BOERENKOOLVOETBAL BIJ WILLEM II-MVV Feyenoord- Go Ahead genadeloos AZ-winst te mager Verlies Saint Etienne De Graafschap tol met veel blessures Leedvermaak om blunders enige vorm van 'amusement' Alleen Joop Brand ziet heleboel aardige dingen Geluk lacht Roda JC toe tegen NAC Snelle zege DVC Counters brengen FC VVV winst Alkmaar se club opmerkelijk geïnspireerd Toeschouwers bestormen vol stadion Snelle winsf van vermoe FC Utrecht Monaco verbetert koppositie MAANDAG 22 OKTOBER 1979 SPORT TROUW/KWARTET door Matty Veikamman TILBURG In oorsprong be doeld als passieve recreatie, ln werkelijkheid een intrieste voetbalwedstrijd. Dat gold gistermiddag voor de eredivi- sle-partij Willem II-MW. Het was een misbaksel van jewel ste, waar zelfs als TV-samen- vatting geen chocola van te maken was. De uitslag werd 1- 1 maar dat zal het publiek volgende week ook wel zijn vergeten. MW had het zuidelijke treffen nog wel moeten winnen. De nooit zo avon tuurlijke Limburgers vinden een ge lijk spel ln een uitwedstrijd echter een formidabel resultaat, zodat die gemiste kans voor open doel niet eens betreurd zal worden. Willem II, dat ln elke Unie aan alle kanten kraakte, was rijp voor een ferme nederlaag. De rek ls er uit bij de ploeg die ln de zomermaanden zoveel sympathie verwierf tijdens de nacompetltle. Op het middenveld wordt de Inbreng van het sobere, maar bijtende trio Swaans, van der Ven, Bastiaans node gemist. Dit drietal kampt al geruime tijd met blessures. Trainer de Jonge had dit keer op de mlddenstrook de getructe rechtsbuiten Broeken neer gezet. De jeugdlnternational, die er vorige week na de bekerwedstrijd te gen FC Twente zo van langs kreeg van De Jonge, kon op het middenveld zijn el niet kwijt. Omdat het spelletje van de Tricolores zo armetierig was, begon het verveel de publiek uit balorigheid maar om Nelemans te roepen. Deze ln zijn ge drag vaak griUige, maar qua voetbal zeker getalenteerde aanvaller, was er echter niet bij. Hij heeft weer eens ruzie met zijn trainers en zat daarom ln burger op de tribune ln stilte een .beetje te genieten. HIJ was dus de enige voor wie er nog wat vermaak was weggelegd. Eer MW's goaltjesdlef Schapendonk met een behendige actie zijn club aan de leiding had gebracht, was er nau welijks iets zinnigs met de bal ge daan. Het bleef ook nadien boeren kool-voetbal van de zuiverste soort, waarbij men slechts bij de grootste blunders even meewarig kon lachen: vreemde misgrepen van doelman Sa- mardzic, onhandige parades van Roemgens en onnozel balverlies van de andere heren. Het volstrekt oninteressante MW- team maakte de zaak niet af en ver loor aldus een punt, omdat Hoyer kort voor afloop alsnog succes had. De huurling van Willem II prikte de bal in de hoek, nadat hij eerst een overtreding tegen de Deen Busk had gemaakt. Daar scheidsrechter Van der Laar zich aardig bij het niveau aanpaste, werd dat dus gewoon een doelpunt. Willem II-MW 11 (0-1). 