Rotterdam geeft geld terug FAMILIEBERICHTEN Meevallertje op elektriciteitsnota 'Geketende eend' aangeklaagd Twee Baskisc® parlementsled c voor de rechti1 E VRUDAG 21 DECEMBER 1979 TROUW/KWARTET P 14 R 16 H J( kunnen van maandag tol en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur Verloofd 3 december John Taal Suzanne Nelson tot genoegen van weder zijdse ouders. Jaap en Tine Taai-de Haan Balchutha. St. Otago. Nw.-Zeeland Box 215 Goede morgen pa van harte gefeliciteerd met uw 56ste verjaardag Lammy, Gré, Theo. Marleen, Auke. Piet, Elly en Mieke 1939—1979 Met dank aan God. de Almachtige, gedenken dezer dagen Lieuwke Liekeles Helmus en Lolkje Ates Helmus-Storm met kinderen, kleinkinderen en familie hun 40-jarig huwelijk. Lelystad. 21 december 1979 Na een kortstondig lijden nam de Here tot Zich onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Johanna Hendrika Rooseboom sinds 21 april 1970 weduwe van H. Slagter in de ouderdom van 85 jaar. „Genade Gods, zo groot zo blij, die poort staat open ook voor mij." Veenendaal: G. H Slagter R. Slagter-Eikelboom Kampen: H Slagter H. M. Slagter-de Boer Ommen: J. Coenraadts-Slagter H. Coenraadts Drunen: L. Slagter G. Slagter-Verhoeven Zwartsluis: K. Keuter-Slagter A. Keuter Damwoude: J. A. Slagter G. A. Slagter-Lier Zwartsluis: J. Slagter F. Slagter-Lok Klein- en achterkleinkinder? Zwartsluis. 19 december 1979 Corresp.adres: Kerkstraat 14. 8064 DN Zwartsluis Geen bezoek. Geen bloemen Zaterdag 22 december a s. om 10.30 uur zal de rouwdienst worden gehouden in gebouw „Vre de" te Zwartsluis, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats. Na afloop van de begrafenis is in bovenge noemd gebouw gelegenheid tot condoleren. „Gaat met een loflied zijn poorten binnen" Psalm 100:4 Op 19 december ging naar zijn Hemelse Vader mijn lieve opa, onze broer, zwager en oom Marten Ringnalda in de ouderdom van 81 jaar. Renske van Waveren en verdere familie 2121 GX Bennebroek 1979 Binnenweg 14. Correspondentieadres: Buys Ballotstraat 52, 3572 ZV Utrecht De overledene ligt opgebaard in de Ned. Herv. kerk te Bennebroek alwaar geen bezoek. De dienst van woord en gebed zal gehouden worden zaterdag 22 december a.s. om 14 uur in de kerk, waarna de begrafenis zal plaatsheb ben in het familiegraf op de begraafplaats aldaar, daarna gelegenheid tot condoleren in gebouw „RehobothSchoollaan 16 te Benne broek. Geen bezoek aan huis. Jezus zei: „Ik ben de Weg. de Waarheid en het Leven." Joh. 14 6 a. Na een toegewijde verzorging en begeleiding in Huize ..Rustoord" ontsliep onze lieve moe der. behuwd-, groot- en overgrootmoeder Johanna Maartje Haeendijk sinds 1965 weduwe van A. R. Zwaan op de leeftijd van 92 jaar. Voorburg. R J. Zwaan D. E. Zwaan-Den Hartog Utrecht: E. A. Zandee-Zwaan J. Zandee "s-Gravenhage: E A Hof J B Hof-Obbing Vlaardingen J. M. Zwaan Camberley. Engeland: A C Zwaan M. Zwaan-Olsen Vollenhove M C Verhoeven-Zwaan K. Verhoeven Klein- en achterkleinkinderen Voorburg. 16 december 1979 Huize „Rustoord" Raadhuisstraat 2 Correspondentie-adres- Ds. Veldhoenlaan 14 De uitvaart heeft plaats gevonden. Heden overleed, zacht en kalm, mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa. de heer Leonhard Teunissen eerder weduwnaar van D. Woestenenk op de leeftijd van 66 jaar A. J. Teunissen-Mensen D. Teunissen C. J. G. Teunissen-Wilhelmus M. Erkens-Teunissen en kleinkinderen. Dordrecht. 