Is het zinvol om te stoppen? Knappe start van Karpov 'li al geruzie over plan 1985 Dé Stoop blijft hopen op een toekomst voor FC Amsterdam 2V0B0 wil nationaal herenteam bij EK in eigen land uit impasse halen Nederlands elftal wel naar Uruguay Protest van Zuid-Af rika Verlies EBBC Boering uit bestuur Ajax China lid FIFA Wereldkampioen begint met winst op Sosonko SPORT TROUW/KWARTET 33 ■et is de laatste tijd wat stil geweest rond Dé Stoop. Reken maar dat hij ■it in zijn hart niet fijn heeft gevonden, want de even demagogische als ^Kraakzame voorzitter van FC Amsterdam heeft publiciteit om zijn persoon altijd heel erg leuk gevonden. Sinds zijn ronduit a-sociale "°totreden in Panorama, in welk blad bij trainer Cor van der Hart op het vlpferblok deponeerde, heeft hij zich echter wat teruggetrokken. £'4et drama dat hij in het gezin van Van der Hart veroorzaakte via zijn Ivjtoenlijke en niveau-loze aanslag op de trainer, heeft hem aangegrepen, zo egt hij. En daarom heeft hij in de wereld van de media wat gas terug- '?(enomen. Maar de kwestie-Van der Hart is nu al een jaartje oud en dus 'Jurft Dé Stoop wel weer in het licht van de schijnwerpers te treden. Dat ''•tindt hij prettig, zo blijkt in een langdurig gesprek dat plaatsvindt in een ^'Lmsterdams hotel. „Kijk, op dat bankje achter je heb ik die uitspraken vjLer Van der Hart gedaan", herinnert hij zich zijn wangedrag nog tot in iet detail. Aanvankelijk had hij daar trouwens wat meer moeite mee, rant ontkende hij zijn kwetsende uitlatingen, die Cor van der Hart als rainer om zeep hielpen. „We hadden een cognacje gedronken en mede omdat ik wat vermoeid was heb ik gezegd wat er is geschreven." Dat Stoop zijn publicitaire rentree wel bevalt, blijkt ook als hij vooruit blikt op een discussie met Kees Jansma over het onderwerp „sportver slaggeving", dat de KRO-televisie vanavond in „De alles is anders show" uitzendt. Stoop: „Ja, daar verheug ik me op. Sportverslaggevers moeten zich beperken tot het verslag en ik heb wat dat betreft al iets leuks in gedachten voor Jansma." Nu waren we in principe niet naar Dé Stoop getogen om hem weer eens een leuke kans te geven in de krant. Trouw is eigenlijk nooit zo enthousiast geweest over de handel en wandel in de sportwereld van deze liftenfabrikant. Stoop weet dat ook wel. maar het grappige van hem is dat hij zich op één punt onderscheidt van zijn meeste soortgenoten: hij vindt elke vorm van publiciteit, positief of negatief, wel leuk. Stoop:„Nee, ik ben niet te beledigen. Er is in jouw krant vooral in die Hannelore Ausputzer Show nogal wat over mij geschreven, maar ik vind dat toch leuk hoor. Het is onzin dat jullie mijn volleybalclub nog altijd Corbulo noemen daar wil ik wel eens met die Verdonck over discussiëren maar ach, ik denk maar: wat is nou een krant? Een krant is er de volgende dag voor de aardappelschillen." Zo heeft Stoop wel meer uitspraakjes en uitspraken die aantonen dat de oude Dingeman er weer helemaal is. Als de verhouding FC Amsterdam- Ajax even aan de orde komt. stelt hij: „Het grote verschil is dat FC Amsterdam een voorzitter heeft die wel verstand van betaald voetbal heeft." Vandaar dus dat de overbodige eerste-divisieclub FC Amsterdam na vijf thuiswedstrijden in dit seizoen kan bogen op een toeschouwersmoyenne van precies 530. Waarmee we terzake zijn gekomen: de vraagstelling in het gesprek met Stoop draaide om het thema „wat heeft FC Amsterdam nog in het betaalde voetbal te zoeken?" Niets meer, vinden wij, maar kom daar bij Stoop niet mee aan. oor Matty Verkamman ;;;lMSTERDAM In het laatste eredivisie-seizoen was het oorsneebezoek aan de thuiswedstrijden van FC Amster- am al tot het magere cijfer van 3476 gezakt. Vorig jaar, oor het eerst in de eerste divisie, lag het seizoen-gemiddel- e op welgeteld 1111 en nu dus wordt al niet eens meer de Elft van dat laatste cijfer gehaald. Het zevenjarige kind an de ouders DWS en Blauw-Wit, wordt door z'n Amster damse omgeving straal genegeerd. De overlijdensakte gordt nochtans niet getekend, enkel en alleen omdat Dé ss toop van geen wijken wil weten. 