PSV volslagen ontredderd voor Ajax HSV sterk naar zege Niemand was echt gemotiveerd UROPA CUP I EUROPA CUP II fEFA CUP Saint Etienne al na vijf minuten op 3-0-voorsprong nonia Nicosia wint met 4-0 pttpost 16! ERDAG 8 NOVEMBER 1979 SPORT TROUW/KWARTET P13-RS17-H19 ede ronde 2e le imo Tiflis (Rqsb-Hamburger SV CWDId) 2-3 1-3 dalk (Ierl)-Celtic (Schotl) 0-0 2-3 1 Madrid <Sp>-FC Porto (Port) 1-0 1-2 luk Split (Joeg)-Vejle BK (Den) 1-2 3-0 onia Nicosia (CypFAjax (Ned) 4-0 0-10 rette (Zwi)-Dinamo Berlin (DDR) 2-2 1-2 Itrasbourg (Fr)-Dukla Praag (Tsj) 2-0 0-1 es Pitesti (Roem)-Nottingham Forest (Eng) 1-2 0-2 eede ronde 2e le Magdeburg (DDR)-Arsenal (Eng) 2-2 1-2 Barcelona (Sp)-Aris Bonneweg (Lux) 7-1 4-1 Göteborg (Zwe)-Panionios (Griek) 2-0 0-1 Rijeka (Joeg)-Lokomotive Kosice (Tsj) 3-0 0-2 aua Boekarest (Roem)-FC Nantes (Fr) 1-2 2-3 ivista Porto (Port)-Dinamo Moskou (Rusl) 1-1 0-0 entus (It)-Beroe Stara Zagora (Roem) 3-0 0-1 isgow Rangers (Schotl)-Valencia (Sp) 1-3 1-1 «ede ronde J isgyör Miskolc (Hong.)-Dundee United S(Chotl.) f er Milan (It.)-Borussia Mönchengladbach (WDld.) yern München (WDld.)-Aarhus (Den.) rl Zeiss Jena (DDR)-Rode Ster Belgrado (Joeg.) wich Town (Eng.)-Grashoppers (Zwi.) flavik (IJsl.)-Zbrojovka Brno (Tsj.) nt Etienne (Fr.)-PSV (Ned.) iserslautern (WDld.(-Sporting Lissabon (Port.) rugia (It.)-Aris Saloniki (Griek.) 4.! eds United (Eng.)-Universitatea Craiova (Roem.) Stuttgart (WDld.PDynamo Dresden (DDR) tmo Kiev (Rusl.)-Banik Ostrava (Tsj.) (tracht Frankfurt (WDld.PDinamo Boekarest (Roem.) .Monaco (Fr.)-Lokomotive Sofia (Buig.) 7.'; poli (ID-Standard Luik (Bel.) 5.4 Imö FF (Zwe.)-Feyenoord (Ned.) 5.< 2e le 3-1 1-0 2-3 1-1 3-1 2-1 2-3 2-3 1-1 0-0 Vandaag 1-3 6-0 0-2 2-0 1-1 03 M 0-2 0-2. 0-0 1-1 2-0 0-1 3-0 0-2 2-1 2-4 1-1 1-2 1-1 0-4 door Johan Woldendorp SAINT ETIENNE Zondagmiddag zal blijken of PSV na nog geen drie maanden voetbal in nationaal en internationaal verband al van een verloren seizoen kan spreken. De financi eel lucratieve Europacup m (met een tussenronde en finale wedstrijden uit en thuis erg aantrekkelijk) is na de blameren de 6-0-nederlaag tegen St. Etienne in ieder geval verleden tijd. Voor de competitie staat dit weekeinde de loodzware uitwed strijd tegen Ajax op het programma. „Wanneer we ook die ontmoeting verliezen is het niet best met ons gesteld," sprak trainer Kees Rijvers somber. De totale ontreddering van de Eindhovenaren kreeg gestalte in een van de sensationeelste openingsfa ses. die ooit in een Europa Cup hier wel ls gespeeld. In vijf minuten tijd had de thuisclub de onoverkomelijk lijkende 2-0-achterstand omgezet ln een voorsprong: 3-0. Daarmee hand haafde de zich ln een vormcrisis be vindende Franse club niet alleen de traditie dat ze een „kansloze" neder laag ln een uitwedstrijd op eigen ter rein probleemloos rechtzet, maar liet PSV bovendien het angstsyndroom behouden, dat de barrière St. Etienne even moeilijk te nemen is als een berg van de eerste categorie voor een wiel- renner, die van het rijden op een brug die Hilversum III per uur uittrekt veren naar zich toe en deed vervol gens een schepje boven op de extase, waarin het publiek