40C wijzigt standpunt niet zet Petescu aan de dijk IF STAAT AAN DE ACHTERDEUR Afrika zet Spelen op de tocht Ontwerp besteding van toto/lottogelden jleten blijven op Spelen steeds gebonden aan eisen van ploegleider 2 Igië ïsiat ook 4 vir Rome It in "ler zege Nadig al Sponsoring Nederlands elftal voor KNVB gedane zaak Italiaanse club wil gebroeders Van de Kerkhof Dwangarbeid voor zoon Kortsnoj PERDAG 20 DECEMBER 1979 SPORT TROUW/KWARTET 17 uiig Johan Woldendorp na HAAG Het Nederlands Olympisch Comité heeft een ig" rookgordijn opgetrokken om de politieke onmondig- ran de deelnemers aan de Olympische Spelen voor het publiek verborgen te houden. Met volzinnen als „We ötn voorkomen dat de prestaties en de concentratie van ■a iorter nadelig worden beïnvloed", werd chef d'équipe 9! Leeuwenhoek blanco volmacht gegeven om corrigerend if! treden Het lijkt daardoor onwaarschijnlijk, dat progres- ■R! topsporters tot uiting kunnen brengen, waarom de >t-Unie er als eerste Oostblok-land zo happig op is om And jaar de Olympische Spelen te organiseren: politiek ige zal de vlag zijn die de lading dekt. Op volleybal- jan Piet de Bruin na vochten de bondsbonzen er gisteren /a 0 „kwaadaardige" geesten buiten de deur te houden. :ussie over regel 58 van het sch Handvest wordt al gerui- gevoerd. Zoals bekend ver- het NOC aanvankelijk van tlnemers en deelneemsters dat i op Olympisch grondgebied van (onder andere) politieke activitei ten onthouden. Het begrip Olym pisch grondgebied is kennelijk voor tweeërlei uitleg atbaar. Met andere woorden, mag een Olympiër nu wel of niet op het Rode Plein in Moskou voor amnestie van dissidente Sovjet burgers pleiten? Geschrokken door de publieke opinie (regering, parlement en pers) draaide het NOC-bestuur de klok terug. Bo vendien werd met deze dwaze maat regel een grondrechtelijk principe vrijheid van meningsuiting met voe ten getreden. Een vergelijking met West-Duitsland leert, dat het natio nale Olympische Comité van dat land het nooit in zich voelde opkomen om topsporters zodanig te knevelen. Het NOC schoof daarom gisteren de vierde (officieel tweede) versie naar voren. De leden van de afvaardiging hoefden plotseling geen verklaring te onderschrijven; die verantwoorde lijkheid werd afgewenteld op de bon den. Daarnaast behoudt chef d'equi- pe Bram Leeuwenhoek de bevoegd heid om „lastige" klanten naar huis te sturen. Ook dat noemde voorzitter Ed van Thijn van het Comité Olympi sche Spelen en Mensenrechten on aanvaardbaar. De onmondigheid van de volwassen topsporter bleef im mers onwrikbaar op een huizenhoog voetstuk staan. Voorzitter Idenburg deed voorko men. alsof er nooit iets aan de hand is geweest. „We hebben niet de bedoe ling om om welke reden dan ook de politieke rechten in te perken De getrokken conclusies hebben tot een grote portie wantrouwen en achter docht bij het Comité Olympische Spelen en Mensenrechten geleid Het bestuur is van mening, dat zij een oirbare zaak verdedigt. Ons artikel 4 spreekt over andere dingen dan poli tieke zaken". Daarmee nam hij toch duidelijk gas terug. Al dan niet onbe doeld ging hij met die openlijke ver- klarihg opde golflengte van staatsse cretaris Wallis de Vries van Cultuur, recreatie en maatschappelijk werk (CRM) zitten. Met deze geloofsbelijdenis is niet ge steld. dat het NOC een revolutie heeft aangezwengeld. Het doorbreken van starre, ouderwetse gedragsregels is een zaak van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) en zolang de nationale olympische comités er niet op aandringen om dat bastion op te blazen, verandert er in wezen niets. Het is maar afwachten, of het iets uitmaakt, of het NOC-bestuur de be ruchte betuttelende brochure al dan niet naar de medaille-kandidaten stuurt. „We hebben die brochure nooit onderschreven en gepubliceerd (het werkstuk van de journalist Mi chel van der Plas