parta heeft vooral geluk 10VO koestert lusie maar kort DDR verslaat Zwitserland SV vermijdt nieuwe misstap UEFA straft fors elsior laat alle mogelijkheden onbenut C heeft weinig moeite met amateurs Jan Tomazewski succesvol als 'vliegende kiep' FC Amsterdam verrast NAC Moeizame overwinning Polen in oefenduel In totaal 250.000 gulden aan boetes imbuur geeft zich na korte opleving snel gewonnen A Batavieren sterker dan Jong Oranje )AG 15 OKTOBER 1979 SPORT TROUW/KWARTET 11 ichard Matthijsse et "ERDAM Het geluk f parta dit seizoen niet V(i ;o toelachen als gisteren t iet bekerduel tegen •noot Excelsior. On- het feit dat het keur- van Thijs Libregts bij i superieur was aan zijn lenhangend spelende itander en ondanks het en dat Excelsior wel vijf uitzicht heeft gehad op oelpunt, won de kasteel- net 0-1. Het beslissende ïfeit dat in de 62ste mi- Woudestein in staat van iding en opperste verba- afbracht, kwam van het van middenvelder van Tiggelen, die van eèan Vermunt alle gele id kreeg om de voorzet ïrJe rappe Holverda in het drukken: 0-1. set Je daar nu op zeggen," was tie van trainer Libregts die er i verstand niet bij kon dat zijn it zwakke Sparta de eer had laten. Zoals gezegd, domi- Excelsior vrijwel de gehele d. Het combineerde aanzien- ter en intelligenter, was ook Sparta's aanwinst Trevor Whymark (links) en Kees van de Munnik in een wat merk waardig duel om de bal strijdlustiger en schiep zich kansen bij de vleet. De keren dat verdedigers van Sparta hun eminente doelman Pim Doesburg te hulp moesten schie ten om de situatie te redden, waren nauwelijkste tellen. Voorstopper Balkestein haalde in elk geval tot tweemaal toe de bal van de doellijn, terwijl ook verdediger Stevens voor dergelijke problemen werd geplaatst. En, niet te vergeten Pim Doesburg, Oranjes eeuwige reservedoelman. Aan de lopende band moest hij in actie komen. Schoten van Nijssen, Waslander, Tijl, Ridderhof, Van der Gijp en invaller Bouwens keerde hij met de souplesse van een twintiger. Natuurlijk had de sluitpost van Spar ta niet over geluk te praten. Maar toen in de slotfase Excelsior massaal in het offensief ging, en Ouwehand een niet te missen kans kreeg, vloog de bal juist enkele centimeters naast. De Woudestein-formatie was kort daarna via Bouwens wel aan scoren toegekomen, maar scheidsrechter Ram die het duel strak en conse quent leidde, keurde op advies van zijn grensrechter het doelpunt we gens buitenspel af. Hoe Sparta-trainer Mircea Petescu het later in zijn hoofd kon halen te beweren dat de ploeg een klasse beter is dan Excelsior, was in elk geval een raadsel. De Roemeen moet kennelijk tijdens het niet onaantrekkelijke duel met zijn gedachten elders heb ben gezeten. Want zijn uitspraak was een lachertje van de eerste orde. In het team van Sparta debuteerde huurling Trevor Whymark, de pro- duktieve spits van de Amerikaanse kampioen Vancouver. Whymark, door het bestuurslid Hans Sonneveld opgespoord, blijft tot 1 maart in Rot terdam. De voormalige speler van Ipswich Town die een maand niet had getraind, liet tegen Excelsior zien dat hij een handige, beweeglijke voet baller is met een uitstekende kop- techniek. Zelfs met tegenstander Kees van de Munnik die een hoofd langer is. won de Brit toch bijna alle duels in de lucht. Sparta profiteerde overigens weinig van de Inbreng van Whymark. die na rust vermoeidheidsverschijnselen toonde en het