Beste mensen in heel Den Haag e.o., dat is 'n meevaller zitkamers, eetkamers, fauteuils, slaapkamerswanden en kastjes losse Z- en3- zitsbanken,bedden, matrassen, tiener-bureaus salontafels en noemt nmaar op, alles nu extra afgeprijsd U ként de Stam,n ként t adres vr*ijdag\S> zaterdagvoordeel Blik is duurste van leverpastei Toekomst kartonfabriek opnieuw onderzocht Kamerlid wil verbetering Rotterdams politiebureau Onderzoek Konsumenten Kontakt: 'Psychiatrische hulp moet zonder dwang' Den Haag - Noordeinde 44 - Tel. (070) 46 95 40 Cellen 'middeleeuws' Man omgekomen bij bedrijfsongeval English style fiets 399.- 8.50 Loeplamp 22.50 Citizen kwarts horloge DONDERDAG 1 NOVEMBER 1979 TROUWKWARTET H 12 ADVERTENTIE Docenten en studenten van de opleiding voor arbeidstherapie „De Trappenberg" demonstreerden gisteren in Den Haag voor extra geld. Volgens de betrokkenen kan dan het onderwijs beter worden en zijn de studenten verzekerd van begeleiding bij hun stages. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De duurste grondstof van leverpastei is de blikverpakking. Deze opmerkelijke conclusie trekt het Konsumenten Kontakt uit een onderzoek naar een aantal merken leverpastei. Voorts komt deze consumentenorga nisatie grote prijsverschillen tegen. Leverpastei is een atvalprodukt en hierdoor kost de lever, het zwoerd of het gebruikte afvalvlees allemaal minder dan het blik. Le verpastei bevat zo weinig lever, dat het die naam eigenlijk niet meer verdient, aldus het Konsu menten Kontakt Toch is lever pastel geen slecht produkt. Inte gendeel. de consument kan best tevreden zijn. De goedkope mer ken zijn even goed of soms beter, dan de dure bekende merken. Le verpastel is een vet produkt. In het begin van deze eeuw ging er vijftig procent spek in. Tegen woordig is dat minder, maar de hoeveelheid vet schommelt toch nog rond de vijfentwintig en der tig procent. De pastel van Albert Hcljn bevat bij voorbeeld 23 pro cent vet; de pastei van Unox 32 procent. Behalve ongeveer 20 procent le ver. vet en vlees bevat leverpastel hulpstoffen zoals fosfaten (om het vet met het water te binden) en zetmeel (bindmiddel). Als conser veermiddelen worden nitraat en nitriet gebruikt, terwijl suiker en glutamlnaat worden toegevoegd om de smaak op te peppen. BIJ vier van de vijf geteste merken merkte het panel overigens op, „dat de pastel weinig leversmaak heeft", aldus Koopkracht van deze maand. Het bekende merk Unox Is bijna twee keer zo duur als de minder bekende merken Hoy en Hom burg. en dat terwijl Unox „geen haartje beter is". In het algemeen is leverpastei in discountzaken het goedkoopst Van onze parlementsredactie DEN HAAG Minister Van Aardenne (economische zaken) wil een nieuw onderzoek naar de toekomstkansen van de kartonfabriek „De Halm" in Hoogkerk (Groningen). Daarmee komt 1 januari 1980 als „fatale datum" voor eventuele sluiting van het bedrijf te vervallen. Over een andere bedreigde noordelijke kartonfabriek, Okto, voert de minister dezer da gen besprekingen met onder meer vakbonden en bedrijfslei ding. Een en ander werd gisteren duidelijk karton-markt Van Aardenne heeft in het (besloten) overleg tussen de eerder dit Jaar gezegd, dat hij „De Tweede Kamercommissies voor eco- Eendracht" tegemoet wil komen nomlsche en sociale zaken en de be- wanneer steunverlening aan Okto ne- trokken bewindslieden Minister Van gatieve gevolgen zou hebben voor het Aardenne wil. met instemming van bedrijf in Appingedam. de Kamerleden. „De Halm' „het voordeel van de twijfel" geven. De minister zal vooral laten bekijken of de verbeterde marktsituatie van blij vende aard is De herstructurerings commissie massiefkartonindustrie (Hermas). die het onderzoek verrich ten zal. „wordt niet op enkele weken vastgepind." In elk geval vallen er per 1 Januari 1980 geen beslissingen over het al dan niet voortbestaan van „De Halm". Pas later ln dat Jaar zal duide lijk worden