37. Schapendonk: 0-1. OS. Hoyter: 1-1 Scheidsrechter: Van der Laar. Toe schouwers: 7 300. Willem II: Samardzlc; Coslc, Huljbregts, Roem gens, Havermans, Van Gestel, Hoyer. Bljsterveld; Broeken, Van RoolJ, Van Mlerlo (Hutten). MW: Oerards; Kerstges. Dijkstra, Busk, Webb: Van der Poppe, Janssen. Van Marwijk; Van Bom mel, Schapendonk, Adam (SchrlJnemsJcers). Deense selectie KOPENHAGEN Zeven zestien spelers die door de 1 se voetbalbond zijn geselee voor de wedstrijd op 31 oki in Sofia tegen Bulgarije, q ln de Nederlandse comw Bij de groep zijn namellj Ajacieden Lerby, Arnesei Jensen plus Ivan Nielsen (i noord), Busk (MW), Krlstii (Go Ahead), Klrsten Nyj (AZ'67). Andere „buitenlani zijn: Simonsen (Barcelona), fensen (ürdingen) en Ca Nielsen (Borussia Mom gladbach). De groep wordt gevuld met Kjfir, Qvist, gaard, Ziegler, Olsen en telsen. door Richard Matthljsse ROTTERDAM Trainer Joop Brand van Go Ahead Eagles moet zaterdagavond ln de Rotterdamse Kuip wel een heel andere wedstrijd gezien hebben dan zijn collega Vaclav Jezek van Feyenoord. Die kwam er tenminste eerlijk voor uit dat het met het Nederlandse clubvoetbal de verkeerde kant uitgaat. De Tsjech doelde met name op de toenemende aggressiviteit binnen de lijnen, die volgens de deskundigen ook naar een deel van het publiek overslaat. Maar wat Jezek bij Feyenoord-Oo Ahead Eagles (1-1) wel duidelijk had gesignaleerd, was Brand kennelijk ontgaan. Hij speelde in elk geval de vermeende onschuld, toen hij werd geconfronteerd met de vraag waarom ook zijn ploeg de algemene trend volgt om met hard, soms genadeloos spel zijn tegenstander te bestrijden. „Daar heb ik vanavond weinig van gezien. Ik heb soms wel aardige acties van mijn elftal kunnen aanschou wen", bagatelliseerde Brand het har de optreden van de Deventenaren. „Natuurlijk wat Teun Kist deed (hij schopte naar Stafleu, wat hem te recht de gele kaart opleverde - red.) is uit den boze en daar zal lk hem ook voor onder handen nemen, maar voor de rest zijn er in die negentig mimu- ten toch ook een heleboel aardige dingen gebeurd. Maar omdat wij niet van Feyenoord hebben verloren, KERKRADE Roda JC heeft heel wat moeite gehad om zich NAC van het lijf te houden. Het werd uiteinde lijk 2-1, maar de Limburgers hadden daarmee wel het nodige geluk. Vooral ln de aanvangsfase, toen NAC veel kansen kreeg, maar daarbij weinig geluk kende. Het dichtst bij een treffer was Martin Vreijsen HIJ knalde ln de tiende mi nuut op de paal. Roda JC wankelde op dat moment en mocht zich geluk kig prijzen, dat het die periode zonder schade doorkwam. De thuisploeg kreeg pas na 39 minuten zijn eerste echte kans. En toen was het meteen raak Dank zij storend werk van Dick Nanninga kon Pierre Vermeulen even over de middenlijn de bal bemachti gen. Hij passeerde Dierckx en steven de alleen op de uitstekende doelman Van Kelle af. De Limburgse linker spits maakte geen fout en scoorde gemakkelijk: 1-0. Nog voor de rust kwam NAC op gelij ke hoogte. Jan Jongbloed raakte een voorzet van Vreijsen maar half en voor Van Oils was het toen een koud kunstje de bal ln het net te schieten: 1-1 In de tweede helft begon Roda JC veel agressiever, waardoor NAC me teen in moeilijkheden kwam. Doel man Van Kelle voorkwam voorlopig treffers. In de 65e minuut was hij echter kans loos. toen Pierre Vermeulen een verre