■Sluimerend conflict Feyenoord Adrie van Kraay, voorbeeldig clubspeler Sosonko: vijftig jaar oud valletje 12 5-Wisselspelers ontevreden over technisch beleid Jezek Van Dord even in selectie Ajax terug Willem II: negen ton Veel afgebroken partijen Levitan: eindelijk VS Wereldspelen '81 PSV'er kan eigenlijk vanavond niet spelen tegen St. Etienne Koopmans: titel moeizaam behouden JENSDAG 7 NOVEMBER 1973 TROUW/KWARTET PS 17 - RH 19 •dst jr Matty Verkamman *°lALMO Na de 4-0 overwinning op Malmö FF heeft j.™ iyenoord zich praktisch al geplaatst voor de derde ronde *53 in het UEFA Cup-toernooi. Niemand in de Zweedse haven- id gelooft nog in een wonder voor de verliezende Europa nafïp I-finalist van vorig seizoen. Dat zit dus wel snor voor de het internationale podium teruggekeerde Rotterdammers, i het ook in de vaderlandse competitie zo aardig doen. Het één stuk niet verliezen van 38 wedstrijden, is tenslotte een ïleke prestatie. Desondanks is en blijft Feyenoord echter li top-voetbalbedrijf en dit betekent automatisch dat er af toe ruzietjes, intriges en relletjes plaatsgrijpen. n OMONIA Pim van Dord is weer terug. Na 54 weken. En om dat hij nog lang niet „terug" is, Drf mag hij vandaag met Ajax mee spelen in een wedstrijd voor het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Het lijkt een schijnbare tegenstrijdig heid, maar het is in wezen zo klaar als een klontje. Ajax moet, na de 10-0 van Amsterdam, een verplicht nummer afwerken te gen Omonia op Cyprus. En daar om wordt Van Dord de kans ge boden tegen deze zwakke tegen stander verder te werken aan zijn rentree na twee operaties aan de linkerachillespees. Dezelfde gedachte ligt ten grondslag aan de afwezigheid van Ruud Krol en Frank Arne- sen op het eiland in het oosten van de Middellandse Zee. Ajax schat, anders dan voor de eerste wedstrijd, Omonia op zijn juiste waarde. Dat is duidelijk. Daarom was vorige week al vast gesteld dat Pim van Dord in de basisopstelling zou staan. De af wezigheid van Krol heeft daar mee niets te maken. Het wordt het eerste optreden van de 27- jarige voorstopper nadat hij vo rig jaar. ook in de tweede ronde van de Europese bekerstrijd, in Amsterdam een handvol minu ten had meegedaan in de wed strijd tegen Lausanne Sports. Het werd het begin van de lij densweg waarvan drie weken ge leden het einde in zicht kwam. Van Dord speelde toen weer 30 minuten (tegen FC Amsterdam) In het jeugdelftal. Een week later (Feyenoord) was het al een halve Istrijd op het middenveld en terdag voltooide hij zijn eerste luel. „Tegen de jeugdploeg van (6-0). Het was een makkie laar wel goed in het kader van Ie revalidatie," verklaarde Van •ord. „Tussen Lausanne Sports en Omonia heb ik twee operaties aan mijn llnkerachillespees on dergaan. Met alles bij elkaar 15 weken gips. Na die eerste in greep, van 15 Januari, ben ik te vroeg weer begonnen. Gedeelte lijk omdat ik zelf wilde, ook om dat ik niet voldoende ben tegen gehouden. Op 17 mei werd ik opnieuw geopereerd nadat op de training de ellende weer was be gonnen. Op het moment dat dat gebeurde, dacht ik: het is afgelo pen. Ik had geen zin meer in die nieuwe operatie, maar ik heb het tenslotte toch maar gedaan. En toen bleek dat de achillespees op precies dezelfde plaats was afge scheurd. Vrijwel zeker het bewijs dat ik te vroeg weer was be gonnen." Die fout heeft Van Dord niet opnieuw gemaakt. Hij weet zelf dat de peesblessure nu hersteld is. maar dat de revalidatie van de kuitspieren nog lang niet is voltooid. Evenzeer weet hij dat de voetballer Van Dord. ook al mag hij lichamelijk dan net zo goed zijn als ongeveer 400 dagen geleden, toen de