Nu honderden guldens voordeel bij uw Austin/Morris dealer! Ga even langs bij uw Austin/Morris dealer. Uit brieven van lezers i%W hu! SlAIVI Art mBLNederland SBffSSSSS-s Ronald Story Honderden guldens voordeel op Innocenti 90Lenl20L. Honderden guldens voordeel op Allegro 1304 Special en Estate Nog spectaculairder voordeel op compleet ingebouwde gas-installatie (Allegro en Morris1300typen) nieuw van Het Spectrum nu bij de boekhandel Von Daniken weerlegd 17,50 Gebruik'm goed. pttpost VERTEGENWOORDIGER koster beheerder Dienst over grenzen financieel-deskundige/ administrateur personen Uw Austin/Morris dealer geeft een hele beste prijs voor uw auto. Dat is één. U profiteert nu nog van de 1979-prijzen. Dat is twee. En u krijgt tot 15 december a.s. ook nog eens honderden guldens extra voordeel op de typen hier onder vermeld. Dat is drie. Ga eens na wat er nü voor prijzen uit de bus komen. Bel uw Austin/Morris dealer. Of ga er even langs. Hij doet u een aanbod dat nooit meer terugkomt. Morns i ZATERDAG 1 DECEMBER 1979 TROUW/KWARTET 27 Kernwapens (46) De kwetsbaarheid van West-Europa is bijzonder groot Het voeren van een oorlog met gebruik van kernwapens met het doel om West-Eruopa in te palmen is dan ook irreëel. Door het gebruik van deze wapens zou de aan valler zijn doel voorbijschieten door het te veroveren gebied voor jaren onbruikbaar te maken En de aanval ler zou zijn zelfvernietiging in de hand werkene door het gebruik van soortgelijke wapens vanuit de vrije wereld van grotere afstand uit te lok ken. Wat meer voor de hand ligt is een onverhoedse aanval met conventio nele wapens. Een aanval zeer hevig, meedogenloos en kort van duur. Een strijd die tot doel stelt dat zoveel mogelijk moet worden overweldigd in zo weinig mogelijk tijd. Gericht op niet meer te vernietigen dan noodza kelijk is. om zoveel mogelijk in te palmen. Naar het oordeel van des kundigen is de gesignaleerde macht in Oosteuropa opgesteld, daartoe ui termate geschikt. Daartegen is naar het oordeel van deskundigen. West- Europa niet opgewassen, wegens ge brek aan wapens van gelijke kwali teit, mensen en meedogenloosheid. Velen vrezen zo'n bezetting niet ten onrechte. In het Westen is men dan ook wel bereid tot enige offers, maar. wijzen naar het lijkt in grote meerder heid, een modernisering af Zal het voorhanden hebben van deze wapens automatisch leiden tot gebruik"5 Waarom eigenlijk? Zouden zij mis schien kunnen leiden tot bezinning? Waarom eigenlijk niet? Zou Hitier ooit zijn „krieg" begonnen zijn. als hij een weerstand had vermoed van een omvang en kwaliteit als het geallieer de leger van de jaren 1944 en 1945? En wat te denken, als u eens zou worden aangesproken in de geest van b.v.: „U heeft eens neen tegen de modernise ring van de verdediging van het Wes ten gezegd. Van de weerloosheid is misbruik gemaakt en nu zitten wij onder de dictatuur en zijn wij de vijanden van .het volk' geworden. Daarom moeten mijn buurman en ik en mijn kind naar een concentratie kamp waar wij het ergste vrezen Maar bij wie zou hij zich nu zelf aansluiten"» Ik durf eigenlijk geen antwoord te geven. Die man zijn naam wordt al voor zoveel karretjes gespannen. Maar toch kan ik er voor mezelf niet aan twijfelen, dat hij zich bij het dwaze IKV standpunt het best zou thuis voelen. ADVERTENTIE Mijn buurman omdat hij een demo craat is en ik. omdat ik een christen wil zijn. Daarom moet mijn kind