iwak Feyenoord gelijk Schaakblindheid kost Larsen punt Imerikaanse schaatstop in Deventer Bridgebond blijft voor komst van Zuidafrikaans team VALLEI DER KONINGEN U-bock sgrauwe vertoning tegen Malmö biedt weinig perspectief j akkie voor eerenveen erste verlies AZC drie seizoenen China schrijft FIFA over lidmaatschap Jan Keizer naar Malmö Rust terug bij Duits hockeyteam Karpov profiteert dankbaar Blessure Stöve slechts f 19,50 SPORT TROUW/KWARTET P 15 - RS 19 - H 21 r Matty Verkamman LMO Zonder problemen en naar ieders verwachting is enoord gisteravond de derde ronde van het UEFA Cup- nooi binnen gestapt. Dat is dan meteen het enige positie- lat over de Rotterdamse verrichtingen in de return tegen twakke Malmö FF valt te zeggen. In het sfeerloze stadion- t werd het een kleurloze remise, die paste bij het asgrauwe L Het was bar en boos wat beide teams te bieden hadden, aantal leuke momenten was minimaal. r Erik Oudshoorn u BENVEEN Landskampioen u enveen Flyers kan met een ge- ^hart uitkijken naar het return- tegen Chamonix in de tweede 1 |e om de Europa Cup-ijshockey, onverwacht maakten de Friezen ivond de kachel aan met de landskampioen door met 9-2 >i sgeiveren. Mochten de Flyers in a Alpenplaatsje ook stand houden, wacht in de derde ronde Slovan islava (Tsjecho-Slowakije) als de nde opponent. Commercieel en ief gezien natuurlijk veel aan- lelijker. moet ook de reden zijn geweest, rom de formatie van Larry van ren i nde laatste periode besloot 0 de marge tot dan toe slechts 1. doelpunten nog aanzienlijk uit dijen. Voor het eerst eigenlijk - ide de Fleyers-motor De Heer- 31 Wieren op een normaal toerental e Franse Bernard Deschamps het hele duel een glansrol vervul- 1 - voorkwam toen dat de dubbele rs op het scorebord verschenen. Keen Fleyers-Chamonlx 9-2. Eerste perio- Koopmans 1-0, 7.54 Rey 1-1, 10.53 De l 2-1, 11.43 De Heer 3-1, 19.19 Janssen 4-1; ie periode: 13.03 Tardlv 4-2, 17.34 De Heer 5- Irde periode; 5.18 De Heer 0-2.14.36 De Heer7- 1 Van Wieren 8-2. 19.33 Reldlng 9-2. 11 renveen werkt momenteel een bezette agenda af. Na het ko- ide weekeinde kunnen de Friezen - gblikken op zes (succesvolle) du- tien dagen. wonder dat publieke belang ing gisteravond tegenviel, ihts 2000 toeschouwers hadden op tribunes van de Thialf-ijstempel k tsgenomen. Maar het bestuur de Flyers zal daar vannacht niet a hebben wakker gelegen. Vooizit- Koos Krikke over deze ongewone atie: „We hebben een moyenne rond de 2000 nodig om quitte te üen, dus dit is allerminst rampza- Wel maak ik me zorgen over de ïomst. We hebben het afgelopen 3^*' ende opnieuw op onze sloffen iationale beker weten te verover- )e voorsprong op de concurrentie maar liefst zes punten. En dat kwam tot stand zonder overma- inspanningen. Met name in het lieten we onnodig veel :en vallen. Als het Heerenveense iliek maar niet te verwend tt Feyenoord trok zodoende de neer waartse lijn van de laatste weken door. Weliswaar werd er opnieuw niet verloren, maar het is langzamerhand de vraag, wie daar nog blij mee is, als het spel zo zwak is. Aanvoerder Wim Jansen werd node gemist. De kleine spelverdeler nam zo vlak voor de belangrijke competitie wedstrijd tegen AZ'67 geen risico met zijn lichte knieblessure en bleef ge huld in het trainingspak langs de kant. Hij vooral moet zich geërgerd hebben aan het ongeïnspireerde spel, dat de acteurs op het veld legden. Na rust was het nog net iets minder belabberd dan tijdens het eerste spel- deel, maar een voldoende werd ook toen lang niet gehaald. In de eerste vijfenveertig minuten kabbelde het wedstrijdje in gezapig tempo voort. De paar duizend toe schouwers