achtweih: aparte plaats ij Eintracht Frankfurt Topskiërs laten zich niet zien Schaatsbond laat Valentijn vallen luchte Oostduitser probleem voor Feyenoord Hockeyselectie niet gewijzigd UEFA straft vijf spelers voor Cup-duels Niet in ploeg tegen Noorwegen 108 isornamen ie voor ngpaarden Gesprek over uitzending naar winterspelen nog zonder resultaat iwe manager erpoloteam Zwemselectie nog zonder Monique Bosga Wijzigingen in basketbalwereld DAG 12 DECEMBER 1979 SPORT TROUW/KWARTET P 13/RHS 15 - latty Verkamman .t' VENINGEN Geruime tijd heeft Feyenoords trainer Jezek zich het hoofd gebroken over de vraag hoe het ton gebeuren dat zijn ploeg twee weken geleden zó ios was tegen Eintracht Frankfurt. In het Wald-stadion «li de Rotterdammers vrijwel nooit enige vat op het tisch draaiende Eintracht en ook Jezek wist geen lonen- nS to 06.4< ks; gen de tactische correctie aan te brengen. De minzame Tsjecho- slowaak constateerde achteraf een zwakke vorm van de dag bij zijn eigen pupillen, maar was anderszijds zo sportief om de prestatie van de Duitsers op de juiste waarde te schatten. Na zijn oriëntatie bij de Bundesliga-wedstrijd Bochum-Eintracht sprak Jezek al van een „klasseploeg"; dat oordeel kon hij na de zware,4-1 nederlaag in de eerste wedstrijd van het UEFA Cup-treffen slechts via een langgerekt compliment aan de tegenstander bevestigen. niet alledaagse manier bij de cen- traal-Duitse club terecht gekomen. In 1976 verliet hij samen met zijn clubgenoot Jürgen Pahl van Chemie Halle (Pahl is nu reservekeeper bij Eintracht) in Turkije een hotel waar in de Oostduitse jeugdploeg verbleef. Het duo belandde na een ingewikkel de reis uiteindelijk in Frankfurt waar hen de in deze gevallen gebruikelijke schorsing van twee jaar wachtte. Over die periode wil Nachtweih in- i7> kader van de „koude oorlog" 20'ïjezek de loftrompet intussen frequent ter hand. „Eintracht niet beter dan Ajax", maar 33ps voor een tegendoelpunt zou minder om zijn. Eintracht' irt is namelijk een echte coun- r. De gisteren in Schevenin- irgestreken formatie van trai- 10/i idel Rausch zal vanavond met 6334ipitsen van start gaan: Bum iobj!13 en Hara,c* Karger of Ronald '*rs. Dat zijn allen aanvallers, na, basis van snelheid en schot- JbiJ voorbaat gevreesd worden Rotterdamse kamp. Niet min- angrijk is voorts de inbreng even slimme als internatio nal gelouterde middenvelders Hölzenbein en Jürgen Gra- Zij hebben de pass in de voor brokken kan zorgen, zek na de afknapper van 28 ir echter ook ruime aandacht iteedde, was het goede spel iachter Norbert Nachtweih. ■jarige technicus vulde, net nu geblesseerd in Frankfurt ebleven Bernd Nickel, her ijk de bij Eintracht feitelijk positie van linksbuiten op. '«J eih verrichtte die taak op su- wijze. Hij was de man die als aanvaller voor vele proble- :gde in de Feyenoord-afweer. eih blijkt bij Eintracht een ewaardeerde kracht, hoewel in dit lopende seizoen een laats veroverde. In Frankfurt in in heni de opvolger van eer Grabowski, die met zijn 35 het einde van de wedstrijd eens naar lucht moet happen indien zo'n slechte relatie met heeft, dat nog een jaartje injtbal voor hem niet meer voor ligt. Rausch ziet ook wel wat eidende rol voor Nachtweih in tomst, maar bindt hem voor vast op zijn „papieren" positie v irerdediging. De trainer: „Nor- eft de tijd nog. Laat hem net. en Holz^nbein. 