ook mee. U weet wel zoals dat de Joden eens is overkomen alleen omdat zij Jood waren. U kent dat wel vanuit de geschiedenis Misschien had u toch .ja tegen de modernisering van onze verdediging moeten zeggen toen het nog zin had en het nog kon. Misschien had u dan ons leven gered.' Voorburg J. Si jbesma Kernwapens (47) Gelukkig blijkt uit vele ingezonden stukken en demonstraties dat moder nisering van de kernbewapening voor velen onaanvaardbaar is. vaak dia- metral staande tegenover het Evan gelie Dat ook het Oude Testament zich hierbij aansluit, wordt duidelijk in de oorlogswetten voor Israël in Deuteronomium 20. Daar wordt het gebod gegeven bij de vijand geen vruchtdragende bomen te verwoes ten. Voor ieder die nog niet op grond van de boodschap van Christus afwij zend staat tegenover deze wapens, is het hiermee duidelijk dat het maken, opstellen èn gebruiken ervan tegen Gods wil is. Daarom: alle kernwapens de wereld uit, om te beginnen, uit Nederland, daarna uit een Oosteuro pees land en zo over en weer. Zo ook met al het andere wapentuig en ten slotte met het gehele militarisme dat voor ieder christen onverenigbaar moet zijn met de bijbelse boodschap. H.I.Ambacht L. Vermaas Kernwapens (48) Tweeduizend jaar geleden liep er een man rond die allerlei dwaze dingen zei. zoals ..Wie zijn leven wil redden, zal het verliezen" en „Allen die naar het zwaard grijpen, zullen door het zwaard omkomen". Ze hebben hem. nog jong, opgepakt, afgevoerd en on schadelijk gemaakt. Zo'n dwaas was niet te handhaven. En toch. je kunt het geloven of niet. ze zeggen dat hij nog leeft! Nu, na tweeduizend jaar ondanks zijn dwaasheid! Ik moet steeds aan die man denken. CDA en IKVO baseren zich allebei op hem. Zeist Han Huikeshoven Kernwapens (49) Het valt mij op. dat de voorstan ders van de ..modernisering" van de kernwapens, wel diverse bezwa ren tegen de politiek van de Sow- jet-Unie weten te noemen, maar dat men de „zonden" van het „vrije" westen helemaal over het hoofd ziet en dat „dus" de bewape ningsonveiligheid moet groeien. De gehele „geciviliseerde" wereld zou tegen uitlevering van de sjah zijn. Wat heeft die wereld met o.a. die sjah al niet op het geweten. En wij maar in dat bondgenootschap blij ven. Met kernwapens, die ons tot doelwit maken. Amsterdam Dirk Veenstra Neuman (3) Neumans ideeën over bestraffen en belonen zijn zo gek nog niet. Ook in een gezin met kinderen werken ze waarschijnlijk prima. Kinderen, die nog niets hebben uitgehaald sluit je als zijnde potentieel ondeugend in hun kamer op en vertelt hun dan dat indien ze geen kattekwaad uithalen ze over een uur worden beloond met vrijlating uit hun kamer. Op deze manier hoef je nooit te bestraffen, je beloont alleen maar. Toffe ouders: toffe NAVO. Emmen Sytze van der Werff Getuigen Wij leven in een tijd waarin velen de gezonde leer niet meer verdragen Een tijd waarin het evangelie gewor den is tot (alleen) medemenselijk heid. Waarin bijbelse begrippen als heil. rechtvaardigheid, bevrijding van de mens worden toegepast. En ik geloof dat wij terug zullen moeten naar Gods Woord om vanuit de rela tie met onze Heiland te doen wat Hij ons opdraagt: „het evangelie uitdra gen". Het instituut voor evangelisatie bestaat uit gelovigen, die vanuit het Ronald Story Of de goden werkelijk kos monauten waren wordt door Ronald Story met tal van argumenten in twijfel getrokken. Kritisch en uiterst leesbaar