CM'skado-idee: Uit brieven van lezers Personalia telefonische advertentie-verkoper/ster Nu bij GsA een fantastische collectie modieuze huisge waden,waaronder oogstrelen de creaties in het nieuwe, soepelzachte Arnel-velours. U vindt daarin het roman tische geschenkdat haarmet warmte ver vult en warm zal om- hullen.Weldadig om te dragen, een puur genoegen om naar te kijken. Zowel in de gezellige uurtjes voor de nacht, als aan het begin van de nieuwe dag. Een aangenaam kado dat zorgt voor warmte bij de avondsherry en de ochtendkoffie. 89? Het Parool C&M- U toch VooUMiyeA! j 20 NOVEMBER 1979 warmte geven Behaaglijk en het bewonderen waard. Housecoat van Arnel-velours. Met satijn be stikte sjaalkraag en omslagmanchetten. 10 a Zalig zacht in de uren voor en na de nacht. Arnel-velours housecoat, één en al romantiek. 56-44,Sfc 's Avonds sfeervol, opwekkend in de ochtend. Voortreffelijk afge werkt, met sierlijk bloemmotiefje. Arnel-velours. 36-44, TROUW/KWARTET 11 Binnen Het Parool fungeert de afdeling telefonische acquisitie, als onderdeel van de adverten tie-exploitatie van Het Parool Deze afdeling houdt zich bezig met de telefonische werving van personeelsadvertenties, de verhoop van advertentieruimte voor specifieke Parool katerns (Parool Vrij Parool kunst Parool PS) en incidentele extra uitgaven. Voor de afdeling zoeken wij op korte termijn Hun takenpakket omvat ondermeer het regelmatig contact houden met onze vaste adverteerders en het benaderen van prospects in deze markt. Naast de verkoopaspecten draagt deze afdeling ook een service-verlenend karakter. Een middelbare schoolopleiding of bijvoorbeeld MEAO, een goede telefoonstem en bij voorkeur enige ervaring zijn een vereiste. Een goede kennis van de Nederlandse taal is vanzelfsprekend. Leeftijd: 23 jaar. In de inwerkperiode wordt intern een training georganiseerd, teneinde u vertrouwt te maken met onze bladen en wijze van acquireren. Onze secundaire arbeidsvoorwaarden o m. de studieregelingen, vakantierechten e.d. zijn goed te noemen. Salaris is afhankelijk van ervaring. Part-time functie (20 uur per week) behoort tot de mogelijkheden. Inlichtingen: H. Terol, tel.020-914400. tst. 431. (Schriftelijke) sollicitaties kunt u richten aan Mw. L. Witmer. personeelatdeling. Wibautstraat 131, 1091 GL Amsterdam, onder vermelding van LW/061. De2e rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen benchten. artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen ot reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover of over het met plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wi| helaas met corresponde ren. Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw, Postbus 859,1000 AW Amsterdam Bij pubiikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. WD en Aantjes (2) In de politiek moet men héél schone handen hebben en houden. De ver zetsman Smallenbroek moest des tijds als minister weg voor een ver keersovertreding die ieder gewoon burger zó wordt vergeven. Mijn vader is van dezelfde leeftijd als Aantjes en komt uit een soortgelijk milieu als hij. Vader dook „gewoon" onder toen de razzia's van de SD. SS en Land wacht ons land teisterden in 1944. Daarmee waagde hij wèl zijn leven. Als heldendaad hebben we dat nooit beschouwd, hij zeker niet: hij vond dat vanzelfsprekend. En honderden met hem. Iemand die de SS. wélke SS dan ook. in de arm neemt of nam. om welk doel dan ook, was volkomen fout. We verachtten zulke figuren, toen en nü. Men kan dat vergeven, uiteraard, maar de terugkeer in de politiek is uitgesloten. Dat kón een voudig niet meer. Men moet daar onbesproken zijn, zéker als men schermt met „christelijke politiek" Wij zijn niet VVD. maar gewoon AR. Wij hopen dat Aantjes niet het CDA dit zal aandoen: hij zei zoiets zelf bij zijn verdwijnen uit de Kamer. Dat moet zo blijven. En Lubbers doet het minstens zo goed voor het CDA. Den Haag W. van Zanten VVD en Aantjes (3) De reactie van lezers op de uitspraak van de VVD-leiding over de terugkeer van Aantjes, is vreemd als je bedenkt dat er geen reactie is geweest op de uitspraken van o.a. PvdA, D'66 en ook WD tijdens het laatste kamerde bat daarover. Ondanks