einde van de rit niet haalde. „Ik kreeg last van kramp. Ik moet zeggen dat het me niet mee is gevallen. In Nederland ligt het tempo vrij hoog. Sparta zal ook anders moe ten gaan spelen, wil het wat profijt van me trekken. Defensief speelt de ploeg niet slecht, maar op het mid denveld en de vleugels klopt het nog niet. Misschien gaat het echter over een paar weken, als we wat op elkaar zijn ingespeeld, een stuk beter.'' Sparta ervoer de bekerzege op Excel sior als een geschenk uit de hemel. Het moeizame competitiegeworstel met teleurstellende resultaten werd eindelijk doorbroken met een succes je in de tweede bekerronde. Mis schien dat dit resultaat een aantal spelers wat meer zelfvertrouwen geeft dat de rust in het elftal ten goede komt. Want geluk alleen, zoals tegen Excelsior het geval was, is een te smalle basis voor nieuwe sue-' cessen. Excelsior: Vermunt: Ridderhof. Ouwehand, Van de Munnik. Pattlnama; Nijssen, Waslander. Kraay; Ernst. T1J1. Piasmans (Pot). Sparta: Doesburg; Jansen. Weerdenburg. Balke stein. Stevens; Van Tiggelen, Van Gaal. Van der OIJp (Lengkeek); Holverda, Whymark (Schware). Van Zoest. - Matty Verkamman JENDAAL Heel even DOVO zaterdag de Ulu- 2|ekoesterd dat er tegen v Zwolle een verrassing )i lijk was. Toen TJalling j ema in de twintigste mi- van de tweede helft via Jpenalty de achterstand W-2 terugbracht, raakten mi-prots warempel in ijkheden tegen de kam- van het zaterdagvoet- PEC had toen net aan sjor Rinus Israël licht ge- erd naar de dug-out vertrekken en miste pt de nodige rust in de :r. Een bekerstunt a la Imeervogels bleef echter sant 8 minuten na het 0-succesje besloot Jis- Rasmussen zijn enige tlige actie van de wed- met een doelpunt. Ron die eerder in zijn eentje de 0-2 stand had gezorgd, DOVO tenslotte op een ederlaag vast. ndstand gaf de verhouding aar- ser. Het kwaliteitsverschil was veld gewoon te groot. De ople- an DOVO in de tweede helft iet meer dan een incidentele tenis. Rene IJzerman ging on- te werk toen Benno Worm- tog lang niet aan een doelpunt is, waardoor de overigens zeer fluitist Van Eijk naar de stip wijzen. Die strafschop viel in riode dat PEC de zaak volledig den had. r, met name in het eerste half ad DOVO nog wel goede tegen- geboden. De amateurs speel- >en enthousiast met een drie- anval, waar PEC bepaald mee had. Linksbuiten Navest ïtte weliswaar amper een goe ie, maar de snelle rechterspits goor was IJzerman regelmatig BRUSSEL Jan Tomazews ki, de oud-doelman van het Poolse nationale elftal en mo menteel voor de Belgische eer ste klasser Beerschot heeft het nut van een „vliegende klep" weer eens bewezen. Tomazews ki besloot in de slotfase van het duel tegen RDW Molendeek zijn aanvallers te steunen om zo doende de 1-0 achterstand weg te werken. En niet zonder suc ces. Uit een hoekschop kopte de Poolse doelman de bal door naar zijn medespeler Beloij, die in de allerlaatste minuut alsnog de gelijkmaker produceerde. Door dit gelijke spel handhaaf de Beerschot zich op de derde plaats van de Belgische compe titie. Rinus Israel baant een weg voor doelman Van Geffen in de strijd tussen PEC en DOVO de baas, terwijl het duo Israël-Hen- driks ook voortdurend moete had om spits Van der Oosterkamp af te stoppen. DOVO creëerde in die fase enkele openingen. Wormgoor kopte uit vrije positie over. Van de Oosterkamp mikte met een volley net te hoog en Hylkema was eveneens dicht