gemenebest ziet toe |p bestand Rhodesië linisters Kenia ierliezen iarlementszetel Aanval op kamp Duitsland laat Palestijnen vrij ommissie-Brandt stelt ontwikkelingsfonds voor Oplossing gijzeling Iran nog ver weg President Bolivia vertoont zich weer Clg t Zuid-Korea bouwt 40 kerncentrales Spoedzitting veiligheidsraad Uit angst voor schandaal DEKORENAER 1DAG 10 NOVEMBER 1979 BUFTENLAND TROUW/KWARTET IjJtse regering doet nieuw voorstel: DEN (AP, Reuter) Troepen van het Gemenebest zullen moeten toezien op een tueel bestand in Zimbabwe-Rhodesië. Met dat voorstel is de Britse regering gekomen om '0 ïpasse in de onderhandelingen in Londen over de toekomst van dat land te doorbreken. jk en Nieuw-Zeeland alsmede r '«(-eilanden zijn benaderd voor ■n van militairen. Welke an- ^„«.menebestleden meewerken. i hoeveel troepen het gaat. is iet bekend. Een woordvoerder et ministerie van buitenlandse 1 in Londen benadrukte gister- /on dat het gaat om een troepen- na< die moet toezien op het voor- sp*Rhodesië en die de rust tij- Je overgangsperiode moet ver- n. Het zenden van een „ge- e" legermacht in plaats van Britse militairen is een blijk root-Brittannië niet van plan is ïbabwe-Rhodesië te intervenië- lus waarnemers in Londen. te u IIS Het Patriottisch Front, dat de blank/ zwarte regering van bisschop Abel Moezorewa bestrijdt, heeft zich ver zet tegen het zenden van Britse troe pen. Het front wil een legermacht van de Verenigde Naties, en de nieuwe Britse voorstellen kunnen worden be schouwd als een compromis. ZIJ ver schenen op het ogenblik dat premier Margaret Thatcher besprekingen voerde met de Zambiaanse president Kenneth Kaunda. die donderdag in Londen aankwam. Voor Kaunda dringt een oplossing van de kwestie- Rhodesië des te meer, nu dat land de doorvoer van voor Zambia bestemd graan heeft stopgezet. Kaunda is voorstander van een troepenmacht van het Gemenebest, waarvan naar zijn idee Canada. India. Nigeria en Ghana deel zouden moeten uit maken. Toezicht ,OBI (AFP, AP, Reuter) Zes Keniase ministers hebben .''{zetel in het parlement verloren bij de verkiezingen van J'; erdag, wat betekent dat ze waarschijnlijk niet zullen 4 [keren in de regering. <e verliezers is de rechterhand e anderhalf jaar geleden overle- et president Jomo Kenyatta, Mbiyu inge. Hij was door Kenyatta's "■fcers Daniel Arap Moi al tot mi- van natuurlijke hulpbronnen onéradeerd en zal nu helemaal het noeten ruimen. Koinange poog- a 1976 te vóórkomen dat Moi i en vice-president was Keny- da|poit zou opvolgen. Een andere luweling van wijlen Kenyatta, t van onderwijs Taita Towett het eveneens afleggen tegen r éngere kandidaat 10. oz4orgen vroeg waren de stemmen d$ helft van de 150 kiesdistricten en verwacht wordt dat meer idslieden uit de Keniase rege- •en nederlaag zullen leiden. For- ;„lhoeft dit niet te betekenen dat t opnieuw in de regering be- 'j^ld kunnen worden, maar de kans j( it gebeurt is klein. esident en zijn vice-president Kibaki moeten wel lid zijn van arlement maar in hun kiesdls- n had zich geen tegenkandidaat zodat zij vanzelfsprekend herkozen. De minister van ^lie, de derde man in het triumvi- n Kenia deed niet mee aan de 2 zingen, maar hij zal hoogst- -.hijnlijk opnieuw de post be- die hij al sinds 1963 bezet. re werken). James Nyamweya (ar beid) en Julius Kiano (water) De be windslieden van defensie, de vete raan James Gichuru en buitenlandse zaken, de invloedrijke Munyua Waiy- aki. hebben veel moeite hun parle mentszetels te behouden. Kringen rond president Moi zijn ver baasd over de nederlagen die een aantal topmensen van de KA NU heeft geleden. Voorzichtig wordt dit geweten aan de beslissing van de partij dat enkele belangstellenden voor een parlementszetel zich niet voor de KANU kandidaat mochten stellen, waardoor zij niet aan de ver kiezingen konden deelnemen. Grote vreugde bestond