Vrouw commentaar romulus en remus is nu dood faldheim en Iran "PA IS ONbERWjjS COMS U MENT" nderzoek naar noodsprong van Argentijn nrrn sortopost 0251025645* <f^ll\IO Vliegtuigje landt in wei Pietje Bel (1) Pietje Bel (2) Gerrit Scepsis (1) Scepsis (2) Agenda vergissing slechte koop huisje kaasletter boterkoek JSDAG 27 NOVEMBER 1979 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 PARLEMENTPARLEMENTAIRPARLEMENTARIËRSPARLEMENTARISMEPARLEMENTE Redactie Hans Goslinga, bijdragen Wim Wirtz en Jan Bezemer 3 »n het Iran van ayatollah Khomeini om een spoed- !l|ing van de Veiligheidsraad der Verenigde Naties eg, verzetten de Verenigde Staten zich daar met Bes tegen. Nu secretaris-generaal Kurt Waldheim 11 de Verenigde Naties hetzelfde voorstelt, gaat r, shington ogenblikkelijk akkoord. Zigzag-beleid iif* een Amerikaanse president die weet dat hij ihteloos is maar een krachtige indruk wenst te p een. of een bewijs van Carters inzicht in de Bhtsverhoudingen? Wij houden het op het laatste. de Veiligheidsraad op verzoek van een van beide tijen bijeen zijn gekomen, dan zou de andere ftij automatisch de rol van verdachte hebben moe- ?n spelen. Dat element heeft Waldheim weggeno- w< i met zijn bijna unieke stap. (Alleen in 1960 kwam aad op verzoek van de VN-secretaris-generaal tot 0 spoedzitting, toen naar aanleiding van de crisis in vi igo). In principe moet het nu mogelijk zijn een 1S elijke discussie te houden over de ernstige proble- at i tussen de twee landen. is il kans is groot dat de Verenigde Staten daar het :ste profijt van zullen hebben. Aangenomen mag den dat geen van de vijftien leden van de raad k, rip heeft voor een officieel door de regering van ir land goedgekeurde gijzeling in de ambassade van 'a ander land. Vrijwel zeker zal de raad een ^ilutie aannemen waarin een beroep op Iran wordt 1 aan de gijzelaars vrij te laten. Pas daarna zou Ier gepraat kunnen worden over de grieven die het ^1 heeft jegens de Amerikanen. st in dit tweede stadium kan Washington proble- i krijgen met de Verenigde Naties. De stemming in dit lichaam is niet meer zo virulent anti-Ameri- ,kaans als enkele jaren geleden. Maar kritiek op het imperialistische, kapitalistische of anderszins verwerpelijke gedrag van Amerika is er geen uitzondering. Carter zal er wel mee kunnen leven. Wijs is het voorts Iran een uitlaatklep te geven. Iedereen in Iran die maar enige betekenis heeft, of hij nu politicus dan wel geestelijke is, vertelt aan wie het maar horen wil in Iran hoe door en door slecht de Verenigde Staten zijn. Daarvan klinkt echter weinig door. Een zitting van de Veiligheidsraad biedt Iran de mogelijkheid die kritiek ten aanschouwen van de gehele wereld te ventilleren. Dat lucht op. En als die openlijke kritiek maar wordt gevolgd door een ferme berisping van de ayatollah en de zijnen, dan doet ook dit Carter weinig pijn. Een verwerping van Irans beleid in de gehele kwestie heeft voor de Verenigde Staten nog twee positieve kanten. In de eerste plaats wordt het in theorie mogelijk de raad economische sancties te laten treffen op grond van zo'n uitspraak. En in de tweede plaats kan Washington zich er op beroepen dat het alle mogelijkheden heeft geprobeerd om langs vreedzame weg de gijzeling op te lossen. Als Iran na de zitting van de Veiligheidsraad en na de verwachte veroorde ling volhardt in de bezetting, dan zal dit de kritiek op de Verenigde Staten bij een eventuele militaire in greep als die maar efficiënt en uiterst kortstondig is en puur op de ambassade gericht bij voorbaat verzachten. ":r een onzer verslaggevers 5SINGEN Op verzoek van het sterie van justitie zullen de rijks- lie te water en de koninklijke r echaussee in Vlissingen onafhan- e, k van elkaar een onderzoek in- n naar de gebeurtenissen die hebben geleid dat de 22-jarige ntljnse