zich ver voor de wedstrijd al bevond. Een minuut la ter was het opnieuw prijs. Nu via de min of meer als noodgreep geïntrodu ceerde Michel Platini, die na een af wezigheid van een maand ln een partijtje van het Franse nationale elftal tegen de Verenigde Staten ver draaide hij zijn knie een wonder schone combinatie met Jonnie Rep aanging en schrijnend duidelijk de poreusheid van de PSV-verdediging aantoonde: 2-0. St. Etienne stond zodoende in de tijd, al hoogtevrees krijgt. Als cafévrienden, die elkaar weke lijks in de laagste klasse van het afdelingsvoetbal ontmoeten, stond PSV in de eerste vijf minuten te schutteren. Nadat scheidsrechter Mi- chellottl enige tijd moest uittrekken om het doelnet achter Jan van Beve- ren te laten repareren, moest trainer Kees Rijvers constateren, dat er aan zijn stuntelende verdediging weinig viel te herstellen. In de derde minuut liet Piet Wildschut zich doodeenvou dig de bal afpakken, lokte de volko men vrijstaande Larios listig Van Be- SIA Zo iets is in twin- jaar nog niet gebeurd, met 4-0 ingepakt in het se voetbal. In 1948 eerde Vasas het in Boe- :st, de amateurs van ia herhaalden het op s. Simpelweg door alles leter te doen dan het niet in qua samenstelling, Ir ook qua instelling op kracht spelende Ajax. enend voor de overgave de een en de passiviteit de ander was dat de profs Ajax in de tweede helft, Imet 3-0 was begonnen, op conditie niets konden ,ken tegen de Cyprioten, verd zelfs nog 4-0 en Ajax geen enkele troost. Zelfs de schrale troost dat met tveede helft tenminste nog paar keer dicht bij de lieuw uitstekende Cyprio- le doelman Praxitelous gekomen. ie weinig grond hebt, vecht je iedere centimeter Dat heeft nia woensdagavond in het eigen on gedaan tegen Ajax. Ruim 10 toeschouwers raakten ervan in I (e. Omonia namelijk vocht niet hard, maar ook nog zeer goed In de kampioenen uit Nederland, laar werkelijk niets van terecht i &ten lrie kwartier stond onverwachts core van 3-0 op het bord en Ajax er niets op aan te merken. Het (1 dat in feite slechts drie man op vaste plaats had staan, Schrij vers, Jensen en Ling, kon geen enkele lijn in de acties brengen. Daarvoor is geen overtuigender bewijs dan dat het tot de 43e minuut duurde voor de eerste bal gericht op het doel van Praxitelous kwam. Een kopbal van Schoenaker, die door linksachter Frixou van de doellijn werd wegge haald. Hij voorkwam daarmee de treffer die tenminste nog iets van het gezicht van Ajax in de eerste helft had kunnen redden. Ajax namelijk heeft zijn gezicht ver loren in de eerste drie kwartier van de ontmoeting. Zeker voor de enthousi aste Cyprioten, die zes of negen gul den hadden neergeteld om een top- ploeg te zien. Dat grote Europese elftal was er gewoon niet. Het eerste doelpunt kwam tot stand doordat de jonge Rene Kraay naliet mee te gaan bij de opening van de buitenspelval. Schrijvers kon in eerste instantie nog redden, maar de wegspringende bal werd door Tsikkos koel ingeschoten. Het tweede doelpunt werd werkelijk heid door een gebrek aan organisatie en mobiliteit in het centrum van de verdediging. Het was bovendien een treffer van AJax-model. Uit een hoek schop van