blessure zich manifesteerde, er nog lang niet is. „Daarom is zo'n halve wed strijd die ik op Cyprus ga spelen goed. Ik ken mijn tegenstander Kajafas. Ik weet van zijn geringe beweeglijkheid. Ik zal mij zeker niet behoeven te forceren. Na de wedstrijd hier zal ik ook weer teruggaan naar het jeugdelftal. Ik reken niet op een terugkeer in de selectie voor het einde van de winterstop." Ajax experimenteert vanavond tegen Omonia volop. Trainer Beenhakker geeft namelijk niet alleen Pim van Dord zijn eerste herkansing, hij heeft ook ruimte gemaakt voor Rene Kraay, Gui- do Pen en Karei Bonsink. Daar naast is binnen de groep nog zo geschoven dat slechts vier spe lers op dezelfde plaats beginnen als in de thuiswedstrijd: Schrij vers, Everse, Jensen en Ling. In het Makarios-stadion wordt met de volgende ploeg begon nen: Schrijvers. Kraay, Meutste- ge, Van Dord. Everse; Schoena ker. Pen, Jensen; Ling, Lerby, Bonsink Beenhakker: „Hoe wij verder gaan, zien wij wel. Mis schien zet ik Tahamata in. moge lijk Wijnberg en Boeve. Het leek mij nuttig om Rene Kraay, die eigenlijk nog a-junior is. een kans te geven. Ik heb dat in de thuiswedstrijd tegen HJK Hel sinki ook met Johnny Holshuy- sen gedaan. Kraay heeft vorige week erg goed gespeeld in de UEFA-jeugd tegen België. Nu heeft hij een kans eens wat ande re ervaring op te doen Zo op het oog lag het niet voor de hand dat die uitgerekend nu aan de oppervlakte zouden komen. Maar toch is dat dezer dagen in de Zuid- Zweedse plaats gebeurd. En nog wel in het openbaar. Waar precies een jaar geleden een uit de hand gelopen ruzie op de persconferentie van Ajax voor het Europa Cup-duel tegen Lau sanne Sports de eerste openlijke aan val op trainer Cor Brom inluidde, daar werd in Malmö tijdens de mee ting met de sportpers duidelijk dat er wrijving tussen trainer Vaclav Jezek en enkele spelers bestaat. Op zichzelf nauwelijks verrassend, want in een selectie waarin minstens vijftien man met recht van spreken om de elf beschikbare plaatsen strijden, gaan teleurstellingen en verwijten in de richting van de keuzeheer al gauw hand in hand. Vooral op het middenveld is het bij Feyenoord geweldig dringen gebla zen. Jezek moet elke wedstrijd weer twee spelers teleurstellen. Alleen Wim Jansen heeft natuurlijk een vas te plaats, maar René Notten, Wim van Til, André Stafleu en Roger Al- bertsen moeten steeds maar afwach ten of zij er al dan niet bij zitten. Albertsen staat er voornamelijk het slechtste voor, hetgeen begrijpelijk is, omdat zijn komst (FC Den Haag) naar de Kuip in de praktijk overbo dig is gebleken. Deze Noor is slechts een „schopper", die aan het spel van. Feyenoord niets heeft toe te voegen. Jezek en manager Peter Stephan ge ven letterlijk uiteraard niet toe dat Albertsen een nutteloze aankoop is geweest, maar op grond van hun ar gumenten eigenlijk ook weer wel. „Het zag er een paar maanden gele den nog naar uit dat Van Til aan een knie geopereerd moest worden. In juli moest ik er tevens rekening mee hou den dat Van Deinsen niet zou teke nen en ook waren we er niet helemaal zeker van of Jansen zou blijven". Stephan is het eens met die uitleg van de trainer. Dus met andere woor den: nu dit drietal fris en vrolijk deel uitmaakt van de Feyenoord-selectie fungeert Albertsen als het vijfde wiel aan de wagen. De onrust concentreert zich op dit moment overigens nog veel meer rond twee andere spelers: middenvel der René Notten en rechtsbuiten Ge rard van der Lem. Beide spelers wa ren het zaterdag hartgrondig oneens met Jezek, toen zij in de tweede helft van het povere duel tegen Haarlem voor respectievelijk Stafleu en Bud ding werden