18 december 1979 Junolaan 19. De overledene ligt opgebaard in de rouwka mer van het ..Refaja -ziekenhuis, Van der Steenhovenplein 1 te Dordrecht. Gelegenheid tot condoleren aldaar vrijdag 21 december van 19.00 tot 19.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 22 december om 11.00 uur op de Algemene Be graafplaats aan de Nassauweg te Dordrecht. Vertrek vanaf het woonhuis om 10.30 uur. Heden nam de Here tot Zich onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Aafke Anema weduwe van Evert Hempenius op de leeftijd van bijna 83 jaar. Heerenveen: B. Hempenius R. Hempenius-Huizinga Woubrugge: H. F. Bouma-Hempenius G. O. Bouma Zwolle: C. L. Brummer-Hempenius H. J. G. Brummer Klein- en achterkleinkinderen. Zwolle, 19 december 1979. Zernikelaan 73. Correspondentieadres: Prinses Marijkestraat 15. 8019 ZC Zwolle. Een rouwdienst zal D.V. worden gehouden vrijdag 21 december om 13.00 uur in de aula. Nieuwe Markt 16. waarna de teraardebestel ling om plm. 14.00 uur op de begraafplaats „Kranenburg" zal plaatshebben. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula op de begraafplaats. Mijn ziel maakt groot den Here, en mijn geest heeft zich verblijd over God, mijn Heiland. Luc. 1 46 en 47. Heden is in de Heer ontslapen, mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, schoonva der en opa. Petrus van Veller Ridder in de orde van Oranje Nassau op de leeftijd van 72 jaar. Uit aller naam: B. E. van Veller-van Dijk Rijswijk, 19 december 1979 Tubasingel 162 De overledene is opgebaard in het rouwcen trum Honor Postremus, Emmastraat 11, Rijs wijk. bezoek van 4.30-5.30 uur. De dienst voorafgaande aan de begrafenis zal worden gehouden zaterdag 22 december om 10.30 uur in de Verzoeningskerk, Dr. H. J. van Mooklaan, Rijswijk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene begraafplaats Eikelenburg, Eikelenburglaan 7 te Rijswijk om 12.00 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Onverwacht nam God tot Zich mijn lieve man, onze zorgzame vader en grootvader Jacob Cornelis van der Leek op de leeftijd van 80 jaar. Bloemendaal: M. W. van der Leek-Tol Hoogvliet: B. Spijkman-van der Leek J. Spijkman Marjan, Eddo, Linda, en Annemieke 2061 EB Bloemendaal. 19 december 1979 Prof. van Vlotenweg 6 Geen bezoek Geen bloemen Gelegenheid tot afscheid nemen is er in de rouwkamer Parklaan 36 te Haarlem zaterdag 22 december van 15.00-15.30 uur. De begrafenis zal D.V. plaatshebben maandag 24 december a.s. om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem. Vertrek van Prof. van Vlotenweg 6 circa 13.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Voor ons zeer onverwacht heeft de Heer tot Zich genomen onze ouderling-scriba J. Blankenstijn Met grote toewijding" en inzet heeft hij in verschillende functies het werk van de kerk gediend We gedenken dat met dankbaarheid. Onze God sterke mevrouw Blankenstijn. om dit zware verlies in Zijn vertroostende gemeenschap te verwerken. Namens de kerkeraad voor alge mene zaken van de Gereformeerde Kerk te 's- Gravenhage-Oost. S van der Linde, praeses A. O. Benschop. 2e scriba De dienst van Woord en Gebed zal plaatsvin den op maandag 24 december om 13.45 uur in de Noorderkerk. Schuytstraat 9 's-Gravenhage, 20 december 1979. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De 300.000 klanten van het Gemeentelijk Energie Bedrijf in Rotterdam (GEBl krijgen begin volgend jaar geld terug. Niet omdat er zuiniger is omgesprongen met schaarse energie maar omdat de elektriciteitstarieven die ver van tevoren vastgesteld moeten worden voor 1979 te hoog zijn vastgesteld. Per gebruikte kiloWatt-uur worden de tarieven met terugwerkende kracht met 0,6 procent verlaagd, het geen voor een gemiddeld gezin verbruik ongeveer 2300 kWh per jaar neerkomt op een teruggaaf van zestien gulden. De verbruikers krijgen dit meevallertje overigens niet contant in de hand. De compen satie zal worden verwerkt in de eerst volgende jaarafrekening. Voor het Rotterdamse energiebedrijf is met deze teruggave dertig miljoen gulden gemoeid. Het bedrijf behoudt een winst van omstreeks zestig mil joen gulden, geld dat vrijwel jaarlijks gestort wordt in de gemeentekas. Drie meevallers hebben voor dit kers tcadeautje gezorgd. Ongeveer vijf tien miljoen winst is gemaakt tussen het tijdstip van aankoop van de noodzakelijke brandstof en het ver bruik. een voorraadwinst als gevolg van de stijgende aankoopprijzen. In dezelfde orde van grootte is de winst die veroorzaakt wordt door de meevallende loonkosten. Bij het op stellen van de begroting werd uitge gaan van een stijging met veertien procent; achteraf blijken deze kosten met 5.8 procent omhoog te zijn gegaan. De dertig miljoen werd uiteindelijk volgemaakt doordat er minder zuinig is omgesprongen met elektriciteit dan was geraamd, hetgeen voor een energie leverend bedrijf nog steeds een meevaller betekent. PARIJS (AP) De directeur en hoofdredacteur van het satirische Franse blad Le Canard Enchainé (de geketende eend) zijn aangeklaagd. Zij worden beschuldigd van het klan- destien in bezit hebben van belas tingformulieren van president Giscard. Het weekblad, dat satire koppelt aan onderzoekende journalistiek gispte de president omdat deze zich bezig hield met effectenhande. Ook publi ceerde het documenten waaruit blijkt dat de- president diamanten had aangenomen van zijn inmiddels afgezette ambtgenoot van de Cen traal Afrikaanse Republiek. Bokassa. De belasting ambtenaar die de gege vens in handen zou hebben gespeeld van het blad. is al eerder gearres teerd. In West-Duitsland zijn zes journalis ten van het blad Bild aangeklaagd. Volgens de openbare aanklager in Frankfurt hebben zij foto's gestolen uit een woning. a MADRID (AFP. Reuter) Het [f ste gerechtshof in Spanje he^ Baskische parlementsleden Tel Monzon en Francisco LetamenJ staat van beschuldiging geste gens het „goedpraten van tem den". De gerechtelijke vervolg# de twee Basken is mogelijk, i het Spaanse parlement een i geleden hun parlementaire schendbaarheid ophief. Monzon en Letamendia werden de linkse Baskische partij Herri suna in het Spaanse parlement zen. Zij hebben hun plaatsen' Cortes echter nooit bezet, omd Spanje beschouwen als een ov& ser over Baskenland. Daar ver g de huidige vorm van autonomie Baskenland niets aan, aldus de parlementariërs. Zij hadden ziet tijds verkiesbaar gesteld om mentaire onschendbaarheid teB ten en om aan te tonen dat de i f Herri Batasuna veel aanhang he Baskenland. Letamendia en Monzon verklt W onlangs dat hun partij de strijd „het centralistische bewind ir drid" zou voortzetten en dat oi gewapende strijd door zal gaar. Bezwijkt dan ooit in bitt're smart of bange nood mijn vlees en hart. zo zult Gij zijn voor mijn gemoed rrlijn rots, mijn deel, mijn eeuwig goed. (Psalm 73 13) Bevrijd en opgenomen in heerlijkheid werd onze zorgzame moeder en grootmoeder Margaretha Aalbersberg-van Stalborch Zij is 82 jaar geworden. Bennekom: W. IJ. Aalbersberg A. Aalbersberg-Vis Marga Wim Noortje Noordwijk: H. G. Aalbersberg H. A. Aalbersberg-Buist Pieter Jaap en Anja IJsbrand Jan Naarden: P. Aalbersberg J. E. W. Aalbersberg-Schriek Arnoud Naarden, 20 december 1979. Correspondentie-adres: Thierensweg 27, 1411 EW Naarden. De begrafenis zal plaatsvinden maandag, 24 december a.s. om 12.00 uur op de begraaf plaats „Zorgvlied" aan de Amsteldijk 273 te Amsterdam. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de ontvangstkamer van de begraafplaats. Heden overleed onze lieve Man, Vader en Grootvader Mr Nicolaas Johannes Post op de leeftijd van 83 jaar. Schiedam: A. Post-van den Berg Roosendaal (N-Br.): J. Dekker-Post W. L. Dekker Duivendrecht: E. Post H. F. de Gooyer Capelle a/d IJsse): J. L- P. Post J. W. Post-Wols en kleinkinderen. 3117 PK Schiedam. 19 december 1979 Graaf Florisstraat 67. Liever geen bezoek. Gelegenheid tot condole ren zaterdag, 22 december in de benedenzaal van de Opstandingskerk (ingang Dr Kuyper- laan) vanaf 10.30 uur. De Dienst van Woord en Gebed zal aansluitend om 11.00 uur worden gehouden. Daarin zal voorgaan de Weleerwaarde Heer Ds. D. J. Spaling Dzn. De begrafenis zal daarna in kleine kring plaatsvinden. Inlichtingen Rouwcentrum Nassaulaan 68, Schie dam. Telefoon: 010-267678. Heden heeft de Heere tot zich genomen mijn innig geliefde vrouw, onze zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder, schoonzuster en tante Elizabeth Fürste echtgenote van Otto Dubbelman op de leeftijd van 73 jaar. Dordrecht: O. Dubbelman Oostzaan: J. F. L. Vink-Dubbelman J. Vink Yvonne Koert Hooge Zwaluwe: C. O W. Dubbelman J. J. M. Dubbelman- Bruynzeel Willem David Dordrecht. 20 december 1979 Rembrandtlaan 19. De overledene ligt opgebaard in de rouwka mer van het Refaja Ziekenhuis, van der Steen hovenplein 1 te Dordrecht. Gelegenheid tot bezoek aldaar zaterdag 22 december a.s. van 16 tot 17 uur. De crematie zal plaatsvinden maandag 24 de cember a.s. om 11.15 uur in het crematorium Rotterdam-Z., Maeterlinckweg 101 te Rotter dam. Vertrek vanaf het woonhuis om 10.45 uur. Na afloop van de crematie is er gelegenheid tot condoleren in de koffiekamer van het cremato rium. Op Uw genade zal ik leven, op Uw gena den doodsnik geven, o Heer, aan wien ik mij vertrouw! Heden nam de Here na een kortstondige ziekte van ons weg, onze lieve vader, groot- en over grootvader Willem van Heemert weduwnaar van Zwaantje den Hartogh in de ouderdom van 89 jaar. Amsterdam Zuid-Oost: J. W. van Heemert W. P. A. van Heemert-van Ee Assen: W. van der Ploeg-van Heemer J. van der Ploeg Maarssen: A. A. Spelt-van Heemert C. Spelt Potchefstroom (Zuid-Afrika): M. Otten-van Heemert P. Otten Soest: A. Homsma-van Heemert H. Homsma Wilnis: Jac. van Heemert M. A. van Heemert-Kemp Klein- en achterkleinkinderen Weesp, 20 december 1979 Huize „Niftarlake" Correspondentieadres: J. W. van Heemert, Gein Oost 11, 1109 AA Amsterdam Zuid-Oost. Vader is opgebaard in Huize „Niftarlake", Aetsveldselaan 76 te Weesp. Bezoek aldaar: zaterdag 22 december a.s. van 15.00-16.00 uur. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden door de Weleerw. Heer ds. G. J. Rebel op maandag 24 december a.s. om 10.00 uur in het Kerk- Wijkgebouw van de Ned. Herv. Kerk te Drie mond, waarna aansluitend tegen 11.00 uur de teraardebestelling zal plaatshebben op de Al gemene begraafplaats te Driemond. Algemene kennisgeving In vast vertrouwen op zijn Heer en Heiland is Thuis gehaald mijn lieve man, onze lieve vader en opa Willem van der Velde op de leeftijd van 60 jaar. De reisbrief van hem was klaar, ondertekend door Jezus. Hoogkerk, 20 december 1979 Prinses Margrietstraat 59. Hoogkerk: G. v.d. Velde-Bijstra Roden. E. Ouwinga-v.d. Velde E. H. Ouwinga Hoogkerk: J. v.d. Velde A. v.d. Velde-Helder Groningen: Jeffie v.d. Velde Hoogkerk: B. v.d. Berg-v.d. Velde G. v.d. Berg Willen v.d. Velde en kleinkinderen Geen bloemen. Geen toespraken. Thuis liever geen bezoek. Mijn man is opgebaard in het rouwcentrum. Esdoornlaan 187. Groningen. Bezoek zaterdag 22 december van 19.00-20.00 uur. Een dankdienst zal worden gehouden op maandag 24 december om 13.15 uur in „Elim", Barkstraat. Hoogkerk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats te Hoog kerk. Na afloop gelegenheid té condoleren in „Elim". Enige en Algemene Kennisgeving Op 19 december 1979 is overleden Mevrouw Betje Kuisen op de leeftijd van 77 jaai. Directie Stichting Humanitas Rotterdam. Achillesstraat 290 De teraardebestelling zal plaatsvinden maan dag 24 december 1979 op de Alg. Begraafplaats „Crooswijk" aan de Kerkhoflaan 1-5 te Rotter dam circa 10.45 uur. lil Enige en algemene kennisgeving „Mijn tijden zijn in Uw hand" Mijn lieve vrouw en onze fijne zorgzame m« der en oma I®1 Ger Passchier echtgenote van Jacobus van Weeren is op de leeftijd van 82 jaar naar haar Heere ït Heiland teruggekeerd. SI Bussum: J. van Weeren Zaltbommel: Riet de Vries-van Weeren Jan de Vries Wolter, Gerrita, Maarten Bussum: Will van Weeren-Kroon Pauline, Jaap, Hans Arum: Caty Wijmans-van Weeren Henk Wijmans Rik en Margje, Jos en RmskèA Paul Halsteren: Herman van Weeren Lies van Weeren-Harm Gerrike, Gonnie, Liesbeth ui Cl lui Hilversum: Gerda van Weeren Klundert: Jan van Weeren Adri van Weeren-Mol Lisette, Arianne Bussum, 20 december 1979 Catharina van Renneslaan 28 VtL Ti: Moeder is opgebaard in de rouwkamer van D jUi Jager, Brinklaan 132, Bussum. Condoleanc >ai bezoek aldaar vrijdag 21 december 's avor van 7.00-7.30 uur. De rouwdienst te leiden di de Weleerw. Heer Ds W. P. H. Pouwels worden gehouden op zaterdag 22 decembe es a.s. 's Morgens om 11.00 uur in de aula van Algemene Begraafplaats aan de Nw.Hilvere sumseweg te Bussum, waarna de begrafeni ve zal plaatshebhen. Thuis geen bezoek ita In Jezus ontslapen onze liefste, oudste zustei schoonzuster en tante Gerritje Passchier gehuwd met J. van Weeren Noordwijk: J. Passchier-van der Niet J. Rietkerk-Passehier Noordwijk: J. Passchier J. Passchier-Rietkerk Californië: N Kesting-Passchier New Jersey: G. van der Sijs-Passchie- B. M. van der Sijs Sassenheim: J. Philippo-Passchier P. M. Philippo Noordwijk: A. Passchier-Terpstra neven en nichten 20 december 1979. Heden overleed onze. lieve beste schoonzus# Ger van Weeren-Passchier Amsterdam: S. van Weeren-van Wijnen Leiden: C. van Weeren-van Dommelen Katwijk: A. van Weeren Leiden: J. van Riet-van Weeren Hilversum: P. Boekkooi Leiden: C Bon-van Weeren Leiden, 20 december 1979. - ta Ma a; •I De In plaats van kaarten ter Voor het door u betoonde medeleven tijdens der» en na het overlijden van onze lieve moeder en« Jantje Feitsma-Dijkstra betuigen wij u onze oprechte dank. Kinderen en kleinkinderen Oldenhove, december 1979 cn ui

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 18