te huur geheel gerenoveerde kantoorgebouwen te rijswijk <8 Scheepsbouworder hangt af van subsidieregeling Lucas Beheer FAMILIEBERICHTEN Miljoenenorders voor Philips Gesprek bonden en Verto afgebroken Shell geeft premif] voor elk nieuw personeelslid a. Bij Eurocontrol zijn vierhonderd banen in gevaar Meer verplichte gezondheidszorg in de bedrijven Deel Utrechtse schouwburg een paar uur bezet MAANDAG 29 OKTOBER 1979 TROUW/KWARTET kunnen van maandag to! en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Francois Engel Karei Wij noemen hem Frank Karei Bentschap Knook Roelie Bentschap Knook-Knib be Badhoevedorp, 26 okto ber 1979 Nieuwemeerdijk 143. Ingegaan tot het feest van Zijn Heer onze lieve broer, zwager en oom Goossen Groen weduwnaar J. H. Borst Hij werd 63 jaar. Bosweg 7, Zwolle Wijhe: W. Maat-Groen B. Maat Ommen: E. J. Groen Wijhe: B. Boers-Groen W. Boers Den Ham: A. Stolte-Groen D. Stolte Maurik: G. Groen G. Groen-Vreeman Wijhe: J. van Dorsten-Groen J. van Dorsten neven en nichten Zwolle, 27 oktober 1979. Heden nam de Here tot Zich mijn geliefde broer en onze oom Arie Verhagen echtgenoot van M. Tupamahu geboren 19-2-1920. C. E. van den Berg-Verhagen en kinderen Schiedam, 28 oktober 1979. 234 E. Central Ave Zeeland-Michigan-U.S.A. 49464 „Wij hoeven niet in 't donker verder, in twijfel en onzekerheid: want vóór ons gaat de goede Herder, van Wie ons zelfs de dood niet scheidt!" Tot onze diepe droefheid is plotseling overle den onze geliefde broer, zwager en oom Jan Hendrik Nijland op de leeftijd van 71 jaar. Vriezenveen: M. H. J. Oordt-Nijland Amersfoort: F. Nijland Katwijk: H. J. Parlevliet-Nijland L. Parlevliet Genderen: Joh. van der Wey-Nijland J. van der Wey Rijssen: H. E. ter Harmsel-Smeijers neven en nichten 25 oktober 1979. Corr.-adres: Weth. Hinnenlaan 11. 7602 EW Almelo. De rouwdienst zal worden gehouden dinsdag 30 oktober a.s. om 11.00 uur in de Pniêlkerk, Rembrandtlaan te Almelo, waarna om 12.00 uur de teraardebestelling op de Algemene Be graafplaats, ingang W. de Clercqstraat te Al melo zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren vóór de rouw dienst. Het afdelingsbestuur van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel (N.C.B.O.) geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 25 oktober van zijn penning meester, de heer T. M. Roubos Wij gedenken met dankbaarheid zijn ijver en nauwgezetheid waarmee hij zijn functie gedu rende meer dan 13 jaar in ons bestuur ver vulde. Geve God kracht en troost aan zijn vrouw en kinderen in dit verlies. Namens het bestuur J. Zijderveld, voorzitter S. H. Cok, secretaris Zwijndrecht. 27 oktober 1979 Jeroen Boschlaan 25. Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven ons betoond na het plotseling overlijden van onze geliefde zoon en broer, zwager en vriend Dick Bosland betuigen wij U onze welgemeende dank. J. Bosland A. Bosland-Sperling Joop en Els Peter en Suze Mar ja Barendrecht, oktober 1979 Noldijk 123. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Of de werven van de Yssel-Vliet-Comblnatie (YVC) in Rotterdam de Deense order van 140 miljoen gulden krijgen, hangt ai van een nieuwe subsidieregeling. Over zo'n regeling is men het In scheeps- bouwkringen nog niet eens. Ook het ministerie van economische zaken zal er nog mee-moeten instemmen. om schepen van minder dan 120 me ter lengte) is binnen de commissie nog in discussie. YVC-directeur Van Vliet steekt niet onder stoelen of ban ken, dat de werf geen hand zal uitste ken naar de twaalf schepen, voordat er een regeling is voor de kleine scheepsbouw". Zoals de zaak er nu voorstaat, leidt de werf bijna 25 pro cent verlies op de order, aldus Van Vliet Zowel op het ministerie, als bij de Beleidscommissie Scheepsbouw (die Niet Cenoeg de hele Nederlandse scheepsbouw re- organiseert) bestaat