verveelden zich stierlijk in de vrieskou. De partij was op geen enkele manier op te warmen. En ze ker niet door Malmö, omdat de kunde in deze gekortwiekte ploeg gewoon niet aanwezig was. Het elftal van de Engelse trainer Bob Houghton was niet meer dan een enigszins versterkt reserveteam. Niet minder dan negen basisspelers moesten vanwege bles sures verstek laten gaan, waaronder de internationals Bo Larsson, Roland en Roy Andersson, Staffan Tapper, Tore Cervin en Sanny Ahslund. De tweekamp met Feyenoord maak te dan ook niets duidelijk omtrent de werkelijke kracht van deze Zweden, die in mei toch de eindstrijd van het voornaamste Europa Cup-toernooi bereikten. De lawine aan blessures is ook de reden waarom Malmö de laat ste maanden in de competitie zo ver is teruggevallen. Die competitie is net beëindigd en Malmö werd er vierde in. Jan Peters en de zwevende doelman Möller van Malmö kijken een mislukte Feyenoord-inzet na. Met Notten ging het nog iets beter. Bij afwezigheid van Wim Jansen moest hij het team leiding geven. In het onsamenhangende geheel was dat een ondankbare opgave, waar door Notten nog het jneeste plezier aan zijn eigen acties beleefde. De spelopvatting van de bij voorbaat uitgeschakelde Zweden werkte een aantrekkelijke wedstrijd trouwens ook niet in de hand. Regelmatig vormden zeven acht spelers een ware vesting voor doelman Jan Möl ler. De (gewijzigde) ploeg speelde in wezen even oninteressant als in de volledig mislukte finale tegen Not tingham Forest. Een voorhoede was er alleen maar op papier. Het aantal Dat is niet voldoende om volgend seizoen weer mee te kunnen doen aan het UEFA-Cup-toernooi. De tot de kwart-finale gevorderde nationale be kerstrijd is nu nog de enige mogelijk heid om een toegangsbewijs voor het internationale beker-voetbal te ver dienen. Wél speelt de ploeg binnen kort nog met de Zuidamerikaanse bekerwinnaar Olimpia Asunción uit Paraguay om de Intercontinentale Flyers weten zich ook voor de nende jaren nog verzekerd van nsor Feenstra, ondanks het feit deze aan het begin van dit seizoen verklaarde er een punt achter te en zetten. Krikke weer: „Onze sponsor is iel ijshockeygek geworden om te ppen. Het contract, dat dit jaar opt, wordt stilzwijgend in de toe- ist steeds met een seizoen ver- gd. De ontwikkeling op sponsorge- 1 in de perswereld blijft ons echter ;en baren. Wij zouden graag eens de krantenjongens rond de tafel en gaan zitten. Dan weet onze nsor waar hij aan toe is". Waar het voor de hand lag dat Feyen oord net als in Rotterdam ook nu weer snel korte metten zou maken met de opponent, gebeurde dat in het geheel niet. Het balletje werd door de Rotterdammers vóór rust vaker op doelman Van Engelen teruggescho ven dan dat de aanval Van der Lem, Peters, Petursson op intelligente wij ze werd aangespeeld. Als kijkspel wedijverde h et allemaal met Feyen- oord-Haarlem van afgelopen za terdag. Ook de merkwaardige manier waarop trainer Vaclav Jezek vooral René Notten en Gerard van der Lem in de dagen voor de wedstrijd trachtte te prikkelen, miste zijn uitwerking. Van der Lem, die in een gesprek met het bestuur van Feyenoord zijn aanvalle- tje op Jezek weer haastig inslikte, bleef in de wedstrijd veelal net zo onzichtbaar als het gros van zijn teamkameraden. Kort voor de aanvang van Saint Etienne-PSV werd ontdekt dat het net in het doel van Jan van Beveren niet goed be vestigd was. Een materi aalman werd door René van de Kerkhof opgetild om het herstel aan te vangen. Binnen vijf mi nuten voetbal bleek al hoe nódig die reparatie was geweest. LVERSUM De nationale water- ocompetitie lijkt interessanter te