Israël gaat Elon Moreh verplaatsen Hulp aan verhongerend Oost-Timor op gang Tegengestelde betogingen in Iran Klimaat in Bolivia was weer rijp voor een coup Brits kabinet snijdt fors in de uitgaven Regering gehoorzaamt hooggerechtshof Mamie Eisenhower overleden Zwarten staken bij Fordbedrijf in Zuid-Afrika Algerije viert vrijheidsstrijd met een parade VRIJDAG 2 NOVEMBER 1979 BUITENLAND TROUW/KWARTET JERUZALEM (Reuter, AP, AFP) Na een verhit debat van vijf uur heett de Israëlische regering besloten de bij Nabloes gestichte Joodse nederzetting Elon Moreh al te breken. Daarmee gehoorzaamt het kabinet aan een besluit van het Israëlische hooggerechtshof, dat de nederzetting in strijd achtte met de bepalingen van de wet aangaande nederzettingen. De beslissing werd genomen bi] alwe-' zigheid van minister van landbouw SJaron, die voor het einde van het debat woedend wegliep uit de verga dering met de mededeling dat hij niet wenst mee te werken aan de over plaatsing van Elon Moreh. Sjaron staat dicht bij de leden van Goesj Emoenim (blok der getrouwen), die Elon Moreh hebben opgezet en voor stander zijn van een permanente be zetting van de Westelijke Jordaanoe- ver, omdat dit historisch Joods ge bied is. De Israëlische minister van Justitie, Sjmuel Tamir, zei na afloop van het kabinetsberaad dat het kabinet de ministeriële commissie voor defensie opdracht had gegeven te zoeken naar een nieuwe plaats voor Elon Moreh. Voorts besloot het kabinet niet te praten over het snel vestigen van een groot aantal nieuwe nederzettingen in bezet gebied. Wel wordt aangeno men dat het kabinet in een volgende zitting hierover een beslissing zal nemen. Regeringswoordvoerder Arye Naor verklaarde: „De regering zal geen wij ziging voorstellen in het wettelijke systeem in Judea en Samaria (de wes telijke Jordaanoever) en de strook van Gaza, omdat onderhandelingen gaande zijn en vanwege de beginse len van democratie, van een rechts staat en een goede samenleving". De huidige regeling vergt van de Israëli sche regering dat een nieuwe neder zetting aantoonbare strategische waarde heeft. Minister van defensie Weizman zei gisteren dat er een ne- deizettlngenbeleid gevoerd zou moe ten worden dat zou passen binnen het raam van het vredesproces. De be sluiten van het kabinet lijken een overwinning voor zijn standpunt. Elon Moreh werd in juni opgezet in een gezamenlijke actie van Israëli sche militairen en nationalistische kolonisten. De Arabieren wier grond daartoe in beslag werd genomen, maakten de zaak daarop aanhangig bij het hooggerechtshof. De vijf rech ters bepaalden daarop dat onteige- LONDEN (Reuter, AP) De Britse regering gaat drastisch bezuinigen op de uitgaven voor onder meer het onder wijs, de gezondheidszorg en het openbaar vervoer, De uit gaven voor defensie en de handhaving van orde en ge zag gaan omhoog net als de aow-uitkeringen De plannen die gisteren door minister van financiën sir Geoffrey Howe in een witboek werden bekendgemaakt zullen naar verwacht op groot verzet stuiten van de oppositie en grote groepen in de samenleving. Labours oud-minister van financiën Denis He- aly zei woedend: „Dit is de prijs die de bevolking van het land moet betalen voor het feit dat het regeringsbeleid tot de hoogsts geldontwaarding en de laagste economische groei heeft ge leid. Deze bezuinigingen zullen de te ruggang nog ernstiger maken." De beleidsvoornemens zijn onderdeel van de filosofie van de nieuwe conser vatieve regering, gefundeerd op het vrije ondememingschap, het terug schroeven van staatsbemoeienis en het snijden in de overheidsuitgaven waardoor de geldstroom onder con trole wordt gehouden om de inflatie te bestrijden. De zeer machtige vak beweging heeft zich echter uitgespro ken tegen de bezuinigingen. De gewo ne Britse burgers zullen de aangekon digde bezuiniging overal voelen nu de schoolfaciliteiten zullen worden inge krompen, het openbaar vervoer zal worden gekort en de kosten van