verbazing, dat de Deense reder M. Smits, ook aan deelhouder van YVC, bij een tewater lating bekendmaakte, dat hij op nieuw schepen gaat bestellen bij de YVC, ditmaal een serie van twaalf. Volgens een woordvoerder van de Be leidscommissie Scheepsbouw mag daaruit niet worden opgemaakt, dat de subsidieregeling rond is. Steun aan de kleine scheepsbouw (het gaat EINDHOVEN (ANP) Philips Tele communicatie Industrie heeft van de Mexicaanse regering een order ont vangen voor de installatie van een telegrafiecentrale ter waarde van 5,4 miljoen gulden. Deze centrale is op genomen in een wereldwijd commu nicatienetwerk (APTN) ten behoeve van de civiele luchtvaart waarop alle Rijksluchtvaartdiensten ter wereld zijn aangesloten. Philips Singapore heeft een order ontvangen ter waarde van 2,8 miljoen gulden voor een omroepsysteem op het nieuwe internationale vliegveld van Singapore, Changi. Tevens gaat Philips de platforms verlichten. In het sultanaat Oman gaat Philips de National Parade Ground verlich ten en van geluid voorzien. Hiermee is 1,4 miljoen gemoeid. MAASSLUIS De vakbeweging en Verto hebben de onderhandelingen met de vakbonden over het voortbe staan van de vestiging „De Holland" In Maassluis afgebroken. Dit heeft bestuurder Bram Speljer van de Unie BLHP meegedeeld. Volgens hem was het breekpunt het voorstel van de directie om het be drijf met 45 man voort te zetten. De vakbonden wezen erop dat in septem ber na een bezetting van zes dagen overeengekomen was dat het bedrijf zou blijven bestaan in „afgeslanke" vorm. Dat betekende, dat ongeveer 80 van de 110 man zouden kunnen blijven. De bonden waren volgens Speijer be reid om over het nieuwe voorstel van de directie te praten, maar dan moes ten er wel arbeidsplaatsenovereen komsten worden gesloten. Volgens Speijer ging de raad van bestuur daarmee niet akkoord. Men wilde me dio 1980 onderzoeken of het bedrijf rendabel zou zijn. Zo niet, dan zou „De Holland" worden gesloten. Dit was voor de bonden onaanvaardbaar, waarna het overleg werd afgebroken. De „kleine" scheepsbouw moet het op het ogenblik doen met alleen ren tesubsidie, zegt ir Freek Smit Jr. di recteur van de Groningse werf E. J. Smit en lid van de Beleidscommissie Scheepsbouw. Die subsidie is niet ge noeg meer om orders aan te trekken, vooral niet nu de rederijen bestellin gen ophouden. Ze wachten af wat er voor aanvullende subsidies uit de bus zullen komen, aldus Smit. De kleine werven staan erop, dat de steun in een andere vorm wordt gego ten dan die van de zware scheeps bouw. Daar wordt gewerkt met lenin- ge, maar dat holt het eigen vermogen van de werven uit op een onaan vaardbare manier, vindt Smit. Directeur Van Vliet van de Yssel- Vliet-Combinatie vindt, dat de grote werven daarvan het bewijs zijn. Het zijn, zegt hij, in feite staatsbedrijven geworden. Om te kunnen concurre ren op hun veel grotere markt is dat misschien noodzakelijk, zegt Van Vliet, maar de kleine bouwers willen een andere regeling, waar de „zware" scheepsbouwers weer niet voor voe len. Het voorstel van het ministerie van economische zaken om „groot en klein" dezelfde steun te geven is on haalbaar, zowel in de ogen van Van Vliet als van ir Smit. De kleine werven hebben het volgens De Poolse katholieke vereniging in Nederland heeft met ondersteu ning van een Bredase vereniging de overkomst van tachtig Poolse oud-strijders georganiseerd. Gisteren legden zij kransen op het erekerkhof aan de Ettensebaan te Breda. Smit een tijd lang kunnen voll zonder extra steun. Dat kwam c meer door het effect van 1 tiem Plan, waarbij reders 1 steun kregen bij vlootvernieunij De kleine scheepsbouw heeft werk door gekregen, omdat er rel< veel coasters werden besteld. Volg Smit is het effect van het plan ini| dels weggeëbd. Binnen de Beleidscomrr Scheepsbouw wordt al