1 Breitner eerst maar voldoen- iring opdoen als linksachter. :an daar altijd nog meer uit oeien." middels niet meer uitwijden. Hij voelt zich thuis in het super-westelij ke Frankfurt en richt zich volledig op zijn toekomst als full-prof. Binnen de selectie is de kleine, blon de verdediger uiterst populair. Men waardeert Nachtweih's mentale kracht, die alleen al tijdens zijn ge slaagde vluchtpoging tot uiting kwam. „In het begin dacht iedereen, dat Norbert het niet zou redden, maar hij heeft zich moedig door de moei lijkheden heen geslagen," merkt Rausch op. Nachtweih: „Het was een nieuwe wereld, waar Jürgen en ik in terecht kwamen. De discotheken, het hele uitgaansleven, dat was allemaal niet te vergelijken met de mogelijk heden op dat gebied in de DDR. Lo gisch dat we daar aanvankelijk aan moesten wennen. Het voetbal kwam na verloop van tijd echter weer voor op te staan." Aankomst van Eintracht Frankfurt pp Schiphol. Trainer Rausch temidden van Cha (links) 'eih zelf: „Ik was in het verle- wel aanvaller als middenvel- iar het bevalt me als verdedi- prima. Ik heb het spel voor kan rustig het goede moment om mij met de aanval te be- De spelbepalende midden- :al ter zijnertijd geen dankba- krijgen. „Het wordt moeilijk de schaduw van Grabowski te Het publiek zal de vergelij- met Jürgen lang blijven de kleurrijke Cha neemt feih trouwens een aparte In bij Eintracht. Als gevluchte itser is hij namelijk op een DEN HAAG Bondscoach Wim van Heumen heeft de herenselectie voor het hockeytoernooi om de Cham pions Trophy, dat van 3 tot en met 11 januari in. Karasji wordt gespeeld, ongewijzigd gelaten ten opzichte van het vierlandentoernooi, dat begin Theo Doyer (Bloemendaal), Tom van september in Brussel werd gehouden. -t Hek (Kampong). Pierre Hermans (Amsterdam), Wouter Leefers (HGC), Dat betekent dat de volgende zestien Hans en Ties Kruize (Klein Zwitser spelers de reis naar Pakistan zullen land), Ewout van Asbeck (Klein Zwit- meemaken: Maarten Sikking seriand), Paul Litjens (Kampong), (Schaerweyde), Andre Bolhuis (Kam- Roderik Bouwman (HGC), Ron en pong), Cees-Jan Diepeveen (Bloe- Tim Steens (Klein Zwitserland) en mendaal), Geert van Eijk (Venlo), Arno den Hartogh (Oranje Zwart). De Nederlandse ploeg vertrekt op 1 januari naar Karasji, waar de eerste wedstrijd op 4 januari wordt gespeeld tegen Groot-Brittannië. In het kader van de voorbereiding worden enkele oefenwedstrijden tegen clubteams gespeeld. Deze serie begint op 15 de cember in Wassenaar tegen HGC en Wordt vervolgd met duels tegen Kam pong in Utrecht op 16 december, te gen Klein Zwitserland in Wassenaar op 22 december, tegen De Boekaniers op 23 december en tegen De Batavie ren op 29 december. BERN De Europese voetbal Unie heeft voor de wedstrijden die vandaag in het toernooi om de UEFA-beker worden ge speeld, vijf spelers geschorst. Mi chel Renquin van Standard Luik mist het tweede duel met Zbro- jovka Brno uit Tsjechoslowakije omdat hij in de eerste wedstrijd uit het veld werd gestuurd. VFB Stuttg&rt zal het tegen Grass hoppers Zürich zonder Hermann Ohlicher moeten doen. De aan voerder van de Stuttgarters ont ving in het eerste duel zijn twee de waarschuwing van het sei zoen. Alexander Bereznoj van Dinamo Kiev en Triako Sokolov en Angel Kolev (beiden Lokomo- tiv Sofia) zijn eveneens ge schorst. Sokolov zelfs voor drie wedstrijden. Hij werd in een van de duels tegen AS Monaco van het veld gezonden. WA AMSTERDAM Het bestuur van de Amsterdamse voetbalvereniging WA wil zes tien personen of verenigingen bijeen brengen, die elk voor 5000 gulden garant willen staan in een poging het voortbestaan van de club te verzekeren. WA wordt door een faillissement be dreigd door het beslag, dat de heer H. yan Neck, de ex-trainer van WA, op het clubkapitaal heeft laten leggen. Een kort ge ding, dat de vereniging had aan gespannen om dat beslag te la ten opheffen, werd onlangs door WA verloren. De voetbalvereni gingen heeft inmiddels besloten om in hoger beroep te gaan. On der het motto „redt WA" wil het bestuur van de vereniging een actie gaan voeren ten einde een bankgarante van 80.000 gulden te kunnen stellen. Het bestuur van WA heeft een tussenvoor stel, dat Van Neck vrijdag tij dens een bemiddelingspoging van het bondsbestuur van de KNVB deed, afgewezen. Van Neck opperde dat WA de ge claimde dwangsom kon afkopen voor een bedrag van 20.500 gul den. Een tegenvoorstel van het bestuur van WA om onder be rusting van de KNVB een bedrag van 20.500 gulden te storten en vervolgens een adviescommissie te laten bepalen of WA een dwangsom aan V&n Neck ver schuldigd is, werd door de ex- trainer afgewezen. I Wereldelftal DORTMUND Johan Cruijff. Johan Neeskens en Ruud Krol zullen op 28 december deel uit maken van een wereldelftal, dat ten gunste van hongerlijdende kinderen in de wereld een voet balwedstrijd zal spelen tegen bo- russia Dortmund. Deze wed strijd, in het kader van het jaar van het kind, was oorspronkelijk op de 27e vastgesteld, maar om dat Cruijff pas een dag later uit de Verenigde Staten terugkeert, is de wedstrijd verplaatst. De stad Dórtmund stelt het Westfa- len-stadion gratis beschikbaar. Borussia heeft bij het UNICEF een rekening geopend, waarop alle winst zal worden gestort. Het wereldelftal bestaat uit een selectie van zeventien spelers, van wie een aantal echter nog niet definitief heeft toegezegd. Van onze sportredactie UTRECHT Een niet-lid van de schaatskernploeg is nog kansarmer dan een dubbeltje in een maatschappij, waarvan het beleid wordt bepaald door kwartjes. Om die reden heeft Jos Valentijn geen plaatsje gevonden in de ploeg, die zaterdag en zondag in Groningen deelneemt aan de interland tegen Noorwegen. Ofschoon de Heerenveense sprinter in elke wed strijd opvallende scores registreert en maandagavond voor de derde keer in vijf jaar de Domtrofee op zijn naam schreef, moet hij voorrang verlenen aan een sprintkernploeg, die tot nu toe uitsluitend opvalt door het rijden van deerniswekken de tijden. De achtergrond van deze merkwaar dige beslissing is een ridicule af spraak, die voor de aanvang van het seizoen tussen sprinttrainer Jorrit Jorrltsma en het dagelijks bestuur van de KNSB werd gemaakt. De oe- fenmeester kreeg toen alle ruimte om zich onbekommerd op de lange win ter (die, wat de toppers betreft, in het eerste weekend van januari met de Nederlandse kampioenschappen be gint) voor te bereiden. Jorrltsma som meerde zijn pupillen niet vanaf de eerste de beste voorwedstrijd te „pie ken", zoals dat in het jargon heet. Dat dwingende advies werd nogal letter lijk opgevat. Zozeer