gewisseld. Die onenig heid kreeg in Malmö op de persconfe rentie een staartje toen Jezek zijn TILBURG De Tilburgse gemeenteraad heeft met een krappe meer derheid van negentien stemmen voor en achttien tegen besloten om de plaatselijke eredivisieclub Willem II te steunen met een subsidie van ruim negen ton. De club moet dit bedrag aanwenden om de totale schuldenlast van ruim acht ton te saneren. De rest van het subsidiebe drag kan door de club worden besteed voor de aankoop van spelers. PvdA en WD kwamen tijdens de raadsvergadering met het voorstel om de club zes ton subsidie te verstrekken. Bestuursleden en crediteuren van de club zouden volgens beide partijen moeten afzien van hun vorderingen Ook zou er volgens hen geen gemeenschapsgeld gebruikt mogen worden voor de aankoop van spelers. door Max Ram TILBURG In een zware vierde ronde van het Internationale grootmeestertoernooi in Tilburg, die slechts moeizaam vor derde, zijn gisteren in eerste instantie vier van de zes partijen algebroken. Alleen in de partij Kavalek-Spasskl namen de spelers een rustdag, voornamelijk omdat Kavalek met wit er kennelijk weinig voor voelde om de Breyer-variant van het Spaans eens te testen. Remise werd het eveneens bij Portisch- Karpov, maar hier was sprake van een interessante vecht partij. Training van Feyenoord op een van de bijvelden van het stadion in Malmö. Voorop twee „opponenten": Rene Notten en Gerard van der Lem. Op de achtergrond Petur Petursson opstelling van het duel voor van avond als volgt toelichtte: „Ik begin met hetzelfde team als tegen Haar lem. met dit verschil dat Stafleu in de plaats van Van Til in de basis staat. De spelers die zaterdag niet tevreden waren over de wissels moeten zich tegen Malmö maar waar maken". Dat was derhalve een kat in de rich ting van Notten en Van der Lem, die er, zo in het openbaar, even perplex van stonden, maar de gebekte Van der Lem niet voor lang. Hoorbaar voor iedereen wierp de vleugelspits in ontersleten Amsterdams tegen: „Waar slaat dat nou weer op"? Jezek keek even Oosteuropeaans streng in de richting van de rebel, maar vervolgde nadien zijn nogal on interessante referaat over onder schatting van Malmö en nog meer van dergelijke ongein. De enkele ta feltjes verderop gezeten voorzitter Guus Oouwenberg meende zich na dien nog in de rel te moeten storten. Buiten Jezek en Stephan om beet hij ook al in het openbaar de onver schillige Van der Lem toe, dat hij hem later over zijn gedrag nog zou onder houden. Pater Stephan kon zich op zijn beurt niet al te druk maken over de oprisping en vond het hooguit een storm in een glas water. „Je kunt wel blijven praten, ik heb zo vaak iets met Van der Lem", aldus de manager. En de aanvaller zelf: „Als Jezek dit soort dingen over mij zegt, op een persconferentie,, dan heb ik het recht om daar tegenlp te gaan". Natuurlijk had V»n der Lem het wat dat betreft bij het rechte eind. Voet ballers zijn tenslotte geen onmondige wezens, die alles maar moeten slik ken. Iets anders is of Van der Lem wel in een positie verkeert, die hem in staat stelt om zakelijke kritiek van Jezek aan te vallen. Waarschijnlijk niet. Van der Lem is een leuke rechts buiten, een talent ook, maar hij heeft de neiging om na een goede wedstrijd de volgende twee duels buiten beeld te blijven. In belangrijke wedstrijden geeft hij te vaak niet thuis, waarbij vooral te denken valt aan de uitwed strijd tegen Everton, toen hij er voor spek en bonen bijliep. Zijn vervanger en vaste concurrent Richard Bud ding (in aanleg een voortreffelijke voetballer) deed het in elk geval stuk ken beter, daar in Liverpool. Jezek: „Budding is