an waarschuwt Europa urgemeesters schrikken van eigen aftreden Ondervoeding en honger nemen toe Carrington dreigt Patriottisch Front Nabloes boos over gesprek Weizman Dode bij aanslag op ambassadeur Israël Theisen overleeft motie Giro 5261 estop is 'Economische oorlogsverklaring' irakeel in bij debat r Cambodja Ie H is Aanwijzing voor kernexplosie op zuidelijk halfrond Staatsbezoek van Soeharto In Portugal S.O.S.-Cambodja lOAG 14 NOVEMBER 1979 BUITENLAND TROUW/KWARTET RINGTON. TEHERAN (Reuter, AFP, AP) De Iraanse minister van buitenlandse j Abolhassan Bani Sadr, momenteel de belangrijkste woordvoerder van ayatollah keini heeft het besluit van de Amerikaanse president Jimmy Carter geen directe )pen van olie uit Iran meer tedoen „een economische oorlogsverklaring" geoemd. Voorts )chuwde de minister de Westeuropese landen de „dwaasheid van Carter" niet te volgen, zij dan internationale chaos veroorzaken. pzetting van de olie-invoer uit ar West-Europa zou Iran kun ingen de Arabische wereld te .een algemeen embargo op de raden te leggen". ister zei dit in een vraagge- it het Franse dagblad Le Over de „economische oor- iaring" zei Bani Sadr dat als ikanen een economische oor- n. ze die kunnen krijgen. Vol- m kan Iran het minstens een iingen zonder de opbrengsten olie. „Wij beschikken over re reserve's van meer dan üljard dollar in Amerikaanse en de minister achtte het I h| ten dat de Verenigde Staten *-?rves zouden kunnen aan- jchters ho artpld is gedeponeerd bij doch- Zui n Amerikaanse banken in k, Engeland, Duitsland en lie Zwitserland. Ik weet zeker dat deze landen een dergelijke onwettige maatregel niet zullen toestaan." De minister sloot een Amerikaans mili tair ingrijpen niet uit, maar volgens hem zou dan de Sowjet-Unie tussen beide komen ondanks de opzegging van Iraanse-R.USSISCHE VER DRAG VAN 1921 (dat de Sowjet-Unie onder bepaalde voorwaarden het recht gaf militair in Iran in te grijpen. Ook de VS hadden zo'n verdrag met Iran. maar ook dat is onder Khomeini opgezegd). In Teheran hebben Iraanse mariniers voor de bezette Amerikaanse ambas sade gedemonstreerd en laten weten dat zij de ongeveer 400 studenten die bijna honderd gijzelaars vasthouden zullen beschermen tegen eventuele commando-aanvallen van Ameri kaanse mariniers. Bijval 'nig t af nh ORK. BANGKOK (Reuter. AFP) Op de eerste dag debat in de Algemene Verga an de Verenigde Naties over ^flict in Cambodja, zijn de be- partljen elkaar stevig in de -vlogen en bleek er geen enke- Iheid te bestaan elkaar ook igszins tegemoet te komen. rstel van de ASEAN, de Asso- an Zuidoost-Aziatische Na- aan alle inmenging in de tndse zaken van Cambodja te maken, werd scherp aan- door de Vietnamese afge- le Ha Van Lau, die vond dat AN samen met China het jaanse volk een oplossing >dringen die totaal tegenge- irpan de belangen van dat volk. vist de Vietnamees hangt het ndtfobleem »n Cambodja niet sa- vai t een terugtocht van Vietna- lepen maar is China met zijn lonistische politiek" de ware Het vroegere bewind van dat door de VN nog steeds rkend, had zijn VN-vertegen- er Thioun Prasith gestuurd, em kelde de Vietnamese agressie it Hanoi het handvest van de geschonden. Dt tie we machthebbers in Phnom jai et door Vietnam gesteunde vodvan Heng Samrin, waren niet al en hadden de Vietnamese tairdigde een brief meegegeven Kond dat het VN-debat „ille- brefas omdat er geen legitieme mi iwoordigers van Cambodja rac n- llei de scheldpartijen in New vajpkken ongeveer tienduizend Ijaanse vluchtelingen de 1 zijnet Thailand over, op de ov oor een nieuwe gevechtsron- ïen en de Rode Khmer en het lese leger. Volgens het Thaise vel kwamen ze binnen in de Chantabury ten zuiden van isstad Aranyprathet. Deze orden er nog twintigduizend lngen meer in Thailand ver- Het besluit van president Carter heeft in de Verenigde Staten over het algemeen grote bijval gekregen. Zelfs