olen: Spelen op eerste plaats Snelle controle op anabole steroiden algesal forte Jong Oranje: weer verlies tegen Polen Terug in Rusland Voordeel Timman onvoldoende voor zege Killanin naar Taipeh Centrumspits Ogaza blijft thuis voor duel met Tsjechoslowaken Fouten van Wijnberg beslissend )uitsland egen Wales Tijdens Olympische Spelen in Moskou In afgebroken partij tegen Ivkov Riek Mazure weg Kanovaarder Wladas Cessoenias SPIT-SPIERPIJN-STIJVE NEK Weer remise in tweekamp Volleybalbond in problemen OENSDAG 17 OKTOBER 1979 TROUW/KWARTET PRS 13 H 15 ar Matty Verkamman MSTERDAM Bondscoach Jan Zwartkruis zal het nauwe- jlcs kunnen geloven, maar zijn Poolse collega Ryszard Kules- heeft voor de voetbalinterland van vanavond de produktie- j centrumspits Ogaza niet opgeroepen. De aanvaller, die op september tegen Oost-Duitsland de gevaarlijkste voor- irts was en vorige week tegen IJsland beide doelpunten I voor zijn rekening nam, is niet geblesseerd of gepasseerd, u is slechts in Warschau gebleven omdat men hem daar voor belangrijke Olympische kwalificatiewedstrijd tegen Tsje- islowakije harder nodig denkt te hebben dan voor de |atste schiftingswedstrijd tegen Nederland. Daar kan men itig uit afleiden, dat de Poolse bondsleiding weinig of geen 1 meer ziet in een goede afloop voor het A-team in groep Ier van het Europees kampioenschap. staan door zijn als tolk optre- nde assistent Bernard Blaut, meld- Kulesza gisteren het nieuws rond ;aza als was het niets bijzonders, nvankelijk stuitte hij nog op enig ich toen hij kalm verklaarde: „De jrronde van de Olympische Spelen voor ons belangrijker dan de wed- rijd tegen Nederland. Voor de Spe- hebben we al met 1-0 van Tsje- oslowakije verloren. Hongarije zit lc nog in onze groep, dus we moeten »ensdag in Warschau beslist win- n. Die wedstrijd heeft bij ons de rste prioriteit gekregen." is toen hij er aan toe voegde dat ;aza om die reden niet naar Am- irdam is meegereisd, werd duide- k dat het hem ernst was. ilesza: „In München heeft onze etbalploeg goud gewonnen en in intreal zilver. Dat zijn belangrijke estaties geweest, die wij per se wil- handhaven. De wedstrijd tegen de jechen leeft sterk in Warschau. Het idion kan slechts 25.000 toeschou- !rs bevatten en is dan ook uitver- cht." het verleden bereikte Polen meest- op een eenvoudiger manier de eind- nde van de Olympische Spelen. De nloop verliep doorgaans vlot om- t de amateurs uit het westen in de aktijk geen tegenstand van enig veau wisten te bieden. Op gezag n het westen en tot grote ergernis het oostblok, is daar evenwel randering in gekomen. De „echte" lateurs wilden niet meer tegen de te sterke nationale A-elftallen uit oosten spelen en bereikten zo- ar dat die vaste Olympische deel- mers samen in enkele kwalificatie- ttules werden ondergebracht. Bo ndien kwam de wereldvoetbalfede- ie FIFA met een voorstel dat de Iers die in het kader van een we- dkampioenschap waren uitgeko- in, niet meer op het Olympisch ïeel mochten verschijnen. Het is idelijk dat Kulesza dit door het C overgenomen voorstel nog altijd aar op de maag ligt. „We spelen in s land met amateurs", stelt hij nog lar eens, daarbij voorbij gaand aan t feit dat de staatsamateurs in ve- lei opzicht te vergelijken zijn met westerse profvoetballers. ndat Ogaza momenteel