Verdeel-en-heers-politiek houdt Krimtataren klein 'rnrnimtm Ir" Banken werken misbruik geldcheques in de hand i i i i i i i i i i - feministiscl kunst internation; Bekendmaking V\felstandscommissie a&V' Officier van justitie mr. H. A. van Brummen: rijwielen bromfietsers Van Zijl PIANO SCH00LBEDIENDE ACTIEVE AGENT(E) t/m 6 januari '80 haags gemeentemus( VRIJDAG 30 NOVEMBER 1979 TROUW/KWARTET door Henk Wolzak De Krimtataar Moestafa Dzjemilow werd op 6 maart van dit jaar op een brancard de rechtszaal in Tasjkent bin nengedragen. Direct na zijn arrestatie was hij uit protest in hongerstaking gegaan en daardoor was hij zeer ver zwakt. Oorspronkelijk zou zijn zaak op 1 maart voorkomen en Andrej Sacha- row. die zich ook inzet voor de rech ten van de Krimtataren. was expres naar Tasjkent gevlogen om de zitting bij te wonen. Daar aangekomen hoor de hij dat de zaak verdaagd was tot 13 maart. Sacharow verbaasde zich niet over die gang van zaken. Door zittingen onverwacht uit te stellen hopen de autoriteiten de kans te krij gen rechtszaken die de aandacht trekken, zonder publiek af te han delen. Toen Moestafa Dzjemilow in 1976 in Omsk terechtstond, werd de zaak drie keer verdaagd De standvastige familieleden en vrienden bestonden het om telkens terug te keren. Ook nu ging Sacharow naar huis terug, voor nemens om op 13 maart aanwezig te zijn. Maar dit keer hadden de autori teiten iets nieuws bedacht. Toen ..de eer en het geweten van Rusland zoals Sacharow door zijn enthousias te medestrijders wordt genoemd, weer hoog en droog in Moskou zat, werd de zaak-Dzjemilow toch nog op 6 maart voor de rechtbank gebracht, zonder procureur, zonder advocaat en zonder maar dat is alweer ge woon geworden in zo n Sowjet-proces getuigen décharge. Tot de wetsovertredingen waarvan Dzjemilow werd beschuldigd, hoor- WTBdk den zijn weigering om in Januari 1979 's nachts de militie binnen te laten en het feit dat hij in december 1978 zonder vergunning naar de Krim had willen reizen om zijn daar gevestigde ouders te bezoeken £SS:7r*T2tfe/ t ««"V i f JJMWVh Krimtataren eren Moesa Mamoet, die zich door zelfverbranding om het leven heeft gebracht. die voorlopig nog zijn voorraden overzee kon aanvoeren. Bovendien stonden de Tataarse dor pen bloot aan invallen van partiza nen. Ze hadden dus wel enige redenen om de kant van de vijand te kiezen. Maar intussen maakte Hitler reeds plannen om de Aziatische ..Unter- menschen" van de Krim te verban nen en hun gebied beschikbaar te stellen voor de Zuidtirolers en de in Roemenië woonachtige Duitsers. Balling Moestafa was pas in 1977 in vrijheid gesteld en mocht Tasjkent. de stad die hem tot verblijfplaats was aange wezen en waar hij bij zijn broer in een te kleine woning moest logeren, niet verlaten Hij is nu opnieuw veroor deeld tot vier Jaar verbanning, maar voor het volk van de Krimtataren dat op 18 mei 1944. beschuldigd van land verraad en collaboratie met de Duit sers. in zijn geheel van het thuisland op de Krim werd gedeporteerd naar de Oeral en Centraal Azië. is Oezbe kistan zelf ook een ballingsoord. Tijdens die reis in veewagens die maandenlang duurde, kwam volgens schatting 47 procent van de Krimta taren om het leven. Dzjemilow was toen een baby van zes maanden die wonder boven wonder de ontberingen van de reis overleefde. De gezinnen werden ondergebracht in woestijn dorpen die ze onder geen voorwaarde mochten verlaten. Zelfs kinderen die zich voorbij de laatste hut van het dorp waagden, werden neerge schoten. De inheemse bevolking was van tevo ren geïndoctrineerd: de Krimtataren waren altijd al rovers en bandieten geweest en hadden bovendien tijdens de oorlog hun vaderland verraden en hand- en spandiensten verleend aan de Duitse vijand. Op het beroemde 20ste partijcongres in 1956. drie jaar na Stalins