Van Agt wil VAD vice-minister secretaresse Volksgezondheid VS vragen bemiddeling VVD wil Aantjes 0 0 niet terug in openbare functie Bezoek Chinese aan Nederland 0] y ook ncrv FAMILIEBERICHTEN WOENSDAG 7 NOVEMBER 1979 TROUW/KWARTET EN Vervolg van pagina 1 steeds de schuld van de gigantische kostenontwikkeling in de gezond heidszorg naar de patiënt te schuiven en voorbijgaat aan de rol die artsen daarbij spelen. Volgens mevrouw Muller-van Ast wil de regering eerder de ziekenfondsver zekerden dan de artsen aanpakken. Voorts beschuldigt de artsen ervan de „bal ln de ploerg te willen houden". Knoopje Aan de hand van een voorbeeld toon de ze aan dat een meisje liefst elf specialisten moest bezoeken, waarop rekeningen volgden, omdat ze een knoopje had ingeslikt. Dat was nota bene de dochter van een Internist. PvdA-woordoverder Kolthof veroor deelde de eigen bijdrage voorstellen van mevrouw Veder: ..De voorgestel de maatregelen zijn een armzalig sa menraapsel van een paar geniepige bijbetalingen, peuterige verschui- vinkjes en enkele aarzelende pogin gen tot wat betere controle." Van de kant van D'66 werd tevreden heid getoond over het feit dat me vrouw Veder nu eindelijk eens iets gaat doen aan de vrije beroepsbeoefe naren. Een groep waarvan ze zei dat .in die hoek geprofiteerd wordt van de ellende van een ander" Wel had D'66 kritiek op de eigen bijdrage- maatregelen: „Men laat verkeerde dingen liggen, zoals verspilling in zie kenhuizen en topinkomens van speci alisten en treft de zwaksten". aldus mevrouw Wessel-Tuinstra. Van de WD is er niets dan lof voor de staatssecretaris. De heer Drees: „Wie de begroting voor 1980 op concrete maatregelen doorspit, kan maar tot een conclusie komen: de staatssecre taris wil nogal wat veranderen in de gezondheidszorg." Vervolg van pagina 1 Voornaamste eis van de bezetters van de ambassade Is de uitlevering van de gevluchte sjah. die voor een behande ling in een ziekenhuis tijdelijk in de Verenigde Staten verblijft. De VS hebben de sjah altijd een permanente verblijfsvergunning geweigerd Kort nadat Washington officieel had'laten weten de zieke sjah niet te zullen uitleveren, verbrak Iran het nog steeds bestaande vriendschapsver drag met de VS. Ook met de Sowjet- Unie werd het verdrag, dat de landen in bepaalde gevallen het recht gaf militair in Iran in te grijpen eenzijdig verbroken. De Amerikaanse regering heeft nu de regeringen van Pakistan. Saoedi-Arabië. Libië en andere isla mitische landen verzocht te bemidde len met Iran. De vertegenwoordiger van de PLO in West-Dultsland, Ab- doellah Frangi, bood de bemiddeling van zijn organisatie aan. De bezetters van de Amerikaanse ambassade beschuldigen hun gijze laars van spionage in Iran Dit zou zijn gebleken uit in het gebouw aan getroffen documenten. In de loop van de dag werden nog twee Amerikanen, die in de hoofdstad door studenten waren aangehouden, aan de gijze laars toegevoegd. In heel Iran werken nog ongeveer zevenhonderd mensen met de Amerikaanse nationaliteit. Kurt Waldheim, secretaris-generaal van de Verenigde Naties, heeft con tact opgenomen met de betrokken partijen in de bezetting van de am bassade. Waldheim sprak zijn „uiter ste bezorgdheid" uit over de gijzeling van de diplomaten. Op last van Khomeini is een einde gemaakt aan de bezetting van een Iraaks consulaat in een gebied waar veel Koerden wonen. Het consulaat werd gisteren bestormd door mensen die de opheffing ervan eisten. Irak zond onmiddellijk een fel protest aan Khomeini. DEN HAAG Hoofdbestuur en da gelijks bestuur van de WD hebben zich uitgesproken tegen een terug keer van mr W. Aantjes in een