|3top boycot Rhodesië' Warschaupact wat soepeler Oppositie van links in Portugal is verdeeld Cabinet België kan struikelen over kernwapens Verzet in Bolivia leer kernenergie in West-Duitsland Jnerikaanse Senaat eensgezind voor opheffing embargo rh,iina verbiedt krant op muur van democratie De maan wordt internationaal Modernisering kernwapens Bonn bemoeit zich met Rijn vervuiling w h Jinongeluk in Spanje: 16 doden 'We zullen mensen dwingen geld te eten' 'tij dag SPD besluit na verhit debat: Filippijnen willen tegen pflJSStlJglng betere regeling kernleveranties "J )AG 7 DECEMBER 1979 BUfTENLAND TROUW/KWARTET 7 DEN, WASHINGTON ter, AP, AFP) De Ame- inse Senaat is unaniem mening dat de economi- boycot tegen Zimbabwe- lesië moet worden opge- indt dl tuss n ma nd. co Je issu ir lent stemming betuigd met het akkoord tussen Londen en de strijdende par tijen in Zimbabwe-Rhodesië. In een commentaar dringt de Amerikaanse regering er op aan om snel de histori sche taak af te maken die men op zich heeft genomen. De partijen kunnen daarbij op de volledige steun van de VS rekenen. woensdag èen akkoord was T.nchtbrilff tussen de guerrillaorganisatie •atriottisch Front, en Londen •n wapenstilstand in Zimbab- esië, nam de Senaat de wet ie het mogelijk maakt om het oude handelsembargo per 1 ri op te heffen. De wet staat Carter overigens wel toe de te handhaven als hij dat in het van de Verenigde Staten acht. m« ngton heeft gisteren zijn in- ft h cenl n L De Amerikanen hebben Groot-Brit- tannië toegezegd te helpen bij een luchtbrug om militairen en materieel naar Zimbabwe-Rhodesië te vervoe ren. De Britten gaan volgens het ak koord dat alleen nog maar onderte kend moet worden, het toezicht hou den in dit jarenlang door oorlog ge teisterde land. Een vredesmacht van de Gemenebestlanden moet er voor zorgen dat de wapenstilstand wordt nageleefd. De Verenigde Staten zijn geen partij in het akkoord en verle nen alleen assistentie bij het trans port. Tien transportvliegtuigen wor den ter beschikking gesteld, die heen en terug zullen vliegen tussen Salis bury en Londen. De Britten hebben door de besnoeiingen op defensie geen vrachtvliegtuigen meer die groot genoeg zijn om de helicopters over te brengen die de soldaten in Zimbabwe-Rhodesië moeten ver voeren. Het commando van de overgangs troepen zal ih handen komen van de Britse generaal John Acland, die lei ding gaf aan het Britse leger in Ma- lakka, Cyprus. Egypte. Kenia en Zambia. Tot voor kort had hij de leiding over troepen in zuidwest-En- geland. NG (AP) China heeft gisteren den om aan te plakken op de ade ..muur van de democratie". lan mogen de Chinezen hun en hun muurkranten alleen aar ophangen in een klein park. loeten daarvoor van te voren imming vragen. Het park waar de Chinezen hun me- hebben opgeworpen als voorvechters ning nu kenbaar mogen maken is het van de democratie en tegelijkertijd ..Maan-altaar-park". anderhalve kilo- de socialistische democratie schade meter ten westen van het centrum berokkenen en het socialistische van Peking. wetssysteem vernietigen. Naar verluidt heeft China het ophan- Volgens wefeterse waarnemers is de gen van plakkaten op de muur van de maatregel genomen, omdat Peking in democratie verboden, omdat mensen verlegenheid is gebracht door de met heimelijke motleven zichzelf voortdürende kritiek o{> de muur. In Londen wordt nog steeds ónder- handeld over de datum waarop de wapenstilstand, die na ruim dertien weken onderhandelen is bevochten, zal ingaan. De Britse voorzitter van de Rhodesische conferentie. Lord Carrington, deed gisteren een beroep op de commandanten van de legers van het Patriottisch Front en Salis bury hun troepen attent te maken op het bestand. De huidige premier van Zimbabwe- Rhodesië. bisschop Muzorewa, die de macht zal overdragen aan een Britse gouverneur, beschuldigde gisteren al weer de guerrillaleiders, omdat ze de onderhandelingen volgens hem onno dig hadden gerekt. Dit heeft ..zeer