meestal beter als invaller dan als basisspeler. Dat is een merk waardig probleem met hem. En Van der Lem, die kan meer presteren. Bij hem is het een kwestie van de Juiste instelling." In wezen heeft René Notten méér reden tot klagen dan Van der Lem. Deze krachtige halfspeler draait tot dusverre een opvallend goed seizoen. Daar is feitelijk iedereen het over eens, ook de betrokkenen binnen Feyenoord. Notten verdient het ge woon om naast Jansen een tweede vaste basis-speler te zijn. Jezek ziet het om de een of andere duistere reden echter niet altijd zitten met de oosterling en wisselt of passeert hem regelmatig. Notten zelf: „Ik ben blij dat het nu ook eens in de pers wordt gesignaleerd." Jezek ter verdediging: „Het is niet mijn schuld, dat ik nu op het midden-' veld meer mogelijkheden heb dan vorig jaar. Negen spelers hebben een vaste plaats, voor het overige probeer ik alles uit. Als de spelers geen ver trouwen in mijn visie hebben dan mogen zij dat rustig tegen mij zeggen". Even later voegt hij er aan toe: „Nee het is nog nooit gebeurd dat ik mijn visie op advies van een speler heb gewijzigd." PARIJS Op de wielerkalender van 1980 komt de Ronde van Florida te staan. Deze wedstrijd, waaraan zowel profs als amateurs mogen deelne men, wordt georganiseerd door de oud-wielrenner Louison Bobet, die drie keer de Ronde van Frankrijk won, en Tourbaas Felix Levitan. Tij dens het congres van de internationa le wielrenbond, eind november in Ge- nève, valt de definitieve beslissing. Levitan heeft al Jaren belangstelling voor de Verenigde Staten. Zijn plan om een etappe van de Ronde van Frankrijk in Amerika te laten verrij den kreeg hij mmmer van de grond. Louison Bobet, eigenaar van een duur schoonheidsinstituut, wil een dependance vestigen in Florida. Bo vendien willen de Franse autofabrie ken, die wielerploegen sponsoren, een deel van de Amerikaanse markt ver overen. De commerciële belangen zijn groot en het is aan de wielrenners om via sportieve prestaties de Ameri kanen te interesseren. De deelneming van Bernard Hinault aan de eerste Ronde van Florida staat dan ook vrijwel vast. MONTE CARLO De sportbonden die niet bij het Internationaal Olym pisch Comité aangesloten zijn heb ben in Monte Carlo een congres ge houden. Daarbij is besloten dat in augustus 1981 in Santa Clara (Califor- nië) voor alle niet-Olympische spor ten wereldspelen zullen worden ge houden. De bijzonderheden hiervoor zullen nog nader worden uitgewerkt. Na de opening leek het erop dat Kar pov in een problematische stelling terecht was gekomen. Portisch had als een erkende witspeler de partij weer kordaat opgezet en dwong zijn tegenstander tot een pionoffer. Op twee manieren kon de Hongaar een pion winnen, maar waarschijnlijk pakte hij de verkeerde en toen leefde Karpov zichtbaar op. Met een gevaar lijk initiatief drong hij de witte stuk ken terug, heroverde materiaal en slaagde er zelfs in op zijn beurt een pluspion te creëren. Op dat moment moet de positie van Portisch kritiek zijn geweest, maar hij vond een nivel lerende afwikkeling, die remise ople verde. Timman staat tegen Larsen wat min der. In een zware positionele partij hield Larsen steeds een klein voor deeltje. Voor het afbreken werd hij weliswaar gedwongen om het loper- paar op te geven, maar niettemin zal Timman nauwkeurig moeten spelen om overeind te blijven. Koploper Romanlshin liep tegen 8o- sonko in een valletje dat volgens Oli- goric aanwezig als commentator „minstens vijftig jaar oud is". Met zwart kreeg 8osonko een pion bij mooie stelling in de schoot geworpen en zoals het er nu voorstaat zijn de perspectieven voor hem