TALBOT EEN NAAM OM BETER TE LEREN KENNEN! Uit brieven van lezers r DE WARE LIEFDEVOOR AUTO groepsleider/ster Enschede pte flinke order bij beeldhouw K BEKENDMAKING ontwerp ren de eerste partiële herziening ran het streekplan Veluwe Werk bij een krant met overtuiging. DINSDAG 27 NOVEMBER 1979 TROUW/KWARTET P 6 Progressief In ..Trouw" van 23-11 schrijft Klaas de Vries over een jubileumbijeen komst van de antirevolutionaire Jon gerenorganisatie (Arjos) Mijn aan dacht bleef haken bij één zin, of lie ver: bij één woordje uit die zin. Eerst de zin: ..Vast staat wel. dat de Arjos het politiek tehuis is geweest van veel Jongeren, die later hun weg in diverse politieke partijen hebben gevonden: het merendeel uiteraard in de ARP. maar ook in andere progressieve par tijen zoals de PvdA en de PPR Waar het om gaat is het woord ..andere". Blijkbaar ziet de schrijver de antire volutionairen als een progressieve partij Het moet, dunkt mij, aan an deren uit te leggen zijn. waarom dat zo gezien wordt, niet alleen door deze héér De Vries, maar door vele andere antirevolutionairen ook En het zou goed zijn. als dat gebeurde Van Abraham Kuyper over Colijn en Bruins Slot tot Blesheuvel zie je. dat ze zich juist niet progressief opstel len. als puntje bij paaltje komt Het zelfde geldt van de z.g. „loyalisten" sedert het optreden van de regenng- Van Agt. En ik verwacht, dat het bij de beslissing in het kernwapenvraag- stuk weer net zo zal gaan Dat KVP en CHU zich in zo'n wazig, wat onpoli tiek midden, met het woord „christe lijk" erboven, thuis voelen kan ik begrijpen. Dat in zo'n opstelling de krachten, die het erom gaat, dat het bestaande behouden blijft, komen bovendrijven, lijkt mij logisch. Maar waarom wil men zich dan toch graag met het woord „progressief" tooien? Amersfoort H. Bartels Neuman Zo langzamerhand krijg ik een beeld van de heer H. J. Neuman. een ver dwaasde atoomraketten theoreticus die voortdurend achter een soort schaakbord zit te schuiven met aan tallen en sterkten van deze wapens. Hij gaat daarbij totaal voorbij aan de menselijke gevoelens, de wanhoop en onmacht, de verspilling en de vredes wil van de mensheid. Hoe lang moe ten wij nog kennis nemen van zijn waanideeën. Het meest bedenkelijke, vind ik. is wel dat het CDA zich laat voorlichten door deze man. en opmer kelijk de uitspraak dat men geen bijbelteksten wenst te gebruiken bij bespreking van deze materie Hoewel ik ook niet geloof dat de oplossing uit de bijbel te halen is. zou wellicht hier gezang 108. vers 1, 2, 3. enige steun kunnen geven. Weesp D. van Ketel Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen oi reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover of over het met plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wi| helaas met corresponde ren Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus 859.1000 AW Amsterdam. Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. Boycot Met verbijstering vernamen wij dat vele volksvertegenwoordigers vinden dat Zuidafrikaanse invalide sportbe oefenaars volgend jaar hier niet wel kom zijn. Wij proberen in ons onder wijs ook wat inzicht te krijgen in de Nederlandse politiek. Gezien onze af komst voelen wij ons verwant met het CDA. Uit het CDA-programma hebben wij begrepen dat de zorg voor de zwakken daarin veel nadruk krijgt. Maar uit de houding van vele CDA-politici merken wij niets van liefde yoor de gehandicapte mede mens. alleen haat tegen een systeem waarop men veel kritiek heeft. Als dat christelijke politiek is, hoeft die voor ons niet meer, nog voordat we eraan gaan deelnemen (onze gemid delde leeftijd is 18 jaar). Namens 55 leerlingen 2e en 3e jaar Chr. MEAO Zwolle Christa Bosker, Jan Zwarthoff