voorzet van Dick Nanninga opving en de bal keihard ln het doel kopte: 2-1 Vanaf dat moment voelde Roda JC zich zeker en legde zoveel aanvals drift aan de dag. dat NAC er nauwe lijks aan te pas kwam. Slechts spora disch konden de Bredanaars counte ren. Dat er in de slotfase geen treffers meer vielen, was voornamelijk te danken aan Van Kelle. die enkele zeer fraaie reddingen verrichtte. De wisselvallig leidende scheidsrech ter Oetelmans had geie kaarten voor Ehlen (Roda JC) en Krljnen en Joore (beiden NAC). Roda JC-NAC M (l-ll. 31 Vermeulen 1-0 44 Van Olla: 1-1. «6 Vermeulen 1-1 Scheidsrechter Oe telmans Toeschouwers 1.000 BODA JC: Jongbloed Degens. Martij. Bregman. Hansen. De Jong, Ehelen, Nielsen; Vermeulen. Nanninga. Holding «Meuaen NAC: Van Kelle. Krljnen. Dierckx. Joore. Dekker, Neeakena. Lokhof Quaara, Vreijsen De Schepper (Sprangerai. Vu OUa DOKKUM - Landskampioen DVC ls de competitie voor de eredivisie vol leybal sterk begonnen Binnen een uur werd het damesteam van Haag '66 inet 3-0 verslagen. De setcijfers 15-2. 15-2 en 15-G In verband met Europa Cup-verplichtingen van de Dokkumse ploeg werd deze wedstrijd veertien dagen voor de officiële start van de eredlvUlecompetlUe gespeeld. door Mike Mulder DOETINCHEM Tijdens de eerste bekerronde hee Graafschap, door FC VW op eigen veld met royale cij verslaan, zelf de voorbereidende werkzaamheden ve voor de fikse 0-3 nederlaag gisterenmiddag tegen datzell VVV. Een nederlaag die zich overigens vorige week Doetinchem aangediend had door de manier waarop hi zo hoopvol gestarte bekeravontuur door de hekkensluit Amersfoort, van de eerste divisie beëindigd werd. deugt zeker Go Ahead niet", verweer de Brand zich. Dat de agressieve acties van de De ventenaren op passende wijze door de Feyenoorders werden beantwoord. Duel tussen Feyenoorder Wim van Til (1) en Johnny Oude Wesselink van Go Ahead. Het behoeft nauwelijks omstandig te wor- eindigde onbeslist, evenals de wedstrijd, den uiteengezet. Petur Petursson, die ■Ef aan 1 beginnen zo langzamerhand hoge ult- niet aan scoren toekwam, kreeg we- zonderineen te worden gens trappen naar Martin Koopman zonaerm8en te woraen. ook volkomen verdiend geel te zien. maar scheidsrechter Corver had de Deventenaar minstens even zwaar moeten bestraffen. Koopman liep voortdurend op de enkels van zijn tegenstander te loeren en wist met Bovenstaande regels doen al snel be grijpen dat het voetbal, dat belde ploegen voor 24.000 toeschouwers op voerden, weinig om het lijf heeft ge had. Feyenoord, zonder de gebles seerde Notten en Van der Lem en de die instelling te bereiken, dat de IJs- geschorste Van Deinsen, speelde vol- lander zijn zinnen verloor. Corver, die na afloop verklaarde dat hij naar zijn mening het duel redelijk had geleid en van Irritatie weinig had bespeurd, toonde zich veel te lankmoedig en had sommige grove overtredingen best met nog meer gele kaarten mo gen bestrallen. gens trainer Jezek „slecht, zonder overtuiging en zonder enig teamver band." Aan die volstrekt Juiste analy se valt weinig meer toe te voegen. De Tsjech verving in de slotfase de matig spelende Brard hij had door een