Kanarls kopte Kaiafas de bal terug en Dementriou zette er vol zijn voet onder. Ajax was op dat moment nog niet in het strafschopgebied van Omonia ge weest. Trainer Beenhakker haalde Boeve naar de kant en zette Everse in het elftal, hij schoof Jensen naar de spits en liet Lerby werken op het middenveld die op dat moment nog geen been in de acties had gehad. Het ging daarna iets minder slecht met AJacieden, maar het leverde niets op. De moeilijkheden die in de verdedi ging ontstonden, waren er slechts door een gebrek aan beweeglijkheid. Een topploeg liet zich in paniek bren gen door amateurs. Demetriou trof de lat boven Schrijvers, Kaiafas zorgde zes minuten voor rust voor 3-0 door een gave dieptepass van Demetriou toen er weer niemand ln het centrum was om af te ronden. Ajax had na rust Van Dord vervan gen door Simon Tahamata. Schoen aker ging in de verdediging naast Meutstege spelen en Tahamata nam de plaats op het middenveld over. Voor die wijziging enige lijn in het elftal had gebracht had Kaiafas de stand op 4-0 gebracht. De rijzige aan- voor nieuws en reclame, op gelijke hoogte met de Elndhovense club, die in eigen omgeving mede dank zij een home-referee en enkele ordinaire schoppen de psychologische barrière St. Etienne kon nemen. De „groenen" putten uit hun geslaagd openingsof fensief moed, voor zover zij dat in de koude oorlog vooraf nog niet in vol doende mate hadden gedaan, en stel den met een uitstekend derde doel punt voorlopig orde op zaken. Aan voerder Santin! waagde een schot en Van Beveren dook er als een pupil overheen: 3-0. Het laat zich gemakkelijk raden dat de gastenbrigade volledig van streek was door de onverwacht ten geschen ke gekregen trilogie van tegenslagen. In defensief opzicht bleef de chaos het winnen van de degelijkheid, ter wijl de meest zuivere pass ongeveer vijf meter achter de man terecht kwam. Het duurde een kwartier voor dat PSV zichzelf een klein beetje had teruggevonden en met een kans van Willy van de Kerkhof aan het geknak te zelfvertrouwen probeerde te sleu telen. Vooralsnog bleef St. Etienne de wedstrijd beheersen. De Franse club was eerder bij meer zekerheid om trent het bereiken van de volgende ronde dan de Elndhovense vereniging bij het „zegevierende" tegendoel. In een opzicht viel het aanvankelijk mee. De heren acteurs zagen eikaars ledematen zoveel mogelijk, totdat Er nie Brandts in de eerste periode met bruut geweld Platini het verder spe- Michel Platini gaat in de vierde minuut de totaalstand weer gelijk trekken. Rechts Johnny Rep. len onmogelijk trachtte te maken. Michellotti gaf hem terecht de gele kaart en trainer Robert Herbin van St. Etienne kon met genoegen con stateren, dat zijn spelers zich in ieder geval aan zijn „dringende advies" hadden gehouden. „Ik zal het niet accepteren, dat St. Etienne het sein tot ruw spel geeft." zei hij vooraf. Toch was die voldoening lang niet op zijn plaats. Ofschoon ook Willy van de Kerkhof zo een zinvolle bijdrage aan de verloedering van het voetbal deed, dat Michelotti er een geel blijk van „waardering" voor over had, en broer René enkele danspasjes op de voet ban de uitblinkende Rep uit voerde, had