z^lfs, dat de „pro gressie" beperkt bleef tot het neerzet ten van tijden, waarvoor de gemid delde B-junior zich geneert. Onder druk van morrende officials (met Henk Lamberts, de voorzitter van de adviesraadtop, in een hoofdrol) orga niseerde Jorrltsma op stel en sprong een trainingskamp in het Zuidduitse Inzeil om het verfrommelde prestige een beetje uit te deuken. Er zit inderdaad enige stijging in de tijden, maar dat neemt niet weg, dat Valentijn ook in Utrecht iedereen probleemloos naar „huis" reed. Lam berts vond het verlangen van de fy siotherapeut, opgenomen te worden in de equipe voor Nederland-Noorwe- gen, dermate gerechtvaardigd, dat hij dat bij het dagelijks bestuur van de KNSB bepleitte. Het blauwe bla zercollege beriep zich evenwel op de afspraak met Jorritsma, zodat die machtsstrijd in het voordeel van de oefenmeester werd beslist. En terwijl de Nederlandse „top" in Groningen wellicht nauwelijks representatieve tijden gaat schaatsen, moet Valentijn de weg naar de nationale titelstrijd via een selectiewedstrijdje voor de B- kampioenschappen afleggen. Het laat zich gemakkelijk raden, dat het in feite niet eens echt begonnen schaatsseizoen nu al kapot is voor Valentijn. Als oud-eendagsprof is hij evenmin gerechtigd om deel te ne men aan de Olympische winterspelen in Lake Placid. Valentijn: „Ik heb in Jorritsma en het dagelijks bestuur alle geloof verloren. Dit is belachelijk. Naar mijn smaak moeten de beste mensen rijden. Tijdens het Neder lands kampioenschap zal ik mij re vancheren. Dan moet ik er tussen zitten. Maar of ik naar de wereldkam pioenschappen in West-Allis ga, is nog de vraag. Ik ben van deze beslis sing danig kapot." De volgende Nederlandse schaatsers en schaatsters nemen nu deel aan de krachtmeting met de Noren (die ove rigens Storholt en Stenshjemmet thuis laten); heren allround: Van der Duim, Kramer, Schalij, Kleine, Oop en Van Helden; dames allround: Van de Lende, Visser, Borckink, Steen- :N note LDORP De springpaarden ateurruiters mogen ingaande len sponsornamen meer dra- t was de belangrijkste regle- ijziging op de jaarvergade- n de internationale hippische nd (FEI) gisteren in Dussel- e paarden van de amateurrui- gen wel een tweede naam dra betrekking heeft op een spon- t langst werd er tijdens de iring, onder leiding van de prins Philip, gesproken over De afgevaardigden van de 54 oten nationale bonden kant- i er duidelijk tegen. Na het en van medicamenten, voor op de lijst van verboden mid- ^mag geen enkel paard aan jden deelnemen. Indien een B((tijdens een wedstrijd gebles- lakt, beslist de jury over het en van bepaalde geneesmid- oor een veearts. Op de verga- werd nog niet bepaald of een ïkuur verboden wordt. Tij iet laatste wereldkampioen- military werd die kuur met toegepast. 590 door Peter Onvlee DEN HAAG Eind september liet de toenmalige voorzitter van de Nederlandse Ski Vereniging, Harm Kramer, de presi dent van de internationale skifederatie (FIS), Mare Hodler, naar Nederland komen om zijn pleidooi voor uitzending van maar liefst vier Nederlandse skiërs/sters naar de Olympische Spelen in Lake Placid kracht bij te zetten. Hodler, sprekend voor zichzelf en nadrukkelijk niet namens zijn organisatie, bewees dit vriendendienst je en gesterkt zou de skivereniging naar de keuzeheren van het Nederlandsch Olympisch Comité kunnen optrekken. 