de enige nvaller van allure is die niet op het reldkampioenschap in Argentinië eelde, is hij nu in de Olympische ectie van trainer Edmund Zientara genomen. Naast hem ontbreken g twee vaste krachten in de selectie n Kulesza. Het zijn Zmuda en Pla- szka die met blessures zijn achter bleven. ingezien het voetbal in Polen de 1 atste tijd toch al behoorlijk in de In zit, verfraait een en ander het rspectief niet voor Kulesza. De ibs hebben het in de diverse Euro- se bekertoernooien buitengewoon cht gedaan. De vier deelnemers ach Chorzow, Arka Gdynia, Stal lelec en Widzew Lodz liggen er na eerste ronde al uit. Die kwalijke twikkeling is in feite ook zichtbaar 1 de Poolse ploeg. Het gelijkspel (1- tegen Oost-Duitsland en de over winning op IJsland (2-0) waren zeker niet overtuigend. Zelfs al zou Polen vanavond van Nederland winnen, dan nog is niet zeker of het eindtoer- nool in Italië (11-23 juni 1980) wordt bereikt. Alles hangt dan af van het slotduel Oost-Duitsland-Nederland, dat door menige Oranjeklant trou wens met angst en beven tegemoet wordt gezien nu 90.000 toeschouwers zich bereid hebben verklaard om in Leipzig de kelen schor te schreeuwen teneinde de dertigjarige heilstaat ook nog aan een sportief cadeau te helpen. Kulesza ontkent desgevraagd niet dat zijn team een moeizame periode door maakt. Hij zegt: „We zitten in een overgangsfase. Grote spelers als Deyna, Kasperczak, Gorgon, Tomas- zewski en Lubanski zijn na Argenti nië weggevallen. Dat was een groep met internationale klasse, die rond 1974 op het hoogtepunt zat. Dit soort spelers dient zich nu nog nauwelijks aan. Als enige heeft Boniek op dit moment die klasse, maar met 23 jaar is hij nog te onervaren." Voor Kulesza is het Nederlands elftal vanavond dan ook zwaar favoriet. „En ook voor de eindzege in groep vier", meent hij. Hij baseert zich daarbij niet op de wedstrijd Neder- land-België, waar Blaut slechts een rapport in mineur over heeft geschre ven. Blaut: „Dat was een zeer zwak duel. Vooral het spel van Tahamata vond ik verrassend slecht." Kulesza echter: „Toch heeft Neder land nog altijd wereldklasse. Krol is en blijft het visitekaartje van de ploeg. Krol betekent in het Pools koning, dat geeft precies aan wat hij is bij het Nederlands elftal." Beeld van de training van de Poolse selectie gisteravond in het Olympisch Stadion van Amsterdam. Met bal en nummer 9 de Pool Rudy, in het midden sterspeler Boniek. ELBLAG Jong Oranje, al kansloos voor een plaats in de volgende ronde van het toernooi om de Europese beker voor jeugdploegen, heeft ook de tweede ontmoeting met Jong Polen verloren. De Polen wonnen in Elblag met 2-1, na een ruststand van 1-1. Ryszard Kulesza Nederland begon sterk en maakte een ruim gebruik van zijn technische kwaliteiten en zijn grotere snelheid (Valke. Wildschut en Hofkens). Het EULEN Het Westduitse voetbal- ftal is ?o goed als zeker van een aats in de eindronde van het toer- >oi om het Europees kampioen- :hap, indien vanavond in Keulen Wales wordt gewonnen. De eerste edstrijd tussen beide landen, die Itkomen in kwalificatiegroep 7, ein- Igde in Wrexham in een overwinning «oor West-Duitsland: 2-0. De West- uitsers zijn er echter de laatste jaren let in geslaagd op eigen bodem Wa- te verslaan. De meest recente ont- loetingen leverden twee gelijke spe- n op (beide 1-1). 