'Papoea's zuchten onder wrede vorm kolonialisme' Zacharias Sawor op manifestatie: Drie doden bij het oprijden voorrangsweg Tribunaal klaagt schenden van rechten jongeren aan Begrafenis Unifil-militair Stank in Rijnmond cl rjns FAMILIEBERICHTEN MAANDAG 19 NOVEMBER 1979 Een Papoea-dans-en-zanggroepje op de manifestatie in Utrecht onder het motto „Onrecht al tien jaar lang". Van een onzer verslaggevers UTRECHT Stads Neder land in het voormalig Nieuw Guinea (West-Iran) het veld heeft geruimd voor Indonesië, is het kolonialisme daar pas RPF wil samenwerken met SGP en GPV PUTTEN (ANP) - De federaUeraad van de Reformatorische Politieke Fe deratie. zaterdag bijeen in Putten, wil samenwerken met SGP en GPV. De samenwerking heeft volgens de fede- ratieraad vooral zin bij de verkiezin gen voor de provinciale staten. Vol gens de RPF is het stemmenverlies van 84 000 dat SGP. GPV en RPF bij de statenverkiezingen in 1978 incas seerden een regelrecht gevolg van het ontbreken van samenwerking tussen de drie Voor de volgende kamerver kiezing denkt de RPF aan een lijst- verblnding met andere partijen. goed begonnen. Indonesië re geert met de punt van de ba jonet. De Papoea's zuchten sinds de machtsovername on der de meest wrede vorm van kolonialisme, maar de wereld is de Papoea's vergeten. Dat betoogde Papoea-leider Sawor zaterdag in Utrecht op een nationale manifestatie van de stichting hulp aan Papoea's in nood. De bijeen komst was bedoeld als protest tegen het zwijgen van de Nederlandse rege ring in de Verenigde Naties, terwijl Indonesië in West-Irian een schrikbe wind voert en de overdrachtsafspra ken van 1961 met voeten worden ge treden. Volgens Sawor zijn onder het Indone sische bewind al 150.000 Papoea's spoorloos verdwenen. Vandaag krijgt premier Van Agt van de Papoea's een manifest, waarin er opnieuw bij de regering op wordt aangedrongen in de Verenigde Naties op te komen voor de belangen van de Papoea's. Het oud-Tweede-Kamerlid J. H. Scheps zei. dat hij „helaas" gelijk heeft gekregen toen hij in 1962 als enige PvdA'er in de Kamer de „deal" tussen Nederland en Indonesië af wees. Scheps vindt het schandalig, dat Nederland in de VN wel kritiek levert over onrecht in bijvoorbeeld Zuid-Afrika of Zuid-Amerika, maar dat men hardnekkig zwijgt over het onrecht, dat Indonesië begaat in West-Irian. BORNE Drie Inwoners van Rljssen zijn zaterdagmiddag om het leven gekomen toen zij. terugkerend van een voetbalwedstrijd, in Borne zon der te stoppen een voorrangsweg op reden en daar werden geramd door een andere auto. Vier andere mensen raakten zwaar gewond en één liep lichte verwondingen op. De slachtoffers zijn A. H. Kleinrouwe- ler (46). R. M. Embsen (14) en J. Klein Schaarsberg (18). Twee andere inzit tenden van de auto werden ernstig gewond. Van de Inzittenden van de andere auto. een gezin uit Hengelo, raakten moeder en kind ernstig ge wond; de vader liep lichte verwondin gen op OIRSCHOT Een wachtmeester van de rijkspolitie in Oirschot is za terdagmiddag op het militaire oefen terrein in die plaats aangereden door een 12-jarlge jongen uit Oisterwijk. die op een cross-motor reed. De knaap negeerde een stopteken van de wachtmeester en reed op hem in. Met een gebroken been moest hij naar het ziekenhuis. De politie patrouilleert op het terrein omdat daar regelmatig illegaal wordt gecrosst. BUDEL De 17-jarige C. van Laar hoven uit Leende is gisteren in een ziekenhuis overleden &an de verwo ningen, die ze korte tijd daarvoor had opgelopen toen de auto, waarin zij als passaglere zat, van de weg raakte. WIERINGERWERF De 15-jarige R. Hoogland uit Wieringerwerf is za terdag met zijn fiets in zijn woon plaats door een auto aangereden en op slag gedood. Hij reed links van de weg en week toen hij een achteropko mende auto hoorde plotseling naar rechts uit DIESSEN In de nacht van zater dag op zondag is de 38-Jarige A. van Dorst uit Diessen om het leven geko men