Cabinet Begin schuift log verder naar rechts Europa houdt ontwikkelingslanden in oude rol I ftrijd over Japans remierschap duurt oorlopig nog voort Londen beperkt komst immigranten uit Azië Aanhangers Kennedy dienen zich al aan Horowitz gaat bestedingen beperken Een van de twintig op die dag Whitelaw gaat Tories niet ver genoeg EG geeft meer hulp voor Cambodjanen iENSDAG 31 OKTOBER 1979 BUfTENLAND TROUW/KWARTET P9 - RH7 - S9 RUZALEM (Reuter, AP, AFP) De Israëlische premier Begin is erin geslaagd voorlopig a einde te maken aan de moeilijkheden binnen de regerende coalitie en een begin te maken ;t een effectieve bestrijding van 's lands economische perikelen door de benoeming van ral Horowitz tot minister van financiën. il Horowitz volgt Simcha Ehrlich die gepromoveerd is tot tweede -premier. Op die manier is Begin geslaagd op een politiek aan- §artawi irdbare manier af te komen van lich, wiens financieel-economi- ie beleid mede ooreaak is van het ;e inflatiepercentage in Israël, dat honderd op jaarbasis beloopt. was met het Egyptisch-Israëlische vredesverdrag. •lich staat aan het hoofd van de erale Partij en Begin zou deze tij tegen zich in het harnas jagen hij Ehrlich simpelweg uit het ka- et gegooid zou hebben. iwitz (60) staat bekend als een lamische Israëlische zakenman de reputatie heeft met succes lomische problemen aan te pak- i. De benoeming van Horowitz be nt wel, zeker na het ontslag van aster Dajan van buitenlandse za- dat de Israëlische regering nog der naar rechts opschuift. Horo- z staat niet alleen bekend als ie- nd met zeer behoudende economi- ie opvattingen, maar ook als ie- nd met een uitgesproken voorkeur ir een harde opstelling tegenover probleem van de Palestijnse au- owitz heeft zich bereid verklaard portefeuille van financiën over te d nen op voorwaarde dat hij flink mogen snoeien in de overheids- gaven om op die manier meer mo- ijkheden te scheppen voor het be- gjfsleven. Een en ander houdt in dat jrtflsraëliërs erop moeten rekenen dat ?e*ie buikriem nog verder zullen moe- aanhalen. Horowitz is voorstan- van uitbreiding van de Joodse Verzettingen op de bezette weste- teJe Jordaanoever en wil de Israëli- 1 e zeggenschap over dat gebied uit- ,ctyden. Eerder dit jaar trad Horo- lid van de La§m-partij, een be idende groepering die negen zetels ft in het parlement, uit de rege- ;-Begin omdat hij het niet eens De Verenigde Staten hebben gewei gerd visa te verstrekken aan twee hoge Palestijnen, dr. Issam Sartawi en Sabri Jirayis, voor de bijwoning van een door het Israëlische maand blad New Outlook belegde conferen tie over de toenadering tussen Pales tijnen en Israëliërs. Ook vertegen woordigers van de Palestijnen in de bezette gebieden schitterden door af wezigheid. omdat de Israëlische auto riteiten hun toestemming weigerden het land te verlaten. Wel waren in de Verenigde Staten wonende Palestij nen bij het begin van de conferentie aanwezig. De Israëlische regering beschuldigt Canada ervan te buigen voor Arabi sche druk omdat de Canadese rege ring is teruggekomen op haar besluit de Canadese ambassade niet te ver huizen van Tel Aviv naar Jeruzalem. De Canadese premier, Joe Clark, deed deze belofte tijdens zijn verkie zingscampagne om naar men zegt Joodse stemmen te winnen. Door deze belofte zou Canada al voor enke le miljoenen aan orders uit de Arabi sche wereld zijn misgelopen. Premier Clark heeft het Canadese parlement formeel laten weten dat de verhuizing van de ambassade niet doorgaat. Men wacht opheldering over de sta tus van Jeruzalem af, aldus de premier. Onderzoek Het ministerie van buitenlandse za ken in de Westduitse hoofdstad Bonn heeft de Arabische ambassadeurs in de hoofdstad laten weten een grondig onderzoek te zullen instellen naar be richten dat leden van de Israëlische geheime dienst betrokken zouden zijn geweest bij het verhoor van vier Palestijnen, die in de bondsrepubliek