94,3 MHz Ambtenaren spannen kort geding aan tegen de Staat Collaboratie in Tweede Wereldoorlog erg groot Veluwse steden op de bres voor open universiteit Dick Houwaart op symposium: Gruyters nieu burgemeester van Lelystad 'Gestolen' jacht weer boven water Dankert (PvdA) vice-voorzitter g Europees Parlemei^n i el» a FAMILIEBERICHTEN t 12-13 en 17-19 uur districtsopzlchter Huizen- mini's. Huizen kijken - huizen kopen. VRIJDAG 7 DECEMBER 1979 Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG De vijl centrales van overheidspersoneel zullen volgende week een kort geding aanspannen tegen de Nederlandse staat. De centrales, ACOP, RKCOP, CCOOP, het Ambtenarencentrum en de CMHA, willen de regering dwingen zich te houden aan afspraken rond het doorbereke nen van de effecten (toeslagen) van de bouw- en uitzend-CAO ln de ambtenarensalarissen. TROUW/KWARTET P 10/RH. IAG Dit deelde vlce-vooreitter Wieringa van de vijf centrales van overheids personeel gisteren mee. na afloop van het georganiseerd overleg tussen de centrales en minister Wiegel De cen trales beschuldigen de regering van onbehoorlijk bestuur ten aanzien van de ambtenaren. Het is de vraag, aldus Wieringa of overleg met de minister nog wel zin heeft. „De minister gaat voorbij aan afsrpa- ken die in 1976 zijn gemaakt over het volgen van de trend in de bouw- en uitzend-CAO door ambtenaren. Een kort geding is de enige manier waar mee de ambtenaren alsnog aan een dictaat door de overheid kunnen ont komen." aldus Wieringa. De inzet van het kort geding is de waarde van het overleg tussen amb tenaren en overheid, aldus een woordvoerder van de Christelijke Fe deratie van Overheidspersoneel, de CFO De centrales worden de laatste maanden tijdens het overleg met de minister in toenemende mate gecon fronteerd met harde voorstellen. Het was eigenlijk nauwelijks een overleg te noemen, het was meer een aanho ren van minister Wiegel, die schijn baar koste wat kost zijn zin wil door voeren." aldus een woordvoerder van de CFO De centrales voor overheidspersoneel verlangen van de rechter een zodani ge uitspraak dat het georganiseerd overleg tussen ambtenaren en het ministerie van binnenlandse zaken ln de toekomst wat meer inhoud krijgt. De centrales verwachten niet dat het kort geding volgende week zal leiden tot de verlangde doorberekening van de effecten van de bouw- en uitzend- CAO in de ambtenarensalarissen. Dit zou volgens de centrales een gat van ongeveer een miljard gulden slaan in de bezuinigingsplannen van het kabinet. De ambtenarencentrales deden giste ren opnieuw een aanval op de be moeienis van het parlement bij het ambtenarenoverleg. Het is volgens Wieringa niet aan de Tweede Kamer te bepalen, wat er ten aanzien van de ambtenaren dient te gebeuren, maar aan de partners in het centraal akkoord. Van een onzer verslaggevers APELDOORN De stedendriehoek Apeldoorn-Deventer-Zutphen Is van mening dat de regering het besluit, dat de open universiteit in Zuid-Lim burg zal komen, behoort terug te draaien. De steden vragen in een brief fractievoorzitters van de Tweede Ka mer dat aan het kabinet over te brengen. Volgens de brief dient de regering een besluit te baseren op zodanige gron den dat de open universiteit kansen krijgt om veel studenten aan te trek ken door een gemakkelijke bereik baarheid. „Het excentrisch gelegen Limburg voldoet", zo wordt gezegd, „beslist niet aan de vestigingseisen, die de minister van onderwijs en we tenschappen en de commissie-De Moor hebben gesteld." De drie steden zijn van mening dat de open-universiteit binnen de regio Apeldoorn-Deventer-Zutphen geves tigd dient te worden, waarbij het niet ter zake doet in welke gemeente de vestiging plaats vindt. In dit gebied is op een aantal terreinen reeds een structuur aanwezig, die goed aansluit bij noodzakelijke voorzieningen voor