Gezag van het kabinet gebroken? Trouw Commentaar POLITIEK kauwgom steken nu overbodig? FNV gaat anders geld beleggen stuur 'n brief geluidshond apostel ZATERDAG 8 DECEMBER 1979 BINNENLAND TROUW/KWARTET H S 5 Grenzen aan de groei Er is zekerplaats voor twijfel of de tien CDA'ers donderdagavond Wj het uitbrengen van hun stem vóór de motie-Siemerdink een optimum aan tactisci inzicht hebben gede monstreerd (maar ook wij kunnen de harten liet lezen en weten dus niet hoe laig en hoe sterk anderen hebben beproefd hoeveel rek er in de overtuiging van die tien zat). Er is ook een interessante discussie mogelijk over de vraag of minister Scholten reet zijn houding tijdens dit debat de zaak voor Frinking en zijn motie tiet heeft tegengewerkt (met de be>te bedoelingen natuur lijk, maar wie maandenlang aan het VVD-standpunt heeft vastge houden en ian op het laatste ogen de CDA-motie zo'n beetje de hemel in bïgint te prijzen zo'n man moet niet verbaasd staan als anderen opeens blijk geven van argwaan). Heel belangwekkend zijn ook alle bespiegelingen over de wijze waarop het kabinet zich vandaag zal opstellea en wat uiteindelijk de Nederlandse houding volgende week in Briissel zal zijn (de minis terraad kan zich immers altijd nog op het standpunt stellen van de eigen verartwoordelijkheid en bij voorbeeld aaar Brussel gaan met het in de Kimer verdedigde stand punt: wél produktie, maar voorlo pig geen plaatsing). Het zijn allemaal interessante kwesties, die verdienen breedvoe rig behandeld en geanalyseerd te worden. Toch willen wij ons hier in dit commeitaar tot één punt be perken namelijk dat wij donder dagavond laat in de Tweede Ka mer een historisch ogenblik heb ben beleefd dat grote consequen ties kan hebben. Het was voor het eerst in de Ne derlandse geschiedenis, dat een iKamermeerderheid een duidelijk ,nee" heeft gezegd tegen een echnische ontwikkeling, waarvan ieder kan weten, althans vermoe ien, welk een heilloos perspectief tij biedt. Daarom ook kunnen wij liet anders dan blij zijn met deze litspraak -j— welke nationale en iternationale verwikkelingen er lijdelijk en op korte termijn ook uit kunnen voortkomen. J Het debat dat op het ogenblik in I Nederland (maar ook in andere landen van West-Europa) gevoerd wordt, hééft een veel wijdere strekking dan de produktie en op stelling van nieuwe middellange afstandwapens. Voor veel mensen ging dit debat al lang niet meer om de Pershing II of Tomahawk-kruis raketten. Voor velen is de discus sie van de afgelopen maanden aan leiding geweest om in de tijd voor uit te kijken en zich te realiseren, dat als wij zo blijven doorgaan er met een volstrekte en wetma tige zekerheid een volgende gene ratie wapenen te voorspellen is, waarvan wij bij alle ongewisheid en onbekendheid nu al weten dat zij nóg effectiever, nog preciezer en nóg gruwelijker zal zijn dan wat ons nu in NAVO-verband wordt aangeboden. De uitspraak van de Kamermeer derheid van donderdag staat niet op zichzelf. Steeds meer en op steeds meer terreinen ontdekken de politici, dat er een einde is dat er een einde dient te zijn ^an de groei en het niet aangaat alle ontwikkelingen te beschouwen als onvermijdelijke processen, die al lemaal blijmoedig onder het hoofdstuk „vooruitgang" kunnen worden gerangschikt omdat im mers niemand graag de naam en faam van „conservatief" wil dragen. Met name in het CDA-programma is het denken over de noodzaak van een beperking van de groei en het selecteren daartoe, terug te vipden. Maar het zou onjuist zijn allien maar te beperken tot de economische groei. Ook de econo mie is toch maar een onderdeel van onze hele cultuur. Deze ideeën hebben evenzeer betrekking op de voortgang van de technologie. In die zin kunnen de tien uit de frac tie-discipline stappende CDA-ers zich niet alleen beroepen op de letterlijke tekst van het CDA'pro- gramma (waar