bij een doelpunt. DOVO gokte duidelijk op de aanval en dat was verstandig, want daar ligt de kracht van deze ploeg. In verdedigend opzicht is de ploeg van trainer De Jongh met name aan de linker kant niet zo sterk. De afweer sloot bepaald niet. waarbij het nog een gelukje was dat doelman Van Kranenburg zich zo bekwaam mani festeerde. Toen het offensiefje van DOVO niets had opgeleverd, was het feitelijk ge beurd en zeker nadat de thuisclub vervolgens ongelukkig op achter stand kwam; ongelukkig omdat arbi ter Van Eijk een onterechte vrije trap en net buiten het strafschopgebied aan PEC toekende, die Jans met een droog schot aangreep voor zijn eerste persoonlijke succes. De linksbuiten werd merkwaardig genoeg door geen enkele clubgenoot met dat kunstje gefeliciteerd. Ook toen hij met een laag schot in de hoek voor de tweede keer succes had, was er nauwelijks enige bijval voor hem. Dat gaf nog eens aan dat PEC slechts gekomen was om de niet zo interessante krachtmeting winnend af te sluiten. Op basis van een aan zienlijk betere condite en een sterker middenveld waar alleen DOVO's beste man Jan Ditewig aanvankelijk tegenstand van gelijkwaardig niveau bood leverde dat niet al te veel problemen op voor de pupillen van Fritz Korbach. DOVO-PEC Zwolle 1-4 (#-2) Jans 0-1. 37: Jans 0-2. 85: Hylkema (strafschop) 1-2. 73: Rasmussen 1-3. 89: Jans 1-4. Scheidsrechter: Van Eijk. Toeschou wers 4000. DOVO: Van Kranenburg: Van Sas. Houtriet (De Witte), Loch. Van Kooten; Cornelissen, Dltewlg, Hylkema; Wormgoor (Oostermetjer) Van de Oos- terkamp. Navest PEC/Zwolle: Van Oefren: Drost (Booy), Israël (Van de Wildenberg). Hendriks, IJzerman, Hen- drtksen. Frandsen, Van 't Land; Rasmussen. Hoekstra. Jans. Martin Hoffmann (overigens niet zichtbaar) maakt het tweede doelpunt voor de DDR. Doelman Burgener is gepasseerd OOST-BERLIJN Met een verdiende overwinning van 5-2 op Zwitserland heeft de Oostduit- se ploeg zijn trainer George Buschner het mooiste geschenk geschonken bij diens 100e interland als trainer, wat hij zich wensen kon. De 53-jarige Buschner zag hierdoor de kans van zijn team om volgend jaar in Italië te kunnen aantreden in de eindronde behouden gebleven. In groep vier restten nu nog twee wedstrijden: op 17 oktober in Amsterdam Nederland-Polen en op 21 november in Leipzig Oost-Duitsland-Nederland. Oost-Duitsland had een zeer floris sante start want reeds na 18 seconden slaagde Gerd Weber erin de Zwitserse doelman Erich Burgener te passeren (1-0). Tien minuten later zeilde Oost- Duitsland reeds de veilige haven bin nen toen Martin Hoffman met een kopbal 2-0 aantekende. Nog voor rust scoorden Umberto Berneris voor Zwitserland en Rüdiger Schnuphase nog eenmaal voor Oost-Duitsland, zo dat met 3-1 werd gewisseld van speel- helft. In de tweede helft van deze sportieve ontmoeting lieten de Oostduitsers de teugels even glippen en prompt werd dit door Zwitserland afgestraft. Hans-Jörg Pfister scoorde in de 72e minuut fraai 3-2. Wakker geschud hierdoor werd het tempo door Oost- Duitsland verhoogd en met twee prachtige treffers van de uitblinker in dit treffen, Martin Hoffmann (75 en 80) werd de eindstand van 5-2 bereikt. Stand groep 4 1. Polen 2. Oost-Duitsland 3. Nederland 4. Zwitserland 5. IJsland tla-Marsellle 2-0. LiUe-Nantes 1-1. Metz-Lyon 5-2. 8alnt Etlenne-Nancy 2-2. 