student Sergio Meynet inlopen zaterdag even buiten Vlis- j en van de veerpont Olau Kent ng en daarna vermoedelijk is ver- uken J student was zaterdagmorgen om i uur met dezelfde boot vanuit land in Vlissingen aangekomen, lat hij geen inreisvisum en te g geld bij zich had. werd hem lagd een persoon te noemen die voor hem zou kunnen staan. In nstelling tot het proces verbaal de rijkspolitie te water bleken üssen van hem, de familie Witjes loordwijk. wel degelijk bereid het vereiste bedrag van 2070 gulden als borg te storten. Alleen bleek het niet mogelijk dit bedrag overeenkom stig de eis van de marechaussee binnen drie kwartier vanuit Noord- wijk naar Vlissingen te brengen. De marechaussee stuurde de student daarop met de eerstvolgende veer boot terug naar Engeland. Kort daar na is hij in zee gesprongen, kennelijk met de bedoeling om zwemmend Vlis singen te bereiken. Zoekacties met een veerboot en een helikopter heb ben later op de dag niets opgeleverd. ADVERTENTIE postsorteersysleem brengt rust èn dynamiek in uw organisatie HOOGE ZWALUWE - Een eenmoto- rig sportvliegtuigje is maandagmid dag in een weiland nabij de Moerdijk- brug over de kop geslagen bij een poging te landen. De twee inzitten- r den. afkomstig uit Breda, bleven on gedeerd. Het vliegtuig, een Cessna met het registratienummer PHNAC, was omstreeks vier uur opgestegen van het vliegveld Teuge bij Apel doorn en had Seppe in Bosschen- hoofd als bestemming. De VVD-minister Pais (onderwijst lijkt zich zo langzamerhand een repu tatie te willen vestigen als de Pietje Bel van het kabinet Nadat hij zijn tegenvoeter in het kabinet, de katho lieke minister Andriessen (financiën) afgelopen zomer-vooralsnog in fi guurlijke zin bij herhaling op het gelaat had getimmerd, doet hij nu opnieuw van zich spreken Zo kreeg hij het twee weken geleden wederom met Andriessen aan de stok. Ditmaal ging het om de „finan ciële onderbouwing-' van het acade misch ziekenhuis in Maastricht. Pais wilde leningen kunnen afsluiten op de kapitaalmarkt maar Andriessen weigerde daarvoor toestemming te verlenen. De liberale bewindsman ontstak daarop in woede en verliet demonstratief het Catshuis. De ruzie tussen de beide bewindslie den is intussen nog steeds niet bijge legd, want afgelopen vrijdag ver scheen Pais niet in de ministerraad, maar stuurde hij zijn staatssecretaris K. de Jong, oen. Binnen de regeringspartijen CDA en WD wordt het rebelse optreden van Pais met enige ergernis gade gesla gen. Dit bleek bij voorbeeld vorige week bij de behandeling van de on derwijsbegroting. toen het VVD-Ka- merlid Dees vertoornd uitriep dat zijn fractie was overrompeld door het kabinetsbesluit om de centrale vesti ging van de open universiteit toe te wijzen aan Limburg. Wat wil het geval? Kort nadat Pais na de knallende ruzie met Andriessen het Catshuis witheet had verlaten, viel het kabinetsbesluit over de open universiteit. Dit terwijl Pais eerder aan zijn partijgenoot Toxopeus, com- missiaris van de koningin in Gronin gen had toegezegd dat hij eerst nog met hem over deze zaak zou praten. Groningen had net als Limburg, wel trek in die open universiteit, want die zou zo'n dikke driehonderd extra ar beidsplaatsen met zich meebrengen. Toen Toxopeus van het kabinetsbe sluit hoorde reageerde hij dan ook verontwaardigd. Het kabinet moet nu op zoek naar andere werkgelegen- heidscheppende maatregelen die de noordelijke commissaris der konin gin kunnen bevredigen. Want Toxo peus heeft een soort compensatie geëist Inmiddels heeft Pais natuurlijk wel de indruk versterkt dat het kabinets besluit over de open universiteit waar hij niet bij was een stukje partijpK)litiek is geweest. Het was na melijk al langer bekend dat de WD een voorkeur had voor het noorden als vestigingsplaats voor de open uni versiteit. Het fcDA