Herder." Op 20 december 1979 nam onze Heer tot Zich mijn lieve man, onze zorgzame vader en groot vader Gerrit van der Flier op de leeftijd van 63 jaar. A. van der Flier-de Kruijk Arga en Peter Jan en Joke Gerda en Frits Kees en Henny en kleinkinderen Tjalkstraat 168 1034 JC Amsterdam Na de begrafenis die op 24 december in fami liekring zal plaatsvinden, zal er om 15 uur een dienst van Woord en Gebed gehouden worden in de Gereformeerde kerk „De Ark", Aak straat 60. Na afloop van de dienst is er gelegenheid tot condoleren. Thuis liever geen bezoek. Heden behaagde het de Heere, na een kortston dige ziekte, uit ons midden weg te nemen onze geliefde schoonzuster, tante, nicht en huisge note Jantjen Geertruida de Vries weduwe van Willem van Teylingen op de leeftijd van 74 jaar. Langbroek: Mevr. W. de Vries-van Driel Driebergen: Mevr. C. de Vries-de Bruyn Ouderkerk a.d. IJssel: G. Bos Dichten, neven en verdere familie Lunteren: J. Prosman Lunteren, 21 december 1979. Dorpsstraat 208. Correspondentie-adres: G. Bos, Lageweg 33, 2935 CD Ouderkerk a.d. IJssel. Geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden D.V. don derdag 27 december a.s. om 13.30 uur in de zaal van de Geref. Kerk aan de Dr. Abraham Kuy- perweg 1 te Woubrugge. waarna de teraarde bestelling zal plaatsvinden om 14.30 uur op de algemene begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebestelling in de zaal van de Geref. Kerk. Het bestuur van het Algemeen Bejaardencentrum te Wageningen zoekt kontakt met belangstellenden voor de funktie van Hij/zij moet met oudere mensen over hun problemen kunnen praten en zal voldoende ruimdenkend moeten zijn om begrip op te brengen voor levensvragen van mensen met verschillende achtergronden. Gedacht wordt aan iemand van minimaal 45 jaar. Hij/zij zal aangesteld worden voor 10 uur per week, met een proefperiode van een jaar. De honorering zal in nader overleg worden vastgesteld. Sollicitaties binnen 14 dagen te richten aan de secretaris van het bestuur: Mevr. M.B. Mooi-Bok, Hamelakkerlaan 35.6703 EH WAGENINGEN. „U heb ik nodig, Uw genade is mijn enig Licht" Opgenomen in Zijn heerlijkheid onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Helena Jacoba Kiewiet op de leeftijd van 77 jaar. Namens de familie: J. Kiewiet *s-Gravenhage, 23 december 1979. Pensiontehuis „Duinhage", De Savomin Lohmanlaan 202. Correspondentie-adres: Dr. Mezgerstraat 28, 2041 HC Zand voort. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden in het Pensiontehuis „Duinhage" op vrijdag 27 december a.s. om 1.30 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden om cir ca 2.30 uur op de begraafplaats „Westduin", Ockenburghstraat te 's-Gravenhage-Loosdui- Algemene kennisgeving Heden overleed in de hope des eeuwige levens onze onvergetelijke lieve vader en opa Derk Slot Sinds 11 november 1976 weduwnaar van Marrigje Huisman, in de ouderdom van ruim 80 jaar. „Op Uwe zaligheid wacht ik, Heere!" Gen. 49-18 Wanneperveen: K. Slt A. Slot-Zoer Woudenberg: M. Wams-Slot N. Warns Wanneperveen: P. Slot Z. H. Slot-Arendshorst J. Slot A. Slot-Knol en kleinkinderen Wanneperveen, 21 december 1979 Veneweg 233 Geen bezoek - geen bloemen De rouwdienst zal worden gehouden op don derdag 27 december om 13.30 uur in de Ned. Herv. Kerk te Wanneperveen, waarna de be grafenis aldaar zal plaatshebben. Zij, die de overledene de laatste een wensen te bewijzen, worden verzocht om 13.20 uur aanwezig te zijn. Na de begrafenis is er gelegenheid de familie te condoleren in het Dorpshuis „de Wanne" te Wanneperveen. Algemene kennisgeving .JMijne genade is u genoeg" Dankbaar voor alles wat hij in ons leven bete kend heeft, geven wij u kennis dat geheel onverwacht uit ons midden is weggenomen, onze zeer geliefde broer Jan van der Gugten in de ouderdom van 71 jaar. A. van der Gugten N. van der Gugten Katwijk aan den Rijn, 23 december 1979. Rijnstraat 134. Gelegenheid tot condoleren: des nam. van 4-5 en 8-9 uur aan huis, en na de teraardebestelling in het Dorpshuis. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. don derdag 27 december a.s. des morgens om 11.30 uur in de Dorpskerk, aan de Kerklaan te Katwijk aan den Rijn, waarna de teraardebe stelling zal plaatsvinden 12.15 uur op de alge mene begraafplaats aldaar Op zondag 23 december 1979 is geheel onver wacht van ons weggenomen onze beste vriend Jan van der Gupten oud 71 jaar. Bert en Joep Floor en Corry en hun kinderen. Johannes 3:16 Onze lieve moeder en oma is zondag 23 decem ber 1979 ingeslapen en naar haar Verlosser gegaan. Geertruida Sophia Petrie-Mostert op de leeftijd van 83 jaar Tine de Jong-Petrie Kees de Jong Onno en Frits Jan Petrie en kleinkinderen Huize „Overduin" Nachtegaallaan 5 Katwijk aan Zee Correspondentie-adres: Fam. K. de Jong, Rijn en Schiekade 121a 2311 AT Leiden. Donderdag 27 december