Bonn doet voorstel troepenvermindering Personalia KADO'S VOOR SLIMME SINTERKLAZEN. NyoY DOE MEER MET MINDER GELD. HEMA VARA reportage verdaagd door plannen KRO FAMILIEBERICHTEN WJ wwt VRIJDAG 9 NOVEMBER 1979 TROUW/KWARTET P 8 - HS IJ! BONN-BRUSSEL (AP, AFP, DPA) West-Duitsland heeft aan de NAVO in Brussel een voorstel voorgelegd, om het overleg over wederzijdse, evenwichtige troepenvermin deringen in Midden-Europa (MBFR) weer op gang te bren gen. Het plan voorziet in een interim-akkoord over troe penverminderingen van de Verenigde Staten en de Sow- jet-Unie in het betrokken ge bied. In eerste aanleg zou Washington 12.500 en Moskou 30.000 militairen moeten te rugtrekken. De stap van de Westduitse regering die door de andere NAVO-leden gun stig zou worden beoordeeld, heeft de instemming van de christen-demo cratische oppositie. De ontwape- nlngsdeskundige van de CDU/CSU, Alois Mertes, verklaarde in Bonn dat het initiatief ertoe kan bijdragen dat het MBFR-overleg tn Wenen over het dode punt heen komt. Waarnemers in Bonn zijn van oordeel dat de bonds regering kennelijk de Internationale discussie die nu geconcentreerd is op kernwapens voor de middellange af stand, op een breder vlak wil brengen. De MBFR-besprekingen begonnen op 30 oktober 1973 in Wenen, parallel aan de conferentie over de Europese veiligheid in Helsinki. Al jaren wordt er geen voortgang geboekt, doordat de NAVO enerzijds en het Pact van Warschau aan de andere kant het niet eens kunnen worden over de nu merieke sterkte van hun strijdkrach ten. De Russen stellen dat aan hun kant in totaal ongeveer 800.000 mili tairen staan, tegenover circa 780.000 man van de NAVO. Het westelijk bondgenootschap houdt echter staande dat het Pact van Warschau 150.000 militairen meer op de been heeft dan Moskou wil toegeven. Naar verluidt zouden, volgens het Westduitse voorstel, na de genoemde eerste terugtrekking van Amerikaan se en Russische militairen in latere fasen de Oostduitse. Tsjechoslo- waakse en Poolse troepen, alsmede de Westduitse. Nederlandse en Belgi sche strijdkrachten evenredig moe ten worden Ingekrompen. Van onze radio en t.v.-redactie HILVERSUM De reportage De Vluchtelingenkinderen van Rhode- sië, zoals die tn de programmabladen is aangekondigd, zal de VARA van avond niet uit mogen zenden. Dat heeft een arbitragecommissie be staande uit een aantal vertegenwoor digers van verschillende omroepen beslist. Aanleiding is dat de KRO eveneens een reportage over vluchtelingenkin deren. maar dan in Soedan op 20 november wil uitzenden. In tegenstel ling tot de VARA heeft de KRO het onderwerp geclaimd. Het is afspraak dat onderwerpen voor actualiteiten rubrieken voor televisie en buiten landse Lv.-programma's bij het NOS- claimbureau worden gemeld. Bij de VARA. waar men blijkbaar helemaal in beslag wordt genomen door de identiteitscrisis, is niemand op de gedachte gekomen dat een an dere omroep in deze tijd ook een programma met een daaraan verbon den actie voor vluchtelingen-kinde ren zou kunnen maken. De VARA heeft zich schoorvoetend neergelegd bij de arbitrageuitspraak en zal vanavond een t.v.