daarentegen, waarin de katholieken zoals bekend een niet onbeduidende rol plegen te spelen, opteerde sterk voor Limburg. geld zal zijn. Pais had op de onder wijsbegroting weliswaar twaalf mil joen gulden gereserveerd hij was overigens ook hierin al eerder al erg boos geworden, omdat hij het „uit eigen zak" moest betalen maar CDA en WD hebben intussen flink wat amendementen ingediend om zon negen miljoen van dat bedrag voor andere doeleinden te gebruiken. De Pietje Bel van het kabinet zal straks dus wellicht nog heel wat knal lende ruzies met Andriessen moeten hebben. In Den Haag doet nu de theorie de ronde dat de CDA-bewindslieden in het kabinet van Pais zijn afwezigheid hebben geprofiteerd door de beslis sing over de open universiteit inder haast door te drukken. In CDA-krin- gen wordt dat uiteraard ontkend en wordt erop gewezen dat de open uni versiteit notabene een van de drie pijlers was onder de perspectievenno- ta van het kabinet voor Limburg, samen met het nieuwe academisch ziekenhuis en de uitbouw van de rijksuniversiteit in Maastricht. Het CDA-kamerild Deetman, die vo rig jaar bij de behandeling van de perspectievennota in de Kamer een motie achter de hand had, waarin op Limburg als vestigingsplaats voor de op>en universiteit werd aangedron gen. is achteraf nogal verbaasd over de reacties op het kabinetsbesluit. „Het hing in de lucht en men had het kunnen zien aankomen", zegt hij. In WD-kring had men echter ver wacht dat er eerst over de inhoud van de open universiteit zou worden ge sproken en in samenhang daarmee over de vestigingsplaats. Ondanks al les en dat is toch niet weinig is het WD-Kamerlid Dees er niet onge lukkig mee dat de open universiteit straks in Limburg zal komen. Het is evenwel nog maar de vraag of er voor die vestiging wel voldoende Tot de CDA-Kamerleden die zich tegen een terugkeer van mr. Aan- tjes in de politiek verzetten, be hoort mr. Gerrit van Dam. Insiders kijken daar niet van op. Die twee hebben iets tegen elkaar, zozeer zelfs dat hun verhaal de trekken vertoont van een klassiek broeder- drama. Hun wegen hebben elkaar sinds hun vroegste jeugd gekruist. Ooit was er sprake van een hartelij ke verstandhouding, maar de ver wijdering lijkt nu onoverbrugbaar. De oorzaak daarvoor moet worden gezocht in de verklaringen die Van Dam heeft afgelegd voor de com- missie-Patijn. Van de keren dat hij de directe bemoeienis had gehad met de politieke loopbaan van Aan- tjes, gaf hij voorstelling van zaken die volgens Aantjes niet klopt Uit de verklaring van een derde bleek ook, dat Van Dam zich in de forma tie '77 heeft ingespannen om Aan tjes naar een ministerspost te lozen, „omdat hij als minister veel minder kwaad zou kunnen dan als fractie voorzitter." Sinds Aantjes weer-in het openbaar spreekt, voert hij een subtiele oor log tegen zijn oud-dorps-, oud-klas-, oud-beroeps- en partijgenoot. Zon der diens naam te noemen tracht hij de geloofwaardigheid van Van Dam in diskrediet te brengen In zijn toespraak voor VU-studen- ien op 5 oktober in Amsterdam zei hij „Het zou ongeloofwaardig zijn. indien uitgerekend degenen, die in de formatie de afspraak waaruit dit (abortus)voorstel ls voorgekomen een principieel obstakel achtten voor een kabinet van andere samen stelling (met PvdA en D'66), nu in het Kamerdebat als woordvoerders ter verdediging van het wetsont werp zouden optreden. Zoveel ge weld zou de politieke geloofwaar digheid van het CDA niet mogen worden aangedaan In zijn tweede publieke rede. vorige week zaterdag op de Arjos-jubi- leumconferentie te Utrecht, sloeg Aantjes opnieuw toe: „De herken baarheid en geloofwaardigheid (van het CDA) zijn zoek als een christen democratisch politicus de ene dag om principiële redenen tegen de af topping van de prijscompensatie stemt, en de andere dag verklaart dat de