f BELGIE BOOS OVER 'LOTING' Broeken via de pers geprikkeld [aarlem maakt het Ajax niet lastig FC Den Haag wint ongelijke strijd „oting VK 1982 F Twente wipt Willem II Metgod in selectie ls ze verliezen zijn ze doodziek, als ze winnen kerngezond' Strafschoppen helpen Feyenoord VUC pas in slotfase ten onder ~g- JAG 15 OKTOBER 1979 TROUW/KWARTET opa e c ep 1: Wcst-Duitsland, Oos- iet ijk. Bulgarije, Finland en •ié. Hf 2: Nederland, Frank- elgiè, Ierland en Cyprus. ep 3: Tsjechoslowakije, Wales, Turkije en 'd#P 4: Enceland, Hongarije, seriand, Roemenië en ejwegen. 5: Italië, Joegoslavië, iland, Denemarken en sburg. ep 6: Schotland, Zweden, igal en Noord-Ierland. p 7: Polen, Oost-Duits- en Malta, poep 7 gaat één land over,, ide overige groepen twee. oje, organiserend land, Is eerste geplaatst. rika ite ronde: Senegal-Marok- Zaire-Mozambique, Kame- i-Malawi, Guinee-Lesotho, esië-Nigeria, Libië-Gam- Ethiopië-Zambia, Niger- ilie, Sierra Leone-Alge- Ghana-Egypte, Kenia- tania, Oeganda-Madagas- traal Afrika, Soedan, Libe- en Togo zijn voor de eerste ie vrij. Voor de tweede ie wordt opnieuw geloot, te landen plaatsen zich uit- lelljk voor het eindtoer- in Spanje. d-Amerika ep 1: Brazilië, Bolivia en ezuela. iep 2: Columbia, Peru, lay. tp 3: Chili, Ecuador, Para* >rd< *ni ibi winnaars gaan naar het ^toernooi. Wereldkampi- i Argentinië is automatisch ^aatat. lord- en Midden- nerika lelijke zone: Canada, tnigde Staten en Mexico. Ibische zone A: Cuba, Suri- oe en de winnaar van Gre- la-Gyana. ibische zone B: Haiti, Tri* kd en Nederlandse An* ftrale zone: Panama, Hon* as, Costa Rica, EI Salvador Guatemala. winnaars spelen in één lie om twee plaatsen in inje. ië/Oceaniè iep 1: Indonesië, Australië, l-eilanden, Nieuw-Zeeland Taiwan. ►ep 2: Irak, Syrië, Bahrein, tar en Saoedie-Arabië. Ep 3: Koeweit, Iran, Thal- Maleisië en Zuld-Korea. iep 4: Hong-Kong, Macao, Inese volksrepubliek, Drd-Korea, Japan en Singa- nnaars van de groepen spe- i een finaleronde om twee atsen in het eindtoernooi. raël FIFA zal de landen uit de lordelijke zone van Amerika )gen of zij Israël in hun ►ep willen accepteren. Is het Iwoord nee, dan wordt Is- II ingedeeld in groep 6 van Europese zone. Israël heeft voorkeur voor die laatste lossing. Israël kan niet in de Itie Azië/Oceanië spelen om- 1 het land uitgesloten is van Aziatische voetbalfedera- Daarnaast vreest de FIFA tieke problemen als de tlneming in die zone toch worden doorgedrukt. Van onze sportredactie ZüRICH Het vrolijkste moment tijdens de loting voor de voorronde van het wereldkampioenschap voetbal 1982 speelde zich af toen de naam van het derde land in groep 2 tevoorschijn werd gehaald. „België," klonk het bijna hatelijk. Velen in de zaal maakten zich vrolijk, want eerder was als eerste land voor deze groep Nederland uit de beker gehaald. De enige hoek waar men de grap niet kon waarderen was de Belgische. De Koninklijke Belgi sche Voetbal Bond maakte zich zelfs boos over de nieuwe confrontaties met Nederland. Bij een normale loting is er nooit een reden om boos te zijn. Maar bij een loting, althans wat daarvoor doorgaat, van de FIFA, mag men zich gerust opwinden. Zo had België de laatste dagen alle moeite gedaan om een Indeling te krijgen die in ieder geval gèën wedstrijden tegen Nederland zou inhouden. Voorzitter Wauters had daarvoor zelfs audiën tie gekregen bij FIFA-voorzitter Hagevlange. Die zegde hem toe dat België door