gesproken wordt over het terugdringen van de kern bewapening) maar evengoed op de geest die uit dat hele programma spreekt. „Er zijn grenzen aan de groei" is de grote wijsheid die in onze tijd ontdekt is, nadat de mensheid zich eeuwenlang vermeid had met de gedachte dat er voor haar geen grenzen waren. De consequentie daarvan voor de bewapeningstech nologie had vroeg of laat getrok ken moeten worden. Laten we blij zijn, dat donderdag in de Tweede Kamer een eerste signaal geklon ken heeft. ADVERTENTIE -i dij voor ie er 'zijn 'inen Od« port oene )ulfei azint Hhou Han Fred. J. Lammers JULIANA REGINA1979 RuimllOO van de mooiste loto s v.in hel Koninkli|k gezin Deel 31 19.90 Fred. J. Lammers HET KONINKLIJKE BOEKJE Persoonlijke gegevens over de Oranjes Geïllustreerd f 12,50 Fred. J. Lammers ALEXANDER de vergelen kroonprins Biografie over de jongste zoon van koning Willem UI Hij stierf ,32 jaar oud. in 1084 Geïllustreerd f39,50 Georges Contenau ZO LEEFDEN OE BABYLONIERS ASSVIIËRS ten tijde van Nebuk Emile Mireaux ZO LEEFDEN OE GRIEKEN ten tijde van Homerus 3e druk ~Ab A. Jansen WESPENNEST LEEUWARDEN. I. II. Ill De stnjd van do Duitse nacht|agers en de Geallieerde luchtmachten boven Noord-Nederland in de jaren 1940-1945 Royaal geïllustreerd 3 delen Gebonden uitgave per deel f29,50 Paperback uitgave per deel f22,50 3 delen paperback samen, t/m 31 dec. '79 f59,25 Ab A.Jansen SPOREN AAN OE HEMEL, deel I Kroniek van een luchtoorlog boven Nederland 1943-1945 door de Amen kaanse luchtmacht Geïllustreerd f 32,50 K.F. Kohlenberg IJZEREN JAN Historische roman over Jan Pieters zoon Coen. grondlegger van de koloniale macht van Nederland Gebonden f32,50 Bij de boekhandel verkrijgbaar - Hollandia B.V. Baarn DEN HAAG Minister Scholten van defensie heeft zo ongeveer alle registers opengetrokken om het mislukken van het kernwapendebat (met als resultaat een pijnlijke breuk in de CDA-Tweede-Kamerfractie, een openlijk conflict tussen Kamer en kabinet en de eerste aanzetten van een verziekings proces in de regeringsploeg) eenzijdig toe te schrijven aan de „onverantwoordelijke" opstelling van de Tweede Kamer. Zij, die linkse oppositie en tien CDA- Kamerleden stemden voor een motie, waarin de regering wordt opgedragen zich in het komende NAVO-overleg tegen de modernisering van kernwa pens uit te spreken. Met dit onverkor te „nee", zou de regering in Brussel geen kant meer uit kunnen. Neder land dreigt in een klap zijn invloed op de besluitvorming in de NAVO kwijt te raken. Maar bovendien zou het onze premier met zijn allerlaatste po gingen die hij bij regeringsleiders on derneemt achteraf nog eens voor schut zetten. Het oordeel van minister Scholten was daarom glashard: de Kamer mocht de regering dit gezichtsverlies niet aandoen. Het kabinet zou niet nogeens op pad kunnen met „weer" een ander standpunt. Het gezag van het kabinet zou er ernstig door wor den aangetast Logica Bezien door de bril van het tot nu toe gevoerde kabinetsbeleid kan aan dit harde oordeel een zekere logica niet worden ontzegd. Maar het is al even zeer waar dat dit beleid van meet af aan op grote bezwaren is gestuit in de Tweede Kamer. Ook aan de uiteinde lijke opstelling van de Kamer kan een zekere logica niet worden ont zegd. Het is daarom op zijn minst de moeite waard de stelling eens om te draaien en zich af te vragen in hoever re het kabinet zelve er niet de oorzaak van is, dat zijn gezag nu ernstig is aangetast. Het eerste wat dan opvalt is, dat kabinet en Tweede Kamer een reeks van in wezen gelijksoortige conflicten achter de rug hebben: het Urenco- debat, de debatten over al of niet invoering van de neutronenbom en nu dan de modernisering van de kern wapens. Telkens weer was het pro bleem dat een ongeruste Tweede Ka mer vond dat het kabinet zijn nek niet ver genoeg uitstak. De regering zou zich te slap opstellen, zou