'ales heeft in groep zeven de leiding iet 6 punten uit vier wedstrijden, ^est-Duitsland staat tweede met vier aten, maar heeft één duel minder lewerkt. Malta en Turkije spelen ïn rol van betekenis meer in deze iep. even van de elf internationals van 'ales spelen voor clubs uit Wales Wrexham, Swansea en Cardiff). Drie pelers van Leeds United en één van 'et Londense Crystal Palace comple- tten het elftal. >e opstellingen lulden als volgt: 'est-Dultsland: Burdenski (Werder kernen), Kaltz (HSV), Cullmann (FC tölni. Förster (VFB Stuttgart), Kietz MSV Duisburg), Bonhof (Valencia), Schuster (FC Köln), Hansi Müller 1 VFB Stuttgart). Rummenigge (Bay- i>?rn München), Fischer (Schalke '04) n Allofs (Fortuna Düsseldorf). A Vales: Davies (Wrexham), Stevenson .a Leeds United). Jones (Wrexham), II iahoney (Swansea), Dwyer (Cardiff), 'hilllps (Swansea), James (Swansea), tynn (Leeds United), Curtis (Leeds 'nited, Toshack (Swansea) en Nicho ls (Crystal Palace). MOSKOU De controle op het gebruik van stimuleren de middelen bij de Winter spelen van Lake Placid en de Zomerspelen van Moskou zal in principe dezelfde zijn als drie jaar geleden in Mon treal. Het enige verschil is dat het resultaat van de con troles, vooral die van de con trole op het gebruik van spierversterkende middelen (anabole steroiden), veel sneller bekend zal zijn. „De resultaten van de onderzoeken op het gebruik van klassieke dopingpreparaten alsmede dat van anabole steroiden zullen reeds daags na de wedstrijden bekend zijn," aldus Alexander, prins De Me- rode, voorzitter van de medische commissie. Tijdens de Olympische Spelen van Montreal werd voor de eerste maal gecontroleerd op het gebruik van spierversterkende middelen. Bij die controle duurde het echter een week voordat de uitslag van een onderzoek bekend was. Doordat de procedure van onderzoek in Lake Placid en Moskou aanmerkelijk versneld is, kunnen de resultaten van de onderzoeken met de mo gelijkheid van een contra-expertise binnen 48 uur ter kennis worden gebracht van het bestuur van het IOC. „Hoewel de opsporingstechnieken aanmerkelijk werden verbeterd en de resultaten veel sneller bekend zijn," aldus de prins De Merode, die verder aankondigde dat de contro les op de klassieke dopingsprepara- ten en de anabolica in Moskou ge lijktijdig zullen worden uitgevoerd, „zal het nog niet mogelijk zijn aan te tonen dat een sportman of - vrouw in de zes weken voorafgaan de aan de controle spierversterken de middelen heeft gebruikt." De prins De Merode gelooft deson danks dat de controle op het ge bruik van anabolica preventief werkt. Hij baseert dat op het feit dat tijdens de spelen van Montreal de meeste atleten op de werpnum- mers in de atletiek ver beneden hun persoonlijke records bleven." De strijd tegen de spierversterkende middelen moet doorgaan, wil die echter effect blijven sorteren dan zal de controle gedurende het gehe le Jaar moeten doorgaan bijv. elke zes weken. Maar ook dan nog zal het waarschijnlijk onmogelijk zijn het kwaad geheel uit te bannen." De indeling van de verboden pro- dukten zal gehandhaafd blijven In vier groepen: amfetaminen, efedri- nen, pijnstillende en verdovende middelen en de spierversterkende middelen. Tijdens de Spelen zullen kleine teams