e moeten wildgroei beperken9 ïuman ironzen pakt medaille Rusland doorbreekt Japanse hegemonie Tsjechen weten niets van Fries ijshockey r ler 79 ink Plat, gelooft niet in zwart geld voor amateurs wereldkampioenschappen judo Japanners snel Nederlanders in de achterhoede toch tevreden over prestaties 14/Rj PAG 7 DECEMBER 1979 TROUW/KWARTET P 15/RHS 17 Johan Woldendorp n9lel HAAG Omdat Herman Krott niet als huichelaar door ven wenst te gaan, stapte hij de vorige maand ha een arige carrière op als voorzitter van de Belangengroep van teursponsors (BVAS). De BVAS heeft indertijd een pre- egeling voor criteria en klassiekers vastgesteld, maar al bleek, dat de grenzen van het toelaatbare door velen werden overschreden. Met name de Limburgse sponsor Eyck betaalde de winnaars veelvouden van de voorge wen prijzen (respectievelijk 50 en 100), zo bleek op de ■ergadering van de BVAS Al met al kwam het er op neer, ilechts twee gesponsorde wielerstallen zich keurig aan de schriften houden. Krott voelt er weinig voor om de ngen van de grote rest nog te behartigen. de w cl fajn fijne neus voor het opsporen ong talent slaagt de Amster- ïer er elk jaar in om de financië- I ppen te omzeilen, hoewel het m. dat zijn ploeg in leven t. gemakkelijk aan die ongebrei- met geldjacht deel zal kunnen ne- ïristoq ^en U-ouwe pupil van Krott, geboul1 Möhlmann. bezweek onlangs eerd een lucratief aanbod van een vee( h e sponsor en stipte daarmee dat er in het amateuristische "Wereldje aanzienlijk meer geld k 'o, eert dan de drie miljoen, die de op (nenlijke sponsors officieel in- se ketfen I s opvolger Henk Plat was één e zondaars. Hij belooft zijn le- e beteren, „omdat je als voorzit- atuurlijk het goede voorbeeld geven." Er zijn tal van manie- 9| waarop de sneeuwbal van het geld aan het rollen kan wor- bracht. Plat: „Stel, dat er in nber een nieuwe sponsor komt. eeft niet alleen het nadeel, dat ilstrekt onbekend is in de wieler- rrtaar worstelt ook met het eem, dat de goede renners alle- onder dak zijn. De coureurs, die nt krijgen, zijn niet de slecht- maar zeker ook niet de besten, cht of tien wielrenners ben je er Je hebt dan nauwelijks materi- Jm je ploeg in te schrijven voor «•©rokers Het gevaar ontstaat, dat sponsor renners tracht te in de andere kant is het moeilijk bewijzen, dat er met zwart geld gewerkt. Ik sta elke dag op de een omgeving waarvan de be trokkenen plegen te zeggen. ..Het is hier net Peyton Place". Ik kan u vertellen, dat het bij renners nog er ger is. Bovendien heeft de fiscus de ogen niet in de zak. Die zoekt heus wel uit met hoeveel geld Pietje Puk een wielerploeg sponsort. Een andere reden waarom ik niet in het bestaan van een zwart geld-circuit geloof, is. dat een renner alles kan afschrijven Wielrennen is niet alleen één van de hardste, maar ook één van de duurste sporten. In feite houdt hij van een premie geen cent over Wanneer sponsors opstaan, blijft er op het zitvlak van de pluchen of kit scherig aandoende leunstoel (veel en ook zwart) geld achter. Ofschoon er in de wielersport enkele „hobbyisti- sche" zakenmensen rondlopen, is fi nancieel gewin de voornaamste drijf veer voor een firma om pecunia in de topsport te steken. Dat is in Neder land een legale bezigheid. Maar om dat er in de „sponsorwetten" meer mazen te 'vinden zijn dan artikels in de richtlijnen, ontstaat er per defini tie een onontwarbare geld- en belan genstrijd. waar vooral de betere ren ners van hopen te profiteren. Zo gaat. dat in het basketball, het volleybal, het ijshockey en ongetwijfeld ook het wielrennen Aan de andere kant