onvol doende haar best doen. Kortom zou geen vuist durven te maken. In het Urenco-debat bij voorbeeld eiste de Tweede Kamer spijkerharde garanties, dat Brazilië het door ons geleverde verrijkte uranium niet zou BGWGOinC] misbruiken, bij voorbeeld voor de 5J aanmaak van kernwapens. Die ga ranties zijn uiteindelijk wel, maar ze ker niet spijkerhard op tafel geko men. Daarmee dreigde het kabinet de grenzen te overschrijden, die een be zorgde Tweede Kamer voor zichzelf had gesteld. Die grenzen zijn, dat Nederland zijn verantwoordelijkheid voor de ontwikkeling van de kerne nergie niet uit de weg mag gaan. Geen schone-handen-theorie. Maar dat daartegenover wel enige positie ve invloed van onze kant moet staan. Want anders heeft het meedoen geen zin meer. Welnu, met behulp van veel kerklatijn, duistere formules over in ternationale verplichtingen, heeft het kabinet de Kamer over de streep ge kregen Neutronenbom Bij het debat over de neutronenbom deden zich dezelfde problemen voor. Ook hier een bezorgde Tweede Ka mer. die een duidelijk signaal wilde geven, dat met de invoering van dit wapen de atoomdrempel op fatale wijze zou worden verlaagd. Neder land zou de invoering van de bom idoor voorstanders altijd eufemis tisch aangeduid als „granaat") daar om moeten afwijzen. Het kabinet aar zelde echter zich dit standpunt tot het zijne te maken. Het zou weliswaar het standpunt van de Kamer ter spra ke brengen, het was zelfs bereid het te verdedigen, maar eiste door alles heen toch de nodige onderhande lingsvrijheid voor zichzelf op en daar mee hield het nadrukkelijk de moge lijkheid open dat Nederland uiteinde lijk toch in zou stemmen met de invoering. Het potentiële conflict los te zich ten slotte vanzelf op: de NAVO besloot voorlopig van de invoering van het wapen af te zien Met het huidige conflict over de mo dernisering van de kernwapens wer den de grenzen zo mogelijk nog scher per getrokken. Het CDA met als voor naamste woordvoerders de KVP'ers De Boer en Frinking, stelde zich van meet af aan op het standpunt dat de NAVO zich in deze kwestie een adem pauze kon gunnen: eerst zou er onder handeld moeten worden met Rus land. Van meet af aan heeft minister Scholten zich echter op het stand punt gesteld, dat modernisering noodzakelijk is. Politieke tegenstellingen behoeven kennelijk de persoonlijke ver houdingen niet ernstig te beschadigen. PvdA-leider Den Uyl hield zelfs tijdens de Kamerdebatten over de kernbewapening de arm van minister Scholten even vast In deze harde opstelling van de minis ter kwam pas enkele weken geleden beweging en wel' toen het CDA hem door Willem Breedveld het vuur na aan de schenen legde, de minister zou zich sterk maken voor de CDA-vertrekpunten: wel instem men met beperkte produktie. maar nog geen beslissing over de plaatsing van de raketten Maar Scholten verpakte deze conces sie in een vlammend betoog, waaruit maar één conclusie viel op te maken: het is een onhaalbare kaart, maar ik wil me er sterk voor maken. Maar, als het niet lukt, moet ik de ruimte heb ben om desnoods met een afwijkende beslissing naar huis te komen. In de visie van Scholten is het bewape ningsvraagstuk hoe dan ook een in ternationale aangelegenheid die de landen met elkaar moeten oplossen. Daarin past het niet „nee" te zeggen. Deze harde opstelling moest uitein delijk wel schipbreuk leiden. Het de bat over de neutronenbom en in min dere mate dat over de Urenco-affaire hebben het Nederlandse publiek pijn lijk bewust gemaakt van het kernbe wapeningsvraagstuk. Met de moder nisering van onze kernwapens bereik te die bewustwording een ongekend hoogtepunt. Voor het eerst sinds de oorlogsjaren bleek het mogelijk dat de CPN. de rooie vrouwen, gerefor meerde vrouwen, reeksen predikan ten zij aan zij optrokken om een krachtig protest te laten horen Lijn ARP Het publieke debat