'rofvoetbal blijft geld vragen jakker: tegen weg Winst Engeland tegen Bulgaren BBC beslissend punt ontnomen Pers DDR looft Nederlands elftal Ligtu wel eens wakker van koffie? Koffie Hag, probleemloos lekker! Want Hag is échte koffie, gezuiverd van schadelijke stoffen zoals coffeïne. Ja, zo'n kopje Hag doetje goed... écht goed! 0? mag! Twente en FC Den Haag kloppen aan bij hun gemeenten V nflict eindigt met degradatie naar Utrecht KNAC verontrust over verdwijnen circuit Zandvoort Plaatsing voor EK was al zeker Winst Sanders Vier duels voor Stafleu 3 )AG 23 NOVEMBER 1979 SPORT TROUW/KWARTET P 21 RHS 23 were gemiddeld per competitieduel onze verslaggevers CHEDE/DEN HAAG - In een optimistische bui zijn de «V ""Sfl d,mSÏ>e!£?,ï. 52?^ - :nstellers van het rapport Gezonder Betaald Voetbal «ïjtfhrt ïkort n uitgegaan dat na een aantal jaren gerichte overheids- het betaalde voetbal in Nederland selfsupporting zou '-eken zijn. Het is, blijkt steeds meer, een utopie. Want in s dat de betaalde voetbalorganisaties in Nederland hun iven meer en meer gaan richten op hun inkomsten, wordt iuf de plaatselijke overheid om steeds hogere tegemoetko- :n gevraagd. 10 eld nadrukkelijker een vat ronder bo dem. Er moet steeds meer geld bij. oJvolstrekt ongecontroleerde sub- s hebben zich na Willem n oeq), NEC (ook al zoiets) en ®'J jen handjevol clubs, gisteren op- twee toch wel gerenommeerde eredivisie gestort: FC Twente Den Haag. De roep om meer ntelijke financiële steun is de aar de door hun opgestelde be- hèlannen op zijn gebaseerd. Ge- jpl. dit niet dan zou het plaatselijke genetbal weieens heel wat minder aan tn worden of wie weet zelfs ge- erdwijnen. waar men gekomen. nauwelijks aan toe is FC TWENTE rmeende belangeh van de pas- ieae de vergeüj- recreatie alsmei linii^i met de ook door de centrale of overhden gesubsidieerde cul- ).50| organisaties als bijvoorbeeld »e Overijssels Philharmonisch Or- ,Het Zuiderpark is de Iwburg voor de kleine man", zijn e ^gumenten die voor de weinig 300 tieve beleidsvisies worden aan- 19. ;en. Dat het publiek, waarvoor v emaal zou zijn bedoeld, door de fckkelijkheid van het geboden voetbal om andere dan lou- OO^anciële injecties vraagt, dat de ik principieel eerst in eigen om- Boi dient te worden gezocht (aan- Een aantal jaren geleden werd aan het Enschedese gemeentebestuur nog om financiële steun gevraagd met als uitgangspunt dat de stichting het op den duur wel zelf zou kunnen redden, indien ook de inkomsten uit gemeentelijke en particuliere steun wat zouden stijgen. Aan beide voor waarden is toen voldaan, maar het streven bleek onhaalbaar. Door te hoge uitgaven in de exploitatiesfeer (salarissen etc.) bleek slechts door middel van de verkoop van topspe- lere een enigszins acceptabele be leidsvoering mogelijk. Van die verko pen wil FC Twente in de toekomst af „om het topvoetbal in Twente te be houden". Met een mindere kwaliteit Twente in de samenleving, gemeente tot zo'n 650.000 gulden per jaar. Bij dat alles speelt nog, dat de stichting die FC Twente is, op het ogenblik een lening van de gemeente heeft lopen van een miljoen gulden. Aan de ver plichting van rentebetaling heeft men tot nog toe een half Jaar kunnen voldoen; van aflossing in tienjaarlijk se termijnen is in het geheel nog geen sprake geweest. Betaald voetbal waarheen dus. In En schede heeft een administratieve werkgroep zich over het probleem gebogen en ook de commissies voor sport en financiën zijn gisteren al bijeen geweest. »Zegt bijvoorbeeld wethouder Wibier: ,,FC Twente zal niet zomaar