been blessure twee maanden buiten spel gestaan door Aibertsen, maar Maar zolang het vaderlandse arbiter- de jeugdige Henk ten Cate van Go korps weigert het toenemende kwaad Ahead had toen al keurig weten te uit te roeien, zal de kwalitiet van het profiteren van het zwakke optreden clubvoetbal nog verder achterulthol- van Brard en had zowaar kans gezien len. Individuele acties, die niet meer de (gerechtvaardigde) gelijkmaker te worden onderbroken door gemene produceren: 1-1. tackles en vooruitgeschoven benen. Feyenoord was al na ruim een kwar tier op 1-0 gekomen, nadat Wim Jan sen middenvelder Van Til fraai ln stelling had gebracht. Voor de rest stelden de aanvallende acties van Feyenoord niets voor. Joop Brand had inderdaad wèl gelijk met zijn opmerking dat Go Ahead grote delen van de wedstrijd het Initiatief had. Oude Wesselink en Van Kooten kre gen na voorzetten van Koopman uit stekende mogelijkheden op een doel punt. maar doelman Van Engelen redde de situatie knap. al liet hij zich dan later verassen door de Inzet van de opmerkelijk goed speldende Ten Cate. Foyenoord-Go Ahead i-1 (1-0). 17. Van TU 1-0, 75. Ten Cate: 1-1. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 24.000. Oele kaarten voor Peturs- aon (Feyenoord) en Kist (Go Ahead). Feyenoord: Van Engelen; Wijnstekers, Jansen, Van de Korput. Brard (Albertssen); Van Til. 8tal- leu, Nielsen, Budding, Peters. Petursson. Go Ahead: De Clerck: Koopman. Schneider, Lo- dewegea. Kist (Vuskovlc): Woudsma. Oude Wesse link, Ten Cate: Salflschberger, Van Kooten. Kör- ver (Engbersen). door Theo Reitsma ALKMAAR „Wie zijn wij dan wel dat wij denken dat" wij de tegenstander zo maar even met 4, 5-0 zouden kun nen oprollen?" Kessler waar schuwde tegen die gedachte, nadat het verloop van AZ te gen Haarlem daartoe mis schien aanleiding had gege- gen. Zo zette hij een rem op de voldoening bij een gezel schap, dat in het verleden al te regelmatig met een inci dentele prestatie tevreden was. AZ beschikt over een rijk potenUeel en ln de Alkmaarder Hout bleek het opmerkelijk gemoüveerd. Toetertjes- speclallst Hughes hoorde bij de te genpartij. dat kon een reden zijn. Een ten huize van de familie Van Hane- gem belegde bijeenkomst met de par tijen Kist, Nygaard aan de ene kant en Hovenkamp aan de andere zijde was een tweede bron van inspiratie Een InJecUe bij Peters, waardoor een knieblessure voor de derde maal bin nen acht dagen via deze methode werd bewerkt, hield voorts de vaart m het doen en laten van deze midden velder. Al met al liep een gezelschap rond. dat Haarlem flink wilde aan pakken. Het moest er maar weer eens van komen en als dat de basis-is dan kan AZ aardig op dreef raken. „AZ speelt volgens het vier miljoen, drie miljoen, drie miljoen systeem," merkte Hughes na afloop nog even op. Hij meent dat zoiets de achterlig gende gedachte bij een team is als zijn eigen Haarlem de kans loopt om weggespeeld te worden „In een uit wedstrijd zoals hier heb je een mee valler nodig. Dan is het mogelijk, dat de vlam erin slaat." Middenvelder Martin Haar onder streepte die visie met: „Teams als AZ en de week ervoor AJax kunnen Je