rouleert in zekere kring wél redactie). „Onzerzijds bestaat er ook geen behoefte om een toelichtende brochure te versprei den". zei Idenburg Piet de Bruin, de voorzitter van de Nederlandse Volleybal Bond. zag daarin een reden om het gewraakte reglement terug te nemen. Hij baseer de dat verder op een vergadering van leiders van Olympische bonden, op 27 november jongstleden, waarin hij de indruk had gekregen, dat het NOC- bestuur de bereidheid zou tonen om de grondwettelijke rechten van de uitverkoren sportmensen zo goed mo gelijk te eerbiedigen. De Bruin was een roepende in de woestijn. Direc teur Jacques van Leeuwen van de Nederlandse Hippische Sportbond verwoordde de stemming van de ge zapige vergadering het best door zich achter het reglement te scharen. LONDEN Is de toekomst van de Gemenebest-Spelen uiterst onzeker nadat zwart Afrika tijdens zijn vergadering te Jaoenda had besloten de sportieve contacten met Engeland te verbreken, in Engeland wordt in bepaalde kringen zelfs gevreesd voor moeilijkheden in de Olympi sche beweging. David Shaw, voorzitter van Engelse atletiekfederatie meende dat de toekomst van de Spelen gevaar loopt wanneer het harde standpunt van de Afrikaanse landen er toe zou leiden dat Gront-Rrittannie wordt uitgesloten van de Spelen van Moskou. De overkoepelende Afrikaanse sportraad heeft dat verlangen geuit, indien de toer van de Britse rugbyploeg The Lions naar Zuid-Afrika volgend jaar zou doorgaan. „Ik geloof niet", stelde Shaw, ..dat het zo ver zal komen, maar wanneer het Internationaal Olympisch Comité zou besluiten Groot-Rrittannië te weren van de Spelen in 1980. dan kan dat het einde van de Olympische beweging versnellen. Het Afrikaanse standpunt is wel een directe bedreiging voor de Gemenebest-spelen, die in 1982 in Brisbane (Australië) zullen plaats vinden. Ik zie niet dat die Spelen zullen doorgaan, wanneer het een affaire van uitsluitend blanke sportmensen zou zijn." John Lawrence, een van de verantwoordelijke Britse rugbvleiders zei teleurgesteld te zijn over het standpunt van zwart-Afrika. „Die men sen schijnen niet op de hoogte te zijn met de situatie van de gekleurde bevolking in Zuid-Afrika." sno Richard Matlhijsse h,rERDAM Dat Sparta in de nacht van dinsdag op eredag het besluit heeft genomen trainer Mircea Petescu e kant te zetten, mag nauwelijks een verrassing worden md De positie van de Roemeen stond binnen de gelede- :m an de kasteelclub al maandenlang ter discussie. Een ;sie, die vorig seizoen door doelman Pim Doesburg op v' werd gebracht en zich, naar mate de prestaties uit zetitfi, als een olievlek uitbreidde. Uiteindelijk is de bom dan ren- 'ebarsten. Am ■j^ikelijk had het Sparta-bestuur ten. maar omdat dat duel zaterdag- 3berfl resultaat van de wedstrijd avond werd afgelast heeft men niette- 1.6|N.AC en Sparta willen afwach- min toch maar het zekere voor het arbe» onzekere genomen en Petescu de laan uit gestuurd. Op het kasteel vond gistermiddag al een gesprek plaats tussen de voorzitter Cor van Rijn. penningmeester Floor Bouwer enerzijds en het slachtoffer, dat zich verzekerd had van de steun van Jaap van der Leek, de secretaris-generaal van de vereniging van oefenmeesters (WON) anderzijds. d. 2 2 ize sportredactie SGOW Het Belgisch voet- nu I is er bij verrassing in ge- ar e om zich te plaatsen voor het vr. mooi van het Europees kam- .tellethap. De Belgen konden gis- op pfcd op Hampden Park alleen xiefj overwinning op Schotland als )n deindigen in groep 2. Dat ge- bla|1-3) in een sensationele wed- i fvaardoor concurrent Oosten- ,al in Italië gereserveerde ho le voor juni 1980 moet annule- lgië is het zevende land dat eft gekwalificeerd Alleen in ir? waar West'Duits|and zwaar 1®t is. moet de definitieve beslis- ranglijst. „Als de ploeg een paar aa »g vallen. Naast België zijn puntjes meer zou hebben