dood. schijnt Chroestsjew al te hebben ge suggereerd dat de nationale minder heden. waaronder de Krimtataren. ten onrechte van verraad en collabo ratie waren beschuldigd, maar hij vond het niet nodig om hen officieel te rehabiliteren. Chaotisch De gebeurtenissen op de Krim tij dens de tweede wereldoorlog zijn trouwens chaotisch genoeg. De ver houding tussen Tataren en Russen is al eeuwen slecht en het Duitse leger dat kwam om de Sowjetmacht te vernietigen, werd door een aantal mensen dan ook warm welkom gehe ten. De invallers maakten gebruik van deze vriendelijke gezindheid. Ze konden zich trouwens niet permitte ren om welke steun dan ook af te wijzen en moedigden ook de oprich ting van Tataarse zelfverdedigings bataljons aan. Toen de Sowjetlegers de Krim moes ten opgeven, volgden ze de tactiek van de ..verschroeide aarde" en ver nietigden alles wat de vijand zou kun nen gebruiken, ook de voorraden. Daarmee troffen ze de Russen en Tataren die op het schiereiland ach terbleven. ernstiger dan de vijand. Toch waren ook vele Krimtataren niet op de hand van de Duitsers. Er waren er die zelfstandig of aan de kant van de partizanen de vijand bestreden. Toen de Sowjetlegers na de slag bij Stalingrad op het punt stonden de Krim te heroveren, deden niettemin de verschrikkelijkste ver halen over het verraad van de Krim- bevolking de ronde. De Sowjetsolda- ten. belust op wraak, onderwierpen hele Tataarse dorpen aan afschuwe lijke strafacties en in 1944 kondigde Staling als bekroning van hun werk de totale deportatie van de Krimtata ren af. In deze diaspora bleef het nationaal gevoel wakker en in de jaren na de oorlog ijverden velen voor eerherstel. In 1967 werd het Krimtataarse volk eindelijk bij decreet van 5 september vrijgesproken van de hun ten laste gelegde misdrijven: verraad en colla boratie. Het besluit werd echter al leen in de ballingsoorden, voorname lijk rond Tasjkent. bekend gemaakt, en zelfs nu zijn er Sowjetburgers die in de Krimtataar nog altijd de verra der en de collaborateur zien. Verder veranderde er trouwens ook niets Krimtataren die meenden dat ze nu terug konden keren naar hun geboortegrond kwamen van een kou de kermis thuis. Een Sowjetburger die wil verhuizen, moet eerst een re gistratievergunning aanvragen. Pas als hij is ingeschreven, heeft hij recht op een woning en op werk. Die „pro- piska" werd de naar de Krim terugge keerde Tataren geweigerd. Toen werd er een op het oog gunsti ge regeling getroffen. De remigra tie zou geleidelijk plaats vinden. Ie der jaar zouden er 50 d 60 gezinnen in aanmerking komen om terug te gaan. Uit Sowjetoogpunt een geweldige vondst. Want het sprak vanzelf dat de keuze zou worden gemaakt uit men sen die bereid waren zich te voegen, en niet uit militante nationalisten. Met andere woorden; wie zich koest hield, kwam misschien in aanmer king. En dat juist op een moment dat een aantal Krimtataren tot de over tuiging was gekomen dat ze niet lan ger gedwee moesten afwachten, maar hun lot in eigen hand moesten nemen. Overigens leverde ook deze geleidelij ke remigratie de nodige teleurstellin gen op. Er waren jaren dat het aantal gezinnen ver onder de limiet bleef en wie inderdaad terugkeerde naar de Krim werd bepaald niet met open armen ontvangen. Officieel mochten ze zich vestigen, maar de officieuze bepaling luidde dat er zo min moge lijk Krimtataren geregistreerd moes ten worden. Het kostte hun de groot ste moeite om werk en onderdak te vinden en als ze een huis kochten, werd dat prompt in beslag genomen, want kopen was verboden. Zo zwierven teruggekeerde gezinnen Moestafa Dzjemilow maandenlang van dorp tot dorp in de grootste armoede. Volgens nationa listen waren het de armen die het zwaarst getroffen werden, want voor de beter gesitueerde, bekwame Krim tataren hadden de Sowjets