Carters rivalen bij de komende presi dentsverkiezingen lieten weten zijn beslissing te steunen. Olie-experts in de VS hebben laten weten dat de Verenigde Staten beter voorbereid zijn op een vermindering van de invoer van olie dan enkele jaren geleden, hoewel er in bepaalde delen van het land, vooral het noord oosten, tekorten kunnen optreden. Deskundigen van de OPEC (de olie producerende landen) vonden het gis teren nog te vroeg om te zeggen wat voor gevolgen de Amerikaanse beslis sing op de wereldmarkt zou hebben. Wel werd gezegd dat de Verenigde Staten waarschijnlijk meer olie zou den willen kopen op de zogenaamde internationale spot-markt, waar de prijzen al beduidend hoger zijn dan de officiële door de OPEC aangehou den prijzen. In Japan maakt men zich wel enige zorgen dat de Amerikaanse oliemaat schappij Gulf Oil zijn ólieleveranties zal verminderen of zelfs helemaal zal stopzetten. In Japan verwacht men in ieder geval hogere prijzen. De Japan se regering liet weten dat er geen onmiddellijke problemen waren om dat Japan nog voorraden heeft voor 99 dagen. Japan heeft aangeboden te bemidde len in het Iraans-Amerikaanse con flict over de bezetting van de ambas sade in Teheran. WELLINGTON (Reuter) Nieuwzee- landse onderzoekers menen aanwij zingen te hebben gevonden dat zich een kernexplosie op het zuidelijk halfrond heeft voorgedaan geduren de de afgelopen drie maanden. Een instituut voor nucleair onderzoek in Gracefield, bij Wellington, vond deze week lichte radioactiviteit in mon sters regenwater. Volgens directeur O'Brien is het uit gesloten dat het radioactive materi aal van natuurlijke oorsprong zou zijn. Ook kan het volgens hem niet afkomstig zijn van de tegenwoor dig ondergrondse Franse kernproe ven op het eiland Mururoa. Het insti tuut hoopt nog nadere conclusies te kunnen trekken over de datum van de explosie. In september nam een Amerikaanse kunstmaan een lichtflits waar die deed denken aan een kernexplosie in het zeegebied bij Zuid-Afrika. Deze gedachte raakte op de achtergrond toen nadere bevestiging uitbleef, die elke geïnteresseerde mogendheid door luchtmonsters boven internatio nale wateren had kunnen verkrijgen. Zuid-Amerika zou in een eerder stadi um blijkens satellietfoto's aanstalten hebben gemaakt om boven eigen grondgebied een kernproef te nemen. Het land, dat daartoe technisch in staat moet worden geacht, zou onder internationale druk op dat voorne men zijn teruggekomen. ROME (AFP. AP) Het aantal mensen dat aan ondervoeding en honger lijdt neemt gestaag toe en ook op de lange termijn is er geen verbetering in zicht. Met deze tries te constatering opende gisteren Edouard Saouma, hoofd van de voedsel- en landbouworganisatie FAO van de Verenigde Naties, de twintigste twee-Jaarlijkse conferen tie van de organisatie. „De voedselsituatie is de afgelopen twee jaar verder verslechterd en is in feite zeer ernstig", aldus Saouma. Hij wees erop dat slechte oogsten in de Sowjet-Unie en India de voedsel voorraden in de wereld zouden aan tasten en verwachtte dat de totale voedselproduktie dit jaar vier pro cent lager zou zijn dan die van vorig jaar. Volgens de FAO zijn momenteel ongeveer 400 miljoen mensen ern stig ondervoed, dat wil zeggen dat ze te weinig calorieën binnenkrijgen „om In het dagelijkse leven normaal te kunnen functionerenZelfs als de FAO enorme pogingen zou on dernemen om de voedselproduktie te vergroten, dan nog zouden in het jaar 2000 ongeveer 250 miljoen men sen honger lijden. De Amerikaanse afgevaardigde* naar de FAO-conferentie, Bob, Bergland schatte dat de Ameri kaanse boeren 57 procent van de wereldgraanexport in handen heb ben en volgens FAO-rapporten zal Amerika's rol als de graanschuur van de wereld de komende twintig jaar nog sterk toenemen. Bergland drong aan op verdeling van de verantwoordelijkheid voor de armen en hongerigen in de we reld, maar