twijfelde al aan arbiter Garrido inap herstel van vernieuwd Oranje )ok Engeland naar Italië DE STILLE KRACHT VAN ORANJE? achterstand (2-0) zege (2-3) in keiharde confrontatie tegen DDR George Geurtsen neemt ontslag NevoBo ad hoe uit probleem I Dextro druivesuiker: pure energie. [RDAG 22 NOVEMBER 1979 SPORT TROUW/KWARTET P 13/RS 15/H 17 onze speciale verslaggever ;iPZIG Over de scheid£rech- r, de Portugees Garrido werd nog nagepraat. Met de winnende irlandse equipe toch vooral als groep met het beschuldigend (jzende vingertje. Er zou berft bs gevreesd mogen worden voor carrière van de Portugees, want jm voor de wedstrijd in Leipzig ond hij al ter discussie. >rige week vergaderde de UEFA Amsterdam over een reeks ad- inistratieve zaken. Het was daar t KNVB-voorzitter Meuleman de litter van de Europese voetbal lie, de Italiaan Artemio Franchi D zijn vestje trok over de aanwij- van Garrido, een scheidsrech- r waarin de Nederlanders maar (ter weinig vertrouwen hadden. temio Franchi maakte, hoffelijk tuurlijk, aan Meuleman duide- k dat hij mogelijk ook zo zijn ijfels had. In ieder geval was iedrich Seipelt, een Oostenrijker opperbaas is van de Europese leidsrechters, aangewezen om officiële waarnemer in Leipzig rslag te doen van Garrido's op- den. larnaast zei Franchi dat hij ei- olijk wel hoopte dat Nederland :h zou plaatsen. Immers, de Ne- rlandse ploeg zal ongetwijfeld j het eindtoernooi vergezeld wor- o door een groep supporters. Van DDR had men op dat punt wei- te verwachten. De Nederlandse utsing was voor de Italiaan anchi die zijn eigen landgenoten de voetballerij nog een veel be- hart toedraagt dan alle buiten- nders samen, in ieder commerci- het best ssen die wensen van Artemio znchi en Willem Meuleman »nd dus die Garrido. Z'n presta- lijst was al nagekeken. Tot nu had hij 22 internationale wed- tijden gefloten. Bij slechts één n die gelegenheden was een uit etende ploeg als winnaar tevoor- ïijn gekomen, inderdaad: toeval- Nederland in een wedstrijd te gen Noord-Ierland. Maar voor de rest had Garrido die zo losjes met z'n gele en rode kaarten wappert de naam opgebouwd een typische thuisfluiter te zijn. Een home refe ree die tijdens het wereldkampi oenschap bij de ontmoeting Argen- tinië-Hongarije twee spelers van Hongarije (Töröczick en Nyilasi) uit het veld zond, zonder acht te slaan op de vergrijpen van Argen tijnse zijde. Die Garrido kon zich, zo vond de Nederlandse ploeg, in de eerste helft niet ontdoen van zijn faam. Hij floot teveel in Oostduits voor deel maar zag gelijksoortige aan slagen op het welzijn van de Neder landers door de vingers. En pakte tenslotte op aanwijzing van een grensrechter het rood tevoorschijn voor Weise en voor Ling. Wat er precies gebeurde? De bal was niet in de buurt in ieder geval. Ling: „Die Weise liep de hele tijd al te porren, te slaan en te schoppen, waar helemaal niks tegen werd ge daan. Toen heb ik hem wat gepro voceerd door de bal een paar keer in de voeten te nemen en daar werd hij nog veel giftiger van. Hij begon nog meer te schoppen en te slaan. Tot dat moment. Hij stond achter me te knijpen en te plakken en ik maakte me in een reflex los, toen heb ik hem schijnbaar geraakt want hij bloedde nogal". Weise ging inderdaad behalve met een rode kaart ook met een stuk wit verband dat normaal voor twéé ernstig gewonden wordt ge bruikt, naar de kleedkamer. Ling had hem, „in een reflex" die wel zeer goed aankwam, uit de wed strijd gehaald. Van schuld wilde Ling eerst niet weten. „Die scheids rechter had eerder al op moeten treden. Maar die man was toch helemaal partijdig". Garrido goochelde ook wat met z'n kaarten; toen hij Weise geel had gegeven kwam hij tot de ontdek king dat die al een kaart van die kleur had, haalde dus rood tevoor schijn en verbeterde de eerste aan Tscheu la Ling (midden) heeft de