echter over het feit dat Koinange niet terugkeert. Volgens een van de leiders van het Patriottisch Front. Robert Mugabe, zal een eventuele strijdmacht van het Gemenebest zich niet mogen beper ken tot het houden van toezicht tij dens de interimperiode, maar zullen ze een „vredestichtende" rol moeten vervullen. Hij gaf niet aan wat hem hiermee precies voor ogen stond Mugabe herhaalde de bezwaren tegen een tijdelijke Britse gouverneur, die bij de voorbereidingen van de stem busstrijd aan het hoofd zou moeten staan van de blanke politie. Volgens Mugabe werkt dat in het nadeel vair het Patriottisch Front. Ook wil het front een overgangsperiode van zes maanden in plaats van twee. zoals de Britse regering heeft voorgesteld. Een halfjaar is. aldus het front, zeker nodig om eerlijke verkiezingen voor te bereiden. Mugabe heeft samen met zijn kop man Joshua Nkomo aangekondigd met nieuwe voorstellen te komen. Dit betekent dat zij het gesprek in Lon den hoe moeizaam dat op het ogen blik ook verloopt willen voortzet ten. De voorzitter, de Britse minister van buitenlandse zaken Lord Car- rington, zou huiverig zijn de confe rentie al te zeer onder tijddruk te zetten, uit vrees voor een mislukking. Omgekeerd beschuldigen Nkomo en Mugabe de voorzitter ervan dat hij hen voor het blok heeft gezet, en aanstuurt op een aparte regeling met Muzorewa. „Wij zullen niet voor hem door de bocht gaan." aldus Mugabe. „Als Carrington de voorstellen van het Patriottisch Front aanvaardbaar vindt, kan er verder worden gepraat over een akkoord." aldus Mugabe. SEOUL (Reuter. AP. AFP) Zuid- Korea is van plan om veertig kern centrales te bouwen, die rond het Jaar 2000 in gebruik zullen worden geno men. De benodigde uranium zal Zuid- Korea betrekken van Australië, waar mee gisteren een contract werd afge sloten. De 2500 ton uranium zal wor den geleverd tussen 1983 en 1992. De foto zal het goed doen in Cartens verkiezingscampag ne: zijn vrouw Rosalynn houdt in een vluchtelingen kamp in Thailand een kind in de armen BANGKOK (AP. Reuter) Thai se troepen hebben een aanval uit gevoerd op een kamp aan de grens met Cambodja, waar ongeveer 50.000 vluchtelingen zitten. Daar bij werden zeker vier mensen gewond Volgens de Thaise regering gaat het om guerrillastrijders, en zijn slechts een paar schoten gelost. Journalisten zagen echter met ei gen ogen dat de aanval vier uur duurde, en spraken van een „bloe dige actie." Ook zijn er beschuldi gingen gedaan dat Thaise- militai ren Cambodjaanse vrouwen heb ben verkracht. Het incident deed zich voor in een streek waar niet duidelijk is waar de grens tussen de twee landen precies loopt. 30 kilometer ten noordwesten van de grensstad Aranyaprathet. Er zijn voortdu rend schermutselingen. Het gebied staat onder controle van de anti-communistische Khmer Serei (vrije Khmers), die zich zowel tegen de verdreven pre mier Pol Pot keren als tegen de huidige machthebber in Phnom Penh. Heng Samrin. Heng Samrin heeft gezegd dat al leen het Cambodjaanse volk het recht heeft het vertrek van de Vietnamese troepen uit Cambodja te eisen. Vietnam heeft Heng Sam rin aan de macht gebracht en van verschillende zijden is terugtrek king van de Vietnamese troepen geëist. Volgens de pro-Vietnamese regeringsleider wordt het volk ver tegenwoordigd door de Revolutio naire volksraad, die door hemzelf in samenwerking met Vietnam is ingesteld. erlaag leed nederlagen in West-Kenia, veel Luo's wonen, de tweede in Kenia, waar de Kikuyu's in leerderheid zijn. Ex vice-presi- Oginga Odinga mocht daar niet be stembusstrijd deelnemen, om- üj zich na zijn gevangenisstraf met politiek mag bemoeien. Een Dnzoon van hem. de zakenman. ^Gne Ambala, versloeg echter Moi's idaat, minister van communica- paac Amolo Okero. die onlangs gekozen tot voorzitter van de politieke partij in Kenia, de Afrikaanse Nationale Unie