andere pijlen op hun boog. Zij kregen goede arbeidsplaatsen aangeboden, beter nog hoge functies in regering en par tij. zodat ze niets te klagen hadden en bovendien te zeer bezet waren om tijd over te houden voor acties. Zo werd het volk opnieuw uiteengedreven en verdeeld. Geeh heil Moestafa Dzjemiljow hoorde tot de ..helderziende" Krimtataren die van de geleidelijke terugkeer geen heil verwachtten. Zijn ouders kregen toe stemming om zich weer in het thuis land te vestigen, maar hun actieve zonen en dochters moesten In Tasj kent blijven. In 1961 had Moestafa al een jeugdorganisatie opgericht die door de overheid ontbonden was en in 1966 kreeg hij zijn eerste vrijheids straf. Dat was ook het jaar waarin de gene raal Grigorenko in aanraking kwam met Aleksej Kosterin. een fervent strijder voor nationale minderheden zoals Wolgaduitsers en Krimtateren. Grigorenko maakte hun zaak tot de zijne. Samen met Kosterin gaf hij pieuwe impulsen aan hun vrijheids beweging. Toen de Krimtateren in 1967 officieel werden vrijgesproken van de beschuldiging van landver raad en collaboratie met de Duitsers, maar niet gerehabiliteerd werden, sprak Grigorenko in een rede in Mos kou de beroemd geworden woorden „Wat de wet voorschrijft, moet niet worden gevraagd, maar geëist. Eis een autonome Krimrepubliek en ge bruik daarvoor alle middelen die de grondwet jullie ter beschikking stelt." De generaal betaalde een hoge prijs voor zijn solidariteit. Hij werd gede gradeerd en ontoerekeningsvatbaar verklaard. Daarmee begon zijn lij densweg door psychiatrische inrich tingen waaruit hij tenslotte eerst in juni 1974 werd ontslagen. Toen hij in 1978 een visum voor Amerika aan vroeg om zijn zoon daar te bezoeken, werd hem dat met bekwame spoed uitgereikt. Eenmaal in Amerika werd hij uitgeschreven als Sowjetburger. In 1975 kreeg Andrej Sacharow. de Russische natuurkundige, de Nobel prijs voor de vrede en dé democraten besloten toen de zaak van de Krim- tartaren tot de hunne te maken. Som mige Krimtartaren wensten die aan sluiting niet. Ze waren bang dat men het Krimtataarse vraagstuk voor ei gen doeleinden zou benutten. Daar door viel het probleem nog eens uit een in twee delen en.de autoriteiten besloten eerst af te rekenen met de aanhangers van de democraten. Ook de nationale Krimtataarse „aris tocratie" hield zich afzijdig. Zij had den niets te klagen omdat zij als bewijs van Lenins geslaagde nationa liteitenpolitiek moesten dienen fen al lerlei voorrechten genoten. Zij riepen' zelfs op tot vrijwillige russificatie. Al die verdeeldheid gaf; de overheid gelegenheid haar politiek van wille keur en onverschilligheid door te voe ren. Tegen die willekeur komt Dzje milow telkens weerin opstand. In 1975 ging hij in hongerstaking en Zag kans dat 200 dagen vol te houden. Bij de kunstmatige voeding werd zijn strottenhoofd beschadigd, maar hij weigerde zich neer te leggen bij het onrecht dat zijn volk nog altijd 600.000 mensen wordt aangedaan. En tot op heden zet hij die. strijd voort. - Hij is niet de énige. In. 1978 maakte Moesa Mamóet een eind aan zijn le ven door zelfverbranding. Hij had zich op de Krim gevestigd en toen de militie hem kwafri zeggen dat hij moest vertrekken, overgoot hij zich met benzine. Hij sommeerde hen te vertrekken en toen ze weigerden deed hij de benzine ontvlammen. Hij stierf na vijf dagen. Zijn begrafenis werd een nationale manifestatie. Onverschillig In Moskou blijft men koud onder al die protesten. In januari van dit jaar werd de Krimtataar Asanow Soelei- man, toen hij per vliegtuig van Sa- markand naar Moskou wilde reizen, op het vliegveld door medewerker? van de KGB aangehouden, gevlsi- teerti en gefouilleerd. Daarbij'werden hem alle documenten die hij bij het Centraal Comité wilde afgeven, ont nomen. Het waren brieven met hand