vergaard. vnlci' sPan^e- Nederland. Tsje- zou er geen vuiltje aan de lucht zijn nkeTakije. Griekenland en gast- geweest. Met name de penningmees- lië al zeker van deelneming ter zat allerlei merkwaardige reken- finaletoernooi. sommetjes te maken in de geest van; vorig seizoen hadden we zoveel pun ten en nu maar zoveel punten. Daar uit concludeerde de man kennelijk dat Sparta al was gedegradeerd." Sparta is overigens wel bereid Petes cu tot aan het einde van dit seizoen toe te betalen en de Roemeen eventu- nd-België was gisteren waar- ik de meest opwindende ïnter- Dln het jaar. Waar vooraf weini- hielden met een over- van het team van bonds- Guy Thijs, ontwikkelde zich Adiéft af aan een wedstrijd, waar- irk SMgen zich ongekend brutaal 20-1fen De Schotse ploeg van Jock ton beschikken over ervaren als Mc Queen. Mc Grain. Johnstone. Dalglish en Ro- maar legde tot teleurstelling supporters een uiterma- spelletje op de mat. enk< srat jitlop gratis Van der Leek zei gisteravond over het gesprek dat de afgevaardigde van het bestuur van Sparta hem niet hadden kunnen overtuigen van de redenen om de verbintenis met Petescu een zijdig op te zeggen. „Petescu en de WON hebben Sparta een financieel voorstel gedaan waarover ze drie maal vierentwintig uur de tijd krijgen om zich te beraden. Voor die tijd doen we niets en zullen daarom Sparta nog niet tot besmette club verklaren", aldus Van der Lek. De strijdbare secretaris-generaal had tijdens het onderhoud wel ervaren dat er bij Sparta grote paniek heerst over de zorgwekkende positie op de Trainer Mircea Petescu van Sparta: teneergeslagen indruk en nooit autoritair opgetreden. Petescu niet in staat was om de jonge selectie het nodige zelfvertrouwen bij te brengen. Met het gevolg magere resultaten en tribunes die steeds le ger werden. Dat Petescu ook gecon fronteerd werd met langdurige bles sures van Ruud Geels en Tim Ver beek wordt echter vergeten. eel een andere functie binnen de trai nersstaf aan te:bieden. maar de aan de dijk gezette trainer is daarmee niet akkoord gegaan. Hij wacht nu af hoe het bestuur van Sparta op het tegenaanbod van de WON zal rea geren. Begrijpelijk, dat Petescu zich in dit stadium van commentaar wenst te onthouden. Ook van de zijde van het bestuur is men niet van plan het ontslag van de trainer naar buiten met motieven te omkleden. De motie ven zijn echter bij herhaling door het bestuurslid Hans Sonneveld geuit. Deze is ae mening toegedaan dat De kritiek werd de laatste weken ech ter steeds heviger. Petescu maakt, zo wordt beweerd, altijd een teneerge- slagen indruk, is zelden opgewekt, mist een autoritair optreden. Hij heeft zijn eigen ideëen waarvan nie mand hem kan afbrengen. Raadge vingen slaat hij in de wind. Zijn tacti sche praatjes voorafgaande aan de wedstrijd zouden te langdradig zijn. Wat hem nog het meest wordt kwa lijk genomen is dat hij van Sparta een ploeg heeft gemaakt die het aan inzet, karakter en een nimmer afla tende ijver en wilskracht ontbreekt. Eigenschappen die in het verleden kenmerkend waren voor het spel van Sparta. Maar het zou te ver voeren om Petescu alleen als zondebok voor de huidige situatie aan te wijzen. Het door financiële omstandigheden genoodzaakte verkoopbeleid dat de kwaliteit van Sparta steeds verder uitholde is al evenzeer debet aan het verval van de kasteelclub. De spelers groep van Sparta heeft merkwaardig lauw op het ontslag gereageerd. Aan voerder Luuk Blakestein: „Het is al tijd hard iemand de laan uit te moe ten sturen. Ik heb daar uit menselijke overwegingen grote moeite mee. Maar Ja, het is een zaak van het bestuur. De spelers staan daarbuiten. Ons wordt niets gevraagd als zij ie mand aanstellen, maar ook niet als men zo'n man wil ontslaan." Balkestein benadrukte dat de spelers net zo schuldig zijn aan de slechte positie als de trainer. „Maar ja. de trainer is