ieder land behalve door Nederland uitgeschakeld zou wor den voor het volgende WK in Spanje. Helaas voor de Belgen, de politiek gooide roet in het eten. Naast enig ander lobbywerk dat blijkbaar doel treffender was dan het Belgische. De politiek hield op bij Rusland en Albanië. Om te voorkomen dat de Albanezen een groep in de war zou den gooien, werd ervoor gezorgd dat dat land niet samen met Rusland in één poule zou komen. Albanië wei gert tegen Rusland te voetballen. Daar moesten de andere landen zich aan aanpassen. Het lobbywerk bleek uit de vijf plaatslngsgroepen die gemaakt waren: aflopend van sterkste landen tot zwakke landen. Zo kwam tot ieders verbazing Enge land bij de sterkste landen van Eu ropa terecht. Nu kan Engeland wij zen op een Imposante voetbalhisto rie maar de laatste jaren zit er danig de klad in. De Britten ontbraken in 1974 en in 1978 bij het wereldkam pioenschap; in 1976 haalden de En gelsen ook niet de eindronde van het Europees kampioenschap. Maar nu voor het WK van '82, werden ze vrolijk ingedeeld bij de zeven sterk ste Europese landen. Een Indeling die weer ten koste ging van Oosten rijk, Frankrijk, Hongarije en Zwe den die het wereldkampioenschap in Argentinië wèl haalden. Maar binnen de FIFA-lobby, waar overigens KNVB-praeses Meule- man dit keer weinig succes had, is heel veel mogelijk. En ook weer weinig, zoals de Belgen ondervon den. Ze werden wel degelijk aan Nederland gekoppeld. Een indeling die KBVB secretaris-generaal Al- bert Rossens de boze ontboezeming over de lobby ontlokte. „België zou in groep 3 worden ingedeeld, maar door de moeilijkheden met Rusland en Albanië werd het groep 2 met weer Nederland. Ik denk dat het Belgische publiek onderhand wel is uitgekeken op die ontmoetingen met Nederland." KNVB-voorzitter Wlm Meuleman, die in de lobby vooral aangaf ook niet tegen België te willen „loten", was in zijn eerste reactie vooral schertsend bezig: „Als we Luxem burg hadden gekregen in plaats van Cyprus, zouden we haast geen reis kosten hebben gehad. In dat geval hadden we zelfs de fiets kunnen nemen." Voor de rest stonden de woorden „moeilijk, maar ik zie wel degelijk kansen", overal centraal. Dat kan ook moeilijk anders als uit alle groe pen op één na, voor wat Europa betreft, twee landen naar Spanje gaan. Guy Thijs, coach der Belgen: „In deze groep hebben wij een kam ons vla een tweede plaats te kwalifi ceren voor de eindronden. Ik ben niet teleurgesteld dat Nederland weer tegenstander van ons is. De grote tijd van Oranje is voorbij, dus zijn wij niet bij voorbaat uitgescha keld." En de Franse bondscoach Michel Hidalgo: „Moeilijk, maar niet on overkomelijk. Nederland is favoriet in de groep. Frankrijk, België en Ierland zullen zich op het veroveren van de tweede plaats moeten toe leggen. Toch zullen wij ook de duels met Nederland niet schuwen. Ne derland heeft de beste jaren ook achter de rug." En dus Jan Zwartkruis, de coach van het Nederlands elftal: „Frank rijk is een klasse-elftal en België is op grond van de traditie altijd ge vaarlijk voor ons. Ik ben niet zo gelukkig met deze loting. We zijn nog lang niet in Spanje. We zullen een heel moeilijke barrière moeten overwinnen, wilen we ons in Spanje kunnen presenteren." KNVB-beker BVV-ArW 0-6 Haarlem-Ajax 2-4 Roda JC-Heerenveen 3-0 DOVO-PEC Zwolle 1-4 Feijenoord-Fortuna S 3-2 SC Cambuur-PSV 1-4 Excelsior-Sparta R 0-1 FC Den Haag-VUC 5-1 Eindhoven-DS'79 