Schoppen in van topvoetbal plaats Sparta en Den Haag onbevangen Eindhoven nog niet op weg naar succes Frankfurt verra FC Kaiserslauter Praten over spelverruwing helpt niet Roda komt goed terug Geen treffers bij Go Ahead-PEC Belangrijke treffer Hölzenbein Pim Doesburg levert zijn aanvoerdersband maar in De Graafschap troeft Brabanders in eigen huis af: 0-2 Vitesse mist zelf vertrouwt MAANDAG 12 NOVEMBER 1979 SPORT TROUW/KWARTET door Johan Woldendorp ALKMAAR Met 49 geregistreerde overtredingen en drie gele kaarten namen de complete elftallen van AZ'67 en Feyenoord in de Alkmaarder Hout afscheid van elkaar. Die constatering houdt geen compliment in voor beide clubs die zichzelf gretig als topper afficheren, maar zaterdagavond ongeveer iedere minuut hun heil aan de zelfkant van het betaalde voetbal zochten en vonden. Het was schopvoetbal in plaats van topvoetbal. De wedstrijd tussen de twee hoogvlie gers was helaas niet enig in zijn verloederende soort. Nog even, en het voetbal streeft qua ruwheid fijngevoelige vormen van amusement als ijshockey en kickboxing royaal voorbij. Zo op het oog viel het nog mee bij AZ- Feyenoord <0-0) Een score van 49 correcties (25 in het nadeel van de thuisclub) is anno 1979 niet eens over dreven hoog ook al betekent het één onderbreking per twee minuten terwijl drie gele kaarten (voor res pectievelijk Notten. Nielsen en Welzl) gezien de jongste richtlijnen van het sectiebestuur en het nu vernieuwde strafstelsel eerder regel dan uitzonde ring zijn. Wat was er dan mis bij AZ-Feyen- HAARLEM Roda JC heeft de op gaande lijn. die Haarlem na het gelij ke spel tegen Feyenoord te pakken leek te hebben, simpel teruggebogen. Op de overwinning van 3-1 die de Limburgers uiteindelijk in de zak sta ken. viel niets af te dingen. Net als veertien dagen geleden tegen FC Utrecht had Haarlem moeite het spel te maken, hoewel de ploeg van Barry Hughes erg veel aan de bal was. Het harde werken van het middenveld en de steunende arbeid van de vleugel verdedigers Balm en Masefield werd enkele meters voor het strafschopge bied afgestopt. Roda JC, met Theo de Jong als laatste man en uitblinker, had daarmee weinig moeite, omdat zoals Hughes het later uitdrukte de voorhoede de vergelijking met drie lantaarnpalen vlekkeloos doorstond. Bewegen was er niet bij en daardoor bleven (matige) schoten uit de tweede lijn de enige oplossing. Roda JC nam na een half uur via Nanninga een voorsprong. De Lim burgers speelden zich simpel naar de winst via Vermeulen, die in het eerste kwartier van de tweede helft twee keer doelpuntte. Eerst deed hij dat op aangeven van Chris Rtemens. die handig profiteerde van een fout van George De derde treffer ontstond uit een strafschop, nadat Vermeulen door Böckling en George tegen het gras was gewerkt Vlak daarop scoor de Kramer (in de ploeg gekomen voor de geblesseerde Huyg) tegen en sloeg even de vlam in de pan. Er kwam wat meer overleg in de aanvallen van Haarlem maar toen bleek Jan Jong bloed nog steeds een betrouwbare sluitpost te zijn Haarlem-Rads JC l-l IS-I) 30 Nanninga tO-li. 52 Vermeulen 0-2. 57 Vermeulen 0-3 (strafschop). 