vast zetten Er loopt nu eenmaal meer kwaliteit rond." De meevaller waarmee Hughes de wedstrijd had willen beïnvloeden was NAPELS Tienduizend suppor ters van de voetbalclub Napels hebben zaterdag tevergeefs ge probeerd het stadion van de club te bestormen. De 10.000 werden buiten de hekken gehouden om dat de San Paolo-arena met 85.000 toeschouwers werkelijk tot de laatste plaats bezet was bij de wedstrijd Napoli-Perugia. De aanval op de hekken van het stadion bleef niet helemaal zon der succes, hoewel de politie traangasgranaten en waterka nonnen gebruikte om de belang stellenden voor wie geen plaats was. op afstand te houden. Te genover traangas en water stelde de menigte stenen, flessen en fruit. Op de balans aan het eind van de vechtpartijen stonden dertien gewonden, van wie vier politie-agenten. De wedstrijd moest ook onderbroken worden omdat drie van de traangasgra naten op het speelveld terecht waren gekomen. Het duel, had een voorgeschiede nis uit de zomermaanden, toen aanvaller Paolo Rossi van het gedegradeerde Lanerossi zowel door Napoli als Perugia werd be geerd. Rosso koos ten slotte voor Perugia. Tijdens de wedstrijd vloog een reclamevliegtuigje bo ven het stadion met de tekst: „Jij bent niet goed genoeg voor ons." De wedstrijd eindigde in 1-1, bei de ploegen scoorden van de strafschopstip. Het duel was een dag naar voren geschoven om een verkeerschaos op zondag te voorkomen als de paus een be zoek brengt aan Napels en Pompeii. Het zal voor De Graafschap-trainer Pim van de Meent nooit in de lijn der verwachtingen gelegen hebben dat zijn ploeg de zo fortuinlijk verkregen bovenste plaats van de ranglijst tot het einde van het seizoen zou behou den. Maar de trotse periodekampioen had waarschijnlijk toch wel een waar diger afscheid van die koppostle in gedachten dan de 0-3 thuisnederlaag tegen FC VW. Van de Meent: „In mijn tijd hebben we thuis nog niet met 0-3 verloren. Maar als je bovenaan staat dan leunt ledereen zwaar tegen je aan. Je krijgt dan te maken met tegenstanders die het concept van „één punt halen" hanteren. Op het moment dat VW 0- 1 maakte hadden eigenlijk wij moe ten scoren gezien het spelbeeld. We hebben deze wedstrijd door gewoon countervoetbal verloren." Datgene wat de Doetinchemse oefen- meester echter meer dwars zit dan de nederlaag, is de lijst van geblesseerde spelers, die zo langzamerhand langer begint te worden dan de lijst van fitte selectieleden. De Graafschap heeft de tol voor de goede prestaties tij dens het eerste deel van de competi tie in de vorm van blessures moeten betalen. Van de Meent: „Al vanaf de derde competitiewedsttrijd heben we te kampen met blessures. Daardoor is er roofbouw op de spelers gepleegd. Ik heb zelfs moeite om zondags nog elf fitte spelers bij elkaar te vinden. En omdat er zoveel Invallers meespelen is de rust uit de ploeg. Ook de spelers die niet geblesseerd zijn spelen nu onzeker en dan vallen er doelpunten zoals nu tegen FC VW." Het enige wat FC VW hoefde te doen was afwachten. Een als de kansen niet kwamen dan zou een doelpunt loos gelijkspel immers ook nog eervol zijn. De kansen kwamen echter