LJ). ministers die het onderspit fcn zijn Nathan Mukono (openba- WASHINGTON/TEHERAN (AFP, AP, Reuter) Ondanks het feit dat steeds meer belangrijke personen hun bemidde ling in de gijzelingszaak van de Amerikaanse ambassade in Teheran aanbieden, is een oplossing nog ver weg.President Carter verzocht gisteren om een spoedzitting van'de Veilig heidsraad van de Verenigde Naties. De Veiligheidsraad be sloot gisteren na een spoedzitting unaniem een beroep te doen op de Iraanse autoriteiten de gijzelaars vrij te laten. President Anwar Sadat van Egypte, paus Johannes Paulus II en ex-boks kampioen Mohammed All hebben zich gevoegd bij degenen die bereid zijn te bemiddelen tussen de Verenig de Staten en de studenten, die nu al bijna een week ongeveer honderd mensen waaronder zestig Amerika nen gijzelen in de Amerikaanse ambassade in Teheran. 8adat noem de de gijzeling „een misdaad tegen de islam". In een telefoongesprek met president Carter heeft Sadat zijn ei gen vliegtuig aangeboden om de sjah. die in een Amerikaans ziekenhuis wordt behandeld, naar Egypte over te vliegen. De uitlevering van de sjah aan Iran is de enige en onverbiddelij ke els van de bezetters van de ambas sade. Paus Johannes Paulus II heeft een koerier naar Iran gestuurd met een boodschap voor ayatollah Khomeini, waarin hij zijn zorgen uitspreekt over het lot van de gijzelaars. Zwaarge wicht bokser Mohammed Ali, een Amerikaan, heeft aangeboden naar Iran te vliegen om daar met de gees telijke leiding te onderhandelen en „desnoods de plaats van de gijzelaars in te nemen". Washington heeft zijn aanbod serieus in overweging, omdat Ali als islamiet niógelijk wel door de geestelijke leiding van Iran wordt ontvangen. Donderdag strandde een Amerikaanse missie in Turkije, om dat men in Iran haar niet wilde ont vangen. De Turkse ambassadeur in Teheran heeft geprobeerd te bemiddelen, maar hij is door de bezetters de deur gewezen. Ook de bemiddeling van de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie heeft nog geen zichtbare resultaten afgeworpen. De Amerikaanse gezant 'Clark heeft vanuit Istanboel contact met de Palestijnse delegatie in Iran. In de Verenigde Staten neemt de ver ontwaardiging over de voortdurende gijzeling sterk toe. In Washington raakten Amerikanen gisteren slaags met Iraanse demonstranten, die de bezetting van de ambassade steun den. De politie moest ingrijpen om de partijen te scheiden. Een Amerikaans congreslid heeft een wetsvoorstel in gediend. dat het mogelijk moet ma ken buitenlandse studenten uit te Van een onzer redacteuren AMSTERDAM Twee Palestijnse guerrillastrijders die in een gevangenis in München zaten, zijn gisteren op vrije voeten gesteld en het land uitgezet. Op deze manier probeert de Westduitse regering te ontkomen aan een schandaal over het aandeel dat leden van de Israëlische geheime dienst hadden in de verhoren van de Palestijnen. De minister-president van Beieren. Franz Josef Strauss, verklaarde giste ren dat de regering van de deelstaat tot vrijlating van de twee Palestijnen had besloten op uitdrukkelijk ver zoek van de autoriteiten in Bonn. In Juli werd het tweetal veroordeeld tot twee en een half Jaar gevangenisstraf wegens illegaal bezit van explosie ven. waarmee ze Duitsland hadden proberen binnen te komen. Het Westduitse weekblad Der 8piegel onthulde enige weken geleden dat leden van de Israëlische geheime dienst betrokken waren geweest bij het verhoor van Palestijnen in West duitse gevangenissen. Deze berichten werden in Beleren bevestigd. In Bonn verklaarde regeringswoordvoerder Klaus Bölling dat de betrokkenheid van de Israëliërs bij de verhoren ge plaatst moest worden in het kader van de strijd tegen het internationale terrorisme In Beiroet was men woedend over deze berichten, te meer daar een van de vier ondervraagde Palestijnen die inmiddels was