8trasbourg-Lens 0-1, Nl- mes-Paris Saint Germain 2-0. Valenclennes-Brest 2-1 Stand aan de kop na twaalf wedstrijden l Monaco 19 pnt2. Saint EUenne 19 pnt3. Nantes 16 pnt.. 4. Nlmes 16 pnt., 5. LUle 15 pnt., 6. Sochaux 15 pnt., 7. Strasbourg 14 pnt, 8. Valenciennes 14 pnt. ENGELAND Aston Villa-West Bromwlch Albion 0-0. Bolton Wanderers-Arsenal 0-0, Brighton-Leeds Unites 0-0. Bristol City-Manchester United 1-1. Everton- Chrystal Palace 3-1. Ipswich Town-Liverpool 1-2. Manchester City-Nottingham Forest 1-0. Sout hampton-Coventry City 2-3. Stoke City-Mlddels- brough 0-0. Tottenham Hotspur-Derby County 1- 0. Wolverhampton Wanderers-Norwich City 1-0. Stand aan de kop: 1. Manchester United 11-15, 2. Nott. Forest 11-15, 3 Wolv. Wanderers 10-14. 4 Southampton 11-13. 5. Chrystal Palace 11-13. 6 Liverpool 10-12. 7. Norwich City 11-12.8 Manches ter City 11-12. SCHOTLAND Aberdeen-Kilmarnock 3-1. Celtic-Dundee 3-0. Rangers-Morton 2-2 St.Mlrren-Partlck 1-8. ITALIC Ascoii-Lazlo 1-1. Avelllno-Bologna 1-0. Cagllarl- Catanzaro 1-0, Florenlna-Pescara 8-0. Inter-Napoll 1-0, Juventus-Udlnese i-I, Perugia-AC Milan 1-1, AS Roma-Tonno 1-1 Stand op kop na vijf wedstrijden 1 Inter 5-9 2 Torino 5-7, 3 AC Milan 5-7. 4. Juvefilus 5-6 5 Perugia 5-6. 6. Caglian 5-6. SPANJE Real Madrid-Zaragoca 3-2. Burgoo-Athletic de Bil bao 1-1. Malaga-Las Palmas 1-0. Sporting Gtjon- Valencta 4-2, Hercules-Rayo Vallecano 2-2. Real Socledad-Barcelona 4-3. 8alamaca-Almeria 2 1. Espagnol-Betls sevUIa 0-0. Sevllla-AUeUco Ma drid 2-2. Stand aan de kop na vijf wedstrijden 1 8portlng GIJon 10 punten. 2 Real Madrid 9. 3. Real Socle dad en Salamanca 8. 5. Espagnol 7 SOWJET-L'NIE MOSKOU In een vriendschappelijke wedstrijd te Moskou heelt de 8owJet-Unle met 3-1 gewonnen van Roemenie. BIJ rust was de stand 2-1 Tsjldia- toellne (16e minuut). Boeriak (24ci en Joertsjlsjlne (84e) scoorden voor de 8ow)et-Unle en Ntcolac (84e) voor Roemenie. MALMo FF STOCKHOLM Malmö FF. de tegenstander van Feyenoord in de tweede ronde van hel toernooi om de UEFA-beker. heeft voor de Zweedse compo title de uitwedstrijd legen Hammarby IF met 1-0 gewonnen. Malmb noemt In de rangschikking de derde plaaU in met 31 punten uit 24 wedstrijden BREDA NAC hoeft zich geen enke le illusie meer te maken op verdien sten in de KNVB-beker. De Bredase club, die in de eredivisie onderaan bungelt, verloor in eigen stadion ver rassend met 1-2 van FC Amsterdam. In een zeer matig duel zorgde Co Stout voor de verdiende overwinning voor de Amsterdammers door vlak voor tijd een voorzet van Invaller Wiggemansen doeltreffend af te ronden. De doelpunten voor de rust waren gemaakt door Bouwmeester (Amster dam) en Quaars (NAC). NAC-FC Amsterdam 1-8 (I-I). 25. Bouwmeester 0- 1. 43 Quaars 1-1. 85 Bout 1-2 Scheidsrechter KeUer, toeschouwers: 2400. Gele kaarten voor BasUanl en Jansen (FC Amsterdam) NEC-Volendam 4-1 (1-1). 4 Plat 0-1. 10 Lohman 1- 1, 61. Lohman 2-1. 69 Ophot 3-1. 84. Marijnlssen 4- 1. Scheidsrechter Boss, toeschouwers 1000. Oele kaart voor Schilder (Volendam). FC Den Bosch-FC Utrecht 0-3 (0-0). 60 Van Veen (strafschop) 0-1. 68. Tervoort 0-2. 80 Van Veen 0-3 Scheidsrechter Bosman, toeschouwers: 9000 SVV-AZ'67 <W> (0-2). 11. Hovenkarap 0-1. 31. KlstO- 2. 52 Hovenkamp 0-3, 75. Kist 0-4. 80 Nygaard 0-5. 89. Kist 0-6. Oele kaart: Peters (AZ'67). Scheids rechter: Draalsma, toeschouwers: 3800. De Graafschap-SC Amersfoort 2-2 (04)) Amers foort wint na strafschoppen. 