AJ GEEN ELLENDE VOOR BARENDRECHT I uick Boys lijft stijgen Kozakken Boys kan niet gevaarlijk worden Rijnsburgse Boys hervindt ritme Altena te schuchter REGIOSPORT SSC'55 klopt RVVH: 3-1 in van der Plas heeft groot aandeel in zege Aanvallend spel beloond Twee keer voorsprong verspeeld tegen Spakenburg UITSLAGEN Uitslagenservice zaterdagvoetbal fcl2 NOVEMBER 1979 TROUW/KWARTET RH 15 Vermaat en," Barendrecht heeft achteeenvolgende ne- p weer eens gewon- «t 3-0 werd WHC terug- en daarmee bewees van trainer Sandor dat er sprake van Wanneer de Baren- .rwaartsen de kan- hadden benut, dan icore zelfs nog hoger en vallen. Voor de s Barendrecht de be- al was het krachts- na de rust veel groter. Barendrecht al met 1-0 s Hokke met een schitte- int de score had geopend, [eg de bal toegespeeld door Van Kempen, ontweek de buitenspel- val door alleen door te gaan, werd gevloerd door Van Pijkeren. stond razendsnel weer overeind en lobte de bal ten slotte beheerst over doelman Freek Ooudbeek heen. Een klasse goal en een verdienstelijke beloning voor het goede spel beheerst over doelman Freek Goudbeek heen. Een klasse goal en een verdienstelijke be loning voor het goede spel van Baren drecht. Alleen in de beginfase had WHC nog antwoord op het spel van Barendrecht. Met dieptepasses wer den de spitsen aan het werk gezet en vooral Jaco Veldhuis maakte het zijn directe tegenstander Ron Giele knap lastig. Daar kwam nog bij dat ook Gerard van de Korput in die fase een weinig overtuigende vorm demon streerde. Na de rust was Ron Giele naar de linksbackplaats verhuisd, terwijl Roel Benthem op rechts ging spelen, waardoor het gevaar Veldhuis ook was bezworen. Kreeg WHC na de pauze dus vrijwel geen kansen, des te meer mogelijkheden kreeg Baren drecht. Hans de Wilde was de attente linksbuiten, terwijl Pieter Schuite maker en Henk van Kempen even eens sterke momenten kenden. Toen het halverwege de tweede helft 0-2 werd uit een door de goed leidende arbiter Van Vliet toegekende straf schop. die door Bas Hokke simpel werd benut, was de strijd definitief beslist. Die strafschop was toegekend omdat Pieter Schuitemaker gevloerd werd door Dirk Vierhuizen en alleen op doelman Goudbeek leek af te gaan. In de slotminuut maakte de voor Cees van der Meer ingevallen Joop Nijssen er nog 3-0 van, maar dat was alleen nog maar belangrijk voor de statistiek. Opvallend overigens wa ren de wissels die WHC-trainer Lam mert van Dijk in de tweede helft toepaste. Eerst verving hij de zeker niet onverdienstelijk spelende mid denvelder Aalt Tichelaar door Henk aan het Rot en vervolgens mocht Henk van Hoom opdraven voor Pim Wessels. een andere middenvelder. Dat was onbegrijpelijk, omdat met name Arie Mulder als rechterspits een uiterst zwakke wedstrijd speelde. Trainer van Dijk over die wissel: „Wanneer het zo slecht gaat. moet je wat anders proberen. Heeft één van de invallers succes, dan heb Je een goede wissel toegepast. Wordt het door zo n wissel echter nog slechter dan het al was, dan heb je het niet goed gedaan. Het komt er gewoon op neer. dat je met wissels geluk moet hebben." Ook Van Dijk erkende dat zijn ploeg verdiend had verloren, al stelde hij: „Voor de rust hebben we toch wel de kans gehad op een doel punt, bovendien vond ik dat we toen qua veldspel zeker niet de mindere van Barendrecht waren. Na de rust was Barendrecht veel sterker en voor al door die tweede helft was de zege voor Barendrecht verdiend." Uiter aard was er aan Barendrecht^zijde heel wat meer vreugde over het ver toonde spel. De ploeg dreigde na de reeds gememoreerde nederlagen (res pectievelijk tegen Nunspeet en Al te- na - red.), in het slop