Excelsior: veel fysieke kracht Maasdam flink verzwakt Acht duels in dei en vierde klasse Zuster ludifk Mjmands kiest voor de Nutsspaarbank. Naaldwijk en Randstad Sport ploeteren voort Verseveldt kan véél voor u betekeneqL Selectie Amateurteffn NUTSSPAARBANK Bekerprogramma kantoormeubelen niet meer voldoen aan de moderne eisen! Technisch Heinenoord geklopt MAANDAG 12 NOVEMBER 1979 REGIOSPORT TROUW/KWARTET door Arco Hofland NAALDWIJK Het voetbal duel tussen Naaldwijk en Randstad Sport, een match op de rand van het KNVB- voetbal en het spel In de afde ling, is een uiterst matige par tij geworden, dat terecht geen winnaar heeft opgeleverd (0- 0). Het onvermogen in de voorste linie van beide teams was zo groot, zodat het potje beter gespeeld had kunnen worden als trainingswed strijd, maar dan zonder goals, opdat de beide doelwachters de kou niet hadden behoeven te trotseren. Naaldwijk en Randstad Sport heb ben veel gemeen. Belde verenigingen bestaan uit een zogenaamde zater dag- en zondagpoot Zowel in Voor schoten als In Naaldwijk spelen de zondagselecUes ook In de KNVB Binnen de verenigingen Is wel eens de vraag gesteld of het niet anders zou kunnen. Bij Naaldwijk is de discussie gegaan over het eventueel samenvoe gen van de selecUes en dan op Nn dag gaan spelen. In Voorschoten Is het wat radicaler aangepakt de dis cussie ging daar over het starten van Gemis aan afmaker wreekt zich een aparte zaterdagvereniging. De le den van de twee verenigingen hebben echter besloten de boel te laten zoals het is: verder gaan op de oude voet is het motto. Zo spelen de teams iedere week hun potje In de marge van het „grote" amateurvoetbal. Beide verenigingen hopen steeds op betere tijden en pak ken intussen de zaken zo professio neel mogelijk aan. Een voorbeeld is, het spelen van Arie van den Bos bij Naaldwijk. Enkele weken geleden schoot voor de zoveelste keer zijn arm uit de kom. Tegen Randstad Sport acteerde hij weer vrolijk mee alsof er niets gebeurd was. Schijn bedriegt: goed ingepakt en met last liep Van den Bos te spelen. Ook in de vierde klas wordt een speler klaar gemaakt om te spelen, want de pun ten zijn nodig en in het tweede loopt geen goede vervanger rond. zo rede neert men. Amateurvoetbal wordt, nee werd gespeeld door liefhebbers, die in hun vrije tijd gezond tegen een balletje wilden trappen. Het spel van beide teams gaf aan waarom ze met een bescheiden plaats ln hun afdeling genoegen dienen te nemen. Zeker in de eerste helft was het armoe troef. Toch aan de sociale functie voldeden de spelers wel. De bezoekers konden langs de lijn weer eens bijpraten, terwijl de acteurs moeizaam voortploeterden. In het tweede bedrijf ging het tempo omhoog. De wandelpas werd gewis seld voor een drafpas. Naaldwijk kreeg wat mogelijkheden, onder an dere door Aad Otto. Randstad Sport kwam via Paul Politiek, die ver boven de grauwe massa uitsteeg, gevaarlijk terug: Naaldwijks doelman Daaf Lie- vaart moest enkele malen diep in zijn kunnen tasten om zijn doel schoon te houden. De kansjes hobbelden zo op en Jieer. met als uitschieter vlak voor tijd de enorme mogelijkheid voor Aad Otto. Niemand mocht winnen, dus de bal verdween naast het doel. Beide trainers waren het eens dat hun ploegen één groot manco ken nen: de voorwaartsen moeten meer scoren. Randstad Sports Jan van Bemmelen: „Dit jaar heb ik een kwa litatief beter groep dan vorig seizoen, toen eindigden we als vierde dus ik dacht dat we in de strijd om de eerste plaats een rol mee zouden kunnen doen. Dat valt nu tegen en dit