ge zondheidszorg omhoog gaan. ning van de grond alleen gerechtvaar digd was als het gebied nodig was voor de nationale veiligheid. Ver wacht wordt dat Elon Moreh nu zal worden hersticht op een naburig ge bied dat als staatseigendom geregis treerd staat. Premier Begin heeft gisteren officieel de benoeming bekend gemaakt van Jigal Horowitz tot minister van finan ciën. Hij volgt Simcha Ehrllch op die tot tweede vice-premier is benoemd. Mosje Nlssim zal worden belast met de voorlichting als minister zonder portefeuille. Eén man kwam gisteren om het leven bij de ontploffing van een bom vlak bij een busstation in Tel Aviv. Dit werd gisteren meegedeeld door de Israëlische politie. De verantwoorde lijkheid voor de aanslag werd giste ren genomen door de Palestijnse Be vrijdingsorganisatie. Verschillende Arabieren die in de buurt van de plaats van de aanslag werden aange troffen zijn door de politie opgepakt. Een aanslag op een trein veroorzaak te geen slachtoffers. In Beiroet is gisteren slag geleverd door pro-Syrische Palestijnen en le den van de Syrische Sociale Partij in Libanon. Bij de gevechten vonden twee mensen de dood en raakten ze ven personen gewond. Aan de ge vechten werd een einde gemaakt door de voornamelijk uit Syriërs be staande Arabische vredesmacht die sedert de burgeroorlog in Libanon gelegerd is. WASHINGTON (Reuter. AP) Ho ward Baker, de leider van de republi keinen in de Amerkaanse senaat heeft zich gisteren officieel aange meld voor de strijd om het president schap. Baker geldt als gematigd con servatief. In zijn toespraak waarin hij zijn kan didatuur voor de republikeinse nomi natie stelde noemde Baker zichzelf een man met grote ervaring in de politieke wereld van Washington en daarom in staat verschil van stand punten te overbruggen. Hij gaf toe dat het bijzonder moeilijk zal worden de leiding binnen het republikeinse kamp over te nemen van oud-gouver neur Ronald Reagan van Californië, de leider van de conservatieve vleu gel van de partij. Zieke, hongerende kinderen in het dorp Laga op Oost-Timor. CANBERRA, DILI (Reuter, UPI, AP) De Australische regering zal dertig ton voedselhulp direct naar OostrTimor overvliegen, heeft de Australische minister van buitenlandse zaken, Andrew Peacock, gisteren aangekondigd. De hulp maakt deel uit van een groots opgezet plan om honderdduizenden mensen op Oost-Timor van de hongerdood te redden. Het is de eerste keer dat de Indo nesische regering toestaat dat het buitenland hulpgoederen direct overbrengt naar de Oosttimorese hoofdstad Dill, dus buiten het overheidsapparaat in Jakarta om. Functionarissen van de Australi sche regering vertelden gisteren dat een deel van de Australische hulpgoederen die via Jakarta naar Oost-Timor verzonden waren, daar twee maanden in de haven zijn blijven liggen. In augustus van dit jaar stelde een Australische katholieke hulp verleningsorganisatie al een rap port op waarin stond dat het tota le dodencijfer op het eiland sinds de Indonesische militaire actie in december 1975 ver boven de hon derdduizend was gekomen. Vol gens dit rapport stierven er op Oost-Timor dagelijks vele tiental len mensen aan ondervoeding en ziekte. De hulporganisatie ver weet de Indonesische regering al leen maar hulp vanuit het buiten land toe te staan als dat via Jakar- 11 ta ging. Ondanks dringende ver zoeken van het Internationale Rode Kruis, werd deze organisatie door de regering van riet grondge bied van Oost-Timor ;geweerd. Ja karta voerde toen aan dat het In ternationale Rode Kiuls zich op ontoelaatbare wijze tand gemengd in politieke zaken in Oost-Timor. if Biafra De regering heeft haar standpunt blijkbaar gewijzigri, want sinds enige tijd is er vanuit Dili een hulpactie op grote .schaal aan de gang, waar ook het Internationale Rode Kruis bij be'tïokken is. Een vertegenwoordiger in Dili zei dat de situatie in Oost Timor erger is dan die in Biafra, tijdens de Nige- riaanse burgeroor'iog, en gevaarlij