is het logisch, dat de BVA3 die snel buiten zijn oevers tredende rivier van ondoorzichtige ontwikkelingen zo goed mogelijk tracht te kanaliseren. Daarom wil Plat een eenheid van alle belangheb benden (gesponsorde wielerploegen, in het jargon gastrennersverenlgin- gen genoemd, clubsponsors en de KNWU) smeden. „We moeten paal en HENK PLAT: „Renners moeten sponsors niet in hun macht krijgen" perk aan de wildgroei stellen. We moeten de regels dusdanig formule ren, .dat de belangen van niemand worden geschaad. We trachten een heid in het premiestelsel te bewerk stelligen en willen meer oog hebben voor de problemen van de clubspon sors. Op 15 februari heeft de BVAS een vergadering met de sportcommis- sie van de KNWU Op die bijeen komst willen we de richtlijnen zo strak maken, dat het moeilijk zal worden om je daaraan te onttrekken. Het is al een goede zaak. dat de clubsponsors tot de BVAS zijn toege treden. De clubsponsors mogen voor malige professionals in hun gelederen opnemen. Oastrennersverenigingen niet, tenzij een oud-beroepsrenner niet ouder dan 26 jaar is, slechts een jaar in het bezit van een proflicentie is geweest en het daaropvolgende sei zoen naar zijn oude ploeg terug keert. Aanvankelijk was die ontsnappings mogelijkheid er niet. maar we vonden het schlemielig, dat er voor iemand, die een mislukte profcarrière van een paar maanden heeft gekend, geen weg terug zou zijn." In hoeverre rusten de goede voorne mens op wankel evenwicht? Hoe ver zwelgend is het drijfzand, waarop de kudde is samen gedreven? Ook het korps pedaleurs zal zijn medewerking aan het eerlijkheids-project moeten geven. Plat: „Renners moeten spon sors niet in hun macht krijgen. Daar mee bedoel ik: wanneer een coureur tegen mij als ploegleider zou zeggen. dat hij bij een andere sponsor vijfdui zend gulden kan vangen, dan geef ik hem het advies om onmiddellijk zijn spullen te pakken. Blijft hij dan toch bij mij, dan heeft hij of gelogen óf de sfeer is te goed om te vertrekken. Er vanuit gaande, dat hij op die manier sponsors tegen elkaar heeft willen uitspelen, is de kans groot, dat van de vijfentwintig gastrennersverenigin- gen, die er nu zijn. er over een paar jaar maar drie overblijven. We zijn met z'n allen verantwoordelijk voor een goede gang van zaken. Aan de andere kant is het helemaal niet de bedoeling van de BVAS om als poli- tie-agent op te treden, Het is trou wens niet waar, dat de hele wielerwe- reld op zijn kop staat, zoals wel eens wordt gesuggereerd." A astofi s' IJS De Nederlander Henk Numan heeft gisteravond in js de bronzen medaille in de klasse tot 95 kilo bij de lidkampioenschappen judo gewonnen. Numan verloor swaar in de voorronde van de Rus Koeboeloeri, maar deze 1 poulewinnaar waardoor Numan in de herkansing terecht Daar won hij drie partijen op rij wat hem de bronzen aille opleverde. Goud ging naar Koeboeloeri die in de itrijd de Belg Van de Walle versloeg. De Japanse hoop :awa verloor in de laatste ronde van de Duitser Neureu- waardoor Neureuther evenals Numan brons kreeg en :awa met lege handen achter bleef. Altegenslag voor de Japanners j rechtgetrokken door Jamashita Ie zwaargewichten. Hij versloeg __i eindstrijd de Fransman Jean- Rouge Rouge was wereldkampi- (ri de klasse tot 95 kilo. maar gaf el op voor een kans op de meest nde titel, die der zwaargewich ten coup mislukte tot teleurstel van de Franse fans in de De |ertinhal. Brons was er in deze htsklasse voor de Hongaar Var- i de Zuidkoreaan Cho Jae Ki. Henk Numan betekent de bron- üedaille dat hij nauwelijks meer Jriivfl^60 kan worden als