voegde daar aan toe dat hulp van buitenaf aan ontwikke lingslanden alleen zin heeft als de landbouwsector in die landen hoge re prioriteit krijgt. LONDEN (Reuter, AP) De Britse minister van buitenlandse zaken, Lord Carrington, heeft gisteren de Rhodesische guerril labewegingen, verenigd ln het Patriottisch Front, onomwon den gedreigd. Of het Patriottisch Front gaat nu akkoord met de Britse plannen voor Rhodesië, óf Engeland zal de regering van bisschop Muzorewa erkennen, aldus Carrington. Van onze correspondent JERUZALEM Leden van de gemeenteraad van Nabloes zijn ontevreden met het resultaat van het gesprek tussen vier burgemeesters van de westelijke Jordaanoever en de Gaza- strook met de Israëlische minister van defensie Weizman. De burgemeesters eisten van Weizman de vrijlating van burge meester Bassam Sha'aka van Nabloes. President Soeharto en konin gin Elizabeth in het rijtuig. LONDEN (Reuter. AP) De Indonesische president Soe harto is voor een vierdaags staatsbezoek in Engeland aan gekomen. Het is het eerste offi ciële bezoek van een Indonesi sche president aan Groot-Brit- tannië en volgens Indonesische functionarissen zullen de „reeds goede betrekkingen tus sen beide landen er door wor den verstrekt". Actie-groepen die zich verenigd hebben in „de Britse campagne voor de vrijla ting van Indonesische politieke gevangenen" dachten daar an ders over en protesteerden te gen de komst van de president. Zij hebben aangekondigd tij dens zijn verblijf een reeks be togingen te zullen houden. De betogers beschuldigden Soe harto van massa-moord en we zen erop dat naar schatting 150.000 bewoners van Oost-Ti- mor de hongerdood zijn gestor ven sinds Indonesische troepen het eiland in 1975 binnenvielen en annexeerden. In zijn rede voor het Britse parlement waarschuwde de minister de guerril laleiders Nkomo en Mugabe dat de Britten niet van plan zijn ook nog maar één centimeter toe te geven. Na meer dan negen weken roerig onder handelen kan een beslissing niet nog langer worden uitgesteld, aldus Car rington. Hij eiste dat alle partijen nu akkoord gaan met zijn voorstellen voor nieuwe verkiezingen, die Rhode sië legaal onafhankelijk moeten ma ken. De tegenpartij van het Natio naal Front, de delegatie van van pre mier Abel Muzorewa, heeft al met de plannen ingestemd. „Ik betreur het dat we desondanks nog steeds wach- LISSABON (AFP, AP, Reuter) Twee gewapende mannen hebben gisteren een aanslag gepleegd op de Israëlische am bassadeur in Portugal. Daarbij kwam een lijfwacht om het leven en raakten de ambassadeur en nog drie andere mensen gewond. De twee ongemaskerde mannen scho ten met een machinegeweer op de auto van ambassadeur Efraim Eldar toen hij bij de kanselarij aankwam. Ook gooiden ze een handgranaat. De granaat trof de Portugese lijfwacht van de ambassadeur op het hoofd. Scherven van het projectiel brachten verwondingen toe aan de chauffeur van de ambassadeursauto, een Portu gese wacht en een passerende vrouw. De politie van Lissabon tast in het duister over identiteit van de daders. Israëlische kringen ln de hoofdstad beschuldigden de Palestijnen van de aanslag, maar het bureau van de Pa- burgemeester Sha'aka werd opge pakt. omdat hij een Palestijnse ter reuractie zou hebben goedgekeurd. De burgemeesters lieten Weizman weten dat zij hun aftreden zouden intrekken wanneer Sha'aka vrijgela ten wordt. Ook eisten zij dat Sha'aka het recht krijgt zich in een gesprek met de pers te verdedigen. Volgens Elias Freij, burgemeester van Bethle hem. zijn de burgemeesters bereid te aanvaarden dat Sha'aka onder huis arrest wordt gesteld. Dr. Aboe Hattem Gazaleh, lid van de gemeenteraad van Nabloes meende gisteravond dat Weizman de vier bur gemeesters met wie hij gisteren sprak „in de val heeft gelokt." Volgens Hat tem kunnen de spanningen in de be zette gebieden alleen worden vermin derd, wanneer Israël besluit