een open universiteit. AMSTERDAM (ANP) „Bij na een half mensenleven na de Tweede Wereldoorlog moet ik vaststellen dat het Nederlandse volk op een ont hutsende wijze heeft gecolla boreerd." Dit zei Dick Hou waart, voorzitter van de Anne Frank-stichting, gisteren in Amsterdam bij de opening van het driedaagse symposi um „Samenwerking met de vijand", dat door de stichting is georganiseerd ter herden king van de vijftigste geboor tedag van Anne Frank. „Collaboratie besluipt ons elk mo ment ln iedere omstandigheid," aldus Houwaart. Volgens hem is er ruim 35 Jaar na de oorlog nog steeds geen samenleving ontstaan, waarin ver schijnselen als anti-se mi tisme, racis me en onderdrukking als ongezond, verwerpelijk en niet-aanvaardbaar worden beschouwd. De bedoeling van het symposium is vooral om aan de hand van ervaringen in het verleden te onderkennen in hoeverre er op dit moment sprake is van medeverant woordelijkheid aan bepaalde vormen van racisme en fascisme. De historicus A. J. van der Leeuw, medewerker van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie, voerde aan dat de collaboratie gedeeltelijk voortkwam uit de illusie, dat men invloed zou kunnen uitoefenen op de positie van Nederland binnen het Duitse rijk. Deze illusie werd volgens Van der Leeuw veroorzaakt door het gematigde optreden van Duitsland in de eerste tijd van de bezetting. Rust Het is buitengewoon moeilijk precies aan te geven, wanneer de grens van de collaboratie werd overschreden, aldus Van der Leeuw. Door de weer zin om uit de gewijzigde verhoudin gen de juiste consequenties te trek ken. en de behoefte van de burger om met rust gelaten te worden. Burgermansrust, dienstklopperij, domheid en gebrek aan fantasie zijn funest in een dergelijke situatie, al dus Van der Leeuw. Van der Leeuw haalde een uitspraak aan van de voormalige procureur-generaal bij de Hoge Raad. mr. Langemeyer, die eens gezegd heeft dat Nederland collabo ratie met de Duitsers alleen had kun nen voorkomen door op 15 mei 1940 collectief zelfmoord te plegen. DEN HAAG (ANP) Drs J. Gruyters is, zoals werd verwach 1 januari benoemd tot burgem van Lelystad. Gruyters (48) was kabinet-Den Uyl minister van V huisvesting en Ruimtelijke Ord en daarvoor lid van de Tweede mer voor D'66. Ook heeft het ministerie van B landse Zaken gisteren meege< dat Gruyters is benoemd tot lil voorzitter van de interdepartenu le commissie binnenlands bestuit gen DICK HOUWAART WILLEMSTAD (ANP) De rijkspoli tie te water van het Zuidhollandse Willemstad heeft letterlijk en figuur lijk een Jacht boven water gebracht, dat door de eigenaar zelf tot zinken was gebracht. Het vaartuig, eigen dom van een 30-jarige Rotterdammer lag in het Vuile Gat, het water tussen het eilandje Tiengemeenten en de Hoeksche Waard. Het jacht was ongeveer 45.000 gulden waard. srEi DEN HAAG (ANP) Het Tw< eeD Kamerlid Piet Dankert (PvdA) w vice-vooizltter van hèt Europees lement. Hij volgt in deze functi een» twee weken geleden overleden c :e 9' Vondeling op. Dankert is gist oor kandidaat gesteld door de socia 01 sche fractie in het Europarlen ndh Zijn verkiezing volgende weeW11 (c Straatsburg ls slechts een formal! E Mevrouw Van den Heuvel, oud-v zitter van de PvdA wordt de nie leider van de PvdA-delegatie in Europees Parlement. Zij blijft t voorzitter van de socialistic^ fractie. eft)" bek me e su eer im z indei op rocei get get lam ever kunnen van maandag tot en met vri|dag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur De Here zal uw uitgang en uu> ingang bewaren, van nu aan tof in eeuwigheid Psalm 121 8. Op Zijn tijd. maar voor ons vrij plotseling, nam de Here tot Zich mijn innig geliefde manj onze zorgzame vader en opa Jacob Cornells Kroon op de leeftijd van 71 jaar. Nicuw-Vennep: T W Kroon de Kok Assen: Gerrit en Karin Kroon Breukelen: Jenny en Wim Kaars Nieuw-Vennep Okker en Itie Kroon Piel en Sonny Kroon Castricum: Nel Kroon en kleinkinderen. Nicuw-Vennep. 