rden dan de laatste jaren het geval s. Drievoudig landskampioen AZC >hen verloor in zwembad De Lie- g in Hilversum voor de eerste keer iert drie seizoenen. HZC De Rob- bleef in eigen bassin de meerdere t 9-7. De periodestanden waren: 3- 2-3, 1-1 en 3-2. Bij De Robben werd han Aantjes topscorer met drie [fers, voor AZC Alphen nam Gijs oboer evenzovele doelpunten voor n rekening. ZORICH China wordt lid van de FIFA. Gisteren ontving het secretariaat van de wereldvoetbalbond een brief van de Chinese voetbalbond waarin werd medegedeeld dat China zal toetreden. Op 13 oktober j.l. had het uitvoerend comité van de FIFA zich uitgesproken voor toetreden van China. De voorzitter van de Chinese voetbalbond schrijft: „Wij zullen er alles aan doen om de ontwikkeling van de voetbalsport in ons land ferm aan te pakken. Ook zullen wij ons volledig schikken naar de reglementen van de FIFA." Nu China officieel is toegetreden tot de FIFA kan het deelnemen aan de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap waarvan de finaleronde in 1982 in Spanje wordt gehouden. kansen bleef over negentig minuten dan ook aan de magere kant. Vrije verdediger Kent Jönsson schoot uit kansrijke positie een keer voorlangs en miste later de kans van de dag, toen Ivan Nilsson slordig uit-verde- digde. Voorts mikte Arvidsson met een kopbal in ieder geval in de rich ting van het doel en bleef het echte gevaar beperkt tot de eindfase. Wel koppelde Malmö aan de uiterste stugge speelwijze een forse dosis hardheid. In de duels gingen de semi- profs zelfs nog harder tekeer dan de Hollandse full-professionals, die in dit opzicht toch ook bepaald wel van wanten weten. De gele kaarten wer den over beide kampen verdeeld, voor Van de Korput en Ljungberg, die te fel met elkaar duelleerden Het even onvriendelijke als saaie ka rakter van het duel kon Feyenoord op den duur helemaal niet meer inspire ren. De treurige vertoning werd steeds lustelozer, ofschoon de wissel van de volledig klem zittende punten- DEN HAAG Jan Keizer is op zon dag 18 november één van de drie door de FIFA aangewezen scheidsrech ters, die het arbitrale trio zullen vor men voor de wedstrijd om de wereld beker voor clubs tussen het Zweedse Malmö FF en Atletico Olympia uit Paraguay. De andere twee scheids rechters die in Malmö zullen optre den zijn de Brit Partridge en de Belg Ponnet. Een half uur voor de wed strijd zal door loting worden beslist wie scheidsrechter zal zijn. Deze manier van aanwijzing wijkt af van de in voorgaande jaren gevolgde procedure, waarbij het duel in Euro pa werd geleid door een Zuidameri kaanse arbiter (en omgekeerd) en van te voren vaststond wie de scheids rechter was. Malmö speelt om de we reldbeker, omdat Nottingham Forest, winnaar van de Europese beker voor landskampioenen, geen tijd kon vrij maken vanwege de vele verplichtin gen. De tweede wedstrijd heeft in februari in Asuncion plaats. DOSSELDORF Veertien dagen na het bijleggen van de geschillen, die waren gerezen tussen de Westduitse hockeybond en de speelsters van het nationale elftal, naar aanleiding van het afzetten van trainer Werner No- wak door het elftal vlak voor het toernooi om het wereldkampioen schap in Vancouver, gaan de Duitse dames weer aan de slag. Bondscoach Greta Blunck van de HTHC Ham burg heeft 27 speelsters uitgenodigd voor een trainingskamp van elf tot vijftien november in Keulen. EVENTER Diane Holum, succesvolle Amerikaanse haatstrainster, is weer te- g in Deventer. Op de kunst- baan, waarop zij ongeveer n jaar geleden onder lei- tig van trainer Jan Vloed- aven haar eerste (schaats)- issen naar de internationale