toen zijn auto slipte en tegen een boom reed. Drie andere inzittenden werden zwaar gewond. ANNA PAULOWNA De 16-jarige P. P. Raateland uit 't Zand is zater dag in een sloot in Anna Paulowna verdronken toen de tractor, waarop hij zat. kantelde. Tijdens het tribunaal in Hilversum waar jongeren opkwamen voor HILVERSUM (ANP) Jongeren uit het hele land hebben tijdens een jongerentribunaal de volwassenen van Nederland aangeklaagd voor de slechte positie van jongeren in de samenleving. Tevens klaagde het jongerentribunaal de maat schappij aan, omdat die verhindert dat er een eerlijke verde ling komt, waarbij leeftijd niet langer belangrijk is. RIDDERKERK (ANP) De 22-jari- ge dienstplichtig sergeant P. W. de Koning is vrijdagmiddag tijdens een sobere plechtigheid in zijn woon plaats Ridderkerk ter aarde besteld. Behalve veel familieleden waren ook talrijke militaire autoriteiten aan wezig. De sergeant, die deel uitmaakte van het Nederlands Unlfil-detachement in Zuid-Libanon. kwam vrijdag voor een week om het leven toen de drie tonner waarin hij zat tijdens een be- voorradingstocht op een landmijn reed. Brigade-generaal M. Woerlee, sous chef operatiën van de landmachtstal. sprak namens minister Scholten van Defensie en de bevelhebber der land strijdkrachten. Ook ds H. Stam. die lange tijd in Zuid-Libanon is geweest en de overledene daar heeft leren kennen, sprak troostende woorden. Dit staat in de slotverklaring van het tribunaal dat vrijdag en zaterdag in Hilversum werd gehouden. Op het tribunaal, georganiseerd door elf jongerenorganisaties, werd aan de hand van de thema's, werk, inkomen, onderwijs, huisvesting en rechtsposi tie. geïnventariseerd hoe Jongeren in Nederland gedwongen worden te le ven. Veel van de klachten die werden geuit waren terug te voeren tot de slechte rechtspositie van jongeren. Erkende rechten als vrijheid van me ningsuiting en vrijheid van vereni ging en vergadering worden aan Jon geren onthouden, aldus het tribu naal. Ook worden op scholen leerlin genraden verboden, dienstplichtigen mogen bepaalde affiches niet ophan gen en de Belangenvereniging Min derjarigen wordt niet toegelaten in tehuizen. Tijdens het tribunaal pleitte de Alk- maarse kinderrechter, mr. Doek, voor wettelijke regelingen waarin de rech ten van tehuisbewoners worden gere geld. Tevens stelde hij voor dat de belangenvereniging minderjarigen wordt opgenomen in de Werkgroep integraal jeugdwelzijnswerk Neder land. Het tribunaal vroeg zich in de slotver klaring verder af wat Je aan een verla ging van de meerd^rjarigheidsgrens tot achttien jaar hebt. als de financië le afhankelijkheid van anderen blijft. Het landelijke jongerentribunaal eis te dat jongeren zelf aan ht woord moeten komen. ROTTERDAM (ANP) Bij de meld kamer Rijnmond zijn zondag 160 klachten binnengekomen over een oliestank. De klachten waren voorna melijk afkomstig uit Maassluis en Rozenburg. De milieudienst van Rijnmond denkt dat de stank afkom stig is van de naftatanker „Maria Gazet", die ligt afgemeerd in de Ze vende Petroleumhaven. Over de pre cieze oorzaak van de stank tast men nog in het duister. NIJMEGEN (ANPr— tingsbestuur van de versiteit van Nijmegen aantal hoogleraren en deze universiteit hebben ven bezorgd uitgelaten oi zoeksprocedure van d« congregatie van de geloc prof. dr. E. Schillebeeckx Het stichtingsbestuur drii C| prefect van de Romeinsr tie, kardinaal Seper, op mogelijk en bij voortdi den geïnformeerd". onz Het stichtingsbestuur zefST- nis over het Romeinse naar Schillebeeckx' boek verhaal van een levende" kort t te hebben. Die berichten v stichtingsbestuur van de reden tot grote zorg ..zoiield oog op de persoonlijke be te betrokkene alsook vanwei kuns cussie, die deze bericht* prioi hebben op het function® [end theologische faculteit en i idw< versiteit in haar geheel", waa en In een veel langere brief hoogleraren en lectoren heden van het kerkelijke aanzien van de