iPolitiek laat ook sporen op voetbalvelden na 3t. Etienne eeft op £rote voet Tonny van Engelen: 'Het kan beter' NAC in staat van beschuldiging ifjl Grieks-Cypriotische tegenstander Omonia Nicosia voor Ajax een fluitje van een cent 4 Ook bridgebond in problemen door Zuid-Afrika "leizoenbegroting: bijna tien miljoen gulden Nog wantrouwen over verrichtingen van Feyenoord-doelman Weer remise in tweekamp Vraagstuk van twee China's nog onbesproken NSDAG 24 OKTOBER 1979 SPORT TROUW/KWARTET P 15 - RHS 17 g (or Matty Verkammen _filSTERDAM Omonia Ni- aa(sia-Ajax' Europa Cup-te- instander van vanavond de Grieks-Cypriotische pioen van het verscheur- eiland in het oosten van de iddellandse Zee. Sinds de geroorlog tussen Grieks- t Turks-Cyprioten in de zo- Ier van 1974, is georganiseer- sport niet meer weggelegd Oor de Turkse bevolking, die iet twintig procent een min- erheid vormt en zich op het (ordelijk deel van het eiland keft verenigd in een Turkse ideratieve republiek. burgeroorlog, die in breder ver- [nd bijna uitgroeide tot een oorlog isen de beide NAVO-landen Grie- latjiand en Turkije, heeft voor diepe Inden gezorgd. De bevolkingsgroe- in scheidden uiteindelijk van el- lar. nadat de Griekse kolonel Gri- is via zijn ondergrondse EOKA-le- r indertijd de altijd sluimerende ■^osis-gedachte (vereniging van Cy prus met Griekenland) met een staatsgreep wilde realiseren. Dat had onder meer een Turkse invasie op het eiland tot gevolg en leidde tenslotte tot de definitieve scheuring. Ook aan een gebiedje als de sport is het con flict niet voorbij gegaan. Omonia Ni cosia was voor de burgeroorlog welis waar ai sterk Grieks georiënteerd, maar telde toch ook Turkse spelers, waarvan er één een zekere Osman Kamil zelfs de uitblinker van de club was. Niemand van Omonia weet wat er van hem is geworden. Omonia's secretaris Simos Loizides lopen de rillingen over de rug wan neer hij in gedachten terug gaat naar 1974. Aangevend hoe streng de schei ding tussen Grieken en Turken nu is, zegt hij: „Drieduizend Grieks-Cyprio ten vonden de dood. En nog eens drieduizend zijn vermist, waarvan men dus eveneens mag aannemen dat zij het leven hebben verloren. Het is mij niet bekend hoe groot de verlie zen aan Turkse kant zijn geweest. Door de scheiding via de zogenaamde Atilla-grens is het nu rustig op het eiland. Beide groepen zien alleen toe komst voor een onafhankelijk Cy prus. dus niet meer in een onvoor waardelijke aansluiting bij Grieken land of Turkije. Het staat wel vast dat de Turkse bevolking een verdeel de groep is. Dat kan ook niet anders want er zijn Cyprioten met een Turk se achtergrond, Turken die onlangs naar Cyprus zijn gekomen, plus nog eens veertigduizend Turkse mili tairen". Terugkerend naar het Cypriotische voetbal: dat moet het nu stellen zon der de inbreng van clubs uit een noor delijke stad als Kyrenia. Het blijkt dat voor deze clubs en de spelers er van geen plaats meer is in een natio nale of internationale competitie. Dat Isolement is feitelijk uniek voor Europa. Loizides zegt hier over: „Het noorden is voor ons een streng verbo den gebied, dus ik weet niet precies wat men er in sportieve zin op dit ogenblik doet. Wel is het zo dat men geen officiële competitie kent. Aan sluiting zoeken bij de UEFA zal niet mogelijk zijn want voor de UEFA zijn wij de vertegenwoordigers van Cy prus. De nationale bond zetelt in Ni cosia en dat is, zoals bekend, Grieks- Cypriotisch". De Europese voetbalunie zal trou wens geen behoefte hebben aan een tweede bond op Cyprus, want qua spelpeil stelt het momenteel al weinig tot niets