rode kaart gekregen van scheidsrechter Garrido (links) en verlaat het veld. klacht tegen Ling (geel) ook maar in rood. Een moment om Garrido op aan te vallen? Doelman Piet Schrijvers: „Volgens mij is het ons geluk ge weest dat die twee rode kaarten vielen. Toen kregen wij een hoop ruimte. En dan hadden we natuur lijk ook nog het geluk dat we op het juiste moment tot 2-1 terug konden komen". Daarop werd Garrido uiteindelijk dus maar niet aangevallen. De DDR-defensie raakte wat ontre geld van het vertrek van Weise en het Nederlands elftal kon gaan bouwen aan herstel. Zodat de klap van Ling, achteraf voelde hij zich iets schuldiger dan alleen „losruk ken in een reflex" maar dat bloed, dat deed hem toch geen kwaad, zodai die klap dus misschien juist de ommekeer inleidde. Vooral om dat Garrido dé adequate bestraf fing bij de hand had. Trainer Georg Busckner van het verliezende Oost-Duitsland was ook van mening dat de twee rode kaarten beslissend waren geweest voor het verdere verloop van het duel. „De Nederlanders konden be ter van de grotere ruimte in het veld profiteren dan wij. Daarbij kwam dat het eerste tegendoelpunt vlak voor de pauze voor ons bijzon der ongelukkig viel. Het brak het moraal van de ploeg. Nederland was slimmer en heeft een beter gebruik gemaakt van de kansen. Net als tegen Zwitserland open baarden zich in onze ploeg zwakke punten in de verdediging. Neder land maakte daar behendig ge bruik van. Dat wij de eindronde van het toernooi om de Europese titel niet hebben behaald is geen catastrofe. Ik hoop alleen dat de ploeg nu psychisch niet aangesla gen is, want met twee of drie nieu we spelers kan het elftal een nog beter geheel vormen." Jan Zwartkruis was de man die ondanks Garrido zijn geluk niet op kon. Hij: „Zelfs in de rust heb ik de jongens ingepompt, dat zij van dit Oostduits elftal niet hoefden te verliezen. Onze kracht is zeker niet minder dan die van deze tegenstan der. In Rotterdam hebben we dat in de vorige editie al laten zien. Natuurlijk was die snelle aanslui ting door dat doelpunt van Thijs- sen voor ons van onschatbare waarde. Daar heb ik in de rust ook op gehamerd. Iedereen verdient een pluim. Maar als ik dan toch één naam mag noemen, is dat Frans Thijssen. Die jongen heeft vooraf veel kritiek gehad. Hij heeft hier bewezen dat hij het waard was in Leipzig te spelen". Thijssen zelf was ook niet ontevre den. „Dit was geen ploeg om bang voor te zijn. Ze vielen me tegen. Ik had ook bij die 2-0 nog alle vertrou wen. In de rust was de stemming goed, alles was nog mogelijk. Maar, ja. zonder dat doelpunt kort voor rust was het natuurlijk wel moei lijker geworden". En Garrido dan, de man die de zaak na rust af en toe ook nog boven het hoofd groeide? Thijssen sloot zich aan bij Piet Schrijvers: „Hun twee de doelpunt was gewoon een la chertje. Dat was nooit een straf schop. Maar ja we kregen voor rust nou eenmaal alles tegen". Volgens Buschner is Nederland verdiend groepswinnaar gewor den. „Beide teams hadden te kam pen met geblesseerde spelers. Ne derland heeft die handicap vrijwel moeiteloos opgevangen. Bij ons was het gemis van Riediger en Lin- demann sterk voelbaar. Ook de pas herstelde spelers waren eigenlijk nog niet voor honderd procent fit. Toch lukte het de ploeg één helft knap te spelen. Belangrijke indivi duele fouten leidden echter tot te gentreffers en brachten ons uit het ritme. Onze spelers verdienen ech ter waardering voor de wijze waar op zij er aan hebben meegewerkt dat het tot de laatste wedstrijd onduidelijk was wie groepswin naar zou worden." ZIG De ronduit verdiende manier waarop het Nederlands elftal gisteravond ten koste Oost-Duitsland (2-3) de eindronde van het Europees kampioenschap bereikte, heeft »zen, dat de Oranje-ploeg zich nog altijd tot de internationale top mag rekenen. Het waren aid