30 7.7)toop: „Ik kan niet ver genoeg in de ekomst kijken, waardoor ik kan Ó7*ggen: er is géén toekomst meer wbor FC Amsterdam. Als ik er mee j^lop dan is dat het einde van deze ilub, wordt er altijd gezegd. Wel. die ërantwoordelijkheid durf ik niet te tmen. Stoppen impliceert dat er fioit meer een tweede betaalde ub in Amsterdam zal komen. De :aag is niet of het nog nut heeft om »or te gaan, maar of het zinvol is te stoppen. Ik heb niet de zeker heid dat de situatie in 1981 wezen- k anders of beter zal zijn dan nu, aar het kan best dat FC Amster- im in 1990 de eerste club van de ad is. Het is tenslotte nog maar jf jaar geleden dat FC Amsterdam de eredivisie boven Ajax stond, s 'at niet waar is. Stoop doelt op het i iccesvolle-seizoen 1973-'74 toen FC Amsterdam vijfde werd. Ajax was 9 en derde m.v.) Ik kan me dis- Jntiëren van de situatie op dit mo- 5 ent. Het is duidelijk dat men in 9msterdam niet warm loopt voor 'edstrijden van ons tegen Heracles DS'79. Ik heb ook niet de hoop 9 it wij op korte termijn van dui- #nd op tienduizend toeschouwers «illen komen, maar misschien wel drieduizend." 9 jftaar alles wijst er op dat Amster- 9tam meer dan genoeg heeft aan één profclub, die nota bene als kampi oen van Nederland met een mini male belangstelling kampt. Het be taalde voetbal meent dat het waar de heeft in de sfeer van de passieve recreatie en vindt om die reden ook dat het recht heeft op subsidie van zowel de lokale als de rijksoverheid. Stoop: „Ik vind zelfs dat een club als Ajax een gemeente-subsidie van een miljoen verdient. Ajax, dat is een naam in de wereld hoor, die club promoot de stad Amsterdam op een geweldige manier. Wij heb ben ook recht op steun van de ge meente, mogelijk in mindere mate dan Ajax Maar wat mag dan het nut zijn van FC Amsterdam als semi-profclub9 Stoop, halsstarrig bijna: „Amster dam is te groot voor één betaalde club. Maar ja, toen we in de derde ronde van het UEFA Cup-toernooi tegen Fortuna Düsseldorf speelden kwamen er ook maar drieduizend toeschouwers kijken." Precies. Stoop: „Deze club mist duidelijk iets, namelijk publiek, maar heeft ook duidelijk iets we zijn nog altijd onderwerp van gesprek. Dat is eigenlijk bar zo'n uitspraak, maar Stoop ontleent er kennelijk enige waarde aan. „Er wordt ge- próót over FC Amsterdam. Meer dan over FC Vlaardingen, Heeren- „Als ik in mijn bedrijf zo zou moeten werken, dan was dat een frustrerende Dé Stoop: bezigheid.' veen of SC Amersfoort. Dat merk ten we toen we NAC voor de beker uitschakelden. Toen kwam er gelijk ook weer een golf van publiciteit los." Dat FC Amsterdam amper nog een sportief doel heeft werd de afgelo pen zomer duidelijk. Noodgedwon gen vloeiden niet minder dan twaalf spelers af (onder wie de talentvolle verdediger De Jong, wiens reiskos ten vanuit Den Haag het struikel blok vormden), waarvan er zeven vast in het eerste elftal speelden. Nieuwelingen als Van Blanken, Bastiani, Donker en Jansen, plus de aangetrokken doelman Bloem en verdediger Bischot vormen met het restant van vorig jaar een praktisch nieuw en andermaal weinig succes vol team. Stoop: „Toen we uit de eredivisie degradeerden zaten we nog met doorlopende contracten. Het lukte niet om na één seizoen terug te komen, dus moesten we het met andere spelers gaan proberen. Veel spelers waren gefrustreerd, weer an deren waren niet te houden omdat ze elders veel meer geld konden krijgen. De gemiddelde contract speler verdient bij ons 20 25.000 gulden per jaar, daar konden we Van Bommel bijvoorbèeld