5 december 1979. Veldbloemstraat 17 Op zaterdag 8 december 1979 is er gelegenheid om te condoleren van 19.00 tot 20.00 uur in de aula van huize „Westerkim". Zaaiersstraat 1, Nieuw-Vennep. Op maandag 10 december 1979 zal om 13.30 uur een dienst van woord en gebed worden gehouden in De Rank, Eugenie Prévinaireweg 14. Nieuw-Vennep, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 14 30 uur op de Hervormde begraafplaats te Abbenes. Gelegenheid tot condoleren een half uur voor de aanvang van de rouwdienst. Geen bloemen. Heden overleed onze geliefde broer, zwager en oom Jacob Cornells Kroon op de leeftijd van 71 jaar. Abbenes: M. Kroon M. Kroon-Bos Middenmeer: P. A. Kroon P. A. Kroon-Verkuijl Wieringerwerf: D. Vonk-Kroon J. Vonk Nieuw Vennep: N. van den Heuvel-Kroon D. J. van den Heuvel Neven en nichten. Abbenes. 5 december 1979 Hoofdweg 1547. Na een goede verzorging in het bejaardenhuis „De Beukenhof" en het verpleeghuis „Gelders- hof" is in haar Heer en Heiland ontslapen onze lieve zuster, schoonzuster en tante Dieuwkje Eppinga Voor ons als familie en vrienden tante Djoeke, in de leeftijd van 87 jaar. Zij leeft in onze gedachten voort als een vrolij ke Christin. Pt. 5 vers 12. Dieren, 5 december 1979 Namens de familie: H. Kamphuis Correspondentieadres: Weezenhof 24-10. 6536 JE Nijmegen. Tante is opgebaard in „De Beukenhof". Rozen- daalselaan 32 te Velp (Gld waar de rouw dienst zal worden gehouden voor de begrafe nis zaterdag 8 december a.s. om 9.30 uur; de te* aardebestelling zal daarna volgen op de be graafplaats „Heiderust" te Rheden omstreeks 10.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in „De Beukenhof'. RozenaJulselaan 32 te Velp. En dat we kinderen Cods genoemd wor den en we zijn het ook In die zekerheid ging van ons heen, onze vriendin Henny Bax Wij weten dat Leen en de kinderen troost vinden in de woorden: Uw woord is als een lamp, een helder licht, een schijnsel op mijn pad, een eeuwig baken dat in de duister nis mijn schreden richt Hun vrienden: Anneke en Niek Slootweg Annie en Gert Goedhart Annie en Thijs Dol Hilma en Cok van Tol Gerta en Dirk Leenders Rijsenhout, 5 december 1979 Mijn geliefde vrouw en onze lieve moeder en grootmoeder Johanna Maria van der Meulen-Brouwer die altijd biddend om ons heen stond, heeft dit- aardse huis op 77-jarige leeftijd verlaten, om Gods Huis te mogen binnengaan. Moeder was een zegen voor velen. Amsterdam, C. van der Meulen Zevenaar, Krijn van der Meulen Mimi van der Meulen-Leenders Ellen Cees Amsterdam: Willy Hoogervorst-van der Meulen Maarten Hoogervorst Annita Peter Kees Amsterdam: Francina van der Meulen Maarten Melchior van Daalen Ferdinand van Daalen Estella van Daalen en verloofde Amsterdam, 6 december 1979 Christiaan de Wetstr. 41 III Correspondentie-adres: M. Hoogervorst Voltaplein 4 hs, 1098 NR Amsterdam Geen bezoek aan huis De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden dinsdag 11 december om 13 uur in de Koningskerk aan de van 't Hofflaan 20 te Amsterdam—Watergraafsmeer, waarna tegen 14 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de Nieuwe Oosterbegraafplaats aan de Kruis- laan. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de Jeugdzaal van de Koningskerk. Psalm 23 onberijmd. Op Zijn tijd nam God tot Zich onze dierbare en zorgzame man, vader en grootvader Fekke van Dijk op de leeftijd van 76 jaar. Wij zijn dankbaar voor alles wat hij voor ons en anderen heeft betekend. Voorschoten: M. M. van Dijk-van Geenhuizen Veghel: Fekke en Nel van Dijk-Herlaar Fekke en Hanneke Hardenberg: Gerrit en Louise van Dijk- Ronkes Yme en Mike Eksaarde (België): Yme en Elsa van Dijk-Weith Tanja en Alexander Amstelveen: Riet van Dijk 2252 VP Voorschoten, 5 december 1979 Willem de Zwijgerlaan 45 De overledene is opgebaard in de aula van de begraafplaats „Rosenburg" te Voorschoten. Bezoek aldaar zaterdagmiddag van 3.00-3.45 uur. Een dienst van Woord en Gebed is bepaald op maandag 10 december a.s. om 1.00 uur in de Hervormde Kerk (Dorpskerk) te Voorschoten, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op voornoemde begraafplaats om ca. 2.