1-2 Telstar-Go Ahead Eagles 0-4 FC Den Bosch-FC Utrecht 0-3 De Graafschap-Amersfoort 2-2 (Amersfoort w.n.s.) Willem II-FC Twente 2-4 NAC-FC Amsterdam 1-2 Vitesse-MVV 3-1 NEC-Volendam (ima) 4-1 AMSTERDAM Jaap van Praag heeft in zijn hoedanigheid van KNVB bestuurder gisteravond de loting ver richt voor de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker. De wed strijden dienen afgewerkt te worden in het weekeinde van 5 en 6 Januari. Ook in de achtste finales wordt maar een wedstrijd gespeeld. De loting had het volgende resultaat: SC Amers- foort-FC Den Haag. PSV-FC Amster dam, DS'79-PEC/Zwolle, Roda JC- NEC, AJax-Vltesse, Feyenoord-FC Twente, Go Ahead-Sparta en AZ'67- FC Utrecht. door Matty Verkamman TILBURG Zoals zijn leermeester Kees Rijvers dat in het verleden regelmatig met de PSV'ers deed, zo probeerde Henk de Jonge gistermiddag enkele spelers van Willem n via de pers te prikkelen. Na de kansloos verloren bekerwedstrijd tegen FC TWente (2-4) waste de Tilburgse trainer ten over staan van een groep journalisten de oren van zijn aanvallers Bud Broeken en Henk van Rooy. De Jonge had vooral geen goed woord over voor rechtsbuiten Broeken. „We speelden met tien man. Broeken heeft niet gewerkt. In korte tijd is hij door velen nogal hoog op het paard gezet, maar hij zou eens een voorbeeld moeten nemen aan jonges als Bijsterveld en Hoyer. Die hebben er wel keihard voor gewerkt. We hebben verdiend verloren, maar als iedereen er voor had gevochten dan had FC Twente in de tweede helft nog in moeilijkheden kunnen komen", aldus de diep teleurgestelde trainer. Ten aanzien van Van Rooy was hij Iets milder in zijn oordeel, wat waar schijnlijk te maken had met de men tale kwetsbaarheid van deze spits. ZEIST Johnny Metgod van AZ'67 is door bondscoach Jan Zwartkruis opgeroepen als vervanger van Jan Poortvliet in de selectie van het Ne derlands elftal, dat woensdag speelt tegen Polen. Jan Poortvliet meldde zich vrijdagavond af. De PSV'er heeft een liesblessure. Johnny Rep heeft van zijn club Saint Etienne toestemming gekregen om mee te spelen in de interlandwed strijd tegen Polen, woensdag in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Na een gesprek met voorzitter Ro- cher waarin Rep beloofde onmiddel lijk na afloop van de wedstrijd te zullen terugkeren kreeg hij vrijaf. Saint Etienne had problemen ge maakt, omdat Rep met zijn club op vrijdagavond moet uitkomen tegen mede-koploper Monaco. Rep zelf was niet van plan in Saint Etienne te blijven. Vorige week zei Rep: „Hoe dan ook ik ga naar Zeist. Toen ik mijn contract tekende werd mij toegezegd dat ik voor het Nederlands elftal te allen tijde vrij zou krijgen. Dan moet dat gehonoreerd worden." Toch vond De Jonge: „Van Rooy blinkt uit tegen PSV, dat zie ik dan niet In deze wedstrijd terug." De druiven waren dus nogal zuur voor de Amsterdamse oefenmeester. En eerlijk gezegd deed die tirade aan het adres van Broeken een beetje overdreven aan. Broeken had het moeilijk tegen de klasserijke back Zondervan, maar probeerde ten min ste zijn arsenaal aan trucs uit tegen zijn Surinaamse maatje van Jong Oranje. Broeken is in aanleg een be gaafde aanvaller die het in hoofdzaak van zijn gepolijste techniek moet hebben. Wanneer het bij dergelijke types niet lukt krijgen zij al gauw de wind van voren, omdat er dan niet hard genoe- ge wordt gewerkt. La Ling weet daar ook alles van, maar is tegenwoordig gelukkig zo