voor. Omonia speelt nu voor de vijfde achtereenvolgende keer in het belangrijkste Europa Cup-toer nooi, maar kan alleen de confrontatie met clubs uit vergelijkebare, kleine landen aan. En ook dan nog niet altijd, want in 1975 werd ruimschoots verloren (2-1 en 0-4) van de IJslandse kampioen Akranes. Het jaar daarop ging het naar verhouding niet slecht tegen de Griekse titelhouder PAOK Saloniki (1-1 en 0-2) en weer een sei zoen later zelfs redelijk tegen de Itali aanse verdedigers van Juventus: 0-2 en 0-3. Vorig seizoen vloog men er tegen de amateurs van het Ierse Bo hemians ternauwernood uit (2-1 en 0- 1). terwijl drie weken geleden dan het „grote succes" tegen het Luxemburg se Red Boys (6-0 overwinning na een 2-1 nederlaag in het Groot-Hertog dom) werd geboekt. Het was de twee de keer dat Omonia de eerste ronde overleefde. Eerder gebeurde dat in 1972 ten koste van het Ierse Water ford, waarna Bayern München met een totaal-score van 13-0 de amateurs in de tweede ronde ontmaskerde. Een nog royaler doelpuntenfestijn beleef de Feyenoord in het seizoen 1971-'72 tegen de toenmalige kampioen Olym- piakos Nicosia. 8-0 en 9-0. Gelet op die reeks Europese uitsla gen. wordt het voor Ajax vanavond in De Meer dus een fluitje van een cent. Opgejut door de chauvinistische fans wil er in Nicosia Omonia draait in de competitie met een gemiddeld aantal toeschouwers van 7000 voor de thuisclub nog wel eens een draag- lijkse score uit de bus rollen. Daar schuilt ook het enige gevaar voor het Nederlands elftal, dat voor de WK- kwalificatie straks ook met Cyprus krijgt te maken. Voor het Europees kampioenschap van 1976 haalde En geland een uiterst benauwde over winning (0-1) weg en tevoren werd Zwitserland door de eilandbewoners zelfs met 2-1 verslagen In het lopen de Europese landenkampioenschap heeft Roemenië tenslotte een punt in Nicosia (1-1) laten liggen. De trainer van Omonia is sinds au gustus de Bulgaar Jonjo Arsov. Tot voor kort was hij bij Levski Spartak de assistent van trainer Vutzov. Hij kent Ajax dan ook. want de afgelo pen jaren stuitten de Amsterdam mers twee keer op deze club uit Sofia. Toch blijkt Arsov niet ai te best op de hoogte met de ontwikkelingen in het Nederlandse voetbal. Zo is het voor hem bepaald nieuws dat de AJacie- den La Ling en Tahamata intussen in het Nederlands elftal spelen. Arsov: „Omonia heeft niet het geld om voor af de tegenstander te gaan bekijken zoals Ajax wel doet. Het heeft ook niet zo veel zin. want de verhouding is duidelijk genoeg. Wij zijn een ama teurclub en Ajax is een profclub. Op Cyprus is Omonia een aanvallende ploeg, maar dat zal tegen Ajax nood gedwongen wel anders zijn." Veel meer heeft de tamelijk zwijgza me Arsov niet te vertellen. Zelfs doet hij een beetje geheimzinnig over de namen in zijn elftal, terwijl het Ajax ongetwijfeld een zorg zal of Petros dan wel Kontojorgia rechtsback wordt. De enige, enigszins bekende speler is Sodiris Kajafas. Deze cen trumspits werd drie jaar geleden met 36 doelpunten Europees topscorer en mocht in Parijs derhalve de gouden schoen in ontvangst nemen. Kajafas is een boom van een kerel, die vooral met zijn hoofd gevaarlijk schijn te zijn en tot dusverre enkele aanbiedin gen van Griekse clubs heeft afge slagen. Het zijn trouwens niet geheel kraak heldere amateurs die de groen-witte kleuren van Omonia verdedigen. Er wordt met premies gewerkt, maar volgens Simos Loizides in de margi nale sfeer. „Het ligt aan de wedstrijd, maar de hoogste premie is zo'n vijf tien Engelse ponden (omgerekend circa vijfenzestig gulden). Wij probe ren nu