ker dan in Camb odja. Het Indonesisch» Rode Kruis schat dat het o ageveer de helft van de bevolking, driehonderddui zend mensen, met voedsel bereikt. Maar in het rapport van augustus wordt er ernstig aan getwijfeld of er nog wel zeshonderdduizend mensen op Oost-Timor in leven zijn. Het ergst zijn die mensen er aan toe die wegens de Indonesische invasie en de daarop volgende ge vechten tussen het Indonesische leger en de bevrijdingsbeweging Fretilin naar de ontoegankelijke bergen in het oosten van het el- land zijn gevlucht. Zij hebben hun voedselvoorraden en het zaaigoed al lang geleden opgegeten, en zijn volgens artsen die hun nederzet tingen hebben bezocht, weggezakt in een volkomen apathie. De hulporganisaties proberen nu voordat eind november de natte moesson invalt het grootste deel van de bevolking te bereiken om hun voedselvoorraden op peil te- brengen en om hun zaaigoed te leveren, zodat ze hun eigen dage lijkse voedsel weer kunnen ver bouwen. Wel bestaat de angst dat de hongerige bevolking ook het zaaigoed zal opeten. TEHERAN, MAHABAD (Reuter, AFP) „Dood aan de Amerikanen" en „Weg met de regering Bazargan", waren de leuzen die werden meege voerd bij twee grootscheepse demonstraties die gisteren in Iran werden gehouden. De an ti-Amerikaanse demonstratie vond plaats in Teheran, de anti-regeringsdemonstratie in' het door de Koerden herover de Mahabad. Enkele honderdduizenden aanhan gers van de Iraanse machthebber, ayatollah Khomeiny, hebben giste ren in de hoofdstad gedemonstreerd tegen het Amerikaanse imperialisme. Plannen om massaal naar de Ameri kaanse ambassade te wandelen werd op het laatste moment afgelast. Toch verschenen voor het gebouw nog ette lijke duizenden demonstranten. Van incidenten werd geen melding ge maakt. De gebeden die aan de de monstratie vooraf gingen werden ge leld door de voorzitter van de consti tutionele raad. ayatollah Hossein Ali Montazaeri. Met deze demonstraties vierden de aanhangers van Khomei ny de islamitische dag van het offer. De demonstranten namen een resolu tie aan die luidde: „Wij veroordelen de actie van de Verenigde Staten die een complot smeden tegen de islami tische revolutie in Iran door de tyran- nleke en bloeddorstige sjah te ont vangen". De voormalige keizer ligt in een New Yorks ziekenhuis. Koerden De bevolking van Koerdistan vierde de dag van het offer op haar eigen manier, maar ook met een demon stratie. Deze richtte zich tegen de regering van premier Bazargan. Dui zenden Koerden trokken door de straten van Mahabad. ondanks het feit dat de Koerdische Democrati sche Partij op het laatste moment de bewoners had opgeroepen van de be toging af te zien om de kans op be sprekingen over autonomie met de regering in Teheran niet te bederven. Ook in andere steden van Koerdistan gaven mensen gehoor aan de oproep van hun geestelijke leider, sjeik Ezze- din Hosseini, om bezoeken te brengen aan de graven van degenen die in de strijd tegen de regeringsstrijdkrach- Een beeld van de betoging ten het leven lieten. Vele graven wer den bedekt met rode vlaggen en soen nitische geestelijken zegden veizen uit de Koran. De demonstratie in Mahabad werd in de gaten gehouden vanuit helikop ters van de centrale regering in Tehe ran. Onder de demonstranten bevon den zich veel vrouwen in blue jeans en in de nationale Koerdische kledij. Khomeini vindt dat Iraanse vrouwen zich in de zwarte chador moeten hullen. Irak heeft Iran gevraagd om herzie ning van het in 1975 in Algiers geslo-1 ten akkoord, waarbij beide landen elkaar beloofden zich niet te mengen in eikaars ethnische problemen. Irak wil dat Iran de Iraakse aanspraken erkent op Sjatt El-Arab, een strook water aan de Perszische Golf waar Eufraat en Tigris samenvloeien. Dit deel van de Golf grenst aan de Iraan se provincie Khoezestan. Irak wil bo vendien dat Iran meer tegemoet komt aan de wensen van de minder heden in het land. De gouverneur van de Iraanse provin cie Khoezestan