Gérard Janvion de kol kende arena evenmin ongestraft mo gen verlaten. Eerst vergreep de door gaans stijlvolle verdediger zich aan René van de kerkhof en kort daarna raakte hij welbewust Willy van der Kuylen op zijn gevoeligste plek. De overtredingen bleven ook daarna als een confetti-regen naar beneden storten. Een wat al te innige ontmoe ting tussen René van de Kerkhof en Michel Platini had voor beide spelers een gele kaart tot gevolg. Niemand had daar kritiek op, doch dat pleitte Michelotti niet vrij voor de rest van de wedstrijd. De warrig leidende Itali aan was kennelijk zo begaan met het lot van PSV, dat hij verzuimde om Willy van de Kerkhof een tweede (en dus rode) kaart voor te houden. De meest honkvaste helft van de tweel ing beging een genadeloze overtre ding tegen Zimako, die door Platini alsnog ln de sfeer van de gerechtig heid werd getrokken. Het Franse idool had succes met één van zijn befaamde „kromme" vrije schoppen en loodste St. Etiennen met nog een half uur voor de boeg definitief ln veilige haven: 4-0. Wie deze trieste opsomming (die ver re van compleet is) op zich in laat werken, moet wel schaterlachen om de opmerking, die Rijvers daags voor de vernedering over de oorzaak van vele en langdurige blessures maakte. „Dat komt door de overbelasting", meldde de kleine coach vrolijk.Jn de werking met Demetriou een herha Dinamo Tiflis kan niet opnieuw voor stunt zorgen ling van het tweede doelpunt. Name lijk de treffer uit de hoekschop. Dit keer echter voltooide Kaiafas de ac tie nadat de bal eerst rfog uit de verdediging terugsprong. Pas na die treffer toen Omonia de inspanningen enigszins ging voelen kwam Ajax in de wedstrijd. Het laatste half uur was voor de Amsterdammers, maar Omo nia kreeg bij uitvallen zeker nog zul ke goede kansen. Bonsink ontdekte bij twee pogingen dat doelman Praxi telous net zo sterk was als in Amster dam en dat hij dit keer slechts een ding begeerde: de nul vast te houden. Dat lukte omdat ook zijn andere ver dedigers tot de laatste minuut de kracht konden opbrengen om Ajax te weerstaan. De hoofdprijs op dat ge bied verdiende linksachter Antonas. die twee weken geleden in Amster dam door Ling was „gek" gemaakt. Zo ver kwam het op Cyprus lang niet. Integendeel. Ling was degene die voor schut werd gezet door een voet balamateur. Omonia NIcosla-AJax 4-0 (3-01 9 Tslkkos 1-0, 15. Demetriou 2-0, 39 Kalavas 3-0, 56 Kalavas 4-0 Scheidsrechter Maksomovlc (Joe), toeschouwers: 13.000 Oeel: Rene Kraay (Ajax). Nicosia: Praxitelous: Friou, Poytatris. Evagoras. Antonas; Beds as. Kontylorgis, TalkJcos; Deme- trto. Kalavas. Kanarls Ajax: Schrijvers; Kraay. Meutstege. Van Dord, Boeve (Eversei; Schoenaker. Jensen. Pen; Ung. Lerby. Bonsink AMSTERDAM Hamburger SV, de Westduitse kampioen, heeft zich in tegenstelling tot Liverpool niet laten verrassen door Dinamo Tiflis, de Russische vertegenwoordiger in de tweede ronde van de Europa Cup voor landskampioenen. Liverpool werd in de eerste ronde rigoureus met een 3-0 nederlaag terug naar Engeland gestuurd, maar Hamburger SV wist zells met een 2-3 overwinning uit de Sowjet-Unie terug te keren. De Russische titelhouder