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis. De Heere nam tot Zich onze lieve vader, groot- en overgrootvader Hilbertus Baarslag sedert 22 augustus 1956 weduwnaar van Berendina Hendrika Hamhuis op de leeftijd van 92 jaar. ,Jk geloof de wederopstanding des vleses en een eeuwig leven". Uit aller naam: Fam. Baarslag Burg. Schuitestraat 25 Hardenberg. „Vei\ig in Jezus armen." Op Zijn tijd nam God tot Zich onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Trientje van de Riet weduwe van Lambertus Hofman in de ouderdom van 88 jaar. Nieuw Beijerland: J. Strijder A. T. Strijder-Hofman Monique Jolanda Rotterdam: René Strijder Marijke Strijder-Brand Daniëile Rotterdam: R. M. Hofman C. J. Hofman-v.d. Knaap Bert Ruud Rotterdam: Gerard den Besten Evelien den Besten-Hofman Rotterdam, 5 december 1979 Bejaardencentrum „Waelestein", Schulpplein 50, kamer 318 Correspondentieadres: R. M. Hofman, Boekenrode 28, 3085 JJ Rotterdam, tel.: 010-808382 Geen bloemen Moeder is opgebaard in de rouwkamer van „De Elf Ranken", Aesopusplaats 2 te Rotter- dam-Lombardijen. Gelegenheid tot condole ren en afscheidnemen: vrijdag van 19.30 tot 20.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden zaterdag 8 december om 11.00 uur in „De Elf Ranken", waarna de begrafenis om ca. 11.45 uur zal plaatsvinden op de Algemene Zuider Begraafplaats, Slinge 50 te Rotterdam-Zuid. Na afloop van de begrafenisplechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de kapel op de begraafplaats. Het is goed de Here te loven, uw naam psalmen te zingen, o Allerhoogste. Psalm 92 2 Erg verdrietig, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons allen heeft betekend berichten wij dat in de vrede van zijn Heer is ingeslapen mijn lieve man, onze lieve vader, onze fijne lieve grootvader Johan Leendert Vos 23-2-1907 5-12-1979 Bennekom: G. Vos-Nagtegaal Zuidwolde: L. van Niekerken-Vos R. van Niekerken Rudolf, Pieter, Geert Christiaan Ede. J. Brans-Vos L. M. Brans Bladel: A. W. Vos P. B. Vos-van Leeuwen Johan, Jan Jasper, Myriam Ede: C Vos. M. W. Vos-van Beek Jan Willem. Erna, Martijn Bennekom, 5 december 1979 Selterskampweg 39 De teraardebestelling zal plaatsvinden op dins dag 11 december a.s. om 13.00 uur op de algemene begraafplaats te Bennekom. Hier aan vooraf zal een dienst van Woord en Gebed gehouden worden om 12.30 uur in ,,'t Kerk- heem" Kerkhoflaan te Bennekom. Gelegenheid tot condoleren in ,,'t Kerkheem" na de teraardebestelling. Indien u de dienst van Woord en Gebed en de teraardebestelling wenst bij te wonen wordt u verzocht tijdig in M't Kerkheem" aanwezig te zijn. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen Geen toespraken. „Door een nacht, hoe zwart, hoe dicht, voert Hij mij in 't Eeuwig Licht" Onze lieve vader, grootvader en overgroot vader Jacob Bönker weduwnaar van Jansje van Zaane mocht bij zijn Vader komen. Hij bereikte de hoge leeftijd van bijna 98 jaar. Wij danken God voor alles wat Hij ons in hem1 gegeven heeft Zaandam: M. G. Bönker 4 december 1979 de Wetstraat 32, 1501 RJ Zaandam Vader is thuis opgebaard, alwaar gelegenheid tot condoleren. De begrafenis zal D.V. plaats vinden op de algemene begraafplaats Zuiddijk 421 te Zaandam op maandag 10 december a.s. om 11.30 uur. Vertrek vanaf huis om 11.00 uur. Tevens gelegenheid tot condoleren in de aula op de begraafplaats na de begrafenis. „Want wij weten, dat, indien de aardse tent, waarin wij wonen, wordt