spelers uit Engeland naar Cy prus te krijgen. Geen profs maar amateurs. Voor het geld hoeven zij het niet te doen. want dat hebben wij amper te bieden. Het is meer bedoeld als betaalde vakantie." VALKENBURG Het lijkt uiterst twijfelachtig of de voor volgend jaar in het Limburgse Valkenburg op het programma staande zesde Bridge- Olymplade werkelijk in Nederland wordt gehouden. Aan dat van 27 sep tember tot en met 1 oktober te hou den evenement zal volgens de regels van de wereld bridgebond ook door Zuid-Afrika deelgenomen moeten kunnen worden. Hoewel de Nederlandse Bridge Bond zich aan het standpunt van de we reldorganisatie wenst te conformeren is het n die kring ook duidelijk gewor den. dat het vorige week in de Twee de Kamer gehouden debat over de Zuidafrikaanse deelname aan de Pa ralympics niet zonder gevolgen kan blijven voor het bridge-evenement De Tweede Kamer zou hieraan bin nenkort ook zelfs een debat wijden, waardoor evenals bij de gehandicap tensport de deelneming van Zuid- Afrika als ongewenst wordt ver klaard. De kameruitspraak van 18 oktober j.l. laat daarover geen twijfel bestaan: .Zolang het apartheidsys teem blijft bestaan moeten alle con tacten op sportgebied met Zuid-Afri ka worden afgewezen". YAOENDE De „Afrikaanse sport raad" is gisteren onder de derde-we reld- en communistische landen een campagne begonnen om Groot-Brit- tannië uit te sluiten van de Olympi sche Spelen van 1980 ln Moskou als er. volgens de plannen, dal Jaar een Britse rugbyploeg op tournee gaat in Zuid-Afrika. 3t q hta n tdor Johan Woldendorp üe delELDROP Terwijl PSV-manager Ben van Gelder opge- ekt verklaart, dat zijn club ondanks een toeslag van twintig weent nog altijd de laagste toegangsprijzen voor een Europa s ijip-wedstrijd vraagt, verlangt het bestuur van Saint Etienne v». in zijn supporters ongeveer het halve weekloon van een ^Minimumloner, indien zij tenminste op de meest luxueuze y°%el plaats willen nemen. In cijfers vertaalt betekent het dat gUlpV dertig gulden aan de top van de glijdende prijzenschaal kt (eft staan en Saint Etienne over veertien dagen meer dan het ior ievoudige. oo —Jor Nederlandse clubleiders hoeft iis jt uiteraard geen aansporing te zijn 2 e» „achterstanden" goed te maken, opn avond topcabaret in een pluchen trafcouwburgstoel is nog steeds enkele Burjdens goedkoper. Bovendien is het Mn een voetbalwedstrijd maar af- ertjjehten of de amusementswaarde Qereen komt met de vraagprijs. In, lerdt kader van de zogeheten grote enfangen kan daaraan, gezien het Heden, maar al te vaak oprecht )rden getwijfeld. Niettemin denkt teer Rocher, de voorzitter van 10 lint Etienne, met een uiterst plausi- P Ie verklaring te komen, wanneer hij 10 gt: „Tweehonderd franc voor de 'enIurste zitplaats is natuurlijk een pondering. Maar we moeten het .^Mor de wedstrijd tegen PSV wel re nnen, omdat we met een bepaald Iget te maken hebben. Saint mne heeft niet, zoals PSV en So- iux (een Franse club - red.) een Jltinational achter zich staan. U |nt dan Feyenoord wel als het te- iovergestelde voorbeeld noemen, die club heeft de beschikking fer een groot stadion. Echt. we heb- met een seizoenbegroting van ina tien miljoen gulden en een be- kelijk klein stadion (42.000 plaat- li) geen keus." nt Etienne in de rol van armoed- lier van het Franse voetbal? Dat t best mee. Er is een grote sponsor, niet alleen voor de shirtreclame aalt. maar ook de omvangrijke ikosten voor zijn rekening neemt. (dat opzicht leeft de Franse topclub h, grote voet. aeseaeaeaeaeEnkele aalvliegtuigjes brachten het liefst ot0 chtig man grote