bevestigde bo vendien nog eens de uiterst kritische lijn die tien jaar geleden al in de ARP werd uitgestippeld en die vorige week zaterdag op de partijraad in Ede nog eens werd bevestigd. Ook binnen de PvdA en D'66 oefende de achterban grote druk uit. Het kon daarom niet uitblijven dat deze publieke discussie een onvermijdelijke uitwerking zou hebben op het politieke vlak Premier Van Agt is enkele weken geleden tot het inzicht gekomen dat zijn kabinet zo langzamerhand een onhoudbare stelling aan het verdedi gen was. Binnen het kabinet maakte hij daarom de geesten rijp voor een voorbehoud dat Nederland straks in Brussel zou moeten maken terzake van de plaatsing van de raketten. Er zijn formules voor te bedenken op grond waarvan ons land binnen de NAVO niet al te zeer tot buitenbeen tje wordt bestempeld om toch met een redelijk verhaal voor de ongerus te achterban terug te komen Boven dien knoopte de premier er nogeens een reeks bliksembezoeken aan rege ringsleiders aan vast. De zaak bleek echter niet meer ie redden. Zou de premier een half jaar eerder wakker geworden zijn. dan had de vlag er nu wellicht anders bijgehangen. Het kabinet bleek niet meer bij machte voldoende vertrou wen te wekken bij een meerderheid van het parlement Daarom heeft de Kamer zich voor de onderhandelin gen in Brussel begonnen duidelijk willen uitspreken. Het is nu aan het kabinet ter beoorde ling of het met deze Kameruitspraak uit de voeten kan. Vast staat in ieder geval wel dat er in de verhouding parlement-kabinet wel het een en an der kapot is gegaan. Het kabinet heeft na lang aarzelen voor een wate rige compromisformule gekozen, die door de meerderheid van de Kamer is afgewezen. Wat de regering in de ko mende dagen ook doet. zij zal altijd scheef uitkomen. Opschuiven in de richting van de Kamermeerderheid, betekent onvermijdelijk gezichtsver lies voor de WD Terugvallen op het oude standpunt betekent een defini tieve breuk met de Tweede Kamer Onmogelijke opgave Een vrijwel onmogelijke opgave voor de premier. Hij zou de zaak echter nog kunnen redden door in Brussel een iets krachtiger nee te laten horen dan het voornemen was Een krachtig nee dus tegen de plaatsing van de raketten en een voorzichtig instem men met de produktie. Met een der gelijke uitkomst zou het kabinet de bal weer kunnen terugspelen naar de Tweede Kamer. Zij moet deze uit komst af- of goedkeuren. Een afkeu ring zou het aftreden van het kabinet ten gevolge hebben Het zou echter aan de zaak zelve weinig kunnen ver anderen, ons land kan namelijk wel de plaatsen van raketten tegenhou den. maar niet de produktie ervan. Het is echter nog maar de vraag of en minister Scholten en de WD-minis- ters deze gang naar Canossa zullen kunnen opbrengen. Het is geen pret je. Een ruime concessie doen aan de Kamermeerderheid, wetende dat die gemeten aan de aangenomen motie toch onvoldoende zal zijn. Het gezag van het kabinet zal hoe dan ook een behoorlijke deuk hebben opgelopen Wie daarvoor de grootste verantwoor delijkheid draagt mogen voor- en te genstanders van modernisering ieder voor zich uitmaken. ADVERTENTIE Tekeningen, bij voorkeur in liggend for maat, sturen aan Trouw, jury politieke prent, postbus 859, 1000 AW Amster dam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden Voor geplaatste prenten is er een boekenbon UTRECHT (ANP) - De FNV wil haar beleggingsbeleid op een aantal pun ten wijzigen, na de kritiek die door de vakbondsleden hierop is geuit, Aan delen in bedrijven die belangen heb ben in landen waar de mensen- en vakbondsrechten op flagrante wijze worden .geschonden, zullen geleide lijk worden afgestoten, als eerste stap naar een beter bij het vakbondsbe- leid passend beleggingsbeleid Dit blijkt uit de inlerne FNV-nota over het beleggingsbeleid van de vak beweging, die gisteren openbaar werd gemaakt door de „verontruste FNV'ers". een kleine groep vakbonds leden die ernstige kritiek heeft op de mapier waarop het geld van de vak bondsleden wordt belegd ADVERTENTIE JOSEPH LUNS: IK KRUG ER EEN PUNTHOOFD VAN;OF HAD IK DAT AL? ?nec iy, 12 nstfl don Kit Uit; P»l ïenei 1 pa? (.".Ie uizei iblM r Tt» 4.91 lerce po Cats bak oape' nik! II a ht ona« a nlf reek Niet eens zo lang geleden vonden de mensen het in het algemeen maar een ordinair gezicht als een volwassene op kauwgom liep te kauwen. Kinderen met een kauw- gommetje. dat was tot daar aan toe, zolang ze maar niet smakten en hun mond dichthielden; er wa ren trouwens ook wel ouders die hun kinderen dit elastische snoepgoedverboden En grote mensen die liepen te kauwen, wa ren ongetwijfeld Amerikanen, want daar kon en mocht alles Tegenwoordig zal niemand den ken: zeker een Amerikaan, als je een kauwende volwassene tegen komt Waar je ook bent. op straat, in een winkel, in de tram, in de trein of zelfs in de kerk, overal kauwt jong en oud En als je 't niet ziet, ruik je 't wel, want kauwgom met giftige scherpe luchtjes die vruchtengeurtjes moeten voorstellen, schijnt de voorkeur te hebben Het zou dus erg oneerlijk zijn de schuld van de voetbal-grote hoeveelheden kauwgom die ze elke paar dagen van stoelen en vloeren op Schip hol moeten afkrabben, op de jeugd te gooien Maar intussen is het wel zo erg geworden, dat Schiphol besloten, heeft in res taurants. winkeltjes en kantines geen kauwgom meer te verkopen Het wordt gewoon te gek. Het probleemjaestaat al jaren. zegt Schiphols voorlichter Wever „In de aankomst- en vertrekhal len. op de pieren, overal plakken de mensen hun kauwgom onder de stoelen of gooien ze het spul op de grond. Om de paar dagen moet een groepje schoonmakers kauwgom steken'. Met een pla- muurmes kruipen ze dan over de vloer en onder de stoelen en ko men met een voetbal kauwgom terug Niet alleen een vies werkje voor die schoonmakers, maar ook tijd rovend, en tifld is geld. De schoon maakdienst kost Schiphol toch al acht miljoen per jaar, en die kauwgomploeg moet nu steeds aan het gewone werk onttrokken worden Zijn de mensen er de laatste»jaren viezer op geworden0 Schoner in elk geval niet. vindt de heer Wever „Dat de spreek woordelijke reinheid van de Ne derlanders er op achteruit ge gaan is, zie je niet alleen in de steden, maar overal waar veel mensen komen Peuken worden op de vloer uitgetrapt, papiertjes en verfrommelde sigarettenpak jes laten mensen zomaar op straat vallen Vroeger gooiden ze veel eerder iets in de vuilnisbak Schiphol is ook niet de enige die er last van heeft Of dat kauwgomsteken nu over bodig is geworden0 „Helemaal weg zal je die kauwgom nooit krijgen. De mensen nemen het vaak al mee van huis. en je kunt natuurlijk geen politie-agent neerzetten die kauwende mensen controleert. Ik zie het al, dat je dan eerst moet nagaan of het wel kauwgom is wat ze in hum mond hebben. Misschien moeten we de mensen er meer op attent maken dat er ook prullebakken zijn, of bordjes neerzetten .gooi geen kauwgom op de grond' Maar we hebben goede hoop dat het ont breken van kauwgom in de win kels al een beetje zal helpen Als ze het niet meer kunnen krijgen en bij die winkeltjes te horen krijgen waarom het zo gebeurd is. zullen dp mensen er hopelijk zelf ook meer over gaan na denken Een leuke enveloppen-verzame ling houden ze er op het ministe rie van sociale zaken op na. De meeste bedrijven en instanties hebben hoogstens drie, vier soor ten waar mee gewerkt wordt, en dan zit het verschil meestal al leen in hel formaat. Het ministe rie pakt hel wat forser aan: dat houdt er ongelooflijk, maar waar vandaag de dag 1200 soor ten op na. Geen wonder dat een ambtenaar hier een tikje ver twijfeld staat te staren naar een collage van een deel van die 1200 enveloppen. Intussen houdt de „begeleidingscommissie huis stijl" zich sinds