iwartboek over misstanden >ij werk op booreiland Kikker weer op weg naar ouderlijk huis. Uniek dierenboek voor nieuwe Amro spaarders. Na sprong in valkuil. Hoe komt u aan dit unieke boek? Opreis met de dieren litenlandse vluchtelingen ten prooi aan vernedering autoverhuur JUT DE WEEKBLADEN De Corby Dressboy. EDUARD PELGER NDERDAG 8 NOVEMBER 1979 BINNENLAND TROUW/KWARTET r Haro Hielkema 1 HELDER Er is nauwelijks verandering gekomen in de leefsituatie van de vijftig Amerikanen, sinds zij hun vaderland hebben verlaten en als steward of schoonmaker op looreiland voor de Nederlandse kust werken. Ze lopen hier niet het gevaar opgesloten of irteld te worden. Maar na de vlucht uit hun land voor de politieke en economische situatie spanning in hun leven zeker niet geweken. tijd hebben de Latljns-Amerl- en hun ervaringen aan boord van i loorellanden op het aan Neder- toegewezen deel van het conti- tale plat vóór zich gehouden. Met rorming van de steungroep La- 'j -Amerikaanse werknemers op eilanden komen de verhalen ech- an de oppervlakte. Ze lichten toe het werken op de platforms ge- rd gaan met vernedering, onder- llng en onzekerheid. Er is sprake een mensonwaardige situatie. De ionmakers en keukenwerkers jen „tussen wal en schip". En de v edeling dat iemand van ellende noord heeft gepleegd, wordt met e huivering uitgesproken. öer deze titel heeft de steungroep. 7 medeleven ondervindt van poli- 3 e partijen uiteenlopend van PSP WD. van het Advokatenkollek- in Alkmaar, de Stichting Buiten- lers/Peregrinus en de hervormde hting voor het Maatschappelijk ijn in Noord-Holland) gisteren zwartboek gepresenteerd om de hte arbeidsomstandigheden van op de booreilanden werkende lamerikanen te illustreren. Tegen licht van de normen, die in Neder- 1 gelden, zijn die omstandigheden anvaardbaar. Van arbeidsrecht is q sprake, van ontslagbescherming imin. Een enigszins acceptabele ADVERTENTIE Hertz tweemaal goedkoper Een jonge, schone, technisch perfekte auto voor 't zelfde geld Dat is een maal Speciaal tarief voor'l komen de weekend Dat is tweemaal. Snel reserveren dus. Amsterdam, Prinsengracht 737, Tel. 020-238561 Hertz verhuurt Fords en andere uitstekende auto's regeling van werk- en rusttijden be staat er niet. Op het Nederlandse deel van het con tinentale plat bevinden zich vier gro te booreilanden (van de NAM, Pen- zoil. Petroland en Placid) en een stuk of tien kleinere. Zoals vele andere werkzaamheden op de platforms wor den keuken- en schoonmaakwerk- zaamheden uitbesteed aan een on deraannemer, Universal Service Gö- ken B.V. (US). Het is een Nederlandse dochter van een Amerikaans bedrijf dat op Schiphol gevestigd ls. Vooral buitenlanders worden door deze fir ma aangetrokken om op de boorto rens het vuile werk op te knappen. Tot i975 waren het vooral Spanjaar den, die zich lieten verlokken. Toen zij om hun rechten als werknemer gingen vragen, werden ze geleidelijk vervangen door Zuidamerikanen. De werkkrachten werden in het begin vooral in Rotterdamse zeemanshui zen als Stella Maris geworven. Mo menteel heeft USI een kantoortje in Den Helder. Het zijn vooral Chilenen, Columbia- nen en Uruguezen, die als politieke of economische vluchtelingen op de booreilanden terecht zijn gekomen. In een pamflet dat voor een arbeids contract door moet gaan, staat onder meer te lezen dat hun normale werk dag uit 12 uur bestaat, zeven dagen per week. De eerste maand zijn ze zeven dagen vrij, de tweede maand ook en de derde maand geeft recht op dertig dagen vakantie. Het dagloon, dat voor een beginneling vijftig gul den bedraagt, loopt na twee jaar op tot 65 gulden. Per dag wordt ander halve gulden ingehouden als ziekte kostenverzekering. En volgens het contract kan er per veertien dagen worden opgezegd. De praktijk voor de Latijns-Amerika nen is heel wat minder florissant dan deze toch al magere „CAO" voor schrijft. In