-sport uitzen den met beelden uit de reportage over de actie. Zo spoedig mogelijk nadat de KRO de Soedan-reportage op het scherm heeft gebracht zal de VARA de reportage uitzenden. Dit programma is gemaakt in ver band met de VARA-8peelgoedactie. Al 29 jaar houdt deze omroep een dergelijke actie. Om het actieveld te verruimen wil men in samenwerking met het Defence and Aid Fund speel goed gaan inzamelen voor de kinde ren van 120.000 vluchtelingen uit Rhodesië. die nu In Mozambique wo nen. Instellingen en tehuizen in ons land doen de laatste jaren steeds minder een beroep op de speelgoed actie. in verband met de welvaart. Jan Huisman Hoofdiaspecteur Jan Huisman, voorzitter van de Protestants Chris telijke Onderwijsvakorganisatie, is benoemd tot hoofdinspecteur bij het buitengewoon onderwijs. Hij wordt in de PCO opgevolgd door Han Gunne- man, thans vice-voorzitter. Huisman is sinds 1971 bezoldigd be stuurder bij de PCO. Sinds 1 april 1975 is hij voorzitter. Huisman is te vens voorzitter van de Nederlandse Federatie van Onderwijsvakorgani saties, het overkoepelend orgaan van een aantal onderwijsbonden. Het is niet de eerste keer dat de voorzitter van een onderwijsbond een hoge functie krijgt op het ministerie van onderwijs. Huismans voorganger bij de PCO, de heer C. Barnhoorn, werd directeur arbeidsvoorwaarden beleid. De vroegere voorzitter van de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel, de heer E. Steenbergen, werd directeur-generaal voor het ba sisonderwijs en Th. M. Knippen, oud- voorzitter van de Katholieke Onder wijs Vereniging, werd voorzitter van de adviescommissie voor de oplei dingsscholen. ANP Mr. J. Jolles, sedert 1959 algemeen directeur van het Alge meen Nederlands Persbureau ANP, zal per 1 juli 1980 op eigen verzoek zijn functie neerleggen met het oog op het naderen van de pensioenleef tijd. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogeli|k van 18 00-20 00 uur Goede morgen Gerrit Jan Krediet hartelijk gefeliciteerd met uw 71-ste verjaardag en tot morgen! Alle bootgangers. Onze ouders W. van der Leek G. van der Leek-van der Zee zullen D.V. 11 november a s. 25 jaar getrouwd zijn. Als u hen persoonlijk wilt feliciteren, bent u hartelijk welkom op vrijdag 16 november a.s. tussen 17.00 en 18.30 uur in hotel „Royal York" (t.o. station N.S.) te Winschoten. Agnes Inge Tjalling 9675 KM Winschoten, november 1979 Vossenkamp 144 Op Zijn tijd nam de Here tot Zich onze beste zwager en oom Tcunis Schuurman geliefde echtgenoot van W. Meindertsma Overleden te Assen, op de leeftijd van 80 jaren. Winsum (Groningen), november 1979 Familie J. Meindertsma Heden nam de Here uit ons midden weg, onze geliefde moeder, groot- en overgrootmoeder. Wilhelmina Anthonia Melissen-Daniëls in de ouderdom van 99 jaar. Beekbergen: A. M, Melissen Ugchelen: W. W. Melissen A. Melissen N. T. Melissen-Breedveid Canada: M. J. Melissen B. Melissen-Kamphorst Vlaardingen: N. W Melissen M. Melissen-Veening Ugchelen: M. J. van Houtum-Melissen Jac. van Houtum klein- en achterkleinkinderen Ugchelen. 8 november 1979 Batenburg 31. Geen bloemen. De overledene is opgebaard in het rouw cen trum van de Monuta Stichting, Derk Kamp- huisweg 6 te Ugchelen (Apeldoorn). De ter aardebestelling zal plaatshebben maandag 12 november om 13 00 uur op de algemene be graafplaats te Ede. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in de aula aldaar. Vertrek vanaf Derk Kamphuisweg 6 om 12.15 uur. Mijn genade is U genoeg In vrede ontslapen mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader en lieve opa Cornells Johannes Dourleyn op de' leeftijd van 78 jaar. Middelburg: A. Dourleyn-van der Sloot Doetinchem: C. P. Blom-Dourleyn M. W. Blom Uden: H. Douleyn West-Souburg: A. C. Dourleyn L. A. Dourleyn-Koole Leiderdorp: M. A. Dourleyn Londen: A. J. Dourleyn en kleinkinderen 4333 GZ Middelburg, 7 november 1979 Ter Vestelaan 31 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuur van 17.30 tot 18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 12 november 1979 om 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Hieraan voorafgaande vindt een rouwdienst plaats voor familie en belangstellenden in de zaal van „Ter Veste", Seissingel 6, die aan vangt om 14.00 uur en geleid zal worden door de Weleerwaarde Heer Ds. A. C. Moerman. Voor de dienst is er gelegenheid de familie te condoleren. Liever geen bezoek aan huis Geen bloemen In het kruis zal 'k eeuwig roemen! En geen wet zal mij verdoemen; Christus droeg den vloek voor mij! Christus is voor mij gestorven, heeft gend voor mij verworven! 