verstandig om al die op gewonden trainers maar in de ruimte te laten kletsen. Hij haalt zijn schou ders op en is terecht van mening dat het publiek meer in hem ziet dan in de kllometer-verslinders of de harde mandekkers, die doorgaans de be scherming van hun trainers genieten. Geconfronteerd met de kritiek van De Jonge haalde Broeken gisteren ook voornamelijk zijn schouders op. De Jonges verwijzing naar een speler als Hoyer was trouwens niet zo goed Thoresen verdient met een fraaie duik na een overtreding een strafschop voor FC Twente te begrijpen. Deze ex-PSV'er mocht dan hard werken, aan de bal faalde hij als geen ander. Wijzend op het zeer goede passeer- spel van Broeken tijdens de recent gespeelde wedstrijd van Jong Oranje tegen de Belgische beloften, temper de De Jonge ook die positieve ge dachte. „Jij vindt een speler altijd zo' gauw goed. De echte uitblinker was Tol in die wedstrijd (die deed het inderdaad ook prima mv). Broeken heb ik maar een halve wedstrijd ge zien". Genoeg over Broeken nu, hoewel de ware oorzaak van Willem U's neder laag nog enige toelichting vereist. Dat ging dus zo: Halvar Thoresen bracht de stand op 0-1 na een blunder van de verdediger Roemgens. Jaap Bos zorgde via een strafschop voor een ruststand van 0-2, nadat de zwak ke invaller Hoofd een falikant ver keerde charge contra Thoresen had uitgevoerd. In de tweede helft had Jol dankzij een blunder van doelman Samardzic met een 25-meterschot vervolgens succes. Geen aanvaller dus die tot dan iets viel te verwijten. Het punt was dat een onzer verslaggevers RLEM Haarlem heeft gisteren in de tweede confronta- let Ajax dit seizoen, niet de prestatie kunnen leveren als ie weken geleden in de Meer. Destijds werd het 1-1, reden de debuterende Leo Beenhakker uit te roepen dat Ajax Iziek zou zijn. In Haarlem won Ajax gisteren met 2-4, t het cardiogram een optimistischer beeld van de patiënt OI zoals Barry Hughes het zei: „Als ze verliezen zijn ze Iziek, als ze winnen zijn ze kerngezond". ïalf uur lang verkeerde patiënt i kritieke toestand, nadat Mar- aar de Haarlemmers al in de minuut aan een voorspong ge- n had. Haar was na een langdu- ichillespeesblessure weer ln de ie opgenomen en maakte met oelpunt een opmerkelijke ren- Toch zou hij de negentig minu- iet vol kunnen maken. Na rust Gerrie Kleton zijn plaats in. „Ik wilde het nog niet forceren, dens de eerste wedstrijd. Maar et zo doorgaat, kan ik binnen veer voluit gaan trainnen en dan het niet lang meer. voor ik een trijd volledig kan uitspelen". laarlemse illusie om de beker- er uit te kunnen schakelen, werd 1 golf van AJax-aanvallen echter oord Rob Boersma en de lat twamen in eerste instantie, dat langszij kwam, maar na een half «pelen kreeg Haarlem toch de nekslag toebedeeld. In twee minuten tijd werd de voorsprong van Haarlem omgezet in een 1-2 voorsprong voor de Amsterdammers, nadat Henning Jensen en Frank Arnesen beiden doel getroffen hadden. Hoewel Jensen niet op zijn favoriete linkerflank te vinden is, lijkt hij toch bezig een verdienste lijke plaats in het team in te gaan nemen. De Deen bewees ook gisteren, dat hij over een behoorlijke portie kwaliteit beschikt, maar conditioneel staat hij nog niet op het niveau van zijn landgenoten Arnesen en Lerby, die het de Haarlemse defensie keer op keer moeilijk maakten. Beiden scoor den in de tweede helft, Arnesen nadat Boersma de bal uit zijn handen had laten glippen