gezelschap binnen 10 n uur van Saint Etienne naar Eind je ven. Weliswaar raakte de equipe res n trainer Robert Herbin een andere s(aonsor kwijt het oorspronkelijk jqj, or Rocher geleide bedrijf is in an- 5igre handen over gegaan; de nieuwe ;enaar voelt niets voor een finan- le vrijage met de club uit de indus- estad maar er is de laatste jaren n uiterst aantrekkelijke reserve op- bouwd. Waar manager Pierre Ga- unaire in het begin van de jaren ll ventig Zuid-Amerika afstroopte op lek naar goedkoop talent hij nam w lit de meedogenloze verdediger Pi ta. inmiddels terug naar zijn vader- l advertentie -Du bbclzachte Jonge- land Argentinië, mee naar Frankrijk werden er enkele maanden geleden zonder discussie miljoenen in Johnny Rep en Michel Platini geïnvesteerd. „Om de doodeenvoudige reden", merkt Herbin luchtig op, „dat het na twee magere jaren weer eens tijd wordt om topvoetbal te spelen." Platini staat voorlopig buitenspel, omdat hij in een showinterland van het Franse elftal tegen de Verenigde Staten zijn knie verdraaide en mo menteel aan aangepast trainen nau welijks toe komt. „Het is overdreven om te stellen, dat Saint Etienne niet zonder hem kan", relativeert Rep de absentie van de motor uit de ploeg. „Het hangt gewoon van de wedstrijd af. Wanneer je lekker de ruimte hebt, is het leuk om Platini achter je te hebben. In zo'n situatie legt hij de bal tot op de centimeter nauwkeurig op Johny Rep (links) en doelman Curkovic van St. Etienne bij aankomst in Eindhoven. je voet. Maar wanneer het bikkelen is geblazen, mis je hem minder." Michel Platini was een zekere keus. toen het duo Rocher-Garonnaire de transfermarkt afstroopte. Bij de in vulling van de (rechter)spitspositie naast de 24-jarige routinier-belofte Dominique Rocheteau moest Johnny Rep duelleren met de Portugees Al- vez. „We hebben Rep genomen, om dat hij Frans spreekt", schertst Ro cher. „Het zou erg onverstandig zijn geweest om Alvez (Inmiddels naar Paris Saint Germain verhuisd red.) er bij te nemen," prijst Rep zichzelf aan. „Platini en Alvez zijn twee spe lers voor één plaats". Alle activiteiten op de spelersbeurs ten spijt heeft Saint Etienne de lei dersplaats in de Franse competitie nog niet kunnen kopen De „groenen" werden afgelopen vrijdag voorbij ge streefd door Monaco, de kampioen van vorig jaar, dat het rechtstreekse tweegevecht met 2-1 won. „Saint Etienne wisselt zeer sterke perioden af met hele zwakke", sprong PSV- trainer Kees Rijvers als kenmerkend verschijnsel in het oog. Vooral defen sief is het elftal kwetsbaar. Zeventien tegentreffers in dertien ontmoetin gen is boven het gemiddelde; zelfs in Frankrijk, waar iedere doelman min stens één keer per wedstrijd de bal uit het nylon net mocht plukken. De afwezigheid van Piazza is daarvan de directe oorzaak. Het centrum wordt nu bemand door Gerard Janvion. van origine vleugelverdediger, en de te trage Christian Lopez Plus en min vervallen echter in de gebruikelijke koude oorlog tussen belde kampen. Rijvers over Saint Etienne: „Offensief zie Je meer en betere dingen dan vroeger". Herbin over PSV: „Er is weinig veranderd. Het is nog altijd een ploeg met veel snelheid". En Rep over Rijvers' klaagzang, dat hij over slechts zeven fitte spelers beschikt: „Leuke grap van Kees". Van onze sportredactie ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Bredase eredi visieclub NAC in staat van be schuldiging gesteld Inzake de ge beurtenissen, die op zaterdag avond 6 oktober leidden tot het staken van de wedstrijd NAC-Fey- enoord. Scheidsrechter Severeln hield het na 63 minuten spelen voor