verantwoordelijk. En bo vendien je stuurt nu eenmaal makke lijker een trainer weg dan een heel elftal." Sparta's aanvoerder had al het ver moeden dat de positie van Petescu op korte termijn aan de orde zou komen, maar hij had niet verwacht dat er nog dit jaar een beslissing zou worden genomerf. Sparta rekent er min of meer op dat assistent-trainer Hans Eykenbroek voor de rest van het sei zoen de training en de coaching van het elftal zal overnemen. Eykenbroek is echter niet in het bezit van het vereiste A-diploma. Bovendien schijnt hij voor het baantje onder deze omstandigheden weinig te voe len. Het kan nu wel eens zijn dat het bestuur van Sparta met Hans Kraay, de voormalige trainer van Ajax. AZ'67 en Edmonton Drillers in de slag zal gaan. Met name het bestuurslid Hans Ban- nink is bijzonder geporteerd voor de komst van Kraay. DEN HAAG (ANP) Het ontwerp- bestedingsplan van de Stichting Na tionale Sporttotalisator, dat ter goed keuring is voorgelegd aan de staats secretaris van crm. bij wie tot 22 Januari a s. door belanghebbenden bezwaarschriften kunnen worden in gediend. omvat een totaalbedrag van ruim 123 miljoen gulden, om precies te zijn: 123.400 040.—Hiervan heeft ƒ75 400 040.— betrekking op de ge bruikelijke toewijzing op basis van de te verwachten inleg in 1980 (circa 215 miljoen gulden), te weten ƒ23.625.000,— voor de sectoren cul tuur. maatschappelijk welzijn en volksgezondheid, en ƒ51.775 040,— voor de sport en de lichamelijke vorming. In het plan is tevens opgenomen de verdeling van nog aanwezige en tot dusverre niet toebedeelde middelen van de sportsector tot een bedrag van 13 miljoen gulden, o.m. 3 miljoen voor de aanstelling van sporttechnisch ka der. eenzelde bedrag voor internatio nale wedstrijdaccommodaties en nog eens 3 miljoen voor uitbreiding van het sportcentrum „Papendal". Voorts zijn in de 123 miljoen gulden gecalcu leerd 10 miljoen gulden van het waar borgfonds en 25 miljoen van het fonds meerjarenplanning. Het doel van het waarborgfonds, dat zal worden ondergebracht in een aparte stichting, waarvan het be stuur zal bestaan uit zes leden (drie uit de georganiseerde sport, twee van de stichting nationale sporttotalisa tor. onder wie de voorzitter, en een afgevaardigde van de gemeentelijke overheden), is het verschaffen van een garantie voor de financiering van uiteenlopende sportaccommodaties. De maximale projectomvang zal 750.000 1 miljoen gulden bedragen. In aanmerking komen projecten, op gezet door sportorganisaties en even tueel ook door particulieren, welke in principe kostendekkend moeten zijn, respectievelijk een sluitende finan ciering moeten hebben. De stichting zal onder meer werken met een werk- commissie, die in aanmerking ko mende projecten zal beoordelen en begeleiden. De sport en de lokale, respectievelijk provinciale overheid zullen elk twee vertegenwoordigers in deze commissie hebben Van de totaal vier miljoen gulden, waarvan 3 miljoen uit de sportreser- ve, voor internationale wedstrijdac- eelwijze was super-aanvallend, de verdedigers geen antwoord n op de intelligente counters Belgen. Nadat debutant Erwin Berg bij zo'n break-out oog in et doelman Allen Rough had bung liep de score in de eerste helft bosfidig op tot 0-3. Van de Berg de score nadat Rough de bal vrije trap van Van der Eist lemvast kon krijgen. Van de e enige vertegenwoordiger van echt in de Belgische ploeg, e die stand via een uitstekende ee-combinaties en dito goals 0-3 Ihotten misten voorts kansen nnon en McQueen (kopbal te- paal). >stenrijk waar de wedstrijd isselfreeks op de televisie was te n gisteren niet worden gezegd hotland opzettelijk zwak speel- basis van intelligentie en aan- acht waren de Belgen eenvou- ler dan de aangeslagen Schot- na rust hun préssiespelletje met een goal van Robertson iloond 3 m e erf bel froep 2 irijk 8 4 4 0 12 12- 5 8 