open bare functie. Dit standpunt is neerge legd in een brief aan de WD-Kamer- centrale Amsterdam, die haar veront rusting over een mogelijke come back van de oud-CDA-fractieleider bij de partijtop had kenbaar gemaakt Volgens de liberale partijbestuurders zal een benoeming van mr Aantjes in een publieke functie het respect voor de politiek verminderen. Zij zijn daarover „ernstig verontrust". Het standpunt van het WD-partijbe- stuur komt overeen met dat van de WD-fractie in de Tweede Kamer, die zich eind deze zomer tegen een terug keer van Aantjes in welke openbare functie dan ook uitsprak. Vervolg van pagina 1 Volgens de premier wordt hetland een grote dienst bewezen, als de me taalwerkgevers het daarover eens worden met de industriebonden. „Ik ben ervan overtuigd dat een FME in staat moet zin zoveel vindingrijkheid op te brengen, dat deeltijdarbeid, vijf ploegendiensten, arbeidsplaatseno- vereenkomstenen dergelijke meer ge stalte kunnen krijgen dan'tot nog toe." aldus Van Agt. Eigen risico Op de bijeenkomst van de metaal werkgevers lanceerde Van Agt ook een ..zuiver persoonlijke gedachte" over eigen risico's in enkele sociale voorzieningen. Van Agt „dit is geen voornemen van de regering, ik treed buiten mezelf, opperde de invoering van een eigen risico (bijdrage) afhan kelijk van het inkomen." Daartegen over zou „een beperkte loonsverho ging" moeten staan, meende Van Agt. „Niemand zou er op die wijze op achteruit gaan." Van Agt wees z'n gehoor op Polen, een oostblok-land waar „degenen die onder sociale zekerheid vallen, voor medicijnen niet minder dan dertig procent van de prijs zelf bepalen.' Van Agt. die niet lang geleden een bezoek aan Polen bracht: „heel merk waardig dat in zulk een land het 'eigen risico' kennelijk een nuttige functie wordt toegekend." In ons land is het begrip eigen risico „zo langzamerhand taboe geworden." klaagde de premier. DEN HAAG (ANP) De Chinese vice-minister van buitenlandse za ken. Song Zhiguang, zal 21 november een werkbezoek aan Nederland bren gen. aldus heeft de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse za ken in Den Haag meegedeeld. Hij zal in Den Haag besprekingen voeren met degene wiens functie in het bui tenland vaak met de rang van vice- minister wordt gewaardeerd, de di recteur-generaal politieke zaken Charles Rutten. Tijdens het bezoek van minister Van der Klaauw aan China, bijna een jaar geleden, werd overeengekomen dat regelmatig overleg zou worden ge pleegd over verdere ontwikkeling van de betrekkingen. Het bezoek van Song Zhiguang moet in dit licht wor den gezien. nederlandse christelijke radio vereniging i Binnen de NCRV-Televisie neemt de afdeling Drama. Jeugd- en Kunstprogramma's een belangrijke plaats in. Deze afdeling is onder meer verantwoordelijk voor de zelf te produceren drama- en jeugd- produkties en voor de aankoop van buitenlandse produkties op haar terrein liggend. De huidige secretaresse zal binnenkort een andere functie gaan vervullen. Wij zoeken op korte termijn voor het hoofd en zijn plaatsvervanger een Tot deze afwisselende en zelfstandige functie behoort o.a - het geheel of gedeeltelijk voeren van de correspondentie - het analyseren en samenvatten van ideeën en programmavoor- stellen - het notuleren van vergaderingen - het bewaken van afspraken - het bijhouden van het afdelingsarchief Wij denken aan een medewerkster vanaf 25 jaar, die. naast een middelbare schoolopleiding, beschikt over goede contactuele eigen schappen, een grote belangstelling voor het gehele terrein waarop de afdeling werkzaam is, enige kennis daarvan heeft en goed kan typen en stenograferen. Voorts dient de medewerkster te beschikken over een goed ontwikkeld taalgevoel. Er wordt verwacht dat zij de moderne talen zowel in woord als in geschrift beheerst. Salaris op 25-jarige leeftijd 2.174.07 De NCRV is een omroeporganisatie die bij haar werk het Evangelie als uitgangspunt neemt. Wij verwachten van nieuwe personeels leden, dat zij zich van harte achter dit uitgangspunt kunnen opstellen. Sollicitaties kunt U tot 10 dagen na publicatie richten aan NCRV afdeling Personeelszaken, Postbus 330, 1200 AH Hilversum, met vermelding van DR/7. 