en commandant van de Iraanse marine, admiraal Achmad Madani, heeft gisteravond ontslag ge nomen. Aanvakelijk was hij minister van defensie in de regering Bazargan, maar ook uit die functie nam hij weldra ontslag. Zijn populariteit als sterke man van het revolutionaire leger heeft hem in Iran een bijzonder sterke positie verschaft. De verwach ting is dan ook niet dat met deze stap het met de politieke ambities van Madani gedaan Is. WASHINGTON (Reuter, AP) Mamie Eisenhower, de weduwe van de Amerika anse president uit de Jaren vijftig is gisteren na een hartaanval tijdens haar slaap op bijna 83-jarige leeftijd overleden. Zij was, gezient haar slechte ge zondheid de afgelopen tijd al va ker met spoed overgebracht naar het militaire Walter Reed-zleken- huis, waar zij overleed. Mevrouw Elsexihower had zich na de dood van ïfraar man in 1969 zo goed als teruggetrokken op een boerderij in Gettysburg, Pennsyl- vanlë. In een verklaring zei presi dent Carter dat hij en Rosalynn „het verdriet van een liefhebben de natie deken". Carter zei dat Mamie Elsenhower het hart had gestolen van de Amerikanen en velen buiten <le VS. „Voor genera ties Amerikanen was zij de verpèr- soonlijklng van oprechtheid en traditionele waarden. Zoals we de succesrijke generaal-president missen, zo zullen we ook deze fijne vrouw missen", aldus de huidige president. Mamie, zoals ze ge woonlijk werd genoemd, was een kleine gezellige vrouw die hield van ontvangsten en partijtjes, tij dens de Jaren dat haar man eerst als generaal en later als president een bekendheid was. Tijdens haar First Ladyschap gin gen er geruchten over drankpro blemen maar tijdens een tv-vraag- gesprek in 1973 verklaarde zij dat die indruk misschien is voortgeko men uit het feit dat ze enige tijd geleden heeft aan evenwichts stoornissen. De Eisenhowers had den twee zonen, van wie er een al als peuter overleed. Hun klein zoon David is getrouwd met Julie Nixon, de dochter van ex-presi dent Richard Nixon. Van onze correspondent JOHANNESBURG De Fordonderneming in Zuid- •Afrika is betrokken bij een frontale botsing met de nieu we burgerorganisaties die on langs zijn opgericht door aan hangers van de anti-rege ringsgezinde zwarte bewust zijnsbeweging en andere zwarten. Dit kan een zeer belangrijke ontwik keling zijn. misschien het begin van een tijdperk, waarin de nieuwe Azapo (Azaniaanse volksorganisatie) en de in Port Elizabeth en Soweto opge richte burgergroeperingen zwarte ar beiders gebruiken als een macht om zich in politieke en economische kwesties op te stellen tegenover de regering en grote ondernemingen. Gisteren legden honderden arbeiders tiet werk neer bij de Fordvestiging in Port Elizabeth uit sympathie met werknemer en leider van de zwarte organisatie in de stad Thozamile Bot ha, die ontslag had genomen. Kort na de middag verlieten zeshonderd ar beiders de poort nadat de bedrijfslei ding een verzoek om Botha de arbei ders te laten toespreken niet wilde Inwilligen. Botha had de Fordlelding ervan beschuldigd dat ze hem voorde keus hadden gesteld: blijven werken voor Ford of ontslag nemen ten gun ste van het werk voor de zwarte bewe ging. In pamfletten ls opgeroepen tot een driedaagse staking tenzij Botha de arbeiders mag informeren Inmid dels heeft Ford besloten Botha weer in dienst te nemen. Botha nam ontslag nadat hij te horen had gekregen dat hij te vaak afwezig was. Een functionaris van Ford hield hem voor dat hij In de gevangenis terecht kon komen of zijn baan kon verliezen. Botha, die gisternacht door de duizenden bewoners van de zwarte woondstad unaniem tot hun verte genwoordiger werd gekozen, zei dat er ook ongenoegen bestond over zijn betrokkenheid bij de burgerorganisa tie. Een woordvoerder van Ford zei dat de bedrijfsleiding zich distan tieert van de verwijten aan het adres van Botha en dat, als ze zijn gemaakt, ze voor rekening van de persoon zelf zijn. HIJ herhaalde dat men alleen bezwaar had tegen Botha's