4 3 1 11 14- 7 7 4 1 2 9 9-7 7 2 1 4 5 11-12 8 0 17 1 5-20 smenfdi AM SEE Marie Thérès Na wee weken geleden winnares afdaling van het „criterium f eerste sneeuw" in Val d'Isère de afdaling gewonnen van de Istrijden in Zeil am See. tellend le wereldbeker De Zwitserse het parkoers af in 1 min. 30.56 >e tweede plaats was voor de lische Jana Soltysova in 1.31.06 derde voor de Oostenrijkse An te Moser in 1.31.11 door Matty Verkamman AMSTERDAM De kandi daat-internationals van het Nederlands voetbalelftal hebben dezer dagen op nieuw een brief van de KNVB gekregen, waarin met nadruk wordt gesteld dat het reclamebureau van Hans Kortekaas het exclusieve recht is toebedeeld om de sponsor- en reclamezaken rond het Oranje-team te re gelen. Met het oog op het Europees Kampioenschap (11-23 juni 1980 in Italië) is dat weer een actuele zaak geworden. In die bewuste brief, afkomstig van het zo genaamde EK- en WK-be- stuur, wordt echter een op merkelijk voorbehoud ge maakt. dat weieens de basis voor een bescheiden rentree via de achterdeur van het bureau Inter Football kan inhouden. Zwart op wit wordt namelijk gesteld dat de exclusiviteit van Korte kaas niet betekent dat ande re bureaus geen sponsors bij dit Wassenaarse bedrijf kun nen aanbrengen. In KNVB-krtngen wordt erop gewe zen dat dit feitelijk al het geval is. nu het lureau Almere-projects de individuele reclame verzorgt. Er is daarbij geen sprake van een con tract tussen de KNVB en Almere- projects. Kortekaas heeft ook die zaak in handen. Hij is op het gebied van de reclame een sponsoring de grote coördinator van de KNVB. waarbij hij intussen kan wijzen op twee successen. Binnen korte tijd heeft hij twee bedrijven bereid ge vonden om de spelers zowel voor het Europees- als het Wereldkampi oenschap van 1982 (als Nederland zich daar tenminste voor plaatst) te spekken met een bedrag van 150 000 gulden, dat bij een commer cieel succes nog kan oplopen. Knecht Op het eerste gezicht ligt het niet voor de hand dat Inter Football zich aanmeldt bij Kortekaas. De relatie tussen Kortekaas en IF-directeur Maarten de Vos is namelijk sterk bekoeld. De reden daarvan is sim pel. Bij het laatste wereldkampi oenschap was IF dankzij het voor malige sectiebestuur-Hogewoning nog hét bedrijf dat de commerciële zaakjes rond de nationale voetbal ploeg mocht regelen. Kortekaas trad toen op als medewerker van De Vos en (toen nog) Cor Coster. Ten koste van zijn voormalige baas speelt de knecht (Kortekaas) nu een meester-rol. Dit komt voornamelijk door de gewijzigde verhoudingen binnen het profvoetbal. Sinds de spelers- en trainersvakbonden een stem in het voetbalparlement heb ben en via Roel Wiersma iVVCS- spelers) en Jo Witteveen (VVON- trainers) ook in het sectiebestuur zijn vertegenwoordigd, heeft Inter Football de ene na de andere tik gekregen. Niet zonder reden zag men in die kringen het gevaar van machtsvorming binnen de KNVB door Inter Football; een visie die vooral sectie-voorzitter Eric Vilé zo zwaar liet wegen, dat hij nogal op merkelijk stelling koos contra IF en derhalve een bruine beurt maakte bij de belangenverenigingen van de militante leiders Karei Jansen (VVCS) en Jaap van der Leek (WON) Nu kan ook Inter Football niet van de wind leven, dus was het voorspel baar dat er van die kant nog wel venijnig gereageerd zou worden op de keuze voor Kortekaas Dat heeft De Vos samen met zijn trouwe vol geling Jan Dee laatst nog gedaan tijdens een gesprek met de sectie- bestuursleden Roel Wiersma en Herman Choufoer De eerste behar tigt de portefeuille sponsoring en reclame, terwijl Choufoer daar via zijn discipline „technische zaken" zijdelings mee te maken heeft. Dat gesprek heeft overigens nogal wat bevreemding gewekt bij Wiersma's eigen achterban, de VVCS dus. Ka- rel Jansen had het logisch gevon den dat Wiersma eerst even met hem had overlegd, eer