0 kti se be LOi eli rei en O taf jas kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur Wij mogen leven door Zijn kracht, de taak door Hem ons toegedacht, volbren gend als een heerlijk blijk van Christus' komend koninkrijk. Lied 381:4. D.v. 13 november 1979 is het 50 jaar geleden dat onze lieve ouders en (over)-grootouders. L. Roos en C. Roos-van Aken in het huwelijk zijn getreden. Zoetermeer: Willy en Leen Zwijnd recht Leo en Jannie Claresholm (Canada): Wim en Annie Berkum: Martien en Dime Hardenberg: Ineke en Gerrit Ane en Betsie Wythmen: Els en Roelof kleinkinderen en achterkleinkind Wij hopen dit feest op zaterdag 10 november a.s. in besloten familiekring te vieren. Zernickelaan 147. 8024 ZX Zwolle ln het huis van de rechtvaardige is een grote schat. (Spreuken 15 6) Blij en dankbaar zijn wij u te kunnen berichten dat onze ouders en grootouders H. H. Kamphuis en S. E. Kamphuis-Ligtenberg op woensdag 21 november a s. 50 jaar getrouwd zullen zijn. Mocht u hen hiermee willen feliciteren, dan is daar toe gelegenheid op de feestdag, van 16.30 tot 18.00 uur. in hotel Bloemink. Loolaan 56. Apeldoorn Leersum: H. C. van Hussel-Kamphuis N. van Hussel Geurt en Henk Bunnik M. Alderliesten-Kamphuis C. Alderliesten Arien en Tjakko Apeldoorn, november 1979 Nieuwstraat 29 Geheel onverwacht heeft de Here tot Zich genomen onze geliefde zwager en oom Jan Waringa Groningen. 6 november 1979 Sauwerd E. Pettinga Groningen B. van Dam-Atzema S. Glazenburg-van Dam Groningen H. Noordveld-van Dam J. Noordveld Canada: A. Meijer-van Dam J Meijer Vledder: G. L. van Dam A. van Dam-Wagenborg Groningen P A Ypey Canada E. Frankruyter-van Dam (Rectificatie) Ik hef mijn ogen op naar de bergen: vanwaar zal mijn hulp komen? Mijn hulp is van de Here, die hemel en aarde gemaakt heeft. Hij zal niet toelaten, dat uw voet wankelt, uw Bewaarder zal niet sluimeren. (Psalm 121). In vertrouwen op haar Heer en Heiland is heden rustig van ons heengegaan onze geliefde moeder, groot- en overgrootmoeder Christina Johanna Jansen- van der Pol Sinds 1949 weduwe van Joris Frans Pieter Jansen. Moeder werd 78 jaar. Hoofddorp: T. v. Stam-Jansen C. v. Stam De Kwakel: D. Jansen G. Jansen-Klootwijk Nieuw Vennep P. Jansen G. J. Jansen-Heinen Nieuw Vennep: M. G. Jansen M. E. Jansen-v. Haeringen Bennebroek: W. Jansen J. Jansen-v. Damme Bennebroek: K. Jansen C. A. Jansen-Verkuyl Nieuw Vennep. M. v. Haeringen-Jansen A. v. Haeringen Hoofddorp: C. J. v.d. Weetering-Jansen B. v.d. Weetering Klein- en achterkleinkinderen Nieuw Vennep. 4 november 1979 Corr.adres M. v. Haeringen-Jansen. Schoolstraat 31. 2151 AB Nieuw Vennep. Gelegenheid tot condoleren op woensdag 7 november van 20.30-21.30 uur in de „Wester- kim". Zaaierstraat 1 en tevens in „De Rank". Eugenie Prévinaireweg 14 te Nieuw Vennep een half uur voor de dienst van woord en gebed. Deze dienst vindt plaats op donderdag 8 no vember om 13.30 uur in „De Rank", waarna de teraardebestelling zal plaatshebben op de alge mene begraafplaats te Nieuw Vennep. Geen bloemen. Daarboven juicht een grote schaar van kinderen voor Gods troon Anja Wildeboer 4 jaar oud. werd na een korte ziekte uit onze leerlingenkring weggenomen. Trooste de Here haar vader, moeder. Jan en Elly. Namens het bestuur van de Ver. voor Chr. onderwijs te Noord- en Zuidhorn. M. Strating. voorz. G. van Bruggen, secr Zuidhorn. 