verdwijnen, dat staat vast. Maar voor de gemeente Ensche de wordt het wel moeilijk het ge vraagde extra geld op tafel te leggen. We zullen er ook naar toe moeten, dat de regio aan het instandhouden van Twente mee gaat betalen. Uit onder zoeken is gebleken, dat de helft van het aantal bezoekers van de thuis wedstrijden van Twente uit de omlig gende gemeenten komt. Daar zal overleg mee moeten plaatsvinden". Enschede acht, gezien de plaats van FC DEN HAAG zou er ook nog minder publiek naar het Diekman-stadion komen dan nu al het geval is. Vandaar de roep om opnieuw meer geld. Om de voor de jaren '80 tot '83 geraamde jaarlijkse exploitatietekor- lijker en schoner voetbal met ten van zo'n slordig half miljoen te r poenerige praat van overbe- 223 modaal-voetballers), is iets Ap kunnen wegwerken. Daarbij is overi gens uitgegaan van 9500 toeschou- lijke subsidie tot op zekere verhoogde hoogte acceptabel. Ook al omdat er via Twente de nodige gelden uit sta- dionhuur (er liggen plannen om voor 30 miljoen gulden een nieuw Diek man-stadion te bouwen) en omzetbe lasting in de gemeentelijke kas terug vloeien. De-vraag blijft nu wel: welke hoogte is nog acceptabel. Het betaald voetbal wordt ook in Enschede steeds Bij de bevoorrechte clubs uit het be taalde voetbal hoort FC Den Haag in de top drie thuis. Een club die dankzij intensieve gemeentelijke steun na een sanering redelijk schuldenvrij door het leven kon gaan. Ook al om dat in dit geval de gemeentelijke steun aan zoveel restricties gebonden was dat men het zich niet kon veroor loven te dolle capriolen uit te halen. En behalve die goed verzorgde bege leiding van de spelers kwam er een stadionverbouwing van de grond. Toch is ook FC Den Haag niet tevre den. Er kan nog zoveel beter en meer. Vandaar dat vergezeld van het rap port „FC Den Haag in de jaren tach tig" een nieuwe steunvraag aan de gemeente tot stand is gekomen. Die steun moet voor specifieke punten tot stand komen: voor de verbetering van de huidige situatie binnen de club, voor de aflossing van een lening van ADO, voor de verbetering van de veiligheid van publiek en spelers en voor het opzetten dat op langere ter mijn topvoetbal moet kunnen garan deren. Wat de verbetering van de huidige situatie betreft denkt FC Den Haag vooral aan het vergroten van de aan trekkingskracht door de verbetering van de public relations. Niet alleen naar de media maar vooral naar de Hagenaars en de inwoners uit de ag glomeratie. FC Den Haag zal beter verkocht moeten worden aan het pu bliek en men denkt wat dat betreft aan samenwerking met bestaande buurt instanties en gemeentelijke in stellingen en aan „professionele videoapparatuur" om de voetbalclub vooral beeldend te kunnen verkopen. In de categorie verbetering huidige situatie valt ook de medische verzor ging en de sociale begeleiding. Wat dat laatste betreft zit FC Den Haag in het betaalde voetbal al in de kop groep. Maar de club wordt koploper waar het betreft een normalisering van de voetbalsalarissen die gepaard moet gaan met een begeleiding waar bij duidelijk wordt dat veel geld ver dienen zelfs in de voetballerij ook niet alles is. De veiligheidsvoorzieningen moeten volgens de subsidieaanvrage van FC Den Haag ook verbeterd worden. Dat zou kunnen via het inschakelen van veiligheidsdeskundigen, door het uit breiden van het aantal zitplaatsen en door een vakverdeling op de grote tribune. Plus een herbouw van de laatste oude tribune, fin tenslotte is er dan de toekomst waarmee FC Den Haag uit de cirkel van dure aan- en verkoop wil