hij met „de natuurlijke vijand" om de tafel ging zitten. Waarschijnlijk ls het een zekere on bekendheid met de materie ge weest. die Wiersma deed besluiten om zonder slag of stoot in te gaan op het verzoek om een gesprek door IF. Wiersma zegt ter verdediging: „Ik maak daar niet zo'n punt van. Als iemand om een gesprek vraagt, dan moet je dat altijd doen. zelfs al betreft het je grootste vijand." Conclusies Deze week nog zal Roel Wiersma zijn conclusies van het gesprek ken baar maken in het sectiebestuur. Wat dat betreft hoeft IF zich geen illusies te maken, want de conclusie van de ex-internationaal komt erop neer dat De Vos hem weinig interes sante zaken had te vertellen. Desge vraagd wil Wiersma niet op de za ken vooruit lopen, maar het staat vast dat hij slechts zal adviseren om het contract met Kortekaas te eer biedigen. Gezien de samenstelling van het sectiebestuur is er domweg geen ruimte meer voor een KNVB- IF contract. Dat wil niet eens zeggen dat Wiers ma zo n hekel heeft aan IF. In het sectiebestuur heeft hij zich wellicht een beetje laten beïnvloeden door enkele machtige collega's, die niet bij voorbaat afwijzend staan tegen over IF Dat mag men zeker niet verwachten van Jaap van Praag, die er nog wel eens graag op wijst dat IF in de voorbije maanden via bedrijven als Martin Air. Nuts en Neckermann een klein miljoen bij Ajax heeft binnengebracht. Maar ook een man als Herman Choufoer zegt: „Mijn ervaringen met Inter Football op het vlak van de sponso ring zijn niet mijn slechtste erva ringen." Haagse Herman ziet echter in dat de weg voor IF als contractpartner van de KNVB ls geblokkeerd. De sondanks heeft hij als rechterhand van bondscoach Jan Zwartkruis te maken met een groep mokkende internationals, die zelfs met de vol ledige reclame opbrengst na aftrek van de 15 procent provisie voor Kortekaas niet stil te krij gen is. Choufoer: „Spelers zien het liefst twintig bureaus aan de slag Maar ja. dat kan natuurlijk niet. Je moet als KNVB toch een stukje standing in je beleid houden, we gaan uit van dat ene bureau De spelers krijgen binnenkort van ons te horen waarom we voor dat bu reau en niet voor Inter Football hebben gekozen." Het valt te verwachten dat de spe lers nauwelijks geïnteresseerd zul len zijn in die uitleg. Zij zullen slechts wijzen op de sponsors waar IF (enkele bedrijven die in het verle den ook al bij Oranje waren betrok ken) mee chermt. De Vos kan niet uit de voeten met die sponsors, om dat hij niet namens de KNVB mag optreden. Binnen het sectiebestuur wordt nu gedacht aan medewerking van IF aan Kortekaas. Dit zou een ware canossa-gang voor De Vos be tekenen. maar het zal hem duidelijk zijn dat dit de laatste kans is om nog een paar centen aan Oranje te verdienen. „Als ik directeur van IF was. dan zou ik die relatie met Kor tekaas leggen. In vergelijking met 1978 wordt de situatie dan welis waar 180 graden gewijzigd, maar ik denk dat het niet anders kan", zegt een lid van het sectiebestuur Kist De activiteiten van Inter Football zouden in een dergelijk geval dus zeer beperkt blijven. Kortekaas blijft coördinator en zal ongetwij feld geen vijftien procent provisie per sponsor aan IF gunnen Zelfs Karei Jansen zou met zo'n inbreng van IF wel vrede kunnen hebben Hij zegt: „Ik zie het los van allerlei namen. Kijk. IF komt niet meer binnen bij de KNVB. dat is duide lijk. Kortekaas verzorgt die hele sponsor- en reclamehandel. Geen enkel ander bureau kan optreden namens de KNVB Kortekaas moet er alleen maar voor zorgen dat er geld in de kist komt. Hoe hij dat doet. en met wie. dat interesseert mij in wezen niets. Nee, ik zou in dat geval geen bezwaar tegen Inter Football kunnen maken." commodaties ontvangt de Neder landse Badminaton Bond 1.258.000 gulden voor de bouw van een Interna tionaal wedstrijdcentrum, annex bondskantoor. te Nieuwegeln. de Ne derlandse iJshockeybond 972 000 gulden voor een overdekte ijsbaan te Haarlem, het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond 459 000 gulden voor de bouw van een internationaal zeilcentrum te Medemblik, het ge meentebestuur van Franeker 1.011.000.