7 november 1979 Daar is geen dorst of verdriet Daar zal God ons omgeven Daar is gelukkig leven en het eindigt niet. Stil maar. wacht maar. alles wordt nieuw. Op 3 november 1979 werd onverwacht uit ons inidden weggenomen Anja Wildeboer op de leeftijd van 4 jaar Ons medeleven gaat uit naar haar ouders, broer en zus Personeel, kleuters, ouders van de Chr Kleuterschool ..Bambite Zuidhorn ..En nu, wat verwacht ik. Here? Mijn hoop, die is op U." Ps. 39 8 Diep bedroefd geven wij u kennis dat de Here volkomen onverwachts tot Zich heeft geroe pen mijn geliefde man. onze lieve en zorgzame vader en opa Jacobus Hordijk op de leeftijd van 63 jaar 's-Hertogenbosch: A. Hordijk-Wiebenga Vught: C. Sinke-Hordijk P. Sinke Alline Hanco Vroomshoop. J. Hordijk D. Hordijk-den Braver Jalke Rosmalen: W. Hordijk 's-Hertogen bosch A. J. Hordijk 's-Hertogenbosch, 6 november 1979. Kruiskampsingel 68. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Willem Alexander Ziekenhuis te 's-Hertogenbosch. Bezoek aan de rouwkamer van 19.00-20.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in de Wederkomstkerk, Rijnstraat 10 te 's-Hertogen- bosch, op vrijdag 9 november a.s. om 13.30 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Protestantse Begraafplaats te Orthen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Wederkomstkerk. Heden nam God tot Zich onze broer, zwager en oom Jacobus Hordijk op de leeftijd van 63 jaar. Berkel en Rodenrijs L. Hordijk M. Hordijk-Molenaar Nunspeet: A. J. Hordijk C. Hordijk-Havenaar Breukelen C. Hordijk-Knuist Nieuw Vennep A. Hordijk neven en nichten. 6 november 1979. Enige en algemene kennisgeving Ingegaan in de vreugde van haar Heer. die zij vele jaren vertolkt heeft in haar muziek, onze lieve tante en oud-tante Jannetje Bakker in de ouderdom van bijna 81 jaar. Uit aller naam C. Willemse Zaandam „Groenland". 6 november 1979 Groenland 1 Corr adres C. Willemse van Bloisstraat 36 1561 DP Krommenie De overledene is opgebaard in het Uitvaart centrum. Jan van Scorelstraat 9 (bij Vincent van Goghv/eg) te Zaandam De begrafenis is bepaald op vrijdag 9 november om 10 00 uur op de algemene begraafplaats aan de Zuiddijk 421. te Zaandam Vertrek van Jan van Scorelstraat 9 om 9.30 uur Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis tn de aula van de begraafplaats „De Heer is mijn Herder" Psalm 23 Dankbaar voor de liefde die zij ons gaf. delen wij u mede, dat God plotseling tot Zich heeft genomen onze lieve zorgzame vrouw, moeder en oma Lutsche Rutgers echtgenote van Jacob Pieter Boomhouwer weduwe van Louwe Bolhuis op de leeftijd van 67 jaar. Aalsmeer: J. P. Boomhouwer Helvoirt: J. Bolhuis A. Bolhuis-Oomen Marijse Bas Aalsmeer: L. Bolhuis A. Bolhuis-Jongkind Richard Laura Liesbeth Aalsmeer, 6 november 1979. Machineweg 137. De rouwdienst zal gehouden worden in de Geref, Kerk, Ophelialaan 247 te Aalsmeer vrij dag 9 november a.s. om 14.00 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de nieu we algemene begraafplaats te Aalsmeer om 14.45 uur. Gelegenheid tot condoleren don derdag van 16.00-17.00 uur en van 19.30-21.00 uur. Machineweg 13T en na de begrafenis in het gebouw 't Baken". Sportlaan 86 te Aals meer (achterzijde Geref. Kerk). Het zij wij leven, het zij wij sterven, wij zijn des Heren. Romeinen 148 Door een droevig ongeval heeft de Here uit onze familiekring tot Zich