vrijgelaten, zelfmoord heeft gepleegd in Beiroet. Het ging om Mohammed Joesoef. die onder dwang de Israëlische geheime dienst zou hebben beloofd een aanslag te plegen op het leven van Aboe Iyad. de chef van de geheime dienst van de PLO. Joesoef deed dat echter niet. maar zou zo bang geweest zijn voor een vergeldingsactie van de Israëli sche geheime dienst Mossad. dat hij na zijn bekentenis zich van het leven zou hebben beroofd. Met de vrijlating van de twee nog -gevangen zittende Palestijnen. Mo- 'hammed Hamade en Sallm Sejaan. tzouden de Westduitse autoriteiten willen voorkomen dat er een einde komt aan de sedert enige tijd be staande afspraak dat de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie geen geweld dadige acties meer onderneemt op Westduits grondgebied. Het feit dat de Westduitse autoritei ten de Israëlische geheime dienst bij de verhoren betrokken had. zonder de Beierse autoriteiten daarvan th kennis te stellen, heeft bij kanseliers kandidaat Strauss veel kwaad bloed gezet. Officieel heette het dat de Is raëlische functionarissen tolken wa ren en als zodanig werden ze dan ook in Beieren tot de gevangenis toege laten. De opwinding over de Israëlische be moeienis is echter veel algemener. Menigeen vraagt zich af of het Juri disch wel te verantwoorden valt le den van een buitenlandse geheime dienst te betrekken bij verhoren. Is er in feite geen sprake van een schen ding van de nationale soevereiniteit op het terrein van de rechtspraak? (Vergeten wordt dan wel de rol van de Duitse Justitie bij verhoren in het buitenland van Baader-Meinhof- aanhangers). Bovendien zijn er ook mensen die in het hele geval een doelbewuste poging van Israël zien om aan te tonen dat de ogenschijnlijk goede bedoelingen van de PLO inder daad maar schijn zijn. Israël zou op deze manier hebben willen duidelijk maken dat de PLO helemaal niet de vredelievende organisatie is die het tegenwoordig voorgeeft te zijn. wijze h als hun moederland anti-Ame rikaanse acties onderneemt. De meeste demonstranten in Washing ton waren studenten ui Iran. Als reactie op de gijzeling hebben de Verenigde Staten de wapenleveran ties aan Iran voorlopig stop gezet. In New York weigerden arbeiders een vliegtuig van de Iraanse luchtvaart maatschappij te lossen of bij te tan ken. In verschillende havens werd geweigerd Iraanse schepen te lossen en enkele Amerikanen verbrandden de Iraanse vlag. „8tuur de mariniers op ze af" eisten Amerikaanse beto gers in een anti-Iraanse betoging in Houston. STOCKHOLM (AP. Reuter) - Elf Polen zijn aangehouden door de Zweedse geheime politie. Acht van hen werden gearresteerd in een va kantiedorpje 300 kilometer van Stockholm, terwijl de drie anderen in de stad zelf werden aangehouden. Zij worden ervEin beschuldigd kaarten te hebben gemaakt van gebieden waar militaire installaties staan opgesteld. LA PAZ (AP, UPD Walter Guevara, de Boliviaanse pre sident die vorige week na een staatsgreep werd afgezet, is uit zijn schuilplaats gekomen. Hij verklaarde tijdens een bliksembezoek aan het con gresgebouw dat hij niet wijkt voor de druk van het leger en 'aan zal blijven als president. Na ruim een week te zijn ondergedo ken, verscheen Guevara donderdag avond plotseling weer in het open baar Ongeveer duizend mensen juichten hem toe op de trappen van het congresgebouw, dat aan hetzelfde plein staat als het presidentieel pa leis, dat hij vorige week donderdag moest verlaten. Het paleis wordt nu bewoond door kolonel Natusch. die op 1 november aan het hoofd stond van de staatsgreep. „Ik heb geen ontslag genomen en zal dat ook niet doen." vertelde Guevara de ongeveer dertig congresleden, die zich in de haast hadden verzameld in het gebouw. Er waren nog pogingen gedaan om meer dan de helft van de 144 congresleden op te trommelen, zodat er rechtsgeldige besluiten ge nomen konden worden. De meesten