experts, aangewezen door het IOC, ter beschikking staan van de ploegartsen om hen in te lichten over de samenstelling van de verboden produkten. Tijdens de zomerspelen zullen on- geveeE 2000 controles worden uitge voerd op het gebruik van de klassie ke stimulantia en rond 700 op het gebruik van spierversterkende mid delen. Het merendeel daarvan op de medaillewinnaars, zoals dat de ge woonte is geworden, alsmede op nummer vier. Dit om indien dit noodzakelijk is tot een nieuwe me dailleverdeling te komen in het ge val een van de medaillewinnaars positief reageert op de dopingcon trole en gediskwalificeerd wordt. Er zal ook meer onverwacht gecon troleerd worden. De atleten zullen daarbij aangewezen worden door het lot. „Het is noodzakelijk dat de sportlieden weten dat zij elk mo ment gecontroleerd kunnen wor den, ongeacht de fase van het wed strijdverloop of het resultaat dat zij bereikt hebben," aldus de voorzitter van de medische commissie van het IOC. Wat betreft de teamsporten zullen van elke ploeg twee leden gecontro leerd worden. Het IOC houdt zich het recht voor maatregelen te ne men in geval van een positief resultaat van een onderzoek die variëren van een het tot verliezer verklaren van een wedstrijd tot diskwalificatie van het gehele team. Tijdens de bijeenkomst in Moskou heeft de medische commissie van het IOC de laboratoria bezocht waar de dopingscontroles worden uitgevoerd en die onder leiding staan van professor Rogoskin, de directeur van het toxologisch insti tuut van Leningrad. „De laborato ria zijn perfect uitgerust", aldus de prins De Merode. Toch heeft de medische commissie nog geen defi nitieve goedkeuring gehecht aan de installaties waarmee op het gebruik van doping wordt gecontroleerd in Moskou. Dat zal gebeuren na een aantal experimenten en onderzoe ken. die momenteel worden gehou den. „Wij hebben de laboratoria uri- nestalen ter beschikking gesteld waarvan sommige verboden midde len bevatten. Wij zijn bijzonder streng en verwachten een percenta ge van 100 procent. Wij kunnen ons juist in deze materie geen fouten veroorloven", aldus de prins De Merode. „Zelfs na de officiële goedkeuring door het IOC zullen wij de laborato ria voortdurend blijven controleren ook tijdens de Spelen. Zo zullen wij tijdens de Spelen urinestalen van leder, van de medische commissie. die verboden produkten hebben ge bruikt tussen de andere stalen plaatsen. Wij weten precies om welk produkt het gaat en kunnen op die manier het werk van de laboratoria controleren." Overigens: méér dan 4000 artsen, van wie driekwart in Moskou, zullen volgend jaar wanneer de Olympi sche Spelen in de Sovjet-Unie wor den gehoiiden, in actie zijn. Dit blijkt uit een rapport van het minis terie van volksgezondheid, dat door onder-minister Safonov gepresen teerd is. Voor de Olympische Spelen zullen 21 ziekenhuizen, 15 poliklinieken, vijf eerste hulpstations, waarvan vier volledig uitgerust zijn, 24 uur per dag beschikbaar zijn. Het aan tal artsen dat beschikbaar is tijdens de Spelen bedraagt: 4176, van wie 3063 in Moskou. Het restant is werk zaam in de andere delen van de Sovjet-Unie waar Olympische wed strijden worden gehouden. Tallin, Leningrad, Minsk en Kiev. De medische commissie van het IOC, heeft de Olympische installa ties in de Russische