zien te komen waardoor een betere selectie- opbouw moet ontstaan. Met name de „scouting", het opzoeken van het ta lent in goede harmonie met de ama teurclubs en de oudere van de spelers, zal een forse investering vereen Zo'n plan zou tenslotte moeten uit monden in een FC Den Haag dat zich niet, zoals in een eerder rapport, te vreden stelt met een plaats bij de subtop, maar werkelijk zoekt naar een toppositie. Blijft slechts over het idee dat ook FC Den Haag niet in staat is om dat plan op eigen kracht uit te werken. Er is gemeentelijke steun voor nodig die in de miljoenen gaat lopen. Want de Haagse eredivi sieclub mag dan trots melden niet fors in de rode cijfers te staan, het is met het betaalde voetbal in Neder land al zo ver gekomen dat zo'n schijnbaar florissante positie nog niet betekent dat een club gezond is. Erik Oudshoorn ?}URG Sommige spelerswisselingen verlopen in de top ge'Tiet Nederlandse ijshockey net zo flitsend als het spel zelf. I het een verzameling postzegèls betrof ruilde Amsterdam f.week Guus Bakker voor de Utrechtse trainer/coach Bob (o-lerland. Wanneer de ijshockeybond de overschrijvlngs- klieren vlot verwerkt kunnen beide heren dit weekeinde Ft bij hun nieuwe werkgevers aan de slag. Voor de Cana- Sunderland een aanzienlijke positieverbetering, voor Bakker eerder een hard gelach. De 25-jarige Tilburger, ijf keer op een wereldkampioenschap uitkwam voor e en vier keer met Trappers de Nederlandse titel ver- ps'fle, gaat door de transactie terug naar af. Sl n luk T} te,aLff Yje i trecht weet je als ijshockeyer 5 t.lfs wat Je te wachten staat: de EStedelingen krijgen al een paar dan >ijna elk weekend een flinke 3. jmeling van de gerenommeerde omt een potentiële Lake Placid daat in deze ambiance van lou- enjeurnis terecht? Bakker lijkt het rarfoffer te zijn geworden van een irend conflict binnen de Am- m-gelederen. Hij vertelt breed- 3orgÉ over de achtergronden: „Wij k. Iet seizoen gestart met zes verde- e B Veel te veel naar mijn mening. ENSt altijd erg lang op de bank. "tr warm draaien was er niet bij. ELW erg dacht het op te lossen door ls l< Imenten. Op een gegeven mo- "P® stond iedereen op een vreemde Bij ijshockey breekt je dat op. namelijk belangrijk dat je el- lindelings weet te vinden. Na amenspel met dezelfde spelers Vol^t dat gevoel te komen. Van de ;t je dat hij, na het afspelen STI -13* E RL van de puck, nog even een ommetje maakt, terwijl een ander wat langza mer schaatst waardoor je het spel zal moeten vertragen. Maar, door de fan tasiepatronen van Westberg raakten we allemaal over onze toeren." We hadden bovendien de zorg dat we moesten knokken voor onze plaat sen: iedere wedstrijd gingen we ge spannen het ijs op. Toen Ziemendorf terugkeerde van een blessure ging Westberg mij plotseling minder inzet ten. Hij vond dat ik te weinig gemoti veerd op de training verscheen. Aan vankelijk heb ik mijn goede wil ge toond en me wat meer ingespannen. Na de training bleef ik soms tien minuten lang rondjes draaien op het ijs. Maar Westberg honoreerde dat niet. Ik zat weer op de bank. Dat heeft me nogal ontmoedigd. Vorige week besloten we na een gesprek met vooreitter Terpstra uit elkaar te gaan. Tegen wil en dank natuurlijk, maar aan de andere kant; met deze man kan ik niet meer samenwerken." GUUS BAKKER: „Lekker warm draaien was er niet bij". Bakker heeft bij Amsterdam een mondelinge overeenkomst lopen tot het einde van dit seizoen. Het bestuur van de koploper in de eerste divisie weigerde hem uit te lenen aan één van de grote vier (behalve Amster