en Lerby met een af standsschot: 1-4. Tjeu La Ling heeft beide treffers van af de bank gezien. Een lichte blessure deed hem besluiten, vooral met de interland tegen Polen in het vooruit zicht, om voortijdig van het veld te stappen. La Llng, weer eens voor het nationale team geselecteerd, meent na zijn laatste optredens aanspraak te maken op een plaats in de basisop stelling. Hij zegt: „Vooral na de inter land tegen IJsland heb lk een aantal goede wedstrijden gespeeld, zoals te gen de Finnen en tegen AZ. Zwart kruis maakt natuurlijk uit, wie mees peelt. maar ik vind, dat hij moeilijk om me heen kan". Zijn vervanger Karei Bonsink slaagde er andermaal niet in, zijn werkgever te bewijzen dat hij een waardevolle voetballer kan zijn. Ajax heeft Bonsink te kennen gegeven, dat hij naar een andere Club mag gaan uitzien en zal tot het zover is alleen een plaats op de bank voor hem vrijmaken. Scheidsrechter Henk van Ettekoven, die al eerder een glaszuivere overtre ding in het strafschopgebied tegen Frank Arnesen over het hoof had gezien, stond Wlm Balm in de eindfa se toe de stand voor Haarlem nog wat aanzien te geven. Met een fraaie boogbal passeerde hij Piet Schrij vers: 2-4. Haarlem-AJa* 2-4 (1-2). 2 Haar 1-0. 30 Jensen 1-1. 32 Arnesen 1-2. 54 Arnesen 1-3, 84. Lerby 1-4. 88 Balm 2-4 Scheidsrechter Van Ettekoven. toe schouwers. 10 000 Oele kaart voor Everse <A)ax). ROTTERDAM „We zijn een beker ronde verder, maar dat is dan ook alles", verzuchtte Feyenoord-tralner Jezek, na de uiterst moeizame winst op Fortuna Sittard. Feyenoord, dat wel domineerde, moest twee keer een achterstand wegwerken. Dank. zij twee toegekende strafschoppen kwa men de Rotterdammers toch nog over de brug. Een fel aanvallend Fey enoord trachtte de Fortuna-defensie murw te beuken. Ondanks het vele werk bleef het kwartet Bram Geil- man, Huub Pfennings, Joop van Dae- le en Jo Bux vrij gemakkelijk over eind. Bij de eerste echte aanval van de Limburgers mocht Hans Zulders- ma een hoekschop nemen. Wlm Koe vermans, vorige week van FC Vlaar- dingen gekomen, bezorgde zichzelf een mooie binnenkomer door Fortu na de leiding te geven. Vijf minuten later maakte Wim Jansen gelijk. Even leek het er op dat Feyenoord zijn tegenstander zou platwalsen. Dat gebeurde echter niet. Fortuna nam na ruim een uur spelen opnieuw de leiding. Feyenoord-doel- man Ton van Engelen maakte een afschuwelijke blunder door een houd baar schot van Zuidersma zelf over de lijn te werken. Uit de aanvalsdrift van Feyenoord kwamen twee strafschoppen voort. Eerst legde Jo Bux Petursson neer en later beging Rob Hutting dezelfde strafbare daad. Beide keren werden de strafschop door de IJslander koel benut. Feyenoord-Fortuna Sittard 3-2 (1-1). 18. Koever mans 0-1,20. Jansen 1-1, 83. Zuidersma 1-2, Peturs son (stralschop) 2-2,74. Petursson (strafschop) 3-2. Oele kaarten voor Van den Berg (Fortuna Sit tard), Van de Korput en Van Delnsen (Feyenoord). Scheidsrechter: Van Swteten, toeschouwers: 14.735 Willem II in de slechte wedstrijd als geheel niet draaide. De ondanks alles toch enthousiaste tricolores konden de handicap van een weggevallen middenveld niet aan: Zwaans Van der Ven en Bastlaans bleven alle drie met blessures buiten het veld. In de slotfase v/erd het nog even aardig. Was er van de partij een tv- samenvatting gemaakt, dan was Wil lem II-FC Twente voor het buis-volk ongetwijfeld tot de wedstrijd van de dag uitgegroeid. In de laatste zeven minuten werd er maar liefst drie keer gescoord, raakten uitblinker Thore sen en Gritter de lat en miste Jol een penalty, die Corver voor een duwfout van Samardzic ten nadele van Lind- sted, had verstrekt. Hoeveel kabaal Tilburg daar ook om maakte, net als bij de eerste penalty stond de scheidsrechter eenvoudig-weg in zijn recht met zijn beslissing. Willem II-FC Twente 2-4 (0-2) - 14: Thoresen 0-1, 44 Bos (strafschop) 0-2. 