p maakte, zal Diana Holum Amerikaanse schaatsploeg lorbereiden op de grote in- rnationale toernooien en op Olympische Winterspelen, de groep, die tot 24 novem- t in Nederland blijft, zijn de zijn misschien ideale trainingsoorden maar gezien het internationale pro gramma van dit seizoen zocht ik naar wisselende omstandigheden. En als een Amerikaanse schaatser aan Ne derland denkt, dan denkt hij automa tisch aan Deventer. Hier is de baker mat van de Amerikaanse schaats- school. Jan Vloedgraven en Peter Schotting zijn Deventer trainers ge weest, die het schaatsen in Amerika een dimensie hebben gegeven". Diane Holum had nog een andere reden om Nederland te verkiezen bo ven een trainingskamp in Zwitser land of in de Beierse Alpen. In Neder land worden namelijk de WK heren (Heerenveen) en de WK junioren (As- i T-. i sen' gehouden. Het programma van .reldkampioenen Enck en- ae Amerikaanse schaatsploeg, die dankzij een Amerikaanse sponsor (th Heiden de „superstars" ttne Holum is niet voor niets naar rcerland gekomen. Terwijl Eric en rth Heiden hun rondjes draaien kt de Amerikaanse trainster: Ne tland is een echt schaatsland. Bo bdien zijn de weersomstandighe- b dezelfde als in Amerika, waar de Smpische Winterspelen en de we- kampioenschappen sprint zullen trden gehouden. Davos en Inzeil (goed voor 150.000 dollar) het Europe se tournee kon maken, ziet er als volgt uit: tot 24 november in Deven ter, daarna terug naar Amerika (Mil waukee). waar op 28 november de eerste selectie wedstrijden voor de Olympische Winterspelen zullen wor den gehouden. Na de eerste Olympische selectie valt de groep gedeeltelijk uiteen. De „top- BETH HEIDEN in Deventer. pers" die gaan op 1 Januari naar Noorwegen voor de schaatslnterland Noorwegen. Sovjet-Unie. Amerika. De kandidaten voor de Olympische Spelen en de WK sprint (in Westallls) die gaan drie weken naar Davos. Het hoogteverschil moet de laatste condi tie-verbetering brengen. De junioren en de damesploeg komen terug naar Nederland voor de WK in Heerenveen en Assen. Diane Holum schrok dinsdag even toen zij vemam dat de WK sprint niet in Keystone, maar in Westallls, zullen worden gehouden. „Dat verandert misschien iets aan mijn trainings schema. Een trainingskamp in Davos is voor Westallls niet ideaal. Ik zal deze zaak met de technische commis sie van de Amerikaanse schaatsbond moeten bespreken." Het is vrijwel zeker dat het trainings kamp in Deventer zal worden afgeslo ten met een mini-interland. De Ame rikaanse ploeg mag namelijk niet deelnemen aan de IJsselcupwedstrij- den (17 november). De Deventer IJs club, de organiserende vereniging van deze schaatsklassieker heeft voor de LJsselcupwedstrijden een alterna tief programma (500 en 1500 meten opgesteld Aan deze extra wedstrijd zullen DYC-rijders, geïnviteerde a-rij ders en mogelijk enkele Italianen en Engelsen deelnemen. De Amerikaan se schaatsploeg in Deventer ziet er als volgt uit: speler Jan Peters ten voordele van Wim van Til werd gevolgd door enig gevaar voor het doel van Malmö. Van Til kreeg onmiddellijk een goede kans, maar zocht het doel te hoog. Even later werd het doelpunt van Feyenoord een feit. Jan van Deinsen had in een aanvallende bui eindelijk een goed idee, ging door tot aan de achterlijn, waarna Peter Petursson zijn voorzetje maar voor het inschui ven had: 0-1. Feyenoord dacht zo kort voor het einde dat het met het oog op de puntenklassering, die in de volgende jaren beslist over het aantal clubs dat voor het derde Europese bekertoer nooi mag inschrijven, een goede zaak had gedaan. De Rotterdammers moesten in dit verband toch nog een punt afstaanVlak