veelvuldi ge afwezigheid. ALGIERS (AP. AFP) Met een grootscheepse militaire parade heeft Algerije gisteren herdacht dat het een kwart eeuw geleden begon zich vrij te vechten van de Franse koloni sator. De parade maakte opnieuw duidelijk dat Algerije een van de sterkste militaire mogendheden ln Noord-Afrlka ls. Aan den volke werden Sam 9-raket- ten, T 72-tanks en Mlgs-25 getoond, dat alles wapentuig van Russische makelij. Amerikaanse waarnemers vertelden dat het de eerste keer ls dat Algiers laat zien over zulk geavan ceerd militair materieel te beschik ken. De parade komt Juist op het moment dat de Amerikaanse rege- •ring het buurland Marokko moderne militaire apparatuur heeft beloofd. Algerije en Marokko staan op weinig goede voet met elkaar gezien de Ma rokkaanse aanspraken op de Weste lijke Sahara. Algerije steunt de aan spraken van het Frcnte Pollsario op dat gebied. De Algerijnse president Chadll Bendjedld verklaarde eerder deze week dat iedere militaire ver sterking van Marokko de situaUe ln de regio verder in gevaar brengt. Onder de genodigden die de parade ln ogenschouw mochten nemen be vond zich ook Carters adviseur voor veiligheidszaken Zblgnlew Breezinski alsmede Vastly Koeznetsow, vice-pre sident van de Opperste Sowjet (de Russische variant van een parle ment). generaal Glap uit Vietnam, de Palestijnse leider Jasser Arafat, de Iraanse premier Bazargan en de twee de man van Cuba, Raul Castro. door Wlm Jansen Opnieuw heeft een staatsgreep in Bolivia de terugkeer van de democra tie in dit land uitgesteld. De oproep tot nationale eenheid, die burgerpre sident Walter Guevare Arze woensdagavond in La Paz deed kwam te laat: een deel van het leger had toen al besloten met een staatsgreep een einde te maken aan de politieke impasse in het nog geen drie maanden oude parlement. Een staatsgreep ten gunste van de boeren en arbeiders, noemde kolonel Alberto Na- tusch Busch de door hem geleide overname van het presidentieel paleis in de Boliviaan se hoofdstad La Paz. waarbij vrijwel geen schot is gevallen. Dat dit niet meer was dan een holle frase om steun te werven bij de burgerbevolking voor de zoveelste Boli- üaanse staatsgreep, bleek nog dezelfde dag. Juan Lechin, als leider van de overkoepe lende vakbond COB een van de machtigste mannen in het land. riep gisteren een alge mene staking uit „tot er een oplossing is gevonden voor de nevelige situatie, die door de militaire staatsgreep is ontstaan". Enige duizenden Bolivianen lieten onmiddellijk daarna hun ongenoegen blijken in jeen grote demonstratie tegen de opstandige mili tairen. Gevaarlijk spel Een indicatie dat de staatsgreep uit de rechtse hoek komt is het feit dat de nieuwe sterke man, Alberto Natusch, dieride als minister onder dictator Hugo Banzer, die zeven jaar lang met harde hand regeerde. Ook de instemmende reactie van de leger eenheden in de tropische stad Santa Cruz, traditioneel een bolwerk van rechts conser vatisme, wijst er op dat het hier niet gaat om een „staatsgreep voor het volk". Het lijkt er eerder op dat Victor Paz Estens- sorro, leider van een van de twee grote politieke partijen in Bolivia, een gevaarlijk spel speelt. Zijn partij, de centrum-rechtse MNR, voerde gisteren voor de staatsradio van La Paz als „verzachtende omstandig heid" voor de staatsgreep aan dat president Guevara van plan zou zijn het parlement te ontbinden. Paz Estenssorro, die in augustus van dit jaar kandidaat stond voor het presi dentschap, heeft zo indirect via zijn partij laten weten de staatsgreep te steunen. Dat betekent ook dat het leger in Bolivia nu openlijk verdeeld is. Generaal Padilla, op perbevelhebber van het leger, noemde de greep naar de macht van een aantal van zijn ondergeschikten gisteren een zinloos avon tuur. Padilla was de generaal die er na een geslaagde staatsgreep voor zorgde dat het proces van terugkeer naar de democratie op gang kon worden gebracht en dat er in juli van dit Jaar algemene