wel. Toen na rust De Graafschap nog rom meliger en nog opdringeriger ging spelen was het voor Pala, Janssen en Van Rosmalen een koud kunstje om er 0-3 van te maken. De Graafschap genoot wel een enorm veldoverwicht, maar daar was alles mee gezegd. Meestal was het zo druk ln het zes tienmetergebied van tegenstander FC VVV. dat een schot op doel tot de onmogelijkheden behoorde. Meer dan eens trof een De Graafschap speler wanneer hij in een opwelling van scoringsdrift tocheen schotpo ging waagde, een teamgenoot. In alle andere gevallen was het de lenige VW-doelman Tuilemans. die de Doe- tinchemmers het scoren belette. Wanneer de bal in de doelmond be landt, en wanneer er dan ook nog gestunteld wordt bij het wegwerken door de verdedigende partij, dan heet dat spektakel te zijn. Nou dat was er wel op de „Vijverberg" zondag. Maar tussen al dat spektakel door ver wacht men ook nog voetbal en dat was er niet. De Graafschap was er, door blessures of hoe dan ook, niet toe in staat en VW vertikte het. VW-trainer Jan Morsing: „Wij speel den behoudend en slecht, nou dan moet De Graafschap daar wat aan doen. Het doet mij als voetballiefheb ber ook pijn wanneer lk de toeschou wers voortijdig de tribune zi ten. Maar het is nu eenmaal i om hier in Doetinchem het maken.' De Graafschap- VVV: «-3 (0-0). 54 Pi Janssen 0-2, 70 Van Rosmalen 0-3. 8c ter: Beek. Toeschouwers: 4500. De Graafschap: Boes; Mlntjes, Cornell man, Pleneman; Van Veenendaal, (Brinks), Leeuwerik: Polko, Jacobs. Hl rc VVV: Tuilemans; Oostrom.Schr» ken, Bours; Pala. Zedler, Van Rosmi Jovanovlc. Janssen. SVV-Heraelea 2-1 (0-1). S. Ooossens mulder 1-1, 80. Klebert 2-1. Scheldsrec kers Toeschouwers: 1700 SC Amersfoort-Vlaardlngen 1-3 (0-1) li 33 De Ruiter 0-2. 41. Teyl 0-3. 86 NI Scheidsrechter: Beukman Toeschoi Oele kaarten Kooien (Vlaardlngen) (Amersfoort). FC Amsterdam-DS 1-3 (1-1) 22 Bist Bijl 1-1, 64 Smeets 1-2, 89. Hanssen 1 rechter: Van Swleten. Toeschouwen: kaarten: Pleksma en 8tout (belden A Wageningen-Gronlngen 0-0. Schi Oans. Toeschouwers. 4000 Telatar-Heerenveen 2-1 (1-1) 8. Bums aer 1-1 (strafschop). 89. Van der Meer 3 rechter: De Haan Toeschouwers 1500 Des Bosch-Eindhoven 0-0 (bij het b« tweede helft gestaakt wegens mist). S ter: Thomas. Toeschouwers: 4100 8C Cambuur-Helmond 8port 5-0 (1-0) wenaar 1-0, 52. Fransen 2-0 (eigen dl Groot 3-0, 87. De Jonge 4-0, 89. Schooi Scheidsrechter: 8everein. Toeschouwt Veendam-Fortuna S 0-2 (0-1) 17. Crai Zuiders ma 0-2. Scheidsrechter: Ram. wers: 2400. UTRECHT Erg veel moei het van de reis naar Koeweit wat vermoeide FC Utrecht gehandicapte Vitesse niet ge Arnhemmers misten de gebl Bleijenberg en Meijers en ha ook al niet fitte Zaaijer en Hu de kant zitten. Toen daarbij een vroege openingstreffer maakt was Vitesse al heel i slagen. Al in de derde minuut kopt een hoge voorzet van Tervooi Beukhof. FC Utrecht bleel veel aanvallen, echter zon overtuiging. Het leverde hoekschoppen op, maar echt lijk werk heeft Beukhof niet gekregen. Pas in de 38e minu het 2-0 toen Van Oostrom een van Flight ineens inknalde. nuut voor rust viel het doek d over Vitesse, toen de snelle melen, die overigens met Vai gem de beste Utrechtse spei le aan een solo begon en deze met een haarzuivere schuive op Beukhof het antwoord moest blijven. Na rust probeerde Vitesse wat uit de verdediging te koi leverde evenwel niets op. Df seerde Van der Vall werd nog gen door Zaaijer. FC Utrecht-Vitesie 4-6 (3-0). 