veel onnodige doden teweegge bracht." ^aldus de bisschop. Hij toon de zich overigens wel blij met de aanvaarding van de Britse voorstel len door het Patriottisch Front Een van zijn delegatieleden had woens dag de voormalige „terroristen" beti teld met „broeders". Volgens de bis schop was het van het begin af aan duidelijk dat het Front de Britse voorstellen wel moest aanvaarden. De Sow jet-Unie heeft in een kort commentaar gereageerd op het ak koord in Londen. Persbureau Tass, dat steeds flinke kritiek had op de Britse methode om vrede te krijgen in Zimbabwe-Rhodesië. noemde de overeenkomst een „overwinning voor het Patriottisch Front." Ons commentaar staat op pag. 5 NEW YORK (AP) Het ver drag dat de maan en andere bereikbare hemellichamen tot internationaal en gedemilita riseerd gebied bestempelt, is door de Algemene vergadering van de Verenigde Naties ge heel volgens verwachting goedgekeurd. Verdragsstaten mogen op maanreizen plaatse lijke mineralen gebruiken „in hoeveelheden passend voor de ondersteuning van hun mis sie". Maar de opbrengsten van eventuele serieuze mijnbouw dienen „billijk gedeeld" te worden, want de maan is van ons allemaal, aldus het ver drag. Over een soortgelijke re geling voor de dichter bij huis liggende oceaanbodem wordt al jarenlang uiterst moeizaam onderhandeld. OOST-BERLIJN (DPA, Reuter, UPI) Het Warschaupact lijkt de NAVO wat ademrviimte te hebben gegeven wat betreft de modernisering van dei-kembewapening Met de produktie van nieuwe raketten, is ,een aantal Jaren gemoeid en met plaatsing kan op zijn vrotegst in 1983 worden begonnen. BONN (DPA) De Westduitsc bondsdag zal zich bulgen over de kwestie van de Rijnvervuiling, nu de Franse regering de zaak niet voorlegt aan het parlement ter ratificering De voorzitter van de CDU/CSU-commis- sle voor milieubescherming. Heinz Schwaiz. heeft twee vragen hierover ingediend bij de regering De CDU-politicus wil van de regerinv weten wat zij np denkt te gaan doen om uiteindelijk te komen tot een ef fectieve „ontzlltlng" van de Rijn. Van onze correspondent LISSABON Socialisten en communisten in Portugal zullen geen gezamenlijke oppositie voeren tegen het conservatieve blok dat zondag de parlementaire verkiezingen won. Een voorstel van de communistische partij daartoe werd gisteren door de socialistische partij afgewezen nog voor en officieel kennis van was genomen. In een verklaring, uitgegeven vlak voor het einde van de tweedaagse vergadering van ministers vai» bui tenlandse zaken, wordt gezegd dat „het aanvaarden van een voorstel voor de produktie en ingebruikstel ling van nieuwe typen raketten in West-Europa en de uitvoering van dit voorstel de basis voor onderhaivdelin- gen i tussen Oost en West, redj weg neemt Het draalt hier om het woord ultvoe- In een aanvankelijke verklairing van de Sowjet-Unie stond dat er al geen basis voor overleg meer zou zijn. als de voorstellen alleen maan werden aangenomen door de NA'UO. Deze vergadert volgende week i n Brussel over de produktie van bijna 600 Pershing en kruisraketten, «iie vanaf bases in WestrEuropa doeken in de Sowjet-Unie kunnen bereiken. De Warschaupactlanden «iepen in hun verklaring op zo spoeddg moge lijk te beginnen met de verdere be perking van strategische wapens (SALT). Zoals bekend moet SALT II nog worden goeagekeur* A door de Amerikaanse volksverteg enwoordl- ging. De democratische leider in de Amerikaanse sentaat. Robert Byrd. heeft overigens gezegd dat een debat over SALT er voor dit jaar niet meer Inzit. „Dat halen we gewoon niet." Vreugde Bij de besprekingen over wederzijdse terugtrekking van troepen (MBFR) in Wenen is door beide partijen met vreugde gereageerd op het gedeelte lijke terughalen van Russische troe pen. Woordvoerders van Oost en West speelden echter elkaar de zwar te Piet toe. en zeiden dat de ander de volgende stap naar ontspanning zou moeten zetten. Volgens het Russi sche persbureau TASS waren bij de eerste fase van de