zijn echter ondergedoken of de hoofd stad uitgevlucht. Guevara drong er bij de militairen op aan terug te keren naar de kazernes en de democratie weer een kans te geven. Hij viel fel uit naar vier parle mentsleden. die hij ervan beschuldig de de staatsgreep te hebben voorbe reid. Twee van hen hebben nu zitting in het kabinet van kolonel Natusch. Het bleef onduidelijk of het congres nu in zal stemmen met een door Na tusch voorgestelde junta, waarin hij en mevrouw Geiler, voorzitster van het congres, zitting hebben. Dat zou betekenen dat er officieel een einde komt aan de 83 dagen democratie, die zich juist na vijftien Jaar dictatuur in Bolivia weer had hersteld. Het twin tig minuten durende bliksembezoek van Guevara aan het congres werd mogelijk nadat Natusch zich gedwon gen zag onder druk van het onver wachte grote verzet van het volk te gen zijn bewind de teugels wat te laten vieren. ADVERTENTIE je*""? is fijn, z'n prijs verrassentiklein. r Nico Kussendrager Brandt heeft Oost en West dichter bij elkaar gebracht. Zou hij elfde kunnen doen met Noord en Zuid? Toen die vraag aan Brandt voorgelegd, besloot hij tot de oprichting van een commissie van mannen en vrouwen", die zich over het ontwikkelingsprobleem I moeten buigen. ijn onder andere de vroegere premiers (Groot-Brittannië), Mendès-France Ijk) en Palme (Zweden), de Tanza- le minister Jamal. secretaris van het iebest Ramphal, de Chileense ex-pre- fit Frei. en Malik, de Indonesische par- ntsvoorzitter. De Nederlander Pronk is Ingmeester van de commissie commissie had tegen de jaarwisseling haar eindverslag zullen komen, maar it er niet meer in. Tussen de deelne- bestaan meningsverschillen die eerst tn worden opgelost, wil er een rapport n waar bruikbare voorstellen inzit- i de impasse tussen Noord en Zuid zins te doorbreken. het begin was duidelijk dat het moei- tou worden de standpunten binnen de nissie onder één noemer te brengen. Zo ff commissieleden die alles verwachten economische groei van derde wereld- n. waarvan de baten pas later ver worden. e.i van nauwe economische hwerlüng tussen industrie- en ontwik- ilanden. iding Naast de verschillen van inzicht binnen de commissie speelt de manier waarop Brandt het voorzitterschap bekleedt een rol. Hij laat iedereen uitgebreid aan het woord, en staat toe dat op zaken die uitgepraat leken, alsnog wordt teruggekomen. Sommige commissieleden noemen dat een zwakke leiding, maar anderen zeggen dat dit Juist de manier is om tot een gezamenlijk, steek houdend rapport te komen. Door deze gang van zaken is pas zeer laat. na lange discus sies. aan het opstellen van het slotdocu ment begonnen. Ook het feit dat Brandt een hartaanval heeft gehad is het werktempo niet ten goe de gekomen. Wegens zijn gezondheidstoe stand mag Brandt niet meer buiten Europa vergaderen. De twee laatste bijeenkomsten werden gehouden in Wenen en Brussel (bei de waren in principe bedoeld als slotzit ting). en er volgt nog zeker één vergadering half december in Londen. Olieprijzen Twee leden van de commissie-Brandt: Olof Palme en Brandt zelf. •en menen dat de derde wereld daar- ttiets heeft te verwachten en het veeleer zoeken in onderlinge samenwerking Meningsverschil was er met name over de olieprijzen, en de oorzaken van de econo misch slechte gang van zaken in de wereld. Commissieleden uit de olielanden (Indone sië. Koeweit en Algerije) maakten bezwaar tegen het verwijt dat de olieprijzen de oor zaak zijn van de wereldwijde recessie. Om gekeerd wilden westerse landen (met name de Verenigde Staten) niet dat hun verwijten zouden worden gemaakt wat betreft de af wijzende houding tegenover de verlangens van de derde wereld. De pot de ketel laten verwijten dat hij zwart ziet. heeft ook weinig zin als er een rapport moet worden opgesteld dat juist aankno pingspunten bevat om het ónders te doen. Evenmin