Olympisch Temer door het Nederlands aprt^pisch Comité. Voor Peter Ade- op papier „zeker" Moskou-gan- elijhffgt die zaak moeilijker Adelaar )n al in de tweede ronde uitgescha- door de Zwitser Zinnecker die Ir niet tot de finale doordrong tioor Adelaars kans op de ber ing ook was verkeken Hij kon m*Jlaarmee niet op Olympisch ni- 'iwaarmaken ——(hoofdstuk dat Peter Adelaar op M.A.fpeningsdag van de strijd om de idkampioenschappen judo in |s heeft geschreven was kort en ig boeiend. De langste deelne- uit het toernooi kreeg al in de e ronde geen greep op de Zwit- 'ean Zinnecker en mocht vervol de wedstrijdenreeks in de zwaar- ;lasse voor gezien houden. 250 Numan. minder zwaargewicht Adelaar, maar meer judoka, was *n afvaller uit de tweede ronde erloor van Ghoeboeloeri uit de •t-Unie. de Europese kampioen iei in Brussel. \oor Numan was 'g naar de troostprijzen, m de van een bronzen medaille, niet rhand uitgesloten, voor A 1e- •el. Adelaars overwinnaar name- iinnecker, is geen man die in de om de wereldtitels potten kan Ghoeboeloeri daarentegen heerde ongeremd verder naar de agt let hoofdstuk-Adelaar dan kort J het moet worden teruggevoerd »uis Jet feit dat de mogelijkheden van SjevrAmsterdammer voor de meeste pókijn tegenstanders een open boek 9 A'jMet zijn lengte van 2,10 meter en burjgewicht van boven de 130 kilo- b heeft hij bij de laatste en vorige fpese kampioenschappen de top NA kunnen halen, respectievelijk brons en goud. Het techniekenpatroon van de Nederlandse kampioen echter is sindsdien niet uitgebreid. Zijn eerste tegenstander, de Amerikaan Flana gan. liet zich „omtrekken" door Ade laar en werd vervolgens bijna verplet terd in een houdgreep, die hem tot opgeven dwong. Zinnecker daarentegen wist dat het hefboomwerk van Adelaar, dat over eenkomst vertoond met beenworpen, in een betrekkelijk laag tempo wordt uitgevoerd. Hij stelde zich daar na drukkelijk op in en daar ook Zin necker vrij veel gewicht op de mat zette en niet al te zeer gehandicapt werd door het verschil in kracht en lengte was een enkele koka voldoen de om te winnen. Dat minimale voor deel. beloning voor een halverwege de partij overgenomen aanval van Ade laar. droeg de Zwitser keurig door de resterende twee en een halve minuut De Koreaan Tsjo. die op zijn beurt weer werd verslagen door Jean Louis Rouge (Frankrijk) maakte Zinnecker in de derde ronde binnen de minuut duidelijk dat het bedwingen van Ade laar in het koor van de grotere judo ka's slechts een heel klein rolletje kan opleveren Was bij de zwaargewichten het tech nisch kunnen niet altijd in overeen stemming met het gewicht, de finalis ten Yamashita (Japan) en Rouge (Frankrijk) waren geen toevallige uit zonderingen. in de categorie van Nu man lag dat anders In de gToep van de halfzwaargewichten (tot 95 kg) we gen wil en techniek iets zwaarder dan kracht en massa. Numan bezat dus geen „natuurlijke" voordelen, of na delen zo men wil. ten opzichte van zijn tegenstanders Persoonlijke vaardigheid weegt letterlijk en fi guurlijk het zwaarst en daarvan bracht Numan in de eerste ronde meer in dan de Fin Faari en daarna wat minder dan de Europese kampi oen Ghoeboeloeri Een vanzelfsprekendheid eigenlijk In de Sowjet-Unie. met een rijke wor- steltraditie. niet in het minst door de nationale sport sambo, is de weg om hoog aanzienlijk moeilijker dan in Nederland. De groep van tegenstan ders van gelijke sterkte daar is ook oneindig veel groter dan in Neder lapd Numan heeft bijscholing gehad van onder meer Ruska en Dolman op de Amsterdamse worstelvereniging Hercules, en het heeft hem