de eerste plaats is het werk dat moet worden verricht zowel lichamelijk als geestelijk slopend. De dagen dat de Zuidamerikanen op de wal weer een beetje mens kunnen worden, krijgen ze geen cent. De re gelmatige reizen van Den Helder naar Schiphol moeten uit eigen zak be^ taald worden. De zogenaamse verze kering van anderhalve gulden blijkt een lachertje. Werkdagen van 16 of 18 uur zijn sche ring en inslag, zonder dat overwerk betaald wordt. USI geeft zijn werkne mers opdracht stand-by" te blijven, ook weer: zonder een cent te betalen. En ontslag op staande voet gaat net zo gemakkelijk als het aantrekken van nieuwe schoonmakers. De Zuida merikanen die ooit in voorzichtige termen hun beklag over de werksitu atie hebben geuit, kunnen er over mee praten. Rechteloos Ze zijn bang, de Latijns-Amerikanen. Onzeker over de vraag hoelang ze nog door kunnen werken en hoelang ze het nog volhouden. Ze zijn rechte loos, ook al omdat ze hier illegaal zijn. Volgens USI gelden voor de buiten landse werknemers niet de wettelijke bepalingen, die op een „normale" Ne derlander wel van toepassing zijn, omdat het gaat om het continentale plat van de Noordzee. Volgens de steungroep is er wel degelijk sprake van een stukje Nederlands grondge bied, omdat Nederland bij de verde ling van het continentale plat in 1958 rechtsmacht toebedeeld kreeg over het deel van de Noordzee dat aan ons land grenst. Het gaat de steungroep, die gisteren een steun in de rug kreeg met een Kamerbrede serie vragen, niet om het verkrijgen van een verblijfsvergun ning, omdat de legalisering van de vijftig Zuidamerikanen die nu op de boortorens werken de „mensonwaar dige behandeling" van de schoonma kers en keukenwerkers niet veran dert: er worden gewoon nieuwe ar beidskrachten (de vervanging lijkt nu uit Portugal te komen) aan het smeri ge en slechtbetaalde werk gezet en ook met het oog op de economische teruggang is een vergroting van het arbeiderspotentleel niet gewenst. Doel van de actie voor de Zuidameri kanen is de erkenning te krijgen dat ze „normale werknemers" zijn. Als je de verhalen van Marino Salazar en zijn Columbiaanse landgenoot Alde- mar Arias of van de Chileen Mario Garate hoort, is dat nu beslist niet het geval. Neem Aldemar Arias, die „nerveus" probeert zijn werk voort te zetten. „Niet, alleen voor mezelf, maar ook voor m'n broer. Die is kapot gegaan aan het werk op de booreilan den en is nu opgenomen In een psy chiatrische inrichting in Castricum. USI heeft me gezegd dat ze me niet wilden helpen, omdat dat hun zaak niet was. Ik zit nu op een kamertje zonder verwarming voor honderd gul den per week. Een betere behuizing kan ik niet betalen, omdat ik straks als m'n broer ontslagen wordt een ticket naar Columbia voor hem moet kopen." Stress „De Nederlanders verklaren ons voor gek dat we vijf, soms zes weken ach ter elkaar werken," zegt Marino. „De Amerikanen raken na twee weken al helemaal nerveus en komen tot woe de-uitbarstingen," aldus Marlo. Be grijp je wat die zes weken voor ons betekenen? Wij leven voortdurend in een stress-situatie. De koks hebben het absolute recht om stewards als wij alle kanten op te sturen die ze maar willen. Als een kok vindt dat je haar te lang is of je snor te groot, dan kan dat een reden zijn voor direct ontslag. Als Latijns-Amerikanen heb ben wij geen recht om te reclameren. Wij zijn machteloos en weten eigen lijk niet wat we moeten doen." Mario wordt op dit moment niet op het platform toegelaten, omdat hij dure medicijnen nodig heeft. „Ik be taal anderhalve gulden verzekering per dag, maar toen ik om geld voor de medicijnen kwam vragen, zeiden ze: Daar hebben we niks mee te maken. Ik ben nu stand-by gezet; als het bedrijf me nodig heeft, word ik opge roepen." Zolang er geen verbetering ln hun werksituatie komt en zolang het mi nisterie van Economische Zaken blijft falen in het