theologiscl wel te erkennen, maar ziel oen te maken over het geheim van de beschuldiging en volgde procedure Ini eei hu ÏV01 ten aai kunnen van maandag tol en met vri|dag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogeliik van 18 00-20 00 uur 14 november '79 verblijdde de Here ons met de geboorte van ons kleinkind William Leonard zoon van Bill en Alie Edwards-Verheul broertje van Sheryl en Melissa hun adres 119 Rand-Street Hamilton Ont. Canada. L8J1A9 Ons adres: familie Verheul Sluyterstraat 5. Abcoude 1391 XC Gezang 390:3 Ik weet aan wie tk mij vertrouwt, al wisselen ook dag en nacht. Ik ken de rots waarop ik bouwe Hij feilt niet. die Uw heil verwacht. Heden nam God tot Zich onze innig geliefde, trouwe zorgzame vader, groot vader en overgrootvader Teunis Noort weduwnaar van Neeltje Kromhout op de leeftijd van 89 jaar. P. J. van Ees-Noort Rijnsburg. M. Heennga-Noort Wateringen A Noort Zuid-Wolde (Dr): N. Veen-Noort A. Veen Amsterdam: A. P Lindhout-Noort N. Lindhout Rijnsburg: C. Noort J Noort-Tijsterman J. Noort P. Noort Rijnsb- rg. 18 november 1979 Brouvyerstraat 37 Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond 20 november a s. van 19.30-21.00 uur in de aula van rusthuis Avondzon, Oude Vlietweg 9 te Rijnsburg (Ingang Smitstraat 68a) De begrafenis is vastgesteld op donderdag 22 november 1979 om 15.00 uur op de begraaf plaats van de Gereformeerde Kerk aan de Sandtlaan. voorafgegaan door een rouwdienst in de Immanuelkurk aan de Kerkstraat, welke aanvangt om 14.00 uur. Wie in de Zoon gelooft heeft het eeuwi ge leven. Op 14 november overleed geheel onverwacht mijn lieve man en onze zorgzame vader en grootvader Jan Streekstra op de leeftijd van 67 jaar. Deventer: H. Streekstra-Fortgens Groningen: N. F. Streekstra M. G. H. Streekstra-van Beers Joch em Zutphen: A. Streekstra M. J. W. Streekstra-Hunink Norbert-Jan Maud Deventer. 19 november 1979 Hoge Hondstraat 105 De crematie heeft volgens de wens van de overledene in alle stilte plaatsgevonden. Plotseling werd uit onze familiekring door de Heere weggenomen onze geliefde broer, zwa ger en oom Jan Streekstra Want Mijn gedachten zijn niet uw ge dachten en uw wegen zijn niet Mijn wegen. Jesaja 55: 8 en 9 Amersfoort: H. Boode-Streekstra E. Oomes-Streekstra Scheveningen: D. Fortgens Voorburg: A. J. van Dijke-Fortgens Zeist: A. C. Oosterveen-Fortgens Scheveningen: M. Fortgens Woerden H. Fortgens W. Fortgens-Dogterom Nichten en neven Deventer. 14 november Hooge Hondstraat 105. Met verslagenheid geeft de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk van Deventer kennis van het overlijden van zijn ouderling Jan Streekstra We zijn dankbaar voor het vele werk. dat hij. samen met zijn vrouw, in zijn korte ambtsperi ode heeft gedaan. Wij bidden de Heer om veel kracht voor me vrouw Streekstra Namens de kerkeraad voor Algemene Zaken: Namens wijkkerkeraad-Oost E C Kim. praeses- J Praamstra. scriba I. A. J. de Graaf, wijkscriba Deventer. 14 november 1979 Met leedwezen geven wij kennis van het plotse ling overlijden van de heer J. Streekstra oud-hoofd van de Koningin Wilhelminaschool, op 14 november 1979. Zijn grote trouw en plichtsbetrachting zullen wij dankbaar blijven gedenken. Bestuur en medewerkers Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Deventer. Gelijk het gras is ons kortstondig leven Bedroefd delen wij u mede. dat geheel onver wacht. op de leeftijd van 54 jaar is overleden mijn lieve vrouw, onze dierbare moeder en oma Maria Gerdina Zijp-Bergsma Uit aller naam: J. G. Zijp Amsterdam. 16 november 1979 Groetstraat 202, 1024 VA. De overledene is overgebracht naar het uit vaartcentrum Osdorp van de Coöperatie P.C., Ookmeerweg 273, Amsterdam, alwaar geen bezoek. De crematie zal plaatshebben woensdag 21 november a.s. om 13.00 uur in het crematorium Westgaarde, Ookmeerweg 275, Amsterdam- Osdorp, bereikbaar met bus 23. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de koffiekamer van het crema torium. God nam heden uit onze familiekring weg onze geliefde Schoonzuster en Tante Maria Gerdina Zijp-Bergsma in de ouderdom van 54 jaar. Diemen. J. M. Zijp Amsterdam: M J. Zijp T. Zijp-Meinen H. W. Zijp A. Zijp-Andriesse G. J. Zijp G. Zijp-Kooy A. G. van Huis W. van Huis-Zijp Alkmaar: R. Kok H Kok-Zijp Amsterdam: Th. A. Zijp M. Zijp-Schoneveld M Zijp M Hofstra H. Hofstra-Zijp Nieuw-Vennep D. Zijp H. Zijp-Boveri Neven en nichten Amsterdam. 16 november 1979 Maar Gode zij dank. die ons de overwinning geeft door onze Here Jezus Christus 1 Cor. 15:57 Heden werd opgenomen in heerlijkheid, mijn innig geliefde man, onze lieve vader en groot vader Cornelis de Jonge Hij mocht ruim 86 jaar worden Emmen: G. de Jonge-Hummel Emmen: Chr. de Jonge L. de Jonge-Venema Westerbork: A. Louissen-de Jonge J. Louissen Nieuw-Zeeland (Inglewood): C. Ottens G. Ottens-Voerman Raalte: M. de Jonge H. J. te Rietstap en kleinkinderen 7822 HG Emmen, 16 november 1979 Oosterstraat 40 De dienst van Woord en Gebed zal D.V. wor den gehouden op woensdag 21 november om 13.30 uur in de aula van het rouwcentrum „De Wolfsbergen". Weerdingerstraat 150 te Em men. waarna de teraardebestelling zal plaats vinden. Gelegenheid tot condolereh in de ontvangka mer van „De Wolfsbergen" na de begrafenis. Geen bloemen De Heer nam tot Zich onze zorgzame moeder, onze lieve oma Bertha Johanna Jacoba de Vroedt-Boter sedert 1972 weduwe van Cornelis de Vroedt Sr. Zij mocht de hoge leeftijd van 85 jaar bereiken. Oegstgeest: C. de Vroedt H. de Vroedt-van Malde Leiden: Heieen Oegstgeest Bertine Kees Leiden, 18 november 1979. Bejaardencentrum „Haagwijk". Beethovenlaan 2. Correspondentie adres: Nassaulaan 38. Oegstgeest De overledene is opgebaard in de rouwkamer „Eenvoud", Van Ingen Schenau, Hogewoerd 84, bezoek aan de rouwkamer: woensdag avond a.s. van 7.00 tot 7.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 23 november a.s. op de algemene begraafplaats „Rhijnhof". voor afgegaan door een rouwdienst in de aula al daar Aanvang 11.00 uur. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Vertrouwend op zijn Heer en Heiland leeftijd van 78 jaar van ons heengega: zorgzame vader, schoonvader en opa Henk Bos weduwnaar van Evertje Vos, in leven kunstschilder want hij verwachtte de stad, dief menten heeft, welke kunstenai bouwmeester God is Hebr. 11:10 (statenvert u" Getroost door deze zekerheid hebben w scheid van hem mogen nemen. Piet en Truus Jaap en Henny Arie en Selia Henk en Marianne Wijm en kleinkinderen 18 november 1979 Hooghuizenweg 4 1272 CA Huizen. Verzoeke geen bloemen en geen toespraken Onze vader is thuis opgebaard. Gelegel tot condoleantie dinsdag 20 en woensdi november 's avonds van 7-8.30 uur. De be? nis zal plaatshebben donderdag 22 novr a.s. te 11.30 uur op de algemene begraafp aan de Naarderstraat te Huizen; vooraf i een rouwdienst worden gehouden in de( formeerde Kerk aan de Naarderstraat te zen, die geleid wordt door de weleerwi heer Ds. A. ter Hoeve, aanvarg 10.30 ti Irie (lit Ide tie KI D. In Jezus ontslapen onze lieve moeder en^ moeder Trijntje Schutte weduwe van H. Schutte op de leeftijd van 83 jaar Leiderdorp: J. Schutte J. J. Schutte-Veerman Lelystad: J. Alting-Schutte H. Alting Leiderdorp: H. Schutte A. Schutte-Slootweg G. Schutte J. H. Schutte-Boter Alphen a/d Rijn: C. W. Schutte G. J. Schutte-van der Vegte Apeldoorn: G. D. Zandt-Schutte W Zandt en kleinkinderen Leiderdorp, 19 november 1979 bejaardencentrum „de Dillenburg" Correspondentie-adres: Dragontuin 33. Leiderdorp Geen bloemen - Geen bezoek De rouwdienst zal gehouden worden dag 21 november a.s. in de aula van de a ne begraafplaats aan de Hoogmadesew*® Leiderdorp, aanvang 12.00 uur. waarM| begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Na de begrafenis gelegenheid tot condole»^ de aula van de begraafplaats

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8