geholpen Peter Adelaar (links) op weg naar uitschakeling tegen de Zwitser Zinnecker Niet voldoende echter om in De Cou- bertinsporthal van Parijs erg kans rijk te zijn tegen Ghoeboeloeri. Henk Numan kwam gewoon een streepje te kort. Hij heeft geprobeerd dat te compenseren met een enorme hoeveelheid inzet en variatie. Ghoe boeloeri echter kent alle technieken, liet zich niet verrassen, scoorde mini maal op het moment dat Numan aan den lijve ondervond met welk een zwaar karwei hij bezig was. en veroor deelde de Nederlander tot een plaats in de herdenkingsronde Vernieuwing van Wagener stadion wordt dure zaak AMSTERDAM Met de reno vering van het Wagener- hockeystadion is een bedrag gemoeid van ruim anderhalf miljoen gulden. De werkzaam heden bestaan uit het aanleg gen van een kunstgrasveld, renovering van de tribunes en hqt plaatsen van een verlich tingsinstallatie. B en W van Amsterdam zullen de gemeenteraad een voorstel doen een krediet van 265.000 gulden ter beschikking te stel len als bijdrage voor de aanleg van het hockeyveld. Het overi ge gedeelte van het kostenbe- drag wordt bijeengebracht door de stichting Nationale Sporttotalisator (600.000 gul den), het ministerie van CRM (250.000 gulden) en de Konink lijke Nederlandse Hockey- bond (425.000 gulden). Steeds vaker maakt men bij internationale hockeytoer- nooien gebruik van kunstgras velden. In 1983, wanneer de Europese titelstrijd in het Wa generstadion worgjrgehouden, zal ook dit toernooi worden gespeeld op kunstgras. Straffen ADVERTENTIE witte kat. Slovan Bratislava tegenstander Heerenveen Joor Erik Oudshoorn AMSTERDAM Als er geen wonderen gebeuren is Heeren veen Flyers na dit weekeinde van zijn Europa Cup verplichtin gen verlost. De drievoudige Friese ijshockeykampiocn speelt taterdag en zondagavond tegen Slovan Bratislava, de Tsje chische titelhouder. Zowel vanwege praktische (overbeladen programma's) als financiële redenen speelt Heerenveen de uit en thuisontmoeting in eigen Thialf-hal. De tuchtcommlssle van KNVB heeft Sammy Mor gan- van FC Oronlngen voor twee wedstrijden geschorst Bovendien kreeg Morgan een boete van 175 gulden opgelegd Hl) kreeg zoterdag bi) zijn rentree In het C-team van FC Oronlngen zijn derde gele kaart van dtt seizoen Het lijstje van de tuchtcommlssle lelt acht „derde jgele kaart-gevallenR Snijders (SCAmersfoort), twee wedstrijden onvoorwaardelijk en een geld boete van 150 gulden. D Hoogmoed t8Wi, drie wedstrijden onvoorwaardelijk en een geldboete van 150 gulden De speler heeft evenwel het recht verweer te voeren tegen de onvoorwaardelijkheid van de straf, H Pleneman (De Oraafschap). drie wedstrijden onvoorwaardelijk en een geldboete van 150 gulden. J Blom (FC Vlaardlngeni, drie wedstrijden onvoorwaardelijk en een wedstrijd voorwaardelijk: M Bijl (D8'79i, drie wedstrijden onvoorwaardelijk en een wedstrijd voorwaarde lijk; J Kuipers (Heracles), twee wedstrijden on voorwaardelijk en een wedstrijd voorwaardelijk. S Morgan (FC Oronlngen). twee wedstrijden on voorwaardelijk en een geldboete van 175 gulden. T van Hees (NECi, vijf wedstrijden onvoorwaar delijk MATSUMOTO de Japanse schaat senrijders hebben de strijd op de eer ste dag van de ontmoeting tussen de ploegen van Japan 'en China in Mat- sumoto beheerst. Alle vier afstando verwinningen kwamen op naam van een Japanse deelnemer. De tijden wa ren zeker het aanzien waard. Zo won bij de heren Fukuda Öe 500 meter in 38.79 seconden en zegevierde Yama- moto op de drie kilometer in 4.11.37 Bij de dames was Nakiko Nagaya het snelst op de sprint (43.62 seconden) en werd