terugtrekking 1500 man met hun wapens en uitrusting betrokken. Het was voor het eerst dat in de Sowjet-Unie hiervan melding werd gemaakt Haaks daarop staat de grote aandacht die de media in Oost-Duitsland, aan de terugtrek king wijden. Volgens Amerikaanse zegslieden is de 6e tankdivisie van de Sowjet-Unie uit Oost-Duitsland ge haald. en sommigen omschreven deze divisie als een van de zwakst uitge ruste in Oost-Duitsland. T>ns schoven door de treinbotsing bovenop elkaar. ID Minstens zestien mensen jgjjjimgekomen en 70 tot 80 gewond Sdertig kilometer ten noorden farcelona een lege goederentrein i personentrein met elkaar in hg kwamen. Onder de slachtof- ijn veel tieners, die op school- I waren. ederentrein, die uit drie wagons id, begon op eigen kracht, zon der bestuurder, een heuvel af te rij den over het enkelsporige baanvak. Vlak voor het station van Las Fran- quesas botste de goederentrein met hoge snelheid op de tegemoetkomen de volle personentrein. De vijf voor ste wagons van de personentrein wer den uit de rails geslingerd. Twee wa gons schoven in elkaar en moesten met kraanwagens en snijbranders weer uit elkaar worden gehaald. Volgens de socialisten was het com munistische voorstel een „verkie zingsstunt" met het oog op de ge meenteraadsverkiezingen van 16 de cember. De communisten hadden een ontmoeting voorgesteld „om de mo gelijkheden te onderzoeken tot geza menlijke actie om een halt toe te roepen aan de reactionaire krachten". „Maar het natuurlijk duidelijk dat dialoog niet wil zeggen: luisteren naar minderheids- en onnationale Sartijen als de communistische par- j. De alliantie zal aan haar linkerzij de slechts één gesprekspartner heb ben: de socialistishe partij van Mario Soares", aldus luidde het commen taar van het aan de PSD verwEinte avondblad A Tarde. Uitlatingen van de toekomstige eer- Ralrk>npn ste minister Sa Carneiro. leider van 1Wftwrci' de sociaal-democratische partij (PSD), wijzen erop dat de conserva tieve meerderheid de samenwerking met een „geciviliseerde pppositie" van de socialisten niet zal'schuwen. Sa Cameiro zei voor de Franse radio dat zijn democratische alliantie een politiek van de dialoog zal voeren. In linkse kringen is men driftig aan het rekenen geslagen om te verklaren hoe de democratische alliantie de verkiezingen gewonnen heeft terwijl de linkse partijen gezamenlijk toch 290.000 stemmen meer behaalden. De schuld wordt op de kleine radi caal-linkse splinters gegooid en op het feit dat socialisten en communis ten geen gezamenlijk front gevormd hebben. Vooral bij de radlcaal-Ilnkse partij van de vroegere landbouwmi nister Lopes Cardoso is de verslagen heid groot. Zij zullen zaterdag over leggen of het nog zin heeft mee te doen aan de gemeenteraadsverkie zingen. Premier Maria de Lurdes Plntasilgo blijft intussen nog in funtie tot de uitslag officieel bekend wordt. Het wachten is op de telling van de stem ming van de emigranten die de con servatieve overwinning echter niet meer ongedaan kunnen maken. Fran cisco Sa cameiro zal naar verwacht wordt tegen 22 december het roer overnemen. De Russische minister van buitenlandse zaken Gromiko (rechts) keuvelt wat met de Oostduitsei partijleider Honecker tijdens de ministersbijeen komst in Oost-Berlijn. A J. den Boef (LIJN Verhit waren gis- de gemoederen op de Iberlijnse partijdag van L estduitse sociaal-démo- che partij, voordat defi- werd besloten om de itellen van het partijbe- met betrekking tot een rkte uitbreiding van het 1 kernreactors in West- sland te aanvaarden. genstanders van deze voorstel ebben tot het laatst toe alles n om dat te voorkomen. De voorstellen van de linkse groe- gen in de partij waren aanvan- I zo scherp geformuleerd dat zij schijn van kans hadden om aan- nen te worden. In dit besef toon- j zich gisteren bereid om samen tken met andere tegenstanders. die zich niet zonder meer tegên het in gebruik nemen van in aanbouw zijn de reactors wilden verzetten. Eis Wel echter