hoofdstad be zocht. Alexander, prins De Merode, verklaarde: „Wij hebben de polikli niek in het Olympisch dorp be zocht. Men beschikt daar over de modernste apparatuur. De uitrus ting voldoet zeer ruim aan de eisen, die men voor de Olympische Spelen kan stellen." De polikliniek in het Olympisch dorp is verder uitgerust met appa ratuur waarmee de sportlieden tij dens de training kunnen worden gecontroleerd. Verder zijn er voor zieningen voor tandheelkunde en kunnen er oogartsen hun werk doen. Verder beschikt de polikli niek over elf bedden waarin ernsti ge gevallen kunnen worden opgeno men voor zij naar het „Olympische" ziekenhuis worden gebracht. Dit ziekenhuis beschikt over 300 bedden. Voor alle atleten, officials, begelei ders en de vertegenwoordigers van de internationale sportbonden is de medische verzorging tijdens de Spe len gratis. Voor de niet-Russische toeristen is de medische verzorging eveneens gratis al zullen zij voor een consult zestien roebel moeten betalen. In het Olympisch dorp heeft elke ploeg de beschikking over een mas sageruimte, kamers voor de ploeg artsen en een ruimte voor eerste hulp. Verder is in elke sportaccom modatie ruimte waar zieken kun nen worden verzorgd voordat zij eventueel per helikopter overge bracht worden naar een van de zie kenhuizen. LAUSANNE Lord Killanin, voorzitter van het internationaal olym pisch comité, zal op het eind van de week naar Taipeh, de hoofdstad van nationalistisch China, gaan voor besprekingen met sportofficials. Killa nin zal met hen praten over de terugkeer van de Volksrepubliek China in de Olympische beweging zonder dat Taiwan wordt uitgesloten. De Ierse lord maakt door dit bezoek een omweg op zijn reis naar Nagoya in Japan, waar het bestuur van het IOC van 23 tot en met 25 oktober zal vergaderen. Eén van de hoofdpunten van die vergadering zal de problematiek rond de beide China's zijn. door Max Pam AMSTERDAM Jan Timman heeft gisteren in het interzona le toernooi van Rio de Janeiro zijn achterstallige partij tegen Ivkov na 45 zetten afgebroken in een stelling die als remise moet worden beschouwd. Zijn voordeeltje in het resterende lopereindspel is zo gering, dat Ivkov alleen zal verliezen als hij door een vlaag van verstandsverbijstering wordt getroffen. openingsdoelpunt van Roger Schou- wenaar, na een klein kwartier, was dan ook een logisch uitvloeisel van de krachtsverhouding in Elblag. Het keerpunt in de wedstrijd was een fout van Wijnberg, in de 24e minuut. Het werd de inleiding tot de gelijkma ker van de beste Poolse speler Palasz. Na de hervatting bracht de Poolse coach twee nieuwe mensen in het veld en met Jarosz en Szarek in de ploeg bleef er niets meer over van de aanvankelijke Nederlandse superiori teit. Pas acht minuten voor het einde viel de beslissing ten gunste van de Polen uit, Szarek maakte het winnen de doelpunt. Trainer Ger Blok meende dat het resultaat aanwijsbaar was beïnvloed door zwakke momenten van Wijn berg en dat Nederland na een goed begin verviel tot te schematisch voetbal. De opstelling van Jong Oranje was: Van Breukelen (Utrecht); Molenaar (Volendam), Balkenstein (Sparta), Wijnberg (Ajax) en Wildschut (PSV)., Hofkens (Beveren), Woudsma (Go Ahead) en Valke (PSV) (vervangen door Riemens, Roda JC).; Van der Dungen (Den Bosch), Broeken (Wil lem II) en Schouwenaar (AZ '67) (ver vangen door Ophof (NEC). De Zweedse scheidsrechter Kjell Jo hansson gaf gele kaarten aan.de Pool Zalezny en de Nederlanders Wijnberg en Balkenstein. Er waren 6500 toe schouwers. Het is nu voor Timman van het groot ste belang dat hij de nog immer sle pende hangpartij tegen Velimirovic in winst omzet. In Nederlandse schaakkringen wordt de stelling, die in deze cruciale partij op het bord staat, druk geanalyseerd. Het ge rucht ging zelfs even dat Böhm een snelle oplossing voor het probleem van Timman had gevonden. Volgens de theorie de theorie dan van de Zwitser Cheron kan Timman het eindspel niet winnen zonder in strijd te komen met de vijftig zettenregel. Cheron was een bezetene, die allerlei standaardposities heeft uitgeanaly- seerd tot in het oneindige. Gezegd moet worden dat hij slechts zelden op een fout is betrapt, maar goed het zou kunnen dat Cheron iets over het hoofd heeft gezien en dat Böhm of Timmans secondant Andersson een snelle winstmethode heeft gevonden. Niettemin voorspel ik dat Timman die partij gaat winnen. Om zich op de beste manier te verdedigen zal Veli mirovic zich in vele dichtbedrukte pagina's moeten verdiepen. Tiental len varianten moet hij doornemen. Ik vraag mij af of hij daar na een toch mislukt toernooi nog de kracht toe zal vinden. Van belang zijn tenslotte nog de hangpartijen Harandi-Hübner en Portisch-Velimirovic. Hübner heeft lange tijd totaal verloren gestaan, maar heeft nu toch een remis-eind- spel bereikt, terwijl Portisch vermoe delijk de winst heeft laten glippen. Wit: Timman (Ned) Zwart: Ivkov (Joeg) 1. d2-d4 pg8-f6; 2. c2-c4„ e7-e€; 3. Pgl- f3„ Lf8-b4+; 4. Pbl-d2„ c7-c5; 5. a2-a3., Ib4xd2t; 6. Lclxd2., c5xd4: 7. pflxd4„ pb8-c6; 8. Ld2-c3„ 0-0; 9. Ddl-c2., d7- d5; 10. e2-e3„ Lac8-d7, 11. Pd4-f3„ Pf6-e4; 12. c4xd5., e6xd5; 13. Lfl-d3„ Pe4xc3; 14. Dc2xc3., Ta8-c8; 15. 0-0., Ld7-g4; 16. Pc6-d4., Dd8-b6; 17. h2- H3„ Pc6-d4; 18. Dc3xd4„ Db6xd4; 19. e3xd4., Lg4-d7; 20. Tal-cl„ Tc8xcl; 21. Tflxcl., Tf8-c8; 22. Tcl-c5., Ld7- e6; 23. Kgl-h2„ b7-b6; 24. Tc5xc8t., Le6xc8; 25. Kh2-g3., f7-f6; 26. h3-h4„ h7-h6; 27. Ld3-g6., Kg8-f8; 28. Kg3-f4., Kf8-e7; 29. g2-g4., Lc8-d7; 30. g4-g5., h6xg5; 31. H4xg5„ Ld7-a4; 32. LgO-h5., La4-c2; 33. Lh5-f3., Ke7-e6; 34. Lf3- g4t„ Ke6-e7; 35. Lg4-f5., Lc2-a4; 36. Lf5-h3., La4-c2; 37. Lh3-g2., Ke7-e6; 38. g5xf6., g7xf6; 39. Lg2-h3t., Ke6-e7; 40. Lh3-c8., Lc2-d3; 41. Kf4-g4„ Ld3- e2t; 42. Kg4-h4., Le2-dl; 43. Lc8-g4., Ldl-c2; 44. Kg4-h5. Ivkov gaf zijn 44e zet onder couvert af. De afgebroken stelling ziet er als volgt uit: wit: Kh5, l g4, pionnen op a3, b2, d4 en f2 zwart: Ke7, Lc2, pionnen op a7, b6, d5 en e6. DEN HAAG Mevrouw Riek Mazu re heeft haar functie als penning- meesteresse van de afdeling keurtur- nen dames ter beschikking gesteld. Zij kon zich niet langer verenigen met de gang van zaken in deze sectie van het KNGV. Riek Mazure maakte sinds 1972 deel uit van het afdelings bestuur. Bijna steeds als penning- meesteresse. Petrosjan <Sov>-8hamkovltsJ (VSl Oarcla (Cub)-Velimirovic (Joel 1-0. Timman (Ned)-Ivkov (Joe) afgebroken. De stand. I Hübner (Wdl) 9.5 punt 1 afgebroken partij (Uit 14), 2. Petrosjan tSov) 9.5 (uit 14). 3. Portisch (Hong) 9 1 (uit 14). 4. Timman (Ned) 8 2 (uit 15), 5. Sax (Hong) 8 (uit 14) en Vaganlan (Sovi 8 (uit 14). 