standpuntbepaling over de kernbewapening wel een groot pro bleem is maar niet voor zijn gewe ten. Dat moet onmogelijk zijn in het CDA In beide gevallen waren deze strie mende woorden gericht aan slechts één man: Gerrit van Dam. Aantjes heeft in intieme kring al laten we ten, dat zo hij in de Kamer zou willen terugkeren, hij niet dan na een zuiverend gesprek met Van Dam samen met hem op één lijst wil staan. In anti-revolutionaire kring bestaat weinig enthousiasme voor de een wording van het CDA. Gevreesd wordt dat de kwaliteit, die vriend en vijand de ARP toedicht onderge sneeuwd raakt in het grote geheel, waar met name de KVP een grot«- vinger in de pap heeft Op het vijftigjarig jubileum van de Arjos. de jongerenorganisatie van de ARP afgelopen zaterdag, werden de gemengde gevoelens»van de anti revolutionairen ten aanzien van de eenwording opnieuw manifest. Dick Korporaal, oud-secretaris van de ARP en nu burgemeester van Leer dam zinspeelde daar duidelijk op: „De Arjos wordt binnenkort ge schiedenis, al weet je he» natuurlijk nooit. De kans is dan aanwezig dat de jongeren het CDA de rug toe gaan keren Ik wil hun vragen dat niet te doen De jongeren van de Arjos zijn ver vuld van scepsis als het opgaan in het CD JA (CDA-jongeren) ter spra ke komt. De zusterorganisaties van KVP en CHU worden voornamelijk als gezelligheidsvereniging gezien Het is voor de AR-jöngeren maar de' vraag of de serieuze aanpak van studie naar de verhouding van ge loof en politiek ook in de nieuwe organisatie (het CD JA) de rol krijgt, die het in de afgelopen vijftig Jaar in groeiende mate in de Arjos heeft vervuld. Toch leggen de AR-jongeren het hoofd nog niet in de schoot. Een eventuele keuze voor de PPR (daar over wordt gedacht) wordt nog vooruit geschoven. Ze willen eerst kijken hoever hun opvattingen in het CDA gestalte kunnen krijgen. Zij willen nog eerst een jaar „knok ken voor hun plaats" alvorens de balans op te maken en te besluiten voor doorgaaan. dan wel uittreden. De Arjos is bepaald geen feestvier dersclub. Op het jubileum zaterdag werd opnieuw een zwaar studiethe ma opgepakt „Geloof en revolu tie". over de houding die christenen behoren in te nemen ten aanzien van machtsomwentelingen in de derde wereld. De AR-jongeren wor den beschouwd als zwaar op de hand. serieus en zij weten dat zelf heel goed. Jules de Korte heeft op een Arjos- bijeenkomst na een aantal grappen gezegd „Ik hoop dat u over een paar Jaar lacht Hans de Boer. tien jaar geleden voorzitter van de jon gerenorganisatie rakelde die anek dote op „We wilden eens wat min der ernstig zijn, dat kunt u nu nog niet zo goed." Joop den Uyl heeft in een interview in een speciaal Arjos- numraer van Nederlandse Gedach ten gezegd, dat hij de Ar ja (voorlo per van de Arjos) de rug toekeerde, omdat hij „twijfelde aan de zeker heden en stelligheden waarmee de Ar Ja omgeven was' Het zijn die loden ernst, die zeker heden, die in de andere kampen, de KVP en de CHU enige huiver te weeg brengen. Lubbers waarschuw de daar zaterdag voor. Hij riep de AR-jongeren op „voorzichtiger, be scheidener te zijn in het opeisen van de moraliteit in de politiek voor jezelf, met uitsluiting van anderen." Er ging een haast voelbare huiver door de zaaL De huidige voorzitter van het CD JA, Rob Heukels (afkomstig uit de CHU) liet zich in overeenkomsti ge termen uit: „We moeten oppas sen. Discussies tot op het bot. kun nen ook omgekeerd werken Ze kun nen de indruk wekken dat er een directe lijn is met God." Beide sprekers van de zusterpartij en konden de AR-jongeren niet har der tegen de haren instrijken. In de Arjos wordt met graagte tot op het bot gediscussieerd. Een van de jon geren na afloop: „Als Heukels staat voor het CDJA, hoeft het voor mij helemaal niet meer De Tweede Kamer behandelt deze week. na stemmingen