te geraken, maar deze zege deed alle ellende weer ver geten. Sandor Popovics: „Donder dagavond hebben we twee uur met elkaar gesproken. Of het heeft gehol pen, weet ik niet, maar vanmiddag leek het in ieder geval weer op het sterke Barendrecht van het vorige seizoen. Iedereen was bereid om kei hard te werken en fouten van elkaar te herstellen. Bovendien toonden wij een grotere inzet dan WHC, we waren echt belust op de overwinning." Of Barendrecht deze vorm zal kun nen handhaven, durfde Popovics niet te voorspellen: ..Als we verliezen zoals vorige week tegen Altena, zegt iedereen dat er niets meer van Baren drecht deugt. En als we zo'n goede wedstrijd spelen als vanmiddag, roept ledereen aat er geen betere ploeg is als Barendrecht. De verwach ting was dat Barendrecht dit seizoen minstens even hoog zou eindigen als in het vorige seizoen. Dat kan natuur lijk nog wel. maar duidelijk is dat we de vorm die we toen demonstreerden nog niet te pakken hebben gehad. Ten minste, op vanmiddag na." Po povics en Barendrecht dus dolgeluk kig, al zal men zich dienen te realise ren, dat niet iedere tegenstander zich zo gemakkelijk naar de slachtbank laat leiden als WHC dat zaterdag deed. WHC-BARENDRECHT 0-3 (0-1). 33 Bas Hokke 0-1, 67. Bas Hokke 0-2 (strafschop), 90. Joop Nijssen 0-3. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 800. WHC: Ooudbeek. Van 't Ende, Vierhuizen, Van Pijkeren, Wolf; Wessels (Van Hoom), Wolff, Tichelaar (Aan het Rot); Mulder. Zelle. Veldhuis. BARENDRECHT: Spermon; Olele. Van de Korput. Van de Heuvel. Bentem; Van Asch (Klepke), Hokke. Van der Meer (Nijssen); Van Kempen, Schuitemaker, De Wilde Van onze sportredactie ROTTERDAM Ondanks de talrij ke afgelastingen, werden nog enkele oefenwedstrijden gespeeld. Tweede klasser SSC'55 versloeg op eigen veld RVVH met 3-1 door doelpunten van Jan Baks (2x) en Jan de Rooyen. Voor de Ridderkerkers scoorde Erik den Har tog. Heerjansdam en Spijkenisse hielden elkaar in evenwicht: 1-1. Hans Groot gaf Spijkenisse na vijf minuten de leiding, maar halverwege de tweede helft bracht Rob van Zijderveld vla een strafschop Heerjansdam op gelij ke hoogte. Overige uitslagen: SSS-Jong Sparta 2-4, Lyra-'s-Gravenzandse SV 3-0 en Vlaardingen-Excelsior M 2-1. Van onze sportredactie ROTTERDAM Voor morgenavond staan drie oefenwedstrijden op het programma: De Zwervers-Leerdam Sport (19.30). Meerkerk-SVW (19.30) en Excelsior P-DBGC (20.00). eui I BOS _JK De als scheidsrechter verklede komiek Bob heeft er samen met Quick Boys en IJmuiden voor lat het 1500-koppige publiek een fijne middag heeft Jat Quick Boys aan het eind van de rit een 4-1 ig had zal de thuisclub nog meer plezier doen. Ook der Plas zal met vreugde aan deze wedstrijd ten. De Katwijkse spits had namelijk een groot n de score van de thuisclub door middel van twee 1 eler die wanneer hij met na confronteerd wordt wel ip nd kan zakken is IJmui- Koert de Groote. De sluit- imelijk verantwoordelijk- dat Quick Boys de score Rechtsback Wim van ieig op avontuur, maar werd (fluid gezeten door enkele Geheel omringd door te- kon Van der Plas maar ichuivertje richting doel Idi [rote vreugde van al wat ys was liet de onzekere doel- echter door zijn benen t (frdoor de thuisclub met 1- nam. Na zeven duels weer nederlaag Werkendammers door Lies Mast VRIEZENVEEN In de voor de onderste plaats zo belangrijke wedstrijd DETO-Kozakken Boys (1-0) werden de Werkendammers pas in het laatste kwartier goed wakker, maar toen was het te laat om de terechte achterstand nog weg te werken. Geen moment hebben de 500 toeschouwers het enthousiasme gezien waarmee de wit-roden al jaren lang zo goed voor de dag