maximaal. door Johan Woldendorp SAINT ETIENNE Het is aannemelijk dat Adrie van Kraay de rest van zijn sportcarrière als voorbeeldig clubvoetballer gaat slijten. De PSV'er heeft zichzelf min of meer afgeschre ven voor het Nederlands elftal. Hij vermoedt dat hij zijn krediet bij bondscoach Jan Zwartkruis heeft verspeeld en eerlijk gezegd, het spijt hem in geen enkel opzicht. Als international is Van Kraay altijd wat heen en weer geslingerd tussen allerlei belangen. Hij moest regelmatig op andere posten opduiken, waardoor hij zich in dat milieu nimmer heeft kunnen ontwikkelen tot de leidende voetballer die hij bij PSV wel is. Adrie van Kraay lijkt model te kun nen staan voor het gezegde: „Te groot voor het servet en te klein voor het tafellaken." Tijdens het wereldkam pioenschap in Argentinië bijvoor beeld werd hij voorbijgestreefd door zijn jongere clubgenoten Ernie Brandts, Jan Poortvliet en de toen malige Twente-speler Piet Wildschut. Van Kraay moest zich schikken in de rol van reserve achter vrije verdedi ger Ruud Krol. Hij deed dat zonder morren het bankzitten was dan ook een weelderig betaalde job zelfs toen van de Ajacied niet de stimulerende impulsen uitgingen, die algemeen van de zich als vedette op werpende croquettenbakker werden verwacht. Ook nadat Zwartkruis een maand geleden aan de inhoud van Krols conditionele reservoir had ge twijfeld. werd de naam van Van Kraay niet naar voren geschoven De P8V'er is tevreden met wat hij heeft. Hem bekruipt niet het gevoel om zich over te leveren aan op winst bejag uitzijnde makelaars, die tijdens het verhandelen van voetballers nooit aan bescheiden inflatiecorrec ties denken. Van Kraay: „Je kunt me inderdaad een uitstekende clubvoet baller noemen. PSV staat voor mij ver boven aan. Dat vind ik normaal gezien de verantwoordelijkheden, die ik ten opzichte van de club moet hebben. PSV betaalt me goed; daar moet ik het nodige tegenover stellen. Ik ben maatschappelijk weliswaar niet geheel aan Eindhoven gebonden, maar omdat ik er wel vandaan kom en het er erg naar m'n zin heb, zie ik mijn toekomst bij PSV." De doorgaans sluimerende controver ses tussen het Eindhovense blok en de westelijke moot zullen, wanneer het om het Nederlands elftal gaat, nooit over de rug van Adrie van Kraay worden uitgevochten. Krol wordt ook buiten het veld als een onmisbare schakel voor het nationale team gezien. Hij heeft een belangrij ke stem in de samenstelling van het elftal, het bepalen van de tactiek en waarschijnlijk het regelen van enkele financiële voordeeltjes, zodat er van oppositie tegen zijn persoon nauwe lijks sprake is. Want hoe gereserveerd Van Kraay ook over zijn hand- en spandiensten voor de KNVB denkt, het blijft een merkwaardige zaak dat de Brabander in één ontmoeting de geflopte vriendschappelijke wed strijd Italië-Nederland (3-0) eind fe bruari dit jaar zijn krediet ver speelt. Vooral omdat Zwartkruis wel „eeuwig" vertrouwen in bepaalde an dere spelers (Jan Peters, van AZ'67 bij voorbeeld) blijft koesteren. Van Kraay geeft desondanks uitslui tend zichzelf de schuld. „Het Neder lands elftal is voor mij voorbij. Ten minste dat leid ik af uit signalen, die ik in de pers heb opgevangen Ook van Zwartkruis heb ik niets meer gehoord. Maar het ligt aan mezelf Ik had in die wedstrijd tegen Italië nooit moeten spelen. Ik was geblesseerd, voordat ik eraan begon. Ik had me dus niet beschikbaar moeten stellen. Adrie van Kraay geeft „medische" uitleg aan de artsen Van de Brekel en Velzeboer (met hoed). Trainer Kees Rijvers luistert belangstellend mee En omdat we snel achter kwamen te staan, vond ik het unfair om me te laten