de onjuist ge bleken hoofdbeschuldigingen van dr. L. de Jong konden zij de moed niet opbrengen om zich naast Lubbers te scharen. En waarom niet? Het kwam hun politiek veel beter uit, dat Aan tjes wegbleef. Dan hebben dat soort partijen lak aan naastenliefde. Dan telt politieke macht en het behoud ervan. Daarom snap ik nooit hoe christenen zich in dat soort partijen thuis voelen. Hoe reageren ze als Je ze in dit geval Efeze 4 vers 32 voor houdt? Gelukkig is er een politieke richting waarin er anders met men sen wordt omgegaan. Laten wij ons inspannen die te behouden Andelst Henk Niezen Aantjes en CDA Het zou de heer Aantjes sieren, dat hij, terwille van de eenheid van de A.R. Partij (een partij, welke hem altijd zo dierbaar was), maar ook ter- wille van een vlotte start van het CDA in de naaste toekomst, minder nadrukkelijk op de voorgrond trad Hier komen brokken van. Hoe men het wende of kere: Willem Aantjes is (terecht of ten onrechte dat laat ik in het midden) momenteel een om streden figuur. En hij zou een slechte zaak dienen, wanneer hij. staande aan de wieg van het CDA (het bore- lingske, dat tóch al zo n zware beval ling achter de rug heeft) zich als peter zou presenteren. Laat eerst de kinder ziekten overwonnen zijn, laat eerst het eigen gezicht vorm gekregen heb ben, ja dan. pós dan. kan worden gedacht aan de vraag of de heer Aan tjes in de vaderlandse politiek een rol kan en mag spelen. Maar zoals het nü zich ontwikkelt én van de kant van een aantal kiesverenigingen, maar ook van de zijde van de heer Aantjes zelf, is een gezonde groei van de baby CDA in groot gevaar. Zwanenburg T. Koops Stervensbegeleiding Volgens Trouw van 6 nov. wordt de „stervensbegeleiding bespreekbaar der". Ik zou als hindoe willen zeggen dat wordt dan hoog tijd. Want vol gens de 5000 jaar oude Bhagavad-gita (Gods Lied), onze Heilige Schrift, dient iedereen erop voorbereid te worden in het stervensuur geheel op God gericht te zijn en wie is dat dag vandaag nog Vanaf de geboorte wordt de afstand tot de dood met de dag minder, met andere woorden: met de geboorte begint het sterven al Als men niet reeds als kind leert dat de dood de poort tot Gods Konink rijk opent, mits men de kunst van het sterven meester is, leeft men tever geefs. Het hele leven dient een oefe ning te zijn die de kunst van het sterven baart. Dit leidt tegelijk tot een volmaakt leven en een volmaakte samenleving. De Bhagavad-gita leert dat iemand die in onwetendheid aan gaande God sterft zoals tegen woordig vrijwel iedereen niet bij Hem kan komen, maar door zijn on verheven bewustzijn naar een nieuw stoffelijk lichaam gedragen wordt, en dat dit telkens weer gebeuren moet, met alle ellende van dien. zo lang men zich in het stervensuur God niet heugt. „Vader in de bemel, in uw handen beveel ik mijn geest." De beste manier om zich in het doodsuur van een volkomen God-gerichtheid te verzekeren bestaat eruit dat men de Heer steeds dient en daarbij Zijn Hei lige Naam gedenkt (naam- of mantra meditatie). „Uw Naam zal ik loven de ganse dag." Zoals ik geleerd heb en me erin oefen de dood in te gaan met Gods Namen in de vorm van de steeds aandachtig herhaalde mantra „Hare Krsna, Hare Krsna, Krsna Krsna, Hare Hare /Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare", zou een Christen zijn hart kunnen verhef fen met het liefdevol reciteren van bijvoorbeeld „Here Jezus, ontferm U over ons" of „Kyrie eleison" of slmp- gelweg „Jezus Christus. Jezus Chris tus". Kortom: stervensbegeleiding dient reeds op zeer jeugdige leeftijd te beginnen want sterven er ook geen kinderen? en behoort te be staan uit het leren liefhebben van God door Zijn Heilige Naam Amsterdam Hayesbvara Das Gauravanacari Omroepraad Het fatsoen is bij de omroepraad ver te zoeken. Ik had gedacht, dat dit college uit vooraanstaande welopge voede mensen zou bestaan. Dit is mij zwaar tegengevallen Dat je een be paald persoon niet mag. is nog tot daaraan toe. Maar laat het niet mer ken op de manier zoals nu heeft plaatsgevonden door een bepaalde tijd van een gesprek af te spreken en dat de deur gesloten te houden. Dat is ongemanierd. De heer Aantjes kan er tenslotte niets