begon ove rigens niet slecht. Al na negen minu ten was het al 1-0 door een doelpunt van Goetsajev, maar treffers van Keegan en Hrubesch betekenden 1-2 in Westduits voordeel. Nog voor rust werd het gelijk door Klpiani, maar in de tweede helft bleek duidelijk dat de Russen tegen HSV niet in staat wa ren opnieuw voor een stunt te zorgen. De Westduitsers controleerden de wedstrijd volledig en Dinamo Tiflis mocht gelukkig zijn dat alle Buljan voor HSV succesvol was. Dinamo TlflU :SowHam burger SV (WDld) 2-3 (2-2). 5. Qoetsajev 1-0. 34. Keegan 1-1,41 Hrubesch 1-2, 45. Klplanl 2-2, 56. Buljan 2-3 Scheidsrechter Ponnet (Bel.), Toeschouwers: 100.000. Oeel: Mats- Jaldae (TUlls) en Hldlen (HSV) Arges ritestl (Roe.(-Nottingham Forest (Zag.) 1-2 (0-2). 5. Bowyer 0-1. 23. Blrtles 0-2. 60. Barbulescu 1-2 (strafschop). Scheidsrechter Martin» (Spa,), Toeschouwers: 25.000. Oeel: Barbulescu (Pltesti) en Burns (Nottingham) Hajdok Spilt (Joe.)-Velje BK (Den.) 1-2 (0-lk 21. Bryller 0-1, Vujovlc 1-1. 70 Ostergaard 1-2. Scheidsrechter; Casartn <ÏU.), Toeschouwers: 20.000 RC Strasbourg (Fra-I-Dukla Praag (Tsj.) 2-0 (0-0). laseckl 1-0. Decastel 2-0. Scheidsrechter: Castillo (Soa.). Toeschouwera: 35.000. Servette (Zwl)-Dlnamo Berlijn (DDR) 2-2 (0-1). Briliat 0-1. Hamberg 1-1. Bsrberis 2-1, Terletxkl 2- 2 Scheidsrechter Jargusz (Pol), toeschouwera 20 000 EUROPA CLP 2 De grote verrassing in de Europa Cup 2 was de overwinning van Valencia op Glasgow Rangers. De Schotten ke ken al na de eerste helft tegen een 1-2- achterstand aan door treffers van Bonhof en Kempes. Het doelpunt van de Rangers kwam op naam van John stone. Kempes was het, die de 36.000 Schotten op de tribune een onplezie rige avond bezorgden. Valencia, dat thuis op 1-2 was blijven steken, gaat uiteraard over naar de volgende ron de. Scheidsrechter In Glasgow was periode dat lk prof-voetballer was. speelde ledereen veertig wedstrijden per jaar. Dat aantal is inmiddels op gevoerd tot zestig." Alsof het daaraan ligt. Wie de beoefenaars van diverse sporten rangschikt naar arbeidsin tensiteit. vindt de voetballer ergens in de grijze middenmoot terug De werkelijke speeltijd van een voetbal wedstrijd bedraagt gemiddeld nog geen uur, terwijl Iedere deelnemer aan dat gebeuren gezien de aard van het spel. een (groot) aantal rustpau zes kan Inlassen. De realiteit ls ge woon dat de meeste blessures wèl door overtredingen ontstaan en ver volgens te weinig tijd krijgen om te helen. Overbelasting wordt derhalve al sportief aangegrepen om onverant woord snelle genezingsprocessen PSV's clubarta Van de Brekel zegt bij voorbeeld: „Het is voor mij nog steeds een raadsel, dat Willy van de Kerkhof ln de thuiswedstrijd tegen St. Etienne kon Invallen" en hoog opgeschroefde zakelijke belangen (voor spelers en clubs) te omhullen met de mantel der liefde. Kortom, de topclubs dreigen gewurgd te worden door hun eigen vicieuze cirkels. Op het praktische vlak sloeg Rijvers de plank eveneens mis. Hij wisselde zijn ln rustgevendheid waardevolste verdediger Huub Stevens uit voor Adrie Koster, die geblesseerd en wel (dijbeen) de moeilijke opdracht meekreeg om naast René van de Kerkhof