ontmaskert hij tal van speculaties waarmee Von Daniken de argeloze lezer wil overtuigen. Nu kunt U zelf uitmaken wie er gelijk heeft Vertaling Arend de Haan. Spectrum Paperback. Milieuprijs voor Natuurmonumenten ARNHEM lANP) De Stichting Kri tisch Faunabeheer heeft besloten de „gouden kraai", haar prijs voor mi lieu- en natuurwetenschappelijk fau nabeheer. uit te reiken aan de Vereni ging tot Behoud van Natuurmonu menten. Dit vanwege het besluit van de vereniging om de sportjacht op haar 33 000 hectare grond geheel te verbieden en de overige jacht slechts toe te staan wanneer andere midde len voor het faunabeheer falen. Kri tisch Faunabeheer noemt het besluit „moedig en. ook internationaal ge zien. een mijlpaal in de strijd tegen de pressie van de zijde van de Jagers". De Koninklijke Nederlandse Jagers- vereniging vindt de jachtbeperking van natuurmonumenten een „flauwe- kul-maatregel" en heeft de jagers in ons land opgeroepen solidair te zijn in hun opstelling bij nieuw af te slui ten jachtovereenkomsten met na tuurmonumenten. De gouden kraai zal de vereniging komend voorjaar tijdens haar algemene ledenvergade ring worden uitgereikt. ADVERTENTIE Getuigen (2) kindschap Gods Jezus Christus wil len verkondigen. Zij willen andere gelovigen daarbij behulpzaam zijn. Zij laten de bijbel daarbij spreken. Dat de mens gezondigd heeft, en daardoor het contact met God verlo ren. Romeinen 3 vers 23. Zij laten zien dat geen mens uit zichzelf tot God kan gaan, doch dat God in Zijn onein dige liefde Zijn Zoon Jezus Christus gezonden heeft. Hij heeft de kloof overbrugd. Door Hem mogen wij vrij tot God gaan. En het instituut voor evangelisatie stelt de mens voor de keus. Jezus Christus aanvaarden of niet. Het is nodig dat ook in de ker ken deze training wordt gehouden. Hoe velen weten zich opnieuw gebo ren, zich een kind van God? In de vele gesprekken bemerk ik vaak dat men sen. die jarenlang onder de prediking zijn geweest op deze vraag geen ant woord kunnen geven. Ds. Boerma vind de wijze van benadering te op pervlakkig. Hi zegt: „het is geen echte dialoog". Wat heeft de kerk al veel ingeboet aan bijbelse waarheden door de dialoog Jezus zeg: „Verkon dig het evangelie". Rotterdam C. Kosten De staf en de studenten van vor mingscentrum „ïn de Ruimte", een middelbaar theologische opleiding, te Soest delen mee dat zij geschokt zijn door de berichtgeving van het Evangelisatiecentrum van de gere formeerde kerken aan hun kerke- raadsleden (Trouw 28 november). De gereformeerde kerken worden gewaarschuwd tegen het „opper vlakkige" systeem van het ^Insti tuut voor Evangelisatie" te Drie bergen. Langs deze weg willen we graag adhesie betuigen met dit zeer bijzonder gewaardeerde instituut, dat werkzaam is in ongeveer 100 landen met niet minder dan 10.000 full-time werkers in pure evangeli satie-arbeid. Dit instituut sticht geen kerken, werkt uitsluitend sa men met de plaatselijke gemeen ten. is niet sektarisch en is bij beige- trouw. Met een grote mate van zelf opoffering en bewogenheid presen teren zij aan een verloren mensheid de Here Jezus Christus als Zalig maker door Zijn plaatsvervangend lüden en sterven en Zijn opstan- Goeie hint van de Sint maalc uw adressenlijstje nu compleet. Dus mèt postcodes erbij. Makkelijk als u pakjes gaat versturen. ding. Graag doen wij een beroep op alle kerkeraden en individuele christenen, die bewogen zijn over de enorme