niet de eersten de besten die daar het afgelopen jaar aan twijfelden. Bijvoorbeeld scoach Jan Zwartkruis, die in zijn taktische bespiegelingen de tegenstander herhaalde- ïeer kwaliteit dan zijn eigen team toedichtte. Vooral hem moeten de schellen van de ogen ;evallen, toen de Oranje-leeuw gisteravond op basis van moed en vertrouwen in de eigen it uit praktisch verloren positie herrees. Matty Verkamman oarenstukje leverde het Neder- elftal in een duel, dat overigens iw aantoonde dat voetbal op 'eau misdadige trekjes kent; en wanneer de UEFA een volstrekt p zijn taak berekende scheids- r als Garrido voor een dergelijk it aanstelt. De Portugees ont- zich niet alleen als een home- t, maar werkte via zijn mallotl- lrag tevens de oorlogszuchtige lingen in de hand. Aan het eind rit stond het wederwijdse wan- l zwart op wit: achtenveertig edingen (twintig-achtentwin- ele kaarten voor Hovenkamp, en Kist en als klap op de vuur- >de kaarten voor Weise en La die het gevecht in de meest ijke zin opvatten, luiveringwekkende aspect van Duiteland-Nederland telde na atste fluitsignaal echter al niet meer voor de Oranje-mannen. Met gebalde vuisten vierden zij hun triomf, treiterden even het helse (me- ren)deel van de 92.000 fans en trok ken vervolgens in optocht naar de hoeken van het stadion, waar de paar duizend Nederlanders zich ophielden. De trots van dit Nederlands elftal was ook wel te begrijpen. De nederlaag van de DDR-ploeg in het Zentral- Stadion betekende immers een pri meur. Een novum, waar lange tijd niemand rekening mee had gehou den. Na ruim een half uur stond het tenslotte 2-0 in het voordeel van het thuis spelende team. De aansluitingstreffer van Frans Thijssen op slag van rust vormde het startsein voor een zeer opmerkelijk herstel. Zelfs 2-1 was een stand, die Oost-Duitsland in Italië had ge bracht, maar die ploeg raakte het spoor volledig bijster toen Nederland na rust alle complexen afwierp. Op dat moment werd heel erg duidelijk, hoeveel voetbalkunde er ook nu nog in Oranje is verzameld. De aanvallers Simon Taqamata en René van de Kerkhof waren voortdurend ongrijp baar voor hun respectieve opponen ten Br&uer en Kische, terwijl de voor de falende Hugo Hovenkamp in het veld gekomen Kees Kist eindelijk ook eens aan een goede interland werkte. Bevrijd van knellende tacti sche opdrachten, speelden de voor- waartsen voor de vuist weg. Zij wer den daarin bijgestaan door een aan tal uitblinkers, van wie rechtsback Benny Wijnstekers en de nieuwko mers Dick Schoenaker en Michel van de Korput het hoogst waren te prijzen. Feitelijk was er sprake van een paral lel met de ontwikkeling op het laatste WK-toemooi. Werd de aanvankelijk zo kwakkelende brigade van Happel in Argentinië geïnspireerd door Piet Wildschut, Jan Poortvliet en Ernie Brandts, dit keer kwamen de impul sen weer voornamelijk van een stel karaktervolle neo-internationals. Van de oud-gedienden tekenden al leen doelman Piet Schrijvers (on danks enkele schoonheidsfoutjes) en René van de Kerkhof voor een hoog cijfer. Aanvoerder Ruud Krol begon uitermate zwak en werd eerst in een vergevorderd stadium enigszins be zield door het elan van vooral zijn clubgenoot Schoenaker. Krol beleef de de pech, dat een correcte actie contra Hèfner door Garrido ten on rechte tot strafschop werd gepromo veerd (Joachim Streich had geen moeite met de elf-metertrap), stond dus volledig in zijn recht, toen hij daar slechts wegwerp-gebaren voor over had. maar vergat dat hij er in de voorbereidende actie door H&fner op een pijnlijke wijze was ingelopen. De captain heeft wel eens gezegd, dat hij zich als oud-gediende niet altijd even prettig voelt tussen het jonge grut, maar het wordt pas echt problema tisch voor Zwartkruis als hij daar ook nog eens matige prestatie? naast zet Hovenkamp, pas toe aan zijn zestien