Miyoshi Kat eerste op de 1500 meter in 2.14.71 De beste Chine se prestatie kwam op naam van Cao Goej-Feng. die derde werd op de 500 meter dames in 44.23 seconden De Oosteuropeanen hadden met deze afspraak uiteraard totaal geen moei te. Voor hen is het Europa Cup-tref- •fen tegen Heerenveen net zoiets als een long-weekend met de Spoorwe gen Even de beentjes strekken dus in Nederland. Die indruk probeerden de Tsjechen, gisteren na aankomst op Schiphol, overigens zo snel mogelijk in de doof pot te stoppen Trainer Hörfczski liet weten nog nooit van Heerenveen te hebben gehoord, maar desondanks wenste hij de ploeg van Larry van Wieren toch voor vol aan te zien. Hörtzsky gewichtig: „We hebben alle maal kunnen zien hoe de Nederland se ploeg in de A-Poule is terecht geko men. Dan moet je toch wel enige klasse in huis hebben. We hebben de laatste dagen getraind op het tempo- spelen en het onder druk zetten van de tegenstander. Als we gewoon vol gens het oude recept opereren dus veel snelle combinaties aangaan dan moeten we tegen Heerenveen aardig uit de voeten kunnen komen. In de praktijk zal'dat laatste wel een marge van tien doelpunten in het voordeel van de Tsjechen inhouden. Slovan Bratislava is momenteel meer bezorgd over de hervatting van de competitie in eigen land. De strijd om de Tsjechische titel ligt na dit week einde even stil vanwege een soort winterstop en de voorbereiding van het nationale team voor de interland tegen Finland. Slovan staat op de nationale ranglijst met ruime achterstand als derde ge klasseerd. Koploper is Spengler Cup- winnaar Dukla Jlhlava die evenwel afgelopen maandag een gevoelige ne derlaag kreeg te incasseren doordat Slovan voor elfduizend toeschouwers uit zijn slof schoot: 6-3. Dit betekende voor het team van trainer/coach HörtzskJ niet alleen een aardige opsteker voor de hervatting van de competitie, maar ook een steuntje In de rug met het oog op de komende twee Europa Cup ontmoe tingen. Slovan Bratislava is met drie interna tionals naar Nederland gekomen de gebroeders Peter en Anton Stastny en doelman Marcel Sakdc Oelet op he;t feit dat Heerenveen nog steeds gezien kan worden als een van de belangrijkste hofleveranciers van het nationale team. kun Je er van uitgaan dat er voor bondscoach Hans West- berg dit weekeinde meer valt te zien dan tijdens de interland tegen Dene marken van vorige week die gold als voorbereiding ^p de Olympische Spelen UlUlagen Nederland* competitie HYS Amalrr dam 5-4. Nijmegen Den Bosch 5-2. Tilburg Trap pers-Olympia 7-4. OlJS-Heerenveen Flyrr» 2 2. Den Bosch OIJS 2-3. Utrechl-8moke Eaters 16 10. Olympia-HYS 5-7. Smoke Eaters Nijmegen 3-7. Heerenveen Flyera-Utrecht 14-0. I Amsterdam 2. Heerenveen Fl 3 OIJ8 4 Nijmegen 5 Den Bosch 0. Tilburg Trappers 7 HYS 8 Olympia 9 Utrecht 10 Smoke Eaters 8 8 0 0 IA 62 30 9 7 2 0 16 73-23 8 5 I 2 II 5634 8 4 13 9 38-31 8 4 0 4 8 37-34 8 3 1 4 7 49-50 9 3 1 5 7 47-50 8 3 0 5 6 50-54 8 1 0 7 2 33 75 8 0 0 8 0 30 94 Samenvatting van UEFA Cup wedstrijd HILVERSUM De NOS zal woens dagavond 12 december naar alle waarschijnlijkheid alleen een samen vatting van het UEFA-Cupduel Feyenoord-Elntracht Frankfurt uit zenden. De samenvatting van dertig minuten zal dan te zien zijn in Studio 8port. Feyenoord verloor de eerste wedstrijd in Frankfurt met 4-1 De NOS wil wel een rechtstreeks beeldverslag geven, maar dan moet het Feyenoord-stadlon uitverkocht zijn en moet de Westduitse voetbal bond toestemming geven Woensdag avond worden in West-Duitsland twee andere UEFA-Cupduels afge- Een* beslissing over een directe uit