57. Van der Meer 0- 1, 71. Jacobs 1-1, 75. Hulshoff 1-2, 88. Hiddlnk 2-2. Scheidsrechter Van Dijken, toeschouwers: 3800. Elndhoven-DS'79 1-2 (0-1). 44. Smeet» 0-1. 62 Mul- kens l-I, 75. Smeets 1-2. Scheidsrechter Severein, toeschouwers: 4009. Vltesse-MVV 3-1 (l-l) 20. Bchapendonk 0-1. 43. MulderiJ 1-1. 74 Oerdsen (strsfschopi 2-1. 83. Bur- sac 3-1. Scheidsrechter: Manuel, toeschouwers: 3500 Roda JC-Heerenveen 3-0 (1-0) 42 Nannlnga 1-0. 54. De Jong 2-0, 58. Nannlnga 3-0. Scheidsrechter De Hond. toeschouwers 2500 Telstar-Go Ahead 0-4 (0-1). 34 Engbersen 0-1, 67 Schneider 0-2, 77 Van Kooten 0-3. 79. Lodewegcs 0-4. Scheidsrechter: Beek, toeschouwers: 2000 7 5 1 I II 12- 8 7 5 1 1 11 16- 8 6 5 0 1 10 16- 3 8 2 0 6 4 7-18 8 0 0 8 0 2-21 POLEN Het Poolse nationale elftal heeft in Bielsko een oefenwedstrijd tegen de plaatselijke derde-divlsleclub met 2-1 gewonnen. Bij rust was het nog 0-0. Beide doelpunten voor het nationale team werden gemaakt door Oregorz Lato. Het elftal speelde niet met het team, waarmee coach Kuiesza woens dag tegen Nederland in Amsterdam hoopt aan te treden. Verscheidene spelers waren niet geheel fit. Kuiesza: „Na de wedstrijd tegen IJsland bleek dat enkele spelers licht waren gebles seerd. Lipka en Rudy waren derhalve niet opgesteld in deze oefenwedstrijd, Boniek en Lato speelden ieder een helft. Adamczyk is dusdanig gebles seerd, dat ik voor hem in de plaats Kmiecik opgeroepen heb voor het trainingskamp. Ik hoop dat alle ba sisspelers woensdag fit zijn, in ieder geval op tijd voor de wedstrijd. Het zal onze arts, Janusz Oarlicki. heel wat moeite kosten hen speelklaar te krijgen." De opstelling van Polen was: Mowlik; Dziuba, Szymanowski, Janas, Nawal- ka; Wieczorek (Boniek). Majewski. Kmiecik; Sybis, Mazur. Terlecki (Lato). België Beerschot-RWD Molenbeek I-I, Lokeren-Charle- rol 2-0. Standard Luik-Club Brugge 1-2. Lieree SK- Berlngen 1-0. Hasselt-Wlnterslag 1-3. Cerkel Brug ge-Antwerp 2-1. BerchemClub Luik 2-2. Ander- lecht-Beveren 4-1. Waterschel-Waregem 1-1. Stand aan de kop na negen wedstrijden 1 Loke- ren 15 pnt.. 2 RWD Molenbeek 14 pnt3._8tan- ZURICH De strafcommlssle van de Europese voetbal unie (UEFA) heeft enkele forse straffen uitgedeeld naar aanleiding van ongeregeldheden tijdens de wedstrijden voor de eerste ronde van de Europese bekertoernooien en enkele duels voor de kwalificatieronde van het toernooi om het Europees kam pioenschap voor landenteams. JWARDEN Uiteindelijk duurde de periode met Friese net aan Uen minuten. PSV schrok wel, maar ontsprong «derende ongenoegen terecht. Na een eerste helft met lerheid en een 2-0 voorsprong, drong Cambuur even aan, Je die Friese ploeg zelfs via een doelpunt, maar PSV uchtte een bekerverrassing via nog twee doelpunten. x>p zocht Cambuur nieuw heil tomende wedstrijd in de eerste In het volle eigen huls. 15.000 ouwers, was de sfeer ideaal een bekerverrassing geweest, (lachte bestond op basis van de gang van zaken in de eerste Het goede verloop van het e seizoen had echter ook PSV rschuwd. Na de ontsporingen Hem n (1-1) en bij MW (2-1 kon de Eindhovense ploeg *n nieuwe ellende veroorloven, res van René van de Kerkhof, 'liet en Smits, alsmede de ing van Brandts hadden de oor de favoriete Rijvers-elf dife it eenvoudiger gemaakt. van der Kuylen leidde de nu ne formatie met elan en Cam- chonk de aanvoerder en spel- van PSV een schat aan rulm- chts in de eerste tien minuten