niet voor houden. Hoewel ik het niet leuk vind om vaak de beste spelers te moeten verkopen, betekent dit ech ter ook dat jong talent bij ons snel een kans krijgt Dat is dan ook weer het nut van FC Amsterdam. We zijn een kweekvijver voor talent, dat nut kan toch door niemand worden ontkend. Ik ben daar tevreden mee. al zou ik graag zien dat het opgelei de talent voortaan bij ons bleef. Kijk. als ik in mijn bedrijf zo zou moeten werken, dan was dat een frustrerende bezigheid. Dat is het nu bij FC Amsterdam ook wel. maar die frustratie beschouw ik als een aanvaardbaar onderdeel van mijn hobby. Ik heb in het voetbal immers geen gelijke concurrentie positie." Stoop legt vervolgens uit hoe hij zijn voetbalzaakjes financieel runt. Dat is bijna komisch te noemen. Zo komt de externe steun (Toto-Lotto, NOS. overheid) niet direct FC Am sterdam ten goede, maar in feite suikeroom Stoop, die op deze ma nier wat van zijn geïnvesteerde geld terug ziet vloeien. Stoop: „Ik help FC Amsterdam in de sfeer van liqui diteitstekorten. Dat wordt dan later weer glad gestreken via die steun van buitenaf. En ook middels het verkopen van spelers natuurlijk." Een vicieuze cirkel derhalve. Maar, zo wordt gesuggereerd. Stoop zal zich niet zo gauw een buil vallen. Temeer niet omdat hij rijk genoeg is. Stoop: „Nee, zo ligt het niet. Ik zou graag een bredere basis voor de club willen formeren. Maar ja, men dringt om het succes hè, niet om de armoede." Dus zal de uitzichtloze situatie niet meer veranderen: opleiden van ta lentvolle amateurs, geen publiek en verkopen om in stand te blijven. Stoop, alvast vooruit kijkend: „Ja, ik heb er al weer een paar om weg te doen." Programma Eredivisie or Koos Hamer 1STERDAM Het aan lokkelijke van een competi- is de onberekenbaarheid. :e week een andere koplo- en elke week weer andere adatiekandidaten. Dat is utopie waar de Nederland- Volleybal Bond al jaren te- aanhikt. Een kwestie van „gen beter weten in maar ilhouden? Misschien? Maar Juicht loont het ook eens de «peite iets anders te probe- ïh om de zalen allemaal vol 11 krijgen. Natuurlijk ten fa- lure van de volleybalsport, aar ook voor de wel of niet ")n de commercie verbonden ïluisclubs. il erg laat begint vandaag dan ein- l4 ijk het nieuwe seizoen voor de u divisie volleybal. Allemaal het ge- g van de Europese kampioen- j|iappen. waar door een vroegtijdige ilschakeling van de juist commerci- aantrekkelijke herenploeg alleen damesteam het vaandel hoog Mld. In ieder geval moest alles voor EK wijken. f kans is groot, dat in de komende Jen voor de Nederlandse heren- Jeg geen plaats is bij de EK. De °mes daarentegen hebben zich met n zesde plaats in Lyon voorlopig een regelmatige deelname verze- d en blijven zelfs een kans houden de eerst volgende wereldkampi- schappen in Peru van de partij te Ondanks de „heerlijke rebellie de meiden" zoals een,enkele 'oBo-official fluisterend opmerk- hoeft de NeVoBo zich daar voor- ig geen zorgen over te maken. Des '(meer sores over de publicitair ge- •lige mannen. NeVoBo heeft daar echter iets op onden: in 1985 komt dit in feite en maar voor de wel of niet langs 'Jtuurlijke weg opgefokte sterkste opese teams bedoelde kampioen- ap naar Nederland „Een zesde ats moet dan het minst haalbare meent Joost Veeger. het hoofd- tuurslid van de NeVoBo dat de rlijk niet geringe zorgen voor het ionale herenteam draagt. „Voor- n huis mag je niet afgaan." Dus t er een plan 1985 op tafel. Nog algemeen goedgekeurd plan sondanks is er alweer de grootste ie over. Nationale Sektie Technische Za- (NSTZ) heeft een heel andere atting dan het hoofdbestuur en ten koste van alles de zin doordrij- Piet de Bruin, kilometers makend voor 1985. ven. Zo niet. dan verdwijnt de NSTZ. Of men daar rouwig over moet zijn wordt op de eerst volgende bonds raad beslist. Die