voor de Rus Stuplar voor de laatste keer floot, dook Arvidsson vrij voor Van Enge len op. Zijn beheerste lobje beteken de 1-1. Het had voor Feyenoord zelfs nog een blamerende nederlaag kunnen wor den. In de allerlaatste seconde stond Tommy Handsson plotseling vrij. Zijn schot eindigde echter op de lat. MALMO FF- FEYENOORD 1-1 «M» 81. Peturs son 0-1, 87: Arvidsson 1-1. Schcldrechter: Stuppar (Rusl) Toeschouwers: 5790. MALMO FF; Möller; Andersson, Jönsson. Er- landsson. Handsson. Malmberg. LJundberg. Prytt. Arvidsson. Martensson. Nllsson FEYENOORD; Van Engelen. Nielsen. Wijnste kers. Van de Korput. Van Deinsen; 8tafleu. Not ten. Albertsen, Van der Lem, Peters (Van Til», Petursson. Van onze sportredactie AMSTERDAM De Nederlandse Sport Federatie is er niet in ge slaagd veel duidelijkheid te scheppen over het sportcontact met landen met een omstreden regime. Een nota over dit onder werp kwam ter sprake op de alge mene ledenvergadering van de NSF in Amsterdam. Enerzijds vindt de NSF dat een boycot door de sporters een wapen zonder veel kracht is en dus afgewezen dient te worden, anderzijds meent de NSF dat sportcontacten met twee nader aangeduide lan den (Namibië en Zuid-Rhodesië) af te raden zijn. De laatste twee landen zijn overigens van vrijwel geen enkele internationale sport organisatie lid. Wat betreft Zuid-Afrika komt de NSF er niet uit. De georganiseer de sport realiseert zich op dit punt het enerzijds dat Zuid-Afri ka door een aantal organisaties nog steeds erkend wordt en het anderzijds dat rekening gehou den dient te worden met de pu blieke opinie hier. Tijdens de ver gadering van de NSF kwam het probleem Zuid-Afrika ter sprake naar aanleiding van de woorden van de voorzitter van de bridge bond, Löwensels. Die hield een pleidooi voor de komst van Zuid- Afrika naar de volgend jaar in Nederland te houden Bridge Olympiade. De heer Löwensels was het niet eens met de stelling dat de uitspraak van parlement en regering inzake de deelneming van Zuid-Afrika aan de Paralym pics nu ook richtlijn is voor zijn olympiade. Löwensels wees op de eigen verantwoordelijkheid van de sport en op het feit dat de regering met tegenzin de ka meruitspraak overnam. „Wij zijn tegen een boycot," aldus Löwen sels, „omdat die het slachtoffer alleen dwingt zijn houding te ver anderen, maar daarmee overtuig je hem niet. Dat doe je alleen als je de kanalen openhoudt". De bridgebond blijft dan ook van mening dat Zuid-Afrika welkom is op de olympiade in Valken burg. Op de vergadering werd ook be kend gemaakt dat het sportcen trum Papendal de logeercapaci- teit van 120 bedden gaat verdub belen. De algemene ledenverga dering van de Nederlandse Sport Federatie keurde het bestuurs voorstel goed om daarvoor tien miljoen te reserveren. Hierbij is drie miljoen afkomstig van de nog te verdelen toto-oude-stijl- gelden. Van de Stichting Nationa le Sporttotalisator wordt even eens drie miljoen gevraagd ter wijl de overige vier miljoen moet komen van toegezegde SNS-gel- den die zijn toegezegd voor de jaren 1982-1985. De belangstelling van de sport bonden om hun administratieve apparaten te bundelen In een huis van de sport is gaandeweg zo ge ring geworden dat het hele pro ject op losse schroeven is komen te staan. Desondanks wilde de vergadering de investering van een miljoen uit de verdeling van de toto-oude-stljl gehandhaafd zien. Met dien verstande dat de gelden eventueel ten goede ko men aan een alternatief plan, mochten de bouwplannen in Nieuwegein niet doorgaan. De georganiseerde sport zei in principe ja tegen het sportaan- deel in de aanstelling van dui zend man betaald