toezlchthouden op de werkomstandigheden op mijn- bouwinstallaties op het Continentale Plat, verkeren de Zuidamerikanen ln een dwangpositie. Ze zullen wel op de platforms moeten blijven werken. Langer dan acht da gen mogen ze volgens de Vreemdelin genwet niet in Nederland blijven. Ontslag betekent dat de Latijns-ame- rikaan Nederland moet verlaten. De werkgever van de schoonmakers en keukenwerkers heeft dat kennelijk ook goed in de gaten. ADVERTENTIE „Vhlkuilen redden liet leven van kikkers en padden die in de paailijd zelfs autowegen oversteken om bij litoi gcboortepocl te komen" Een ontdekking die de nieuwe Amro spaarder doet in „Op reis met de dieren? Een 160 pagina's tellend boek over het fascinerende trekgedrag van de dierea Makkelijk leesbaar geschreven door dieren kenner Prof. Dr. Stolk. Met 120 schitterende kleurenfoto's en tientallen illustraties van dieren. Dieren die beschermd moeten worden. En daarom schenkt de Amro Bank flOO.OOO,- aan o.a. de actie „Trekvogels" van het WereldNatuur Fonds Nederland. U opent nu een spaarrekening bij de Amro Bank. Legt minimaal f 25,- in. En u koopt „Op reis met de dieren" voor de speciale actieprijs van f 15,-. Als u wèl wilt sparen, maar het boek niet wilt hebben,legtde Amro Bank f7,50 premie bij uw minimale inleg van f25,-. Stel dat u geen spaarrekening wilt openen. Maar „Op reis met de dieren" wèl wilt hebben. Dan kunt u dit unieke boek voor f 30,- bij de Amro Bank kopen. Dit aanbod geldt tAn 30 november 1979. Dus zorg dat u er snel bij bent.Want voor het bock j geldt: zolang de voorraad strekt KKSP wminrr'- Gcheanmimhtttnlcgedrafi door Herman Amelink optellen van de pagina's de weekbladen deze week g wijden aan de discussie (r de opstelling van kern pens voor de middellange tand is eigenlijk net zoiets het optellen van de aantal- raketten die NAVO en rschau Pact tegenover el- ir hebben opgesteld. Een jr kwantitatieve benade- g doet onrecht aan de kwa- iit van de diverse bijdra- Toch is de verleiding niet weerstaan een kleine „top- n" te maken. Geheel in de traditie van de disc- jockeys beginnen we met de laagste regionen. Elseviers Weekblad en De Nieuwe Linie maken er helemaal geen woorden aan vuil. Ze houden zich bij hun eigen stekkie met wat accent op respectievelijk geld en fe minisme. Op de zevende plaats tref fen we Vrij Nederland met nog geen halve pagina, vervolgens De Groene met bijna één pagina. Met een wat ruime opmaak en een cartoon komt Elseviers Magazine met twee pagi na's op de vijfde plaats. Middenmo ters zijn Hervormd Nederland en Haagse Post met respectievelijk drie en vier pagina's. Absolute topper deze week is De Tijd met maar liefst zeven pagina's informatie over het neteligste onderwerp van deze week. De Tijd ADVERTENTIE (Elektrische broekenpen en kledingstandaard inéén.) Tot 1 december 1979 nog voor de messcherpe kado-prijs van f298,-*. Speciaal voor de komende feestmaand brengt Austin Reed/Eduard Peiger, exclusieve herenmode, dit waardevolle geschenk tegen een uiterst scherpe prijs, 'n Uitstekend kado- idec van dagelijks terug kerende waarde voor dc man die eigenlijk alles al heeft. Vanwaar deze moeite onzerziids? Als je zoveel moeite doet om je koliektics uniek te maken, waarom zou je dan ook geen maatregelen nemen voor behoud en onderhoud van de kleding die dat verdient. Vandaar. De Corby Dressboy (Engels fabrikaat, ouder wetse duurzaamheid) is er in teak, mahogany, wallnut en wit. Bestel snel. De voor raad is beperkt. U kunt overigens ook telefonisch bestellen. *Na 1 december 1979 moet deze prijs f 325,- worden. Voor eventuele bezorgkosten door heel Nederland) wordt f 15,- in rekening gebracht. Nimmer 't zelfde, altijd zichzelf. DcnHaag Hoogstraat 16 Tel.070-469700 Rotterdam Coolsingel 97 Tel.010- 139075 Amsterdam Kalverstraat 71 Tel. 020 - 23 52 57 Een oneerlijker vergelijking tussen de weekbladen is in deze