zending valt niet voor dinsdag Het commentaar bij de tv-beelden (sa menvatting of rechtstreeks) wordt ge geven door Kees Jansma De NOS-radio brengt in „Langs de lijn" via Hilversum 1 flitsen van de wedstrijd door Evert ten Napel. SKI De Zwitserse Marie TTierëse Nadlg heeft In Val d'Uere zowel de afdaling als de reuzcsU lom van het criterium van de eerste sneeüw gewonnen VOETBAL - In Italië bereikte AS Roma de halve finales van het bekertoernooi door een gelijkspel (2-2) tegen AC Milan dal thuis al met 0-4 had verloren In Engeland plaatste Liverpool zich voor de kwartfinales van het toernooi om de League cup door Norwich met 3-1 te verslaan BOWLING - Na het eerate onderdeel bij de wereldkampioenschappen in Manila staat de Nederlandse herenploeg tweede schier Au atrallè VOETBAL - In een kwalificatiewedstrijd voor het Olympisch toernooi speelden Frankrijk en Spanjë in Manipel lier gelijk li VOETBAL - De tuchtcommlssle van de Wesl duit* voetbalbond heeft de aanvoerder van Borusaia Monchengladbach. Christian Kullk voor acht weken geschorst wegens de rode kaart die hij op 16 november ontving Kulik heef- echter geluk door de winterstop die precies In die acht weken valt mist Kuljk maar vier com peUUewedstrijden En als het weer een beetje mee wil werken mui hl) er geen een Maar wii nemen du* aan dat die Duitsers Wel weten hor je een voetballer moet straffen FORTH WORTH 21 jaar geleden was FIG-voorzitter Joeri Titov in Moskou een van de leden van de Russische ploeg, die wereldkampioen turnen bij de heren werd Op de derde dag van de wereldtitelstrijd in Fort Worth kon Titov zes landgeno ten en een coach, Vladimir Arkajev, het goud omhangen. De Japanners, die als ploeg het herenturnen ruim twee decennia hebben beheerst, waren verslagen. Op de waarderingen van de Russen viel weinig af te dingen. De Sovjet-Unie beschikt inderdaad over de sterkste formatie. De voorsprong van 2.4 punten op Japan na de verplichte oefenstof werd in de boeiende finale van de zes sterkste teams nog eens vergroot met bijna anderhalve punt: 587.50-583.70. Het gevecht tussen de Russen en de Jépanners in de met ruim 8000 toe schouwers niet uitverkochte Converr- tionhall van Fort Worth, kon de Ame rikaanse toeschouwers nauwelijks boeien. Zij hadden slechts oog voor hun naar het lijkt wel op een maat gesneden landgenoten. Het oorverdo vende gekrijs, dat na elk optreden van een Amerikaanse turner losbarst te. werd nog overtroffen toen bij de ereceremonie de ploeg van de Ver enigde Staten achter Japan en de Sovjet-Unie als derde opmarcheerde Hoewel de Amerikanen, vorig jaar in Straatsburg nog vierde, over een sterk team beschikken was het brons toch een geschenk van de jury In het vijfde en voorlaatste onderdeel van de Amerikanen de vrije oefening, maakten de juryleden een gebaar waar het gastland traditioneel op kan rekenen Eerst werd Jim Hartung. die na een sprong met de handen aan de grond kwam en bij de landing na zijn slotse- rie sprongen nauwelijks het even wicht kon bewaren, met 9 70 punten te hoog beloond en even later kreeg Bart Conner na vrijwel identieke fou ten zelfs nog 9.85 Deze te hoge waar deringen werkte de achterstand die de .Amerikanen op Oost-Dultsland hadden weg en uiteindelijk veroverde de Verenigde 8taten het brons met een verschil van 0 15 punten. Toch moesten de gasten in de landenwed strijd een gevoelige tik incasseren. In de strijd om de individuele wereldti tel twaalfkamp kan de Verenigde Staten alleen nog maar wedden op de vooral in de vrije oefening op dit onderdeel verdedigt hij de wereldtitel het paardvoitigeren