gezien, toen grensrechter Ma- tena door een uit het publiek ge gooid voorwerp (naar later bleek een asbak) aan zijn hoofd werd getroffen. Tot maandag heeft NAC te tijd tegen de aanklacht in verweer te gaan. Daarna zal de tuchtcommis sie uitspraak doen. Eventueel, in dien NAC dat wenst, in een mon delinge afhandeling, waarbij de club zich ook door een raadsman bij mag laten staan. NAC zal volgens secretaris Euge ne Lemmers zeker van haar recht tot het voeren van een verweer gebruik maken. „We hebben, en we zijn daarvan overtuigd, al die maatregelen genomen, die je maar voor kunt stellen. Er was extra politie op de been. er is bij de ingang van het stadion contróle geweest, er zijn toen reeds de nodi ge zaken in beslag genomen. Laat de tuchtcommissie maar hard ma ken dat wij op dit punt nalatig zijn geweest." De secretaris van de tuchtcom missie. Van Zon. wil desgevraagd de punten van de aanklacht tegen NAC niet nader toelichten. Hij verwijst slechts naar de artikelen 10 en 11 van het reglement In die artikelen staat onder meer de be paling dat de clubs de reglemen ten van de KNVB moeten naleven en de belangen van de bond niet mogen schaden (artikel 10) alsme de de bepaling dat iedere club aansprakelijk is voor de veiligheid van o.m. spelers, scheidsrechter en grensrechters op haar terrein (artikel 11). Ook een vraag naar het wezenlijke verschil tussen de zaak-Groningen (meswerpinci- dent waarbij de club werd vrijge sproken) en de zaak-NAC (iden tiek incident, waarbij het mes ver vangen dient te worden door de asbak en de juist gemiste speler Fred Blschot door de wel geraakte grensrechter Ma tena) moet secre taris Van Zon op dit ogenblik on beantwoord laten. Vast staat inmiddels wel. dat het restant van de wedstrijd NAC- Feyenoord zeker niet op woens dagavond 31 oktober kan worden afgewerkt, de datum die competi- tieleider Jan Huybrechts ln eerste Instantie voor alle op dit ogenblik achterstallige duels heeft geprikt. Los nog van het feit of voor die dag al een uitspraak is, bestaat voor NAC daarna nog altijd de mogelijkheid van in beroep gaan. Op 31 oktober wordt in leder geval wel de eerste divisiewedstrijd FC Den Bosch-Eindhoven ingehaald. Hoogstwaarschijnlijk komen die avond ook de eredivisieclubs NEC en Sparta ln Nijmegen in actie, al maakt NEC nog enige bezwaren. Competltielelder Huybregts wei gert echter serieus ln te gaan op het argument dat NEC drie dagen later tegen Ajax speelt. FC Twente-AJax en NAC-Feye- noord lijken tenslotte eerst op woensdag 14 november te kunnen worden ingehaald. Voor Ajax valt 31 oktober af. omdat die dag de drie Denen (Amesen, Lerby. Jen sen) met hun nationale elftal te gen Bulgarije spelen en voor NAC- Feyenoord geldt naast de tucht- commissle-uitspraak een voor Feyenoord Identieke zaak: Niel sen met de Denen naar Bulgarije en Albertsen met Noorwegen naar Portugal. door Richard Matthijsse ROTTERDAM Feyenoord is al 36 wedstrijden ongeslagen. Geen club ln de e.edivisie kan de laatste jaren bogen op zo'n fraai record. Het laat zich begrijpen dat Tonny van Engelen, de 28-jarige sluitpost van de Rotterdammers, wekelijks met genoegen het doelsaldo van zijn club volgt. Per slot van rekening maakt ook hij deel uit van de sterkste defensie ln het betaalde voetbal. Toch volgen velen in de Rotterdamse Kuip de verrichtingen van de voor malige PSV'er wantrouwend. Toen Feyenoord op 29 september in een sprankelende exhibitie Ajax met 4-0 overklaste, waren de loftuitingen voor de Feyenoorders niet van de lucht. Alleen Van Engelen viel er enigszins buiten, omdat hij zich bij enkele