Sha'aka niet uit te wijzen. De vier burgemeesters toonden zich na afloop van het gesprek met Weiz man optimistisch. Volgens de burge meesters toonde Weizman veel begrip voor hun eis om vrijlating van Sha'aka. Zij bespeurden bij de minis ter ook begrip voor hun eis dat de regering de beschuldigenen tegen Sha'aka weer Intrekt. De burgemees ters die gisteren hun ontslag aanbo den als protest tegen de dreigende uitwijzing van Sha'aka, hopen in het gesprek met Weizman een uitweg uit de impasse te hebben gevonden. AMSTERDAM De minister van justitie Otto Theisen van de Duitse deelstaat Rijnland-Paltz is net niet gevallen over de zaak Strippel. Een motie van wantrouwen tegen hem, die door de opposititie was ingediend, kreeg de steun van alle liberalen en sociaal-democraten, maar de christen democraten bleven als één man achter hun minister staan. De motie werd dan ook met 49 tegen 50 stemmen verworpen. Theisen was in moeilijkheden geraakt nadat zijn oppositie in Mainz hem beschuldigde van onverantwoordelijk optreden. Aanleiding hiertoe was de enige malen herhaalde uitspraak van de minister dat hij niet beschikte over documenten, die een al eerder veroordeelde Nazi-misdadiger opnieuw voor de rechter zouden kunnen brengen. Deze wordt verdacht mede-verantwoor delijk te zijn voor het zogeheten bunkerdrama van Vught, waarbij een aantal vrouwen een strenge opsluiting in een cel niet overleefde. Later bleek dat dergelijke documenten wel bestaan. De christen-democraten van Rijnland-Paltz bleven tijdens het debat over de motie van wantrouwen op het standpunt, dat de minister persoonlijk geen fouten had gemaakt. lestijnse Bevrijdingsbeweging PLO in Madrid ontkende elke verantwoor delijkheid. De Portugese regering veroordeelde de schietpartij, de eer ste terroristische actie ln Portugal sinds het einde aan de dictatuur in 1974, in felle bewoordingen. Premier Maria de Lourdes Pintasilgo heeft de Israëlische regering haar spijt over het gebeuren geuit. Het Israëlische ministerie van buiten landse zaken verklaarde dat de offi ciële ontvangst in Portugal eerder deze maand van de Palestijnse leider Jasser Arafat de daders van de aan slag moet hebben aangemoedigd. „Het is niet moeilijk te raden wie er achter deze aanval staat", aldus een woordvoerder van het ministerie. In Portugal werd een mogelijke betrok kenheid van de PLO bij de aanslag echter in twijfel getrokken. De Pales tijnen proberen de laatste tijd erken ning te krijgen in Portugal. Volgens de PLO-woordvoerder in Madrid, die de aanslag veroordeelde, is de be schieting een provocatie om een toe nadering tussen Portugal en de PLO te verhinderen. De ambassade van Gabon in Lissa bon moest gisteren worden ontruimd, nadat telefonisch melding was ge maakt van een bom in het gebouw. De bommelding kwam vier uur na de aanslag bij de Israëlische ambassade. De politie vond na de ontruiming slechts een leeg koffertje in de hal van het gebouw. ten op een positief antwoord van het Front", zei de minister voor het Ho gerhuis, terwijl hij met zijn vuist op de katheder sloeg. Maandag stelde Lord Carrington een ultimatum van 48 uur aan Nkomo en Mugabe. Terwijl de minister zijn stap in het parlement toelichtte, wees Nkomo dit ultimatum van de hand. „Wij zijn niet naar Londen gekomen om ons over te geven," aldus de guer rillaleider. „Als de Britten een limiet willen stellen, zijn zij er ook zelf ver antwoordelijk voor ais de conferentie op niets uitloopt." Het was uit de verklaring van Carrington niet duide lijk wat hij precies denkt te doen als zijn voorstellen inderdaad niet wor den geaccepteerd en de conferentie vastloopt. Wet Het Britse parlement nam gisteren een wet aan, die het de regering mo gelijk maakt Rhodesië onafhankelijk te maken. De Labourpartij heeft zich fel tegen deze wet verzet, omdat die vooruit zou lopen op de resultaten van de conferentie en de