wat er met „De Halm" gebeuren zal. Over de toekomst van Okto kon de minister gisteren evenmin concrete mededelingen doen. Het bedrijf Is desUJds opgericht om het door grote werkloosheid geteisterde noorden aan nieuwe arbeidsplaatsen te hel pen De minister heeft de Tweede Kamer melding gemaakt van recente „verontrustende berichten' over Okto. en van besprekingen over het oplossen van de gerezen financiële problemen De ontwikkelingen bij Okto kunnen van belang zijn voor de toekomst van een andere noordelijke fabriek. ..De Eendrachtln Appingedam Beide bedrijven opereren op de vouwdozen- ROTTERDAM (ANP) Dwang maatregelen moeten bij de hulpverle ning aan psychiatrische patiënten en zwakzinnigen uitgesloten zijn, omdat dwang angst en afkeer kan veroorza ken. Als het accent meer op hulp komt te liggen zal er ook geen sprake meer zijn van gedwongen opnamen. Cliënten die in een crisissituatie op gevangen worden moeten op een soort „intensive-care" afdeling wor den opgenomen. Dit zei de directeur van de stichting Pandora uit Amsterdam gisteren op een bijeenkomst in Rotterdam van de sectie geestelijke gezondheidszorg van de nationale ziekenhuisraad over dwang ln de hulpverlening. Van de kant van hulpverleners werd echter naar voren gebracht dat dwang zo nu en dan onmisbaar is. „Die maatrege len moeten alleen ln het uiterste ge val worden toegepast, maar ermee stoppen zou veel patiënten onrecht aandoen, aldus de hulpverleners. Vanuit alle voorzieningen voor geestelijke ge zondheidszorg komen de psychiatri sche centra onder een toenemende druk te staan. Dat komt vooral door dat deze centra in de behandelingen de „laatste post" zijn. De druk neemt nog toe, naarmate de ambulante voorzieningen (hulp buiten de inrich tingen) hun cliënten strenger gaan selecteren. Voorzitter J. L van Has selt van de sectie geestelijke gezond heidszorg van de nationale zieken huisraad zei dit op een ledenvergade ring. Hij haalde publikaties aan waaruit blijkt, dat de „doelgroep" van veel instellingen voor ambulante zorg ge leidelijk verschuift van de chronische patiënten in de richting van betrek kelijk gezonde cliënten, die in het dagelijks leven met problemen kampen. Van Hasselt zei, dat zich binnen de psychiatrische ziekenhuizen trou wens min of meer eenzelfde ontwik keling voordoet. De neiging bestaat, alleen patiënten op te nemen die pas sen in het „therapeutisch klimaat". Maar aangezien de psychiatrische in richting de laatste post is, zouden er eigenlijk bij de opneming van patiën ten helemaal geen selectie-criteria mogen zijn. T - Tl T w7-V Dinsdag j.l. zou de laatste dag zijn geweest. En nu is hier het goede nieuws. de Stam mag dóórgaan! Bedankt Kamer van Koophandel en bedankt beste huisbaas. Dankzij uw toestemming en dankzij uw begrip kan de Stam nu tot 1 december een massa onverwacht voordeel kwijt aan alle woonliefhebbers in Den Haag en wijde omgeving. Eerlijk gezegd, dat is bitterhard nodig, omdat het nieuwe pand aan de Grote Markt lang niet op tijd klaar is. Jammer voor de Stam. En jammer van al die meesterlijke meubelen, die apart waren gezet voor de openings-show in de nieuwe zaak. Maar puur geluk voor elke Hagenaar, of elke omwonende, die er nu heel snel bij is. waaronder bekende merken zoals Lêolux, Gelderland, Roche Bobois, Silent Night.Topform, Lübke, Coja en vele, vele andere; spontaan modern, stijlvol klassiek of zalig romantisch. en natuurlijk onmiddellijk leverbaar, want alles moet weg. (Paleispromenade, oude pand Krul) Elke donderdag koopavond. Minister Van der Stee van Landbouw, maar ook belast met Koninkrijks zaken heeft gisteren in Den Haag besprekingen gevoerd met de huidige premier van de Nederlandse Antil len Fourier en de toekomstige premier Don Martina (links). Het Kamerlid haakt hiermee in op Van een onzer verslaggevers ROTTERDAMDEN HAAG Het Kamerlid Wessel-Tuin- stra (D'66) meent dat voor rang moet worden gegeven