1 GELDIGT/M 6 NOVEMBER. IMhBS HEMA GISTEREN M'N KOELKAST INDE KRANT. VANDAAG VERKOCHT. vrije universiteit FAMILIEBERICHTEN UITNODIGING 50 JAAR BETHELKERK GELD de krant helpt u op weg Verrijkt uranium uit ons land straks mogelijk naar VS Kamer vraagt om informatie contract Algerijns aardgas Gestikt in worst Antillen willen blijvende steun voor defensie VRIJDAG 2 NOVEMBER 1979 TROUW/KWARTET PHS 14 - R 16 kunnen van maandag lol en mei vrijdag telefo nisch van 9 00 -19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dil alleen mogeii|k van 16 00-20 00 uur Looft Cod de Heer die eeuwig leeft, alles uil niets geschapen heeft, die ons nog elke dag behoedt en ome ogen open doet! Opnieuw werden wij verblijd door de geboorte van een zoon en broer Leonard Alexander wij noemen hem Sander Jan en Elly Hoogteijling Ellen en Peter Ede. Floreslaan 74 31 oktober 1979 17 november Dankbaar en blij berichten wij u dat onze ouders: J. M. van der Tas C. A. van der Tas-Gelderblom 25 jaar getrouwd zijn Wij willen dit feest met hen vieren op 14 november a.s. in ..Het Centrum", Frans Halsstraat 1 te Zoeter- meer Wilt u hen komen feliciteren, dan bent u van harte welkom op de receptie van 16.00 tot 18 00 uur. Molenstraat 174 2712 XR Zoetermeer Martin Lida en Aad Corrine en Wim Bram Ton Als blijk van meeleven ter gelegenheid van ons 25- jarig huwelijk vragen wij geen geschenken. In plaats hiervan vragen wij u vrijmoedig een gift voor „Aktie Ghana" (t b v. het werk van Dr M. A Verschuyl) in de bus tijdens de receptie of eventueel door middel van bank- of girocheque. Jaap en Corry van der Tas. Job 11:13 „Indien gij uw hart bereidt, en uw handen tot Hem uitstrekt." Ds. D. Sikkel op 7 november. 1929 Op 7 november a.s. is het 50 jaar geleden dat onze ouders Albert Zondervan en Gerrie Hörchner Wij nodigen u uit voor een ontvangst tussen 16.30 en 18.00 uur in de Bankraskerk, Max Havclaarlaan 435 te Amstelveen. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Giften gaarne voor de Stichting ..zorg voor blinden" en „kerk zonder grenzen" (Radio Bloemendaal) Graaf Aelbrechtlaan 169 1181 SV Amstelveen. Op 31 oktober overleed na een moedig gedra gen ziekte, onze lieve zuster, schoonzuster en tante Klaziena Jongerbloed op de leeftijd van bijna 58 jaar. Aalsmeer' A. N. Brouwer-Jongerbloec L. Brouwer Koudekerk a/d Rijn: A Jongerbloed J. Jongerblocd-Zoeteman Amstelveen A. Albcrs Jongerbloed L. Albcrs Santpoort C Hcndriks-Jongerbloec W F Hendriks E. L. Brommersma-Jongerbloed C. Brommersma Amsterdam: J. A. Jongerbloed Neven en nicht. Leiderdorp. 1979 Correspondentie-adres: Hondsdijk 15 2396 HJ Koudekerk a'd Rijn Gelegenheid tot afscheidnemen in de rouwka mer van het Academisch Ziekenhuis te Leiden, zaterdag van 15.30-16.30 uur. De rouwdienst zal worden gehouden maandag 5 november om 14 00 uur in de aula van de Algemene Begraafplaats te Koudekerk aan de Rijn. waarna de begrafenis aldaar zal plaats vinden Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in gebouw Nieuw Poelgeest te Koudekerk aan de Rijn Heden werd in zijn slaap, door zijn Hemelse Vader thuisgehaald nujn lieve man. onze zwa ger en oom Louw Cats op de leeftijd van 84 jaar Mevr G Cats-Mulder 8071 BL Nunspert. 