59 Kramer 1-3 Scheidsrechter Bakker toeschou wers 4 500 Oele kaart Vermeulen (Roda JO. Haarlem Boersma. Masefield. Oeorge, Huyg (Kra mer). Balm. Haar. Melgers. Van de Ban. Böckling (Hendriks). Verkalk en Kleton Roda JC: Jongbloed. Broeks. De Jong. Martjt. Degens. Nielsen. Meuser. Ehlen, Riemens (Hol ding). Nanninga en Vermeulen DEVENTER Het talrijke publiek (11 000) bij de oostelijke derby tussen Oo Ahead en PEC Zwolle heeft geen doelpunten (0-0), maar wel een aan trekkelijk duel gezien Nadat wereld kampioen schaatsen Eric Heiden, die momenteel een trainingskamp in De venter houdt, voor scheidsrechter Van Ettekoven de toss had verricht, trok Go Ahead onmiddellijk het initi atief tot zich. De Deventer ploeg was technisch sterker en ook in de tacti sche opbouw was het spel van de Go Ahead-spelers beter verzorgd. Combinaties van Krlstiansen. Coer- ver en debutant Bert Gotink (17) zorgden voortdurend voor gevaar in de Zwolse defensie De Deventenaren misten in spits Kees van Kooten ech ter een afwerker. Na rust nam Go Ahead weer het Initiatief en legden ze nog meer vuur in het spel. PEC Zwolle moest zich terugtrekken in zijn defensie en had in doelman Van Geffen een zeer be trouwbare ..laatste man"' Naarmate de tijd vorderde en de Deventenaren aanvallend sterker werden, begon het publiek in actie te komen. In de Ade laarshorst hing een echte derbysfeer. In de haast verloor de Deventer ploeg de precisie en daarnaast de defensie ve betrouwbaarheid Kleine verdedi gingsfoutjes gaven de Zwollenaren nog enkele kansen De onmacht van Oo Ahead kwam In de 29e en 30e minuut van de tweede helft tot uiting toen Johnr.y Oude Wesselink en Tommy Krlstiansen voor open doel misten In de slotfase kreeg de Zwolse ploeg het erg zwaar Doelman Van Geffen en Rtnus Israél bleven het echter de baas Go Ahrad-PEC /volle II SchMdimhUf Van ElMorfn (OMchouwm II 000 C« Ahead De Cleirk Koopmjn Schneider Lo- dewgrt en Klal Woudama Oude Weaarltnk en Krlstiansen Körver Van Kooten en Ootink MC Zwolle Van Oeffen Droat, Israel H.*kstra en «te:nvoort Hendrik vn Fransen en IJierman Van 1 Land. Van den Hengst en Rasmussen oord? Heel veel. Had scheidsrechter Thomas werkelijk consequent geflo ten. dan was niet alleen het turven van vrije schoppen tot een dagtaak uitgegroeid, maar had er ook een woonkamer behangen kunnen wor den met rode en gele kaarten. Tho mas zag zeker acht straffen over het hoofd en behoedde daardoor René Notten. Ivan Nielsen. André Stafleu, Ronald Spelbos en Hugo Hovenkamp van vroegtijdige uitsluiting van de wedstrijd. Notten en Nielsen zouden met een tweede gele prent worden verrijkt, terwijl de medogenloze over tredingen van Spelbos (tegen Peturs- son), Hovenkamp (Troost) en Stafleu (die Weijsters ln het gezicht trapte; de Rotterdammer stond trouwens al voor geel geboekt) het best met een rode rechthoek zouden zijn uitge drukt. Minder zware vergrijpen van Van der Lem en De Graaf zouden het beeld van contrastrijke kleuren heb ben vervolmaakt. Wat betreft de veldspelers moet er één nadrukkelij ke uitzondering worden gemaakt: Feyenoord-verdediger Michel van der Korput. In de tuin vol verdorde paar debloemen was hij een prachtig bloei ende orchidee Met groot vakman schap stopte hij zijn directe tegen stander Kees Kist al. ook al staat de sierlijke Feyenoorder na twee gele kaarten in voorgaande gelegenheden op de drempel van een schorsing. Kortom, van