aan het verbeteren van de hulsvesting van de Rotter damse politie. In schriftelijke vragen noemt zij het voortbe staan van de huidige situatie onverantwoord. Volgens de aan de ministers van justitie en binnenlandse zaken gestel de schriftelijke vragen zou den „mensonterende" toe standen heersen in de cellen en dagverblijven van het bu reau zeden- en kinderpolitie in de Rotterdamse wijk Char- lols. kritiek, die brigadier H. Stap van de Rotterdamse zeden- en kinderpolitie heeft geuit in het blad van de Neder landse politiebond, afdeling Rotter dam. Volgens de brigadier is de in richting van de cellen, waar vooma- melijk kinderen worden onderge- Opsluiting bracht die weggelopen zijn of een diefstal hebben gepleegd, „middel eeuws". Volgens Stap zijn de cellen nog voorzien van een open toilet, is er onvoldoende licht, is het er te koud en hangen er in het passantenverblijf gevaarlijke verwarmingsplaten. IJMUIDEN (ANP) De 35-Jarlge A. F. Schroduer uit Schagen ls gister morgen bij een ongeval op het terrein van Hoogovens ln IJmuiden om het leven gekomen. Schroduer. werk zaam bij de afdeling railvervoer, kwam bij het rangeren van een loco motief met afstandsbesturing door onbekende ooizaak onder de trein. Het slachtoffer was getrouwd en had twee kinderen. De brigadier meent dat opsluiting in deze cellen niet alleen slecht voor de gezondheid is. maar dat de betrokke nen er ook nadelige psychische gevol gen aan kunnen overhouden. De Rotterdamse politie heeft welis waar verbeterings- en nieuwbouw- plannen, maar niet voor het bureau zeden- en kinderpolitie, dat gehuis vest is in een pand uit de vorige eeuw. Te vrezen valt dan ook, meent briga dier Stap. dat verbetering van deze onverantwoorde situatie er voorals nog niet inzit. Stap hoopt dat de korpsleiding door zijn kritiek alsnog aangespoord wordt iets te doen. De korpsleiding van de Rotterdamse po litie heeft volgens een woordvoerder nog geen commentaar. Wel is intett overleg gaande. De brigadier wordt in zijn kritiek gesteund door voorzitter T. Douma van de afdeling Rotterdam van de Nederlandse politiebond. Deze beves tigt dat al vaker de aandacht op de situatie bij de Rotterdamse zeden- en kinderpolitie is gevestigd, maar dat er tot nu toe niets is gebeurd afgezien van enkele kleine reparaties. AMSTERDAM In een pension in de Eerste Oosterparkstraat in Am sterdam ls een 37-jarige Turk do« twee onbekend gebleven landgen^i ten beroofd van 14.000 gulden De man had met de twee een afspraak voor de aankoop van schapen in ven band met een op handen zijnd offer feest. In plaats van zaken te doen zetten de twee een mes op zijn keel. bonden hem met een gordijnkoord aan handen en voeten en beroofdetf hem van zijn handelsgeld. degelijk en oersterk 3 versnellingen SA nieuwste uitvoering^ I 26 wielen trommelremmen lederen kwaliteits zadel kettingkast kompleet met slot. standaard, verlichting, reflektoren snelbinders, in dames- en herenmodel. Dames onderblouse I 100% katoen Fan tasie gebreid Wit van 450.- voor met korte mouw aaa Maten 40 t/m 50 Stereo auto cassette-recorder I 2x10 Watt verster- ker Automatische i bandstop Kompleet met mbouw- I materiaal 79.- nieuw, verenkonstruktie in de arm voor buro- of hobbytafel in alle rich tingen verstelbaar lengte 130 cm kompleet met ronde fluorescentiebuis 22 Watt schakelaar en tafelklem verkrijgbaar in sfeervol bruin van 249 - voor aW verlichting Stapelladen Diverse kleuren met witte laden Set van 3 laden Afm 38x275x21 cm Venda chocoladeletters Voor snelle Sinter klazen Melk of puur Per stuk 100 gram 1.60 multichrono alle tijdfunkties en ge programmeerde kalender stopwatcl met tussentijden tot op 1/100 sec nauwkeurig aftelier en dual-time van 265 -voor Citizen day-date horloge kwarts met dag en datum stalen^ kast. band en mineraal glas 12 maanden schriftelijke garantie van 295 - voor VROOM\3DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 12