hachelijke situaties wat onze ker had gemanifesteerd. Zo had hij tot driemaal toe de grootste moeite de bal klemvast te pakken. Dat overkwam hem zaterdagavond in het povere duel tegen Go Ahead Eagles (1-1) ook een enkele maal, ter wijl hij zich in de slotfase liet verras sen door een inzet van de Devente- naar Henk ten Cate. Steevast wordt bij een dergelijke situatie in de Kuip dan om Eddle Treijtel geroepen. Ken nelijk is een deel van de supporters al snel vergeten dat Van Engelen zijn club door de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-cup sleepte door ln de returnwedstrijd tegen Everton enkele fabelachtige reddin gen te verrichten. Het zag er in juni van dit Jaar overi gens naar uit dat er bij Feyenoord voor het eerst sinds jaren een keepersprobleem zou ontstaan Treij tel had immers voor AZ'67 getekend en wie zou hem moeten opvolgen? De jonge talentvolle eigen kweek Joop Hiele (20). of Tonny van Engelen, de reserve-doelman van PSV. Enfin, Va clav Jezek koos de laatste. Deze had tenslotte een dosis ervaring opge daan in de periode dat Jan van Bever- en met een vingerblessure aan de kant moest blijven. Van Engelen stond in de eerste helft van het vorige seizoen dertien competitiewedstrij den bij PSV onder de lat en hij speel de mee in alle vier de Europa Cup duels tegen het Turkse Fenerbahce en Glasgow Rangers Zowel het een als het ander deed hij tot ieders tevre denheid. Hij herinnert zich nog maar al te goed hoe positief in die dagen de kritieken waren. „Vooral uit tegen tegen Rangers (0-0) liep het formida bel," haalt hij op. „Ik heb er veel van geleerd net als van de uitwedstrijd tegen Fenerbahce. Het is mooi om zoiets mee te maken. Die Turken op de tribunes zijn gewoon stapelgek. Met die ervaring hoop ik nu mijn voordeel te doen." HIJ beseft dat hij dank zij zijn routine een pre heeft ten opzichte van Hiele. maar hij laat het bij die constatering. „Ik realiseer me dat ik voor mijn plaats moet blijven knokken. Welnu dat zal ik doen. Directeur Stephan heeft me geen enkele garantie gege ven. Dat vind ik logisch. De sterkste moet erin." De 1 86 meter lange Brabander is vier jaar reserve-doelman bij PSV ge weest. De eerste tijd moest hij die Doelman Tonny van Engelen voor Feyenoord in actie. André Stafleu is voor assistentie aanwezig. positie delen met André van Gerven. Na diens vertrek naar FC Twente was Ton van Engelen vaste stand-in voor Van Beveren. „Ik heb het op kunnen brengen, omdat ik er nooit moeite mee heb gehad te erkennen dat Jan de beste was Maar toch raak Je op den duur gefrustreerd. Je weet: Je kan het nog zo goed doen. Als Jan van Beveren fit is, staat hij erin Van Engelen vond de tijd gekomen „op eigen benen" verder te iaan. Hij kreeg weliswaar erkenning van de PSV-lelding. die hem een nieuw twee jarig contract aanbood met de toe zegging dat hij de eerste man zou worden als Jan van Beveren zou op stappen: „Jan wilde vorig seizoen al weg. maar PSV laat hem niet gaan. Zijn contract loopt volgend jaar af en het zit er wel ln dat hij dan zijn plannen doorzet, maar het blijft vaag. Dat was voor mij dan ook de reden om zonder omwegen een driejarige verbintenis met Feyenoord aan te gaan In navolging van Michel van de Kor- put kwam er dus weer een Brabander in het harde, zakelijke Rotterdam. Voor de oud-doelman van Vlijmen, BW en Wllhelmina vormde de over gang geen enkel punt. „Ik heb me altijd gemakkelijk kunnen aanpas sen En overal waar ik kwam was de mentaliteit toch verschillend. Ik ben er voor mezelf van overtuigd, dat ik de goeda mentaliteit heb. Dat zei Rijvers trouwens