3 Flight I Oostrom 2-0,44. Van Tamelen: 3-0,80 0. Scheidsrechter: Van Dijken. 8 000 FC Utrecht: Van Breukelen; Wildbrd Du Chatefüer. De Kniyk. Van Tamek* Van Hanegem (Van Staa), FUght. VB Van Veen. Oozems. Vitesse: Beukhof: De Leeuw. Muldd MeUaard; Van Der Vall (Zaaijer). Dat. Oerdsen, Bursac. Zwartkruis <I" Kees Kist is los van zijn bewaker Piet Huyg (1) en maakt het eerste AZ-doelpunt langs Haarlem-doelman Boersma. Zes minuten na rust was het 2-0. Boersma, die gretig de kans greep op een interessante rol, keerde een schot van Nygaard. maar uit een voorzet van Kist, die aansluitend volgde, zag hij de Deen van dichtbij toch in koppen. in de zevende minuut van het duel bijna ontstaan Masefield trapte de bal vanaf de zijkant in de richting van het Treytel-doel en bemerkte dat de keeper de bal verrast over zich heen tegen de lat moest laten gaan. „Als", zo bedoelde Haarlem later, „dan". Nu trok men bij AZ even de wenkbrauwen op en de touwtjes ste vig aan. Het voornaamste probleem voor Haarlem was het feit dat de bal vrijwel nooit lang in eigen gelederen bleef. In de eerste plaats, omdat de ploeg weinig spelers telde die de bal voorin vast konden houden. In de tweede plaats, omdat AZ bijzonder gretig ingreep op momenten, dat Haarlem nog niet eens was toegeko men aan de gedachte van een leuke aanval. Het eerste doelpunt ln de dertigste minuut onderstreepte de Instelling van AZ. Na een ingooi zoemde Ny gaard in de buurt van Reuser. Hij won het duel en alhoewel de situatie zich voordeed ver bij Haarlem achter in stond de verdediging ln het geheel op het aanvallende been. Kist liep als gevolg daarvan vrij De pass was snel gegeven, het doelpunt vlot gemaakt. De score was verdiend en voldoende, maar aan het eind van de wedstrijd niet overeenkomstig de hoeveelheid kansen. AZ hoeft zich niets te ver beelden. maar een ploeg die een te genstander zo de wil op kan leggen, behoort aan veel meer goals toe te komen. Zaterdag mislukte dat. om dat Schouwena&i zijn deel onvol doende opeiste en Tol hardnekkig kansen om zeep bracht. Kist had toen ten minste nog gewoon de pech. dat doelverdedlger Boersma vooral de schoten van deze spits knap keerde. AZ'(7-llairlem 2-0. (1-0). 32 Kist- 1-0. 51 Ny gaard 2-0 Scheidsrechter Basman. Toeschou wera: 10.000. AE'67: Treytel. Van Rijnsoever. Metgod Spelbos. Hovenkamp. Amu. Peters (Van Der Meert, Ny gaard. Schouwenaar, Kist, Tol. Haarlem: Boersma. Masefield. Huyg Oeorge, Melgers. Reuser lOuUit). Van den Ban. Balm, BOckling. Verkalk (Kramer). Haar MONACO Saint Etienne, de tegen stander van PSV ln de tweede ronde van het UEFA-Cuptoernooi heeft de topper ln de Franse competitie tegen AS Monaco met 2-1 verloren. De ploeg van Johnny Rep. die een zeer matige wedstrijd speelde, nam welis waar door Rocheteau de leiding, maar Monaco kwam nog voor de rust op