gevangen gezet zijn. Dit deelde de Iraakse ambassadeur in Bonn giste ren mee. Als dat nodig is, zullen er Josef Burg maatregelen genomen worden, zo zou staatssecretaris voor buitenlandse zaken, Oünther von Well, de ambas sadeurs hebben verzekerd. De Israëlische minister van binnen landse zaken, Josef Burg, die de afge lopen dagen in Londen besprekingen voerde met Egyptische functionaris sen over autonomie voor de bezette gebieden en daarbij kennelijke vor deringen heeft gemaakt, verklaarde gisteren bij terugkomst in Tel Aviv dat Israël bereid is met de PLO te praten als deze organisatie afziet van het gebruik van geweld en stopt met pleidooien voor vernietiging van de Joodse staat. Als dat gebeurt, aldus Burg, dan is de PLO niet meer dezelf de organisatie die zij tot dusver was. Burgs opmerkingen vertonen opval lende overeenkomst met opmerkin gen die minister Dajan kort voor zijn aftreden maakte en waarin toen een verschuiving in de houding van de Israëlische regering ten opzichte van de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie werd geconstateerd. Burg beklem toonde overigens wel dat hij zijn ei gen mening gaf en niet die van de Israëlische regering. SA KAEW, Thailand (AP) Een Cambodjaans meis je van vijf ligt uitgeput op een strooien mat in een vluchtelingenkamp bij de Thaise grens. Met haar sta kerige armen en benen uit gespreid. Een arts en twee verpleegsters zoeken wan hopig naar een ader om haar bloed toe te dienen. Tevergeefs. Het kost haar een half uur om te sterven. „Ik kan maar geen ader vinden," mompelt de dokter, terwijl hij haar armen, haar lies, en haar nek aftast. Haar hele lichaam is ver schrompeld door de ondervoe ding. Plotseling houdt haar hart op met kloppen, maar met een snelle en hardhandige massage brengt een verpleegster het weer op gang. Opnieuw blijft het hart stil staan en de verpleegster dient haar mond op mond beademing toe. terwijl de dokter haar borst masseert. Deze keer is het meisje dood. Haar moeder die zich bedeesd op de achtergrond heeft gehouden, begint zachtjes te huilen. Ze is te verlegen om naar voren te komen. De verpleegsters brengen het lijk weg. Het meisje had maandenlang met haar familie door het Cambod- jaanse oerwoud getrokken om aan de hongerdood en de oorlog in haar geteisterde land te ontko men. Tenslotte hadden ze afgelo pen maandag een onderkomen ge vonden in het vluchtelingenkamp. Maar zij was toen al te zwak om te weten waar ze was, zich te bewe gen of te spreken, en ze staarde slechts met grote ogen naar de artsen en verpleegsters die haar het leven probeerden te redden. In dit kamp zitten ruim dertigdui zend vluchtelingen en zij was een van de twintig mensen die die dag stierven. Ongeveer duizend ande ren zijn er even slecht aan toe. Er zijn te weinig artsen in het kamp en ze hebben te weinig uitrusting om een juiste diagnose te stellen en de zieken een goede behande ling te geven. Zij hebben te maken met mensen die malaria hebben, aan tbc lijden, ondervoed zijn en die dysenterie hebben en die alle maal door elkaar liggen. „We doen wat we kunnen," zegt een Amerikaanse arts die als vrij williger naar Thailand kwam. „Maar het is allemaal erg frustre rend omdat we met de beperkte uitrusting vaak niet weten wat er precies aan de hand is. We behan delen koorts als was het malaria en we geven mensen die bleek zien een behandeling tegen bloedar moede. Als het dan niet beter gaat bekijken we wat we nog meer kun nen doen. Ik heb nog nooit zoveel mensen bij elkaar gezien die zo ziek zijn." Het ziekenhuisje in het kamp heeft geen tekort aan medicijnen. Het telt een tiental volstrekt over werkte artsen en verpleegsters en verder beheert het Thaise Rode Kruis een soort eerste hulppost, waar dagelijks zon dertienhon derd patiënten behandeld worden. Maar er zijn doodeenvoudig te veel ernstig zieke mensen om ze allemaal een voldoende behande ling te