Denk eerst even na voordat u een huisdier neemt. TALBOI EEN NAAM OM BETER TE LEREN Kerken moeten krachtig stelling nemen tegen vertrek Diaconessenhuis Onderzoek naar arbeidssituatie in Alphen aan den Rijn KORT DINSDAG 11 DECEMBER 1979 TROUW/KWARTET Voorburgs Actiecomité: Van een onzer verslaggevers VOORBURG Het actiecomité „Behoud Diaconessenhuis Voorburg" wil voor de kerstdagen weten welke stappen de kerken en diaconiën in Voorburg, Rijswijk en Den Haag zullen ondernemen tegen de verhuizing van het Diaconessenhuis van Voorburg naar Zoetermeer. In een brief aan de verschil lende kerkeraden en diaconiën stelt het actiecomité zich niet te kunnen voorstellen dat de adressanten zich kunnen vereni gen met de verplaatsing van het protestants christelijke ziekenhuis, dat mede gesticht kon worden door inzamelings acties van kerken en bevolking. Van een onzer verslaggevers ALPHEN AAN DEN RIJN Een antwoord geven op de vraag hoeveel mensen in Alphen aan den Rijn eigenlijk zouden willen werken, maar niet de moeite hebben geno men zich als werkzoekende in te schrijven, is het belang rijkste doel van een onderzoek dat in deze Zuidhollandse gemeente gestart is. Het onderzoek richt zich op de ongeveer 30.000 mensen in Alphen tussen de 15 en 65 jaar. Over de zogenaamde ..stille werk lozen" ontbreken betrouwbare ge gevens. maar de Leidse onder- zoekspsycholoog, drs. Van der 8taaij. die het Alphense onder zoek doet. schat op grond van ervaringsgegevens van andere ge meenten dat ongeveer 2000 Alphe- naren zich zo kunnen noemen. Hetzelfde aantal mensen heeft vo rige week een enquêteformulier ln de bus gekregen, waarin geïnfor meerd werd naar de arbeidssitua tie van de ondervraagde. De wer kenden onder de geënqueteerden wordt gevraagd of hun werk be valt. of zij ander werk zoeken, hoe lang zij werken. De niet-werken- den wordt gevraagd of zij werk zoeken en of zij dan ingeschreven staan. De enquête volgt op enkele adver- tenUes ln plaatselijk bladen een paar weken geleden, waarin om medewerking aan het onderzoek verzocht werd. Hierop reageerden tot nu toe 100 mensen, van wie 80 nader ondervraagd zijn. Alphen is één van de eerste ge meenten in Nederland, waar een dergelijk onderzoek gedaan wordt Voor zover bekend gebeur de dit eerder in Purmerend, Voor- ne-Putten, Leiden en Groningen. Het Alphense onderzoek moet me dio maart volgend jaar voltooid zijn. De bedoeling is ook wat meer in zicht te verkrijgen in de algemene arbeidssituaUe in Alphen, waar zo'n 15.000 arbeidsplaatsen zijn. Tot nu toe zijn de gegevens hier over zeer summier. Eind september heeft het bestuur van de stichting Diaconessenhuis na bemiddeling van staatssecretaris Ve der Smit met Zoetermeer overeen stemming bereikt over de verplaat sing van het ziekenhuis. De verhui zing zou noodzakelijk zijn om het beddenoverschot in de Haagse regio te neutraliseren. Het acUecomité strijdt al Jaren tegen de verplaatsing en roept nu de kerken op er krachtig stelling tegen te nemen Het actiecomité verwijt het bestuur van het ziekenhuis gebrek aan open heid qn vindt dat dit bestuur mede gezien de wijze van ontstaan van het Diaconessenhuis verantwoording aan bevolking en kerken schuldig is. Wij kunnen ons niet voorstellen dat u zich kunt verenigen met de opheffing van het enige protestants cnristelijke ziekenhuis in de Haagse agglomera tie. aldus de brief aan de kerken. ..Wij APARTHEID In het Leidse Waaggebouw. Aalmarkt 21. vindt he denavond een poëzieavond plaats ln het kader van het project „Leiden tegen apartheid. Onder de deelne mers: Mazisi Kunene. een Zuidafri kaans dichter in Ballingschap. Simon Vinkenoog. Vernie Februari. Huub Oosterhuis en de poêziegroep van het Pen-centrum. PAARD VAN TROJE In het Paard van Troje aan de Haagse Prin segracht woensdagavond het optre den van de. band X.T.C.. aangekon digd als het „Concert van de maand". ZENDING Ds C. Snoei spreekt woensdagavond over „Het reddende Licht" op een in de Marcuskerk. Jan Luykenlaan 92. Den Haag. door de hervormde bond voor inwendige zen ding georganiseerde avond. Aanvang 20 00 IDA GERHARDT De Haagse Kunstkring organiseert op de Denne- weg 64 Den Haag woensdagavond een avond gewijd aan het werk van Ida Oerhardt. die onlangs de Mees- terschapsprijs van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde kreeg uitgereikt. Haar werk zal worden be licht door Albert Vogel en F. L. Bas- tet. Aanvang 20.30. ZINGENDE ZOLDER In thea ter Pepijn morgenavond het 322e Zin gende Zolder-concert door Camera Trajectlna. een groep die zich toelegt op muziek uit Middeleeuwen en Re naissance. 