en aan het rek fenomenaal werkende Kurt Thomas. Bart Conner, die na de verplichte De Amerikaan Kurt Thomas. oefenstof tweede stond in het indivi duele klassement, verspeelde zijn kansen toen hij na het ovefsprelden aan het rek de greep miste en op de grond terecht kwam Conner zakte naar de zesde plaats Het is echter de vraag of Kurt Thomas, ondanks het niet te onderschatten voordeel van het in eigen land turnen, sterk genoeg zal zijn om Alexander Dltjatin te ver slaan De Rus werkt in de keuzestof vrijwel foutloos en behaalde vijf keer de waardering van 9 85 punten of hoger Alleen bij het paardvoitigeren kwam hij niet hoger dan 9 75 Op dit onderdeel liggen de kansen van Tho mas. die vanavond met een achter stand van 0.175 de finale van de 36 beste turners ingaat De rijzige Dltja tin hij is anderhalf hoofd groter dan zijn ploeggenoten kan de we reldtitel van Nikolai Andrianov over nemen. Andrianov plaatste zich niet voor de strijd van de beste 36. omdat dok Alexander Tkatsjev en Vladimir Markelov hem voor bleven Nikolai Andrianov zal volgend jaar in Mos kou bij het Olympisch turn toernooi waarschijnlijk afscheid nemen Die eer zal hem wel gegund worden al heeft men in Rusland jongere turners klaar staan als Edoeard Asarjan en Arthoer Akapjan, die in Fort Worth als invaller voor de kort voor de we reldkampioenschappen geblesseerd geraakte Asarjan uitstekend mee draaide Met puntentotalen die nog nooit door Nederlandse turners zijn bereikt, hebben Dick Ooykaas. Ton Hoen camp en Frans van Elteren de twin tigste wereldkampioenschappen in Fort Worth afgesloten Tevredenheid alom maar ook oog voor de realiteit „Wij kunnen dan wel zeggen dat er nog nooit zo goed 'door Nederlands< heren is geturnd." stelde trainer 8t»»f van de Boogaart. „maar het is duide lijk dat je ais kleine natie op wereld kampioenschappen atlijd in het na deel bent. Kwalitatief zitten wij dui delijk op een hoger niveau ondanks het feit dat er toch niet helemaal Is uitgekomen wat ik verwacht had Dat laatste sloeg vooral op de keuze- stof. „'s Morgens om acht uur begin nen ls natuurlijk fnuikend De jon gens zijn om vijf uur opgestaan Zij hebben wat naar de televisie zitten kijken om wakker te blijven Turnen is geen sport waarin Je prestaties kunt verwachten wanneer je al in de na-nacht moet opstaan Eind* tand In het landenklaaaement 'de een Ir twaail landen plaatsen zich voor Moakou' I 8ov jet-Unie 587 50 punten 2 Japan 583 70 3 Verenig de 8Uien 581 15. 4 Oo*t D"»«(«nd 581 00 5 Chi na 578 95 6 Hongarije 573 90 7 Weit Duiuiand 570 35 8 Roemenie 59» 75 9 Bulgarije- 567 95 10 Tsjer hosiowaklje 592 35 1! Canada 562 30 12 Zwitserland 591 99 13 Cuba 590 65 14 Frankrijk 559 15. 15 Spanje 559 35 'Er namen 24 ploegen aan de landemlrljd drel> Individuele klaaartnent 'achtereenvolgen» naam nationaliteit puntentotaal verplichte oefenatol '•Tije orfettinn voltige ringen sprong brug ri k totaal en totaal generaal Alexander DUjatin 'Sov 56 90 9 85 9 75 9 90 f.90 9 95 9 95 59 20 119 10 2 Kurt Thorn*.* VK> 58 70 9 90 9 45 9 «O 9 80 9 80 9 90 59 05 117 75 3 AlexanderTluujev S.jv.59*:, '.909 75 9 80 9 80 9 85 9 90 59 00117 65 4 Vladimir Markelov <8ov> 58 40 9 75 9 75 9 §0 0 85 9 MO 9 ■9 75 1131» 5 Roland Bruckner 'DDR' 38 40 0 '«c 'I 70 9 90 0 70 9 70 58 60 117 00 6 Bart Conn— VS' 58 7» 9 8» 70 9 60 9 «5 0 90 9 30 58 20 116 95 96 DICK 0,.-,kriC4 Ned. 58 00 9 25 8 30 H 83O 458 4, rr. «41 114 Ton Horncamp'Ned 54 v. 4 90 9 00 52 45 107 00 134 FTS1 van K, "i.Ned-53 35 9 05 8 50 8 50 9 00 6 30 *'-5

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 17