de interland, maar met zijn 29 jaar DEN Zonder te spelen heeft Engeland zich gisteren 'alificeerd voor het eindtoernooi om het Europees voet- impioenschap dat komend jaar in Italië zal worden iden. De Engelse ploeg kwam niet in het veld maar door nederlaag van de Ierse Republiek bij Noord-Ierland en de Engelsen in groep 1 onbereikbaar. uid had gisteravond moeten tegen Bulgarije. Maar er hing kke mist over Londen toen om uur het beginsignaal gegeven oeten worden. Toen na een half Kg steeds geen weersverbetering Jgetreden werd besloten dat de ijd voor 24 uur werd uitgesteld, ond zal weer in het Wembley n een nieuwe poging worden n tot een duel dat verder weinig e meer heeft. -AND wd was in de middaguren al geworden van een plaats in het «mooi om de Europese titel, wam door de ovewinning (1-0) ord-Ierland behaalde op de Ier- publiek. Dat laatste land kon door een overwinning nog Engeland komen, in de hoop Dg dat de wedstrijd tegen Bul- door de Engelse ploeg ruim 'erloren. na afloop van het duel in Bei- kien de winnende coach. Dan- anchflower. en zijn assistent y Cavanagh hun ontslag aan het juiste moment." zei oud- üballer Blanchflower Na de Ijke nederlagen eerder tegen (arken (4-0) en Engeland (5-1) een storm van kritiek over de 8che leiding van de Noordierse legaat Nu de revanche kwam achtte Blanchflower het moment ge komen om terug te treden. Perspectief was er overigens nauwe lijks voor de Ierse Republiek in dit duel. De Noordieren waren duidelijk uit op een positief resultaat en be^ paalden het spel op het middenveld met af en toe sterke aanvallen. Na rust werd het Noordierse overwicht nog duidelijker met een reeks aanval len waarbij de bal steeds hoog voor het doel van keeper Mick Kearns werd geplaatst. Daar bleef men de toestand meester tot in de 54ste mi nuut. Een vrije trap van Sammy Nel son werd bij de verste paal door Ger ry Armstron ingekopt Daar bleef het bij. Want &ls de Ierse Republiek daarna nog aandrong stond uiteindelijk doelman Pat Jen nings een succes in de weg. Stand in groep 1: Engeland 6 5 1 0 10 18- 5 Nrd. Ierland 8 4 1 3 9 8-14 Ierland 7 3 2 3 7 9-6 Bulgarije 7 2 1 4 5 6-12 Denemarken 8 1 2 5 4 13-17 BELGIË Het Belgische nationale elftal heeft de kansen om zich ook voor „Italië" te kwalificeren gisteravond in eigen hand gehouden. In het Brusselse Hei- zelstadion won België met 2-0 van Schotland voor wie het avontuur om de Europese titel nu tot het verleden behoort. Er waren in het Heizelstadion amper 15.000 toeschouwers aanwezig, de wedstrijd werd wel op de televisie uitgezonden. België nam in de eerste helft een voorsprong door een doel punt van Franècois van der Eist. Drie minuten na de hervatting loodste Voordecker de Belgen in veilige ha ven: 2-0. en Stevenson werd na een charge tegen Mustafa van het veld gezonden. Mustafa viel geblesseerd uit. De Roe meense arbiter Constantin kreeg het na het doelpunt van Onal makkelij ker. Turkije hoefde niet zo erg meer en Wales was daartoe niet in staat Stand in groep 7: Turkije West Duitsland Wales Malta 5 3 1 1 7 5-3 4 2 2 0 6 7-1 6 3 0 3 6 11- 8 5 0 14 1 2-13 7 3 4 0 10 9-4 6 4 1 1 9 8-5 7 3 3 1 9 12- 6 6 2 1 3 5 10- 9 8 0 17 1 5-20 Stand in groep 2: België Portugal Oostenrijk Schotland Noorwegen TURKIJE In Izmir won Turkije gisteren een wedstrijd voor groep 7 waarin West- Duiteland met thuiswedstrijden te gen Malta en Turkije voor de boeg de beste kansen heeft. De Turken ver- sloégen Wales met 1-0. Het was een langdurig eenzijdige wedstrijd waarin Wales zich sterk verdedigde en de Turken onmachtig naar een gat zochten in de laatste linie. Pas een kwartier voor het einde kwam het bevrijdende doelpunt. Er- han Onal, vroeger spelend bij Bayern München tegenwoordig voor Stan dard Luik maakte de treffer De sfeer op het veld klaarde daardoor in ieder geval een beetje op want