dam zijn dat Tjlburg, GIJ8 Gronin gen en Heerenveen Flyers). Bakker: „Voor mij een bevestiging dat ze m'n kwaliteiten toch wel kunnen waarde ren. Ze zeiden nog: we weten dat je het wel kan. maar op deze manier is het geen werken meer." H onze basketbalmedewerker ISSEL Het Europa Cup I-toemooi dat voor basketbal pioen EBBC zo uitstekend begon lijkt nu al afgelopen te In een uiterst merkwaardig verlopen wedstrijd verloor de van coach Ton Boot met 68-67 van Brussel, hetzelfde dat thuis nog met 22 punten kansloos opzij werd gezet, t dat het dezelfde twee ploegen waren die elkaar gisteren uw ontmoetten is vrijwel niemand die beide wedstrijden vmI gezien duidelijk geworden, laat staan dat hier de Neder- sojse kampioen in het veld stond, verleden jaar nog goed een finaleplaats in het Europa Cup Il-toernooi. -83! jsleutelwedstrijd waarin EBBC n llesbehalve voorspoedige start e,alii Topkracht James Lister had hetfnpen met een aanrijding in het van de Belgische hoofdstad zich pas luttele minuten voor ïdstrijd in de sporthal vervoe- let gelegenheidscenter Rob van had de Bossche ploeg niette- in redelijke start. it rajdat was ook te danken aan de •lige opening van Brussel. In 97Jvan het overwicht onder de n aan lengte zorgvuldig en sys- isch uit te buiten zocht de Brus- ploeg het in rommelige indivi- lacties, zoals zij dat ook in Den 1'ett i deed. Van goed basketbal was eerste helft echter geen sprake I20yndeel. van beide kanten werd eus aangeklungeld tegen een 3ahJlnabel schotpercentage. /imj 375. Lister onopgewarmd bij de 20-12 in het veld kwam, kreeg rJossche aanval en verdediging ACal ijk wat lijn, maar het slechte schot bleef, met uitzondering van een serie treffers van Den Bosch-spelver deler Den Cramer. De armetierige 33- 28 ruststand in Brussels voordeel, in het door zenuwen en buitensporig balverlies gekenmerkte duel sprak voor zichzelf. In de tweede helft werd het er alle maal niet beter op. De Amerikanen Heath en Washington zagen eindelijk hun gesoleer voor Brussel beloond. Den Bosch raakte toen helemaal de kluts kwijt, stapelde misser op misser en keek in no-time tegen een 54-38 achterstand aan. Een afgang werd dan ook gevreesd. Maar de wedstrijd bleef een merkwaardig scoreverloop houden. Brussel weigerde voor sfe te kiezen en de reeds gememoreerde ble ven volharden in drammerige, dom me. individuele acties. Plotseling was EBBC daardoor uit een ogenschijn lijk geslagen positie weer terug in de wedstrijd. Eindelijk was ook het zo lang uitge bleven gevoel voor richting weer daar. Brussel zakte daarbij na die stormachtige start onverklaarbaar terug. En toen Washington ruim vijf minuten voor tijd zijn vijrde persoon lijke fout kreeg was EBBC weer hele maal terug in een open wedstrijd. Een minuut vóór het einde schoot Lister EBBC zelfs naar de eerste voorsprong van de wedstrijd (64-65). Pas toen werd er gebasketbald. Maar in diezelfde slotfase sloeg het blunde ren vanuit een geheel andere hoek toe. Na een treffer van Akerboom schoot Heath zijn ploeg weer op winst, 68-67. Balbezit met nog vijf seconden bracht de bal bij de verder onopvallende Krikland. Twee stap pen over de middellijn besloot de Amerikaan tot een alles of niets- schotpoging, vrijwel beslissend voor EBBC's verdere kansen in dit Europa Cup-toernooi. Voor iedereen waar neembaar ging de bal voor het eind signaal door de ring. De uitzinnige vreugde bij Den Bosch was echter van korte duur. De juryta fel nam de verbijsterende beslissing dat de treffer na het eindsignaal was gescoord. En zo werden de kansen van Den