de dreigende woorden, die twee weken geleden op de „spel- verruwlngsbljeenkomst" van het be taalde voetbal ln Utrecht werden uit- FRANKFURT Eintracht Frankfurt, de tegenst Feyenoord in de derde ronde van het UEFA Cu JJ heeft in de Westduitse competitie voor een verrassi door FC Kaiserslautern op eigen veld de eerste neJJ te brengen (0-1). Dooc dit resultaat staat Franl derde plaats met één punt achterstand op Hambi Borussia Dortmund. Petur Petursson gaat stevig onderuit in een van de te harde duels in dit geval met Ronald Spelbos tijdens AZ-Feyenoord. gesproken, is niets blijven hangen. Dat mocht ook niet worden verwacht van een sectiebestuur. dat dat pro bleem bij wijze van spreken ln de tijd, die Saint-Etienne nodig heeft om drie doelpunten tegen PSV te scoren, dacht op te lossen. AZ-Feyenoord maakte weer eens ten overvloede eigenlijk duidelijk waar de rotte plek moet worden weggesneden. Bij het profvoetbal zelf. Dat had voorzit ter Eric Vilé van dat wereldje scherp gezien. Tussen constateren en het nemen van maatregelen gaapt een verschil zoals dat ln een wedstrijd tussen AJax en Geiriburgla II (hoewel. waarneembaar is. Wie naar allerlei betrokkenen luistert, slaat de schrik om het hart. Scheldsrechtersbaas Leo van der Krolt: ..Op uw vraag of de Jongste richtlijnen goed worden nageleefd, kan ik zeggen: Richtlijnen zijn er altijd al geweest. Ik geef geen commentaar. Ik vond het alleen een vrij harde wedstrijd". Arbiter Bep Thomas: ..Het was pittig, niet hard. Kennelijk hebben u en ik verschillen de wedstrijden gezien". AZ-trainer George Kessler: ..Spelers moeten niet met unfaire middelen overtredingen begaan. Aan de andere kant moet Je het niet overtrekken tot je bij clean voetbal bent terechtgekomen. Het mag niet worden overgeheveld naar de andere kant", Thomas en Feye- noords oefenmees ter Vaclav Jezek over Stafleus. voor iedereen waar neembare, trap ln het gezicht van Weijsters: „Dat hebben we niet ge zien". De vrije verdediger van AZ, John Metgod: „Na de nederlaag tegen Utrecht was het duidelijk, dat de messen op tafel moesten". Scheidsrechters trekken een ondoor dringbaar pantser voor zich op, wan neer hun warrig beleid ten aanzien van het uitdelen van kaarten ter spra ke wordt gebracht. Ze zijn op dat punt in feite niet aanspreekbaar. Al leen al omdat de meeste arbiters die confrontatie niet aandurven, is er alle reden om FBO-directeur Gerard Sla ger te geloven, toen hij zaterdag in Trouw stelde: „Ze wegen de conse quenties van hun beslissingen in". Zo is het opmerkelijk, dat geen enkele eredivisiespeler dit seizoen op grond van twee gele kaarten in één wed strijd vroegtijdig naar de kleedkamer moest afreizen. Ook het beboeten van protesten van nlet-aanvoerders is loos alarm gebleken. In de helaas grotendeels fictieve opsomming van AZ-Feyenoord zijn die gevallen niet eens opgenomen. Een van de gevolgen van de algehele scheidsrechterlijke ondoorgronde lijkheid is natuurlijk, dat aanvallers schoot gaan leggen. Het klinkt hypo- Lem. criet, omdat Feyenoord in zeker op zicht de trendsetter van „mannelij ker" voetbal is geweest, maar Jezek heelt in principe gelijk met zijn op merking: „Als Petursson iedere week zo wordt aangepakt als tegen AZ, is hij over twee jaar invalide". „Dat