Waarschuwingsregeling met Belgische provincie Bestrijding luchtverontreiniging Aantal vrouwen in mannenfuncties stijgt Aardbeving Colombia: 500 doden Franse premier moet opnieuw noodgreep doen Tanker brandend Veiligheidsplan voor in Straat Hormuz kerncentrales VS Industriebond FNV wil werkweek van 35 uur in 1983 Gehandicapte j werk even go| Inentingsactie tegen bof niet zo zinvol 1 ig FAMILIEBERICHTEN JP VRIJDAG 14 DECEMBER 1979 TROUW/KWARTET P 14/R 16 MIDDELBURG (ANP) De Nederlandse provincies Zeeland en Noord-Brabant zullen elkaar waarschuwen als er bijzonde re situaties ontstaan door luchtverontreiniging als gevolg van de uitstoot van zwaveldioxyde. De commissarissen van de kaningin van de beide Nederlandse provincies en de gouver- néur van de provincie Antwerpen hebben hierover een al- spraak gemaakt. Op grond van die afspraak zal de commissaris van de koningin in Zee land of zijn collega in Noord-Brabant een waarschuwing laten uitgaan als op een of meer meetpunten een te hoge concentratie zwaveldioxyde ge meten wordt. De meetpunten liggen bij Nieuw-Namen, Wemhout, Ossen- drecht en Putte De waarschuwing wordt alleen gegeven als vaststaat dat de windrichting zodanig is dat aangenomen kan worden dat de bronnen van verontreiniging in de provincie Antwerpen zijn gelegen. Vérder is een voorwaarde dat de weersomstandigheden die mede de oorzaak zijn van de gemeten veront reiniging. tenminste naar verwach ting nog de eerstvolgende 24 uur zul len aanhouden. Smogalarm De waarschuwing wordt via de ge meentepolitie gegeven aan het cen trum tegen lucht- en waterverontrei niging. Het centrum in Antwerpen zal dan als de omstandigheden daar toe aanleiding geven bevorderen dat de regeling voor het zogenoemde smogalarm van de stad Antwerpen in werking wordt gesteld. De politie van deze stad stelt de gouverneur dan op de hoogte, evenals andere bestuurlij ke autoriteiten als dat nodig mocht zijn. De waarschuwingsregel geldt ook omgekeerd. De Belgische meetpun ten zijn Fort van Kapellen te Ekeren, Doel. en Berendrecht. De betrokken commissaris van de koningin zal na NIJMEOEN (ANP) Een speciaal team van de rijkspolitie ln Nijmegen heeft bij zoekacties tijdens de afgelo pen maanden ln de Bommeler- en Tlelse waard in totaal 150 Illegale vuurwapens en ongeveer 40.000 stuks munitie in beslag genomen. Tegen 163 mannen in de leeftijd van 18 tot 77 Jaar is proces-verbaal opgemaakt wegens verboden wapenbezit en-of handel ln vuurwapens. ontvangst van de informatie uit Bel gië bevorderen dat de uitstoot van zwaveldioxyde wordt beperkt of stop gezet De waarschuwingsregeling is een uitbreiding van al eerder ge maakte. meer algemene afspraken over wederzijdse informaties bij rampsituaties in de drie provincies. NIJVERDAL (ANP) De actie van de Overijsselse arbeidsvoorziening om typische mannenfuncties open te breken voor vrouwen heeft in drie maanden tijd al succes gehad onge veer honderd vrouwen vonden werk in produktieafdelingen van een tim merfabriek. een onderneming die fiet sen maakt en een bedrijf dat vracht wagens produceert. Arbeldsconsulent M. Siers heeft goe de hoop dat deze ontwikkeling zal doorzetten. ..Je begint te merken dat de mentaliteit verandert Bedrijven vragen ln advertenties zowel mannen als vrouwen voor de produktie en steeds meer vrouwen solliciteren naar banen in deze sector", aldus Siers. die constateert dat andere re gio's de actie van Overijssel over nemen. Hoewel de arbeidsvoorziening er bij haar bemiddeling vanuit gaat dat vrouwen in aanmerking moeten ko men voor functies in de hele produk- tielljn. krijgen ze tot nu toe in hoofd zaak ongeschoold werk. Siers: „Vrouwen moeten nog genoe gen nemen met werkzaamheden waarvoor geen mannen zijn te krij gen. maar zodra ze zijn