Staak de opsporing van illegalen en werkgevers tijdelijk dubbele punten op elk uak C&A NU OOK MET EEN Wetswijziging nieuwe basisschool deugt niet 6 mokken met beroemde koffiehuizen CS) Dat is Van Nelle ui M.BA-er Centrum voor buitenlanders in brandbrief aan Albeda: Openbaar onderwijs vreest minder invloed ouders; Bestelbon DONDERDAG 8 NOVEMBER 1979 TROUW/KWARTET NDE Van onze Haagse redactie DEN HAAG Staak de op sporing van Illegale werkne mers en hun werkgevers. Die oproep heeft de stichting Ne derlands Centrum Buitenlan ders (NCB) gedaan in een brandbrief aan minister Albe da (sociale zaken). Albeda heeft aangekondigd dat de overheid, gewapend met de nieuwe wet arbeid buiten landse werknemers, hard zal optreden tegen werkgevers, die Illegalen in dienst hebben. Een advertentiecampagne van het ministerie van sociale zaken, eind vo rige maand, heeft nu al geleid tot ..ontslagen op vrij grote schaal", al dus het NCB. De wet is per 1 novem ber in werking getreden. „De werkge vers. die het meest geprofiteerd heb ben van de illegale arbeid, ontdoen zich snel van de illegalen, en blijven ongestraft. De lasten, inclusief uitwij zing uit Nederland, worden gedragen door de buitenlanders',, luidt de klacht van het NCB. Van opsporing wil het NCB niets we ten. wel van het aanmelden van ille galen bij de gewestelijke arbeidsbu reaus. Als een werkgever alle loon- en andere verplichtingen jegens een ille gale werknemer heeft voldaan, moet Justitie niet tot vervolging van die werkgever overgaan, vindt het NCB. De illegale werknemer zou alsnog een arbeidsvergunning moeten krijgen Voorrang Als een ontslagen illegaal zich aan meldt, zou hij als werkzoekend inge schreven moeten worden. De arbeids bemiddelaars zouden de illegalen met voorrang moeten „behandelen"; er moet in die tijd van bemiddeling een verblijfsvergunning verstrekt worden. Op deze manier hoopt het NCB tijd te winnen voor een grondig overleg over het vraagstuk van de illegalen; over leg tussen overheid, vakbeweging en werkgevers. De problemen „wortelen diep in de structuur van de Neder landse arbeidsmarkt", is het motief van het NCB. „Wij worden overstelpt met telefoontjes van werkgevers, die bang zijn dat ze hun bedrijf moeten sluiten als ze hun illegale werknemers ontslaan, zei een NCB-woordvoerder gisteren. Vaak kunnen, in bedrijfs takken als de horeca en de glastuin bouw, vacatures alleen maar vervuld worden als een werkgever illegalen in dienst neemt. De manier, waarop de overheid per advertentie de werkgevers schrik heeft aangejaagd („men vraagt ons herhaaldelijk: dreigt er echt een boe te van 10.000 gulden voor ons"), is bij het NCB slecht gevallen De adver tentie-tekst is. volgens het NCB. mis leidend. Er zal een klacht worden ingediend bij de reclamecode-com missie. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De Vereniging voor openbaar onderwijs (VOO) vindt dat de wijzigin gen die minister Pais en staatssecretaris Hermes (On derwijs) hebben aangebracht In het wetsontwerp voor de toekomstige basisschool, niet deugen. Het nieuwe wetsont werp, aldus de VOO, is er blijkbaar op gericht om ou ders zoveel mogelijk buiten de school te houden. Echte medezeggenschap over het onderwijs ontbreekt. Terwijl het juist nodig is om ouders meer inspraak te geven, vindt de vereniging. In een brief aan de Tweede Kamer. die zich binnenkort over het gewijzig de wetsontwerp zal buigen, zegt de vereniging dat het openbaar onder wijs er in vergelijking met het bijzon der onderwijs slecht afkomt. Er ont breekt bij voorbeeld een regeling om bijzondere scholen om te zetten in openbare. De vereniging wijst erop dat het aan tal leerlingen nog steeds