geven. Het vijf Jaar oude Cambodjaanse meisje bijvoorbeeld lag daar al drie uur voordat de artsen in de gaten hadden dat ze stervende was. „Als dit een normaal zieken huis was geweest, in normale om standigheden, waar dan ook ter wereld, dan zouden we haw gered hebben," zegt een verpleegster. Tijd om daarover na te denken was er voor de Franse arts die haar behandelde in ieder geval niet. Nog voor ze was weggebracht zat hij al bij een andere patiënt. JSpKIO (Reuter, AFP) Het Japanse parlement is er gisteren et in geslaagd een opvolger aan te wijzen voor premier asajosji Ohira, die eerder op de dag het ontslag van zijn binet had aangeboden wegens de overwacht slechte resul- en van de regerende Liberaal-Democratische Partij bij de 'kiezingen op 7 oktober. LONDEN (AP, Reuter, DPA) De Britse regering gaat de immigratie van Aziaten beperken door echtgenoten en ver loofdes van niet in Groot-Brittannië geboren vrouwelijke immigranten geen toestemming te verlenen zich in Groot- Brittannië te vestigen. Er zal een uitzondering worden ge maakt voor vrouwen, die weliswaar niet op Britse grond zijn geboren maar wier ouders overzee in dienst waren van de Britse kroon. was voor het eerst sedert de twee wereldoorlog dat het Japanse par-, lent er niet in slaagde op de eerste van een nieuwe zittingstermijn nieuwe premier aan te wijzen. De zaak daarvan is gelegen in ernsti- machtsstrijd binnen de regerings tij Het hangt af van deze strijd meer het parlement opnieuw bij komt om een premier aan te ten. Leiders van drie belangrijke ties in de LDP, Takeo Fukuda, :eo Miki en Yasuhiro Nakasone, en eerder een beroep op Ohira af treden. De 69-jarige premier vol ei aan dat verzoek, maar leek niet zins zijn aanspraken op de eerste >1 op te geven. In een officiële daring stelde hij voor de vice- rzitter van de LDP. Nishimura, in V3 conflict te laten bemiddelen. Hij zei bereid te zijn zich bij diens beslis sing neer te lggen. Nlshimira slaagde er echter niet in de meningsverschil len tussen de verschillende groeperin gen te overbruggen. Dit betekent dat Ohira voorlopig het premierschap blijft waarnemen in afwachting van overeenstemming tussen zijn rivalen. Meerderheid Ohira heeft al wel de verantwoorde lijkheid op zich genomen voor de tegenvallende verkiezingsresultaten. De LDP had bij de verkiezingen van 7 oktober gemikt op 271 zetels, maar behaalde er maar 248. Dank zij de steun van tien onafhankelijke conser vatieven heeft de LDP nu een meer derheid van drie zetels in het Japanse parlement. Terwijl in heel Zuid-Korea nog steeds uitgebreid wordt gerouwd om de dood van president Park Tsjoe Hee, heeft het er veel van weg dat de autoriteiten begonnen zijn aan een zuivering van de inlichtingendienst de KCIA. In een verklaring van het militair gezag dat de toestand tij dens de staat van beleg in de gaten houdt, wordt gesproken van „een doorlichting van een grote groep mensen". Volgens welingelicht* kringen worden momenteel naast KCIA-chef Kim Jae-Kyoe en diens assistent nog dertig tot vijftig offi cieren van de geheime dienst vastge houden. Het bewind heeft ook meegedeeld dat de plaatsvervangende chef var het leger Lee Hoei-Soeng door waar nemend president Sjoi Kyoe-Hah be noemd is tot voorlopige chef van d< KCIA. Generaal Lee staat bekend als hard, rechtvaardig en hartelijk en beschikkend over een scherp be oordelingsvermogen en een grot* energie. Lee, die in het verleden per mier is geweest en voorzitter van d< regerende Democratische Republi keinse Partij, zal te zijner tijd naar het leger terugkeren. NEW YORK (AP, Reuter, AFP) Burgemeester Jane Byme van Chicago, Carters medewerker voor vluchtelingenzaken ex-senator Dick Clark en de Amerikaanse bond van overheidspersoneel (70.000 leden) hebben zich gisteren achter Edward Kennedy geschaard in zijn voornemen mee te dingen naar de Democratische kandidatuur voor het presidentschap van de VS. Clark