bijgeschoold en meisjes een meer technisch ge richt onderwijs gaan volgen ik denk aan lts en mts hebben ze meer kansen. Die kant gaat het wel uit want alle vrouwen kunnen nu eenmaal niet in de diensten- of kan toorsector werken." De zwaarste aardbeving die Colombia deze eeuw heeft getroffen, heeft aan zeker vijfhonderd mensen het leven gekost. In het plaatsje El Charco (foto) waar een vloedgolf op de rivier de Tapaje een groot deel van de huizen vernielde, kwamen 75 mensen om. PARIJS (DPA) De Franse premier, Raymond Barre, heeft gisteren voor de derde maal binnen vier weken in het parlement de vertrouwenskwes tie gesteld, toen de tot de regerings coalitie behorende gaullisten de be groting opnieuw wilden afwijzen. De begroting werd uiteindelijk toch aan vaard nadat was gebleken dat de meerderheid in het parlement het vertrouwen in het Franse kabinet niet wilde opzeggen. De gaullisten waren van mening dat het geen zin had premier Barre ten val te brengen, daar president Giscard d'Estaing zijn politiek toch niet zou veranderen. Giscard heeft Barre overigens ge machtigd voor de sluiting van de zit tingsperiode van het parlement met de kerst, voor de vierde maal de ver trouwenskwestie te stellen. MUSCAT (AP) De onder Liberiaan se vlag varende tanker „Energy de termination" dreef gisteren volgens haar scheepsagenten brandend in de Straat van Hormuz, voor de kust van het schiereiland Oman. Een woord voerder van het Gulf agentschap in Dubai zei dat er niet direct gevaar bestond dat het 320.000 ton metende schip zou zinken. De woordvoerder zei verder dat het schip zich niet op de scheepvaartroutes bevond, zodat het scheepsverkeer in de strategische toegang tot de Perzische golf niet in gevaar werd gebracht. Het grootste gedeelte van alle ruwe olie van de hele wereld wordt door deze nauwe zeestraat, die de Perzische Golf ver bindt met de Golf van Oman, ver voerd. WASHINGTON (AP) De staf van de Amerikaanse Commissie voor toe zicht op kerninstallaties (NRC) heeft aan de vijf leden van de commissie een vijfjarenplan voorgelegd om de veiligheid van kerncentrales te verbe teren. De kosten voor de eerste twee jaar worden geschat op 1,8 miljard dollar, waarvan 1,6 miljard voor reke ning zou komen van de exploitanten. Zwaartepunten in het plan zijn bete re opleiding van bedieningsperso neel, betere inrichting van controle kamers, grotere nadruk op planning voor noodgevallen en reorganisatie van de NCR zelf. De commissieleden gingen niet gede tailleerd op het plan in en de nieuwe voorzitter, John Aheame. vroeg de staf om volgende week verder te ko men praten. UTRECHT (ANP) De Industrie bond FNV vindt dat eind 1983 de circa 1,2 miljoen werknemers in de industrie een 35-urige werkweek moe ten hebben. Voorts moeten dan een vijfploegendienst een verlaging van de leeftijdsgrens voor vervroegd uit treden tot zestig Jaar werkelijkheid zijn. Aldus blijkt uit de Vakbonds krant De industriebond wil met de werkge vers meerjarenafspraken maken die moeten worden vastgesteld in een CAO die voor een aantal jaren geldt. De meerjarige CAO's moeten een pro grammering voor de invoering van arbeidstijdverkorting bevatten. Wel moet er een openbreekclausule zijn, zodat de lonen van jaar tot jaar kun nen worden bijgesteld in samenwer king met wat er op het terrein van de arbeidstijdverkorting is bereikt De Industriebond FNV zag in tegen stelling tot de meeste andere FNV- bonden wel degelijk brood in het af gesprongen ontwerp-centraaL ak koord tussen vakbeweging en werk gevers. De industriebond had terwille van de arbeidstijdverkorting de cen trale FNV-eis voor een loonsverho ging van twee procent wel in willen slikken. Nu het centraal loonoverleg is mis lukt gaat de Industriebond FNV bij de komende