tekeningen van duizend Krimtataren en een verklaring waarin nog eens werd uiteengezet dat hun' in strijd met de grondwet onrecht werd aange daan. dat berust op geheime instruc ties aan de instanties, Samen met zijn vrienden slaagde Asanow erin om de documenten te rug te krijgen. Vier dagen.later stapte hij, dit keer ongehinderd, in het vlieg tuig. In Moskou gaf hij de papieren af bij het Centraal Comité en toen hij enkele dagen later telefonisch om antwoord vroeg, kreeg hij te horen dat niemand iets af wist van brieven van Krimtataren. „Maar zij zijn aan Leonid Iljitsj Breznjew gericht." zei Asanow. „Kunt u me niet zeggen, hoe ik daar antwoord op kan krijgen?" „Ik zou het niet weten," zei dè man aan de andere kant van de lijn en legde de telefoon op de haak. Dat is dan de enige reactie op vele weken arbeid, het opstellen van een verklaring, het inzamelen van hand tekeningen. Het Sowjetregime han teert allerlei methoden om de bevol king stil te houden en schrikt niet terug voor ernstige repressiemaatre gelen. maar misschien is de vergaan de, onbewegelijke onverschilligheid eigenlijk wel het geduchtste wapen. Van onze rechtbankverslaggever ROTTERDAM De klakkeloze manier, waarop de afgelopen zomer twee banken zeer grote aantallen bankcheques en girobetaalkaarten hebben geaccepteerd van vier mannen en een vrouw, is er mede de oorzaak van geweest, dat verschillende rekeninghouders zijn benadeeld voor een bedrag, dat in totaal in de honderdduizenden guldens loopt. Uet openbaar ministerie en de verde lgers van de vijf verdachten bij de t - tterdamse rechtbank waren het Merover donderdag eens Officier van 'usUtie mr H A van Brummen zei. dat de Spaarbank Rotterdam en de Centrumbank Utrecht zich aan hun verantwoordelijkheid hebben ont trokken op een wijze die tegen achuldheling aanleunt; één der raads lieden merkte op. dat deze banken in hevige mate aan de misdaad meewer ken. door zonder naar een volmacht of identificatie te vragen de cheques en betaalkaarten te innen van lieden, van wie er zelfs één al jaren bij de Spaarbank Rotterdam als steuntrek ker bekend staat. De in september gearresteerde ver dachten W (25), Roy A. (30). John M. (22). Delano O <20) en Jannetje van H (28). een gewezen vriendin van Ed mund. bemachtigden de waardepa pieren door tassendiefstallen, zak kenrollerij en het leeghalen van brie venbussen Ook aan de PTT recht streeks Zijn girobetaalkaarten ontfut seld. Met uitzondering van Delano waren ze allen verslaafd aan de hero ïne en op deze manier brachten ze het daarvoor benodigde geld bijeen. Delano deed mee aan het spel omdat hij onder de invloed stond van John, zijn halfbroer. De hoofdrollen in deze zaak zijn door de officier toebedacht aan Edmund en John, die tweeëneen half jaar gevangenisstraf tegen zich hoorden eisen. De eis tegen Roy A. luidde twee jaar gevangenis en tegen Delano en Jannetje is negen maan den geëist, waarvan drie voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. Alle straffen met aftrek van voorar rest. De verdachten (met uitzondering van Jannetje uit Suriname afkomstig) ga ven de te last gelegde feiten groten deels toe. Edmund W. betwistte, dat hij paspoorten had vervalst, zoals de officier beweerde. Roy A. verklaarde, dat hem veel cheques en betaalkaar ten ter verzilvering zijn overhandigd door andere junkies in de omgeving van de Kruiskade, die hadden ge hoord van Roy s „goede relaties" met de spaarbank Rotterdam. „Ze zagen me daar keer op keer met stapels cheques aankomen, die ik altijd weer zonder vragen kon innen!" Uitspraak 13 december. Breng geheel vrijblijvend een bezoek aan HET BIJBELHUIS Apeldoornselaan 2, Den Haag Telefoon 070- 635329 Bijbels in vele talen Kinderbijbels e Chr. grammofoonplaten en boeken e Wenskaar ten e Zondagsschool materiaal e Muziek- cassettes Kalenders enz. ALLE MERKEN NIEUWE OOK ONDERDELEN KIKKERSTRAAT 14A DEN HAAG TEL. 070-890784. DE BURGEMEESTER VAN 'S-GRAVENHAGE. heeft besloten om voor de avonden van 5 december 1979 en 31 december 1979 aan alle houders van een horecabedrijf on heffing te verlenen van het in de Algemene Politieverordenini voor 's-Gravenhage 1967 gestelde verbod om de inrichting op' genoemde data na 20.00 uur geopend te hebben, zodat voor, deze avonden de op andere woensdagen onderscheidenlijk maandagen gebruikelijke sluitingstijden gelden. 