Begrip door herlevend anti-semitisme Amsterdams college valt uit elkaar NEDERLAND BUNGALOW VAKANTIELAND «Rietkerk tevreden met oezeggingen Van Agt Morgen besluit stakers over principe-akkoord Joden hekelen optreden tegen VPRO Od\F Zeven maanden cel- voor negeren van dienstbevelen Raadsels over herkomst miljoen gulden Goeie wijn hoeft niet duurte zijn. Tenminste niet bij de slijter-wijnhandelaar! Twist over onderwijszaak wordt CPN-wethouder fataal Rita VflUDAG 12 OKTOBER 1979 BINNENLAND TROUW/KWARTET H S 3 door Huib Goudriaan AMSTERDAM Woord voerders van de Joodse ge meenschap in Nederland keurden gisteren de versto ring af van een radio-uit zending van de VPRO door drie leden van de Joodse Defensie Liga. Maar tevens werd verontrusting uitge sproken over symptomen van herlevend anti-semitis me in Nederland en daar om enig begrip getoond voor het optreden tegen de VPRO Hans Knoop, een van de leiders van de Liga, bevestigde dat leden van zijn groep, de uitzending verstoorden. „Zij handel den op eigen initiatief ik wist er niet van maar achteraf betuig ik mijn vol le instemming", aldus Knoop. In reacties uit de Joodse gemeen schap klonk gisteren tevens zorg door over de gevolgen: „Ik zou het verschrikkelijk vinden, indien deze daad zou worden uitgelegd als een uiting van onvermogen van de Joodse gemeenschap in Nederland om kritiek op Israël te verdragen", aldus rabbijn A. Soe- tendorp te Den Haag. De drie mannen drongen woens dagmiddag kort na twaalf uur de radiostudio van de VPRO binnen en knipten een band door van het programma „Villa VPRO", waarin onder meer martelingen van Pa- lestijnen door Israëliërs aan de orde kwamen, evenals de situatie in Libanon, 's Middags kwam er bij de omroep een telefoontje bin nen, waarin iemand zei dat de Joodse Defensie Liga de verant woordelijkheid op zich nam. „Lasterlijk Hans Knoop antwoordde gisteren op de vraag of de actie niet was gericht tegen de vrijheid van me ningsuiting: „Vrijheid van me ningsuiting behoeft niet zo ver te gaan dat mensen op het hart wor den getrapt en met nazi's worden vergeleken. Het enige doel van de uitzending was Joden, Israëliërs en zionisten te belasteren. De VPRO, dezelfde omroep die altijd gereed staat zich solidair te ver klaren met gewelddadige acties van RAF. PLO en vliegtuigkapers laat nu het ware gezicht zien. door na deze mini-revolutie van jonge ren die een bandje doorknippen, naar de politie te hollen. De VPRO heeft geweigerd de kans tot weer woord te geven aan de Israëlische ambassade en tientallen mensen. Tegenwoordig is anti-semitisme weer salonfèhig, maar wij Joden zijn veranderd: we zullen deze ziekte van christelijke huize niet meer lijdelijk over ons heen laten gaan", aldus Knoop. Volgens de VPRO werd een ver zoek van de Israëlische ambassa de om ook zendtijd te krijgen, inderdaad afgewezen. Wel werd ambassade-secretaris J. Kinar uit genodigd voor een radio-discussie over de Palestijnse kwestie. Ook werden de banden van de eerste uitzending (het waren er twee) ter oriëntatie naar de ambassade ge stuurd. In Joodse kringen werd gisteren niet alleen kritiek geuit op het optreden van de Joodse Defensie Rabbijn Soetendorp: „alle nuances belichten Liga, maar ook op de manier waar op de VPRO in de bewuste uitzen dingen voorlichting gaf. Zionistenbond De voorzitter van de Nederlandse Zionistenbond, A. van Gelderen, zei dat de bond de daad van het drietal afkeurt en zich distantieert van de Amerikaanse Jewish De fence League (Joodse Defensie Liga). „De groep waarvan Hans Knoop de erfenis op zich heeft genomen, is de Irgoen Tswa'i Le- 'oeni, die gewelddadig optrad te gen de Engelsen toen dezen het toenmalige mandaatgebied Pales tina bezet hielden. De huidige pre mier Begin was daarvan de leider en de Hagannah. waaruit het hui dige Israëlische leger is voortgeko men, trad tegen de acties van de Irgoen op. De brede zionistische beweging, onder Ben Goerion en Weizmann hebben zich altijd uit drukkelijk gedistantieerd van ge welddadige acties en bepleitten de politiek van de beheerste beper king. Het zionisme gelooft nu nog niet in welke gewelddadige activi teit dan ook, buiten de verdedi- kging van het huidige land Israël. 