konden komen; geen moment was de ware strijdlust te zien en vandaar dan ook dat de schaarse Werkendamse aanhang bijna geen moment kon hopen op een doelpunt, zelfs niet op een kans daartoe. isteker voor de formatie Lagendijk, daar zijn pu- i het eerste deel van de ker erg moeilijk hadden tant. Men kan dus stellen er voor de zeekanters op moment kwam. Enkele daarvoor was de thuis- jk door het oog van de pen, toen Cor Krab van )al over schoot. uwing werd door Quick begrepen en men ging direct na de openings- cht naar een bevrijdend junt. szegd worden dat IJmui- flewerking verleende aan de dadendrang van de thuisclub. Het •zelfvertrouwen had namelijk een flin ke dreun gekregen door de plotselin ge achterstand, waardoor men zonder overleg, en veel te solistisch te werk ging. Het was spits Martin van der Plas, die van deze onrust In het elftal profiteerde. Na een pass vanuit het midden ging hij op keeper Koert de Groote af, maar hij had nog wel vier verdedigers voor hem staan. Toen Van der Plas echter zag dat de doel man zijn domein had verlaten, was een lobje voldoende voor een 2-0- voorsprong. Een veilige voorsprong voor Quick Boys, dat hierna iets makkelijker ging voetballen. Arie Haasnoot deed de toeschouwers nog even opsprin gen, toen hij dreigde door te breken, maar verder dan een hoekschop kwam de robuuste aanvoerder toch niet. Ook IJmuiden verzuimde na mens Gerben van Leeuwen en Hans Verword de mogelijkheid tot het hal veren van de stand te benutten, zodat de rust met een 2-0 stand werd inge gaan. Na de hervatting waren de rollen aan vankelijk geheel omgekeerd. IJmui den ging alles op alles zetten om een wijziging in de stand te forceren. Na een klein half uur leek de ploeg met deze strijdwijze succes te hebben toen het een strafschop toegekend kreeg wegens „shirtje trekken" van Wim van der Plas kan nog afgeven, hoewel IJmuiden-speler Gerben van Leeuwen komt aangegleden. Fred Eijsberg. De toegekende penal ty werd echter door doelman Theo Geuyt schitterend gestopt. Ton Post- ma kon als enige nog de doelman gaan feliciteren met zijn fabelachtige reactie op zijn schot. Een uiterst spor tlef gebaar van de IJmuidenaar, wat zelden op de voetbalvelden vertoond wordt. Quick Boys putte echter nieuwe krachten uit deze situatie. En in plaats van dat men met 2-1 achter kwam te staan vergrootte het de voorsprong. Nico Kuyt gaf op rechts een voorzet waarop Kees van Rooyen „ineens" zijn been tegen zette. De verdediging was op dit schot zeker niet berekend, en kon dan ook alleen de bal uit het doel halen. (3-0). En nog was het niet genoeg. Quick Boys voelde dat men het doelsaldo kon gaan opvijzelen, en stelde de aanhang dan ook niet teleur. Het was Martin van der Plas, die zijn tweede treffer mocht laten aantekenen na een voorzet van Teun van der Plas. IJmuiden kon door het vroegtijdige uitvallen van de altijd gevaarlijke Cor Krab slechts de spreekwoordelij ke eer redden. Het was Gerben van Leeuwen die een mislukt schot los liet op vervanger-doelman Benno Wiggers. De volstrekt ongevaarlijke poging werd echter door Wiggers ach- Nu Ja, enkele mogelijkheden waren er wel, maar die waren op de vingers van een hand te tellen. Zo kreeg Jan Hors man-in de drieëntwintigste minuut na goed aangeven van Dick Damen op rechts een fraaie schietkans, maar zijn schot deed de bal in het zijnet belanden. Zes minuten later had Philip den Haan van enkele meters afstand een goede kans de score te openen, maar de bal kwam voor zijn rechter voet. Daarmee kan Den Haan maar weinig en hij verspeelde de bal dan ook. DETO zat ook niet stil, al waren de eerste twintig minuten uiterst matig en was er van