sporttechnlsch kader, waarover in het Nationaal Sport Overleg (NSO) wordt ge sproken. Daarvoor zullen de sportverenigingen over vier a vijf jaar zo'n vijftien miljoen gulden moeten opbrengen, liet dubbele daarvan dient ten laste te komen van de gemeenten en slechts een klein gedeelte wordt gefinan cierd door provincie en rijksover heid om tot herschikking van de ATHENE Een dag voor het be gin van het golftoernooi om de wereldbeker voor landenteams (heren) in Athene heeft de Griekse regering de Zuidafrlkaanse golfers uitgesloten van deelneming. De regering liet de internationale golffederatle (IGA) weten, dat bei de Zuidafrikaanse spelers (Bal- occhi eiTHayes) niet tot het deel nemersveld mochten behoren. De IGA stelde daarop de Zuidafrika nen van deze beslissing op de hoogte. financiële middelen in de sociale sector te komen. Dit in tegenstel ling tot het vaak met honderd procent gesubsidieerde jeugd en jongerenwerk, dat al contact heeft opgenomen met het NSF om zich te beraden over de situatie die eventueel kan ontstaan. De sportbonden toonden zich in het algemeen niet ingenomen met het maximum van veertig dagen dat door de besturen van het Olympisch Comité en de Neder landse Sport Federatie blijkt te zijn afgesproken als het gaat om loonderving. Het NSF-bestuur had de maatschappelijke begelei ding gelicht uit de problematiek rond de topsport, die op 8 decem ber in de NSO-vergadering ter sprake komt. De enkele dagen ge leden uit Zuid-Afrika terugge keerde dr. Wim van Zijl vatte de meningen als volgt samen: „De vraag van de loonderving voor atleten en organisatore begelei ding en ook de vervangingskos- ten als een dokter met een ploeg meegaat, is een afgeleide vraag. Wezenlijk is wat we doen met de topsport en wat we daarvoor over hebben". ADVERTENTIE door Max Pam TILBURG In een saaie, vijfde ronde van het internationale grootmeestertoernooi te Tilburg, was gisteren in feite slechts één interessante partij: Karpov-Larsen. De Deen Bent Larsen is een heel bijzondere persoonlijkheid. Last van een minderwaardigheidscomplex heeft hij beslist niet; zijn gevoel van zelfvertrouwen zegt hem dat hij voor niemand de mindere is en daardoor speelt hij altijd compromisloos op de winst. „Ik ben een speler die nog wel eens een partij gokt." heeft Larsen gezegd, „maar daat staat tegenover dat ik vaker win dan de meeste groot meesters." Larsen is een vechter met een grote afkeer voor salon-remises. Een jaar of tien geleden won hij het ene toernooi na het andere en werd ook wel de „toernooiwereldkampioen" ge noemd. Zijn verschrikkelijke 6-0 ne derlaag tegen Fischer tot stand gekomen door zijn compromisloze spel deed zijn zelfvertrouwen ech ter wankelen en sindsdien is Larsen nooit meer helemaal de oude ge weest. Niettemin is hij een speler ge bleven die voor iedereen gevaarlijk is en die zal spelen zolang er stukken op het bord zijn. In het zware toernooi voor Montreal was Larsen de enige die er in 'slaagde de wereldkampioen Karpov te ver slaan. Toen deze twee grootmeesters gisteren tegenover elkaar aan het bord zaten, wekte het dan ook enige verbazing dat Karpov de kans op een revanche verkleinde door de keuze van een slappe variant. Larsen kwam heel comfortabel te staan, in het mid denspel zag Karpov zich genood zaakt een kwaliteit te offeren voor vage compensatie. Gezegd moet wor den dat de wereldkampioen zich van af dat moment briljant verweerde Langzaam slaagde hij erin de partij naar zijn hand te zetten. Een zet voor dc tijdcontrole kwam echter een plot seling einde, toen Larsen zich in een stelling die waarschijnlijk remise was zich mat liet zetten. Een