rubriek nog niet getrokken. Haasten wij ons dus naar een \yat inhoudelijker beschou wing. De conclusie moet dan echter zijn dat de Tijd opnieuw de kroon spant. Ton Crijnen sprak met Horst Ehmke, de plaatsvervangend leider van de sociaal-democratische fractie in het Westduitse parlement. Ehmke haalt hard uit naar de al veel gekriti seerde rede van Henry Kissinger, die enige tijd tijd geleden in Brussel vraagtekens plaatste bij de Ameri kaanse nucleaire garantie. Ehmke: „Ik vind dat men ln West- Europa niet afwijzend genoeg op Kis singer heeft gereageerd. Van diens argumentatie deugt immers niets. De man denkt kennelijk dat hij op deze manier de Europese NAVO-landen er toe kan brengen Pershing- en kruisra ketten op hun grondgebied toe te laten. Maar het tegendeel lijkt eerder het geval." Hans Bronkhorst sprak met de hulp bisschop van het Amerikaanse De troit en tevens voorzitter van de Ame rikaanse Pax Christi-beweging, Tho mas Gumbleton, die profeteert dat de wapenwedloop eindigt met de totale ondergang. De bisschop bepleit een onmiddellijke en totale stopzetting van de produktie van kernwapens, omdat dat de enige mogelijkheid is om die ondergang te voorkomen. Tussen twee genoemde artikelen in bevindt zich de bijdrage van colum nist Neuman die zich afvraagt wat de CDA-fractie nu eigenlijk precies be doelt met het begrip nul-optie. Het omslagverhaal van De Tijd gaat over het doen en laten van de Rabo bank. die maar weinig erbarmen aan de dag zou leggen voor de kleine boer. Uiteraard worden de anoniem geuite klachten door de directie tegenge sproken. Ir. Lardinois over de kosten die jonge agrariërs moeten maken bij bedrijfsovername: „Het ls uiteinde lijk hun verantwoordelijkheid of ze met ons ln zee gaan, ja dan nee. Wij praten niemand iets aan. Integen deel. En als een Jonge boer dan toch krediet wil. proberen we de lasten zo goed mogelijk te spreiden. Daarbij gaan we ook na of zijn financiële verplichtingen hem nog enige ruimte laten voor een behoorlijke „living". De klachten van de aangehaalde boer suggeren wat anders. Nieuwsnet Neérlands onbevooroordeelde nieuwsmagazine houdt zich strikt aan de regel van hoor en wederhoor door iemand van het andere kamp aan het woord te laten. Het blad had een gesprek met Wladlmir Lomeiko. politiek commentator van het Russi sche blad ..Literatoernaja Gazetta", een blad dat wekelijks acht pagina's literatuur en acht pagina's politiek brengt. Lomeiko geeft nog eens aan waarom de Sowjet-Unie zo bevreesd naar de NAVO-plannen kijkt: „In deze hele discussie in het Westen wordt altijd gemakshalve vergeten dat er op de Amerikaanse duikboten ln de buurt van ons territoir vierhonderd Posei don kernladingen constant op Russi sche bodem gericht staan. Daar spreekt men niet over." Verder sprak Nieuwsnet met Brinkhorst („Nu ls de NAVO aan de beurt"). Robert Moss, columnist van de Britse Daily Telegraph, schrijft ln Nieuws net dat het Kremlin Midden-Europa wil neutraliseren en dat die doelstel ling de nieuwste uitlatingen van de Sowjet leiders richting geeft. Het omslagverhaal gaat over de manier waarop vakbonden de door hen be heerde gelden moeten beleggen. Moet je beleggen daar waar je rendement kunt behalen of moet er ook rekening gehouden worden met de praktijken in bepaalde bedrijven. Haagse Post In een groot aantal weekbladen al dan niet uitvoerige beschouwingen bij de kandidatuur van Edward Ken nedy voor het Amerikaanse presi dentschap. Het aardigste profiel van deze presidentskandidaat wordt ge schetst door Jos Schneider ln de Haagse Post. Nu een derde Kennedy deelneemt aan de race om het presi dentschap, doet iedereen alsof zijn kostje gekocht ls. Maar nu Edward officieel kandidaat is, komt ook de kritiek op zijn gedrag in het verleden in volle hevigheid naar buiten. „De Chappaquiddick-machine werkt al weer". Er gaan doden vallen in deze verkiezingscampagne. Ten