Bosch door die van 68-67 nederlaag in de ongetwijfeld meest krankzinnige wedstrijd uit haar be staan. tot praktisch nul gereduceerd. Op een wijze, die de malaise in de Brusselse Astridhal geheel en al com pleet maakte. De scores: Brussel: Heath 26, Van Poppelen 13. Bell 12; Den Bosch, Lis ter 18, Cramer 13, Akerboom.12. Door toedoen van de Nederlandse IJshockey Bond, die zich nog wel eens op het pad van de arbeidsbemid deling begeeft, kwam Bakker in con tact met Utrecht. „Het idee om bij zo'n laag geplaatste club te gaan spe len stond me eerst helemaal niet aan," aldus de ijshockyverdediger. „Deze week heb ik in Tilburg, daar nog eens op m'n gemakske over nage dacht. Ik had natuurlijk weinig keus. Het was Utrecht of niks. Tilburg leek me veel aantrekkelijker, maar daar wilde Amsterdam niet aan meewer ken. Misschien is het wel een alterna tief voor het volgende seizoen. Ik ga eerst weer praten met Amsterdam en als het dan opnieuw afketst zal ik op zoek gaan naar een andere topclub." De toch al in mineurstemming ge dompelde Guus Bakker hoorde eind vorige week ook nog dat hij ls afge voerd van de selectielijst voor Lake Placid. „Niet zo verbazingwekkend natuurlijk," meent hij. „Westerberg moet nu wel consequent één lijn trek ken. Toch hoop ik me bij Utrecht te selecteren voor de Olympische Spe len. Moet lukken, want één ding is zeker: ik krijg daar genoeg te doen. En die stap terug? Ach, ik zie het als tijdelijk. Het bestuur van Utrecht heeft beloofd een nieuw coach te zul len aantrekken. Mogelijk kunnen we nog een paar puntjes uit het vuur slepen." Als tot slot de vraag ter sprake komt of zijn honorering nu ook is aange past aan het bedenkelijke niveau van Utrecht verschijnt er een veel bete kend lachje op de mond van Guus Bakker. „Eh eigelijk mag Je het zo niet noemen." zegt hij weifelend. En dan niet al te serieus: „De onkosten vergoeding is natuurlijk verhoogd Vroeger reisde ik van Diemen naar Amsterdam, nu van Tilburg naar Utrecht." Ultelagen Nederlandse competitie: Amsterdam Ntlmecen «-3. Heerenveen Flyera-HYS 6-1. Til burg Trappera-Utrecbt 8-2, Amaterdam-OlJS 8-3. Olympla-NIJmegen 7-5. Heerenveen Flyers-Smoke Eaters 21-1. NIJmegen-Tllburg Trappers 6-5, OIJ8- Olympta 11-6, 8moke Eaters-HY8 614. Den Bosch-Heerenveen Flyers 4-17, Amsterdam-TU- burg Trappers 11-1. 1 Amsterdam 6 6 0 2. Heerenveen Flyers 5 5 0 3 Olympla 4 3 0 4.HY8 4 2 0 5. OU8 4 2 0 «Den Bosch 3 1 0 7 Tilburg Trappen 5 1 0 8 Utrecht 4 1 0 0 Nijmegen 5 10 10. Smoke Eaten 4 0 0 OOST-BERLIJN De Oostduitse kranten hebben donderdagmorgen de pijn over de uitschakeling in het Europees voetbalkampioenschap versacht door emmers vol lof uit te gieten over het Nederlands elftal, de „Vixe-Weltmeister". „Op het beslissende moment overtroffen de Nederlanders zichzelf," constateerde de Berliner Zeitung. De Junge Welt sloot daarbij aan door de Nederlandse aege als „redelijk ver diend" af te schilderen. „De DDR-Nationalmannschaft ging," aldus het jeugdblad, „tenonder in een uiterst dramatisch duel, waarbij aan het eind de teleurstelling wachtte. Maar waarin Nederland het respect afdwong dat van een Vize-Weltmeister uitgaat. De gasten werden gedwongen hun hele arsenaal aan technisch vernuft aan te spreken, maar toen zij dat dan ook deden, bleek ons elftal daar tn tal van punten niet tegen opgewassen." Neues Deutschland schrijft over de 3-2 zege van Nederland: „Het was een open wedstrijd met energieke inzet van heide kanten de gasten overdreven de bardheid soms wellicht en vele goede spelmomenten Meer dan 90.000 toeschouwers