enige spanning nauwe lijks sprake. Jan Webbink loste in de vierentwintigste minuut een hard schot, dat schitterend door Arie Otte- ter de doellijn gestompt. (4-1). Bijna had de thuisclub nog een treffer kun nen scoren vla een stafschop, maar scheidsrechter Bob Dammers wilde de handsbal van Joop Herinx in het strafschopgebied niet zien. De stand bleef zodoende 4-1 voor de Katwij- kers. IJmuiden-trainer Plet Buter rest de taak om eens te gaan praten met zijn reservedoelman om zodoende te pro beren de rust in zijn verdediging, en daarmee in zijn elftal, te verbeteren. Want met een onzekere doelman als Koert de Groote achter je ls het voor de verdediging zeker niet leuk voet ballen. De laatste regels zijn voor de man die ook altijd het laatste woord wil hebben, scheidsrechter Bog Dam mers. „Waarom ik die strafschop niet aan Quick Boys gaf? Nou ik vond de stand zo goed, dus waarom zou er dan nog een treffer bij moeten?" Bob Dammers is nog niets veranderd. Ge lukkig maar, nog een beetje kleur. QOICK BOYS-IJMUIDEN 4-1 (2-0) 27 Wim van der Plaa 1-0, 34. Martin van der Plas 2-0 74 Kees van Rooyen 3-0 S3. Martin van der Plas 4-0. 84 Gerben van Leeuwen 4-1. Scheidsrechter: Dam mers. Toeschouwers: 1500. Quick Boy»: Ouyt (Wlgfers); W. van der Plas. Rlenks. Van Trlcht, Haasnoot; Eijsberg. Kluyt. Van Duyn; T. van der Plas. M. van der Plas. Van Rooyen IJmuiden: De Groote; Krab. Van Leeuwen. Ooos- sen, Van Ravensbergen; Postma, Herinx, Van der Vlucht: Van Leeuwen. Krab (Van der Woude). Verwoerd. Van onze speciale verslaggever RIJNSBURG Huizen was In vier achtereenvolgende wed strijden ongeslagen gebleven en Rijnsburgse Boys had zich een week eerder van een lichte terugval tegen IJmuiden hersteld. Die componenten en bovendien de wetenschap dat het met Huizen en Rijnsburgse Boys om ploegen ging die hoog in het klassement van klas 1B meedraaien gaven grond aan de verwachting dat het tussen deze twee teams wel eens een aantrekkelijke wedstrijd kon worden. Dat klopte volledig; de 1400 kijkers werden niet teleurgesteld. Huizen bleek als vanouds over een technisch vaardig elftal te beschikken maar dolf tegen het gelijkwaardige Rijnsburgse Boys op één onder deel het onderspit en dat was diepte in het spel en de daarmee samenhangende schotvaardigheid. Dat manco leidde er toe dat Huizen op het uitstekend bespeelbare sportpark in Rijns burg verdiend, hoewel licht geflatteerd, met 2-0 aan het kortste eind trok. Sr Wilschut NDIJK Altena angstsyndroom nog van zich afschud- lebutant is daardoor er in de lagere regio- de topklasse van het voetbal te vinden, r lef moet Altena het e tegenstanders erg kunnen maken, Dg altijd blijkt de renommeerde tegen- met ontzag tege- treden. Spakenburg ïlopen zaterdag een iver die van de timi- illing goed gebruik Voor Altena had er meer ingezeten dan Dekker-brigade behoeft e rekenen tot de minder irmaties die de eerste klas- n. Zo heeft Altena zeker inhoud dan Spakenburg, sselmeerformatie de hoge de ranglijst aan dankt ilsnog onduidelijk. Het is Ijk dat Spakenburg het Ik moet hebben van ex- 6truyck. Scoort Struyck Toort Spakenburg, zo is ln competitie al gebleken, van het vorig seizoen kers loopt nog te zoeken U en ziet geen kans gevaar Een derde frontspeler waardoor Spakenburg het tbal koestert. Op papier ls hier spits, maar deze ge- •eler poogt zich al enige ►amen. zijn tegenstanders "se confrontaties te schop je De Harder niet alleen 6 ploeg die op dat gebied 'ie heeft opgebouwd. Echt 1 gelopen zijn duels waar- iburg was betrokken dit niet, maar vriendelijk en zijn de Van Miltenburg- Klit. Vooral als de zaken eren zoals gewenst, willen °g wel eens door het lint