CAO-onderhandelinger toch het ontwerp-akkoord als richt snoer hanteren. Wel valt de bond te rug op de centrale looneis van twee procent „Nu het centraal akkoord is afgesprongen, gaan we wat die loon eis betreft terug naar af en de centra le FNV-lijn volgen," aldus een woord voerder van de Industriebond FNV. Voorzitter Leo Ester van de Indu striebond CNV had eerder deze week de hoop uitgesproken dat de veel grotere FNV-bond bij de onderhande lingen met het CNV op een lijn zou gaan zitten en ook zou uitgaan van een initiële looneis van een procent Uit de vakbondskrant blijkt dat niet alleen de Industriebond maar ook de Bouwbonden FNV wel met het ont- werp-centraal akkoord in zee hadden willen gaan. Loononderhandelaar Bram Buys zegt in de Vakbondskrant dat de kwestie van de loonsverhoging inderdaad een discussiepunt was maar dat de Bouwbonden FNV met de overige aanbevelingen best uit de voeten hadden gekund. ïl UTRECHT (ANP) Het* fabeltje dat een lichamelii handicapte werknemer! werk slechter zou doen d niet-gehandicapte collega conclusie trekt de stichtini kus. een organisatie die beijvert voor de integrate gehandicapten in de ..norJ maatschappij, uit een A kaans onderzoek naar de nier waarop de gehandica het in hun beroep ..doen' i onderzoek verricht aarc* universiteit van Aston - keek de werkprestaties meer dan honderd gehand^E' ten (mensen in een rol blinden, doven, epileptidgf anderen). Uit het onderzoek kome^ gehandicapten naar vore b betrouwbare, loyale harde ,j, kers. Zo hadden invalide v< nemers minder ongelukke ze verzuimden minder -1— niet-gehandicapte Bijna driekwart van de zochte groep product j.0 evenveel of zelfs meer dar, r collega's in dezelfde b je Ook bleken gehandicapte zonder zorgvuldige werkt zijn. ;n omf 01', ipel UTRECHT (ANP) Een «aar landelijke inentingsactie tege t m is niet erg zinvol, vindt dr iran Wagenvoort. Vaccinatie is nuttig voor jonge volwasse var deze typische kinderziekte nc iele ben gehad, meent de Utrecl no< crobioloog, die op zij gol< zoek naar de epidemiologie bof in Nederland promoveer^ ook Van alle volwassenen besehirte e cent over antistoffen tegen aldus Wagenvoort. Jonge bar gen de ziekte zelden, omdi eerste zes tot acht maanden den beschermd door van hun| gr meegekregen antistoffen had. Later stijgt het percent deren met antistoffen vrij mate ze met het bofvirus king komen. De meeste kinderen blij kei j' vierde jaar op de kleuterscl het virus te worden besmet kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op. zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur „Uw genade is mij genoeg" De Heer heeft tot Zich genomen mijn lieve vrouw, onze lieve, zorgzame moeder en oma Geertrui Alida Esselman- Van Vuure 3 februari 1902 te Sloten t 12 december 1979 te Amsterdam L. W. Esselman Hans en Ali Gerda en René Tineke en Henk Henk en Karla Leo en Siska Ester en Daan Hanjo Simon Wilko Jan-Simon Amsterdam. 12 december 1979 Bart Poesiatstraat 30 huis Geen bloemen. Geen bezoek aan huis. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek zondag middag van 4.30-5 uur in het gebouw van de Protestantse Coöperatieve Begrafenisvereni ging P.C.B. u.a.. Vondelstraat 101. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 17 december om 13.30 uur in de Sloterkerk aan de Osdorperweg 24 te Amsterdam-Sloten, be reikbaar met bus 19, waarna om 14.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de begraaf plaats aldaar. Tevens na de begrafenis gelegenheid tot con doleren in het wijkgebouw „Vink en Boer", gelegen achter de Sloterkerk. Heden nam God tot Zich onze moedige, lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Joslna Fenna van der Pol-Oorthuys geboren 18 augustus 1889 Vierhouten: J. W Aalders-van der Pol B. J. Aalders Zwijndrecht: A. P. J. van der Pol Ch. van der Pol-Petit Dordrecht; M C. van der Pol I. M. van der Pol-Schilthuis Rotterdam: C. B. van der Pol G. J. L. van der Pol-Hulshoff klein- en achterkleinkinderen Zwijndrecht. 