handhaafden de gezamen lijke tegenstanders hun eis dat geen nieuwe kerncentrales gebouwd mo gen worden. Hun voornaamste reden hiervoor was dat men in West-Duits land nu nog niet weet. waar men de afvalstoffen van de in gebruik zijnde kerncentrales moet laten en dat de bouw van nog meer kerncentrales dit probleem nog groter zou maken. Om dezelfde reden zou ook het in gebruik nemen van reeds in aanbouw zijnde centrales pas mogen geschieden als een politiek en technisch realiseer baar concept en een „opbergplaats" voor afvalstoffen voorhanden zijn. Een tegemoetkoming aan het stand punt van het partijbestuur was ook de vaststelling dat nieuwbouw niet uitgesloten behoeft te worden, maar dat er voorlopig geen behoefte aan bestaat en het bovendien niet verant woord is. zolang de opberging van afvalstoffen niet definitief is gere geld. Dit was een concessie aan de gematigden op de partijdag, die de verdere technologische ontwikkelin gen willen afwachten en om die reden de optie voor het gebruik van kerne nergie willen openhouden. Compromis Erhard Eppler, de vroegere minister voor ontwikkelingssamenwerking, die lid van het partijbestuur is. speel de een belangrijke rol bij het opstel len van het compromis van de tegen standers. Bij de verdediging van het door hem ingediende initiatiefvoor stel verweet hij het partijbestuur dat het afwijkt van de twee jaar geleden op de partijdag in Hamburg genomen besluiten. Toen hadden de kolen prio riteit en nu wordt al gezegd dat ook deze brandstof niet in de behoefte kan voorzien. Volgens Eppler kan aanvaarding van de voorstellen van het partijbestuur ertoe leiden dat de veiligheidseisen voor het definitief opbergen van de afvalstoffen minder hoog worden ge steld. als er door het in gebruik ne men van nieuwe kerncentrales meer afval komt. Het akkoord dat tussen de regering ln Bonn en de minister presidenten van de deelstaten is be reikt over tussenoplossingen voor het tijdelijk opbergen van afval, noemde hij een overeenkomst waarin alleen maar goede bedoelingen worden uit gesproken. De tegenstanders van de kernener gieplannen bepleiten voorts groot scheepse pogingen om sneller tot energiebesparing te komen. Maar hun argumenten konden niet door slaggevend zijn in de ogen van de verdedigers van de voorstellen van het bestuur. Een vertegenwoordiger van de vakbeweging stelde het al heel eenvoudig. „Onze werknemers heb ben een goed verwarmd huis en een auto voor hun gezin Dit is een goed stuk vrijheid en dat kunnen we hen niet afnemen". NEW DELHI (Reuter) De Filippij nen hebben op de jaarvergadering van het Internationaal bureau voor atoomenergie (IAEA) aangedrongen op een internationale gedragscode die de levering van nucleair materiaal aan ontwikkelingslanden moet waar borgen in ruil voor het aanvaarden van voorwaarden die spreiding van kernwapens voorkomen De Filip pijnse afgevaardigde verklaarde dat zijn land de contractueel overeenge komen levering van een kerncentrale ziet opgehouden doordat de leveran cier geen exportvergunning krijgt. Het niet aangeduide land in kwestie had de voorwaarden gewij zigd. De Filippijnen behoren tot de 111 landen die het verdrag tegen sprei ding van kernwapens hebben onder tekend en de daarbij behorende inter nationale inspectie aanvaardt. De Verenigde Staten en andere leveran ciers hebben enige tijd geleden nade re beperkingen en voorwaarden aan hun nucleaire exporten gesteld. LA PAZ (AP) Bfcoliviaanse arbeiders en boeren verzetten zich tegen fikse prijsverhogin gen. De regering h eeft econo mische maatregelen afgekon digd om het land van het bankroet te redden. Boeren en arbeiders vrezen echter dat zij opnieuw aan fret kortste eind zullen trekken, en wier pen gisteren rond de hoofd stad La Paz wegversperringen op om hun eisen kracht bij te zetten. li President Lkfia Ouetlef heeft arbei ders en boeren opgeroe pen, de gele deren te sluiten om de democratie veilig te stellen, ln plaats van de onrust in Bolivia