's-Gravenhage, 23 november 1979 De Burgemeester van 's-Gravenhage, F.G.L.L. SCHOLS Te koop aangeb. z.g.a.n tien maanden oud. Nieuwpri|S 4500. Vraagprijs 3250. Tel. 01717-4868 Geel iets voor de fiets Veel geschenken voorradig op het gebied van wielerkleding en accessoires v Van Marwijk Fietsen en bromfietsen, Zijlsingel 65. Leiden. Tel. 071-125356 Antiek boerderij DE NOOTEDOP Dr. van Noortstraat 19 Stompwijk Tel. 01715-2303 heeft grote keuze eiken, ma honie en grenen meubelen. Nu ook Perzische tapijten te gen scherpe prijzen. Chr. Scholengemeenschap "ZANDVLIET" Lyceum-Havo Bezuidenhoutseweg 40, 2594 AW 'S-GRAVENHAGE. Gevraagd voor zo spoedig mogelijk een voor schoonmaakwerkzaamheden voor 20 uur per week. Na gebleken geschiktheid kan aanstelling in vaste dienst volgen. Sollicitaties te richten aan en inlichtingen te verkrijgen bij de conrector de heer J. Keijzer, tel. 070-85 19 02. De Welstandscommissie vergadert op donderdag 6 december 1979 om 13.30 uur, kamer 102 in het gebouw van Bouw- en Woningtoezicht, Mauritska- de 9 (bereikbaar met de tramlijnen 7 en 8 en bus* lijnen 4, 5 en 22). De agenda vermeldt: Gelegenheid tot gebruik maken van spreekrecht. Notulen vergadering d.d. 29 november 1979. B^uw van kantoren met parkeergarage aan het Ma- riahoevepiein. Bouw van woningen, kantoren en winkels aan de Noordwal 3 t/m 12, Torenstraat 133 t/m 157, Pieterstraat 7 t/m 37. en verdere plannen voor de percelen: Buitenhof 39, Hogewal 11-15, Dagelijkse Groen markt 22, Schoolstraat 13A, Kazernestraat 146, Zijdelaan 20, Denneweg 4/Kazernestraat 136, A- maliastraat 1 t/m 7, Annastraat 14, Hooi kade 58, Hooikade 41-42, Vlamingstraat 16, Laan bij nr.27. Laan t.p.v. 17B t/m 25 en 29, Laan achter nrs.29 en 31, Noordwal hoek Bij de Westermolens. Lijn baan. Bankastraat t.p.v. 78, Leyweg 521, Meppel- weg ongenummerd, Valkenboslaan 360, Harmeien- straat 2 t/m 6, Nieuwersluisstraat 6 t/m 24, Okker nootstraat 82, Zwolsestraat naast nr. 14, Pauwen laan 90, Mauritskade 41 F, Ranonkelstraat 3, Rijn straat 10, Stevinstraat 197, Soestdijksekade 354, Van der Woertstraat 49. De ontwerpen liggen ter inzage bij de secretaris (Mauritskade 9, kamer 109) van maandag t/m woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekrecht. Wanneer u tijdens het openbare gedeelte van de vergadering iets wilt zeggen naar aanleiding van een van de onderwerpen -hiervoor bestaat gelegenheid tussen 13.30 tot 14.00 uur- kunt u zich daarvoor tot uiterlijk donderdag 6 december 1979, 10.30 uur, opgeven bij de secretaris, tel. 469590, toestel 217, b.g.g. toestel 145, onder vermelding van uw naam en instelling namens welke u spreekt, adres en het agendapunt. Het aantal personen dat hiervan gebruik kan maken bedraagt maximaal 6. De spreektijd bedraagt maximaal 5 minuten. De be handeling van de bouwplannen geschiedt overigens niet in het openbaar. Het verslag ligt vanaf maandag 17 december 19791 ter m»nn hu het Gemeentelijk InformatiecentrumI net versiag ligt vanar maanaag i r aecemoer 13/3 ter inzage bi| het Gemeentelijk Informatiecentrum.' H Voor het agentschap van het ochtendblad Trouw DEN HAAG ZUIDERPARK-VALKENBOS zoeken wij een die leiding wil geven aan een aantal bezorgers, zodat onze abonnees da gelijks het Ochtendblad TROUW be zorgd krijgen. De werkzaamheden