hebben een grootse wedstrijd beleefd en juichten aan het einde beide ploegen toe. De gasten voor hun niet onverdiend succes en de gastheren voor hun wil om te vechten en hun ijver tot aan het laatste fluitsignaal." In het begeleidend artikel in de Berliner Zeitnng klinkt enige teleur stelling door: „Zonder twijfel was bij de beschermelingen van trainer Georg Buschner de wil voorhanden, de kansen op een Europees kampioenschap met beide handen aan te grijpen. Met.de voorsprong van 2-0 was men al een heel eind op de goede weg. Miar toen het de Vize-Weltmeister ernst werd, kwamen toch de grenzen van het presta tievermogen van de blauwwitten in zicht. Bij de zwakke momenten in de verdediging kwam nog, dat ook de aanvallers niet de vlam in de pan konden laten slaan, waar de 95.000 sozeer op hadden gehoopt." DEN HAAG (ANP) De Koninklijke Nederlandse Automobiel Club (KANC) heeft zich nogal verontrust getoond over de plannen van de ge meenteraad van Zandvoort om het autosportcircuit aldaar een andere bestemming te geven. Het contract tussen de CENAV. ex ploitant van het circuit, en de ge meente heeft namelijk een looptijd tot 1988. De KNAC zou een ontman teling van het circuit na afloop van de huurperiode ten zeerste betreuren, omdat dit niet alleen voor de gemeen te Zandvoort. maar ook voor de au tosport schadelijke gevolgen zou heb ben. Een bestemmingswijziging, voordat het huurcontract is afgelo pen, zoals in de gemeenteraadsverga dering van Zandvoort van maandag Jl. naar voren werd gebracht, zou vol gens de KNAC niet alleen geheel in strijd zijn met de met de gemeente gemaakte afspraken, waarop de plan nen voor de autosport in de eerste jaren zijn gebaseerd, maar tevens ka pitaalsvernietiging betekenen. Vol gens de KNAC behoeft het geen be toog, dat het vinden van vervangende circuitaccommodatie elders grote problemen met zich brengt. Een van de mogelijkheden is de vesti ging van een „motorisch centrum" in het zuidoosten van het land. Een plan, waar directeur J. Beerepoot van de CENAV, zich sterk voor maakt. Dat circuit zou geschikt moeten wor den gemaakt voor zowel auto-ren- sport als ralley- en motorcross. Met de bouw van een dergelijk centrum is naar schatting zo'n vijftien miljoen gulden gemoeid. LONDEN De wedstrijd die Engeland gisteravond speelde voor groep 1 van het Europees voetbalkampioenschap stelde in feite weinig meer voor. Engeland versloeg Bulgarije met 2-0. In een wedstrijd die woensdagavond wegens zware mist over Londen werd afgelast. Maar door een nederlaag van Ierland bij Noord-Ierland woensdagmiddag, was Engeland al zeker geworden van plaatsing. VOETBAL. De loting voor de kwartfinales van de drie Europese bekertoernooien voor clubs wordt op 11 Januari ln Rome verricht. Dan wordt ook geloot voor het eind toernooi om de Europese titel voor landenteams. VOETBAL Na ruim een Jaar heeft de Brazili aanse club Flumlnense alsnog 175.750 dollar vergoeding gekregen van de club El Helal uit. SaoMi Arablê voor de verkoop van Rlvelino. De Brazilianen die het geld vla de IntemaUonale voetbalbond moesten Innen gaan nu nog vier vriendschappelijke wedstrijden in Arable spelen VOETBAL Uitslagen Franse competitie La val-Lyon 1-2. Monaco-MeB 3-0. Brest-LUl* 1-1. Paris SO-BasUa 11. Lens-Bordeaux 2-1. Nancy- Ntce 1-2. 