heelt zijn ïunctle als coördina- tor vluchtelingenzaken opgegeven- Van de kant van het Witte Huls is onlangs te kennen gegeven dat voor mensen die zich inzetten voor Kenne dy's kandidatuur, geen plaats meer Is in de rijen van president Carter. Of deze ook alle leden van de ambtena renbond de laan uitstuurt mag wor den betwijfeld. Deze prominente aanhang voor sena tor Kennedy was de eerste verrassing nadat Stephen Smith, de zwager van Kennedy en campagneleider ln de jaren zestig voor Edwards broers John en Robert, had meegedeeld dat de senator voor Massachusetts zich volgende week woensdag officieel in de strijd om het Witte Huls zal wer pen. Veel leden van de Kennedyfami- lie maar niet de kandidaat zelf waren maandagavond aanwezig bij de vorming van de campagnecom missie, die tot volgend jaar zal funge ren als het „bureau" van Edward. Voorzitter Vincent Connery van de ambtenarenbond kritiseerde Carter gisteren voor het in gebreke blijven bij het oplossen van ae economische problemen van Amerika en zijn mati- gingspolltiek ten opzichte van de ambtenarensalarissen Kennedy daarentegen heeft zich altijd achter de Amerikaanse arbeiders en de min derbedeelden gesteld, aldus Connery. Ofschoon deze mededeling van de minister van binnenlandse zaken Wil liam Whitelaw een verzachting bete kent van de conservatieve verkie zingsbelofte dat alle echtgenoten en verloofdes zullen worden geweerd heeft de Labouroppositie al fel gepro testeerd tegen het voornemen. De voormalige staatssecretaris voor im- migrantenzaken Shirley Summerskill sprak van discriminatie van de vrouw en rassendiscriminatie. „Het is bele digend en harteloos vrouwen te dwin gen tussen hun man en hun land te kiezen," zei Summerskill. De regeringsmaatregel ls vooral Inge geven door het vermoeden van de Tories dat veel mannen uit India. Bangladesj en Pakistan het land bin nenkomen vla een schijnhuwelijk met een al ln Engeland wonende im migrante. Whitelaw en zijn staatsse cretaris Timothy Ralson zullen de komende maanden nog meer maatre gelen treffen om de Immigratie te verminderen. Tegenover het protest van de oppositie en belangenorgani saties van gekleurde immigranten staat het verwijt van de rechtervleu gel van de Tories dat de minister nog niet ver genoeg gaat. IRA De Britse inlichtingendienst in Noord-Ierland heeft de vrees uitge sproken dat het de IRA. het verboden Ierse republikeinse leger. Is gelukt te infiltreren ln het politiekorps van Ul ster. Het is de politie de afgelopen maanden nauwelijks gelukt om ac ties van de IRA te onderscheppen en men is bang dat dit komt omdat de IRA op de hoogte zou zijn van plan nen van de politie. Men houdt er, rekening mee dat de IRA ook al ge ïnfiltreerd is in het leger en het gevan geniswezen. De voorzitter van de BBC sir Michael 8wann heeft zich gisteren fel uitge sproken tegen de plannen van de regering om de begroting van de Ex terne Dienst ook wel bekend ais de World Service te verminderen. Doorgaan van de plannen betekent een blijvende schade aan de BBC en het einde van haar positie als serieuze nieuwsbrenger. Het bezuinigings voorstel betreft tien procent van de totale BBC World Service-begroting van veertig miljoen pond (ruim 160 miljoen gulden). LUXEMBURG (ANP) Van de hon derdelf miljoen dollar die het komend half jaar nodig zijn om Cambodjaan se vluchtelingen te helpen zullen de landen van de Europese Gemeen schap ongeveer 55 miljoen bijeen brengen. Dat betekent dat de EG haar hulp met nog eens 35 miljoen dollar vergroot. Eerder hadden de af zonderlijke landen al dertien miljoen dollar ter beschikking gesteld van het Rode Kruis en Unicef en de EO als gemeenschap nog een zeven miljoen dollar. De besluiten hiertoe zijn giste ren genomen door de ministers van buitenlandse zaken van de EG-lan- den ln Luxemburg. Sedert het begin van dit jaar zijn al 1529 vluchtelingen uit Zuld-Oost- Azlë naar Nederland