Altena gaven de Spaken- er eens een staaltje van Me kunnen ten beste. Wie, Bert Verschoor, Ad Jan van Maastricht (1) probeert de gevaarlijke Spakenburg- spits Piet Struyck voor zich te houden. Kant en Jan van Maastricht waren slachtoffers van de agressieve daden van de tegenstrever. Arbiter Freke, zelfverzekerd de fluit hanterend, had eigenlijk best wel een keer kunnen schrijven. Het pielt echter voor Freke dat de strijd ondanks dat niet explo deerde. De referee had daarbij overigens wel het scoreverloop in zijn voordeel. Na acht minuten had Altena de leiding genomen door een afstandsschot van Ad de Ruyter na een afgeslagen cor ner. Nafeesten van de Nieuwendlj- kers was de oorzaak van de uit de aftrap volgende gelijkmaker. Piet Struyck was logischerwijze de maker. Altena had tot aan de pauze vervol gens een licht overwicht, dat niet resulteerde in de noodzakelijke wa penfeiten. Spakenburg leek wel te vreden met de gang van zaken op het produktiegebied. Wel werd de IJssel- meerformatie naarmate de strijd vor derde sterker. Met name de greep op het middenveld werd hechter. Te recht, door de vlermans-bezetting. Het was wel door die sterke midden veld- en zwakke aanvalsbezetting dat Altena na acht minuten in de tweede helft opnieuw afstand kon nemen. Frans Hoeke was namelijk telkens de vrij opkomende vleugelverdediger Uit één van zijn voorzetten kon Ad Kant na een duel tussen Verschoor en Jan van Diermen vol uithalen: 2-1. Bij het verkrijgen van zo'n voor sprong gaat het dan fout bij Altena. Ook na de eerste goal had nonchalan ce voor de gelijkmaker gezorgd. Nu had de overtuiging ln eigen kunnen er voor moeten zorgen dat de voor sprong zou kunnen worden vastge houden. Daar ligt het gebrek van Altena, want de 21 stand ging on danks het individuele klasseverschil teloor. In de slotfase lag een handsbal van de goed spelende Frans Hoeke ten grondslag aan de tweede Struyck- treffer. Op zijn elfmeter was doelman Arie Hoeke kansloos. Daarna kwam zelfs het ene winstpunt nog ln gevaar. Dat duidt op onervarenheid. Altena is nog steeds in de ban van de angst Nu lijkt de kloof misschien ook wel erg groot, maar feit is dat clubs aL' Spakenburg. Noordwijk en Barer drecht helemaal niet beter zijn, da de vol verve strijdende debutant. E routine zal waarschijnlijk een kwe: tie van tijd zijn, en dat moet Altem sterken in de hoop goed ln de eerste klasse te kunnen meedraaien. ALTEN A-SPAKENBURG 2-2 (1-1). 8 Ad de Ruy- ter 1-0, 9 Plet Struyck 1-1.53 Ad Kant 2-1.81 Plet 8truyck 2-2 8cbeldarecbter Freke Toeschou wer» 1500. ALTENA: Arie Hoeke. Frana Hoeke. Oroenevelt, De Rooy. Van Maastricht, Van Hoven, De Ruyter. Capelle. Van der Koppel. Verschoor. Kant. SPAKENBURG: Van Soeren. Jan van Diermen II. Jan van Diermen I, 8tef Hartog. Van de Oroep; Hartog (Ten Brake). De Harder. Ter Mora. Koop*. Struyck. Beuker» In de eerste speelhelft vooral wogen de partijen goed tegen elkaar op. Hui zen had in die periode de vrij straffe wind mee en dat vormde uiteraard een flink ruggesteuntje voor de geel groenen uit het Gooi. Weliswaar de den de eerste wapenfeiten zich in de omgeving van de Huizen-goalie Jan van de Roest voor, maar stompend en graaiend kon hij achtereenvolgens Ruud van der Voort en de nuttige spits Gé Perfors van een vroege tref fer afhouden. Aan de andere kant lieten Herman Bruinenberg en Leo Ruiters zich als de gevaarlijkste men sen kennen maar voorlopig zat er aan beide zijden geen daadwerkelijke af werking van de aanvallen in. In het overigens sportieve duel, waarin arbi ter Hoogterp (uit Drachten!) een en kele maal onterecht met de voordeel- regel overhoop lag, bleken sommige