1AAG Hennie Grootveld ie nieuwe team-manager van onale waterpoloploeg, die zich eidt op de Olympische Spelen i kou. Grootveld (36 jaar) is -- ter van de Arnhemse vereni- iptunus en werd gisteren aan ers voorgesteld. Bondscoach imbic heeft verder enige wijzi- aangebracht in zijn selectie, issingen daarover waren opge- in verband met de problemen enkele Azo-spelers in de na- ploeg. Trumbic heeft Hans ar van De Zijl/LGB en Hans 'an HZC/De Robben uitgeno- i2 h de traninlng van de A-ploeg nemen. Gijze Stroboer en Ed beiden van AZC, keren niet in Sindsdien is het beangstigend stil ge worden rond de nationale skitop. Ka- tuska Esser, Hetty van der Swaluw, Lody Pieters en Peter van der Swa luw zijn zoals te verwachten viel nog altijd niet voor de Spelen aangewe zen en ook in het skicircus, dat vorige week met de afwerking van het hoog genoteerde World Cup-gebeuren in Val d'Isère startte, schitteren de Ne derlandse ski-azen door afwezigheid. Ook nu, nu de wereldelite in Madon na di Campiglio is neergestreken om er de volgende wereldpunten te ver overen, is het Oranje-kwartet er niet bij. Harm Kramer is inmiddels als voor zitter van de Nederlandse Ski Vereni ging opgevolgd door Jan Hofman. En hoewel de laatste vorige maand di rect probeerde Kramer via de achter deur op de lucratieve zetel van direc teur te installeren, is hij (voorlopig?) toch van het skitoneel verdwenen. De vergadering doorzag de mise-en-scè- ne en drong aan op een inmiddels gestarte open sollicitatieprocedure met een begeleidingscommissie. Jan Hofman heeft het vaandel over genomen en is de beloofde kruistocht richting NOC aangevangen. „Ik heb inmiddels een gesprek met Bram Leeuwenhoek gehad," zegt hij. In dat gesprek met de supef-keuzeheer trachtte voorzitter Hofman de voor dracht van de vier skiërs/sters te on derbouwen met de door de Neder landse Ski Vereniging hooglijk ge- We terug. Verder kunnen Ton- waarde FIS-puntenlijsten. Andere unk (AZC) en Andy Hoepel- iijsten dan die van de World Cup, a IZC/De Robben) nog bij de maar dat terzijde. De geweldige pro- Tolo-selectie komen. gressie van de Nederlandse skiërs zou er duidelijk uit blijken en die inspan ning moet toch zeker worden beloond met een retourtje Lake Placid. Bram Leeuwenhoek, in eerste instan tie al niet onder de indruk van de verrichtingen van de Nederlandse skiërs, stelde zich aldus voorzitter Hofman desondanks niet onwelwil lend op en vroeg nog meer informatie. Materiaal, dat hem dezer dagen per post is bezorgd. Hofman: „Als skive reniging hebben we in het gesprek ook begrip getoond voor de proble men van het NOC. Daar moet men de breedtevergelijkingen met nog veel andere sporten maken. Ik kan me voorstellen, dat er dan liever geen precedenten worden geschapen. Als je de ene sport iets toegeeft, waar blijf je dan als al die andere takken van sport ook komen? We hebben over dit soort zaken gefilosofeerd en nogmaals sterk benadrukt dat de Ne derlandse skiër natuurlijk in een ge heel andere positie verkeert dan de gemiddelde topsporter. Geografisch dan. Hij moet steeds ver weg naar de Alpenlanden." Hoewel ogenschijnlijk ook voor de Nederlandse Ski Vereniging erg klein, leeft er toch nog een sprankje hoop, dat de actieve top van die organisatie zich in Lake Placid mag