vindt 17 november in Amsterdam plaats. Zo'n bondsraad lijkt een democratische aangelegen heid De meest betrokkenen bij deze affaire, de verenigingen die speelsters en spelers voor de nationale teams moeten leveren, hebben echter op die bondsraad niets te vertellen. Hoog stens kan hun advies wel of niet met luider stem op die happening worden voorgelezen Dat zal dan dit keer met luider stem gebeuren, want vrijwel alle eredivisie clubs hebben zich achter het nog voorlopige en summiere hoofdbe stuursplan geschaard. De ideeën van de NSTZ worden verworpen. Dat is overigens geen garantie dat de indivi duele bondsraadsleden zich daaraan zullen storen. Die bondsraadsleden behoren voor het merendeel tot de categorie mensen die bij elk-winst punt staan te juichen alsof ze dat punt zelf gescoord hebben, maar een aantal van hen hoort ook tot de cate gorie die alle verdere sores rond het nationale team gestolen kan worden. Om de doodeenvoudige reden dat ze de consequenties van een beleid voe ren over die nationale teams niet kunnen overzien. NeVoBo-voorzitter Pièt de Bruin heeft al eens eerder beweerd „Een nationaal team akkoord, maar niet ten koste van alles." Waar de NeVoBo in verband met 1985 behoefte aan heeft zijn twee sterke nationale ploe gen. Het is geen onbekende ervaring dat men in de sport alleen maar iets bereikt door er uren in te steken. Sterk, of eigenlijk zeer sterk in 1985 zijn. betekent dus nu al uren maken De wielrenners noemen het kilome ters maken. Om het volleybalrad op snelheid te krijgen betekent het krachten bundelen. Een prachtige weg zou zijn in de komende jaren het aantal eredivisie teams in te krimpen tot bij voorbeeld zes of acht ploegen. Het liefst een even getal want dan komen „ze" alle maal elke week aan de bak. Dat aan de bak zijn kan zelfs uitgebreid wor den door de competities in de week einden in toernooivorm te laten spe len. Daarom noodzakelijk, omdat ge bleken is. dat Nederlandse ploegen op belangrijke meerdaagse toernooi en nooit langer dan twee dagen op de been kunnen blijven. Zie maar naar het nationale damesteam, dat met alleen twee overwinningen uit de drie eerste EK-dagen na anderhalve week zesde van ons werelddeel werd Er zijn natuurlijk nog meer techni sche en tactische tips te verzinnen. Wat het ook wordt, onmisbaar is de volle inzet van de betrokken vereni gingen. Alhoewel men niet elk van de inmiddels 140 000 leden afzonderlijk hun mening kan vragen, staat de Ne VoBo een zo democratisch mogelijk bestel voor. Een nadeel is dan ineens de inspraak van de eredivisievereni gingen. Maar een heel enkele club is voorstander van een wel of niet tijde lijke inkrimping van de eredivisie. Het motief yoor niet inkrimpen is: „Je stuurt ons publiek dan weg." Dat het tegendeel waar is. bewijzen de uit de eredivisie gedegradeerde clubs als Dynamo en Brevok. Bij deze nu eer ste divisieploegen komen nu zelfs nog zo'n achthonderd tot duizend mensen kijken Ook eerste divisieploeg Ani mo Uit Sneek doet het niet voor minder Misschien is het voor de democratie binnen de NeVoBo wel eens wenselijk dat er autoritair doorgedramd wordt. Dan kan terwille van de nationale teams tot 1985 de competitie voor de eredivisie aangepast worden. Voor het komende seizoen zal er weinig veranderen. Bij de heren gaan Corbu lo en AMVJ als kapitaalkrachtigsten de dienst weer uitmaken. Daarna wordt het raden. Spaarzamer gespon sorde teams als Orion en WC hebben zich verjongd of een dimensie aan hun spel toegevoegd Daarmee solli citeren ze zich als amateurs men taal sterk voelend naar de subtop, waar Zaan'69 uit zal wegzakken en EAVV en Lycurgus vraagtekens zijn. Bij de dames zal DVC moeten opbok sen tegen Corbulo (nu bekerhouder) en een vermoedelijk opkomend AMVJ. De vraag is of het aanvanke lijk gedegradeerde, maar