verschraling in het lan delijk evangelisatiewerk om dit in stituut met zo'n geweldige kennis van zaken de gelegenheid te geven via de kerken de urgente taak uit te voeren, die ons allen is opgedragen. Soest H. H. ter Welle (direkteurl Groothandel in Non Food artikelen vraagt voor zo spoedig mogelijk voor het bezoeken van detaillisten in Zuid-Holland en Noord-Brabant. Aan een energiek persoon met ervaring bieden wij een goed sala ris en toekomstmogelijkheden. Sollicitaties na telefonische af spraak aan Fa. JAN VAN DER HEE ZONEN Emmastraat 20 - Groot-Ammers - Tel. 01842-1451. HERVORMDE GEMEENTE te DUBBELDAM Corr. adres: Postbus 9057 3301 AB Dordrecht Het College van Kerkvoogden vraagt in verband mei een vakature per 1 febru ari 1960 sollicitanten voor de funklie van in volledige dienst Voor het vervullen van deze funktie is het bezit van het Horecadiploma ver eist. of de bereidheid daarvoor te stu deren. Salariëring zal geschieden volgens de landelijke regeling van de Vereniging van Kerkvoogdijen. Opname in het pensioenfonds P.G.GM. Schriftelijke sollicitaties mei vermelding van de volle dige pereonaha gaarne vóór 15 december a s. aan bovenstaand adres. orgaan van de protestantse kerken in Neder land. dat bemiddelt bij uitzending van vrijwilli gers naar ontwikkelingslanden, komt graag in kontakt met gekwalificeerde en ervaren perso nen met financiële opleiding voor funkties als in kerkelijke en andere instanties overzee en voorts met d>e m het kader van de vluchtelingenhulp m Azte (bootvluchtelingen en Cambodia) en Alrika ingezet kunnen worden bij hulpaktiviteiten Ervaring overzee en beroep/ervaring in sociaal/maatschappeii|k werk is van groot belang Voor meer vakatures. nadere informatie en aanmelding kunt U terecht bi| Dienst Over Grenzen Stadhouderslaan 43 Utrecht, tel nr 030-517494 Allegro 1300 va. 12290,- v.a. 11.190,- Een royaal voordeel op twee bestsellers die notabene nog maar nèt op de weg zijn. De Innocenti 90 L en de 120 L. voor iedereen met heimwee naar de Mini Cooper! Fantastische styling van Bertone. Ongelooflijke wegligging en wendbaarheid. Rappe prestaties. Getint glas en grote derde deur. Maak een proefrit! Allegro: de soepele "ruimte-auto" waar zoveel rijplezier en zoveel extra's gewoon zijn ingebouwd. Voorwielaandrijving en Hydragasvering geven ongekend comfort en wegvastheid. Een perfecte installatie van Vialle of Landi den Hartog, compleet ingebouwd en voorzien van aangepaste cilinderkop. Dat kan omdat Austin/Morris een motorisch con cept heeft ontwikkeld dat ideaal is voor gas. En waarmee u blijft profiteren van de fabrieks garantie. Dit aanbod geldt op alle 1300-modellen, dus ook op de Estate. Hierbij geldt als extra voor deel dat de tank onzichtbaar in de 'geheime ruimte' onder de laadvloer verdwijnt! M m I I l^^l I l^^l III II I Importeur van Muu, Innocentie, Allegro. Moms, P^^Vl I^B^I I ^^lv| Maxi, Princess, Triumph. Rover. Jaguar. Daimler, Land-Rover, Range Rover en Sherpa bedrijfs- wagens. Prijs ink! BTW af fabriek. Rijklaarmaakkosten f 285,- (Austm/Moms), f 350,- (JRT), inkl. BTW, exkl benzine. 200 Verkooppunten in Nederland. Aktie-voordelen inclusief btw. geldig tot 15 december 1979. op voorwaarde dat voor deze datum zowel de aanschaf van de auto als de levenng plaatsvinden. Overigens informeert uw BL-deaier u gaarne over financiering van uw auto bi] LFN

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 27