'Maar dit betekent niet dat we on verschillig staan tegenover de toch wel erg gekleurde uitzending van de PRO, aldus Van Gelderen, die de VPRO betichtte van on evenwichtige en gekleurde be richtgeving. ..Ik keur belde zaken af. omdat het ene het andere uitlokt. Ik kan me voorstellen dat wanneer deze zaken in een eenzijdige en over trokken belichting worden ge bracht, ethisch en politiek minder ontwikkelde mensen naar gewel ddadige middelen grijpen in hun reactie." Opperrabijn M. Just van de Ne derlands Israëlitische Hoofdsyna goge (een orthodoxe groep) zei dat de Joodse gemeenschap als zoda nig zich niet identificeert met de Joodse Defensie Liga, maar het gebeurde bij de VPRO wel te kun nen begrijpen. „Het valt niet te loochenen dat er de laatste tijd weer symptomen van anti-semitis me zijn, die men in onze tijd, in het Europa van na de verschrikkelijke gebeurtenissen van de tweede we reldoorlog, zeker in Nederland niet meer voor mogelijk had ge houden. Ik heb dat persoonlijk ervaren. Bij Joodse jongeren is daardoor de mening ontstaan dat zij zich moeten verdedigen. Ik hoor zo vaak de vraag: hoe is het mogelijk dat miljoenen Joden zich als schapen hebben laten afslach ten, zonder zich te verweren. Ik heb er daardoor begrip voor dat Joodse mensen niet langer kun nen toekijken." Twee rechten Rabbijn A. Soetendorp van de Li beraal Joodse Gemeente te Den Haag keurde het optreden van de Liga af. Maar hij onderstreepte dat „dergelijke vormen van actie gedijen in een situatie waarin te leurstelling en frustratie heersen". Soetendorp doelde hiermee op herlevend anti-semitisme en HILVERSUM (ANP) - De VPRO is van plan hel verstoorde pro gramma over de positie van Pa- lestijnen in Libanon in de volgen de aflevering van „Villa VPRO", volgende week woensdag uit te xenden. De omroep wil xich niet het uit zenden van programma's onmo gelijk laten maken. Volgens een woordvoerder staat de VPRO open voor kritiek. Het verwijt dat de omroep antl-semitisch zou zijn. legt de VPRO naast zich neer omdat „wij er naar streven alle partijen in het Midden-Oosten conflict aan het woord te laten", aldus de woordvoerder. meende, nu het Incident bij de VPRO heeft plaatsgevonden, niet behoeven te zwijgen over een er varing van zijn dochtertje op school. Het meisje was geplaagd met de tekst „voor Joden verbo den" en kreeg op de vraag naar het waarom als antwoordz: „Jo den horen thuis in gaskamers." „Ik zou de programmamakers van de VPRO willen zeggen dat in zo'n gevoelige zaak als zij belichtten, alle nuances naar voren moeten worden gebracht, hoor en weder hoor dient te worden toegepast. In het Midden-Oosten gaat het ook niet om recht en onrecht, maar om twee rechten", aldus de rabbijn. Ook het Nieuw Israëlitisch Week blad juicht in het commentaar de actie tegen de VPRO niet toe, maar toont begrip voor de handel wijze. „Het is in Nederland niet ongewoon meer dat met harde ac ties meningen tot uiting worden gebracht. Bij de acties die zo her en der worden ondernomen, zijn die van de Joodse Jongeren nog goedmoedig". Het NIW meent dat de VPRO-reportage een middel was om „het bestaansrecht van Israël te ondergraven." Aan de zoekactie namen 120 agenten deel. Politie vindt wapens in woonwagenkamp ADVERTENTIE' Vervolg van pagina 1 aantal CDA-leden voelde wel oor de motie. Zij vraagt om „gelijke N itwikkeling van de inkomens van erkenden en ontvangers van sociale «keringen.Strikte uitvoering van It principe zou het vrijwel onmoge- L jk maken kortingen op de sociale «keringen door te voeren in de om- ing die het kabinet, ingevolge Be- Ik fk '81. voor ogen staat. CDA-frac- 1 ek-uier Lubbers had eerder in het ■'"•pat al vurig gepleit voor handha- 