dergelijk geval van schaakbllnd- heid treft men in een toernooipartij toch zeer zelden aan. Over de overige partijen kan men kort zijn, die wer den remise zonder noemenswaardige spanningen. Timman trof een korda te verdediging van Hübner en verloor bovendien extra terrein, omdat hij de hangpartij tegen Larsen zonder ver der spelen opgaf. Vijfde ronde: Spasski (SowFSmyslov (8ow) Hort (TsJhKavalek <V8) 'ii-'-ft. Timman (Nedl-Hflb- ner <WD1) '/»-(/,. Karpov iSowi-Larsen (Den) 1-0, Sosonko (Ned)-Portlsch (Hom uitgesteld. Sax (Hon)-Romanlsjln (Sow) «A-VUitslag afgebroken partij vierde ronde; Larsen (Den)-Tim man iNed» 1- 0. Stand na vijf ronden 1/3. Karpov. Sax en Larsen 31'». 4. Romanlsjln 3 en 1 afg5 Spasski 3. 6. Hübner 2">. 7 Kavalck 2. 8 PorUsch l'A en 1 uiig- 9/11. Hort. Timman en Smyslov l'/a, 12. Sosonko 1 en 1 afg en 1 uiig. Wit: A. Karpov (Sowjet-Unie) Zwart: B. Larsen (Denemarken) 1. e2-e4, c7-c6. 2. d2-d4, d7-d5. 3. Pbl- d2, d5 x e4. 4. Pd2*e4, Pg8-I6. 5. Pe4- f3, f7-r6. 6. Pfl-fS, Lf8-g7. 7. Lfl-e2, 0-0. 8. 0-0, Dd8-b6. 9. b2-b3, Lc8-f4. 10. Lcl-b2, *7-a5. 11. a2-a4, Pb8-d7. 12. h2-h3, Lg4xf3. 13. Le2xf3. Ta8-d8. 14. Ddl-e2, Tf8-e8. 15. Tfl-el. Pd7-f8. 16. De2-c4, Pf8-e6. 17. Tel-e6, f7xe6. 18. Dc4 x e6-fKg8-h8. 19. Tal-el, Db6-b4. 20. h3-h4, Db4-d6. 21. De6-h3, e7-e6. 22. h4-h5, f6xh5. 23. Tel-e5, Te8-«7. 24. Dh3-h4, Td8-f8. 25. Pg3 x h5, Pf6xh5. 26. Te5xh5. Lg7-f6. 27. Dh4-e4, Tf8-d8. 28. Th5 x »5. Lf6 x d4. 29. Lb2-cl, Te7-f7. 30. Ta5-b5, Ld4-f6. 31. Lcl-e3, Lf6-d4. 32. Le3-g5, Td8-g8. 33. Kgl-fl, c6-c5. 34. Lf5-cl. Dd6-a64 35. Kfl-gl, b7-b5. 36. Lcl-f4, b5x*4. 37. Lf4-e5 Ld4xe5. 38. De4xe5 Tg8-g7. 39. Th5-g5, al x b3? 40. De5- b8 Zwart geeft het op. STUTTGART Mede door een pijn lijke spierblessure, die haar verhin derde op normale wijze te serveren, is Betty Stöve tijdens het internationa le tennistoernooi in Stuttgart uitge schakeld Ze verloor met 3-6 en 1-6 van de Amerikaanse Stacy Margolin Betty Stöve was In de tweede set nog slechts in staat bij wij2é van service de bal over het net te „lepelen"..Na afloop verontschuldigde de Neder landse zich tegenover het publiek, dat onkundig van de blessure haar had uitgefloten. In Egypte aan de rand van de Libische woestijn ligt de meest bezochte begraafplaats ter wereld Wie waren hier begraven? Hoe en door wie werden de graven uitgehouwen? Wat Is er gevonden en wal betekenen de teksten op de grafwanden? Wat is er waar van de "vloek van de larao's Op deze vragen geeft dit boek de antwoorden Met kaarten, plattegronden en honderden kleuren enzwart-witfoto s. Fibula-Van Dishocck» Haarlem TURNEN Aan dr Europese kampioenschap pen trampoline springen die I december in Parijs worden gehouden, rullen voor Nederland vier dames cri ten heer uitkomen Hel zijn: Jarqueiine de Ruiter Marjo van Dlermcn. An- ncmarlr Versteeg en Anka Slelnlnrd (allen Sparta uit Ermelo) en Marcel Veratraten (Pro Palrtai GEWICHTHEFFEN dr Cubaan Roberto Ur- rutla is in Saloniki wereldkampioen in het mid dengewicht geworden In de tweekamp (trekken en stoten» bracht hij 355 kilogram omhoog De PAARDESPORT - Toronto te rijden la Oroot-ÖrllUinnK- negende maal sedert de Instelling in I665 win naar van de Presidentsbeker voor springruiter teams geworden. DU arizoen telden vijftien lan- denwrdalrljdcn mee De Britten vers<nenen tien keer aan de start en wonnen /es maal Na veertien onderdelen heeft Oroot Briltunnie 40 punten West-Dullsland is tweede met JJ S pun ten en Frankrijk ia derde met 30.5 punten. Nederland bezet de met Spanje gedeelde leven de positie met 16 punten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 21