vervangen." Met die opmerking stipt Van Kraay een even gevoelige als actuele strijd vraag aan. (Lichte) blessures ten spijt stelden allerlei PSV'ers zich onlangs wel beschikbaar voor het eliteko.ps van Jan Zwartkruis. „Ik veroordeel dat", zegt Van Kraay. „Al was k zelf verre van fit, toen ik meeging naar Italië. Die wedstrijd werd echter aan het eind van een lange winterperiode gespeeld. Voor mij was het toen een kwestie van uitproberen; iets dat nare gevolgen had. Iedere speler moet zijn eigen verantwoordelijkhe den kennen, maar ik blijf het onjuist vinden, dat iemand, die ontzien wordt op oe training en slechts een halve wedstrijd speelt toch naar Zeist gaat Als Je zoiets doet. zet Je in wezen Rijvers in zijn hemd". Waarna Van Kraay de pers in deze kwestie een kwalijke rol toedicht een al oude frustratie bij PSV. De club blijft op het standpunt staan, dat willens en wetens verkeerde con clusies uit allerlei ontwikkelingen worden getrokken. Van Kraay sluit zich daarmee in vriendelijke bewoor dingen aan bij doelman Jan van Be- veren, die op het Eindhovense vlieg veld Welschap met stemverheffing een discussie over dat onderwerp in zijn voordeel trachtte te beslissen. Maar hoe Inconsequent de verant- AM8TERDAM Op 17 november zei op het secretaries ven de internationale schaekfedere- tie (FIDE) In Amsterdam de loting worden ver richt voor de kwart- en halve finale* van de kandtda tenwedstrijden Heren uit de vorige cyelu* Viktor Kortejnoi iZwt» en Boris Spaaakl (Sow.), uit de interzonale toer nooien Robert HObner iWDI). Lajos Portisch (Hong). Ttgran Petrosian (Sow). Lev Poloegajevs- ki (8ow). Mlehall Tal (Sow) plu* de winnaar van de be*llulng*tweekamp Adorjan Ribli (belden Hon garije! Dames: uit de vorige cyclua: Nona Oaprtndasjvtli (Sow) en Alia Koesjnlr-Stetn (I«r>; uit de interzo nale toernooien: Nana Aleksandria (Sow), Nona Jose 11 an) (Sow) en Szuza Veröcl-Petronie (Hon), plu* drie speelsters uit het toernooi tn Alicante, dat op 14 november zal eindigen Zeer opwindend was het duel Hüb- ner-Hort. De Tsjech bracht in zijn „zigeuner-stijl" op de negende zet een nieuwtje, maar het valt te betwijfelen of zijn Idee navolging verdient. Hüb- ner bouwde een superieure stelling op. waarin Hort zich tot passief ver dedigen moest beperken. In tijdnood pakte Hilbner een pion, waardoor zijn loper afdwaalde en daardoor heeft Hort plotseling zeer reële tegenkan- sen gekregen. Sax speelde tegen 8mislov op een manier, die sterk aan het spel van Smislov zelf maar dan in diens grote Jaren deed denken. Lang zaam bouwde de Hongaar in een ogenschijnlijke simpele stelling een klein voordeeltje uit tot winstkansen Vierde ronde Smlalov (Rutlr-Saii (Hong) afgebro ken, Romania)In (RusD-Sooonkn (Ned) afg Por tisch (Honi-Karpov (Rus!) >/«-'/», „ar sen (Den Tim. man (Ned) afg., HObner (WDI)-Hort (TsJ) alg Kavalek (V8)-6pac*kJ (Sov) ■/•-■/>. Stand-1/2 RomanUjin en Laraen 2>/i 1 afg3/4. Spaaakl en Karpov 2>/a, S. Sax 2 1. alg 8 HQbner l'i 1 alg 7/8 Kavalek en PortUch l'b. Wil. Timman, Sosonko en 8myalov l 1 alg12 Hort Vi l alg. Romania jio-Sosonko Sieillaana: drakenvariant 1. el-e4, c7-c5; 2. Pgl-fS. d7-d6: 3. Pkl- c3, Pft-fS; 4. d2-d4, c5xd4; 5. Pf3xd4, {7-f6; 6. Lfl-e2, Lf8-g7; 7. 0-6. Pb8-c6; 8. Lcl-e3. 