Afrikanen Uw artikel over Die Van Aardes van Grootoor is bijzonder raak geschre ven. Toen ik deze vertoning bijwoon de, verleden jaar, lag de zelfspot van de Afrikaner er inderdaad duimendik bovenop. Het was briljant. Er zijn echter hiaten in uw beschrijving. Het piepkleine Markttheatertje in Johan nesburg. waar het stuk wordt opge voerd. heeft maar ongeveer honderd zitplaatsen. Bovendien laat u na om te vermelden dat het stuk door een veelrassige toneelgroep wordt opge voerd. Is goed nieuws dan helemaal geen nieuws meer? Bovendien viel het mij op dat de „gewone". man-in de-straat-Afrikaner dit stuk bijwoon de en er schijnbaar van kon genieten een buitengewoon verschijnsel in het land van de Broederbond-toneel- stukken waar alleen Broederbonders naar gaan kijken.Dit toneelstuk is een interpretatievan de wérkelijke moderne Afrikanerziel, die gewone Afrikaner die weet dat hij door zijn regime met angst in het gareel wordt gehouden. De zelf-spot van Pieter Dirk Uys laat ze zien hpe belazerd ze zich weten- Emmen A. Stuijt Boeren Minister Van der Stee wil ik vragen: wordt u door een demonstratie soepel gemaakt? Als ik minister was, zou ik zeggen: landbouwers ga vlug naar uw bedrijf, en beloof niet weer te demon streren. Dan zullen we met rustig overleg de feiten onder ogen zien Jullie komen van het Koninklijk Ne derlands Landbouw Comité, gedraag u daarnaar en erken minister Van der Stee als dienaar van de Kroon. Han del onderdanig met Nederlandse wijsheid. Als er zulke voorraden zijn. wil u dan maar zo verder gaan en vooropstellen: geen inkomensder ving? Men is bang voor Rusland, geen wonder. Rusland kijkt met begerige blikken naar onze voorraden. Eerst zoveel kleine boeren weg. grote be drijven met grote machines, zoveel werklozen meer. Bedenken de grote bedrijven, hoeveel schade ze zo aan de gemeenschap doen? Wat zeggen de werklozen hiervan? En de derde wereld? Twee gevaren: Rusland en honger. Als wij onze geproduceerde bergen van boter en vlees uitdelen, zijn we van twee gevaren af. Als wij tevens, evenals Rusland, zoveel men sen in de onderwijssector brengen voor beschaving en welvaart. Jonge agrariërs willen op redelijke wijze boer worden, stond op de spandoe ken. Als oud-landbouwer zie ik, dat dit onmogelijk is. De hele maatschap pij moet dan opnieuw worden opge zet. om zoiets mogelijk te maken. En toch moet de boerenstand Vroomshoop J. I ENSCHEDE B en W v de willen een order voor v tiekjes plaatsen bij de en beeldhouwer Theo van de De plastiekjes zullen uitg< ltón den aan verdienstelijke vei 1(jer die 75 jaar bestaan en v ercj instellingen, groepen en pei va, zich hebben onderscheidei n 0I tot Het is een plastiekje in op j vorm, dat een figuur voower, door twee andere figurei en wordt gehouden. De filoso achterzit, is dat iemand zi< onderscheiden, maar bescl daarbij gepast is. omdat zoi al slechts kan mede dank i '1 van anderen. Tot nog toe gal Enschede e beeldje en voordien een nieuwe plastiekjes kosten per stuk. PROVINCIE GELDERLAND PROVINCIE GELDERLAND Gedeputeerde Staten van Gelderland maken bekend, dat ingaande maandag 3 december 1979 gedurende twee maanden, het voor een ieder ter inzage ligt op de volgende plaatsen: a. de secretarieën en eventuele hulpsecretarieën van de gemeenten Apeldoorn, Barneveld, Brummen, Ede, Elburg, Epe, Ermelo, Harderwijk. Hattem, Heerde, Hoevelaken, Nunspeet, Nijkerk, Oldebroek, Putten, Scherpenzeel, Voorst en Wageningen; b. de bibliotheek van de Provinciale Griffie van Gelderland in het Huis der Provincie, Markt 11 te Arnhem. Gedurende de hierboven genoemde termijn van twee maanden kan een ieder schriftelijke bezwaren indienen tegen de ontwerp-herzie- ning bij Provinciale Staten van Gelderland, Huis