aan doen. dat de keus niet op de heer Drijber is gevallen. Overigens is het een goede beslissing van de heer Aantjes geen zitting te willen nemen in een dergelijk college. Amstelveen A. Alderlieste Omroepraad (2) Soms kan men in deze wereld van geweld ineens opschrikken van nog erger dingen. Dat deed ik toen ik kennis nam van de gang van zaken rond een eventuele benoeming van de heer Aantjes tot voorzitter van de omroepraad Een afspraak tot een gesprek niet nakomen is altijd fout. Het opzettelijk wegblijven is beledi gend voor degeen wie men vertegen woordigt en namens wie men in een functie is geplaatst. Het is laf. De verantwoordelijke minister onder wie deze club thuishoort wens ik sterkte en een juiste beslissing. Ontslag alle maal. Rhenen H. Griffioen Iran Voor veel Nederlandse geestelijken kost een handtekening voor een olie boycot van Zuid-Afrika weinig moei te. Waar blijft nu de actie voor een boycot van Iran? Amstelveen W. Koops Zuiveloverschotten (3) Het artikel van Bukman tegen het voorstel van Dankert prikkelt tot een reactie. Vanzelfsprekend moet Buk man het vootstel van Dankert afkra ken. Daarvoor wordt hij nu eenmaal betaald. Maar wat Bukman wijse lijk verzweeg, is dat de bonzen van de landbouworganisaties Jarenlang niet alleen een passief beleid hebben hgevoerd, maar Juist de zuivelover schotten hebben gestimuleerd zonder daarvoor de gevolgen te willen dra gen. Hoewel Bukman een minder ge veinsde en minder opportunistische indruk op mij maakt dan iemand als Joris Schouten, bestaat ookBukman een minder geveinsde en minder op portunistische indruk op mij maakt dan iemand als Joris 8chouten, be staat ook Bukman heteen deel van het EG-landbouwbudget op rekening te brengen van de post „ontwikke lingssamenwerking". Na lezing van een serie artikelen over landbouwo verschotten en ontwikkelingssamen werking in de „Nieuwsbrief" (uitgave Boerengroep-Wagenlngen) weten wij wel beter! Hurwenen A. Hollander BURGEMEESTER Tot burge meester van Groesbeek is per l de cember aanstaande benoemd de heer E. A. A. van Gils, nu nog burgemees ter van Millingen aan den Rijn. De heer Van Gils is 54 jaar, R.K. en lid van het CDA. VOLKSGEZONDHEID J. B. van Borssum Waalkens wordt 1 Januari volgend Jaar plaatsvervangend hoofdinspecteur voor de geestelijke volksgezondheid. Thans is Van Bors sum Waalkens nog geneesheer-direc teur van de Van Mesdagkliniek in Groningen. ZIEKENHUIS Het Elndhovense Catharina-ziekenhuis krijgt met in gang van volgend jaar dr. Eljsbouts tot directeur. Hij vervangt de vorige directeur, die wordt verdacht van frauduleuze handelingen. De heer Eijsbouts zal samen met drs. C. E. J. Haarden de directie voeren. AMBASSADEUR Mr A. L. Schnei ders wordt binnenkort de buitenge woon en gevolmachtigd ambassa deur van Nederland in Kameroen en zal tevens die functie in Equatoriaal Guinee voeren. OUDEREN De 65-Jarige K. A van der Burg uit het Brabantse Rijswijk is tot voorzitter van de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen gekozen. EREDOCTORAAT De universiteit van de Hongaarse plaats Szeged heeft prof. dr. D. de Wied een eredoc toraat toegekend voor zijn onderzoek naar de invloed van neuropeptiden op gedrag, leren en geheugen en de betekenis ervan bij psychische stoor nissen. Wied is hoofd van het Rudolf Magnus Instituut in Utrecht en vice- president van de Koninklijke Acade mie van Wetenschappen. PROCUREUR-GENERAAL mr. J. P. Hustinx is per 1 maart 1980 eervol ontslag verleend bij het gerechtshof in Arnhem. PRIJZEN De Glaxo wetenschaps- prijzen worden dit Jaar uitgereikt aan ir. Simon Rozendaal en aan het drie manschap prof. dr. J. Pen. W. van Iterson en G. J. de Haan. Ir. Simon Rozendaal krijgt de prijs <5 000 gulden) voor zijn artikelen over Einstein en Harrisburg. Het drieman schap krijgt de prijs, eveneens 5.000 gulden, voor hun pubiikatie „Kijk, economie". De Glaxo wetenschapsprijxen wor den sinds 1977 elk jaar in alle EG- landen uitgereikt. Met deze prijzen wordt beoogd wetenschapsvoorlich ting aan te moedigen, waardoor een groot publiek zich meer betrokken kan voelen bij wetenschap in het al gemeen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 11