1. Ivkov (Joci 7.5 2 (uit 14). 8 Balasjov (Sov) 7.5 1 (uit 14). 9. Sunye (Bral 7.5 lult 14). Smejkal (Tsj) 7.5 (uit 14). 11. Shamkovlts) (VS) 7.5 (uit 15) en Torre (Fill 7,5 (uit 15). 13 Velimirovic (Joe) 5,5 2 (uit 15), 14 Bronsteln (Arg) 5,5 1 (uit 15). 15 Oarcla (Cub) 4,5 1 (uit 14). 18 Harandl dra) 4 1 (uit 14) en Hebert(Can)4 liull 14). 18. Kagan (Iarj 2,5 (uit 14). KARLSRUHE De kanovaarder Wladas Cessoenias uit de SowJet- Unie is weer in zijn land terug. Ge zagsdragers in de SowjeVUnie heb ben dit op vragen van het ministerie van buitenlandse zaken van West- Duitsland verklaard. Het openbaar ministerie van de Bondsrepubliek in Karlsruhe heeft hier aan toegevoegd niet uit te sluiten dat Cessoenias te gen zijn wil naar de Sowjet-Unle is teruggekeerd. De kanovaarder had in augustus na de strijd om de wereldti tels in West-Duitsland politiek asiel gevraagd. Cessoenias verdween op 13 september. Het openbaar ministerie van de Bondsrepubliek had vervol gens een aanklacht ingediend tegen „onbekenden" wegens handelingen ten nadele van Cessoenias. Volgens de officier van Justitie waren er aan wijzingen dat Cessoenias West-Duits land tegen zijn wil had verlaten. ADVERTENTIE helpt snel en brandt niet op de huid Verkrijgbaar in tube van 40 gr en in de voordelige tube van 100 gr Lees eerst de gebruiksvoorschriften Uitsluitend bij apotheker en drogist UTRECHT De twaalfde partij uit de tweekamp om het wereldkam pioenschap dammen tussen titelver dediger Anatoli Gantwarg en de Ne derlandse uitdager Harm Wiersma iff' gisteren in Utrecht na 49 zetten tn remise geëindigd. Wiersma leidt ür deze tweekamp nu met 13-11. Wit: Wiersma (Ned) Zwart: Gantwarg (Rusl) 1. 32-28,17-22; 2. 28x17,11x22; 3. 37-32, 6-11; 4. 41-37, 12-17; 5. 46-41,8-12; 6.34- 29, 19-23; 7. 32-28, 23x32; 8. 37x28, 16- 21; 9. 40-34, 14-19; 10. 45-40, 10-14; 11. 41-37, 11-16; 12. 38-32, 21-27; 13. 32x21, 16x27; 14. 37-32, 27x38; 15. 43x32, 5-10; 16. 49-43, 2-8; 17. 42-38, 19-23; 18. 28x19, 14x23; 19. 35-30, 7-11; 20. 31-27, 22x31; 21. 36x27, 10-14; 22. 30-24, 14- 19; 23. 47-41, 19x30; 24. 34x14, 23x45; 25. 14-10, 9-14; 26. 10x19,13x24; 27. 41- 36, 17-22; 28. 32-28, 22x31; 29. 36x27, 24-30; 30. 28-23, 18x29; 31. 33x35, 11- 17; 32. 48-42, 12-18; 33. 42-37, 8-13; 34. 38-32, 4-9; 35. 43-38,18-23; 36. 39-33,15- 20; 37. 35-30, 13-19; 38. 33-29.23x25; 39. 27-22, 17x28; 40. 32x14, 1-7; 41. 14.» 9-14; 42. 10x19, 20-24; 43. 19x30, 25x34; 44. 38-32, 3-9; 45. 32-28, 7-12; 46. 28-23, 9-14; 47. 37-32, 14-20; 48. 32-28, 20-24; 49. 28-22, 24-29 remise. Nederland en Belgtt wordt zondag 21 oktober Ir Mcrksem (BelgHM gespeeld. Hel Nederlands twaalftal zal worden samengesteld uit de vol-j.' pende selectie: dames. Els Derriks. Barbara di^» la Chombre en Rtni Keereweer (allen Lutol.e Majka Duivenvoorden (Blauw-Wlt). Janny van.' Gijn (allen Weerbaar). Lente Kanncgleter (PKC) en Aafje Kraan (SC). Heren: Frlts BruIJntJes (Luto), Joost Leonhard (Blauw-Wlt). Albert Lu cas (DOS *46). Horry Nolthuls (Archipel). Wlm Peetoom en Aart Schalk (Deetos). Peter Schal- lenberg (Rohdai cn Koos Snel (Allen Weerboon. ZAALHANDBAL De Nederlandse dames- ploeg neemt van 25 tot en met 29 oktober doet aan een zeslandentoernool In Boedapest. Oran je zal aantreden tegen