presenteren temidden van de echte wereldtop. Vandaag zal in ieder geval de Oosten rijkse trainer van de Oranje-ploeg ter verantwoording worden geroepen en strikte instructies ontvangen voor de komende, mogelijk dus belangrijke weken. Frans Leiner, die nu met zijn Ingmar Stenmark behaalde gisteren in Madonna di Campig lio alweer zijn tweede World Cup-zege van dit jonge seizoen. Na de reuzenslalom van Val d'Isere was het nu de slalom. Bojan Krizaj uit Joegoslavië werd tweede (rechts) en Paul Frommelt uit Liechtenstein derde (links). ploeg in de Oostenrijkse sneeuw traint, zal zich ook in de strijd om de World Cup moeten gaan mengen. Voorzitter Hofman: „Alleen op deze manier kan inderdaad de voortgaan de progressie worden aangetoond." En op de logische vraag waarom het kwartet Olympische kandidaten zich tot nog toe zo angstig afzijdig van dat gebeuren had gehouden, volgt slechts: „Ik weet het ook niet. Ik had verwacht, dat zij wel aan deze wed strijden mee zouden doen. Niet ieder een kan er aan deelnemen, Je moet op de FIS-puntenlijst een bepaalde posi tie innemen, maar ik dacht wel dat onze skiërs hieraan voldeden. Ik acht het wenselijk en noodzakelijk dat zij tussen nu en de Spelen in die wed strijden aan de stari verschijnen." Of deze uitdrukkelijke wens prak tisch te realiseren is, blijft overigens nog de vraag. Los nog van het feit, of de Oranje-troeven wel bij het interna tionale topje van de pakweg 140 toe gelaten skiërs behoren. Bewezen heb ben zij dit jaar in ieder geval nog niets. Zij kunnen slechts wijzen op de klasseringen van vorig jaar. waardoor zij op enkele nummers (het skiën DEN HAAO Het ..Nederlandse'' wedstrijd ski- gebeuren vindt dit jaar geheel In Frankrijk plaats De nationale kampioenschappen worden van 4 tot 6 Januari in Val d'Isere gehouden, de door Neder land georganiseerde Lage Landenstrljd volgt In dezelfde plaats op 10 en 11 Januari en tenslotte trekken de langlaufers van 29 Januari tot 2 februa ri naar Correngon voor de nationale titelstrijd Hoewel oud-voorzitter Kramer de nodige zakeiij- ke bindingen m Frankrijk heeft, zegt het bestuur van de Nederlandse Ski Vereniging dal een en ander louter op toeval berust De langlaufers 2oudcn bovendien wat op hun traditionele wed strijdplaats Ramsau zijn uitgekeken kent drie onderdelen afdaling, reu zenslalom en slalom) inderdaad bij de elite-groep zitten. Voldoen aan de se lectie-eis van het NOC, een redelijke kans op klassering bij de eerste vijf tien, is er echter bij lange na voor niemand bij. Om die top-vijftien draait overigens alles in het uiterst vercommerciali- seerde ski-circus. Hoewel officieel dus amateurs, zijn toppers als Ingmar Stenmark. Peter Wirnberger, Marie Therese Nadig en Hanni Wenzel (de eerste winnaars van de World Cup wedstrijden in Val d'Isère en Limone de afgelopen week) zeer goed betaal de full profs, die volbehangen met reclame door het witte winterese le ven gaan. Jan Hofman: „Die eerste vijftien is een eis, die het NOC niet wil laten vallen. Maar tegelijk is die groep een soort heiligdom, waar Je als Nederlander voorlopig zeker niet bij komt. Ook de sub-top met voorname lijk skiërs uit de Alpen-landen zijn rijkelijk gesteunde sportmensen." Het Nederlandse ski-kwartet steekt daar ondanks de vele inspanningen schraal bij af. Katuska Esser en Het