12 december 1979 Huizen „Swinhove" Corresp adres Louise de Colignylaan 163, 3062 HE Rotterdam. De teraardebestelling zal plaatsvinden maan dag 17 december op de begraafplaats „Oud- Kralingen". Kralingseweg 334, na aankomst in de kapel om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid. Voor hemzelf een verlossing, voor ons een verlies, zo ervaren wij het naar Huis gaan van onze lieve, zorgzame vader en opa Johan Barink weduwnaar van Grada Gecrtruida Hartemink op de leeftijd van 82 jaar Gendringen: H. Klompenhouwer-Barink C. H. Klompenhouwer Alphen a.d. Rijn: J. W. Wielemaker-Barink J. Wielemaker Winterswijk: B. H. te Grotenhuis-Barink A. H. te Grotenhuis klein en achterkleinkinderen Silvolde, 13 december 1979 Jachtlaan 20 Correspondentie-adres: Hesterweg 15, 7076 AT Varsselder Er zal D.V. een rouwdienst worden gehouden op maandag 17 december om 13.00 uur, in de Geref. Kerk, Bontebrug 84 te Silvolde door de weleerwaarde heer Ds A. Buijs, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Ned. Herv. begraafplaats te Silvolde. Gelegenheid tot condoleren een half uur voor aanvang van de rouwdienst. Onverwacht is van ons heengegaan Henk van 't Lam Wij zijn dankbaar en gelukkig voor de liefde die wij van hem hebben mogen ontvangen. Ruighenrode: C. I. M. van 't Lam-Couvreur Miluska Quérine Valérie M. C. van 't Lam-Pluym J. J. A. van 't Lam L. J. van 't Lam-Bohlheijer M. A. Campanario-van 't Lam R. Campanario Calderón 7241 SB Lochem, Buitencentrum „Ruighenrode", 8 december 1979 De crematie heeft in familiekring plaatsge vonden. Met diepe droefheid geven wij u kennis dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen onze innig geliefde moeder en oma Adriaantje Elisabeth de Kruijk- van Putten op de leeftijd van 57 jaar. A. H. de Kruijk N. de Kruijk-van Zessen Jantine L. A. de Kruijk Ameide, 12 december 1979 Broekseweg 4 De teraardebestelling zal plaatsvinden D.V. maandag 17 december omstreeks 15.00 uur op de nieuwe begraafplaats te Ameide. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in het verenigingsgebouw aan de J. W. van Putte- straat 83 te Ameide, waarin zal voorgaan Ds. W. Kalkman. Aanvang 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren D.V. 15 december tussen 16.00 en 17.30 uur in bovengenoemd gebouw. Geen bloemen Romeinen 818 Na een langdurig, zeer geduldig gedragen lij den is in haar Heer en Heiland ontslapen mijn lieve vrouw, onze lieve moeder en oma, Cornelia Laansma-van der Kooij Zij mocht 75 jaar worden. Uit aller naam: D. A. Laansma 2565 AE 's-Gravenhage 12 december 1979 „Huize Uitzicht", Daal en Bergselaan 52, ka mer 614/15. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden maandag 17 december om 14.00 uur in „Uitzicht" waarna de begrafenis zal plaats hebben om 15.00 uur op „Oud Eik-en-Duinen", Laan van Eik en Duinen 38, 's-Gravenhage. Liever geen bezoek Verslagen geven wij kennis van het onver wacht verscheiden van ons direktielid, zoon en broer Henk van 't Lam Een aimabel mens, met grote persoonlijke ca paciteiten ging van ons heen Zijn tomeloze energie en grenzeloze stuw kracht zullen wij node missen. God. schenke hem de eeuwige rust Direktie Ruighenrode B.V. Lochem December 1979 Na langdurig lijden is op bijna 77-jarige leef tijd van ons heengegaan onze geliefde man, vader, opa en broer Jan Roeland van Mansum Sr. 