20.15. VROUWENBOND De Neder landse Christen Vrouwenbond, afd ftljswijk heeft woensdagavond (19 30) een Nieuw Ledenvergadering tevens Adventsviering in de Lichter der We reldkerk. Steenvoordelaan 364. Rljs- jfljk O a een dia-klankbeeld van koster Metselaar van de St. Janskerk In. Gouden over de „Goudse Glazen". VOCALISTEN Het Wassenaar- se koor Va call ter geeft woensdag avond (20 15) een uitvoering ln de Dorpskerk aan het Plein te Wasse naar. o.Lv. dirigent Ad de Oroot Uit- gevoer wordt hét Weihnachtsoratori- um van J. S. Bach, delen I. II en m. 9 FOTOCLUB In gebouw „De Kiem" in "s-Oravenzande zal wethou der C. Verbeek woensdagavond (20.00) de foto-expositie Expo "79" Van dia- en fotoclub 's-Gravenzande openen Ruim 125 zwart-wit en kleu renfoto's zijn te bewonderen. menen dat deze manipulaties in fla grante strijd zijn met de statuten en met de doelstellingen die de stichters in de statuten tot uitdrukking heb ben willen brengen." Het actiecomité is van mening dat het nu op de eerste plaats op de weg van de kerken ligt de genomen beslui ten op wetmatigheid en doel van de stichters te toetsen. Ook de beslissing of dreiging van de staatssecretaris om de verhuizing te laten doorgaan zou op wetmatigheid worden bezien. Het actiecomité zal gezien de door het Stichtingsbestuur aangekondig de oprichting van een nieuwe over koepelende stichting (waaruit het zie kenhuis ln Zoetermeer geboren moet worden) gaarne vóór de kerstdagen van de kerken vernemen welke stap pen ze gaan ondernemen. Dit in ver band met mogelijke verdere activitei ten van de bevolking. Eerste normen voor stadsvernieuwing Delftse Olofsbuurt Van onze correspondent DELFT Beperking van sloop, nieuwbouw met ten hoogste drie woonlagen en geen grootschalige par keervoorzieningen in de Olofsbuurt. Dit zijn de belangrijkste uitgangs punten die door de raadscommissie voor stadsontwikkeling, verkeer en openbare werken zijn vastgelegd voor de stadsvernieuwing in de Delft- se Olofsbuurt De besluitvorming vond plaats naar aanleiding van vijf door de gemeente vervaardigde modellen én een buurt- model. dat door de bewoners werd opgesteld nadat zij de modellen van ds gemeente had verworpen. De nu gekozen uitgangspunten kwamen tot stand door het op overeenkomsten uitschiften van de gemeentemodellen en het buurtmodel. Een woordvoerder van de werkgroep stadsvernieuwing van de Olofsbuurt toonde zich tevreden over de vastge stelde criteria, maar voegde hier aan toe dat verschillende punten nog erg vaag zijn en nadere uitwerking be hoeven De besluitvorming in de raadscommissie heeft in afwachting van de financiële uitwerking boven dien een voorlopig karakter. Ton Wolf (PPR) vond het daarom niet wenselijk de discussie over de uit gangspunten van de stadsvernieu wing los te koppelen van de discussie over de financiën. Er mogen, aldus Wolf. geen verwachtingen worden ge wekt die later niet kunnen worden nagekomen. CDA'ers willen olie voor de VS veilig stellen DEN HAAG lANPI Vier CDA-ka- merleden willen dat Nederland in EG-verband stappen onderneemt om te voorkomen dat voor Amerika be stemde Iraanse olie door de lidstaten wordt aangekocht In schriftelijke vragen aan minister Van der Klaauw van buitenlandse zaken zeggen Van der Linden. Van Houwelingen. Schol ten en Van Iersel dat de landen van de Europese Gemeenschap gezien de situatie in Iran solidair moeten zijn met de VS In Amerika zou onvrede bestaan over de houding die in de EG en Japan tegenover de gijzeling in de ambassade wordt aangenomen Het verzorgen van huisdieren hee/l zijn leuke en lastige kamen. Voor inlichtingen: bel de Dierenbescherming. In elk telefoonboek vindt u hel nummer. SIRE Publikatie aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Ideele Reclame. Talbot. Een naam met een welluidendeklank uit een roemrijk verleden. Althans, dat is wat Talbot was. Talbot vandaag staat voor het plezier in het autorijden. In de ruimste zin des woords, zoals dat heet. Daar is heel veel over te zeggen. Belangrijker voor u is echter wat er gebéurt. Daarom presenteren we u hierin het kort enkele modellen die de naam Talbot met ere dragen. Daar is dan eerst de nieuwe 1510, de grenzeloze reiswagen van Talbot. Nog beter gestroomlijnd dus nog zuiniger dan zijn voorganger. Dan de Horizon, een goede bekende: vlotgelijnd, pittig en met ruimte voor het hele gezin. Niet voor niets Auto van het Jaar 1978/1979. Ook de Sunbeam is een wagen die u steeds vaker tegenkomt. Niet groot, wel ruim en verbazend handig. Ook handig, maar op een andere manier is de Matra Rancho. Gemaakt om de sleur te doorbreken. Leverbaar in drie uitvoeringen: Rancho, Rancho X en Rancho Grand Raid. Deze laatste uitvoering is speciaal uitgerust voor het zware werk. Meer vertellen we u hier niet. Tenslotte moet er voor de Talbot dealer bij u in de buurt nog iets te vertellen overblijven. Bijvoorbeeld over de trouwe 1100, de ruime 2 Litres en de adembenemende Bagheera.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 10