gekomen. Tegen het einde van dit Jaar zal dit aantal tot circa 2500 gestegen zijn Dit ls gisteren meegedeeld door een woord voerder van het ministerie van bui tenlandse zaken. Gisteren arriveerde nog een groep van 108 bootvluchte lingen en op 4 november komen nog eens 60 vluchtelingen aan. Pr Nico Kussendrager j Europese Gemeenschap heeft de ontwikkelings peil net zo hard nodig als de ontwikkelingslanden (Europese Gemeenschap. De Jamaicaanse onder elaar zei dat na afloop van het gesprek tussen de en 58 ontwikkelingslanden over een nieuw samen- rkingsverdrag. Het akkoord, dat geldt voor vijf |r. wordt vandaag ondertekend in Lomé. de hoofd- 1 van het Westafrikaanse land Togo en zal daarom né II heten. heeft heel wat voeten in <fe aarde gehad voordat het zover was. I de Brusselse Rue George Henri waar het gesprek voor het ktste deel werd gevoerd zijn heel wat harde woorden gevallen, •ver het uiteindelijke resultaat is lang niet iedereen tevreden. èoening bestond over het feit dat net als ln de vorige eenkomst 99.5 procent van de handel van de aangesloten tikkelingslanden vrije toegang heeft tot de EO-markt. Er fen geen invoerrechten te worden bepaald. Het gaat om 50 %nt van de uitvoer van de geassocieerde derde wereldlanden. _x slechts om 7 procent van de invoer van de EO. Bovendien In in het hele pakket nauwelijks produkten die concurrerend voor bedrijven in West-Europa (kleding of leerprodukten •orbeeld) zodat de EG zonder al te veel pijn de grenzen voor de >er uit de 58 ontwikkelingslanden die Lomé II ondertekenen, I openzetten. Anders wordt het wanneer meer industrieproduk- Izouden worden ingevoerd, die een gevaar zouden kunnen peren voor Westeuropese bedrijvigheid. MET DE EEG GEASSOCIfc"ERDE l'v s, v ACS-LANDEN 'Overeenkomst van Lome vSJ b i -----r—> —f7?--1 Mge ontwikkelingslanden verwijten ropese Gemeenschap dat deze de der- gereld in dezelfde oude rol houdt als in koloniale tijd: grondstoffenleverancier afzetmarkt. Aan een eigen industrialisa- fan de derde wereld wordt te weinig Pacht besteed pntwikkelingslanden wilden een nieuw fonds waarmee industrialisatie van de der de wereld bevorderd zou moeten worden. De Europese Gemeenschap voelde echter niets voor weer een nieuwe ..spaarpot", die naar haar Idee helemaal niet de zekerheid zou gevan dat industriële ontwikkeling in de derde wereld ook inderdaad op gang zou worden gebracht. Er zal nu een studiecom missie worden Ingesteld, die binnen negen maanden met een verslag moet komen Niet alleen bevordert de EG industrialisatie in ontwikkelingslanden niet. tot op zekere hoogte werkt ze die zelfs tegen. Volgens de zogenaamde STABEX-reiing ln het nieuwe verdrag krijgen ontwikkelingslanden die te kort komen bij de uitvoer van grondstoffen (door een misoogst of lagere wereldmarkt prijzen bijvoorbeeld) bijgepast door de Eu ropese Gemeenschap. Een soort minimum loon maar dan voor de export van grond stoffen (8TABEX staat voor „stabilisatie van exportinkomsten"). Bij de uitvoer van onverwerkt hout wordt dus eventueel steun gegeven, bij de export van planken niet. de uitvoer van ongebran de koffie kon voordelig zijn. in tegenstelling tot de export van gebrande koffiebonen. Ontwikkelingslanden worden zodoende niet geprikkeld tot de verwerking van hun eigen grondstoffen. 8TABEX omvat nu vrijwel alle landbouw- produkten uit de derde wereldlanden die bij de EG zijn aangesloten (van pinda's tot garnalen, van sis al tot peper), maar slechts één delfstof (ijzererts). De derde wereld wil de meer mineralen opnemen, maar de Euro pese Gemeenschap was daartegen. Onder meer omdat de verbouw van landbouwge wassen veelal ln handen is van kleine boe ren. STABEX is de verzekering voor miljoe nen kleine landbouwers, zei een EG-zegs- man ln Brussel maar de winning en handel van ertsen een zaak is van multi nationale ondernemingen. Uiteindelijk ls er een compromis gevonden, waarbij een soort „ongevallenverzekering" voor de mineralen ls opgesteld. Mocht door een plotselinge noodsituatie de uitvoer van mineralen door een aangesloten ontwikke lingsland scherp terugvallen, dan kan de Europese Gemeenschap bijspringen vanuit een fonds van ongeveer 750 miljoen gulden. Als voorbeeld van een dergelijke toestand wordt de opstand in de Zairese provincie SJaba genoemd, waardoor de koperuitvoer van dat land vrijwel stil kwam te liggen, of het afsnijden van Zambia's levenslijnen naar zee. de spoorwegen door Zimbabwe- Rhodesië. met als gevolg dat het koper de belangrijkste inkomstenbron niet meer vervoerd kan worden. Overigens hebben zulke steunmaatregelen natuurlijk ook grote voordelen voor de Eu ropese Gemeenschap zelf. Die heeft er alle belang bij dat de aanvoer van grondstoffen vanuit de derde wereld (van levensbelang voor ons grondstoffenarme werelddeel) on gehinderd en tegen redelijke prijzen door gaat. Lomé II akkoord De multi nationale ondernemingen speel den nog bij een ander punt tijdens de onder handelingen een belangrijke rol. namelijk toen het ging over de vraag in hoeverre ontwikkelingslanden het recht hebben bui tenlandse bedrijven te nationaliseren. De derde wereld meent zelf dat zij daartoe wel degelijk het recht heeft. Het is bijvoorbeeld neergelegd in het Hand vest van rechten en plichten van staten, dat de algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft aangenomen. De westerse lan den stemden echter tegen of onthielden zich (Nederland) het handvest ls niet alge meen aanvaard, en zeker het naasten van ondernemingen door ontwikkelingslanden zoals Nigeria onlangs BP nationaliseerde ls omstreden. De EG wenste van de derde wereld zeker heid betreffende de nationalisatie, maar wat er precies zal worden afgesproken was tot op de ochtend van de ondertekening van het Lomé II akkoord niet duidelijk. Er zal een vage formulering uitrollen, waarna ver der kan worden gepraat. In de laatste maanden van de onderhande lingen tussen de EO en de 57 (inmiddels 58) ontwikkelingslanden draaide het vooral om de hoogte van de ontwikkelingshulp. Uit eindelijk is het uitgelopen op een bedrag van ongeveer vijftien miljard gulden. Het grootste deel daarvan ls bestemd voor ont wikkelingsprojecten in de derde wereld (naar vrije keuze van die landen, wordt in Brussel met nadruk gezegd), twee miljard wordt verstrekt door de Europese Investe ringsbank en 1,4 miljard ls bestemd voor het „minimumloon" bij tegenvallende grondstoffenuitvoer in het kader van de STABEX-regeling. Op het punt van de ontwikkelingshulp heeft de derde wereld grotendeels haar zin gekregen, net ais bij de kwestie van de mensenrechten De EG wilde die opnemen ln het nieuwe verdrag, en „straffen" Instel len voor landen die de mensenrechten schonden. De ontwikkelingslanden vonden dit echter ongeoorloofde bemoeienis, en rie den de EG-staten bovendien aan de hand eens ln eigen boezem te steken (behande ling van Aziaten in Engeland. Molukkers In Nederland enzovoort). Het onderwerp men senrechten zal nu worden aangehecht aan het Lomé-verdrag, wat geen enkele juridi sche. hoogstens een morele verplichting Inhoudt. De ontwikkelingslanden die vandaag sa men met de EG het akkoord ondertekenen, worden aangeduid als de ACS-landen (lan den ln Afrika, het Caribisch gebied en de Stille Oceaan». Dat geelt aan dat landen in Azië en Zuld-Amerika vrijwel bulten de boot vallen Binnen de derde wereld wil dat nog wel eens wrijvingen geven. Als bezwaar tegen het nieuwe Lomé-verdrag wordt ge noemd dat het een wereldwijde economi sche samenwerking tussen Noord en Zuid in de weg staat. De EG wijst dat verwijt aan de hand. en zegt dat veel opgelost zou zijn als de VS en Japan gelijksoortige akkoor den zouden sluiten met Zuld-Amerika en Azië. Wat gezien de bezwaren die tegen dit Lomé-verdrag bestaan, nog maar de vraag

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7