der Provincie, Markt 11 te Arnhem. Daarna wordt de gelegenheid geboden om het bezwaarschrift mondeling toe te lichten voor de speciaal daarvoor ingestelde Statencommissie Bezwaarschriften Streekplannen. De herziening heeft vooral betrekking op hoofdstuk 2.5.1 „Leidingen en Nutsvoorzieningenen dient er toe om de aanleg van nieuwe straalpaden onder bepaalde voorwaarden mogelijk te maken. Het vastgestelde streekplan sluit die mogelijkheid volledig uit. Tegelijker tijd zijn enkele andere aanpassingen aangebracht. Opdat in zo ruim mogelijke kring van de ontwerp-herziening kennis kan worden genomen, kan dit behalve op de hierbovenvermelde, in de wet genoemde plaatsen, ook in de openbare leeszalen en bibliotheken in de genoemde gemeenten worden ingezien. Arnhem, 16 november 1979 nr. 12218/251-RO-204/jd Gedeputeerde Staten van Gelderland W. J. Geertsema-voorzitter P. J. de Loor-griffier De sektor dagbladverkoop van Trouw houdt zich bezig met het beheer en de uitbouw van het abonnementen en losse verkoopbestand. De werkzaamheden zijn verdeeld over een binnendienst en een buitendienst. De INFO-afdeling maakt onderdeel uit van de binnendienst. Deze afdeling (5 medewerksters) verzorgt de administratie van abonnementen/losse verkoop en agenten en levert interne (administratieve) ondersteuning aan de buitendienst. Zij onderhouden hiervoor veelvuldige kontakten met de buitendienst en andere afdelingen binnen het concern. Voor deze afdeling zoeken wij op korte termijn een (leeftijd 25-30 jaar) Zijn/haar takenpakket omvat o m. het begeleiden van het team van 5 medewerksters het behandelen van vragen van agenten, de abonnementenadministratie en de afdeling transport. het behandelen van de binnenkomende post en het (mede) muteren van de bestanden het zelfstandig registreren en analyseren van diverse gegevens. Deze groepsleider/ster ressorteert rechtstreeks onder de chef binnendienst van de sektor dagbladverkoop. Van de juiste kandidaat/ate verwachten wij:* een afgeronde middelbare schoolopleiding en/of MEAO-opleiding administratieve alsmede enige leidinggevende ervaring een goede beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift. Nadere informatie over deze funktie wordt u graag verstrekt door dc heer C. Poot (tel. 020-913456. tst. 787 tussen 09.00 en 10.00 uur). Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan de. personeclafdcling van Trouw Kwartet B.V.. Wibautstraat 131 te Amsterdam t a v. mevrouw E. Thijssing. Talbot. Een naam met een welluidende klank uit een roemrijk verleden. Althans, dat is wat Talbot was. Talbot vandaag staat voor het plezier in het autorijden. In de ruimste zin des woords, zoals dat- heet. Daar is heel veel over te zeggen. Belangrijker voor u is echter wat er gebéurt. Daarom presenteren we u hierin het kort enkele modellen die de naam Talbot met ere dragen. Daar is dan eerst de nieuwe 1510, de grenzeloze reiswagen van Talbot. Nog beter gestroomlijnd en dus nog zuiniger dan zijn voorganger. Dan de Horizon, een goede bekende: vlotgelijnd, pittig en met ruimte voor het hele gezin. Niet voor niets Auto van het Jaar 1978/1979. Ook de Sunbeam is een wagen die u steeds vaker tegenkomt. Niet groot, wel ruim en verbazend handig. Ook handig, maar op een andere manier is de Matra Rancho. Gemaakt om de sleur te doorbreken. Leverbaar in drie uitvoeringen: Rancho, Rancho X en Rancho Grand Raid. Deze laatste uitvoering is speciaal uitgerust voor het zware werk. Meer vertellen we u hier niet. Tenslotte moet er voor de Talbot dealer bij u in de buurt nog iets te vertellen overblijven. Bijvoorbeeld over de trouwe 1100, de ruime 2 Litres en de adembenemende Bagheera. P

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 20