schiet iemand er wat mee op als het meerderheidsrapport van de commissie vergezeld zou gaan van een minderheids stuk. waarin tegenstanders van de conclu sies hun mening naar voren brengen. De geloofwaardigheid en de kracht van de commissie-Brandt wint daar niet bij; inte gendeel. Nadruk Het geldfonds verstrekt leningen op korte termijn, en zet daarbij ontwikkelingslanden die om krediet aankloppen fors onder druk. Het Tanzaniaanse lid van de commissie- Brandt. Jamal. weet daar alles van. Hij werd Juist deze week tot minister van finan ciën benoemd omdat zijn voorganger noodgedwongen wilde ingaan op de eisen van het fonds, zeer tegen de zin van presi dent Nyerere Het IMF eist van Tanzania dat het snijdt in sociale voorzieningen, de rente verhoogt en de munteenheid (de shil ling) in waarde vermindert. Het IMF zegt dat het zijn taak is de econo mieën van de ontwikkelingslanden die steun vragen weer gezond te maken, en dat zij daarom dergelijke eisen wel moeten stel len. Formeel in orde. maar Juist daarom kan een nieuwe ontwikkelingsfonds (waarover nota bene in de Jaren dertig al is gepraat) van belang zijn. Het moet dan de ..ontwik- kelingsrol" krijgen die het IMF niet kan en wil vervullen. Daarnaast zou het nieuwe fonds toezicht moeten krijgen op Wereld bank en IMF (een „fonds der fondsen", zoals wordt gezegd). Verwacht wordt dat in de 16 hoofdstukken van het rapport dat de commissie uitbrengt sterk de nadruk ligt op financiële en mone taire zaken Er zal worden voorgesteld een wereldont- wikkellngsfonds te vormen, naast het Inter- SchII 1(3611 nationale Monetaire Fonds (IMF) en de Wereldbank, De Wereldbank houdt zich al leen bezig met concrete projecten in de derde wereld, zoals de drinkwatervoorzie ning op het platteland of de aanleg van wegen. De vraag is echter of de Amerikanen bereid zijn een dergelijk nieuw fonds te aanvaar den. Zij hebben zich altijd sterk gemaakt voor de westers geïnspireerde Wereldbank en IMF. en wilden geen ingrijpende veran deringen bij die instellingen Naast de oprichting van een wereldontwlk- kelingsfonds zal de commissie-Brandt met nadruk wijzen op het belang van een schul denregeling voor ontwikkelingslanden. Als dat niet gebeurt zal een aantal van de armste landen in de Jaren tachtig bankroet gaan. Ook het westen heeft belang bij een schul denregeling omdat die zoals veel andere maatregelen ten gunste van de derde we reld de koopkracht in de ontwikkelings landen in stand houdt. Het bedrijfsleven is daar niet van. Ten slotte willen de „wijze mannen en vrou wen" een „automatisme" in de ontwikke lingshulp. zodat derde wereldlanden niet langer alleen maar afhankelijk zijn van de „goedgeefsheid" van de donor. Voor een dergelijke „automatische" ontwikkelings hulp bestaan verschillende mogelijkheden Te denken valt aan het overhevelen van de betalingsbalansoverschotten van westerse landen (Japan, West-Duitsland) naar de derde wereld, maar dat is op zijn mooist toekomstmuziek. Een andere mogelijkheid is nieuwe speciale trekkingsrechten („pa piergoud") van het IMF ten goede te laten komen aan de derde wereld. (De zogenaam de „link"). Als het rapport van de commissie-Brandt volgend Jaar verschijnt zitten de Verenigde Naties Juist in de voorbereidingen van een nieuw Noord-Zuid-dialoog als opvolger van de Parijse conferentie, die twee Jaar gelden strandde. De „wijze mannen en vrouwen" kunnen met hun eindverslag daaraan een impuls geven Die zou nog kunnen worden versterkt door een topconferentie van wereldleiders over ontwikkelingsproblematiek, die Brandt graag zou willen. Schmidt uit West-Duits- land. Carter (Kennedy?) van de Verenigde Staten. Nyerere uit Tanzania. Manley van Jamaica en nog vele anderen aan één tafel? Het zou een bewijs zijn dat het ontwikke lingsprobleem ernstig wordt genomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7