1 november 1979 Brouwerskamp 3 Gelegenheid tot condoleren maandag 5 novem ber in ..De Whrnic". Ds de Bouterlaan 5 te Nunspeet. van 10.30 tot 10 50 uur Hierna zal daar een rouwdienst gehouden wor den. aanvang 11 00 uur De teraardebestelling zal maandag 5 novem ber plaatsvinden op de algemene begraaf plaats aan de Eperweg te Nunspeet om 11 45 uur Aan huis liever geen bezoek Pastel mohair: 't fijne zachte breigaren voor modieuze vesten en pulls. Effen of gemêleerd in wel 16 prachtige pasteltinten. Bol van 50 gram 3,25. Hema Breiboek met 120 mode ideeën voor nu en 1980. Inclusief volop breigaren nieuw tjes, mode-berichten en natuurlijk alle brei-beschrij vingen 4,7S. Op Zijn tijd nam de Here na een geduldig gedragen lijden tot Zich. mijn lieve man en onze lieve vader en opa Bindert de Vries op de leeftijd van 71 jaar. Psalm 150. berijmd. Groningen. B. de Vries-Kuipers Hoogeveen: Anny en Harko Rutgers-de Vries Boukje. Harko en Gea, Bernard en Ine. Fenny. Peter Bergum: Piet en Sieny de Vries- van der Veen Marjon. Bernhard. Heieen Bedum: Chris en Syta de Vries-Vink Marcel. Robert Waddinxveen: Bernhard en Stieneke de Vries- Jensma Groningen: Theo en Sieta de Vrics- Haverdings 1 november 1979 Berkenlaan 120 9741 JS Groningen De overledene is opgebaard in één der rouwka mers van Uitvaartcentrum ..Algemeen Be lang". Esdoornlaan 187 (wijk Selwerd) Bezoekuur 's avonds van 7 tot 8 uur. De rouwdienst wordt gehouden op dinsdag 6 november a.s. 's morgens om 11 uur in de aula van de begraafplaats „Selwerderhof". waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Gelegegenheid tot condoleren na de begra fenis. Na een moeilijke levensavond ontsliep in haar Heer en Heiland onze lieve zuster, schoonzus ter en tante Maatje Jannetje Fuykschot weduwe van Arie Willem Kooijman in de ouderdom van 84 jaar. Capelle aan den IJssel: A. C. Schravendecl-Fuykschot Pijnacker J. J. Kuyvenhoven-Fuykschot Zeist; P. de Koomen Rotterdam: M. de Haan-Kooijman A. de Haan en verdere familie Capelle aan den IJssel, 31 oktober 1979 ..De Vijverhof" Reigerlaan 251 Correspondentie-adres: Kerklaan 136 2903 BJ Capelle aan den IJssel Geen bezoek De rouwdienst zal gehouden worden maandag a.s. om 11.00 uur in de kapel van de begraaf plaats Oud-Kralingen. Kralingscweg 334 te Rotterdam, waarna de begrafenis zal plaats vinden. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in de kapel. Nog onverwacht werd van ons weggenomc-o onze broer Jacobus Boot in de leeftijd van 75 jaar Haverford USA A. S. Veldhuvzen van Zanten- Boot Wageningen: M Booij-Boot Nunspeet C. Boot H. A. Boot-Aldershoff Voortiout: Ph. D. Frijlink-Boot Amsterdam. 31 oktober 1979. II juni 1903 tot 24 oktober 1979 God nam. op Zijn tijd. tot zich onze geliefde vader en grootvader drs. Tammo J. A. Delhaas Wij zullen hem erg missen. Herv. past. Maasdijk Jan en Willeke Delhaas Tammo-Karin-Wvtze Vereniging „Scholen met de Bijbel" Krimpen aan de Lek Secr.: Boterbloemstr. 9 - tel.: 01807 - 16245. aan alle oud-personeelsleden en oud-leerlingen voor: de reünie, die gehouden zal worden op D.V. 17 nov. a.s van 14.00 tot 17.00 uur in het verenigingsgebouw „De Rotonde Brederostr. 1. alhier, ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van onze schoolvereniging. Hierbij is tevens een tentoonstelling van schoolfoto's vanaf 1904 tot op heden. Het Bestuur. ..Wie m de Zoon gelooft heeft eeuwig leven" (Johannes 3 36) Levende uit het geloof in haar Verlosser en Heer is op 28 oktober 1979 in het verzorgings huis „De Kimme" te Amsterdam-Nieuwendam van ons heengegaan onze lieve schoonzuster, tante, behuwd- cn oudtante Teetske Kerkmeer van der Veen Geboren 13 juni 1889 te Surhuizum Sinds 24 november 1945 weduwe van Klaas Kerkmeer Dankbaar zijn wij voor