62 Jol 0-3, 83 Hoyer 1-3. 84 Thoresen 1-4. 87: Van Mierlo 2-4. Scheidsrech ter Corver Toeschouwers 7000. Willem II: Samardzic. Costc. HvybreB*4- Roem gens. Havermans, Hoofds (Nelemansi Bijsterveld, Hoyer. Broeken, Van Rooy ivan Oesteli. van Mierlo. FC Twente: Van Gerven. Jol. Drost (Llndsted). Overweg. Zondervan. Klla, Otto. Thoresen. Bos Gritter. Van Staveren Henning Jensen maakt Ajax' eerste doelpunt tegen Haarlem. Liggend, doelman Boersma, rechts aanvoerder Huyg Haarlem: Boerama. Masefleld, Oeorge. Huyg. Ajax: Schrijvers Everse Krol. Schoenaker. Meut- Balm. Haar (Kleton). Reuier iMelgersi, Van den stege. Lerby. Jensen. Arnesen, La Ung (Bonsink). Ban. Böckllng. Verkalk. Kramer Blanker (Pen), Tahamata. Eredivisie Zaterdag AZ'67-Haarlem. PEC-Excclslor. NEC- 8parta, PSV-FC Den Haag. Zondag FC Utrecht-Vltesse. Feljenoord-Oo Ahead, Roda JC-NAC. FC Twente-AJax. Willem Il-MVV Eerste divisie Zaterdag: Cambuur-Helmond Sport. Veendara- Fortuna SC. De Oraafschap-VW. 8W-Heracles.. Amersfoort-Vlaardlngen. FC Amsterdam-D879. Wagenlngen-FC Groningen. Telstar-Heerenveen Sporttoto De winnende kolom van Toto 41 ziet er als volgt Uit: 2-2-1-1-2-2-2-2-2-3-2-2-1 Er ls door 162.152 deel nemers een Inleg van 561 511.0 gulden, een prtjzen- bedrag van bijna 267 000 gulden en een eerst* prijs Inclusief Jack pot van 106.687.09 gulden Lotto De winnende getallen In de Nederlandse lotto zijn. 2-3-17-32-35-39. Reservegetallen 4 en 31. Er waren 824 120 deelnemera. die een bedrag van bijna drteceneenhulf miljoen gulden Inlegden. De prljzenpot ls 1.648 780,58 gulden De eerste prijs bedraagt 577.073.20 gulden WESTDLTTSE LOTTO De winnende getallen in de Westdultse lotto zijn 11-18-22-26-43-45 Het reservegetal ls 4. In „Spiel-77" vallen de prljsen op 0727533 BELGISCHE LOTTO De winnende getallen In de Belgische lotto stjn: 3-6-10-13-15 en 27. Het bijkomende nummer ls 19. Jeugdcompetitie AFD. B.: MW-Vltcsse 1-0, Afd. C: Heracles-FC Groningen 5-2. Voorronde: FC Utrecht-PSV 0-1, FC Amsterdam-PEC 5-0. Ds'79-Wlllem II 0-4. Hee- rrnveen-AZ'67 1-2. Helmond Sport-Wagenlngen 3- door Mlke Mulder DEN HAAG Waar weinig tegenstanders van FC Den Haag tijdens de eerste echte bekerronde ln zouden slagen, dat lukte wel de Haagse hoofdklasser VUC. Het zorgde ervoor dat het Haagse Zuiderpark gevuld was met 10.000 enthousiaste bezoe kers die de ongelijke strijd kwamen bijwonen. Want dat het treffen tussen een amateur en een professionele voetbalver eniging ongelijk ls dat ls zeker. Toch kon FC Den Haag dat pas ln de laatste tien minuten tot uitdrukking brengen door de magere 2-1 voorsprong uit te bouwen in een acceptabele 5-1 overwinning. Voor die tijd zag het publiek een dapper vechtend VUC tegen een ver baasd en daardoor stroef draaiend FC Den Haag, dat die lastige ama teurtjes maar niet van zich al kon schudden. Iedereen die naar het Zui derpark was getogen zaterdagavond wist in zijn hart dat hoofdklasser VUC eigenlijk bij voorbaat al kans loos was, maar