ty van der Swaluw hebben hun studie verplaatst naar het Oostenrijkse Stams, waar zij aan een zogenaamd Ski-gymnasium het nuttige en aange name verenigen en in ieder geval aan de nodige dagelijkse trainingsuren toekomen. Pieter van der Swaluw en Lody Pieters hebben hun studies in Delft en Wageningen tijdelijk naar de achtergrond geschoven om ook maar zoveel mogelijk (gesubsidieerde) trai ningsuren te kunnen maken. Inspan ningen, die ongetwijfeld in een zekere progressie zullen resulteren (skiën is als veel andere sporten ook een kwes tie van veel uren maken) en mogelijk weer topposities opleveren tijdens de nationale kampioenschappen en de lage-landenwedstrijden. Evenemen ten waarbij eenoog koning is. „Het is Jammer," zei oud-voorzitter Kramer, „dat de mensen die daar na onze jongens en meisjes eindigen wél naar de Olympische Spelen mogen van hun nationale Olympische Comités. Als leder land de normen van Neder land zou aanhouden, zouden er al lang geen 32 verschillende naties meer bij de ski-wedstrijden aantre den." Een stelling waar niets op af te dingen valt. maar die het ontbreken van het theoretisch aangeprate top niveau niet kan versluieren. Hun af wezigheid bij de „echte" wedstrijden trouwens ook niet. bruggen en Westenbroek; sprinters: Ket, Lieuwe de Boer, Uilkema. Van de Roermer. De Jong en Govaert (ter zijde: ieder lid van de kernploeg all round reed in Utrecht de 500 meter sneller dan Govaert); junioren: Vun- derlnk, Van Wiltenburg en Vergeer. De uitslagen (res.. klassement. 500 cn 3000 m l all- rounders: 1. Van der Duim 82 085 <39.77; 4 13.80). 2 Pasman 83 403 (40.61. 4 16.761, 3 Scheperkamp 83 453 (40 91; 4 15.28), 4 Van Helden 83 590 (40 77; 4 16.921. 5 Schalij 83 660 <40.65; 4.18.66). 6. Mock 83.675 (40.59; 4 18 51), 7 Van1 de Pal 84 230 (41.18. 4.18.30). 8. Kleine 84.235 (41.70. 4 14.67). 9 Kramer 84.638 (41.49; 4.18.89), 10. Pol 84.808 (41 77; 4.18.77). 8prtnter;s: 1. Valentijn79420(39.68; I 19481.2 Ket 79690 (4008; 1.19.26), 3 Lieuwe de Boer 79.825 (39.76; 1.20.30). 4 Van de Roemer 80.095 (40 72; 1.18.75). 5. De Jong 80.305 (40 83; 1 18.95). 6 Uilke ma 80 315 (40.60; 1 19.431. 8. Oovaert 82.330 (41.91, 1.20,84) AMSTERDAM Na de selectiewed strijden in Doetinchem en Volendam heeft de selectiecommissie van de KNZB voorlopig 21 zwemmers/sters uitgenodigd voor deelneming aan het trainingskamp, dat van 27 december tot 8 januari op de Canarische eilan den wordt gehouden. Bij de dames ontbreekt Monique Bosga. De Zwem- lust-zwemster onderging kortgeleden een vrij onschuldige operatie. Een medisch onderzoek zal binnenkort uitwijzen of zij alsnog aan de ploeg wordt toegevoegd. Bij de heren is Edward Maasdijk in de ploeg opgeno men. De Zijl/LGB-zwemmer heeft echter te kennen gegeven wegens stu die niet veel voor het trainingskamp te voelen en de invitatie derhalve niet te aanvaarden. De selectie bestaat uit: Dames: Annelies Maas, Ineke Ran. Berber Kamstra, Connie van Ben- turn, Monique Drost, Wilma van Vel- sen, Ria Willemse, Yolanda de Rover, Reggie de Jong en Daphne Demuth. Heren: Cees Jan Winkel, Remmie Schaap. Gerard Smit, Henk Elzer- man, Peter Drost, Frank Drost. Ro bin Schuijt, Fred Eefting, Berjan Cor- nelisse, Edward Maasdijk. NAGOYA Afrika en Azië zullen naar de Olympische zpmerspelen van 1984 in Los Angeles twee