de liefderijke zorg en hulp. die zij in haar aktieve leven hier. aan ons en zovele anderen heeft gegeven. Op haar verzoek heeft de begrafenis heden in stilte plaatsgevonden in het familiegraf op de begraafplaats „Selwerderhof" te Groningen. Namens de familie: G. W. Kappinga Correspondentie-adres: Wiekslag 151, 3815 GE Amersfoort. In Jezus ontslapen mijn lieve man. onze zuig- zame vader, grootvader, overgrootvader, zwa ger en oom Abraham Herdes in de ouderdom van 91 jaar Maarn' M. L. A. Herdes-Wyers Zwijndrecht: A. M. J. van Hoorn-Herdes Shellharbour (Austr.): G. H. Keller-Herdes K. Keiler St. Ives (Austr.): M. L. Koning-Herdes H. Koning Breda: H. F. Kilsdonk Klein- en achterkleinkinderen neven en nichten Maarn. 1 november 1979 Hertenlaan 1. Geen bloemen Geen toespraken De rouwdienst zal gehouden worden in de Gereformeerde kerk. aan de Ted Visserweg te Maarn op dinsdag 6 november a.s. om 11.00 uur. De bijzetting in het familiegraf zal daarna om 13.00 uur plaatshebben op de Noorderbegraaf plaats te Hilversum. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de rouwdienst in bovengenoemde kerk. Dankbetuiging Voor uw belangstelling en hartelijk medeleven haar en ons betoond, tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder en oma Adrians van der Sar-Xoordam betuigen wij onze welgemeende dank. 's-Gravenzande. november 1979 familie Van der Sar Noordwind 18. Dankbetuiging Door de vele condoleances met zoveel oprechte deel neming na het geheel onverwacht overlijden en bij de begrafenis van mijn geliefde man. onze zorgzame vader, behuwdgrootvader en overgrootvader. Pieter Doelman is het ons niet mogei>|k U allen persoonlijk daarvoor dank te zeggen Daarom betuigen wij U langs deze weg onze hartelij ke dank Mede namens de kinderen, klein en achter kleinkinderen P Doelman-Van der Kooij Naaldwijk, november 1979 Anjerlaan ?7 Op een gemeenteavond te houden op MAAN DAG 12 NOVEMBER A.S. OM 8 UUR N.M. hopen we te gedenken, dat onze kerk (Vasco da Gamastraat-Amster- dam-West) 50 jaar gele den in gebruik werd genomen. Oudleden van de Bethel- kerkwijk nodigen wij hier bij gaarne uit om deze avond mee te maken, namens de wijkkerke- raad. Ds F. D. Kraan, voorz. W P Visser, secr. Krachlens beschikking der Rechtbank ie Zwolle d d 2ó oktober 197» is JAN WEE N1NK te Zwolle onder curate le gesteld Tot curator werd benoemd A E. F G Weenink en tot toeziend eurator J. Weenink-Vrolijk. beiden wo nende te Zwolle aan dc Mo lenweg nr 260 Mr. R K. E. Buysrogge. procureur Krachtens beschikking der Rechtbank ie Zwolle d d 2ó oktober 1979 is ROELOF RIETMAN te Zwolle onder curatele gesteld Tot curator werd benoemd W Rietman en tot toeziend curatrice C Rietman-van de Velde, bei den wonende te Zwolle aan de Chrysantenweg nr 17 Mr R. K E Buvsrngge. procureur amsterdam De vakgroep Geschiedenis en Maatschappelijke Aspecten der Natuurwetenschappen (G.M A.N.) van de faculteit der Wiskunde en Natuurweten schappen zoekt een wetenschappelijk medewerker (m/v) (voor 0,4 deel van de werktijd) Taak: - het verlenen van assistentie bij de organisatie van het verplichte college Facultair Studium Generale voor tweedejaars studenten in de faculteit der Wiskunde en Natuurwetenschappen over een actueel onderwerp (b.v. "Innovatie en Werkge legenheid") betreffende de relatie Natuurweten schap/Maatschappij - het coördineren van vakgroepsactiviteiten met die van de subfaculteiten betreffende de hedendaagse sociale aspecten der