minste één politiek lijk zal op het slagveld achterblijven: Carter of Kennedy, al dus Jos Schneider. In de criminele serie deze keer een interview met een brandkastkraker. waardoor Je bijna het gevoel krijgt dat zoiets een heel eerbaar beroep is. Wat moeten die rijken ook met dat geld? Gezondheidsimperium, waarin de geschiedenis van de bundeling van de ziekenfondsen wordt verteld en de voorzitter van de Vereniging van Ne derlandse Ziekenfondsen aan het woord komt. Verder wordt ln de Haagse Post de hele Nederlandse cabaretwereld weer eens omgespit, al gebeurt dat wel wat encyclopedisch. En als bij sommige cabaretiers de zalen niet vollopen, dan kunnen de Journalisten weer de schuld krijgen. Gerard Cox: „Het is momenteel in de hele theaterwereld slecht kersen eten en daar is de pers mede verantwoordelijk voor. Veel journalisten schrijven de mensen re gelrecht de zaal uit. Als hun kritiek op enigerlei wijze nog verband houdt met de voorstelling, dan kan ik hun artikelen nog serieus nemen, maar wat ze schrijven, slaat vaak werkelijk nergens op." Voordat je aan Ischa Meyers weekboek (dit maal met Wlm Klinkenberg) toe bent, kom Je ook nog tegen wat Herman Brood van Amerika vond. Erg succesrijk was het allemaal niet. Hervormd Nederland Het weekblad dat altijd zoveel kern wapens ln zijn kolommen doet heeft dit keer een verhaal van de Groning se polemoloog Herman de Lange over de opstelling van de Russische SS-20 raket. De Lange constateert dat pre cieze studies en precieze gegevens over het wat en het hoe van deze raket in de vakliteratuur ontbreken. Hij vraagt zich al of de NAVO werke lijk niet méér weet, of dat doelbewust bepaalde gegevens worden achterge houden. In een redactioneel commen taar constateert HN met spijt dat de beslissing van het CDA ln te stem men met de produktie van nieuwe kernwapens de laatste kans om de wapenwedloop te blokkeren heeft verloren doen gaan. Zelfs CDA-ideoloog Bob Goudzwaard constateert met leedwezen dat de fractie de druk die op haar is uitgeoe fend niet heeft kunnen weerstaan. Hij vindt dat de fractie in plaats van „Ja, tenzij" eigenlijk „nee, mits" had moe ten zeggen. Kees Waagmeester spreekt met een uiterst laconieke Arend Voortman, landbouwspecialist van de fractie van de PvdA over de politiek in het algemeen, de bewapening in het bij zonder en ook nog even over boeren en middenstanders. Tenslotte een te rugblikkend interview met prof. Ad van Bieman, die onlangs afscheid nam als directeur van het vormings centrum van de „Woodbrookers in Bentveld. Elsevier Bob (en niet Rob) Goudzwaard komt uitvoerig aan het woord in Elseviers Weekblad. Het Interview met hem gaat vooral over het sociaal-economi sche beleid van het kabinet Van Agt. Over zijn eigen politieke aspiraties, de laatste weken een voortdurende bron van speculaties, zegt Goud zwaard: „In alle oprechtheid mag u van mij weten dat het lijsttrekker schap iets is, waar ik met grote haast voor zou wegvluchten. Ik zou me diep ongelukkig voelen als ik daar ook nog eens voor op zou moeten draven. Die hele publiciteitscampagne die er om heen hangt, schrikt mij af. Heel op recht." Elseviers Weekblad heeft deze keer een twintig pagina's tellende bijlage over geld en alles wat daarmee te maken heeft. Voor de liefhebbers dus. Niet blij in de rij is min of meer het thema van het omslagverhaal in Else viers Magazine. Het blad constateert dat een oplossing van het filepro bleem voorlopig niet in zicht is, want de automobilist is met geen stok uit zijn auto te krijgen. Dankbaar en voor de hand liggend materiaal voor een achtergrondreportage met als conclusie dat we met files moeten leren leven. Ook in Elseviers Magazine een prpfiel van Edward Kennedy als kandidaat voor het Witte Huls. Fons van Wester- loo constateert dat de strijd nog niet gestreden is. Prof. I. A. Diepenhorst kapittelt bepaalde