realiseer ik me ook wel", is het antwoord van de IJslandse spitspe- ler, die overigens een schitterende mogelijkheid miste om zijn club aan een geflatteerde overwinning te hel pen. „Het ls de consequentie van het vak. waarvoor ik gekozen heb. Maar plezierig is het niet. Ik houd me in, omdat ik twee gele kaarten heb, maar als lk zie wat andere voetballers zich kunnen veroorloven, dan is mijn straflijst lang niet in overeenstem ming met de zwaarte van de vergrij pen". Hoop op beterschap is er niet. Veel eerder worden de woorden van Jezek „Als hardheid de nieuwe stroming is. zullen wij daarin nood gedwongen meegaan" realiteit. Voor zover dat niet nu al het geval is. AZ'67-Feyenoord (Ml. Scheidsrechter Thomas, toeschouwers: 20000 Oele kaarten voor Notten en Nielsen (Feyenoord) en Welzl (AZ'67) AZ'67: Treytel; Metgod. Reijndrrv Spelbos en Hovekamp: Weijsters. Nygaard en Arnti: Schou- wenaar (Toll. Kist en Welil (De Graaf). Feyenoord: Van Engelen: Nielsen. Wijsteken. .j Van de Korput en Van Delnsen; Van Til. Jansen het hoofd op den duur moede in de <Troostl en Notten: Stafleu. Petursson en Van der Voor de tweede keer in drie dagen maakte oud-international Bernd Höl zenbein het beslissende doelpunt voor Eintracht Frankfurt. Woensdag hielp hij zijn ploeg aan de succesvulle verlenging tegen Dinamo Boekarest, zaterdag maakte hij, twintig minuten na rust. het enige doelpunt in de uitwedstrijd tegen Kaiserslautern. Frankfurt toonde zich vooral condi tioneel wat sterker dan Kaiserslau tern. De twee volle uren, die de ploeg woensdag had moeten strijden, had den geen enkel spoor achtergelaten. Met Neuberger, de Zuidkoreaan Tsja en Nachtweih als opmerkelijkste spe lers. hield Eintracht de wedstrijd re delijk onder controle. Pas nadat Kai serslautern op achterstand was gezet durfde de ploeg enig risico te nemen Trainer Feldkamp onthief Briegel van de opdracht voortdurend bij Tsja te blijven en toen kon de goed spelen de verdediger de aanval wat meer impulsen geven. Hij was met een schot op de paal ook het dichtst bij de gelijkmaker in een slotfase waarin Eintracht niet opfortuinlijk was. Het Hamburgse Volksparkstadion was. voor het duel tegen Dortmund met 61.314 toeschouwers, voor het eerst dit seizoen uitverkocht. De volle bak zag HSV verbluffend sterk spelen en in het eerste kwart van de strijd leverde dat al acht redelijke kansen op. In de negende minuut was het raak. Hrubesch kopte in na een vrije schop van Kaltz. Na de rust bleef de thuisploeg sterker en Keegan verdubbelde de voor sprong na een voorzet van Reimann, die met name voor rust veel uitste kend voorbereidend werk had ge daan. In de laatste tien minuten drukte HSV zijn overwicht, dat voor al door het goede spel op het midden veld gestalte had gekregen, nog uit in twee treffers van de Joegoslavische international Buljan. Nieuweling Bayer udingen heeft een halve wedstrijd stand kunnen hou den in het Olympia-stadion van Mün- chen. Daartoe had urdingen wel vrij wel alle mankracht in de verdediging gegroepeerd. Na rust hielp ook dat niet meer. Rummenigge, Lurz (eigen doel) en Niedermayer zorgden voor door Richard Matthijsse ROTTERDAM Sparta blijft een merkwaardig elftal. Wekenlang vocht de ploeg meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander. Wekenlang