natuurwetenschappen. Functie-eisen: - doctoraal in één der natuurwetenschappen of in de wiskunde -gebleken belangstelling voor de hedendaagse problematiek in de relatie tussen natuurweten schap en maatschappij. Deze aanstelling geschiedt voor de duur van twee jaar, ingaande op 1 januari 1980. Aanstelling op een latere datum dan 1 januari 1980 is mogelijk. Nadere informatie wordt gaarne verstrekt door de secretaris van de vakgroep G.M.AN., drs. F.H. Brook- man. tel. 020-548 35 69. Instemming met de doelstelling van de Vrije Universi teit als christelijke instelling wordt verwacht. Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding van vaca turenummer 380-3199. te richten aan de dienst Per soneelszaken. postbus 7161. 1007 MC Amsterdam. De Vrije Universiteit is gelegen aan de De Boelelaan 1105, Amsterdam-Buitenveldert. m Van onze redacteur wetenschappen ALMELO In de toekomst zouden zelfs Amerikaanse kerncentrales wel eens kunnen gaan draaien op urani um dat in Nederland. Engeland of Duitsland verrijkt is. Met deze ge dachte speelde prof. dr M. Boogaardt Tisteren op de tiende verjaardag van Ultracentrifuge Nederland (UCN), waarvan hij directeur is. Amerika had tot voor enkele jaren praktisch een monopoliepositie in de westelijke wereld wat betreft uraniumverrij king. De ultracentrifuge-capaciteit in de drie samenwerkende landen wordt uitgebreid hoewel te voorzien is dat de internationale overcapaciteit nog minstens tien jaar zal aanhouden. „De conclusie dat wij niet aan de bak zouden komen, kon wel eens voorba rig zijn." aldus Boogaardt. Veel afne mers zijn geinteresserd in een extra leverancier, om de afhankelijkheid van Amerika en Frankrijk (dat ook hard bouwti niet te groot te laten worden. Wat de prijs betreft, zijn er „stellige aanwijzingen dat wij in 1985 aanmer kelijk goedkoper kunnen leveren dan dc Amerikanen." zei Boogaardt. Hij achtte doordringen op de Amerikaan se markt dan ook niet uitgesloten. Washington maakt daar geen be zwaar tegen. De bedoeling is. vanaf de gezamenlij ke produktiecapaciteit van 2000 ton per jaar die nu in het ultracentrifuge- verdrag is vastgelegd, te komen tot vijf- a achtduizend ton in 1990. Van die tweeduizend ton zal overigens het hapje van 330 ton dat de Duitsers in Gronau wilden neerzetten, hooguit voor de helft worden gerealiseerd, al dus Boogaardt. Dat komt omdat de vergunningsprocedure daar vertra ging heeft opgelopen. Het wordt in Gronau voorlopig niet meer dan 170 ton. de rest wordt naar Almelo door geschoven. Van onze parlementsredactie DEN HAAG ln de loop van deze maand moet minister Van Aardenne (economische zakent opheldering ver schaffen over toekomstige leveran ties van Algerijns aardgas. Die wens leeft sterk in de Tweede Kamer. Di recte aanleiding is een korte notitie van de minister, waarin staat dat Sonatrach (de leverancier» „een zeke re voorkeur" heeft voor transport van grote hoeveelheden aardgas per pij pleiding. Het vorig jaar afgesloten contract tussen Sonatrach en de Ne derlandse Gasunie voorziet juist in de aanvoer per schip, met als eind bestemming de Eemshaven. De Gasunie houdt het er nog steeds op. dat het gas in de jaren tachtig per schip ons land bereiken zal. Een ge sprek met Sonatrach. dat in oktober zou worden gehouden, werd echter door de Algerijnen afgezegd. Een nieuwe afspraak is nog niet gemaakt, aldus de gisteren door Van Aardenne vrijgegeven notitie. Vooral bij D"66 en PvdA hebben de mededelingen van de bewindsman het wantrouwen