'ig van solidariteit tussen werken- en mensen met een uitkering, en iogd dat men van de kortingen op eringen geen dogma moeten ptcn. D-fractieleider Rietkerk had zich (der in het debat tevreden getoond jt de toezeggingen van premier Van inzake aanvullende bezuinigin- zoals kinderbijslag eerste kind noren houden, lagere aanvangssa- Issen voor ambtenaren, lagere so lde uitkeringen voor thuiswonende Igeren. afremmen van de toe- om naar de WAO. en hogere zie- {nfondspremie of lagere rechten werknemers met een deeltijd van tachtig naar honderd procent „Wij betreuren dat. maar moeten he laas wijken voor de budgettaire argu menten," aldus Rietkerk, erop doe lend dat het kabinet het belasting geld niet kan missen. Vanuit de politiek zal geen druk meer worden uitgeoefend op vakbeweging en werkgevers om de hogere energie prijzen (aardgas, benzine) niet mee te nemen in de automatische prijscom pensatie. Dit voorjaar had de Tweede Kamer een motie van D '66 aangeno men waarin om zo'n opschoning werd gevraagd, en D '66 Kamerlid Engwir- da nam het het kabinet kwalijk dat deze motie niet wordt uitgevoerd. An- driessen vond dat de sociale partners' zelf maar moeten uitmaken of zij de door het kabinet dringend gewenste loonmatiging willen bereiken door opschoning van de prijscompensatie of door sterke matiging van de loons verhoging. Ook Lubbers (CDA) ver klaarde niet langer te voelen voor uitzuivering van de energie uit de prijscompensatie. De PvdA had in dertijd al tegen de D'66 motie gestemd. Bijvoorbeeld lang weekend Sneekermeer v.a. f per bungalow In bungalowpark „De Polten". Prachlig gesitueerd, kompleet ingerichte bungalows. Lees de gids „NS/Trans Vakantie razen in herfst, winter, lente". En boek; bij NS-stations, Rabobank, ANWB, uw rasbureau of bel 030-627844. Aftopping oongelach an Agt en ook Andriessen hadden irdnekkig geweigerd de WD toe te a ggen dat de aanvullende bezuini- ingen het gevraagde miljard gulden iuden moeten opleveren. Maar Riet- erk toonde zich. onder hoongelach it de oppositiebanken, ook zonder ie toezegging tevreden. Zelf schatte J" I] dat de toegezegde studies tussen t vijfhonderd en de achthonderd iljoen gulden konden opleveren. P -1 vroeg hij het kabinet nog in 1980 t nodige uitvoerende maatregelen treffen. Verder liet Rietkerk de itwerking van de verschillende aan- y( rfllende bezuinigingen „graag over in het kabinet". ubbers had zich positief uitgelaten !r er de meeste van de suggesties van VVD voor aanvullende bezuinigin- n. Maar hij ziet die bezuinigingen iet. zoals de VVD wil. komend bo- mop de tien miljard gulden ombui- *1 ng van Bestek '81. Lubbers denkt »t de aanvullingen al hard nodig 'jn om die tien miljard straks nog te unnen halen. Den Uyl vroeg of het ibinet dit ook zo ziet, of het de invulling, zoals de WD wil. boven- de tien miljard wil laten komen, an Agt weigerde echter hierop in te aan In februari volgend jaar zal het abinot meer laten weten over de invullende bezuiniging. i3i WD legde zich verder neer bij de a ededeling van het kabinet dat niet hp -nog de inflatiecorrectie op de loon- pi inkomstenbelasting wil opvoeren Het doorgaan met aftopping van prijscompensatie voor hogere inko mens is wel duidelijk een wens van de meerderheid in de Kamer. Er kwa men drie moties over: een CDA-motie die geen bedrag noemt, een D'66- motie voor aftopping vanaf inkomens van 45.000 gulden bruto per jaar, en een PvdA-motie voor aftopping vanaf 40.000. en bovendien beperking van inflatiecorrectie voor inkomens vanaf ongeveer 50.000 gulden, zodat ook niet-lonen onder een soort aftopping komen te vallen. Andriessen verzette zich tegen een PvdA-motie die de prijsverhoging van aardgas wil beperken tot vier in plaats van acht cent per kubieke me ter. Andriessen rekende voor dat die acht cent, mits doorwerkende in de- prijscompensatie. het gezin van de modale man netto slechts 15 tot 20 gulden per jaar scheelt „Geen enkele Reisbureau der N.V. Nederlandse Spoorwegen Publicatie kwam lot stond in samenwerking met het Nationaal Bureou voor Toensme. Oen Hoog reden dus voor het stellen van een aanvullende looneis," aldus de minis ter, doelend op de houding van de FNV. Als bovendien nog wat op gas- gebruik wordt bespraard, zou die kleine twintig gulden nadeel zelfs kunnen omslaan in een voordeel ten proberen te overtuigen dat ook zonder looneis de nullijn niet in ge vaar komt. In dit verband pleitte Lubbers voor een strak prijsbeleid, vooral ook bij de overheidstarieven. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De 22-jarige dienst plichtige soldaat Harry Boerland uit Nieuwe Pekela is door het Hoog Mili tair Gerechtshof wegens het negeren van dienstbevelen veroordeeld tot ze ven maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf met aftrek van voorar rest. Hiermee bevestigde het hof het vonnis van de Krijgsraad in Arnhem, waartegen de soldaat in beroep was gegaan Harry Boerland weigerde op 13 Juni van dit jaar enkele malen te reageren op een vuurbevel (het schieten met een losse patroon op een denkbeeldi ge patrouille). Sinds die dag heeft hij eerst in Nieuwersluis en later in het Huis van Bewaring te Assen in voor arrest gezeten. Hij noemt zich een individuele totaalweigeraar en zegt niet „als een automaat" in het leger te kunnen functioneren en geen auto ritaire structuren te kunnen verdra gen. Hij wenst geen beroep te doen op de wet gewetensbezwaarden, omdat hij bij erkenning daarvan een dienst- vervangende dienstplicht moet ver richten en ook daar is hij tegen Met zijn uitspraak is het hof niet ingegaan op de wens van BoerlEmds verdediger, die twee weken geleden verzocht de zaak voor onbepaalde tijd te schorsen in afwachting van de behandeling van het nieuwe wetsont werp over dienstweigering. Van een onzer verslaggevers ZWOLLE De gemeentepolitie van Zwolle houdt enkele bewoners van een woonwagenkamp in de gemeente vast voor nader verhoor na een zoek actie waaraan 120 man hebben deelgenomen Aanleiding tot de actie zijn schietpartijen, gericht op de Zwolse politie. Resultaat van de zoekactie was de vondst van een revolver en een aantal slagwapens. In eerste instantie wer den ruim twintig woonwagenbewo ners aangehouden. De politie hoopt uit gesprekken met de arrestanten iets meer duidelijkheid te krijgen over de toedracht van schietpartijen in de afgelopen twee maanden. Op 16 september gingen politie en brandweer na een brandalarm naar het kamp. waar geen teken van brand was. Zowel politie als brandweer wer den op het centrum onder schot geno men; daarbij sneuvelde de ruit van een politieauto. Eind september kreeg de politie een aantal meldingen binnen over een schietpartij in het woonwagencentrum Volgens een woordvoerder van de po litie ondervonden de agenten weinig tegenwerking bij hun zoekactie. Door de actie is de politie beter in staat zorg te dragen voor de veiligheid van de woonwagenbewoners, aldus de woordvoerder. Tal van bewoners van het kamp reageerden positief op het Ingrijpen van de politie, waardoor nieuwe schietpartijen voorkomen kunnen worden Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Of de vijfhonderd stakende havenslepers in Rotterdam maandag weer aan het werk gaan, hangt af van het resultaat van een referendum. Morgen wordt de uitslag van deze schriftelijke stemming bekend gemaakt. De slepers kunnen vandaag thuis hun mening op papier zetten over het principe-akkoord, dat dc gemeente Rotterdam met de directie van Smit Internationale heeft bereikt. De over eenkomst houdt in dat alle vijfhon derd slepers een bedrag van duizend gulden netto in handen krijgen. De vraag is of de stakers daar genoegen mee zullen nemen. Gistermiddag durfden de stakingsleiders geen voor spelling te doen over de afloop van het referendum Waar de gemeente het geld een miljoen gulden in totaal vandaan wil halen, wil men niet zeggen Vol gens burgemeester Van der Louw