ook ging het team gebukt on der zijn improduktiviteit, die vorige week verrassend werd onderbroken door een 1-3 zege op MW. En zaterdag volgde tegen FC Den Haag weliswaar geen nieuwe victo rie, maar werd er toch twee maal gescoord. Ook de Hage naars reikten naar een iden tieke produktie en dat was een ontwikkeling, die de slechts 4000 toeschouwers als volstrekt rechtvaardig schouwden. be- De respectievelijke oefenmeesters Petescu en De Visser verdienden een compliment voor de wijze waarop zij de aan hun toevertrouwde teams hadden geïnstrueerd. Sparta-FC Den Haag kon derhalve uitgroeien tot een open duel waarin met name bij de Rotterdammers dit keer de tactiek eens ondergeschikt werd gemaakt aan een meer onbevangen speltrant. De aanvallende initiatieven die met name de verdedigers Stuy van de Herik en Weerdenburg ontplooiden, gaven het spel van Sparta eindelijk een verfrissende dimensie en niet te vergeten een prille openingstreffer van Van Tiggelen. Omdat ook FC Den Haag al snel op avontuur ging was de score via een prachtig afstandsschot van Jos Jon ker binnen een kwartier recht getrok ken. Het gedurfde aanvalsspel van beide ploegen wettigde de verwach ting dat er zich een doelpuntrijk schouwspel zou ontwikkelen, maar daarvoor bleken de acteurs net niet vindingrijk genoeg. Van Leeuwen kopte na de onderbreking uit een voorzet van André Wetzel de bal nog wel achter een te laat reagerende Doesburg waardoor de stand op 1-2 kwam en Ronald Lengkeek verzorg de. zij het op omslachtige wijze, de verdiende gelijkmaker, maar toen had ook iedereen zijn kruit ver schoten. Ruud Geels, al sinds zijn komst ge kweld door een hardnekkige blessure aan zijn achillespees, heeft inmiddels de training voor de zoveelste maal hervat, maar het kan nog wel maan den duren eer de voormalige schutter zijn plaats in Sparta's hoofdmacht weer kan innemen. Tot zolang zal Petescu het met Whymark en de lichtgewichten Holverda en Leng keek moeten doen. De Oostenrijker Wolfgang Schwarz door Petescu aanbevolen is uit de schijnwerpers verdwenen. Sparta zit met hem behoorlijk in zijn maag. Pim Doesburg, de 35-jarige doelman die zich in het begin van de competitie nogal had opgewonden over het aan- en verkoopbeleid van Sparta, heeft besloten zich niet meer over de gang van zaken druk te maken. Vorige week leverde hij ten gunste van Bal- kestein zijn aanvoerdersband in en voor de rest „wil ik me op mijzelf concentreren". Dat is hard nodig ook. want bij het doelpunt van Henk van Leeuwen dat FC Den Haag op 1-2 bracht, ging Doesburg verre van vrijuit. Van Leeu wen vierde overigens zijn produktie- ve actie alsof hij een heroïeke daad had verricht. Door de afwezigheid van Dick Advocaat hij is gebles seerd speelde Van Leeuwen op het middenveld. Op die positie moet hij weer. volgens trainer De Visser, naar door Mike Mulder EINDHOVEN Het begint zo langzamerhand steeds ondui delijker te worden hoe de onderlinge krachtsverhoudingen liggen binnen de eerste divisie. Aan de kop van de ranglijst is het voortdurend stuivertje wisselen, terwijl momenteel, hal verwege de strijd om de tweede periode, vier clubs met een gelijk puntenaantal zich op de bovenste plaats van de perio destand verdringen. Behalve Fortuna