hieraan ver bonden zijn: de kranten voor de bezorgers uit tellen; wekelijkse uitbetaling aan de be zorgers; nabezorging van gemelde klachten; het bijhouden van een eenvoudig kaartsysteem. Men dient in het bezit te zijn van een telefoonaansluiting. Wij stellen daar tegenover een aan trekkelijke bijverdienste. Voor nadere inlichtingen kan men ons kantoor te Den Haag. Parkstraat 22 bellen; te bereiken onder nummer 070-469445. na 19.00 uur 070- 630229 DE COMMISSIE V HET ONDERWIJS vergadert op dinsdag 4 december on I uur in het gebouw Javastraat 26 over i volgende punten: - invoering loopbaanbegeleiding en sy tische personeelsbeoordeling t.b.v. het wijzend personeel - bespreking Studiehuisplan - uitvoeringsprogram Stedelijk Educati 1980 - ontwerp-nota van het Museum vo Onderwijs. DE COMMISSIE V RUIMTELIJKE ORDENING EN STADSVERNIEUV vergadert op woensdag 5 december o' uur in het gebouw Javastraat 26 over volgende punten: - instelling beroep bij Kroon inzake delen van het bestemmingsplan Ocke - brief van B. en W. over de nieu\ locatie t.b.v. de Haagse Sociale Acad< - voorbereidingsbesluit Benoordenhoi - brief van de Voorzitter over het brar bureau omgeving Burgemeester de plein - brief van de Coördinator Stadsvernl over het sloopbeleid van de gemeente venhage - verhoging kredieten op z.g. ste begroting Dienst Volkshuisvesting te van huurdersvergoedingen en sloopkos - brief van de Stichting Wijkraad Be hout over een bestemmingsplan voor denhout - brief van het Komitee tegen verl van het Regentessekwartier inzake de 1 aan de Beeklaan 353, 353a en 355 - brieven inzake de Scheveningse Bo' - brief van de Voorzitter over het i van grond aan en nabij de Lozerlaan - gedeeltelijke ontbinding erfpachtso komst tot een aan de Burg. Patijnli nabij de Bonistraat gelegen opp< grond - bouw van 71 en 105 woningwet(huuf gen in Houtwijk door de Alg. Wonin vereniging - bouw van 155 woningwetwoningen Waldeck door de woningbouwver ,,'s-Gravenhage" - bouw van 74 woningen c.a. aan de I straat door de Prot. Chr. Woningbouw ging „De Goede Woning". DE COMMISSIE Vf KUNSTZAKEN vergadert op donderdag 6 december o uur in het gebouw Javastraat 26 over f volgende punten: verslag 1978/79 Stichting Theater Pii jaarverslag 1978/79 Koninklijke Maa|, pij Diligentia Informatiebulletin no. 12 Commissi plementaire Arbeidsvoorziening Be#1 Kunstenaars stand van zaken advisering percl gelden gemeentelijke kunstopdrachtt 1-10-79 brief van de Beroepsvereniging 1 dende Kunstenaars, Gewest s-Grad over inspraakprocedure bij kunstopdraj notitie van de Voorzitter over niei huisvesting Nederlands Dans Theater I notitie van de Voorzitter met voor suggestie-Schamhart inzake locatie i zaal als afgedaan te beschouwen subsidiëring Stichting Kijkhuis benoeming leden Haagse Culturel# voor de periode 1979-1981 aanwijzing Prinsegracht e.o. tot rel tiegebied Bestedingsplan 1979, stand van uit*1 per 1 oktober 1979. Indien u over een of meer agendapunti wilt weten, kunt u de volledige tekst t te behandelen stukken inzien in het Gfc telijk Informatiecentrum aan de Groè (geopend maandag tot en met vrijtk 09.00 uur - 17.00 uur en op zaterdag vt uur - 16.00 uur). De stukken zijn bovendien t de kosten verkrijgbaar in he meester De Moncl.yplein Interne Zaken, kamer 2023 toestel 2198. Desgewenst kunt u over een agendajL woord voeren gedurende in principe ter ste vijl minuien. U dient dit dan dirv de aanvang van de vergadering kenf maken aan de Secretaris van de Cof of telefonisch uiterlijk één dag voor I gadering bij het secretariaat te melde loon 62 41 21 Cie. O. toestel 2507, C/J toestel 2878, Cie. K. toestel 2304). 1, U krijgt hiertoe de gelegenheid in II direct vóórdat het desbetrettende ag« door de voorzitter aan de orde wordt I

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8