over onder- wijsmoties, de belastingmaatrege len voor 1980 en het voorstel om het kinderbijslagsysteem te verande ren In de Eerste Kamer vandaag en morgen.de algemene politieke be schouwingen over troonrede en mil joenennota PARLEMENTPARLEMENTAIRPARLEMENTARIËRSPARLEMENTARISMEPARLEMENTE lig «ff? Helemaal fout. zo'n kop, zult u zeggen: Romulus en Remus is dood. Taalkundig gezien is dat waar, maar naar de praktijk ge sproken is deze enkelvoudige vorm de enig juiste. Romulus en Remus vormen, of liever: vorm den, samen één dier. Een dier met twee koppen weliswaar, maar met één lijfje. Een diertje van minuscule afmetingen ook. want het gaat hier om een wandelende tak die in Artis geleefd heeft. Een „monstrum" noemen ze zoiets, schrijft H. van de Werken in het tijdschrift Artis. Er hadden zich tegelijk twee van deze monstertjes uit het ei ge wurmd. één dag later stierf het ene al, maar aan het tweede werd zoveel zorg besteed dat het toch nog 4'/ï maand oud werd. In z'n geheel werd het Duplo genoemd, en de linker- en rechterkop kre gen bovendien allebei nog een naam: Romulus en Remus. Al gauw na de geboorte probeerde Duplo wat rond te scharrelen „Op dat moment bleek al. wat later keer op keer werd beves tigd. dat de twee kopjes onafhan kelijk van elkaar werkten. Bij het lopen werd bijvoorbeeld geen ge coördineerd gebruik gemaakt van de voorpoten. Elke kop scheen één poot te besturen, waardoor van lopen niet veel te rechtkwam en het diertje op de plaats heen en weer bleef wagge len of in een kringetje ronddraai de wanneer één kopje wel en het andere geen zin had om ..zijn" poot te bewegen. Het zelf zoeken en verwerken van voedsel zou derhalve onmogelijk zijn omdat de koppen elkaar geen gelegen heid zouden geven, rustig aan een blaadje te knabbelen". Voor het eten moest dus een an dere oplossing gevonden worden: van het begin af werden ze met de hand gevoerd. Niet eenvoudig, want hun gezamenlijke lichaam was amper een halve centimeter lang, hun kopjes waren maar net een millimeter. Stop daar maar es een bleedje sla in. Na vijf da gen pas bleken beide kopjes een héél klein randje van het stukje sla te hebben afgehapt. Het voe ren bleef trouwens moeilijk: „Als het met een pincet vastgehouden stukje sla op de juiste plaats voor en tegen een bekje was gebracht, wilde de ander vaak lopen, waar door hij de etende van zijn maal trok' Want zo ging dat vanaf het prille begin: niemand wist of het voed sel dat door één kopje werd ge nuttigd. wel voldoende voor het hele lichaam zou zijn. en dus kre gen de koppen allebei hun portie. Zo wilde Duplo het blijkbaar ook, want als de ene kop was uitgege ten, werkte de ander met smaak een tweede hapje naar binnen. Een moeizame bezigheid, dat voeren, dat in het begin elke keer weer tussen de twee en drie uur kostte. Nd de eerste week ging het wat makkelijker: „De kop die niet aan de beurt was. scheen te leren rustig af te wachten. Was de etende voldaan, dan stak hij de poot vooruit en liet tevens door afdraaien van de kop mer ken dat hij genoeg had" Na de zesde en laatste vervelling 107 dagen na de geboorte was duplo van de staart tot het pun tje van de voelspriet tot 106 milli meter uitgegroeid. Maar toen be gon Romulus, de linkerkop. slecht te eten. Daarom kreeg hij gekookte, heel fijn gehakte spi nazie, maar Remus die dat ook duidelijk lekkerder vond dan sla. mocht het niet hebben. Via Re mus moest Duplo de sla. het bes te voedsel, binnen krijgen Die aparte voeding heeft maar een maand geduurd. Vermoedelijk bezorgde Romulus met z'n spina zie Duplo een ingewandstoomis het tweekoppige monstertje was een paar dagen ziek en toen ging het ondanks de koesterende zorg toch dood Vader en zoon Kulla zijn on danks alle vergissingen weer bij elkaar. De zoon vond dezer da gen zijn vader in de Amerikaan se plaats