onderhande lingen zou bemoeilijken. De parle mentariërs van Labour vrezen, dat de regering de wet zal gebruiken om de macht zonder meer aan premier Abel Muzorewa over te dragen, als het overleg vastloopt. De wet werd met 296 tegen 229 stemmen aangenomen. President Nyerere van Tanzania vreesde maandagavond dat het over leg inderdaad zal stranden, omdat Carrington toe zou geven aan druk vanuit Zuid-Afrika. Als dit gebeurt; zullen Tanzania en de andere „front- lijnstaten" hun steun aan de guerril lastrijd van het Front hervatten, al dus de president. ADVERTENTIE De Wereldraad van Kerken helpt met voedsel en medicijnen o.a voor 2 weeshuizen en 3 hospitalen in Cambodja. De Wereldraad heeft een luchtbrug naar Cambodja en vraagt ook steun voor rljstzendingen per schip. Tot- nutoe werd 6.000 ton verscheept. Help dit volk in doodsnood. Stichting Oecumenische Hulp te Utrecht o.v.v. „S.O.S.-Cambodja". ames Dorsey SALEM Het lot van Bassam Sha'aka. burgemeester van Na- lijkt bezegeld. Israël, de PLO en de Palestijnen op de Westelijke sclanoever en in de Gazastrook hebben hun stellingen betrokken en nlfn hun standpunten nauwelijks meer zonder gezichtsverlies veran- Niemand is gelukkig met de affaire Sha'aka. het liefst zouden de lillende partijen de klok gewoon een week terugdraaien en doen tan neus bloedt. ici( bedoek van de echtgenote van Sha'aka g J de Hoge Raad de regering Begin nee n week Sha'aka uit te wijzen in he ting van een gerechtelijk onderzoek, stu deze burgemeester Israël allang een d< n het oog is vreest men in Jeruzalem en ilgen die een uitwijzing met zich mee in 'ngen. Men is ook bezorgd over de s v ïoe een dergelijke maatregel in het enj and ontvangen zou worden. een onderhoud gisteren met de bur- ad sters van Bethlehem, Hebron, Khan all en Gaza poogde de Israëlische minis- defensie Weizman de gemoederen te Hij beloofde uiterlijk vanmiddag te >n of Sha'aka in afwachting van vofrechtelijk onderzoek weer op vrije zal worden gesteld. Wel bleek Weiz- 't besluit Sha'aka uit te wijzen te ën sta 'gen >01 mistisch are >op van het onderhoud met minister an an toonden de burgemeesters zich c|# optimistisch. Zij baseren dit opti- niet alleen op de toezegging van de de mogelijkheid van een in vrij- t< Hing van Sha'aka met premier Begin n reken. Ook wijzen zij op het feit dat men op het Israëlische ministerie van de fensie uiterst kwaad is over de wijze waarop generaal Matt de zaak heeft aangepakt. Matt had onmiddellijk aan Weizman ver slag moeten doen van zijn gesprek met de burgemeester van Nabloes, waarin deze de Palestijnse overval op een Israëlische auto bus verleden jaar zou hebben goedgekeurd, in plaats van het gesprek aan de pers te laten uitlekken. De Israëlische maatregel tegen Sha'aka heeft de burgemeesters in de bezette gebie den echter in een uiterst moeilijk parket geplaatst. Zij werden door de ontwikkelin gen overrompeld. Zij hoopten oorspronke lijk dat hun dreiging af te treden voldoende zou zijn om de uitwijzing te voorkomen. Hun ontslagbrieven schreven zij uiterst aar zelend en met pijn in hun hart. Toen echter met de aanhouding van Sha'aka zondag ochtend bleek dat Israël geen spelletje speelde, hadden zij geen andere keuze. „Ik weet dat ons aftreden negatieve gevol gen heeft" zegt Mohammed Milham, burge meester van Halhoel. „De uitwijzing van Sha'aka is echter het begin van de uitvoe ring van de autonomieplannen. Ik kan al leen hopen dat ons aftreden indruk zal maken op de internationale publieke opl- Een eenzame Arabier wandelt langs de gesloten winkels in Nabloes, die maandag dicht bleven uit protest tegen de arrestatie van hun burgemeester. nie. Wij willen geen ambt bekleden als auto nomie ons opgedrongen wordt". Serieus De zaak Sha'aka heeft voor de Palestijnen in de bezette gebieden tenminste één posi tieve kant: voor het eerst lijkt men serieus •één lijn te willen trekken. Dit