zijn er „externe bronnen" waaruit geput kan worden. Welke die bronnen zijn. is niet bekend. De directie van Smit Internationale heeft verklaard in ie der geval niet mee te betalen Wel heeft het bedrijf zich bereid ver klaard nu alvast de kerstgratificatie, die kan variëren van 440 tot 530 gul den, uit te betalen. ADVERTENTIE Lubbers kwam met een motie waarin het kabinet wordt gevraagd nog eens grondig met vakbeweging en werkge vers te praten over prijsbeleid en koopkrachtberekeningen voor vol gend jaar. De CDA-leider is benauwd voor een aanvullende looneis van de FNV. De FNV wil ook de nullijn voor de koopkracht, maar denkt dat die zonder een aanvullende looneis niet wordt gehaald. In het nieuwe overleg zou het kabinet de vakbeweging moe- door Frits van Exter AMSTERDAM De Amsterdamse gemeentepolitiek bestaat niet louter en alleen uit „partijpolitiek gekonkel". Toch slagen de hoofdstedelijke politici er maar niet in de bevolking daarvan te overtuigen. Dat zal nog meer moeite kosten nu het college van B en W in de nacht van woensdag op donderdag uiteen is gebarsten. Aan het vertrek van de CPN uit het dagelijks bestuur ging een debat vooraf, waaraan wel principiële kanten zaten, maar die werden overschaduwd door achterklap en kuiperijen. vernieuwing, wijkraden, par keergarages. de haven, volks huisvesting. het drugbeleid er waren vele aanvaringen die de CPN verder wegdreven van het college. Het groeiende ge mor in de achterban leidde uiteindelijk tot de breuk, die zijn beslag kreeg in de onder- wijsaffaire Kronkel De kater was gisternacht om drie uur. toen de zaak beklon ken was. groot. Na een wet houderschap van negen jaar moest Rudi van der Velde (on derwijs) de conclusies trekken uit een motie van wantrouwen aan zijn adres. En daarmee kwam een einde aan de plaats van de CPN in het college, die de partij dertien Jaar lang had bezet. De kater moet vooral groot zijn, omdat in het zeven uur durende debat, voorafgaande aan de breuk in het program- ma-akoord. het nauwelijks meer ging over het beleid. Het ging er om of de CPN. inclu sief wethouder Van der Velde, onjuist had gehandeld door openlijk de ambtelijke leiding van de stadhuisaldeling on derwijs te betichten van zwakte. En het ging erom of Van der Velde zijn portefeuille onderwijs bekwaam beheer de. Want in de raad. zo meen de iedereen, behoren de kwali teiten van de wethouder ter discussie te staan en niet van zijn ambtenaren. Tenslotte en dat was het uiteindelijke agendapunt. ging het erom de maatregelen van het colle ge. ter versterking van de in het ongerede geraakte afde ling onderwijs te beoordelen Botsing Het kwam allemaal wel aan de orde. maar was niet door slaggevend Wat het 'm deed was de frontale botsing tussen PvdA en CPN Al vanaf het begin van de jongeste college periode september vorig jaar, boterde het niet tussen de so cialisten en communisten. De CPN had een verkiezingsne derlaag te incasseren, scoorde niet bij de onderhandelingen over het programakkoord en moest met één wethoudersze tel genoegen nemen. Stads- De PvdA koerste aanvanke lijk aan op een zachter treffen, waarbij alleen het hoofd van Van der Velde zou moeten rol len Maar toen het standpunt van de socialisten uitlekte kwam de zaak op scherp te staan PvdA-lractievoorzitter Pelle Mug moest woensdag nacht in het openbaar het ver trek van de wethouder verlan gen. Hij deed bijna smekend een beroep op zijn communis tische collega Roel Walraven om de wethouder te vervan gen door een andere CPN'er Van der Velde had zich onmo gelijk gemaakt, zo meende Mug en met hem de akkoord- partijen Maar een nieuwe CPN-wethouder was welkom Een kronkelredenering, want alle CPN-fractieleden hadden de brief ondertekend, waarin de ambtelijke leiding op het stadhuis in het hemd gezet werd. En dus zou er moeilijk sprake kunnen zijn van een vertrouwensrelatie tussen de onderwijs ambtenaren en wel ke CPN'er dan ook. Boven dien had de PvdA in een van