verkiezingen plaats vonden. Verontwaardiging Aan de andere kant van het leger staat generaal Banzer, die ook aan die verkiezin gen meedeed en een plaats wist te verwer ven in het parlement. Hij vertegenwoordigt de zeer conservatieve tak van het leger, die in iedere politieke onrust een aanleiding ziet om een staatsgreep of tegenstaatsgreep te plegen. In deze gelederen was de laatste maanden grote verontwaardiging ontstaan, doordat het parlement drie lange zittingen had ge wijd aan de vraag of generaal Banzer zich voor de rechter zou moeten verantwoorden voor de tijdens zijn dictatorschap begane misdaden. Tijdens deze zittingen werd de naam van de ex-dictator herhaaldelijk door het slijk gehaald, wat bij de hem getrouwe onderdelen van het leger veel kwaad bloed zette. De staatsgreep in Bolivia is duidelijk het gevolg van de onwil van de politieke partij en met elkaar samen te werken. Onmiddel lijk nadat in Juli van dit jaar voor het eerst ln twaalf Jaar weer regelmatig verlopen verkiezing plaats vonden, ontstond er een enorm gekrakeel tussen de twee politieke partijen, die als grootste uit de bus waren gekomen Siles Zuazo, leider van de cen trum-linkse Democratische Volksunie (UDP), had de meeste stemmen behaald en kwam daardoor in aanmerking voor het De organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) heeft ln haar slotzitting in La Paz een inter-Amerilcaans hof geïnstalleerd, dat zich bezig aal gaan houden met de schending van mensenrechten in lidsta ten. De zeven rechters van het hof zullen de bevoegdheid krijgen de vrijlating te gelasten van politieke gevangenen of andere slachtoffers van schendingen van mensenrechten. Van de 27 lidstaten van de OAS hebben slechts elf het verdrag, waarop de instal latie van het hof is gebaseerd, onderte kend. De rechters van het Inter-Ameri- kaanse hof voor de mensenrechten kun nen ter plekke aan de slag: een paar uur na hun installatie reden tanks langs het conferentiegebouw, op weg naar het pre sidentieel paleis in La Paz. Bolivia heeft hef verdrag ondertekend. presidentschap. Paz Estenssorro en gene raal Banzer, die ma t zijn partij op de derde plaats eindigde, waren tegen deze kandida tuur. Terwijl de ruzie over het presidentschap wekenlang ln het giarlement voortduurde, werd bulten het parlementsgebouw de drei ging van een nieuwe staatsgreep voelbaar. Generaal Padilla dreigde dat hij de demo cratie niet opnieuw had Ingevoerd om de volksvertegenwoordigers te laten ruziën en vervolgens het land |n een economisch moe ras te laten wegzintaen. Onder die druk beskoten de UDP en MNR tot de aanstelling van een interim-president in de persoon van Gmevara. Gedurende tien maanden zou hij me*t een neutrale regering orde op zaken stellest, waarna verkiezingen begin volgend jaar s en duidelijker uitslag hadden moeten leveren. De laatste maanden heeft de vrij neutrale Guevara geprobeerd'meer macht naar zich toe te trekken. Hij hield een pleidooi voor verlenging van zijn presidentschap met minstens een Jaar en vroeg om speciale bevoegdheden, om de enorme economische crisis ln Bolivia te lijf te kunnen gaan. Zijn positie wankelde vorige maand, toen op 11 oktober een divisie militairen in de tropi sche stad Trinidad een poging tot een staatsgreep deed. De officieren in La Paz waren toen echter nog op zijn hand en dwongen de militairen In Trinidad terug naar hun kazernes te gaan. De aanleiding voor deze opstand, de snel verslechterende economische situatie, kon Guevara (met zijn regering vol tegenstellin gen) ook niet op korte termijn wegnemen. Woensdagavond, de avond voor de staats greep. riep de president op tot de vorming van een regering van nationale eenheid om de economische crisis te boven te komen. Een paar uur later maakten tanks voor zijn presidentiëel paleis hem duidelijk dat hij te laat was. j De nieuwe machthebber in Boli via, kolonel Alberto Natuch Busch

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7