Sittard, dat door SC Amersfoort de eerste overwinning van dit seizoen toe te staan wel het meest verbaasde, droegen Eindhoven en De Graaf schap ook hun steentje bij tot de algehele verwarring binnen de eerste divisie. De Graafschap versloeg gistermiddag Eind hoven voor eigen publiek en behaalde zodoende zijn eerste overwinning sinds de verovering van de eerste periodetitel. Veel conclusies kunnen hier echter niet aan verbonden worden, dat heeft het verloop van de competitie tot nu toe wel duidelijk gemaakt. Ir. Eindho ven dacht men na een goede 1-3 over winning op Den Bosch en een zege met dezelfde cijfers op Veer.dam de weg naar het succes gevonden te heb ben De thuiswedstrijd tegen De Graafschap heeft het tegendeel ech ter bewezen En dat terwijl De Graaf schap na het succes van de eerste periode de vorm nog niet te pakken heeft gehad Een nederlaag tegen Eindhoven zou dan ook allerminst als een schande zijn ervaren door de DoeUnchemmers Maar trainer Pim van de Meent wil in dit geval niets horen over „de weg terug". „Wij zijn nooit weggeweest", aldus Van de Meent. „Maar tijdens thuis wedstrijden heb ik alleen maar met verdedigende ploegen te maken. We spelen steeds wedstrijden op één helft Er is in de eerste divisie dan ook duidelijk een tendens te bespeuren dat moeilijke uitwedstrijden vaker gewonnen worden dan moeilijke thuiswedstrijden." Een uitspraak die wanneer men maar wil uit de mond van de De Graaf schap-trainer vernomen kan worden, maar waar hij zich het afgelopen weekend bewust met zijn eigen team ook schuldig aan gemaakt heeft ..Wat kan lk anders met vijf basisspe lers op de tribune. Hoewel ik toch durf te stellen dat we lang niet zo verdedigend gespeeld hebben als de meeste ploegen doen in zo'n geval Voor zijn collega De Wit van Eindho ven dus weer een excuus voor de tegenvallende prestatie van atjn pu pillen „We komen ruimte te kort PIM VAN DE MEENT geel voorin. Het was al de bedoeling dat wij achterin ook iets behoudender zouden spelen, teneinde voor iets meer ruimte te creëren, maar dat is er niet uit gekomen. Wanneer ln de be ginfase de doelpunten dan uitblijven dan verergert dat probleem zich al leen maar. omdat er dan meer druk op het doel van de tegenstander uit geoefend gaat worden waardoor de speelruimte nog meer afneemt Daar naast komen we echter ook kwaliteit tekort Er worden te weinig goede aanvallen opgebouwd en van de kan sen die er ontstaan wordt te weinig gebruik gemaakt." Zorgen van trainer Jacques de Wit, die door het uitvallen van Mulkens er bepaald niet minder op werden. Te meer daar het zich laat aanzien dat hij zijn spits voor langere tijd zal moeten missen. Al met al geen vrolij ke berichten uit Eindhoven waar de gelijknamige club juist zijn 70-jarig jubileum viert. Een overwinning was dus wel op zijn plaats geweest. Maar ondanks de en thousiaste aanmoedigingen die gedu rende de hele wedstrijd van de tribu nes klonken, bleef Eindhoven een machteloos ploegje dat lijdzaam moest toezien hoe eerst Polko twee keer tegen het houtwerk kopte en dat vervolgens ln de tweede helft door Hiddinlc en door amateurspeler Del- leman op een 0-2 nederlaag getrak teerd werd. Behalve de twee punten mocht De Graafschap ook nog twee gele kaarten mee naar huis nemen. Op zichzelf