het was kort voor de beslissende tik van Onal bepaald onrustig geworden op het veld. De Welshmen verdedigden zich hard RUSLAND Het Westduitse voetbalelftal heeft ln Tiflis een vriendschappelijk duel te gen de Sovjet-Unie met 3-1 gewon nen. Halverwege de wedstrijd in het met 35.000 toeschouwers matig bezet te stadion van Dynamo hadden de Westduitsers met 1-0 de leiding. Dat eerste doelpunt kwam van de voet van Kart-Heinz Rummenige, die uit een pass van Nickel de doelman van de SovJetrUnle. Gabelija, kans loos liet. De Russische ploeg startte de tweede helft met een verbeten offensief. Tsji- dijattoelln knalde op de lat. Na ze ventien minuten was het echter Rum- menige die de voorsprong verdubbel de. Deze speler van Bayern München stond ook aan de basis van de derde Westduitse treffer Zijn voorzet van links bereikte Fischer, die van vijf meter afstand inschoot. Het tegendoelpunt van de Sovjet- Unie werd zeven minuten voor tijd na een dekklngsfout in de Westduitse defensie gescoord door Machovikov. Het duel werd geleid door de Finse scheidsrechter Marrti Hirviniemi toch al behorend tot de oude garde, speelde zelfs een zeer zwakke wed strijd. Hij was in de zesde minuut eerst zo dom om de gespannen Garri do met spelbederf (wegtrappen van de bal toen er al lang was gefloten) tot een gele kaart te verleiden en kreeg voorts geen vat op invaller Kotte. Bij Hovenkamp vielen de gaten en werd ook de basis gelegd voor het ope ningsdoelpunt Streich ging vlug door na een mislukte charge van Ho venkamp. waarna Rüdiger Schnup- hase in de mêlée voor het eerste geju bel zorgde: 1-0. Toen het door de valse strafschop Wildschut versierde in Rotterdam te gen de Oostduitsers op vergelijkbare wijze zo'n meevaller voor Geels later dus 2-0 werd, leek het pleit be slecht. Een van de vele creatieve mo menten van Tahamata hield de Ne derlandse ploeg echter op een cruci aal moment in de race. De formidabel strijdende Molukker draaide even voor de pauze ter hoogte van corner- valg de hopeloos tollende Bröller weg, waarna de zeker niet tegenval lende Thijssen zijn rentree met een rake kopbal opluisterde: 2-1 Even eerder waren La Ling en Kon- rad Weise aan het knokken geslage. ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) George Geurtsen heeft met onmidde- lijke ingang zijn functie al trainer coach van waterpolokamploen AZC Alphen neergelegd Tussen enkele spelers en Geurtsen bestonden onop losbare meningsverschillen over tac tische zaken in het waterpolo, waarop Geurtsen zich besloot terug te trekken. De ontslagaanvrage is door het be stuur van ACZ gehonoreerd. Als tij delijke vervanger treedt Hans van 't Hart op, zelf speler van het eerste zevental van de Alphense formatie. V«n onze volleybalmedewerker AMSTERDAM Het hoofdbestuur van de NeVoBo gaat op niet ge sanctioneerde wijze door met een ad hoc-commissie Kommissie Natio nale Top (KNT) op basis van het afgelopen zaterdag door de bonds raad verworpen voorstel. Dat onder het motto van voorzitter Piet de Bruin ..Iedereen moet inspraak op zijn gebied hebben." In het gesprek tussen het hoofdbe stuur en de ere-divisieverenigingen kregen die laatste meer dan zij eerst hadden. In de ad-hoc KNT zijn ze nu vertegenwoordigd door drie in plaats van twee leden: Loes Overmeer (AMVJ-Amsterdam). Benno Vroklage (WC) en oud-AMJV/RLVC manager Gerard Ebeli Joost Veeger neemt het voorzitterschap over van Gerrit Heer- inga (een scheidsrechterscommissie). De nu Ingestelde ad-hoc KNT gaat de definitieve reglementering van het top-volleybal voorbereiden Overi gens is er geen absolute garantie, dat alle clubs spelers aan het nationale team zullen leveren. Wel zijn van de baan de plannen een eigen wilde com petitie te beginnen. Inmiddels heb ben enige zaterdag afgetreden N8TZ- leden zich weer voor een functie gemeld. GROEP 4 DDR-Nederland 