afgebroken, wij een gebouw van God hebben, in de hemelen, niet met handen gemaakt, een eeuwig huis." 2 Cor. 5 1 Voor ons onverwachts nam God tot Zich mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en oma Marrigje de Heer- van den Berg op de leeftijd van 73 jaar. Kamerik: J. de Heer Woerden: G. de Heer A. de Heer-Hoogendoorn Kamerik: N. van Walbeek-de Heer C. van Walbeek Molenaarsgraaf E. G. Meerkerk-de Heer G. Meerkerk Zuidlaren: J. de Heer J. de Heer-van der Land Apeldoorn: H. J. de Heer F. de Heer-Sijtsma Amersfoort: M. Broer-de Heer C. Broer en kleinkinderen Kamerik, 6 december 1979 Spijkerlaan 12 Geen bloemen De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden maandag 10 december om 14.00 uur in de Geref. kerk te Kamerik, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Herv. Be graafplaats aldaar om ca. 14.45 uur. Met droefheid geven wij kennis van het plotse ling overlijden van onze geliefde schoonzuster Maaike van Vliet-Sinterniklaas Tiel: G. van'Vliet Rotterdam: D. Hoekveen-van Vliet J. van der Geest-van Vliet M. van Vliet J. van Vliet-van Dijkhuizen Den Haag: R. yan Vliet 5 december 1979. IE Ita Uw belangstelling en medeleven tijdens de ziekte» na het overlijden van onze lieve moeder en oma Geertruida Jacoba Korving, weduwe van JASPER KNOESTER, heeft ons zeer getroffen. Uit brieven en gesprekken kwamen herinnerini di{ uit haar leven naar voren, die het beeld dat wij [>o\ haar bewaren, op treffende wijze aanvullen. H veel dank. Carel en Dieneke Hennie, Jasper, Gertie Wim en Grada Dick Riet Jasper en Saskia Frido, Sigrid, Mare. 's-Gravenhage, december 1979 Van Beuningenstraat 23. RADIO AMSTERDAM zoekt op korte termijn een algemeen verslaggever (v/m) Zij of hij moet zelfstandig, snel en veelzijdig kunnen opereren; kennis van het Amsterdams gebeuren is vereist, evenals journalistieke ervaring, radio- journalistieke ervaring strekt uiteraard tot aanbeveling. Honorering geschiedt volgens de Omroep- CAO. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties richten aan de hoofdredacteur van STAD Radio Amsterdam. Leo Jacobs, Joh. Vermeersiraat 29.1071 DL Amsterdam. GEMEENTE SINT PHILIPS LAND De gemeente Sint Phlllpsland valt urnen met het gelijknamige (schiereiland en heeft twee woonkernen, tw. Sint Phlllpsland (ptm. 1900 Inwoners) en Anna Jacoba polder (plm. 300 Inwoners). Het Is een mooie Zeeuwse plattelandsge meente met een goed voorzlenlngenpell. grenzend aan Noord-Brabant en de Zeeuwse Wateren. Sint Phlllpsland zal, wat gemeentewerken betreft, zich aansluiten bl| de centrale dienst gemeentewerken Walcheren/Noord-Beveland, waarvan het hoofdkantoor te Serooakerke (W) gevestigd la. Tot 1983 zal een overgangsperiode gelden, waarna besloten wordt of de aansluiting bij gemeentewerken Walcheren/Noord- Beveland definitief la of niet Het gemeentebestuur van Sint Philipsland wenst te benoemen een die onder leiding van de directie van gemeentewerken Walcheren/Noord-Beveland: adviezen en rapporten schrijft omtrent bouwaanvragen e.d. en controleert op bouwplaatsen; gemeentepersoneel begeleidt bij het onderhoud aan gemeentelijke gebouwen, wegen, groenvoorzieningen, e.d. VEREIST ZIJN: vakopleiding op minimaal MTS-niveau; ervaring op het gebied van bouw- en woningtoezicht; goede contactuele eigenschappen; minimumleeftijd van 27 jaar. GEBODEN WORDT: een zelfstandige functie met werkzaamheden in binnen- en buitendienst; een salaris van 2555.- tot 3323,- per maand met een uitloopmogelijkheid tot 3535,- per maand; een passende rangindeling; de gebruikelijke rechtspositieregeling; een eengezins huurwoning in Sint Philipsland. Belangstellenden worden uitgenodigd hun sollicitatie te zenden aan de directeur van gemeentewerken Walcheren/Noord-Bevetand. Postbus 10. 4353 ZG SEROOSKERKE (W). binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 14