de vele stadia van de kwestie zich ook schuldig gemaakt aan het publiekelijk in twijfel trekken van de kwaliteiten van een ambtenaar Het Innige verzoek van Mug om een nieuwe CPN-wethou der te leveren leek vooral in gegeven door de wens het pro gram-akkoord overeind te houden. Met een CPN met vijf zetels in de oppositie en een hechte achterban, is het veel kwader kersen eten dan met een CPN met één wethouders zetel redelijk ingekapseld in het college van B en W De CPN liet Van der Velde echter niet vallen Walraven en Van der Velde openden frontaal de aanval op de PvdA en Mug In het bijzonder, waar bij een beerput van persoon lijke verdachtmakingen en in sinuaties werd opengetrok ken Socialisten en commu nisten overlaadden elkaar met drek. die hoe plooibaar politiek ook kan zijn, niet meer weg te spoelen was. Ter wijl de WD vanuit de opposi tiebanken beide tegenstan ders aanmoedigde, keken de coalitiepartners CDA. PPR en D'66 bedremmeld naar het treurige schouwspel De CPN leek doelbewust te koersen naar de onvermijde lijke motie van wantrouwen om met opgeheven hoofd er uit te kunnen stappen. De vroegere partners bleven aan geslagen achter met de na smaak van een affaire waarin de partijpolitiek de doorslag heeft gegeven Ook heeft Smit geen bezwaar tegen de instelling van een commissie van goede diensten, die de sociale verhou dingen binnen het sleepbedrijf moet herstellen Alle aanklachten die wa ren ingediend na schermutselingen van vorige week. zijn ook inge trokken Volgens de gemeente moet het be drag van duizend gulden worden ge zien als een „sociaal gebaar". De ver- voersbonden FNV staan achter het principe-akkoord dat een eind zou kunnen maken aan de nu al zeven weken durende slepersstaking Maar volgens de bond ls het akkoord nog maar een begin, omdat de verhoudin gen binnen het bedrijf voorlopig ver ziekt zijn. Wie de benodigde miljoen gulden op tafel heeft gelegd, is ook voor de bonden een raadsel Woedend Volgens de stakingsleiders zijn de sle pers woedend op de Rotterdamse of ficier van justitie, mevrouw mr A. G Korvinus. De officier besloot gisteren hoger beroep aan te tekenen tegen het besluit van rechter-commissaris om de vijf stakers die vorige week werden gearresteerd na het kapen van een sleepboot, te ontslaan uit voorlopige hechtenis. Volgens me vrouw Korvinus heeft ze dat gedaan op puur juridische gronden. Ze wil niet dat de vrijgelaten stakers op nieuw worden gearresteerd De sta kers demonstreerden gistermiddag voor het gerechtsgebouw Zij eisten de vrijlating van een 24-jarige ma troos, die ervan wordt verdacht molo tovcocktails voor de „kapers" te heb ben gemaakt De matroos is gevan gen gezet nadat hij zichzelf bij de politie had gemeld De rechter-com missarls besliste gisteravond tot schorsing van de hechtenis op voor waarde dat de matroos zich niet weer aan een strafbaar feit zal schuldig maken De man werd daarop vrijge laten Een andere els van de stakers is vol gens actieleider Cor van der Zande dat in het akkoord met Smit ook wordt opgenomen dat na afloop van de staking geen rancune-maatregelen worden genomen tegen stakers Verder moet zo gauw mogelijk een begin worden gemaakt met het stel len van bemanningsvoorschriften, vindt de stakingsleiding Veel sleep- werk wordt gedaan door particulie ren. die met één of twee man aan boord varen BIJ Smit zitten er drie mensen aan boord op boten onder de 600 pk en vier man op boten met meer vermogen Ais de gemeente met be manningsvoorschriften zou gaan wer ken. kan er volgens de stakers einde lijk een eind komen aan deze „oneer lijke" concurrentie van particuliere slepers. Fietser tegen trein ROSMALEN ANPl De Jarige D G van Bragt uit Rosmalen is donder dagochtend om het leven gekomen toen hij met zijn flets tegen de trein van Eindhoven naar Utrecht botste Het ongeluk gebeurde op een met automatische halve bomen beveilig de overweg

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 3