toevallig te ruggekeerde Haag'68 het eerste-divi- sieniveau kan vergeten. Zo'n onwaar schijnlijke onberekenbaarheid zou dan toch nog aantrekkelijk kunnen zijn. Vandaag (19.30 uur): Feyenoord-Haarlem PEC/Zwolle-NAC NEC-Ajax PSV-Excelsior MVV-Sparta Morgen (14.30 uur): FC Utrecht-AZ'67 Roda JC-Vitesse FC Twente-Go Ahead Willem II-FC Den Haag Eerste divisie Morgen (14.30 uur): SC Cambuur-FC Den.Bosch SC Veendam-Eindhoven De Graafschap-Helmond Sp. SVV-Fortuna S. SC Amersfoort-FC VVV FC Amsterdam-SC Heracles FC Wageningen-FC Vlaardingen Telslar-DS'79 FC Volendam-FC Groningen ZEIST Het Nederlands voetbalelf tal zal rond de jaarwisseling 80/81 deelnemen aan het toernooi om de mini-wereldbeker in Montevideo. Het sectiebestuur betaald voetbal heeft positief gereageerd op de uitnodiging van Uruguay dat alle wereldkampioe nen wilde verenigen in een toernooi ter herdenking van het eerste wereld kampioenschap, dat ook in Montevi deo plaats vond en dat door Uruguay werd gewonnen. Argentinië, Brazilië, Italië en West- Duitsland zegden hun deelneming toe, Engeland bedankte voor de uit nodiging omdat een dergelijke wed strijdenreeks niet past in het pro gramma van de Engelse clubs, die rond kerst en nieuwjaar traditioneel veel competitiewedstrijden spelen. Na de afwijzing van Engeland richtte Uruguay zich tot Nederland, finalist bij de laatste twee toernooien. Bonds voorzitter Wim Meuleman was zeer geporteerd voor Nederlandse deelne ming. het sectiebestuur betaald voet bal sloot zich daarbij aan onder de gedachte dat Nederland bij een der gelijk top-toernooi niet mag ont breken. Johannesburg Met een officieel protest bij de internationale sportor ganisatie voor gehandicapten iISOD) en het verzoek om een bijzondere vergadering van de organisatie wtticn de gehandicapte sportlieden uit Zuid- Afrika zich alsnog verzekeren van deelneming aan de Olympische Spe len voor gehandicapten, die volgend jaar in Arnhem worden gehouden. „Dat wij niet mogen meedoen, is voor onze ploeg discriminerend en strijdig met de regels." heeft Menzo Barrish. voorzitter van de Zuidafrikaanse bond van gehandicapte sportlieden, in Johannesburg verklaard. De Zuidafrikanen eisen een bijzonde re vergadering van de internationale organisatie, tijdens welke zij hun zaak naar aan de orde willen brengen. Barrish: „De internationale federatie van de Stoke Mandeville spelen en de ISOD hebben Zuid-Afrika als vol waardig lid toegelaten, omdat zij er van overtuigd zijn, dat onze organisa tie geen rassenonderscheid kent. Daarom hebben wij het recht aan de Spelen in Nederland deel te nemen." „De Nederlandse regering heeft ge dreigd de organisatie alle steun te weigeren, indien Zuid-Afrika aan de spelen zou meedoen. Voor het organi satiecomité was er dus geen andere keus." zei Cor Dekking, lid van het organisatiecomité. Barrish sprak het vermoeden uit dat de multi-raciaal samengestelde Zuidafrikaanse sport raad door agitatie in Nederland de gehandicapte sportlieden in Zuid- Afrika zou willen schaden. „Deze sportraad verwijt ons dat wij de inter nationale boycot van Zuidafrikaanse sporters hebben doorbroken. Deze boycot duurt voor zolang de regering de apartheidspolitiek niet wijzigt," aldus Barrish. Zijn „absoluut niet racistisch ge- orlenteerde" organisatie is het niet eens met deze voorwaarde, omdat het om de sport en niet om de politiek gaat. Barrish kondigde aan. dat de Zuidafrikaanse gehandicapte sport lieden gewoon hun selectiewedstrij den voor de spelen zullen houden. LE MANS EBBC. de Nederlandse basketbalkampioen, heeft in Le Mans een wedstrijd voor het toernooi om de Europese beker tegen SC Moderne met 89-85 verloren. Bij de rust ston den de Bosschenaren nog met 42-36 voor. De topscorers van EBBC waren: Cra mer (16). Lister (14), Van Essen (14), Kirkland (12), Dekker (12), Akerboom (10) en Faber (7). Voor de Fransen scoorden: Cain (26), Oubulsson (19). Parhan (18), Lindsey (9), E. Beugnot (7), Lamothe (6), Vey- rat (2) en J. Beugnot (2). Voor dezelfde groep werd in Brussel de ontmoeting Brussel-UBSC Wenen gespeeld. Brussel won met 109-93. AMSTERDAM In een vergadering van het voltallige bestuur van Ajax en drie vertegenwoordigers van de ledenraad heeft Dick Boering beslo ten zijn bestuursfunctie ter beschik king te stellen. Boering. commissaris van algemene zaken, heeft dit gedaan wegens de meningsverschillen in het bestuur van Ajax en de door voorzitter Harm- sen op hem geuite kritiek in de pers, Dick Boering heeft zijn functie ter beschikking gesteld om de moeilijk heden in het bestuur op te lossen. PEKING De Chinese voetbalbond heeft het voorstel van de internatio nale voetbalfederatie (FIFA) tot toe treding aanvaard. Het bestuur van de FIFA had de weg tot aansluiting voor dc Chinese voetbalbond geopend mits Peking akkoord zou gaan met bestendiging van het lidmaatschap van Taiwan, dat zich dan niet langer China zou mogen noemen en zich zou dienen voor te stellen onder een ande re vlag en met een ander volkslied door Max Pam TILBURG In de eerste ronde van het internationale grootmeestertoernooi te Tilburg is wereldkampioen Karpov overtuigend begonnen. Met wit werd hij door Sosonko geconfron teerd met de draak, een Robespierre-achtige opening, uitstekend geschikt voor nachtelijke gedaanten met in hun achterzak een steekwapen. In het verleden heeft Sosonko al eens eerder geprobeerd de wereldkampi oen op een dergelijke manier te over vallen. maar varend op zijn bijna aangeboren gevoel van voorzichtig heid trok Karpov alle tanden uit de bek van de draak en won vrij eenvou dig. Gisteren gebeurde iets derge lijks In een scherpe stelling bleef Karpov op zijn hoede en met enkele positionele manoeuvres behaalde hij in het middenspel groot voordeel. Een al te voortvarende zet van Soson ko strafte hij tenslotte onmiddellijk af en met een zeer instructief slotspel haalde de wereldkampioen de zwarte koning onderuit. Voor Jan Timman was de eerste ron de weer eens minder vrolijk Een zwakke start, dat is zijn oude kwaal Aanvankelijk leek het erop dat hij tegen Sax zeer voordelig uit de ope ning kwam. In tijdnood liet de Neder landse grootmeester zich echter om de tuin leiden en werd plotseling ge confronteerd met een geweldige aan val. De partij is nog afgebroken, maar zo op het eerste gezicht staat het hopeloos voor Timman Daarmee heeft Sax dan zijn revanche voor zijn nederlaag tn Rio, die de Hongaar te- Zeer indrukwekkend m deze interes sante ronde was de overwinning van Hübner op oud-wereldkampioen Smislov. De Rus koos een inferieur systeem van het Slavisch en kwam zijn stellingsnadeel geen moment meer te boven. Met een slim. combi- natoir slotzetje zorgde Hübner ervoor dat zijn veropgerukte vrijpion kon promoveren Larsen won op wonder baarlijke wijze van Kavalek Eerst kon Kavalek op een zeer gunstige ruil van drie stukken tegen een dame ingaan, maar hij zag het niet. vervol gens gaf Larsen een stuk weg, maar Kavalek zag het weer niet en toen de Amerikaan tenslotte wel zag wat hij allemaal had overzien, was het te laat. en kon hij slechts constateren dat zijn positie een ruïne was. Met wit ging Hort onderuit tegen Romanis- hin De afruilvarlant van het Spaans behandelde Hort zo passief, dat hij langzaam van het bord werd ge schoven. Sosonko spiekt bij Karpov. Bent* ronOe Robert Hübner iWDI >-W«jull Sroya- lov '8owl 1-0. Luoomlr Kavalek <V8nBent Uirarn Deni 0 1. Bona 8p«Mlci iBowi-Lajo* PorUach illoni 0.S-0.3. Vlwtunil Hort iT*)>-Oleit Roraanu- ven, uitschakelde voor plaatsing In ZifTCiTXTtSSÏ' (KEST de kandidatenmatches. iHon> aigebroken

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 33