'k Ben van dood en zonde vrij! Diep bedroefd gevert wij u kennis, dat God tot Zich heeft genomen, mijn innig geliefde man, onze lieve vader en opa Gijsbertus de Jong op de leeftijd van' 64 jaar J. de Jong-van Putten Mart en Truus Robert - Majella Sari en Wim Anuschka Wil en John Gerwin - Martijn - Almar - Roelant Hans en Joke Marco Saskia Riet en Ben Jan - Gijs - Bert Anneke en Donald Rotterdam, 6 november 1979. Biezelingeplein 17. Liever geen bezoek aan huis De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Zuiderziekenhuis, alwaar geen bezoek. De dienst van woord en gebed zal D.V. gehou den worden zaterdag 10 november a.s. om 10.30 uur in de „Christus Triomfatorkerk", Krabbendijkestraat 255 te Rotterdam. Na afloop van de dienst is er gelegenheid tot condoleren m de grote zaal van de „Christus Triomfatorkerk". waarna de teraardebestel ling zal plaatsvinden op de begraafplaats „Oud-Charlois", Charloisse Lagedijk 680 te Rotterdam om ongeveer 11.45 uur. Brengt deze sensationele achtbaan u niet op 'n idee? Inderdaad, in de Hema vindt de achtenswaardige Sint nog leuke kado's voor lage prijzen! Oersterk Kompleet met draaimolen 23.7S, (excL batterijen) Postzegel-insteekboek met 40 zwarte blad zijden, tussenbladen en metalen versterkings- hoeken. Bij het openslaan blijft het boek altijd vlakliggea Geen 29,75 maar Ook reeds 'n postzegel-album voor 6,75,10,75,14,75, IS,75 en 19,75. Postzegelpakketten 3,75 en 6,75. Wekkerradio met elektronische tijdaan duiding via lichtende groene cijfers. Voor alle middengolf- en FM-zenders. Extra alarm met reperteersysteem (u mag zich nog een paar keer omdraaien voor u opstaat!). Sluimertijd tot 60 min. met automatische uitschakeling. De prijs? J Néé u droomt niet SkflQ| geen 80,- maar Leren porte monnees voor man en vrouw. Mooie huis- houd-knipvan soft-leder en met veel vak ken óf een lederen herenporte monnee 24,75? Maar de Hema geeft B alvast vijf gulden Dopsleutelset waarmee ook Sinterklaas zelf wel blij zal zijn! Professionele kwaliteit met 26 doppen (4 t/m 32 mm), bougiedop, twéé ratels en 4 verloopstukken schuifgreep, plus aandnjver met plastic greep. Alles rammelvnj verpakt in metalen koffer. Normaal 65,- Om het thee- en koffiedrinken nog gezelliger te maken! Hittebestendig en mondgeblazen glazen thee- of koffie- servies: Thee-/koffiepot 24,75 NU 21,75 bijpassende rechaud 13,75 Nti 11,75 en thee-/koffieglazen in een doos van 4 stuks 17,-NÜ15,- Een prachtige uni velours huisjurk om er dit najaar lekker warmpjes bij te zitten, in diverse mooie kleuren en de maten 38/40 t/m 46/48. Normaal 70,- om ze te vullen: Aanbiedingen I geldig t/m 5 december. I Namens het College van Bestuur der Vrije Universiteit geven wij met droefheid kennis van het overlijden van de heer E. Holsboer op de leeftijd van 65 jaar. Van 1971-1977 was hij werkzaam bij de afde ling Inkoop. In dankbare herinnering blijft wat God ons in hem heeft geschonken. Amsterdam, 8 november 1979 De Boelelaan 1105. H. J. Brinkman, voorzitter H. Hoogenkamp, secretaris Bedreigt mij leed, ontmoet mij smart, ik vrees geen kwaad, maar klaag met Hem. Hoe groot in eer, Hij hoort mijn stem, hoe ver ran de aard. Hij kent mijn hart. Gods zoon vergeet de broeder niet die Hij op aarde liet. Hij is mijn hoop. Hij wies mij met zijn doop, Hij geeft mij brood en beker, 'k ben van zijn liefde zeker. Hij is mijn hoop! Gez. 452 2 In haar Heer en Heiland ontslapen mijn gelief de vrouw, onze lieve moeder en oma Johanna van Gilst-Kooij op de leeftijd van 72 jaar. Soest: P. van Gilst Papendrecht: P. H. van Gilst Th. M. van Gilst-van Baaien Onno, Erik, Martijn Oosterwolde: Th. van Gilst M. J. van Gilst-van der Pol Pieter, Marieke Soest. 