mei van dit jaar bezig met ëen model voor alle interne en uitgaande post, dus van die 1200 zullen er heel wat sneuvelen. Van twee Chinese mannen. Hor Yi-Sjeng en Tsai Hsin-Tang, bei den ln het begin van de jaren vijftig gearresteerd, wordt aange nomen dat ze nog steeds gevan gen gehouden worden in een kamp op Green Island ten zuid oosten, van de Taiwanse kust. De beide mannen zijn afkomstig van het Chinese vasteland, en het is waarschijnlijk dat ze naar Tai wan gekomen zijn, toen de Chine se nationalistische regering zich in 1949 uit China op Tahyan te rugtrok Bij Amnesty Internatio nal is niet precies bekend waar van zij beschuldigd zijn, maar aangenomen wordt dat. ze wor den verdacht van „pro-commu nistische activiteiten" en krach tens de „verordening voor de be straffing van opruiing" in staat van beschuldiging gesteld 'ver den Nadat de nationalistische Kwomintang-regering zich in 1949 op Taiwan had teruggetrok ken. arresteerde zij iedereen die maar verdacht werd van commu nistische sympathieën, overigens zonder enig gegrond bewijs De gedetineerden zitten op Green Is land meestal lange straffen ol levenslang uit Het is niet bekend wanneer de heren Hoe 'en Tsai voor vrijlating in aanmerking ko men Op Taiwan wordt iemand pas vrijgelaten als twee mensen borg voor hem staan Dat is toch al vaak een probleem, maar hele maal vcor gevangenen die al lang vastgehouden worden en wellicht geen familie of vrienden in het land hebben Beleefde brieven met het verzoek om vrijlating van de gevangenen Hu Yi-Sheng (Engelse spelling, omdat de brief ook het best in het Engels gesteld kan worden) en Tsai Hsin-Tang kunnen gericht worden aan His Excellency Chi ang Ching-Kuo Office of the President Chieh Shou Hall Chungking K Road - Taipei. Taiwan. Republic of China Als je h.v -toestel aan de oude kant is en het geluid valt opeens weg. wil het wei eens helpen als je er een klap op geeft. Bij de Her dons in het Engelse Tunbridge Wells doen ze het anders ze tillen de hond op, schudden even flink met het dier. en de t v doet het weer „Het probleem ia". schrijft mevrouw Herdon in een brief aan het dagblad The Guardian, „dat we al een paar maanden de af standsbedicning kwijt zijn Onze hond Freda kan het apparaatje onmogelijk ingeslikt hebben, du» dat kan het niet wezen We dert If en dat een van onze vijf kinde ren het zoek gemaakt heeft, maar intussen is Freda wel tamelijk groot cn zwaar om steeds op te tillen Weel u geen oplossing Uit de rest van de brief valt op te maken, dat hét geluid van de, l.v uitvalt zodra de hond aan een oor krabt of haar kop schudt Het zelfde verschijnsel doet, zich voor als iemand voor het toestel met een sleutelbos rammelt. De krant- legt uit dat het kljktoestel waar schijnlljk reageert op het metaal in de halsband van de hond, pre cies als met de sleutels het geval is Tot het afstand-apparaatje wordt gevonden, zullen de Het dons het dus met hond en sleu iels moeten blijven doen De eenvoudige jongen uit Venlo zoals de voormalige kok en nu beroemde operazanger Willy Ca- ron zichzelf noemt, heeft nog nooit als toeschouwer een opera kunnen uitzitten Het boeit hem te weinig, bekent hij in Televi zier Ze zingen misschien wel mooi. maar het is niet doorleefd En daar gaat het toch om Zoals een beeldhouwer een mooi kunst werk maakt, werken wij met onze stem Wij zijn de apostelen van de stem Wij hebben de gave met- gekregen met onze stem gevoe lens over te brengen Is dat geen wonder0 Ik geniet er elke dag opnieuw van dat ik mensen ge ïukkig kan maken door te zingen Daarom treed ik ook graag op in bejaardentehuizen ol voor ge handirapten en zieke kinderen Zomaar Voor niets. Even binnen lopen en een uurtje zingen Toevallig heb ik van Onze Lieve Heer een mooie stem meegekre gen Daar ben Ik hem innig dank baar voor

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 5