2-3 Eindstand: Nederland 8 6 11 13 20- 6 Polen 8 5 2 1 12 13- 4 DDR 8 5 12 11 18-11 Zwitserland 8 2 0 6 4 7-18 IJsland 8 0 0 8 0 2-21 René van de Kerkhof rondt een knappe solo met een doeltreffend schot af: 2-3. hetgeen Garrido na overleg met zijn assistent Luis met rood in stereo be strafte. De onbezonnenheid van de Ajaxied, hij sloeg de zeurende en eveneens handtastelijke Weise vol in het gezicht, beweest andermaal dat hij geen echte international is. La Ling weet dat er op dit niveau wordt geschopt en geslagen, maar anders dan de prijzenswaardige Tahamata weet hij niet de mentaliteit op te brengen om daar boven te staan. Voorlopig zal Zwartkruis wel weer genoeg hebben van de nukkige rechtsbuiten, die zonder twijfel prachtig kan voetballen, maar dan moet het wel mee zitten. Zwartkruis bleek achteraf goed te hebben gegokt met zijn wissel Hoven- kamp-Kist m de rust Waar de AZ- spits meestal teleurstellend opereer de in de nationale ploeg, werkte hij nu dat het een aard had en zorgde hij bovendien onmiddellijk voor even wicht. Het was een gelijkmaker van klasse waar Schoenaker en René van de Kerkhof een intelligent aandeel in hadden. De PSVer wachtte het goede moment af eer hij de sprintende Schoenaker op rechte aanspeelde. Diens voorzet verlengde Kist met gemak. De winnende goal was van ongeveer de zelfde kwaliteit met opnieuw Schoenaker en René van de Kerkhof ln de hoofdrol. De middenvelder vond de snelheidsmaniak met een dlrecte re to urtrap, waarna Van de Kerkhof een voortreffelijke precisie in zijn passeermanoeuvre langs Kische en doelman Orapenthin legde: 2-3. Het Nederlandse teai.i beheerste de toen wat tot rust gekomen wedstrijd al lang. De slag op het middenveld viel voortdurend in Hollands voor deel uit, waarbij Stevens wfe de hard heid aan Nederlandse kant het duide lijkst gestalte gaf, dit keer ook nutti ge diensten verrichtte alvorens hij geblesseerd plaats maakte voor Brandts. Oost-Duitsland dat voor rust nog zo bikkelhard op de man had gespeeld, net als Nederland trouwens, had geen verweer meer tegen het open voetbal van de Hollandse school Met nog meer zuiverheid hadden Ta hamata. 8choenaker. Wijnstekers en Kist de winst zelfs kunnen uitbrei den. De vreugde leed er achteraf niet onder. Het bewijs was immers gele verd dat een moedig Nederlands elf tal nog sterk kan zijn. Medio juni van het volgend jaar mag die stelling Jn Italië verder worden uitgebouwd. OOST DUITSLAND-NEDERLAND 2-3 (2 1.- 16 Schnuphasc 1 -O. 33 Stretch .strafschop. 2-0 4V Thijssen 2 1. 50 KUt 2-2.60 Ren* van dc Kerkhof 2-3 Scheidsrechter Oarrldo Porti Toeschou wen 100 000 Rode kaarten Line en Weise gele kaarten: Hovenkamo Weiae en Kist OOST DUIT8LAND Oraphenthln Brauer DOr- ner. Weiae. Kische Schnuphase iSchadc Weber Pommerenkei. HAfner Kotte Streich Hoffman NEDERLAND Schrijvers, Wijnsteken Krol Van de Korput. Hovenkamp iKlat) Stevens 'BrandU Thljaaen. Schoenaker René van de Kerkhof Line Tahamata TENNIS Louk Sanders heeft de aerate ronde van het toernooi In Bombay ilndlai overleefd DeneUonale kampioen versloeg In twee seU iV VOETBAL - Mae Merkel en FC NOmberg hebben nog steeds geen akkoord kunnen berri ken over de hoogte van de vergoedincraora. Merkel beweert, dat hl) vortg Jaar een mondelin ge verbintenis aanging met FC NOmberg om als manager ln dienst te treden De club zag in tweede instantie ervan af Voor het gerecht diende Merkel een schadeclaim in van 150 000 mark De rechter stelde 35 000 mark voor waar mee Merkel akkoord ging, maar Nümberg niet. Het gerecht sa) op korte termijn uitspraak doen advertentie Schrijf 3an Postbus 7080, 3502 KB Utrecht voor gratis brochure Dcxtro Energcn -SU» Dextro Energen is pure druivesuiker, wordt onmiddellijk in het bloed opgenomen en geeft direct meer energie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 17