Huizenspelers, zoals Plet Honing en Jan van Tuyl, op hun tijd niet afkerig van een overtreding met onaange naam karakter. Herman Bruinenberg liep een blessure op toen hij de bal onderschepte die Lijs van Egmond juist wilde wegtrappen. In de slotfase van de eerste ronde waren de beste scoringskansen voor Huizen. Eerst toen Rob Hesta uit een voorzet van 'Hans Lankreyer fraai inkopte maar Henk Postma nog fraaier met de voet kon redden en vlak daarop toen Leo Ruiters van dichtbij goed richtte maar de voet van Lijs van Egmond een achterstand van de Boys voor kwam. In het eerste halfuur van de tweede ronde was het praktisch al Rijnsburg wat de klok sloeg. Het tempo werd omhoog gejaagd en daar hadden sommige Huizenverdedigers duide lijk moeite mee. Na een goed geno men vrije trap van Cas Zwaan kopte Henk van der Zwan knap in maar met een uitstekende reactie tikte Jan van de Roest de bal vla de lat over. In de achtste minuut was er geen houden meer aan. Henk Merbis passte op Henk van der Zwan die na enig draai en een fikse kogel van zijn voet liet vertrekken. Jan van de Roest kon de bal niet volledig onder controle krij gen en de goed meegekomen Ruud van der Voort tikte de terugspringen de bal beheerst in het net (1-0). Die voorsprong gaf Rijnsburgse Boys vleugels. Nadat Martin Toet rake lings voor langs het Huizendoel had geschoten leverde hij vanaf de rech tervleugel een perfecte voorzet af die Henk van der Zwan via keeper en lat doeltreffend Inkopte (2-0). Met nog een klein halfuur voor de boeg leek de strijd beslist. De in volle dig rood opererende Rijnsburgers gingen nog even met het bombarde ment van het Huizense doel door maar Ruud van der Voort en Gert Ouwersloot lieten kansen op meer liggen. Dat gaf Hulzen, dat inmiddels Herman Bruinenberg voor Hans Kalkman had gewisseld, gelegenheid terug te komen. Het team van aan voerder Jan Kleine bleek over een goede conditie te beschikken en nog allerminst van plan zich bij de drei gende nederlaag neer te leggen Zo loste bij voorbeeld Hans Lankreyer een fraai schot vanaf de linkervleugel dat Henk Postma maar ternauwer nood tot hoekschop kon ombuigen en kopte Leo Ruiters in de slotfase zelfs tegen de paal Trouwens in die laatste minuten kreeg Huizen toch diverse kansen. Ruud van der Voort moest zich, ge hinderd door kramp, laten vervangen door Johan de Kroon en de Boys moesten achteruit. Rob Hesta kogel de na aangeven van de graag soleren de Johan van der Bom nog een keer op de tijdig uitlopende Henk Postma en daarmee was de koek op. Het was goed geweest dat vooral Gerrit van Egmond bij de eindsprint van Huizen het hoofd koel had gehouden want anders hadden de Boys in die periode nog wel onderuit kunnen gaan. Nu bleef dit aantrekkelijke duel steken op 2-0, een iets te ruime nederlaag voor Hulzen. RIJNSBURGSE BOYS-HUIZEN 2-4 «M)(. 53 Ruud van der Voort 1-0. 61 Henk van der Zwan 2- 0 Scheidsrechter Hook terp Toeschouwers 1400 Rijnsburgse Boys: Postma; Anne Ouwersloot, Oemt van Egmond, UJs van Esmond. Zwaan, Van der Voort (De Kroon). Gert Ouwersloot, Toet. Merbis. Perfors. Van der Zwan Halten: Van de Roest: Van Tuyl. Plet Honing. RESERVES: IE klasae: Noordwijk 2-Capelle 2 0. Quick Boys 2-Zwart Wit "28 2 VI, Lyra 2-RCL2 24) 2A: s-Oravenzande 2-MVV "27 2 1-1 2B: Be Fair 2 s Oravenzandse SV 3 1-1. 