niet zo bijzonder heden ten dage. ware het niet dat een ervan op naam werd geschreven van trainer Van de Meent. Scheidsrechter Mul der. die weinig moeite had met dit duel. legde halverwege de eerste helft het spel even stil omdat hij drie wis selspelers van De Graafschap, die zich naar later bleek richting kleed kamer begaven, achter het Doetin- chemse doel ontwaarde Voor Van de Meent een reden om verontwaardigd zijn dug out te verlaten Vervolgens liet arbiter Mulder de oefenmeester het geel zien, nadat eerst diverse handgebaren uitgewisseld waren Mulder: ,Jk sommeerde Van de Meent om weer in de dug out plaats te nemen. Toen hij echter voor de tweede keer een wegwerpgebaar. een eindstand die het schil nauwelijks recht i Eintracht Braunschwelg-VFL pi Kaïserslautern-Eintracht F verkusen-VFB 8tuttgart 1 Bayer oberlingen 3-0. H. Dortmund 4-0. Hertha BSC-Wi M6V Dulsburg-FC Köln 0-2. S 01 gladbach-München 1860 1-1, j. DOsseldorf 2-2. Stand aan de kop: l Hambu Borussia Dortmund 12-17. 3. Et 12-16. 4. Bayern MOnchen 1211 14. 6. FC Köln 12-14. 7 Borui bach 12-14. 8. VFB Stuttgart 11 l(] ENGELAND Brighton-Liverpool 1-4. Bristol ty 0-2. Coventry City-Leeds U Palace-Arsenal 1-0. Everton-M Ipswich Town-Aston Villa 0-0, Manchester United 2-0, Soul ham Forest 4-1. Stoke Clty-Woli derers 0-1. Tottenham Hotspur 2-0. West Bromwlch Albion Nor (a 8tand aan de kop: Manchester verpool 14-19. NotUngham lor Palace 15-19. Tottenham HoU| SCHOTLAND Aberdeen-Morton 1-2. Dundee Hlbernlan-Kllmarnock 1-1. Pai H dee 2-3. 8t Mirren-Glasgow Ra Stand aan de kop Morton I) Kilmarnock 13-14. Aberdeen 13 1 gers 13-13. FRANKRIJK f Metz-Laval 1-4. Angers-Nancy I Bordeaux-Paris 80 0-1, Basti» Sochaux 1-1. Lyon-Nantes 1-2, 0-3. Nlmes-Strasbourg 0-0. Valen ne 0-0. Stand aan de kop na I e Monaco 25. 2. Nantes 23. 3 8 r 8ochaux 20. 5. Nlmes 20. 6 .Sir RWDM 3 3. Waregem-Beringpn l werp 0-0. Slandard Lokeren 2-1 1-0. HasscIt-FC Luik 0-2 Stand vedstrtjden 1 Lokeren 20. 2 Standard 19. 4 Cercle Brugge 1 Beerschot 17 7 Anderlecht 16 IT A LIK Ascoll-Fiorentina Cagllan-Avellino 1-1. Inter Ml Lazio Roma Pescara 2-0. AC 1 Perugla-Roma 3-1 AC Torino- Stand aan de kop 1 Inter Milai 9 13 3 Cagllart 9-12 4 Lazlo SPANJE Las Palmas-Atletico de Bilbao Vallecano 1-1. Malaga-Barcelori meria 2-1. Oljon-Zaragoza 1-4. villa 1-1. Real Sociedad-Rea) V. Salamanca 1-1 Stand aan de ko Real Socledad. Real Madrid 14. zijn vertrouwde vorm groeien. .Als hij zijn zelfvertrouwen weer heeft her vonden. stel ik hem weer als centrum spits op", aldus De Visser, die aan kondigde dat hij bij gelegenheid ook Simon van Vliet in de spits weer eens een nieuwe kans wil geven. Vorige week tegen Willem II was dat geen succes. Scheidsrechter Jan Beek moest in de rust van het levendige duel wegens een voetblessure afhaken. Grensrech ter Peter van der Veen kon zodoende driekwartier uit de anonimiteit tre den. Sparta-FC Den Haag 2-2 (l-ll. 3. Van Tiggelen 1-0, 15 Jonker 1-1. 