— voor de bouw van een Internationale wedstrijdaccommoda tie kaatsen, het gemeentebestuur van Utrecht 80.000 gulden voor een elek tronisch scorebord in het zwembad Den Hommel en de Nederlandse Kat holieke Sportfederatie 220 000 gulden voor de bouw van een vervangende accommodatie. Het totale bedrag voor sportaccommodaties is 19.188.790 gulden, waarvan 10 mil joen komt uit de aanwezige sportre- serve. Daarbij zijn ter dekking van de exploitatietekorten van het KNVB- sportcentrum te Zeist en het sport centrum Papendal bedragen van res pectievelijk 837.900 en 1.618.140 gulden, MILAAN (AP) Het Italiaanse Peru gia heeft onlangs met PSV uit Eind hoven onderhandelngen gevoerd over aankoop van de gebroeders Rene en Willy van de Kerkhof, zo heeft een functionaris van de Italiaanse voet balclub. die in de hoogste divisie speelt, bekend gemaakt. De zegsman van Perugia. Sllvano Ra- maccioni. verklaarde dat het niet on mogelijk is dat het komende week einde een algemene overeenkomst kan worden getekend. Belde PSV'ers komen dit weekeinde uit in een zoge naamde sterrentoernooi in Italië, dat is georganiseerd om de beste all round atleten in de verschillende on derdelen te kiezen. De deelnemers moeten onder meer uitkomen in atle tiek-, gewichtheffen- en wielerevene menten. De meeste deelnemers zijn voetbal ler. zoals de Italiaanse spelers Paolo Rossi en Carlo Muraro Italiaanse clubs zoeken voor het volgende sei zoen buitenlandse profs in verband met de verwachte opening van de gTenzen voor niet-Italiaanse spelers. De Italiaanse voetbalbond zal binnen enkele maanden over ae zaak be slissen. MOSKOU De 20-jarige zoon Igor van de schaker Viktor Kortsnoj is in Leningrad veroordeeld tot 30 maan den dwangarbeid. Igor Kortsnoj die samen met zijn moeder herhaaldelijk verzoeken indiende om naar Viktor Kortsnoj in Zwitserland te mogen vertrekken, onttrok zich aan de Rus sische militaire dienst door onder te duiken. Eerst in Leningrad, daarna in Moskou. Een maand geleden werd hij gearresteerd. Volgens Bela Kortsnoj werd haar zoon tijdens het negen uur durende proces „een bijzonder gevaarlijke misdadiger" genoemd Igor Kortsnoj voerde aan dat hij zich alleen maar bij zijn vader wilde voegen. Deze vroeg en kreeg drie Jaar geleden poli tiek asiel na een schaaktoernooi in Amsterdam Inmiddels heeft hij zich in Zwitserland gevestigd. DAMMEN BIJ het wereldkjmploemchap voor dame» leidt met non een ronde te «aan de Russische Alujoel 7.e heelt e.-n punt voor sprong op haar landgenote BoLsjnenko en de Nederlandse Petra Polman Bij de strijd om de wereldtitel voor juniorm hebben de Canadees Weltman en de Rus Skllorov een ronde voor het einde twee punten voorsprong op de Rua wtmy en vier op de Nederlander Slokkel ATLETIEK - De Europese indoorkamptoen vhappon worden op 1 en 2 maart in het WeiU duiive Sindetfingen voor BOOO mensen gehou Oen Alle kuurU-n zijn Inmiddels verkocht. ATLETIEK - Sylvia Bnrlag Els Stolk. Tineke Bidding llugo l'ont en Joost Borm gaan van 27 december lot H innuari op trainingskamp in I.aa Palmas Karn 8chultmg gaat in lebruan en maart voor e,-n maand voor een slage naar de Verenigde Staten Oerard Tebroke trmnt in maart ren maand In Florida 'VHi Allemaal vanwege de Olympische Spelen die in aantocht zijn VOETBAL Wolverhampton Wanderers hrefl zich geplaatst voor de halve finair van het toernooi om de League Cup In de di rde wed strijd tegen de derde dlviaicclub OMmsby Town wonnen de Wolvea met 2 Eerder werden gellj ke spelen genoteerd lusaen belde teams 0-O en II

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 17