zes weker studeerd op een nieuwe sub: vorm, waarbij de miljoenen voor Yssel-Vliet centraal stond. eenstemming is er nog niet, voor de kleine scheepsbouwers sj vast, dat het een „generieke" regëli moet worden: gelijke monniken! lijke kappen, aldus ir Smit. Vol? hem past dat ook in het sector-stP' tuurbeleid, dat het kabinet voor 4 staat. Van een onzer verslaggevers 11 DEN HAAG Werknemers vaT Shell-ondernemlngen in Pernist Moerdijk krijgen een premie van] to 250 per nieuw aangebrachte L man. Het gaat om proces- en rri" mentoperators, waarom Shell f gend verlegen zit. Deze vakliederèl steeds moeilijker te krijgen. >r Om in het tekort aan deze vakli te voorzien, zijn de wervingsactii ten sterk uitgebreid. Zo bezoekei tegenwoordigers van Shell de c in het land georganiseerde bi markten, worden op de bei school meer leerlingen opgeleii operator, worden uitgebreide a< tentiecampagnes gevoerd in de en vakbladen en is het wervingst uitgebreid. HOENSBROEK (ANP) Als gevolg van het niet overbrengen van de con troletaak in de hogere luchtlagen van Schiphol naar Beek zijn er nu plan nen om de taken van Eurocontrol weer terug te brengen naar de deelne mende landen. Hierdoor komen vier honderd arbeidsplaatsen bij Euro control in gevaar. Dit zei voorzitter J. Franssen van de Unie BLHP zaterdag in Hoensbroek. Franssen uitte scherpe kritiek op het Nederlands beleid inzake Eurocon trol. Dat de arbeidsplaatsen op de tocht zijn komen te staan, is volgens hem het gevolg van ondoortastend beleid van Schiphol. HILVERSUM (ANP) De verplichte gezondheidszorg in de bedrijven wordt op korte termijn aanzienlijk uitgebreid. Het aantal werknemers dat op dit moment onder een ver plichte medische controle valt, 350.000, wordt binnenkort met 65.000 uitgebreid. Dit zei toxicoloog dr. W. Notten van de Arbeidsinspectie za terdag voor de Vara-televisie. Alleen de bedrijven met meer dan 750 werknemers zijn nu verplicht hun personeel onder controle van een be drijfsgeneeskundige dienst te plaat sen. Het adviescollege bedrijfsge zondheidszorg heeft minister Albeda (sociale zaken) onlangs voorgesteld die grens tot 500 terug te brengen. Op de medewerkers en gepensioiU den van de Shell Nederland Raf derij en Shell Nederland Chi heeft de directie een dringend beta gedaan om in vrienden- en kennf kring en ook daarbuiten te wenjt, UTRECHT (ANP) Een ged< van de Utrechtse stadsschouwbui zaterdagavond enige uren bezet weest door ongeveer tweehonderd monstranten, die met hun actie dd< voor meer zaalruimte voor cultij manifestaties in Utrecht kracht den bijzetten. Tijdens de bezet r georganiseerd door het Comité T K tijdelijk, kwam het in de hal va li schouwburg tot enige schermuts >s gen toen de politie twintig dei d tranten verwijderde. Daarbij sneuai den enkele ruiten. cl LIGGING: de 3 bijzondere gebouwen liggen aan de Broekmolenweg te Rijswijk met dlrekte aansluiting op de Rijksweg A13 (E 10| Amsterdam-Den Haag-Rotterdam. Voldoende eigen parkeergelegenheid, goede tram- en busverbindingen BRUTO OPPERVLAKTEN: 3270m2-3115m2- 1500 m2 INRICHTING: representatieve kantoorruimten, met o.a. direktiekamers en vergaderzalen, ingedeeld met scheidingswanden en kompleet ingericht met vloerbedekking, plafonds met ingebouwde verlichting, toiletten, PTT-leidingen. liften, archiefruimten, klimaatregelingen, schuilkelders met eigen noodverlichting, sprinkler-installaties enz. MOGELIJKHEDEN: diverse ruimten kunnen worden ingedeeld bijvoorbeeld als showroom VERHUUR: per gebouw of in combinaties geen beperkende bepalingen qua vestiging HUURPRIJS: in vergelijking met nieuwbouw aantrekkelijke huurprijzen INLICHTINGEN: tekeningen, voorwaarden e.d. Park Leeuwenberghlaan 1Leidschendam - Tel. 070-98.35.35 b.g.g. 070-66 12.00 AFSLAG DELFT-NOORD

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 6