anti-revolutionai ren dat zij hun eigen Ideeën met alle geweld willen laten bovendrijven in het CDA. terwijl zij maar een stro ming binnen de ARP vertegenwoor digen, die op haar beurt maar een van ADVERTENTIE Dr. A. van Biemen in Hervormd Nederland: 'We doen te weinig aan culturele scholing' Verder: Het vergeten energie-scenario (Theo Potma): Twijfel aan het groeigeloof is nog steeds een soort zonde De staat als sponsor: Vreemde miljoenendans bij de ruitersport Inter view met PvdA-kamerlid Voortman: 'Het gaat meer om maat schappelijke dan om politieke processen' De nederzettingen politiek: Hoe Israël in zichzelf verdeeld raakt Rampenplan rond kerncentrales: Ramen en deuren dicht en wachten op de BB-man Kinderboek: Krassen in het tafelblad (Guus Kuijer) Nieuwe kernwapens: Herman de Lange: Wie neemt wie bij de neus?; Egbert Boeker: Kleine landen moeten de doorbraak bewerkstelligen; Verzamelde reacties: Hier wordt gemani puleerd bij het leven. En: Onderzoek naar multi's Henri. Tros en Telegraaf O Ik neem een proefabonnement van twee maanden v«>or 6. O Ik weci al voldoende van HN Ik abonneer me 35.per half jaar) Naam Adrc* Code/plaats Bon sturen naar Aniwoordnr. 1776, 2500 XJ Den Haag (in open envelop, geen postzegel) Of bel 070-512! 11. Overal in de losse verkoop, 1,75 de smaldelen ln het CDA ls. De naam Goudzwaard ln het artikel vergeefs gezocht. De Groene Het weekblad dat het nog steeds presteert om de lezer achteruit te laten bladeren een overlees van pagina 3 naar pagina 2 geeft een andere Groningse polemoloog de ruimte: Hylkc Tromp. Hij constateert dat in de discussie over de statione ring van nieuwe kernwapens waar heid en verdichtsels Inéén worden gesmolten tot een demagogische stel- llngname. Duidelijk maakt Tromp ln leder geval wat hij er zelf allemaal van vindt. De vier binnenpagina's van de Groe ne gaan over het liberalisme in Neder land. Haya van Someren blijkt in een interview (helaas?) niet te beantwoor den aan de voorstelling die de twee interviewers van haar hadden. In de Groene Cees Schelling van de Voe dingsbond FNV: „Per maand 55 gul den erbij is een gematigde looneis". De Nieuwe Linie De Nieuwe Linie opent met een arti kel over het emancipatiebeleid van Jeltien Kraaljeveld en besteedt ver der ln het nummer aandacht aan het boek van een Engelse sociologe over het werk van de huisvrouw. Het blad publiceert een stuk uit dit boek dat binnenkort ln een Nederlandse verta ling op de markt komt. Na de bijlage van Vrij Nederland van vorige week een aardige aanvulling. Anton Con- standse en Ed van Thijn pakken el kaar aan over het al dan niet boycot ten van de Olympische Spelen ln Moskou. Van Thljn zoekt de dialoog Constandse ziet alleen maar heilloze gevolgen van deelneming. Veel Inte ressanter ls echter wat belde heren elkaar toevoegen over zionisme al ge beurt dat eigenlijk terloops. Vrij Nederland Een Juweel van een omslag, aldus een van de collega's die ln het voorbij gaan de omslag van het bijvoegsel van Vrije Nederland bekijkt. Of de daar afgedrukte rijen notenbalken mensen die niet van Sjostakowitsj houden veel zeggen, ls maar de vraag. Functioneel is het natuurlijk wel. Voor liefhebbers verplichte lectuur. De overige ruimte ln Vrij Nederland tussen alle colums In wordt onder meer gevuld met een gezellig Haags stuk van Max van Weezei over de concurrentieslag In het CDA om het lijsttrekkerschap en alles wat daar omheen gebeurt Een echt koffieka merverhaal Het verhaal op de voorpagina gaat over de onenigheid tussen de Neder landse Volksunie en het Nationaal Jeugdfront. De Nederlandse Volks unie blijkt bepaald geen eenheidsbe weging. onderlinge meningsverschil len vieren hoogtij. Bibeb heeft deze week een gesprek met Hugh Jans, de beroepseU r Tot slot ééntje uit Ter zijde: Vonhoff op weg naar links: „Ik val op, volg mij

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 9