seizoen valt er eigenlijk weinig meer te ver wachten. Volgend jaar moet het dan maar." Naaldwijk trainer Leen Paau- we ziet zijn ploeg toch wel hoger eindigen dan zij nu op de ranglijst staan. „Al zijn we nog niet toe aan een kampioenschap." Als er geen topscorer in Naaldwijk of Voorschoten opstaat, zijn Naaldwijk en Randstad Sport gedoemd te blij ven spelen in de vierde klasse. Naaldwijk-Randstad Sport 0-0. Scheidsrechter Tas Oenoteerd: Lambert Llngerak Naaldwijk: Llevaart; Vink (Van der Poll, Van Oeest. Dijkshoorn, Wever. Leo Voogt. Peter Voogt, Van Staalduinen; Van den Bos. Otto. Sy riër (Vogelaar). Randstad Sport: Herman Keyzer: Van Loenen. Van Luyck. Llngerak. Zoetemelk; Aad Keyzer. Lamberts. Toor; Politiek. Konlngs. Kruyff (Meye- rink). Van onze sportredactie AMSTERDAM Voor komende za terdag is de tweede bekerronde vast gesteld. waarbij nu ook de eersteklas sers in actie komen. Het volledige programma ziet er als volgt uit. HBSS-Lyra. Loosdulnen-Ex- celslor M MW 27-Vitesse D. DEVJO-Llsser Boys. DORR-SV 35. KMD-Katwijk. Monster-Zwaluwen. ADVERTENTIE Vraag snel onze documentatie-folders aan. ri V Moderne kantoormeubelen, makkelijk, stijlvol, en economisch. In vele stemmig kleuren. Om prettig te kunnen werkt in 'n sfeervolle omgeving. Daar zorgen wij voor. U kunt ze uitzoeken in onze S. showroom. Kom eens kijker ooi De adviseur staat voor u kla£r 1 5C0 Jier Herengracht 52a. Den Haag. Tel 070-469214 acl Adviseurs en verkopers van efficiëncy Schevenln gen-Splrlt. De Sleutels-Noordwljk. Peli- kaan-Nw. Lekkerland. Rozenburg-DOTO. Stellen- dam-NSVV. ZBVH-Piershil. Arkel-Oranje Wit. JAC-Qulck Boys. SHO-s-Oravenzandse SV. Vlaardlngen-RWH. Koudekerk-RCL. TSB-Zwart Wit 28. DSO-Rljnsburgse Boys. Unicum-Ter Lee- de. HlUegersberg 32-Bolnes. Zuldland-RJJsoord. SVPTT-Jodan Boys. SC Voorne-Spljkenlsse. Hel- nenoord-Heerjansdam. Groot Ammers-Baren- drecht. Schoonhoven-Xerxes. Alle bekerwedstrijden beginnen om twee uur. Van onze speciale verslaggever HEINENOORD Eens te meer bleek dat een zwaar bespeel baar veld zich bij uitstek leent voor een speltype dat geba seerd lijkt te zijn op veel fysieke kracht. Zo moest Heinenoord zaterdag toezien hoe het duel tegen het Pernisse Excelsior vooral om die reden verloren ging. Want waar factoren als hartverwarmende inzet en individueel technisch kunnen bij beide ploegen als smaakmakers voor de wedstrijd fungeerden, waren het uiteindelijk de routine en de kracht die Excelsior de 0-1 winst brachten. In een schril contrast stond het eerste half uur voetbal met de erop volgen de periode Gelijk opgaand aanvals- spel maakte plaats voor een erg ge sloten speltype met veel balverlies, een doorgaans klein speelveld en ln ieder geval een wat grimmiger wed strijdbeeld. Tot aan het eerste en enige doelpunt, in de 35e minuut ge scoord door Peter Keemlnk. was er sprake van transparant spel: fraai combinatie-voetbal met een onschul dig karakter. Maar nadat Keemink een voorzet-op- maat van de ln de voorhoede opere rende ex-ausputzer Bram van der Heyden langs goalie Leen Slobbe had gekopt, ging de pure lichaamskracht meer en meer een rol spelen. Routi niers als Leen 't Hart zijn ln een dergelijke fase in staat om met stevig storen een Jong team (wat Heinen oord zeker is) verder te demorali seren. Trainer Bert van Veen van de Hoekse Waardse derdeklasser: „Je kunt er eigenlijk op zo n moment bijzonder weinig aan doen. Ik heb een jonge ploeg die duidelijk een ander type voetbal wil spelen dan Excelsior. Maar als je eenmaal achter staat ben Je verplicht