als tweede speerpunt te fun geren. Dat was een heilloos ver langen. Kort na de hervatting kon de Zeeuw geen stap meer doen en sjokte René van de Kerkhof, als hij moest voet ballen tenminste, zo ongeveer op zijn tandvlees. Postuma diende toen als invaller voor Koster te redden wat niet meer te redden viel. Vooral niet toen ln de slotminuten de 17-jarige invaller Roussey en Rep (strafschop) de score naar 6-0 tilden. Nog een nederlaag tegen Ajax en PSV kan terug naar af. SAINT ETIENNE-FSV 4-4 (3-4) 3 Lario1-0 4 Platini 2-0, 5 Santin) 3-0, 60: Platini 4-0 87: Roussey 5-0. 69 Rep fl-0 Scheidsrechter Miche- lotu (It.). Toeschouwen: 40 000. SAINT ETIENNE: Curkovlc; Janvion, Lopez, Olcksiak, Farison Larios, Santlnl. Elle, Zimako Platini (Roussey), Rep PSV: Van Beveren. Stevens (Koster, later Postu ma BrandU. Van Kraay. Willy van de Kerkhof Poortvliet. Van der Kuljlen. WUdschul. Valke' René v*n Aa v.,>hAi ..fr.— de Kerkhof. Lu boe. ADVERTENTIE Riedl heeft uitgehaald voor het doelpunt dat Standard Luik definitief langs AS Napoli bracht pe van Ernst Happel zich dankzij de overwinning van 2-1 op eigen bodem kwalificeerde voor de achtste finales. jiavas (niet zichtbaar) heeft met een geplaatste schuiver Piet Schrijvers voor de derde fnh"e^C°d7mjdH^n??ogso"aer^ lal gepasseerd. Ook Pim van Dord is kansloos. Portugese scheidsrechter Garrido gaf RCOSIA Leo Beenhakker heeft a afloop van de pijnlijke neder- >ag in de kleedkamer geen woord igen zijn spelers gezegd. Hij ging rvan uit dat na deze wanprestatie iets gezegd behoefde te worden (gen de groep. Hij ging ervan uit it spelers die zich professional en tjacied noemen, zelf dienden te 'eten wat er gebeurd was en wat r mis was. Leo Beenhakker was kwaad. Verschrikkelijk kwaad, dat is duidelijk, hij had er alle reden toe. Hij vertelde naar de buitenwacht: „Er zal op een andere plek heel wat gezegd moeten worden. Een aantal zaken kan ik niet nu en niet hier. in de gang van het Makarios-stadion, naar buiten brengen. Ik wil bij voorbeeld geen namen van spelers noemen. Wij zijn helemaal afge gaan, terwijl wij ons dat niet kun nen permitteren. De oorzaak ligt in de eerste wedstrijd. Daar is alles op terug te voeren. Niemand was nu echt gemotiveerd en daar heb ben gesprekken op dinsdag en woensdagmiddag niets aan kunnen veranderen. In dit geval is er geen moment geweest dat de spelers el kaar een stimulans of een prikkel hebben gegeven. Alles moest van buitenaf komen. Ik had hoop en vertrouwen dat het niet nodig zou zijn geweest, dat de spelers zelf hadden begrepen wat hun taak was. In de rust heb ik gepraat over die verkeerde benadering. Het ging mij niet om een man, het was bet hele elftal. De ploeg heeft verloren, ik ook. Heel Ajax trouwens is hier verliezers." twee rode kaarten, één aan de Bul gaar Sokolov en de andere aan de Fransman Vitalis. Naast deze rode kaarten waren er nog vier gele kaar ten voor Sofia-spelers en twee voor Franse spelers. Een andere rode kaart was er in het duel tussen Steaua Boekarest en Nantes. De Roe meen Stolca was het slachtoffer. Olasgow Ranger (8chot)-Valencta (Spa) 1-3 (1-2). Bohof 0-1, Johnstone 1-1. Kempes 1-2. Kempes 1-3. Scheidsrechter Oorver (Ned), toueschouwers 36.000 Steaua Boekarest (Roe)-FC Nantes (Fra) |-f (1-0) 16 Ioneacu 1-0. 