na rust lag de zaak anders. Toen was de stand overigens al 2-0 voor PSV (Valke in de 20ste minuut en Lubse In de laatste minuut van de eerste helft). Cambuur verkoos toen louter oppor tunisme. Laatste man Groote schoof op naar het middenveld met speciale aandacht voor Van der Kuylen, en Hoekema zocht troost in de voorhoe de. Achter was het een riskante tac tiek. maar Cambuur viel aan in ver band met de achterstand en miste zo de proef op de som achterin. Peltzer scoorde ook in de zesde mi nuut en even sloop de onzekerheid bij PSV binnen, maar Groote schoof op commando weer naar achteren en op het middenveld voelde PSV nieuwe ruimte om vrolijk in te spartelen. Een gele kaart van scheidsrechter Tho mas voor Hoekema. nadat hij Willy Jansen had getrapt, haalde het elan in de twaalfde minuut geheel uit de Friese hoek. PSV heerste weer, speelde sneller en beter, was sterker op het conditionele vlak, putte uit de rijke doos met ervaring. Een vrije trap in de eenen twintigste minuut na rust was het bewijs van die ervaring. Cambuur let te op de muur, maar niet op de nade rende PSV'ers. Dus schoof Van der Kuylen de bal kort opzij naar Willy van de Kerkhof en diens knal bete kende 3-1. Drie minuten later hielp dezelfde speler de Friese achterhoede de stuipen op het lijf door in een vroeg stadium te scoren. Balverlies was het gevolg en Van der Kuylen verzilverde het werk van zijn nijvere ploeggenoot. PSV genoot verder van de prettige middag, lichtte nog vele kansen uit de terugvallende Friese formatie maar bieek het slot op de doos met doeltreffende acties te hebben ge daan. De zege was met 4-1 mooi genoeg. CAMBUUR-P8V 1-4 (0-2) - 20: Val)» O-I. 45 Lubse 0-2, 55 Peltter 1-2. 66 WlUy van de Kerkhol 1-3. 66 Van der Kuljlen 1-4. Scheidsrechter: Tho- Michel Valke helpt PSV aan het eerste doelpunt tegen Cambuur. Op de grond liggen Klaus Roosenburg en doelman Tukker Onder voorzitterschap van de Itali aan dr. Alberto Barte kwam de com missie onder meer tot de maatregel twee stadions te sluiten voor interna tionale wedstrijden en werden twee clubs voor een bepaalde duur uitge sloten van Europees bekervoetbal. In totaal werd aan clubs, die aan de eerste ronde van de Europese beker toernooien deelnamen een bedrag van ongeveer 250.000 gulden boete opgelegd. De twee clubs, die het meeste geld op tafel moeten leggen zijn AC Torino (Italië) en VFB Suttgart (West-Duits- land), tegenstanders in het toernooi om de UEFA-beker. Torino moet on geveer 95.000 gulden betalen wegens onsportief gedrag van de spelers en incidenten in het stadion te Turijn, VFB Stuttgart komt er van af met 40.000 gulden wegens wangedrag van de spelers In de thuiswedstrijd. VFB Stuttgart heeft bij de UEFA protest aangetekend tegen deze straf. De voorzitter ontkent dat In het sta dion van Stuttgart ernstige onregel matigheden zijn geweest. „BIJ ons in het Neckar-stadlon is niets gebeurd. In Turijn wel, daar leek het stadion op gegeven moment wel een slag veld", zei Mayer-Vorfelder in een in terview voor de radio In Stuttgart. HIJ benadrukte dat zijn club voor de re turn in Milaan de UEFA had ge vraagd een Internationaal zeer erva ren scheidsrechter aan te stellen> „De UEFA antwoordde dat we ons met onze eigen zaken moesten bemoeien en niet met die van hen." Vlaznia Skhoder uit Albanië mag twee seizoenen in geen van de drie Europese bekertoernooien uitkomen wegens de