38: 's-Oravenzande 3- 8 porti uit '48 2 O-I AFDELINGEN: DEN HAAG 2A: Hoek van Holland ANWB 7 1 DORDRECHT Hoofdklasse: Asperen-Streefkerk 2-1, ScheUulnen-ODC 0-1 LEIDEN Ie klaaee: OWS-Woubrugge 4-1. Lelden- Valken '68 1-1 010-115700 vanger tot hoekschot werd verwerkt Elf minuten voor rust was er van enige sensatie sprake, toen Berry Schipper in duidelijke buitenspelpo sitie op Arie Ottevanger af ging. maar grensrechter Post weigerde te vlag gen waardoor Henri Goes via een noodgreep de Vriezenvener de bal ontfutselde. Scheidsrechter Gerard Arnouts wees terecht naar de witte stip en dat was voor Ben Nijhuls de kans om de stand op 1-0 te brengen. Voor dezelfde spe ler was het ook de kans om de enkele weken geleden gemiste strafschop te gen Altena goed te maken, maar ook dit keer schoot Nijhuls de bal meer dan een meter naast het doel. Wel mocht DETO nog vijf hoekschoppen nemen en Kozakken Boys drie maar de rust kwam toch met 0-0. Joop van Linstee, de trainer van de Werkendammers, had zijn jongens tijdens de rust de opdracht gegeven om vooral ln de eerste twintig minu ten na de pauze de zaak goed op te vangen en een eventueel offensief van de thuisclub meteen de kop ln te drukken. Maar op onbegrijpelijke wijze werd dit advies in de wind ge slagen want een uiterst nerveus en matig spelend Kozakken Boys liet DETO rustig komen, verdedigde zwak uit en vooral Henk Westerhout had het moeilijk. Het enige doelpunt van dit sportieve duel ontstond ook al uit een defensiefout want hoe an ders ls het te verklaren dat bij een hoekschop van Berry Schipper op links vijf Werkendammers, inclusief aanvoerder en keeper Arie Ottevan ger gewoon stonden toe te kijken hoe Anne Kuper van twee meter afstand met een rustig kopballetje de hoek schop verlengde tot een doelpunt? Dat was 1-0 en een nu nog meer gedesillusioneerd Kozakken Boys probeerde in de resterende tijd en dat waren toch nog tweeëndertig mi nuten de schade goed te maken. Maar ook nu nog geen ware strijdlust maar een bekrompen spelend Kozak ken Boys. dat de tegenstander maar liet komen. Arbiter Arnouts moest af en toe streng fluiten om de teugels in handen te houden en hij probeerde dat aanvankelijk zonder zijn boekje daarbij te gebruiken Totdat Jan Korsman de Zoetermeer se scheidsrechter eerst voor „gek" had verklaard en kort daarna een overtreding maakte. Terecht werd Jan Korsman opgeschreven en met Bert Schouten. Adriaan van Brug gen. Bas Klop en voorlopig nog Hans van der Stelt (die a s donderdag in Hilversum aan zijn achillespees zal worden geopereerd) zal hij straks de ziekenboeg en schorsingsbank wel moeten completeren. Begrijpelijk dat Joop van Linstee en met hem het Werkendamse bestuur mopperden op Arnouts, omdat geen enkele Vriezenveener werd opge schreven. maar de overtreding en de opmerking van Korsman gingen net Iets te ver. Arnouts leidde uitstekend Eerst ln het laatste kwartier kon Ko zakken Boys zich aan de druk ont worstelen en Philip den Haan. Dick Damen en Jan van Vuuren (die Jan Korsman ook al had gewaarschuwd met „als jij nu Je mond niet houdt tegen de scheidsrechter dan ga ik er uit") deden alles wat zij konden, maar uitblinker Hans Groot gaf hem geen kans om ook maar tot een schot te komen. Drie minuten voor tijd probeerde Dick Damen het van grote afstand, maar dat was voor keeper Hans Aman geen probleem Oerrie Klop werkte voor tien. Dick Damen en invaller Petro Visser waagden nog enkele schoten, maar het bleef bij dat ene doelpunt Achteraf toch wel de verdiende beloning voor het matige spel dat Kozakken Boys op de overi gens uitstekend bespeelbare grasmat legde. Voor de Werkendammers bete kende dit de eerste nederlaag na ze ven competitieduels. DETO Aman. Rudl Scherpen. O roof Ekkrt Henk Scheepen Webbink Kuper Oeert Schip per Titulucr Berry Schipper Nijhuls KOZAKKEN BOYS: Ottevanger Ooes Koman Verschoor Westerhout (Van der Steenhoven Korsman Vissen Lrrggangm Klop Van Vute ren. Damen. Den Haan

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 15