opevieuw te ver groten. De protesten begonnen Snadat de re gering de peso met 25 procent devalu eerde, wat onmiddellijk tot prijsstij gingen voor eerste levensbehoeften heeft geleid. Mensen bij de wegversperringen pro beerden de levering vg\n levensmidde len aan de winkels en markten in La Pax tegen te houden, wat ironisch genoeg tot gevolg kan hebben dat de prijzen nog verder omhoog gaan. Bij de blokkades zijn enkele duizen den mensen betrokken Tot nu toe zijn bij vechtpartijen twee doden ge vallen Verscheidene auto's zijn in brand gestoken, en gevreesd wordt dat de onrust zich verder zal ultbrei den als de economische maatregelen niet worden teruggedraaid Er zijn stakingen aangekondigd „Wij zijn de armen en nu zouden juist wij het meest van deze maatregelen moeten lijden?vroeg een man bij een van de blokkades zich af. „De blokkades zullen blijven. Uiteindelijk zullen wij de mensen in de steden dwingen hurt geld te eten", was een andere opmer king van hem. President Oueller is ln Bolivia aan de macht sinds 16 november, na een periode van coups en tegencoups. Zij zal het land slechts tijdelijk besturen ln afwachting vaneen meer definitie ve regeling, die niét alleen aanvaard baar is voor de meerderheid van de bevolking maar zeker ook (belangrijk in Bolivia) voor de elkaar bestrijden de politici en militairen. Herman Amelink Belgische discussie over de invoering van de Eurostrategische (wapens vertoont opvallende overeenkomst met die in Nederland, fen is het gesprek in België wat later op gang gekomen. Het verzet h de komst van de nieuwe wapens heeft nog niet dezelfde hoogte ikt als in Nederland, maar de kans is groot dat dit het komende keinde nog gebeurt. I de nucleaire planninggroep van de p medio vorige maand bijeen was in Haag, zag het er niet naar uit dat moeilijkheden zou gaan maken over ktionering van 48 kruisraketten op zijn jgebied. Vooral de fractievoorzitter pe Vlaamse socialisten (BSP), Louis ack, timmerde toen aan de weg met ■Reserves tegen de nieuwe kernwapens. ^Jfitiek van Tobback was geen pi-inci te .maar eerder een politiek-praktische. nek was bang dat de regering geheel het parlement om zou besluiten tot ering van de nieuwe wapens Pre- lartens probeerde deze kritiek wat te met de mededeling dat de regering ers niet voor een voldongen feit zou n Hij beloofde overleg vooraf met trokken kamercommissies Dat Tobback niet verdacht kan worden van een tegemoetkomende houding jegens de Russen bleek voldoende uit zijn reactie op de toespraak die de Russische' partijleider Breznjew op 6 oktober in Oost-Berlijn hield. Tobback reageerde op de aankondiging van de terugtrekking van 20.000 militairen en duizend tanks met de mededeling Brezn- jews woorden volstrekt ongeloofwaardig te vinden: „Men legt geen ontwapeningsver klaringen af tijdens de meest indrukwek kende militaire parade van de jongste tien jaar." Geen knecht Het door premier Martens beloofde debat vond plaats op donderdag 22 november Daar bleek dat de vrees van de socialist Tobback niet geheel ongegrond was Minis ter van defensie Desmarets, die in oktober VandenBoeynants opvolgde, verklaarde voor een gezamenlijke vergadering van de commissies van defensie en buitenlandse zaken van Kamer en Senaat, dat hij graag bereid was om inlichtingen te verstrekken, maar dat de regering uiteindelijk zelf een beslissing zou nemen. De regering Is geen „gouvernement d'assemblées". met andere woorden geen knechtje van het parlement, concludeerde Desmarets na afloop van het overleg. Tijdens het overleg, waaraan ook werd deelgenomen door minister van buitenland se zaken Slmonet, werd opnieuw duidelijk dat de Belgische regering eigenlijk wel voorstander is van de invoering van de kruisraket en de Pershing. Na een uitvoeri ge uiteenzetting over de ontwikkeling van de militair-strategische krachtsverhoudin gen concludeerde Simonet dat alleen een voldoende krachtige houding van de NAVO een basis zou kunnen vormen voor bespre