84»; 9. f2-f4, Dd8-b6; 10. Kgl-hl, Pf6xe4; 11. Pd4xc6, Db6xc6; 12. Pc3-d5, Dc6-d7; 13. Le3-d4, e7-e5; 14. Le2-f3, e5xd4; 15. Lf3xe4, Tf8-e8; 16. Le4-f3, Dd7-d8; 17. a2-a4, Lc8-f5: 18. a4-a5, Ta8-c8; 19. Pd5-b4, Tc8-c4; 20. Ddl-d2, Dd8-d7; 21. Tfl-el, Te8-«3; 22. Lf3-d5. Tc4-c5; 23. Ld5-b3, h7-H5; 24. Pb4-d5, Te3xelt; 25. Talxel. Lf5- e€; 26. Pd5-b4, Le6xb3; 27. c2xb3, Tc5xa5; 28. Pb4-d3, Ta5-b5; 29. b3-b4, Tb5-b6; 30. Tel-al, a7-a6; 31. Tal-aS, Dd7-e6; 32. h2-h3, De6-e3; 33. Dd2-dl. Lg7-f6; 34. Ta5-a3, De3-e4; 35. Ta3-a5. Lf6-h4; 36. f4-f5, Tb6-c6; 37. f5xg6, f7xgti; 38. b4-b5, »6xb5; 39. Ta5xb5. Lh4-g3; 40. TbS-b3, De4-e3; 41. Tb3- a3, Kg8-g7; 42. Ta3-al. Afgebroken. woordelijkheden van de spelers op een goudschaaltje worden gewogen, blijkt uit de omstandigheden waar onder Van Kraay zaterdag tegen Ex celsior speelde en vanavond Saint Etienne tegemoet treedt. De vrije ver dediger probeert tevergeefs van een voorhoofdholteontsteking af te ko men. „Ik zit vol met penicilline. Toch voel lk me belabberd en kan alleen maar hopen, dat het mij vanavond geen parten speelt. Tegen Excelsior had ik eigenlijk niet moeten voetbal len. Maar wat doe Je als Je met zoveel blessures kampt? Het was mijn eigen, zinloze beslissing, om me over die ziekte heen te zetten. Want PSV speelde met tien man. Ik vertegen woordigde slechts een shirt en een ploeg." TBNNIS Tom Okker la In de eerate ronde van het Internationale toernooi In Stockholm in de eente ronde uitgeschakeld. De Amerikaan Tim Oulhkaon won ln twee aets: 7-6. 8-4 KI NSTRUDEN - De Nederlandse kampioene Astrid Jansen ln de Wal la bi) bet toernooi om de Richmond Trophy als lSe geëindigd Winnares wa* de Amerikaanse Alicia RU berg vóör de Oostduitae Carole Wetnenberg en de Ameri kaanse Slmone Orogorescu. HONKBAL - De hoofdklasser Ntcols uit Haar lem en eerateklaaaer Hoofddorp hebben over eenstemming bereikt over een vorm van samen werking, waarbij NIcoU Jonge talentvolle spe lers zal uitlenen aan Hoofddorp Dit gebeurt met toestemming van de KNBflB NlcoU hoopt r te draalen ln de hoofdklasse Hoofd- promoveerde, verwacht dat bet spelpeil bij de club zaJ stijgen en dat de komst van talenten een stimulans voor de eigen spelers sal zijn TENNIS de open 8 Amerikaanse had In de finale tegen Betty Stöve drie vets nodig 4-1.8-7.7 In de finale van het dame «dubbelspel nam Betty Stöve revanche Met haar Australische partner Wendy Turn bal versloeg Stöve B 1111a Jean King en Dana Klots In twee sets. 6-7. 8-7 VOETBAL - West Ham United heeft gtch geplaatst voor de kwartfinale* van het toernooi om de Engelse beker. In een beslissing*wed strijd voor de vierde ronde werd Sunderland met 2-1 verslagen. VOETBAL Fritz Korbach. de trainer van PKC-Zwoue. moet op 17 december, vlak vóór de winterstop, aan de enkelbanden worden geope reerd Korbach kreeg recentelijk weer last van een oude. nooit definitief genezen. bJetsun Tien dagen na de operatie hoopt Korbach tn het loopglpa rijn werkzaamheden als trainer te kun nen hervatten. SCHAATSEN De wereldkampioenschappen •print, die op 8 en 10 februari in Amerika worden gehouden zijn verplaatst van Keystone naar West Ai lis Keystone la niet op tijd gereed voor de UteUlriJd. Vier dagen later starten de Olympische Winterspelen in Lake Placid WATERPOLO - AZC Alphen zal het ln de halve finale van het toernooi om de Europese beker moeten opnemen tegen Odense iDi-m. Spandau (Wdli en Partizan Belgrado (Joei Het toernooi wordt gespeeld ln Belgrado De andere halve eindstrijd, die ln Koalce (Ti)) plaatsvindt, gaat tussen Ethnlkoa Athene lOrli Montjulrh 'Spat, Vasas Boedapest (Hon) en Kostee (Ts]< ROTTERDAM Rudl Koopman* heelt maandagavond zijn Europese titel ln het haifzwaargewicht tegen Hoclne Tafer met moeite behouden. De partij tussen de Nederlander en zijn Franse uitdager eindigde onbe slist. De Joegoslaaf Marljan Benes behield zijn Europese tite! in het welterge- wicht Zijn uitdager, Adrie Huussen uit Utrecht, gaf tn de derde ronde op

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 19