te komen en Inderdaad, dan stuit je op stevig aanpakken. En daar komt natuurlijk bij dat we op het middenveld vanaf het begin de geblesseerde Dik Verheij misten en na een goed half uur ook Bram Hazel- bach die uitviel. Dat ging ten koste van het creatief vermogen waardoor we te weinig kansen wisten te creéren ln de slotfase." Niettemin had Heinenoord moeten profiteren van de wat rommelige de- 'ensie van de bezoekers. Maar nadat de sterk spelende Peter Louter vlak voor de rust na enkele knappe bewe gingen een volley van zijn voet de lat aan de bovenkant zag schampen, duurde het tot kort voor het einde alvorens Heinenoord een tweede even grote kans kreeg. Een voorzet van de onder het mom van een alles-of-niet- offensief bij de middenlijn opduiken de Leen Slobbe, werd door Bas Leeu wenburg net naast gekopt. Met name het eerste voorval leek een direct gevolg van de wat gammele organisatie in de Pemisse gelederen. De dit jaar voor het eerst bij Excel sior werkzame Willem Koppelaar daarover: „Omdat hij in de vorige twee wedstrijden een beetje ongeluk kig is geweest heb ik Bram van der Heyden van de ausputzer-plaats weg gehaald (overigens op zijn verzoek) en aanvoerder Frank Meyboom er neergezet. Dat vereist een beetje ge wenning. vooral ook omdat Frank liever niet op buitenspel speelt. Ook het samenspel met voorstopper Paul Zwamenburg was nog niet helemaal wat het moest zijn." Het weinige gevaar dat Heinenoord wist te stichten ontstond telkens weer nadat de zwak spelende Zwa nenburg opnieuw een duel in de lucht verloor. Of een enkele keer over de rechtervleugel wanneer de hard wer kende maar technisch op een laag pitje spelende Hannes den Uyl een steekje liet vallen. Dat een en ander zonder kwalijke gevolgen bleef, was te danken aan het overtuigende spel van Meyboom en aan zwoegende middenvelders als Leen 't Hart en Peter Keemink (die überhaupt een glansrol vervulde). Bovendien sticht te spits Peter van Veen zo veel gevaar met zijn individuele acties dat Hei nenoord voortdurend op de tellen moest passen. Rotterdam In totaal acht van de 36 vastgestelde^ den konden afgelopen zaterdag maar worden all Knap waren de overwinningen van Excelsior P. bil oord (0-1) en van NTVV bij Maasdam. Wat er gebeurt met de wedstrijden die zaterdag werden afgelast definitief bekend. Waarschijnlijk zal het bekerprogramma worden Daarnaast kunnen dan competitiewedstrijden waarbij geen bij beuren betrokken ploegen meer zitten, worden ingehaald. De deze wijze zaterdag zouden kunnen worden afgewerkt zijn: 3A: Capelle. 3B: Die Haghe-ARC. 4A: Duinoord-DSVP. SVGEB- Hoogvliet-Satelliet, VVGZ-LRC. In de vierde klasse D was de Hermandad-Ameide al vastgesteld. ïn •1>* Derde klasse A KMD Spel Llsse Oegstgeest Hazerswoudse B 10-13 ROHDA 9-12 DeSleut 9-12 Schever 10-11 SEV A c F ii S t Heinenoord-Excelsior P 0-1 (0-1). Peter Keemink 0-1. TSB 9-15 Heinenoord 10-9 De Zwerver 9-14 DSO 9-8 Unicum 9-12 Capelle 9-7 Excelsior P 10-11 De Alblas 9-7 Gr Ammers 9-10 Meerkerk 9-6 VI aardingen 9- 9 Schoonhoven 9-2 Vierde klasse A Naaldwijk-Randstad Sport 0-0. Hoekse Boys 9-13 DSVP 9-8 Maasdijk 9-13 Loosduinen 10-8 HBSS 9-12 Naaldwijk 10-8 TOGR 9-11 Randstad Sport 10-7 SVOEB 9-11 MVV '27 9-5 HVO 10-11 Duinoord 9-5 Vierde klasse B KMD-De Sleutels 1-0 (0-0) Theo van de Wetering 1- Excelsior-aanvoerder Frank Meyboom (m) en Barry de Wit (1) duelleren op hoog niveau. Paul Zwanenburg kijkt toe. Van onze sportredactie Amsterdam Ter gelegt het 75-jarig bestaan van Friesland speelt het amateurelftal morgenafeco Sneek