8t. Etlenne-Nlmes J-l. Strasbourg- Valenciennes 2-1. Sochaux-Marsellle 3-0, Nan tes-Angers 3-1. Stand aan kop na 17 wedstrij den: Monaco 27. Nantes 25, 8t Etienne 21. Sochaux 22. Strasbourg 21, Nlmes 20. Engeland nam de wedstrijd tegen Bulgarije daarom ook licht op. In de middaguren vertrok sterspeler Kevin Keegan bij voorbeeld terug naar West-Duitsland waar hij beloofd had zich op donderdagmiddag weer bij zijn club Hamburg SV te melden. Keegan zou aanvoerder zijn geweest van de Engelse ploeg. Maar hij kon nu wel gemist worden ln een duel waar alleen het vermaak nog op het spel stond. Coach Ron Greenwood vond het ook geen drama: „Het is een kwestie van geven en nemen. En ik begrijp helemaal dat Hamburg Kee gan weer terug wilde." OOSTENRIJK Het Oostenrijkse voetbalelftal heeft woensdagavond laat in Lissabon een wedstrijd voor groep twee van de kwalificatieronde voor het Europees, kampioenschap met 2-1 gewonnen Bij de rust was de stand 1-1. De voor AZ'67 spelende Kurt Welzl gaf Oos tenrijk in de 36e minuut de leiding. Zes minuten later zorgde Reinaldo voor de gelijkmaker. Schachner maakte de winnende treffer in de 51e minuut. Er waren 80.000 toeschou- Door dit resultaat heeft Oostenrijk de leiding genomen in groep twee met elf punten uit acht wedstrijden. Bel gië is tweede met tien uit zeven en BOMBAY Louk Sanders heeft de derde ronde van het grand-prixten- nistoernooi van Bombay bereikt. De Nederlandse kampioen Versloeg de Westduitser Klaus E be r hard in twee sets: 6-4, 6-1. Betty Stove heeft in de eerste ronde van het internationale tennistoernooi in Brighton verloren van de Ameri kaanse speelster Betsy Nagelsen. De setstanden waren 6-3 2-6 3-6. Tom Okker heeft ln Warschau de finale van een liefdadigheidstoemooi tegen de Pool Wojtek Fibak met 2-6 6- 7 verloren. In een dubbelpartij verlo ren Okker en Fibak met 4-6 6-7 van de Amerikanen Stan Smith en Hank Pfister. De baten van het toernooi komen ten goede aan de ontwikke ling van de tennissport op de Poolse scholen. Portugal derde met negen uit zeven. Het uitgeschakelde Schotland ont vangt op 19 december België en op 6 februari Portugal. België is bij winst zeker van plaatsing. Stand in groep twee is nu: Oostenrijk 8 4 3 1 II 14- 7 België 7 3 4 0 10 9-4 Portugal 7 4 1 2 9 9-7 Schotland 6 2 1 3 5 10- 9 Noorwegen 8 0 17 1 5-20 ZEIST De tuchtcommlssle van de KNVB heeft in Zeist besloten Feye- noord-speler André Stafleu een on voorwaardelijke schorsing van vièr wedstrijden en 400 gulden boete op te leggen. Op basis van binnengekomen rapporten en verklaringen werd be wezen geacht dat Stafleu op zaterdag 11 november tijdens de wedstrijd AZ'67-Feyenoord (0-0) de op de grond liggende Ronald Weijsters in het ge laat heeft getrapt. Ook de strafkaart van Stafleu. die niet helemaal blanco is. speelde een rol in het bepalen van de strafmaat Stafleu had overigens ln de wedstrijd geen gele kaart van scheidsrechter Bep Thomas gekre gen. Op televisiebeelden was de over treding echter duidelijk waarneem baar. Deze beelden zijn bij de behan deling niet vertoond. De tuchtcom- missie. bestaande uit de heren Van der Gijp (vooreitter), Van Zon (secre taris), Bijleveld en Wille, had dit „be wijsmateriaal'' niet nodig om tot een besluitvorming te komen. De belan gen van 8tafleu werden op de zitting behartigd door mr. A. van Velzen. ZEIST De tuchtcommisaie van de KNVB heeft De Vos van Steenwijk van FC Vlaardlngen, die afgelopen zaterdag in de wedstrijd tussen de betaalde c-elftallen van Volendam en Vlaardingen van het veld werd ge stuurd. voor zes wedstrijden ge schorst. HIJ kreeg bovendien een boe te van honderd gulden. De Vos van Steenwijk werd geschorst wegens het trappen van een tegen stander zonder dat de bal in de buurt was. ADVERTENTIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 23