te 15.30 uur wordt de rouwdienst gehouden, waarna de begrafenis te Katwijk zal plaatsvinden. „Geloofd zij God de Heer voor eeuwig, Amen, Amen." In vol vertrouwen op haar Heer en Heiland is voor ons nog onverwacht heengegaan onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, zuster, behuwdzuster en tante, Margaretha Maria Barmenthlo weduwe van Bastiaan Rietveld, in de gezegende ouderdom van 88 jaar. Zwijndrecht: E. Rietveld-de Weerdt Zwijndrecht: S. Rietveld P. Rietveld-Zijderveld Rotterdam: B. Rietveld L. Rietveld-Aalders Dordrecht: H. Rietveld W. Chr. Rietveld-Speets Zwijndrecht: M. M. Rietveld Huizen (N.H.): A. Rietveld M. Rietveld-de klerk klein-, achterkleinkinderen en verdere familie Zwijndrecht, 22 december 1979. Charlotte de Bourbonstraat 13 Liever geen bezoek aan huis De rouwdienst, welke zal worden geleid door de Weleerwaarde heer Ds M. Berg, zal gehou den worden in de Gereformeerde Bethelkerk, Rotterdamseweg 73 te Zwijndrecht op donder dag 27 december om 14.00 uur, waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden op de begraafplaats te Zwijndrecht, Jeroen Boschlaan na aankomst circa 14.50 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de kapel van de begraafplaats. Na een heel ernstige ziekte nam de Hemelse Vader Zijn moegestreden kind tot Zich; onze zuster, schoonzuster en tante Marina Alida Boon op de leeftijd van 68 jaar. Gerrit, Clasien Adriaan en Marjolijn Dio en Lenie Jan en Ans Cor en Annie neven en nichten 22 december 1979 Kloosstraat 3 2712 EM Zoetermeer Geen bloemen Marina is opgebaard in de rouwkamer van het Diaconessenhuis Fonteynenburghlaan 5 te Voorburg. Bezoek: maandag van 3.30-4.30 uur, le en 2e Kerstdag van 4-4.30 uur. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden in de Pelgrims- kerk, Stationsstraat te Zoetermeer donderdag 27 december om 1 uur. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Binnenweg omstreeks 1.45 uur. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in Vere nigingsgebouw ,,'t Centrum" aan de Frans Halsstraat. inhetmeuwbouw-complex lepenhof' aan het lepenplein inde gezellige Oosterparkbuurt I a fitvoSfiK Er zijn 2- tot 5-kamertlats. voorzien van liften, moderne keukens met volledige apparatuur, prachtige badkamers Prijzen v.a. f 175.000.- v o.n Kom de modelwoning eens bezichtigen op woensdag of zaterdag tussen 14 00 en 16 00 uur Dokumematieen afspraken voor bezichtiging M Makelaars taxateurs o.g.-Apollolaan 88a Amsten hel Tet 020-732266. b.g g 951373 of 449052 van ting de Blij: iwer P worden nu metterdaad In het Tha se grensgebied ingezet voor hul aan Cambodjaanse vluchtelingen Dui d v Voor volgende teams is dringend b s hoefte aan medische analisten. 2,d zullen leiding geven in het tean,®L laboratorium te velde voor bacterioh eek gisch onderzoek. brui Test iffe Uitzending zo spoedig mogelijk, oiferd samen te werken in een team vafeeb christenen. Kontakt opnemen met EO-Metterdaad, Oude Amersfoortseweg 79a, Postbus 565, Hilversum. Tel. 035-852641 of ('s avonds en weekends) tel. 05756-2581. JUWELEN, GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19 Tel. 023-320481 Haarlem (bij de Ridderstraat) gu is at pet ziji ewc )e i erir Blei de sch de joe bed Psalm 23 (onberijmi de In groot vertrouwen op haar Heer en Heilanjvan is op Gods tijd overleden onze innig geliefdjd. zorgzame vrouw, moeder en oma Hanna Maria Abbink echtgenote van T. Slot op de leeftijd van 65 jaar „Zo ifc niet had geloofd, dat in dit moeilij leven De Heer mij weg en woning had bereid, En dat mijn naam staat in Zijn Boek gfnei schreven Voor hoger heerlijkheid!" imt Rotterdam: T. Slot Maasland: Rien en Renske Slot-de Haan Paulien, Marien en Teko Rotterdam: Lida en Henny Mentink-Slot Vera Rotterdam: Ineke en Kees Okkema-Slot Marja en Mark Eindhoven: Jan en Imma Slot-Oosterkamp Jiska en Sjoerd 23 december 1979 Teldersweg 16 3052 TK Rotterdam Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren donderdag vaL^ 19.00-20.00 uur in het woonhuis en na de rouw )ju dienst in de kerk. De rouwdienst wordt gehouden D.V. vrijdag 2 december om 11.00 uur in de Vredevorstker! aan de Wilgenplaslaan 200, hoek Telderswej waarna de begrafenis zal plaatsvinden op d begraafplaats „Oud-Kralingen" aan de Kr» lingseweg 334 na aankomst aldaar omstreek 12.30 uur. ;c Wal zou mijn hart nog liever wense dan dat het juichend U ontmoet die leven zijt en leven doet. Psalm 84 Door haar Hemelse Vader is thuisgehaald onAfi lieve schoonzuster en tante Hanna Maria Slot-Abbink echtgenote van T. Slot op de leeftijd van 65 jaar. Voorburg: E. A. Slot Voorburg: P. Slot-Jongkind Voorburg: T. Slot-Fokkens Utrecht: M. van den Berg-Slot G. van der Berg Capelle a/d IJssel: C. de Jong-Slot G. W. de Jong neven en nichten Rotterdam, 23 december 1979

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 12