59 Pecout 1 1. 83 Amise 12 Scheidsrechter DOrfllnger iZwli. toeschouwers 15.000. Oeel: Dtmltru en Zahlu (Boekarest) en Ayache (Nantesi Rood Stolca iBoekaresti. Bos vista Porto (PoD-Dluamo Moskou (Sow) 1-1 (1-1) 27 Mlnaev 0-1, 35 Molnbot M Scheidsrech ter White (Eng), toeschouwers 20 000 FC Magdeburg (DDR)-Arsenal (Engl 2-1 (0-1) 41 Rice 0-1, 50. 8trelch 1-1 (strafschop). 85 Brady 1-2, 88 Btahmann 2-2 Scheidsrechter Ericsson (Zwei, toeschouwers 18 000 NK Rijeka (Joel-Lokonsotlve Koalce (T»J) 3-0 (2-0) I Desnica 10 istrafachop). 44 Dean)ca 2-0. 75. Desnlca 3-0 Scheidsrechter Dotchev (Bui), toe schouwera 20 000 IFK Göteborg (Zwei-Panlonloa (Gril 1-0 (1-0) 17. Nordln l-O. 48 Holmgren 2-0. Scheidsrechter Klr- schen (DDR), toeschouwera: 15 711 UEF A-CUP AC Napoli heeft in eigen stadion de wrange vruchten geplukt van het on sportieve optreden in het eerste duel tegen Standard Luik in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA- beker De Italiaanse ploeg kwam in de return voor 45.000 toeschouwers niet verder dan 1-1. waardoor de équi- Prokop (DDR), toeschouwers 45 000 Dloagyór Miskolc (Hon )-Dundee L'nlted (Seho.l 3- 1 (2-0). 11 Boroatyan 1-0. 42 Tatar 2-0 (strafschop). 68 Tatar 3-0, 83 Kopel 3-1 Scheidsrechter Del- met (Fra.). Toeschouwen 27 000 Dinamo Kiev (Sow.KBanlk Oatrawa (TaJ.) 2-4 10- 0). 50 Dlmianenko 1-0, 81 Khopsalls 2-0 Scheids rechter Tokat (Tur.). Toeschouwers: 30 000 Carl Zeiss Jena (DDR) Rode Ster (Joe.) 2-3 (1-0). 42. Trocha 1-0, 62 Kurbjuwett 1-1 (eigen doel), 65. Flllpovlc 1-2. 76 Blagojevlc 1-3, 83. Töpfer 2-3. Scheidsrechter: Courtney (Eng.). Toeschouwers: 18000. VFB Stuttgart (W-DI) Dinamo Dresden (DDR) 0-0 Scheidsrechter Partridge (Eng), toeschouwers 71 000 Baytrn MOneben (W-DI>-Aarhaa (Deal 3-1 (1-1) 30 Hoeness 1-0, 40 Mlkkelsen 1-1, 84 Breitner 2-1, 00 Hoeness S-l Scheidsrechter: Kolossl (Roe), toe schouwers 4500 Ipawleh Town lEngl-Graahoppen (Zwi) 1-1 (I-O) Bealtie 1-0. Sulser 1-1 Scheidsrechter Scheurel iDDR), toeschouwers 19 574 Leads failed (sng.-lnlversltstes Craiova (Roel 0-2 104) Clrtu 0-1. Beldeanu 0 2 Scheidsrechter Wencl (TaJ). toeschouwera: 14 430 Kalserslaulera (W-Dli-Sporllng Lltaaboo 2-0 ll-O) 24 Bongartz 1-0, 63 Neues 2-0 strafschop i Scheidsrechter OK iTur). toeschouwers 29.700 Oeel Barso (Soortlne) AS Monaeo (Frai-Lokomotlve Sefla (Bul) 21 ll-O) 2 Christophe 1-0. 30 Onnla 2-0. 77 Mlchallov 2 1. Scheidsrechter Oarndo (Por), toeschouwers' 30 000 Oeel Dangov, Boner, Stefanov en Velllr hkov (Soflai en Courbis en Nlnot (Monaco) Bood Sokolov (Bonsi en Viuhs (Monaco) Elatrachl Fraakfurt (W. DD-Dluas Boekarest (Roe.) 1-0 na verlenging 2-0 (20). 73 Tseh» 1-0. 00- Hokenbetn 2-0 02 Nickel 2-0 Scheidsrechter Frederiksson (Zwe l, toeschouwera 13.000 Oeel Lorant (Elntrachti en Multeacu (Dinamo) Rood Multeacu (Dlaaaso. twee gele kaarten In een verloren uurtje alle adressen van vrienden, familie en bekenden noteren mèt postcodes. Daar heb je jaren later nog gemak van. Gebruik'm goed.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 19