tegen het Olymp nd van de DDR. Ko am De selectie is door bonds di de Vroet als volgt san I. Rolf Veneboer (ACV), Pie c ken en Rob Ouderland (F|uii dam), Gerard Drost (I Henny Spierings (BW), (DWS), Gienüs Meyerink Harry de Haas (Geldige Graafland (Jdan Boys wa Heemskerk (RCL), Hermjer pert (RVC), Martin Toet se Boys), Piet Struyck (Spi I lil i rd Niet zelden strandde en de overigens weinig inventieve aanvallen van de Hoekse Waarders op domweg bot in grijpen van Excelsior. Overtredingen op het provocerende af. Zaken waar veel spelers van Heinenoord het moeilijk mee hadden, zelfs aanvoer der Bas Leeuwenburg. Scheidsrech ter Bot moest Gerard de Geus zelfs opschrijven voor een overtreding te gen de (lastige) Arie Verschoor. En dan mocht Heinenoord nog niet kla gen want Bot had het volste recht gehad Jan Lammers te boeken toen deze de doorgebroken Van Veelen bij wijze van noodgreep vloerde. Heinen oord miste de kracht van het collec tief die bij Excelsior zo nadrukkelijk aanwezig was, zij het in een massieve vorm waar om begrijpelijke redenen nog al wat oppositie tegen bestaat. were: 200. HEINENOORD: Slobbe. De Oeus. Joosse. Van der Ende. De Winter. Lammers. Remmers. Hazel- bach (Van der Stelt). De Wit. Leeuwenburg. Louter EXCELSIOR P.: Van der Steen, Riethof. Mey boom. Den Uyl. Zwanenburg, Jansen, t Hart, Keemink. Van Veelen. Verschoor. Van der door Andries Trouwborst NIEUWE TONGE En toen waren er nog maar negen. Maasdam wordt door een ongekende blessuregolf geteisterd. Tegen NTW werd de nare rij weer dikker en het 2-0 verlies werd onvermijdelijk. Voorzitter Jaap Kranendonk somde op. „We kunnen niet beschikken over Jo Schouten (knieblessure). Jan Schouten (geschorst), Cor Ketting, ook al ellende aan een knie en dan zijn de keepers van het eerste en tweede elftal gekwetst." Met het gevolg dat er een versterkt A-elftal kwam opdraven tegen het bovenstaande NTVV dat over een uitstekende ploeg beschikt. Het is zeker niet onmogelijk dat de debutanten Ineens doorstomen naar de derde klas. Maar verder over de narigheid van Maasdam Tijdens de strijd werden Kees de Boer en Pieter Oravendaai gewisseld voor respectie velijk Plet Maarsman en Alex de Kra mer. Onmiddellijk na de laatste ver vanging kwamen Hans van Dam en Kees Schouten, beiden clubgenoten, met elkaar in botsing. Kees Schouten blesseerde zijn pols vrij ernstig en moest kreunend het gras af. Hetzelf de overkwam Van Dam die over pijn in de liesstreek klaagde. Het negental slaagde er vanzelfsprekend niet in de opgelopen 2-0 achterstand recht te trekken. Eerlijkheidshalve moet daarna worden toegevoegd dat dit met elf man ook niet zou zijn gelukt op het uitstekend bespeelbare veld. Daarvoor had NTVV een te stevige greep op de strijd. Een confrontatie die ondanks de barre omstandighe den met onder meer veel hagel, moest worden afgewerkt. Ock door Adrie Robijn die slager van beroep is. Klaarblijkelijk was hij uitgestoten bij het doorhakken van een karbo nade. Hij speelde als een soort René van der Kerkhof met een manchet om zijn hand. Bij een zonnetje dat even doorbrak bleek de thuisclub ai snel gevaarlijk. Vooral vla de goed spelen de Dick Kats en de onvervaarde Ab Noordijk die deze middag bijzonder op dreef was en als een uitstekende storingsmachine fungeerde en zelf ook mee ten aanval trok. De kracht van de debutanten lag dan ook op het middenveld. Achter konden Melaard. Wim Dam en Floor van der Valk de zaken wel klaren. De ongeroutineerde achterwacht van Maasdam tobde met veel moeilijkhe den ai liet A-keeper Jan