weigering in de eerste ron de van de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars tegen Dinamo Moskou te spelen. Voorts mag AEK Athene In geval van plaatsing voor één van de bekertoernooien één sei zoen niet meedoen. Na de wedstrijd AEK Athene-Arges Pitesti (Roe) Oooiden Griekse supporters de ra men van de kleedkamer van de scheidsrechter en die van de tegen standers in. Real Sociedad (Spanje) mag de eerst volgende wedstrijd voor een toernooi om een Europese beker niet in het eigen stadion spelen. Een speler van tegenstander AC Milaan raakte aan het hoofd gewond door een blikje, dat een Spaanse toeschouwer het veld inwierp. De strafcommlssle oordeelde verder dat het stadion in Valencia, waar woensdag de wedstrijd Spanje-Joe- goslavië (voor het toernooi om het Europees kampioenschap voor lan denteams) werd gespeeld, tot 31 Juli 1981 niet meer mag worden gebruikt voor wedstrijden van vertegenwoor digende elftallen, die vallen onder de reglementen van de UEFA. Tijdens het duel werd een Schotse grensrech ter geraakt door een metalen voor werp. Drie spelers werden vier wedstrijden geschorst: twee Grieken en een En gelsman. Aris Damjanides (AEK Athene) wegens natrappen in de wed strijd tegen Arges Pitesti van 19 sep tember (rode kaart) en Rafael Perone (Olymplakos Athene) wegens het slaan van een tegenstander in het duel met AS Napoll op 4 oktober (rode kaart). Allstair Brown van West Bromwich Albion kreeg de straf om dat hij op 3 oktober werd wegge stuurd na een grove overtreding in de wedstrijd tegen Carl Zeiss Jena. Drie wedstrijden schorsing kregen Frantisek Bochentyn (ARka Gdy nia), Lajos Poszgai (Vasas Gyoer), Roberto Fllippl (As Napoli) en Mario Guldetti (AS Napoli). De strafcommlssle van de UEFA leg de zowel Panionlos Athene als FC Twente (tegenstanders ln het toer nooi om de beker voor bekerwin naars) een geldboete op. FC Twente moet ongeveer 2000 gulden boete be- ttalen wegens het afsteken van vuur werk door supporters in de thuiswed strijd. Op dezelfde avond gooide een Griekse voetbalfan een gevulde fles op het veld, waardoor Panionios een bedrag van ongeveer 750 gulden moet neertellen. De eerste tegenstander van PSV, Real Sporting Gljon, kreeg een boete van ongeveer 1500 gulden wegens het afsteken van vuurwerk tijdens de wedstrijd Oijon-PSV. LAREN (NH) Een batavierenteam heeft op het nieuwe Kunstgrasveld te Laren (NH) laten zien dat de oudjes ln het Nederlandse hockey nog uitste kend meegaan. Jong-Oranje verloor van de Batavieren, waarin vele spe lers van het huidige Nederlandse elf tal meespeelden, met 4-7. De rust stand was 1-4. Bij deze wedstrijd wa ren ruim 1500 toeschouwers. Cabaret- tier, Paul van Vliet, een oud-HGC-er. speelde bij wijze van grap een minuut mee Om dezelfde reden mocht hij ook het eerste doelpunt maken, dat echter werd afgekeurd wegens ge vaarlijk spel. Van Vliet werd daarop vervangen door Paul Leopold. Meren. Oranje Zwart-Haltem 1-2. MEP-Laren 2-3. Amsterdam-Tllburg 1-0, Kam pong-Venlo 6 1 EertU klaiie Dame*: Weiten: Amsterdam-Oool- »che 21. Bloemendaal-HGC 1-1. Pinoké-Hilver- lum 1-3 Zuiden: Oranje Zwart-Were Dl 1-2. Uden Venlo 2-1. MOP-HTCC 5 0 Rapidity EMHC 0 3 Ooiten Nijmegen PW 3 3 t'nion-Apeldoom 2-0. Upward-Arnhem 10 DKS Deventer 2 1 Noorden Coevorden-Oraipiep 0 1 Groningen Oron Stud 2-0. HVA-OHB6 1-4. OCHC-HMC 1-0

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 11