Frankrijk. Joegoslavië, Tsjechoslowaklje. Hongarije en West-DulL»- land. Trains ter Uona Venema-Ignacz heeft icy tien speelsters uitgekozen. De namen zijn Jen ny Rogge (Slttardlal, Carla ten Velde (Swlft 4»,'.' Mleke Kuiten (DVOi, Marijke Barth (Ancorai., Hannlc de Kok (Hellas), Ingrid Doorgeest iNl-' loc). Els Boesten iSwifl Ri. Marlies WaubenV (Slttardla). Coby van Muiken (Slttardlal. MlPp van Beek (Nlloc. Nel Martens iDVOl. Marjtv» Smccts (Swlft Rl, Franclcn van de Langenborg - iBHV), Diana Nlemantsverdrlet (Hellas). Martf» Duyvcsteln (Qulntusi cn Marjan Oltens (V t;» plsch kampioen op de 110 meter horden Ir wil In 1980 aan de Winterspelen meedoen Dn' venport. die In Montreal nog derde werd op de horden, traint met de Amerikaanse bobslae- ploegen In Colorado Springs VOETBAL De Mexicaanse voetbalbond-' heeft zijn Inschrijving voor het Olympische voetbaltoernooi terug genomen Mexico had zich voor de tweede ronde van de Noord- én Mlddenamerlkaanse zone van de kwolilicaUe. toernooien geplaatst door winst op de Verenlp- -m de Staten (4-0 en 2-0» De Amerikaanse bond protesteerde daarna orr.d3t men twijfelde uart de amaleurstatus van de Mexicanen Tijdenrf 1 het onderzoek dat de FIFA 'Jaarna instclae. deelde Mexico mee zich te zullen terugtrekken v De Verenigde Staten speelt nu In de tweede1 ronde tegen Bermudu zojuist SCHAKEN - Rotterdam de nationale c kampioen schaken, heeft zich voor het zojuU.. t begonnen seizoen aanzienlijk versterkt Viklor Kortsjnoi heeft toegezegd weer voor de Rotte*--, damsc club te spelen en met hem heeft Rotter dam zich verzekerd van hel meespelen van de grootmeesters Ulf Andersson en Michael Stoan - Andersson Is momenteel de secondant van Jan Timman, eveneens lid van Rotterdam. UJdeM'v het Interzonale toernooi In Rio de Janeiio Qf Brit Stean oefende die functie uit bij Kortsjno) tijdens diens tweekamp om de wereldtitel tegen' Karpov in Baqutn City Het ligt overigen;, niet in de bedoeling dm alfa grootmeesters in Iedere wedstrijd meespelen Rotterdam mikt op de Europese beker Volgena-.: de nieuwe FIDE-regels mogen aan de bekcrwcd strijden alleen spelers meedoen die n dne wedstrijden voor de betrokken ve hebben gespeeld Hel nakomen van deze pllchttng is Rotterdams eerste doel. e v#A VOETBAL - Johan Cruljff heeft tijdens een wedstrijd met de Los Angeles Aztecs in Eng»/-, land tegen tweede-divtsleclub Birmingham City de gele kaart gekregen De schcidsrochu-f. schreef de Ncderlunder op wegens aanmerkin gen op de leiding Van onze volleybalmedewerker PARIJS De Nederlandse volleybal» bond heeft de organisatie van de Eu- - ropese kampioenschappen in 1985' toegewezen gekregen. De nu nog offi cieuze Commissie Nationale Top zal binnenkort overleggen hoe de natio nale teams zich voor deze kampioen schappen kunnen voorbereiden. Over die commissie Is binnen de Ne- VoBo een controverse ontstaan. Het hoofdbestuur wil deze commissie on der haar verantwoordelijkheid. De nationale sectie technische zaken is het daarmee niet eens. Zou de bond»- raad van 17 november aanstaande niet ten gunst van de NSTZ beslissen, dan treedt deze sectie af. Zeker is nu al dat Henk van Savooyen zich als voorzitter van de NSTZ en als lid van. het hoofdbestuur niet meer herkies baar stelt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 15