basketbal- landen mogen afvaardigen. Deze op waardering van 100 procent gaat ten koste van Amerika en Europa, die met ingang van dat Olympische jaar slechts één deelnemer mogen in schrijven, een halvering van de actue le situatie. Secretaris-generaal Stan- kovic deelde deze FIBA-wiJziging in Nagoya (Japan) mee. Voorts verklaar de de Joegoslaaf dat de FIBA de waarde van kleinere spelers wil ver hogen. Daarvoor wil hjet de schotaf stand in de score gaan betrekken. Schoten vanaf acht meter zouden volgens Stankovic in de toekomst met 3 of 4 punten gehonoreerd moe ten worden in plaats van 2 zoals nu het geval is. Experimenten In deze richting zullen door de FIBA op touw worden gezet. TURNEN. Het is zeer de vraag of Nsdla Coma- neet zal kunnen deelnemen aan de Olympische Spelen van Moskou De Roemeense Ulmstcr, die tijdens het toernooi om de wereldtitels In Fort Worth werd geopereerd, moet van de art sen een aantal maanden rust houden Nadat zij uit het ziekenhuis werd ontslagen, is de acht tienjarige Comanecl met haar ploeggenoten naar Boekarest teruggevlogen ALGEMEEN De „Komsomolskaja Pravdn". het blad van de Jongeren in de communistische partij van de Sovjet Unie. hce/t stelling geno men tegen verschillende onlangs in de Verenig de Staten gepubliceerde romans, die de Olympi sche Spelen lot onderwerp hebben „De specia listen ln antl-Sowjct pamfletten zijn reeds In de Olympische arena verschenen," schrijft het blad In een artikel van de correspondent van het persbureau Novostl In New York richt het blad zijn kritiek op „De laatste truc van John Redgate en „Moskou 5000" von David Grant Het eerste boek gaat er aldus de Komsomolska ja Pravda over hoe „8ovJel-agenU?n" tijdens de Spelen een buitenlandse bezoeker ontvoeren. In het tweede boek bertldt een terroristische groe perlng een aanslag In een van dc grote stadion In Moskou voor TENNIS BJOm Borg is winnaar geworden van het WCT Challcnge-toemool in Montreal In de (Inale bleel hij dc meerdere over de Amerikaan Jimmy Connors. Borg won ln vier Sets 6-4, 6-2, 2-6. 6-4 VOETBAL Bayem MOnehen heeft zich ver sterkt met dc Finse voetballer van het Jaar. Pasl Rantlalnen Deze achttienjarige middenvelder, die tien keer In de nationale ploeg uitkwam, tekende een overeenkomst voor twee jaar Het contract gant op 1 Juli 1980 ln Rantlalnen. die niet ouder dan vijftien Jaar oogt. zal volgend seizoen waarschijnlijk dc pluau van Branco Oblak Innemen De Joegoslaaf heeft te kennen gegeven naar zijn vsdcrlond te willen terug keren. TENNIS Murrella Mesker heeft In Adelaide de tweede ronde van het toernooi om de tennis- tltels van Zuid Australië bereikt De Nederland se versloeg Barbara Hallqulst uit de Verenigde Staten ln twee acts 6-3. 6-3 SCHAKEN De Deense grootmeester Bent Larsen blljlt winnen tijdens het Internationale schaaklocnroo) om de Clarlnbeker In Buenos Aires In de tiende ronde versloeg Larson de Argentijn Oscar Panno ln 43 zetten HIJ heeft nu' een voorsprong van 2.5 punt op de Engelsman Anthony Miles die mei zwart remise overeen kwam met dc Joegoslaaf Boris Ivkov Larsen heeft negen punten Rusland en Italië op het programma. De finish is ln Parijs (althans nummer een komt daar aan, Leulllot zal nummer twee wel vertellen dat zijn eindstreep In Alaska ligt!

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 15