55 Van Leeuwen 1-2, 57 Lengkeek 2-2. Scheidsrechter Beek (na rust vervangen door Van der Veen), toeschouwers 4000 Sparta: Doesburg. Jansen. Balkesteln Weerden burg en Stuy van de Herik (Van Zoest). Stevens (Blind). Van Oaal en Van Tiggelen. Lengkeek. Whymark en Holwerda FC Den Haag: Oalje; van Vilei Wlckel, Mansveld en Korevaar Schoenmaker Van Leeuwen en Jon ker Wetzel. Ooodlass en Melis (Tempelaar» ARNHEM De con< kansloze nederlaag tegel (1-3) moet luiden, dat VI kracht bezit tegenslagei nen. Bovendien blijkt he wen van de Arnhemse fc reeks opeenvolgende ne nig te zijn aangetast. De wel. maar de ongebreidi vaak borg stond voor op richtingen, kan kennelijl ge moeilijke fase niet i opgebracht. FC Twente profiteerde d de Arnhemse manco's, sterk bezet middenvele herhaaldelijk onrust in 1 organiseerd optredende van Vitesse en kon op momenten in alle gemo toeslaan. Weliswaar kon tweede helft het spel lai zijn hand zetten, in de ontbrak echter alle waardoor de Twentse de in Zondervan zijn direct der Gerdsen uit de wedst een vrije gemakkelijke r Vitesse-FC Twente l-S (0-1) II Thoresen 0-2. 80. Thoresen 0-3, Scheidsrechter Geurds. toes Oele kaarten voor Drost en Lln Twente» en Heezen (Vltessei. Vitesse: Beukhof; Zaayer. Muld( Leeuw; Van der Vail, Husers c Bursac en Mcijers FC Twente: Van Gerven; Dilllni en Zondervan. Ktla. Otto en Ttx ter en Van Staveren (Linstedi ADVERTENTIi maakte, vond ik dat te veel. Daar ik echter geen opschrijfboekje meer heb en omdat ik rood wat overdreven vond. heb ik hem maar de gele kaart gegeven." Eindhoven-De Graafschap 0-2 (0-0) —78: Hlddlnk 0-1. 89 Delleman 0-2 Scheidsrechter- Mulder Toeschouwers 3000 Oele kaart voor Van de Meent, trainer De Oraafschap. Kornells en Jacobs Eindhoven: Adjanskl; Jonkers. Bruinen. Wamaar Jacobs: Van de Pas, Bloemers, Sulkers (Berloi Van de Vleut. Mulkens iLoeni. Posthuma De Graafschap: Doomebosch, Brinks. Trentel- man, Kornells. Pleneman Koenders. Van Veenen- daal. Kelderman Hlddlnk (DeUeman), Polko Mentlng iKrellemani Helmond Sport-SVV 2-2 (0-2). 35 Salan 0-1. 44. Hoogmoed (strafschop) 0-2, 75 Burhenne 1-2. 82 Strljbosch 2 2 Scheidsrechter Oetelmans. toe schouwera: 2000 FC VVV-FC Amsterdam t-3 tl-6). 40 Btsh 1-0. 50 Stout l-l. 51 Blschot 1-2, 61 Bergman 1-3. 76 Van Rosmalen 2-3 Scheidsrechter Draalsma. toe schouwen 5 000 BeraclevWageningea 2-2 (1-01. 22 Bakker 1-0, 58 Van Pelt 1-1. 63 Van der Berg 1-2. 78 Langhenkel 2-2. Scheidsrechter Bosman, toeschouwers 2000 FC Vlaardingen-Telftar 2-4 (1-21. 5. De Ketjzer (eigen doel). Janssen 1-1 41. PlaUler 1-2. 62 Plai- sler 1-3. 73 SUm 1-4 78 Bongers 2-4 Scheidsrech ter Plijler. toeschouwers 1200 Oele kaart voor Kooien (FC Vlaardingem DS'79-Volendam 1-0 (1-61. 34 Anne Evers 1-0 Scheidsrechter Corver. toeschouwers 7500 Oele kaarten voor Ouyt en De Boer (belden Volendami FC Gronlngen-Heercnveen 5-6 (1-6). 10 Houtman 1-0, 46 Houtman 2-0. 65 Houtman 3-0. 71 Hout man 4-0, 88 Mulder 5 0 Scheidsrechter Van Swtc- ten. toeschouwera 10 000 FC Den Boseb-Veeodam 4-1 (Mi. 31 Kamps (strafschop) 1-0 42 Brouwers l-l. 44 Storm 2-1. 66 Storm 3-1. 78 Van der Horst 4-1 Scheidsrechter Bom. toeschouwers 2800 Fortuna-Amersfoart 1-2 <6-l). 31 Van der Meer 0- 1. 76 8nl)ders 0-2. 86 Colombain 1-2 Scheidsrech ter Van Eljck. toeschouwers 4000 Oele kaarten voor Snlppe Srujders Netlasen en Vreekamp (al len Amersfoort) Een sportiev die goed gekle< gaan let op het etiket Hij vindt kolberts, blazer kostuums en If jacks. Inderdaa tieve mannenn met allure. Informeer: tel.: 020

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 10