Zwartbol blijken dat hij aanleg voor het kee persvak heeft. Alleen Aad Vermaas bewoog zich te statisch. Toch was het Maasdam dat ln eerste instantie met een rijkdom aan aanvallen kwam en goalie Adrie van Slledrecht moest af en toe pittig ingrijpen. Bijvoorbeeld bij een ferme knal van Ad de Geus en Pieter Gravendeel van de rechter kant. Daarna ging NTW stevig Jagen waarbij Adrie Robijn als een licht voetige acteur veel mee naar voren kwam Voorshands ontstond daaruit geen gevaar en tot aan de rust bleef het Maasdam-blazoen zuiver want in de eerste 45 minuten werd er niet gescoord. Die situatie veranderde on middellijk na de rust. Het werd een ietwat gelukkig doelpunt van Ab Noordijk die via een tegenstander de bal kon inkoppen (1-0). Een kwartier voor het einde smaakte deze speler opnieuw het genoegen om Jan Zwart bol. die enige fraaie reddingen had verricht, te verslaan. Nu met een af standsschot (2-0). Daarvoor had Jack van Dam bijna gelijk gemaakt maar uit een rebound waarbij de bal eerst op het hout terecht was gekomen schoot hij naast. Daarna moesten Kees en Hans van het veld na de eerder genoemde botsing verlaten en bleek NTVV de winst makkelijk vast te kunnen houden. Even niet over voetbalzaken. We kon den constateren dat de club uit Nieu we Tonge die in 1951 werd opgericht aan de Battenoordseweg over een uit stekende accommodatie beschikt die 1 augustus 1977 door Maarten Vro lijk. commissaris van de Koningin, werd geopend. Ook bij Maasdam wordt er druk gebouwd. Jaap Kra nendonk had het over een vernieuwd domein dat acht ton gaat kosten. De prijs kan door veel zelfwerkzaamhe- den worden gedrukt. Daarvoor zat de clubpresident er zwaar over in dat Kees Schouten, die zo'n beetje de leiding over de bouwerij heeft, zijn voornemen om het plafond vakkun dig te versleren door de blessure niet kan waarmaken. Aldus weer een vrij williger minder maar andere zwoe gers uit Maasdam staan al weer klaar om de plaats van Kees in te nemen NTVV: A »an Slledrecht. Melaard. W van Dam Robijn Van der Valk. Noordijk. J van SUedrecht' Katt. Felsbourg. Visbeen (Noteboomi. Vermaas Maasdam: Zwartooi. De Vljper. H. van Dam. 8chouten. De Oeus. De Boer (Maasdam). Katoen. Dorst. J van Dam. Oravendeel (De Kramen Stel: u bent toe aan nieuwe vloer bedekking. Of: u heeft uw zinnen gezet op een leren bankstel. Verbetering van uw woning, een auto, motor of bromfiets dan wel 'n kleuren-t.v. of caravan. Maar u heeft er 't geld (nog) niet voor. Kunt u twee dingen doen: wachten en ervoor gaan sparen of onmiddellijk uw doel bereiken via een Persoonlijke Lening bij de Nutsspaarbank. Voor het laatste komt dan kijken, dat u de Nederlandse nationaliteit bezit, meerderjarig bent (dan wel minderjarig met medewerking van de wettelijke vertegenwoordiger), niet ouder dan 65, in goede gezondheid verkeert, woont, of werkzaam bent in het werk gebied van de Nutsspaarbank en een voldoende vast inkomen geniet. Allemaal in orde? Wel, dan staat niets meer in de weg om uw plannen ,hard te maken". Het bedrag van uw Persoonlijke Lening is gebonden aan een minimum en een maximum en wordt mede bepaald door uw inkomen. Terwijl de looptijd van deze kredietvorm weer afhankelijk is van het bestedingsdoel: minimaal 6 maanden of een veelvoud daarvan en maximaal 96 maanden. a r d( kei (di lv< 10! !rt t F ell 'v h Over de bankdienst Persoonlijke Lening valt natuurlijk méér te vertellen. De Nutsspaarbank doet u één en ander bij gelegenheid dan ook graag uit de doeken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 14