wordt mede duidelijk door het feit dat het wantrouwen tussen de westelijke Jordaanoever en de Gazastrook ten gunste van een eenheids front wordt overwonnen. Tegelijkertijd heeft de zaak Sha'aka de splitsing tussen de Palestijnen onder Israëlische bezetting en de PLO naar de voorgrond geschoven op een ogenblik, waarop men eigenlijk als één man de autonomieplannen zou moeten be strijden. In de nacht van maandag op dins dag heeft de PLO via een in Damascus opererend radiostation de burgemeesters herhaaldelijk maar tevergeefs opgeroepen niet af te treden. Aan de wortel van het geschil met de PLO ligt het gevoel van de Palestijnen ln de bezette gebieden dat de PLO niet begrijpt wat hun problemen zijn en het wantrouwen van het Palestijnse verzet tegen het Comité van Nationale Leiding. In dit comité, waar in vertegenwoordigers van alle lagen van de bevolking van de westelijke Jordaanoever zitting hebben, werd het besluit genomen dat de burgermeesters moeten aftreden. PLO-leider Jasser Arafat vreest dat dit co mité zich tot een alternatief Palestijns lei derschap zou kunnen ontwikkelen en daar om heeft hij zonder succes gepoogd dit comité het leven zuur te maken. Verschil „De PLO is zich van zeer fundamentele feiten in de bezette gebieden niet bewust," zegt burgermeester Milham. die ook lid is van het Comité van Nationale Leiding. „WIJ zijn het met de PLO eens over het recht op zelfbeschikking van het Palestijnse volk. het recht een eigen staat te stichten en over het feit dat de PLO de wettige vertegen woordiger is van het Palestijnse volk Het verschil is echter dat wij er midden in zitten en de PLO ver weg is. Des te verder weg Je zit. des te vager is je beeld. Wij zien de zaken duidelijker." Een Palestijn, die niet bij naam genoemd wil worden merkt in dit verband op: „Als ik in Amman ben geweest en de adviezen van de PLO heb gehoord, ben ik blij als ik weer bij de Allenby-brug kom om naar huis te keren. Amman en de PLO zijn erger dan de vernederende houding op de brug van de Israëli's die Je dwingen je uit te kleden." In kringen van het Israëlische militaire be stuur meent men dat het aftreden van de burgermeesters uit protest tegen de drei gende uitwijzing van Sha'aka slechts tijde lijk zal zijn. Deze indruk wordt door de burgermeesters zelf bevestigd. „Wij willen niet aftreden." zegt Kawameh. „WIJ willen het volk helpen, wij willen onze taken ver vullen. Maar waarom zouden wij werken als men toch wordt uitgewezen. De mensen hebben ons gekozen, niet generaal Matt. Wanneer meneer Matt Sha'aka uitwijst dan heeft hij geen respect voor de 80.000 mensen die op Sha'aka hebben gestemd." Geweigerd Een uitweg uit het dilemma zou het houden van nieuwe gemeenteraadsverkiezingen in de bezette gebieden zijn. Deze moeten nor maal gesproken ln april volgend Jaar plaats vinden. De nu afgetreden burgemeesters zouden dan weer kandidaten zijn. „Ik moet met iets ln mijn handen naar het volk kunnen gaan." meent Milham. „Als ik afge treden ben om een bepaalde reden die niet uit de weg Is geruimd, kan ik niet naar het volk toegaan en zeggen: mijn ontslag werd door het militaire bestuur geweigerd en daarom blijf ik in mijn ambt." De uitwijzing van 8ha'aka zal een nieuwe golf van onrust ln de bezette gebieden ver oorzaken. Het militaire bestuur is van plan demonstraties en stakingen met lede ogen aan te zien. Het zal tegen de protestacties niet optreden maar alleen er voor zorgen dat zaken als het openbaar vervoer blijven werken. „Laat ze ln hun eigen sop gaar koken tot zij de zinloosheid van dergelijke acties beseffen. Uiteindelijk zal de behoefte het dagelijkse leven In stand te houden sterker blijken te zijn dan het besluit van een paar extremisten om langdurige stakin gen te organiseren," aldus de redenering in kringen van het Israëlische militaire bestuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7