8 november 1979 Veenbesstraat 232 Geen bezoek aan huis - Geen bloemen De gezamenlijke (Geref.-Hervormde) dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden in de Open Hof. Veenbesstraat 2. op dinsdag 13 november om 13.00 uur. Na afloop van de dienst gelegenheid tot condo leren. De begrafenis zal daarna in beperkte familie kring plaatshebben. Wij delen u mee dat is overleden onze geliefde vrouw, moeder en oma Emma Hendrika Kuipéri-Bronk oud 66 jaar Leersum: C. H. W. Kuipéri Nieuwegein: N. H. Kuipéri M. J. Kuiperi-van Rennes Wytso en Marianne Leersum, 6 november 1979 Rijksstraatweg 198 Correspondentieadres: Hagedisweide 27, 3437 VN Nieuwegein. Geen bezoek aan huis. Een dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden op zaterdag 10 november om 12.00 uur in de Ned. Herv. Kerk te Leersum. Aan sluitend zal de teraardebestelling plaats vin den op de Nieuwe Algemene Begraafplaats „De Donderberg" te Leersum. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Heden is in Jezus ontslapen onze zeer geliefde en liefhebbende vrouw, moeder en groot moeder Anna van der Ploeg echtgenote van H. Veenstra Haar leven was Christus, haar sterven gewin Filipp. 1 21. Ds. H. Veenstra Nijmegen: Jan S. Veenstra Luella Veenstra-Schmit Wiebe Hattem Veenstra Amsterdam: Bottie Veenstra Gerard Reijn Utrecht: Hein Albert Veenstra Urk, 7 november 1979. Wijk 8-72. De begrafenis vindt D.V. plaats zaterdag 10 november op de begraafplaats „de Vormt" te Urk. Vooraf wordt in de gereformeerde Petra- kerk een rouwdienst gehouden, welke aan vangt om drie uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in een zaal van het Gereformeerd Kerkelijk Centrum „de Poort". Geen bloemen. De Heer is mijn Herder, mij ontbreekt niets. De Heere heeft in Zijn Heerlijkheid opgeno men, na een liefdevolle verpleging in het ver pleeghuis „Oudshoorn", onze lieve, zorgzame] moeder, groot- en overgrootmoeder en tante Maria Los sinds 1950 weduwe van Pieter Meijer op de leeftijd van 89 jaar. Leimuiden: M. G. Meijer Nieuw-Vennep: G. Kroon-Meijer Leimuiden: M. E. Meijer-Pulleman Vlaardingen: M. v.d. Sluis-Meijer J. W. v.d. Sluis Leimuiden: F. Meijer N. Meijer-v.d. Heuvel Leimuiden: D. L. de Bock T. de Bock-Pulleman Oude Wetering: M. G. Verweij-de Bock klein- en achterkleinkinderen Leimuiden, 7 november 1979 Westeinde 7 De rouwdienst in de Gereformeerde kerk te Oude Wetering zal D.V. gehouden worden za terdag 10 november a.s. nam. 1.30 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de begraafplaats van de Gereformeerde kerk aldaar. De overledene is opgebaard in het verpleeg huis „Oudshoorn", Delftzichtweg 2 te Alphen aJd Rijn. Aldaar gelegenheid tot condoleren in de bezoekkamer van het mortuarium vrijdag 9 november 's avonds van 7.30-8.30 uur en na afloop van de begrafenis in het lokaal achter de Gereformeerde kerk. Dankbetuiging Voor Uw belangstelling en medeleven, tijdens t ziekte en na het overlijden van onze moeder, gro< moeder en overgrootmoeder Maartje Francina Voskamp-van der Ende zeggen wij U hartelijk dank. Namens de familie N. Plaatzer-Voskamp November 1979 Sneeuwklokje 4 2671 ZL Naaldwijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 14