Robbinsville terug na veertien jaar door zijn vader doodgewaand te zijn. Zo lang geleden werd zoon Walter name lijk als gesneuvelde in de Viet namese oorlog opgegeven. Ove rigens niets nieuws in de fami lie, want in de tweede wereld oorlog stond vader Robert Kull.i ook al eens officieel op de lijst van gesneuvelden. Het statige Waldorf-Astoriahotel •in New York heeft zijn ouderwet se telefooninstallatie door een peperdure computertoestand la ten vervangen, maar is er aller minst tevreden mee. Precies één etmaal hebben ze er lol van ge had. maar toen liet de vier mil joen gulden dure installatie het afweten. In de bijna vijftien uur dat ze het in Waldorf-Astoria zon der telefoon moesten doen is er nogal wat paniek geweest gasten die op belangrijke telefoontjes zaten te wachten, kregen niets en vooral in de vroege ochtend was het een heksenketel. Het perso neel had voor alle 1852 kamers inderhaast een kort briefje met verklaring moeten schrijven, met de hand. en de belangrijkste gas ten moesten door veiligheids mensen op tijd gewekt worden óók met de hand Er is een aardig huisje te koop: dat van de drie jaar geleden over leden oliemiljardair J Paul Getty. Het staat op een groot terrein in het Engelse graafschap Surrey, zo'n vijftig kilometer ten zuidwesten van Londen, en wie het koopt krijgt er onder meer een paar boerderijen, wat be scheiden woninkjes, een kerkje en een hondenbegraafplaats bij De prijs is niet misselijk: de be heerders zijn van mening dat er toch wel een miljoen of twintig op tafel zal moeten komen. Ze vermoeden dan ook dat de koper wel een of andere Arabische sjeik zal zijn. en zo zal „Button Place' zoals het in de zestiende eeuw gebouwde complex heet. dan in elk geval in de olie blijven. De oude Getty heeft er overigens een centrale gasverwarmlng laten aanleggen Het spookt er ook en de spoken die er zouden rondwa ren. zijn niet de eerste de beste Anna Boleyn. de in 1536 onthoof de vrouw van Hendrik de Acht ste. verschijnt van tijd tot tijd in een van de slaapkamers waar een hemelbed staat opgesteld, en ver der zijn er berichten over een man en een kamermeisje die af en toe opduiken en deuren ope nen en sluiten die er niet zijn Maar daar hoeft de toekomstig*- koper niet bang voor te zijn De spoken doen niks en hoewel ver scheidene leden van Getty's fa milie beweren de verschijningen waargenomen te hebben, heeft de oude man er zelf nooit een gezien Hij geloofde uitsluitend in tastbare vijanden Ze zijn er weer te kust en te keur. de chocolade-, suiker- en marse peinletters Dat is maar goed ook, want weer of geen weer. Sin terklaas is weer in het land Voor de mensen die zo n letter zalig vinden, maar zoveel zoet eigen lijk niet mogen of willen eten. is er nu een lepke en vooral lekkere en gezonde oplossing: de kaaslet ter, Voorlopig alleen in M. S. P en hartvorm, maar die zijn dan ook geschikt voor iedere naam. want je kunt 'm desnoods aan iedereen geven die alleen al een Mens of Persoon is. Ze zijn gemaakt van belegen, volvette Goudse kaas. wegen 180 gram, en zijn verpakt in een kartonnen doosje met be waartips in rijmvorm er op Vol gens Denken Si Doen. maand blad van de Nederlandse vereni ging van huisvrouwen, dat dit nieuwtje meldt, zijn de letters deze maand voor het eerst in grootwinkelbedrijven te koop, maar of alle grootwinkelbedrij ven ze hebben, staat er niet bij. „Dat Gaslicht, zoals in de gids stond, een uitermate spannend stuk ontspanning was. bleek wel uit het feit dat de boterkoek wel ke bij ons in de oven gaar moest worden, totaal vergeten werd en na afloop van het stuk roetzwart verbrand uit de oven kwam Een stukje uit een brief in de NCRV-gids van een gezin dat zondags na de uitzending van dat toneelstuk geen boterkoek heeft kunnen eten

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 5