kingen met de Sowjet-Unie. Officieel moet de Belgische regering nog steeds een stand punt bepalen, maar grote onduidelijkheid over de inhoud van dat standpunt bestaat er niet. De discussie over de kernwapens is echter de afgelopen week ln een stroomversnelling terecht gekomen. Het verzet van de Vlaam se socialisten tegen de nieuwe kernwapens groeit en heeft om zich heen gegrepen Ook binnen de christen-democratische groepe ring beginnen de twijfels te rijzen, waar het verzet ln kerkelijke kring wel niet geheel vreemd aan zal zijn. De christen-democrati sche jongeren hebben al een beroep gedaan op regering en partij om resoluut nee te zeggen tegen de nieuwe wapens. Morgen komen de Waalse socialisten voor een apar te algemene partijraad bijeen om zich over de bewapeningsperikelen te buigen. De Waalse socialisten hebben de reputatie nog een graadje radicaler te zijn dan hun Vlaamse broeders, zodat èen afwijzing van de Pershing en kruisraket door deze partij heel wel mogelijk is. Liberalen Het is niet leuk voor de Belgischs regering, maar de enige partij die onverdeeld achter de Invoering van de nieuwe wapens staat* is de liberale PW. De fractieleider van de PW in de Kamer. Herman de Croo. zei onlangs: „We hebben gratis verzaakt aan de neutronenbom en in Helsinki hebben we de grootste territoriale expansie toegekend die ooit sedert de tweede wereldoorlog aan een mogendheid werd toegestaan." De Belgi sche liberalen zijn daarom van oordeel dat het meer dan ooit tijd wordt om de half onttakelde NAVO-defenste weer wrat op te kalefateren. f De speculaties over een mogelijke kabinets crisis in België over de kernwapens zijn de afgelopen dagen toegenomen. Er dreigt een rechtstreeks e botsing tussen de soc ialisten van de Vlaamse BSP en de Waalse P S. en de socialistische minister van buitenlandse za ken Simonet. De speculaties worden nog versteekt door de onenigheid die er binnen de regerende coalitie bestaat over het bezuinigingsbeleid en de staatshervorming André Cèools. de voorzitter van de Waalse socialisiten, be schuldigde de Vlaamse christen-ckemocra- ten deze week ronduit van politiek Hoogver raad. omdat deze de aan de regerfing-Mar- tens ten grondslag liggende af.sporaken voor de staatshervorming weer volledig op losse schroeven zetten. Vooral de uMRtttcr van de CVP. oud-premier Tlndem «ns heeft zich fel te weer gesteld tegen het. Waalse streveri om België te verdelen ln drie auto nome gebieden, waardoor Brussel, gemak kelijk verder zou verfransen Socialisten Het gistermiddag begonnen deb a* ln de Belgische Kamer zal uitsluitsel moeten ge ven over de houding-die België zal Innemen ten aanzien van de nieuwe wapens Veel zal daarbij afhangen van het standpunt van de Vlaamse en de Waalse socialisten. Blijven zij bij het standpunt dat invoering van Pershing en kruisraket op dit moment niet een verantwoorde reactie is op de Russische SS-20-raket en de Backfire-bommenwerper. dan bestaat er een kans dat minister Simo net de portefeuillekwestie stelt, omdat hij meent het vertrouwen van zijn partijgeno ten kwijt te zijn. De fractievoorzitter van de BSP. Louis Tob back wilde woensdag nog niet zeggen of de rakettenkwestie voor hem een breekpunt is Op die vraag Is pas een antwoord te geven als ook de standpunten van de andere coali tiepartners definitief bekend zijn, aldus Tobback. De BS-voorman leek echter al duidelijk bezig zich de noodzakelijke ma noeuvreerruimte te scheppen met zijn me dedeling dat het regeerakkoord niets over de aanschaf van nieuwe raketten zegt. Tobback ls op deze manier bezig de verant woordelijkheid voor een eventuele breuk op de regering te schuiven Minister Simonet op zijn beurt heeft al verklaard niet voor druk vanuit het parlement aan de kant te zullen gaan. Een klaarblijkelijke uitdaging aan het adres van de socialisten om hem dan maar weg te stemmen, ais ze zich ln zijn standpunt niet kunnen vinden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7