genomen mijn lieve schoonzoon, onze zwager en oom Egbert Bouwers geliefde echtgenoot van Ina Meilof op de leeftijd van 42 jaar. en hun lief zoontje Gerald op de jeugdige leeftijd van 12 jaar. Moge de Here Ina en haar beide kinderen, die nog in het ziekenhuis worden verpleegd, troos ten en sterken. Smilde: J. Meilof-Mulder Holland. Michigan (USA): J. Meilof A. Meilof-Pruiksma Beilen: G. Winters-Meilof J. Winters A. van Zegeren-Meilof D. van Zegeren Purmerend: J. Meilof L. Meilof-van der Gaast Assen: I. A. Janssens-Meilof R. B. Janssens Smilde: B. Meilof M. Meilof-van Vliet Assen: J. Snippe-Meilof M. I. Snippe Smilde: H. van de Buit-Meilof M. van de Bult Smilde: C. Voortman-Meilof B. R. Voortman J. van der Schoot T. van der Schoot-Schilt Neven en nichten Smilde. 3 november 1979 KENNISGEVING De Tweede kamer voor ge- schillenbehandeling uit gede puteerde staten van Utrecht maakt bekend, dat zij op maandag. 10 december 1979, ten provinciehuize, Achter St. Pieter 20 te Utrecht, in openbare vergadering zal be handelen beroepen op grond van artikel 41 van de Alge mene bijstandswet van inge zetenen der navolgende ge meenten: 9.30 uur; 9.40 uur; 9.50 uur 10.00 uur; 10.20 uur; 10.30 uur; 10.40 uur en 10.50 uur Utrecht, 11.00 uur Leusden 11.10 uur Veenendaal Deze krant laat zich vier weken lang op proeflezen. 24 num mers voorf7,50. Bel.020-659388. Gauw mot de laatste ti Te weinig ijzer misschi ieF U zou de enige niet zijl '8 't Komt vooral voor bij Dg mensen die veel energi be gebruiken.Ze vergen a rijf van zichzelf, maar verf ing om de accu op te laden uk Geen wonder dat ze zn evt slap voelen. Weet u wa helpt? Elke dag een gla Pleegzuster Bloedwiin; 1 een bijzonde 1 wi|n die ijzer ook de andei iei i 1 mineralen bt ,pl A die een mens l 401 nodig heeft. I Vraag er eens? L naar bij uw! .drogist of I apothekf In Zijn ondoorgrondelijke wijsheid haalt God. voor ons veel te vroeg, thuis. Zijn knecl Derk Jans van der Wal op de leeftijd van 46 jaar. diaken in onze gemeente Met dankbaarheid mogen wij terugzien op he werk dat hij met liefde en trouw aan zijl Opdrachtgever, in ons midden heeft verricht Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw kinderen en naar zijn ouders. Wij bidden hen Gods nabijheid toe bij di zware verlies. 5 november 1979. Geref. Kerk. Groningen. Noord-Oost L. Zwanenburg, praeses KAZ J. van Deel. praeses Goede Hertp derkerkwijk. pei of ■ij» i di cti 74 g' N „Wel gedaan, gij goede en getroi we dienstknech t, over weinig zij sw gij getrouw geweest, over veel za ik U stellen; ga in tot het feest va uw Heer." (Matth. 24) Heel plotseling nam de Here tot zich Derk Jans van de Wal oud 46 jaar. Gedurende 17 jaar heeft hij als administratie S'1 ambtenaar het Christelijk Onderwijs in Gro ningen gediend, met grote ijver en nauwgezet heid. Namens de Ver. voor Chr. Onder wijs te Groningen R. Schierbeek. voorzitter M. Pot. secretaris Groningen. 3 november 1979. Plotseling ging van ons heen de heer D. J. van der Wal Alle personelen van de V.C.O.G.-scholen z len hem als personeelschef erg missen. Wij wensen zijn vrouw en kinderen Gc kracht toe om dit verlies te dragen. Personelen V.C.O.G. scholen IS ht H r ,d»- 01 k „In het rijk der heerlijkheid blijft een woning mij bereid" Met diepe verslagenheid ontvingen wij he ssi bericht van het zeer plotselinge overlijden val tai onze geachte collega en vriend Derk Jans van der Wal na kt Gedurende 17 jaar was hij met grote trouv i werkzaam op ons bureau Singelstraat Wij zullen hem erg missen Groningen. 3 november 1979 Singelstraat 6 Personeel Bureau V.C.O.G

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8