ook. Ik ga er altijd bikkelhard tegenaan Misschien heeft dat wel te maken met mijn opleiding. Voordat ik bij P8V full-prof werd, werkte ik als auto-elektricien in een garage. Dat betekende half zes 's morgens opstaan en om zes uur beginnen. En dan moest ik er vaak 's nachts nog uit als er ergens onder weg storingen waren. Ik weet dus wat aanpakken is." Om de verveling tegen te gaan Is Tonny van Engelen zich enige tijd geleden met succes op de studie sportmassage gaan werpen, maar voorlopig is voetbal nog het belang rijkste in zijn leven. „Ik ben alleen nog lang niet tevreden over mezelf Ik laat nogal eens ballen los, maar dat heeft ook te maken met een polsbles sure. die ik heb gehad. Ik ben ervan overtuigd dat ik het plafond van mijn mogelijkheden nog niet heb bereikt. Maar laat ledereen nog een tijdje geduld met me hebben. Ik weet zeker 'dat ik nog een stuk beter kan." Van Engelen koestert een diep res pect voor trainer Jezek. „Op taktisch gebied is hij even sterk als Kees Rij vers. Alleen legt Jezek vreselijk het accent op een goede discipline. Zo lang we echter zulke goede resultaten behalen, zal niemand daar een kwaad woord over zeggen." Evenals de overige Feyenoorders heeft Toruij Engelen moeten wennen aan het spel van Ivan Niel sen. de 22-Jarige Deense libero. „Het liefst zie ik natuurlijk Wim Jansen op die plaats staan Jansen is een betere organisator, terwijl Nielsen boven dien nog met een taalbarrière zit» die het tijdens de wedstrijd moeilijk maakt om zijn aanwijzingen op te volgen. De laatste weken gaat het overigens al wat beter UTRECHT De zeventiende partij in de tweekamp om de wereldtitel dammen tussen uitdager Harm Wlersma en titelverdediger Anatoli Oantwarg uit de 8ovJet-Unie is giste-' ren ln Utrecht geëindigd ln remise. De puntendellng werd na 41 zetten overeengekomen. De stand is 18-16 ln het voordeel van Wlersma. De twee kamp gaat ln totaal over twintig par tijen. Wit O an Cw art. Wtersma I 14-30. 20-IS, 2 >0-24. 19*30. 3 35*24. 18-22. 4 33- 29. 14 20. 5 33-33. 10-14: 8 42 38. «-10. 7 47-42. 14- 19 8 40-15, 19x30 9 35x24. 10-14; 10 45-40. 14-19. II 40-35. 19x30. 12 35x24. 5-10. 13 44-40. 10-14. 14. 49-44. 14-19: 15. 40-35. 19x30; 18 35x24. 9-14. 17 44- 40. 3-9; 18. 50-44. 14-19, 19 40-38. 19x30. 20 35x24 9-14. 21 44-40. 14-19; 22 40-35. 19x30, 23 35x24. 17 21. 24 31-27. 22x31. 25 37x17, 11x22; 20 32-27. 22x31, 27 36x27, 13-19.28.24x13,8x19 29 41-37,0 11; 30 40-41, 20 24; 31 29x20. 15x24 32 39 34, »2- 18. 33 37-32. 11-17. >4 41-37. 17-21. 35 33 20. 18 23. 30 38-33.7-13; 37 37-31.21-20.38 43-39. 28x37; 19 42x31. 12-17; 40 27-22. 1-0; 41 22X11 NAOOYA Het vraagstuk van de twee China's is nog niet ter sprake gekomen ln de eerste vergadering van het bestuur van het IOC. Moni que Berlioux, de directeur van het Internationaal Olympisch Comité, veronderstelde dat vandaag in Na- goya (Japan) zal worden gepraat over de mogelijkheden zowel China als Taiwan toe te laten tot de Spelen van 1980 In juni, tijdens de vergadering van het IOC in 8an Juan, werd de weg voor China vrijgemaakt door Taiwan te verplichten, indien het zijn lid maatschap van de internationale Olympische leweglng zou willen ver lengen. deel te nemen onder een an dere naam dan Chinese republiek, onder een andere vlag en met een ander volkslied De vice-voorzitter van het Olympische comité van Tai wan heeft gesteld dat dergelijke voor waarden in strijd zijn met het olympi sche handvest „De eis", voegde hij er bovendien aan toe. „brengt ons ln conflict met onze grondwet

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 17