versterkt, dat de Al gerijnen hun verplichtingen niet na komen. Als dat inderdaad het geval is moet Nederland geen kostbare iriver- teringen doen in de Eemshaven. heeft mevrouw Epema-Brugman (PvdAi al gezegd Op 14 november bespreekt Van Aardenne de situatie met de be trokken Tweede Kamercommissie. ARNHEM (AN'Pi - De 66-jarige H J. Kelderman uit Arnhem is gestikt na het eten van een stuk worst Hij was op bezoek bij familie in Oosterbeek De worst bleef vastzitten in zijn luchtpijp. Van onze parlementsredactie DEN HAAG - De Nederlandse Antillen willen dat Nederland ook na de onafhankelijkheid voor de defensie van de zes eilanden blijft zorgen. De Antilliaanse leden van de koninkrijkswerkgroep, die de mogelijkheden vooi de staatkun dige toekomst van het rijksdeel onderzoekt, hebben deze ..uit drukkelijke wens" tijdens de be sprekingen deze week in Den Haag unaniem naar voren ge bracht. Van Nederlandse zijde is daar op vooralsnog terughoudend gereageerd. De voorzitter van de werkgroep oud-premier B Biesheuvel zei. dat de Nederlandse leden er hooguit begrip voor hebben dat de aanwe zigheid van de Nederlandse mari niers op de Antillen na de onaf hankelijkheid niet abrupt kan worden afgebroken. De komende maanden za! de Nederlandse sec tie van de werkgroep zich intern op dit vraagstuk beraden. Tevens is besloten een studiegroep in te stellen voor het defensicvraag- stuk. De politieke leider van de Aru baanse onafhankelijkheidspartij MEP. zei dat mocht voortzetting van de Nederlandse defensie-in spanning niet haalbaar blijken, de Antillen de voorkeur geven aan internationale bescherming dooi een groep landen, waaronder bij voorbeeld de Verenigde Staten. Groot-Brittanië en zeker ook Ne derland Achtergrond van de An tilliaanse wens is de vrees voor annexatie door Venezuela zodra de bande" met Nederland zijn ver broken. De koninkrijkswerkgroep besloot verder een studiegroep in te stel len die moet nagaan of het ver standig is om via een overgangs periode op de zelfstandigheid aan te koersen. Biesheuvel zei. dat het streven van de werkgroep er op blijft gericht op 1 juli volgend jaar een rapport uit te brengen aan dc regeringen in Den Haag en Wil lemstad. Dat rapport zou dan als basis moeten dienen voor een ronde ta felconferentie over de onafhanke lijkheid. Volgens Biesheuvel be schouwt de werkgroep de datum echter niet als heilig. Surinamers eisen in kort geding toegang tot discotheek UTRECHT ANPi - Twee Surinaam se studenten hebben gisteren voor dc president van de Utrechtse recht bank. prof mr C J A van Dijk. een kort geding aangespannen, omdat hen naar hun mening zonder aanwijs bare reden de toegang was geweigerd tot de Utrechtse discotheek Don Qui chotte. Beide studenten waren vrijdag 5 ok tober vergezeld van drie t blanket ken nissen naar de discotheek gegaan Omdat zij al het vermoeden hadden dat de deur voor hen dicht zou blij ven. ging eerst een iblankei vriendin van de twee Surinaamse studenten naar binnen Zij stelde vast dat hel niet vol was in de dancing, en ging daarna bij de garderobe staan om het toelatingsbeleid van de portier van Don Quichotte gade te slaan Toen de Surinaamse studenten zich daarop bij de portier aandienden weigerde hij hen binnen te laten Even later het was in de discotheek inmiddels nipt minder druk geworden klopten twee «blanket vrienden van de studenten bij Don Quichotte aan Zij kwamen /.onder problemen binnen

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 14