's-Gravenhage: J. C. van Mansum-Keur Gouda: A. van Mansum H. van Mansum-Topman Linda en Jan Leersum: A. J. Helms-van Mansum H. A. Helms Evert en Anneke Amsterdam: J. R. van Mansum Jr. Rotterdam: C. A. van Mansum J. van Mansum-van der Heiden Julianadorp: Mejuffrouw D. van Mansum 13 december 1979 Isabellaland 1988 2591 EW 's-Gravenhage Gelegenheid tot condoleren zaterdag 15 de cember van 10.00-11 00 v.m. aan de Bautersem- straat 3 te 's-Gravenhage. De crematie zal in familiekring plaatsvinden. „Want gij zijt gestorven en uw leven is verborgen met Christus in God" (Col. 3:3) Na een rijk gezegend leven is plotseling, op de leeftijd van 76 jaar, in Jezus ontslapen, mijn innig geliefde vrouw, onze lieve moeder en oma Lutgerdina Geertje Reinink-Bosch De Bilt: T. Rein ink Beilen: G. Reinink A. Reinink-Hacquebord Bemmel: L. Reinink P. J. Reinink-Lieben Nieuwerkerk a/d IJssel: J. Reinink W. Reinink-Goudriaan Geldrop T. Reinink J. Reinink-Hoek Haarlem H. P. J. Scholten-Reinink J. Scholten en kleinkinderen De Bilt, 11 december 1979 Flatgebouw „De Akker" B 32 Soestdijkseweg 87 Geen bloemen De overledene is opgebaard in het rouwcen- trum Soestdijkseweg 265 te Bilthoven. Condoleantiebezoek vrijdag 14 december van 19.00 tot 19.45 uur aan de rouwkamer. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 15 december om 10.30 uur in de Opstandings- kerk, le Brandenburgerweg te Bilthoven,' waarna aansluitend de begrafenis zal plaats vinden op de algemene begraafplaats „Bran denburg" gelegen naast de kerk. Na de begrafenis eveneens gelegenheid tot condoleren in de hal van de Opstandingskerk. In Jezus ontslapen onze lieve zuster, schoon zuster en vriendin Lutgerdina Geertje Bosch echtgenote van de heer T. Reinink Op de leeftijd van 76 jaar. Rijswijk: J. J. H. Reinink-Brenkelaar Den Haag: J. van Die-Bosch J. van Die H. Bosch Appingedam: W. J. Bosch-Pater De BUt: H. Koelé-Bosch J. Koelé Deventer: A. Keiler-Bosch Den Haag: M. den Hertog De Bilt, 11 december 1979 Bevorderd tot heerlijk heid In vol vertrouwen op zijn Heer en Heiland ging van ons heen mijn lieve man, onze lieve vader en opa PIETER JELLE DE ROOS eerder weduwnaar van Emilia van Maare 79 jaar Hij mocht worden. Hoogeveen: M. Th. de Roos-Roos Amsterdam: Ria Dongen: Lous Meppel: Nico en Henriëtte Nijerveen: Theo en Wieb Hoogeveen: Beam en kleinkinderen Hoogeveen, 12 december 1979 Bosboomstraat 26 U wordt uitgenodigd tot het bijwonen van de uit vaartdienst, welke ge houden zal worden D.V. maandag 17 december om 12 uur in het gebouw van het Leger des Heils, Reviusweg 5 te Hooge veen. Daaraan aansluitend zal de begrafenis plaatsvin- nieuwe begraafplaats te Hoogeveen. Gelegenheid tot condole ren na afloop van de be grafenis in bovenstaand gebouw. ize PA (SI ne tjzi lyi, jeid lete I op tn >r 1 int: is d ewi ?id ko tel ing< nt' ere leia Diec die kte Met leedwezen geven wij kennis dat na een kortstondige ziekte van ons is heengegaan onze geachte direkteur de heer Engbert van der Kamp op de leeftijd van 75 jaar. Zijn inzet en persoonlijkheid zullen in onze gedachten voortleven. Gezamenlijk personeel Van der Kamp, Zand en grint b.v. Rotterdam. 9 december 1979, Sluzenkamp 25, Rotterdam. De Here nam tot Zich onze lieve broer, zw: en oom Meindert Ubbens op de leeftijd van 70 jaar. Ik heb u bij uw naam geroepen zijt Mijn. Renkum, Oranje-Nassau-Oord, 7 december 1979 Broers en zusters, neven en nichten fam. M. J. Ubbens Hoofdstraat 111 Uithuizermeeden. De begrafenis heeft inmiddels in besloten miliekring plaats gevonden. Dankbetuiging Wegens de overweldigende blijken van deeb die wij mochten ontvangen na het overlijd' onze man, vader en opa. Jan Knap Mzn is het ons onmogelijk allen persoonlijk te bed Daarom doen we het langs deze weg. We zijn U allen dankbaar. Sommelsdijk: K. Knape-Grt Zierikzee: M. A. Knape R. Knape-Noltf T- Pauck Jan Nicole Sommelsdijk, December 1979 Koninginnelaan 32

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 16