daalt en dat het stichten van scholen steeds moei lijker wordt. Omzetting van bijzonde re in openbare scholen zou in die situatie tegemoet kunnen komen aan de toenemende ontzuiling en groeien de vraag naar openbaar onderwijs, aldus de VOO. De vereniging vreest dat nu gemeen ten meer mogelijkheden krijgen om mee te werken aan het stichten van bijzondere scholen, dit ten koste zal gaan van het openbaar onderwijs. De groei van het openbaar onderwijs, die nog steeds toeneemt, kan volgens de vereniging hierdoor worden afge remd. Prachtige mokken, van echt Beiers porselein. Ieder met een sfeervolle, veelkleurige afbeelding van een beroemd koffiehuis. We zien koffiedrinkers op het levendige terras van Calfè Flonan in Venctie. Bums Coffeehouse op Broadway (New York) met zijn karakteristieke houten dak, het charmante exterieur van Mol's Coffeehouse in Exeter (Engeland), een scène in een 19e eeuws Parijs calc. Café Kolschitzky het eerste koffiehuis van Wenen waar de koffie door de eigenaar in Turkse kleding werd geserveerd en het voor ons zo bekencle Noord- en Zuid-Hollandseh Koffiehuis in Amsterdam (voor het Centraal Station) dat binnenkort waarschijnlijk weer herbouwd zal worden. Alle 6 mokken voor slechts 500 punten f 18,95. Tijdelijk nu dubbele waardepunten (50!) op elk Suprapak. Dat spaart Suprasnel! In gefrankeerde envelop sturen aan: Van Nelle Promotions, Postbus 499,3000 AL ROTTERDAM I Postcode woonplaats Hiermee bestel ik de 6 mokken met beroemde koffiehuizen voor I 500 Van Nelle punten f 18,95. I Hierbij sluit ikVan Nelle punten ia Ik stort een bedrag van fop Xgiro 81505 van Van Nelle Promotions. Rotterdam. Na ontvangst van mijn betaling stuurt u mij de bestelde artikelen franko thuis. Dit Van Nelle aanbod is geldig tot en met 29 februan 1980. NSAIIO 6K 3SO Zo'n elegante damespump van zuiver suède heeft een echt eigen karakter, mede door de sierlijke perfo ratie in het voorblad, 36-41, Wie zoekt naar stevig èn mooi, vindt het in deze dames enkellaars met voering van imitatie lamsvacht en rubber zool, 36-41 Bij beschikking van de Ar rondissementsrechtbank te Zwolle d.d. 29.10-1979 is we gens geestelijke stoornis on der curatele gesteld Pieter Jo hannes Linden, verblijvende in de inrichting voor geestes zwakken van de Stichting 's Heeren Loo-Loze noord, Fok- ko Kortlanglaan 25. Ermelo. Mr B. H. Bongers advokaat en prokureur Kerkplein 12 7731 CS Ommen Bij beschikking van de Ar rondissementsrechtbank te Zwolle d.d. 23 oktober 1979 is Geeske Lammertsma. gebo ren te Bolsward op 24 februa ri 1903 thans wonende in het Zonnehuis te Zwolle aan de Zwartewaterallee 20 onder curatele gesteld met benoe ming van Al bert us Popko Ot ter, wonende te Wijthmen. Veldhoekweg 30. 8026 PL Zwolle, tot curator en Aaltje Cleine, echtgenote van H. Ga lenkamp. wonende te Zwolle aan de Porporastraat 19 tot toeziend curatrice A. P Otter Veldhoekweg 30 8026 PL Zwolle Alkmaar Beverwijk Amsterdam Doetinchem Arnhem Ede Registeraccountants 's-G ra ven ha ge Hoorn Zaandam Haarlem Leiden Zutphen H oogeveen Purmercnd In onze kantoren te Alkmaar en Hoorn is plaats vrij voor een die studéert. of de studie zal aanvangen voor REGISTERACCOUNTANT of S.P.D. In onze kantoren hebt u de mogelijkheid de ervaring op te doen die de studie interessanter zal maken en de slagingskans vergroot. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door onze kantoren Emmastraat 22, 1814 DR Alkmaar, tel. 072-110164 of Gedempte Turfhaven 3-7. 1621 HC Hoorn N.H tel 02290-19341 dan wel de afd personeelszaken van het Secretariaat, Dubbele Buurt 2rd. 1621 JV Hoorn N.H telefoon: 02290-15546

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8