gelijke hoogte door een treffer van Christophe. In de tweede helft beslis te Monaco het duel door een kopbal van Petit. Monaco heeft na dertien wedstrijden nu 21 punten, twee meer dan St. Etienne en drie meer dan Nantes, dat met 1-0 won van Bastia. (.aval-Bordeaux I-I, Monaco-St. Etienne 2-1, Brest-NImes 2-2, Paria St. Germain-Valenciennes 1-0. Lens-Anjer» 2-8. Nancy-Slraabourg 3-4. Lyon- Lille 4-2. Marsetlle-Metx 1-0. Sochaux-NIce 2-1, Nantes-Bastia 1-0. Stand aan de kop: 1. Monaco 13-21, 2. St. Etienne 13-19. 3. Nantes 13-18, 4. Soetuux 13-17, 5. Mmes 13-17, 6. Strasbourg 13-16. ENGELAND Arsenal 8toke City O-O, Coventry City-Brighton 2- I. Crystal Palace-Bristol City 1-1, Derby County- Aston Villa 1-3, Leeds United-Tottenham Hotspur 1-2. Uverpool-Evertoo 2-2. Manchester United- Ipswich Town 1-0, Mlddelesbrough-Wolverhamp- ton Wanderers 1-0, Norwich City-Manchester City 2-2, Nottingham Forest-Bolton Wanderers 5-2, West Bromwlch Albion-Southampton 4-0 Stand aan de kop: Nottingham Forest 12-17. Man chester United 12-17, Crystal Palace 12-14, Wolver hampton 11-14, Liverpool 11-13. Norwich City 12- 13, Southampton 12-13, Middlesbrough 12-13, Manchester City 12-13, Coventry City 12-13, Tot tenham Hotspur 12-13. Spanje Las Palmas-Sevllla 2-0, Athletic de Bilbao-Malaga 3-1. Valencia-Burgos 3-1. Rayo Vallecano-Spor- tlng Oljon 1-2, Barcelona-Hercules 2-0, Almeria- Real Socledad 0-0, Zaragoza-Salamanca 1-2, Be- tls-Real Madrid 2-3 Stand aan de kop: Na zes wedstrijden: 1. 8portlng Oljon 12 punten. 2. Real Madrid 11.3. Salamanca 10. SCHOTLAND Aberdeen-Partlck Thistle 1-1, Dundee-Dundee United 1-0. Kllmamock-St. Mlrren 1-1, Morton- Celtic 1-0, Olasgow Rangers Hibernian 2-0. Stand aan de kop: Celtic 10-15. Morton 10-14, Aberdeen 10-12. Partlck Thistle 10-12. Olasgow Rangers 10-11. Kilmarnock 10-11 WEST-Dl'ITSLAND Fortuna Düssetdorf-VFB Stuttgart 6-2, Elntracht Frankfurt-Bayem MQnchen 3-2, Bayer ordlngen- Schalke '04 1-4, FC Köln-Borussia Mönehenglad- bach 4-4, VFL Bochum-MSV Duisburg 3-0, Werder Bremen Hamburger SV 1-1. MOnchen I860 Bayer Leverkusen 2-2, FC Kaiserslautern-Hertha B8C 4- 0. Borussia Dortmund-Elntracht Braunschweig 2- 10. BELGIS Charlerol-Standard 2-1, Wlnterr.lnp B« t Antwerp-Berchem 1-1, FC BrugH RWDM-Lokeren 1-1, Waregem Hassrt ren-Waterschel 0-0, FC Lulk-Andcrln' rlngen-Cercle Brugge 0-0 Stand aan ronden: 1 Lokeren 16, 2. FC BruggeH 15. 4. Beerschot 15. 5. Cercle Brugg* dard 13. ITALIË: Bologna -Florentine 2-1, Catanzaro-B zlo Cagliari 1-1, AC Milan Ascoli Avelllno 1-1, Tortno-Juventus 1-2. UdB 0-0, Napoll-Perugla 1-1. Stand aan dtl 6-10.2. AC Milan 6-9, 3. Juventus 6-8. 4 MALMO FF (r Malmö FF. tegenstander van FeyN tweede ronde van het toernooi om beker, heeft ln een competltlewedi veld met 1-1 gelijk gespeeld tegen ll»j.i Op de ranglijst bleeft Malmö rF u punten, twee minder dan leider Hall PORTUGAL Outmaraes-Porto 0-0. Belenenaea-I rta-Rlo Ave 2-0. Vazlm-Braga 3-2. L-- tlmo 2-3. 8portlng-PorUmonense 34 Esptnho 4-0. Estonl-Setubal 0-0 Stand aan de kop: 1 Benflca 8 - 14.1 3 8porting I - 13.1M| rara - 9.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 12