hoopte toch op een wondertje. Het vertoonde spel en het scoreverloop deed die hoop lang stand houden en dat maakte de wed strijd wel aardig. Pas na een half uur opende FC Den Haag de score, nadat VUC de meeste tijd brutaal in de aanval was geweest. De 2-0 ruststand hunkerde vervolgens naar een eind stand met desnoods dubbele cijfers. Na de hervatting was VUC echter iets rustiger gaan voetballen en kreeg de ploeg meer ruimte. De aanvallen wer den gevaarlijker dan de driftige po gingen voor de rust en vla een prach tig doelpunt van Rob Alkemade werd de achterstand teruggebracht tot 2-1. En daar was die hoop weer. „De men sen komen voor de sensatie om een amateurclub te zien die doorbreekt", aldus VUC-trainter Leen Admiraal. „Daarnaast was er natuurlijk nog het aantrekkelijke van een derby. Wat dat betreft mag FC Den Haag van geluk spreken dat het ons heeft ge troffen." Voordat hun trainer echter tot deze uitspraak was gekomen deden de spelers van VUC er alles aan om het FC Den Haag te doen betreuren dat het de stadgenoot uit de hoofdklasse geloot had. Het voetbal waarmee dat gepaard ging was beslist niet onaar dig en deed ln het geheel niet onder voor hun professionele tegenstander. Tot tien minuten voor het einde wa ren de kansen voor VUC op de gelijk maker niet minder groot dan die van FC Den Haag op een doelpunt. Maar ineens begaven de krachten het van de pupillen van Leen Admiraal en alsof FC Den Haag daar geduldig op had lopen wachten sloeg het direct toe. VUC werd alsnog overdonderd. Leen Admiraal: „Conditioneel was dit natuurlijk te verwachten. Maar wij zijn in ieder geval niet qua voet bal verslagen Wij speelden zeker zo goed als FC Den Haag en daar ben ik blij om. Vooraf weet je natuurlijk dat Je de kans loopt een grote nederlaag te lijden. Als Je dan echter zo speelt als wij deden tot tien minuten voor het einde, dan is het natuurlijk toch een teleurstelling dat Je met 5-1 ver liest. Een beetje geflatteerd vind ik het dan ook wel." Voor Den Haag-trainer Plet de Visser moet het toch wel te denken geven dat zijn elftal er pas ln slaagde VUC van zich af te schudden toen het helemaal opgebrand was. Normaal gesproken hadden de missers ln de VUC-defensie al in een veel vroeger stadium voor een beslissing moeten zorgen. FC Den Haag dat zich onwen nig over het veld bewoog kon daar echter niet van profiteren en was zelf nauwelijks ln staat gevaarlijke situa ties te scheppen. De Visser: „Een compliment voor VUC. Ik had ze vorige week zien spe len maar dat was nog geen schijntje van wat ze vanavond hebben laten zien. Dat ls natuurlijk logisch en daar heb ik mijn spelers ook voor gewaar schuwd. Wij hebben niet goed ge speeld vanavond. De aanval liep erg stroef. In het eerste half uur heb lk bijvoorbeeld maar twee goede aan vallen gezien. Daarom ls het maar goed dat we op het laatst nog drie doelpunten gescoord hebben. Dat waren erg mooie goals en dat stemt mij dan weer tot tevredenheid." FC Dtti Hmac-Vl'C: 5-1 (t-4). 29 Schoenmaker 1-0. 36 Korcvaar 2-0. 53 R Alkemade 2-1. 77. Oood- laas 3-1. 82 Jonker 4-1. 88 Jonker 5-1. FC Den Haaf: Oaljé (Havenaari; Van Vilei. Mans veld (Van Bergen Henegouwen» Wlckel. Kore- vaar, Schoenmaker. Advocaat. Jonker. Melis. Van Leeuwen. Ooodlaai Vl'C: Van der Meer. Klein. Weatgeett. RIJpatra. Mittelberf. Buytelaar. Roos. Bok. QueUhoraL Mol. R Alkemade iW Alkimadei

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 9